1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Kiev Uçak Bileti

23 Ağustos
Bugün
Çoğunlukla Bulutlu
23°C
24 Ağustos
Yarın
Güneşli
25°C
25 Ağustos
Pazar
Parçalı Bulutlu
26°C
Para Birimi
Grivna (UAH)
Zaman Dilimi
GMT +2
Kiev Şehri En İyileri
  • Doğal Güzellikler
  • Kiev 2. Dünya Savaşı Müzesi
  • Ukrayna Mantısı
Kiev

En Ucuz Kiev Varışlı Uçak Seferleri

Ankara - Kiev
Pegasus
09 Eyl 2019
İzmir - Kiev
Pegasus
02 Eyl 2019
19 Eyl 2019
Antalya - Kiev
Pegasus
19 Eyl 2019
Adana - Kiev
Pegasus
08 Eyl 2019
Kayseri - Kiev
Pegasus
16 Eyl 2019
Sivas - Kiev
Pegasus
21 Eyl 2019
Gaziantep - Kiev
Türk Hava Yolları
13 Eyl 2019
Aşkabat - Kiev
Belavia - Belarusian Airlines
01 Eyl 2019
Dakar - Kiev
Brussels Airlines
17 Eyl 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Kiev Kalkışlı Uçak Seferleri

Kiev - Ankara
Pegasus
12 Eyl 2019
Kiev - İzmir
Pegasus
12 Eyl 2019
17 Eyl 2019
Kiev - Antalya
Pegasus
04 Eyl 2019
Kiev - Kayseri
Pegasus
19 Eyl 2019
Kiev - Lefkoşa
Pegasus
11 Eyl 2019
Kiev - Sivas
Pegasus
21 Eyl 2019
Kiev - Adana
Pegasus
06 Eyl 2019
Kiev - Hatay
Ukraine International Airline
04 Eyl 2019
Kiev - Dakar
Brussels Airlines
18 Eyl 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Kiev Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Kiev Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Kiev Havaalanları
Ülke Kodu
UA
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Ukraynaca
Toplu Taşıma Fiyatı
3 UAH
Yemek Fiyatı
120 UAH
Alkolsüz İçecek Fiyatı
10 UAH

Kiev’e Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Aralık
En Ucuz Gün
Perşembe
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Nisan

Ucuz Kiev uçak bileti kullanan kişilerin Kiev ikliminin, Türkiye iklimi ile benzer özellikler göstermekte olduğunu bilmesi gerekir.. Yazları sıcak ve kışları soğuk geçen Kiev'de ocak ayında ortalama sıcaklık -6 dereceye kadar düşmektedir.

Bu değer kuzey rüzgarlarının oluşturduğu soğuk hava dalgasıyla - 33 dereceye kadar düşüş gösterebilmektedir. Bu düşük sıcaklıklara rağmen başkent canlı ve enerjik bir hayat sunmaktadır.

Turist olarak Kiev'e gideceklerin aşırı sıcak ya da soğuk havalardan hoşlanmadıkları takdirde bahar aylarında şehri ziyaret etmesi gerekiyor.

Kiev Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Kiev uçak bileti ile yolculuk yapan kişilerin şehir merkezine ulaşımı için birçok yol bulunmaktadır.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 1.500 UAH

Havaalanı içinde bulunan taksi duraklarından bir taksiye binerek dilediğiniz yere gidebilirsiniz. Taksilerde standart bir ücretlendirme politikası bulunmadığı için otobüs ya da troleybüslerle seyahat etmek daha çok tercih edilmektedir.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 3 UAH

Otobüslerde ve trafik levhalarında Ukraynaca yazılar bulunmaktadır. Bu yazıların anlaşılabilmesi farklı bir alfabe olduğu için zor olmaktadır. Bunun için Ukraynaca Türkçe sözlük bulundurmak yararlı olmaktadır. Havalimanından şehir merkezine giden otobüse binmek için bilet alınması gerekmektedir.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 100 UAH

Havaalanından kalkan servislerle tren garına kadar gidilip bir araca daha binilerek şehir merkezine ulaşım sağlanabilmektedir.

