1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Mardin Uçak Bileti

20 Ağustos
Bugün
Güneşli
38°C
21 Ağustos
Yarın
Güneşli
36°C
22 Ağustos
Perşembe
Güneşli
33°