Minibüs

Dolmuşlarla da şehir merkezine ulaşılabilir. Havalimanından ortalama süre: 1 saat. Toplu taşıma fiyatı: 3 Euro

Kiev Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
Duty Free
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Kiev'de iki adet havalimanı bulunmaktadır. Zhulyani Havalimanı şehir merkezine 20 dakikalık mesafesiyle en yakın havaalanıdır. Ancak, bu havaalanı istisnalar olmadıkça iç hatlardaki uçuşlar için kullanılmaktadır. Kiev uçak bileti alan kişilerin bunları bilmesi faydalarına olacaktır.

Borispol havaalanı ise şehri gezmek isteyen yabancı turistlerin uçaklarının ineceği havaalanıdır. Bu havaalanı şehre yaklaşık 40 dakika uzaklıktadır. Havaalanı içerisinde yemek yenebilecek restoranlar, kafeler, büfeler, telefon şarj üniteleri ve taksi durağı bulunmaktadır. Oldukça geniş bir alana kurulu olan havalimanı içerisinde ulaşım zaman zaman araçlarla sağlanmaktadır.

Kiev’e Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Kiev uçak bileti kullanan kişilerin, dünya başkentleri arasında en çok ziyaret ettiği yer ve beğeni toplayan şehirlerden olan Kiev'e uçmak için pek çok sebep bulunmaktadır. Bunların başında şehirde iklim açısından çeşitliliğin görülmesidir. Kiev'de tüm mevsimler yıl içinde yaşanmaktadır. Bu sayede, gezi planlaması sevilen iklim özelliklerine göre yapılabilir.
  2. Türkiye'den şehri ziyaret etmenin oldukça kolay olması da ziyareti cazip hale getiren sebeplerden. Ziyaret hem uzun sürmemesi hem de çok pahalı olmaması nedeniyle daha cazip hale geliyor. Doğu Avrupa'da yer alan şehre, İstanbul üzerinden gitmek mümkün. Günde 2 ya da 3 kez Kiev'e çeşitli firmalar tarafından yapılan uçuşlar bulunmakta. Kiev uçak bileti bulmak yoğun bahar dönemlerinde zor olabilmektedir. Kiev'e giderken uçak biletinin daha önceden alınması halinde masrafları azaltmak söz konusu olmaktadır. Kiev uçak bileti avantajından yararlanılarak bilet bulunabilmektedir.
  3. Kalınacak yer arayıp bulmak da bu şehir için oldukça kolay. Pek çok Avrupa ülkesinde kalacak yer sorun olabilmekteyken, Kiev'de ucuza ev kiralamak zor değil. Çeşitli platformlar aracılığıyla günlük 50 dolar ödeyerek ev kiralama imkanı sunan bu şehre gitmek için daha fazla beklemeye gerek yok. Farklı bir ülkeyi ziyaret edecek kişiler tarafından en çok merak edilenlerden biri şehirde yapılacak harcamalar. Kiev'e gitmeyi düşünenler açısından yapılacak harcamalarla ilgili hiçbir problem olmamakta. Şehir pek çok ülkeye göre oldukça ucuz. Yaklaşık 30 dolar harcanarak 4 kişinin doyurucu bir öğün yemek yemesi mümkün olmakta.
  4. Şehri ziyaret ederken araştırılması gereken özelliklerden bir tanesi de yemek kültürü. Şehirdeki geleneksel mutfak Türk mutfağı ile çok benzer özellikler taşıdığı için Uzak Doğu ülkelerini ziyaret ederken yaşanan endişelere mahal yok. Ukrayna tarihine sahip çıkan ve tarihini koruyan bir ülke olması sayesinde çok sayıda müze barındırmakta. Müzelerin bir kısmı açık hava müzesi olarak tasarlanmış. Böylece hem doğal güzelliklerin tadını çıkarmak hem de yeni bilgiler edinmek mümkün olmakta. Kiev uçak aracılığıyla yolculuklarda 1 saat 30 dakika sürmektedir. Ucuz Kiev uçak bileti almak için ziyaretten birkaç ay önce araştırma yapmak yeterli olmaktadır.
  5. Ağaç kesmenin yasak olduğu şehirde, yeşilin her tonunu görmek mümkün olmakta. Doğaya önem veren ve koruyan Kievliler bunun geri dönüşlerini de almaya devam etmekte.

Kiev Hakkında

Ukrayna'nın başkenti olan Kiev, tarihi dokusu ve muhteşem doğal güzellikleriyle ziyaretçilerini bekliyor. Huzurlu zaman geçirilebilecek bu şehir turizm faaliyetlerinin oldukça yoğun yapıldığı yerlerden bir tanesi.

Yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmeye devam eden şehrin oldukça eski bir tarihinin olması da ilgiyi artıran nedenler arasında sayılmaktadır. 1991 yılında bağımsızlığını ilan eden Ukrayna'nın başkenti için seçilen bu ad, halk tarafından hızlı şekilde kabul görmüştür. Halkın bu isim üzerinde uzlaşmasının sebebi ise ismin Orta Çağ dönemindeki efsanelere dayanıyor oluşudur. Bağımsızlıktan önceki dönemde yaşanan sömürge durumunu çağrıştırmayan bu isim her dilde rahatlıkla söylenebiliyor. Ülkede resmi dil olan Ukraynaca'nın yanında Rusça en yaygın konuşulan dildir.

Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği'nin yıkılması, komünizm rejiminin sona ermesinin ardından dağılan Demirperde ülkelerinin kalıntılarını Rusya'da görmek mümkündür. Rusya oldukça uzun bir dönem dışarıya kapalı bir ülke olması nedeniyle turizm açısından gelen turistlerin sorun yaşayabileceği ülkelerden bir tanesi. Kiril Alfabesini kullanan ülkede, dünyada en çok konuşulan dil olan İngilizceyi bilen Rus sayısı oldukça az. Bunun yanında Ukrayna'da genç nüfusun büyük çoğunluğu İngilizce bilmekte ve konuşmakta.

Turistik geziler sırasında sorun yaratabilecek bir problem olan dil sorunu böylece Ukrayna'da problem olmamaktadır. Henüz 27 senedir bağımsız olan Ukrayna, modern çağa ayak uydurmuş ülkeler arasında yer almaktadır. Turizm sektöründe sağladığı başarılar da bunun bir göstergesi. Dinyeper Nehri'nin iki yakasına konuşlanmış şehrin nüfusu en son yapılan sayımlara göre 3,5 milyondur.

Ülkedeki demir yolu ağının merkezinde bulunması Kiev'i önemli bir konuma getirmektedir. Dünya'nın en güvenli bölgelerinden olan Kiev'de suç işlenme oranı düşüktür. Bu da gezilerde turistlere güven vermektedir. Büyük suçların işlenme ihtimalinin düşük olduğu Kiev'de, hırsızlık, dolandırıcılık ya da gasp gibi küçük çaplı suçların işlenebildiği bilinmektedir. Turistlerin bu şehirde her ne kadar güvenli de olsa değerli eşyalarını korumaları gerekmektedir.

Kiev'e gitmek için vize başvurusu yapılması gerekmiyor. Türkiye ve Ukrayna arasında yapılan turizmi canlandırmayı amaçlayan bazı anlaşmalar sayesinde belirli dönemlerde iki ülke arasındaki geçişlerde pasaport da aranmıyor.

Türk vatandaşlarının şehre giriş esnasında nüfus cüzdanlarının yanlarında olması yeterli olmakta. Şehre gidilecek tarihin belli olması durumunda önceden yapılacak kısa bir araştırmayla hangi belgelere sahip olunması gerektiği anlaşılabilir. Gitmeden önce herhangi bir sigorta şirketiyle anlaşma yapılarak özel seyahat sağlık sigortası yaptırılması gerekmekte. Bu sayede ülkede geçirilecek zamanda gerçekleşebilecek olası bir sağlık probleminde tedavi masrafları sigorta şirketi tarafından karşılanmaktadır.

Kiev Fotoğraf Galerisi

Kiev Nerede?

Kiev Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
5 UAH
Taksi
5,50 UAH
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Kiev'de şehir içi ulaşımda en çok otobüsler kullanılmaktadır. Bunun yanında yavaş hareket etse de troleybüsler de toplu taşımada en çok tercih edilen araçların başında gelmektedir. Ücretleri 3 Grivna olan otobüs ya da troleybüs dışında, 4 Grivna ödeyerek minibüslerle de yolculuk etmek mümkündür. Taksi uygulamalarıyla da şehir içinde gezinti yapmak mümkündür. Uklon ve Uber şehirde en çok tercih edilen uygulamalardır. Pek çok sürücü İngilizce bilmektedir. Buna rağmen gidilecek yerin adresinin Kiril harfleriyle bir yere not edilmesinde fayda vardır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

4 Grivna ödeyerek metroyla yolculuk yapmak da mümkündür. Dinyeper nehri üzerinde kısa şehir turları yapan teknelerle de ulaşım sağlanabilmektedir. Bunların dışında, fünikülerle de kısa mesafelere ulaşım sağlamak mümkün olmaktadır.

Kiev Vize Şartları

Ukrayna Vize İstiyor mu?
Hayır
Ukrayna Vizesiz Kalınabilecek Süre
60 Gün
Ukrayna Vize Detayları
Pasaportunuz olmadan yeni çipli kimlik kartınız ile giriş-çıkış yapabilirsiniz. Ukrayna’da 60 günden fazla bir süre kalmayı planlıyorsanız vize almanız gerekmektedir.

Kiev’de Gezilecek Yerler

Kreşatik Caddesi
Özgürlük Meydanı
Kiev 2. Dünya Savaşı Müzesi
Açık Hava Müzesi
Aziz Sofya Katedrali
Alışveriş Sevenler İçin En Doğru Adres

Şehrin en büyük caddesi olan Kreşatik Caddesi hafta sonu trafiğe kapatılması nedeniyle ziyaret edilmekte. Bu caddede yürüyüş ya da alışveriş yaptıktan sonra bir kafede kahve içerek dinlenilebilir. Bu cadde üzerinde pek çok ünlü markaya ait pahalı butikler yer almaktadır.

En Büyük Meydan

Kreşatik Caddesi'nde bulunan üç meydandan biri olan Özgürlük Meydanı da şehrin simgelerindendir. Ortasında bulunan bir heykelle süslenmiş olan meydan etrafındaki yeşil alanlarla oldukça huzur verici görünmekte.

Tarihe Dokunuşlar

Kiev 2. Dünya Savaşı müzesi de ilgi çekici yerlerden. Müzede ikinci dünya savaşı sırasında kullanılmış pek çok obje yer almakta. Müzenin üst katında şehrin izlenebileceği bir teras bulunmakta. Şehrin en büyük müzesi olan bu müzeye giriş ücreti yaklaşık 30 Grivna.

Açık Havada Tarihe Tanıklık

Kiev 2. Dünya Savaşı müzesinin hemen yan tarafından Sovyet döneminden kalan savaş uçakları, helikopterler ve çeşitli araçların sergilendiği bir açıkhava müzesi yer almakta. Bu bölgeye gidildiğinde tüm müzeleri gezmek yerinde olmaktadır. Açık hava müzesini kış aylarında kar yağışı altında gezmek problem olabileceği için bahar ayları idealdir.

Adeta Bir Sanat Eseri

Şehirde bulunan çeşitli katedraller de görülmeye değerdir. Özellikle de UNESCO tarafından dünya mirası listesine alınan Aziz Sofya Katedrali görsel açıdan önemlidir. Katedralde sergilenen 11. yüzyıldan kalan freskler ve mozaikler görsel bir şölen yaratmaktadır.

Kiev’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Borch Çorbası
Ukrayna Mantısı
Et Çeşitleri
Smetana Tatlısı

Kiev'e gidildiğinde şehir merkezinde pek çok yerel yemek yapan restoran bulmak mümkün. Bu nedenle her yerde yenebilecek türde yemekler değil, ülkeye özgü yemekler yenmesi tavsiye edilmektedir.

En Sağlıklı Çorba

Borch çorbası ülkede en çok tüketilen yerel yemeklerden bir tanesidir.

Hamurdan Yapılan Bir Lezzet

Türk mutfağıyla benzer özelliklere sahip Ukrayna mantısı da hamur işinden yapılan bir tür yemektir.

Et Çeşitleri

Yemeklerde et tüketmeyi tercih ediyorsanız, burada çok zengin bir et kültürü olduğunun unutulmaması gerekmektedir. Kırmızı ya da beyaz et çeşitlerinden tüketmek mümkündür.

Tatlı Bir Son

Smetana isimli tatlı da denenmesi gereken yiyecekler arasında gelmektedir.

Konaklama İçin Kiev Otel Seçenekleri

Ucuz Kiev uçak bileti kullanan kişiler nerede konaklayacaklarını aramaya başlıyorlar. Kiev’de birçok otel ve konaklama seçeneği mevcuttur.

Hyatt Regency Kiev

Kiev çok sayıda turistin ziyaret ettiği bir şehir olması nedeniyle konaklama açısından ciddi avantajlar sağlamaktadır. Hyatt Regency şehrin merkezinde yer alması ve mükemmel bir manzaraya sahip olması nedeniyle ulaşım açısından büyük avantaj sağlamaktadır. Otel Borispol havaalanına 40 km mesafededir.

Alla Tarasova Street 5, Kiev, Ukrayna
Opera Ote

Opera Otel butik otel formatındadır. 140 adet çeşitli antika eşyalarla dekore edilmiş odaları geçmişe özlem duyanlar için idealdir. Otel Borispol havaalanına 30,4 km mesafededir.

53, B. Khmelnitskogo Street Kyiv, Ukraine
Hilton Kiev

Lüks odalarıyla ve sağladığı konforlu konaklamayla dikkat çeken, pek çok ülkede şubeleri bulunan Hilton Kiev de 5 yıldızlı bir oteldir. Otel Borispol havaalanına 30 km mesafededir.

Tarasa Shevchenko Blvd, 30, Kyiv, Ukrayna

Kiev Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Ankara - Kiev 409,00 TL 2 Saat 10 Dakika
İzmir - Kiev 428,00 TL 2 Saat 25 Dakika
Lviv - Kiev 435,32 TL 1 Saat 10 Dakika
Vilnius - Kiev 450,87 TL 1 Saat 20 Dakika
Bodrum - Kiev 482,00 TL 2 Saat 30 Dakika
Tallinn - Kiev 482,57 TL 4 Saat 25 Dakika
Odessa - Kiev 529,65 TL 1 Saat
Stockholm - Kiev 540,55 TL 2 Saat 15 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Kiev ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Teknoloji İle Çözebileceğiniz 6 Seyahat Sorunu
Teknoloji İle Çözebileceğiniz 6 Seyahat Sorunu
16 Ağustos 2019
Seyahatler genellikle hayatımızın en mutlu günlerini oluşturur, ancak bazı anlar vardır ki evde kalmış olmayı isteyebilirsiniz. Çözümü aslında çok kolay olabilecek bazı problemler, tatilimizi bozabili
193 Ülke Gezen Rekortmen: André Brugiroux
193 Ülke Gezen Rekortmen: André Brugiroux
02 Mart 2019
Gezgin dediğin böyle olur! Genellikle otostop çekse de neredeyse her türlü ulaşım aracını kullanarak 135 ülke gezen André Brugiroux gerçekten hayranlık uyandırıcı bir hayat yaşamış. Merak edenler topl
Kış Aylarında İçinizi Isıtacak: Ülkelerin En Ünlü Sıcak İçecekleri
Kış Aylarında İçinizi Isıtacak: Ülkelerin En Ünlü Sıcak İçecekleri
28 Şubat 2019
Kar yağarken pencere kenarına koşup sıcak bir içecek içmek gibisi var mı? Çayın ve kahvenin yerini sarsması çok zor ama sizler için kar yağdığında diğer ülkelerdeki insanları pencere kenarına koşturan
Gezginler İçin Doğa ve Seyahat Filmleri [Infografik]
Gezginler İçin Doğa ve Seyahat Filmleri [Infografik]
01 Ekim 2018
Gezmek için bazen hepimiz bahaneler uyduruyoruz. Sonbahar'ın da gelişiyle birlikte motivasyonumuzu ve seyahat edip yeni dünyalar keşfetmeye olan isteğimizi bir kenara bırakmış olabiliriz. Sinemanın bü

Kiev Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (6)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%100
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
6 Değerlendirme
Gittiğime pişman değilim ama bir daha gitmeyebilirim
Biz çok keyif alarak gezdik, dolaştık çok güzeldi
Herşey o kadar güzel ve sade ki geri dönmek istemeyeceksiniz gerçekten
Şehrin farklı bir havası var satıcıları, sokakları, ağaçları muazzam
Herşey çok güzeldi, teşekkürler. Keyif aldık, memnun kaldık.
Motosikletlerimize atlayıp gitmiştiik, güzeldi yolda teker patladı ama olsun
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Kiev Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

23.08.2019 14:55:44
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Kiev, (Tümü)
IEVT
UA

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=42194
/
42194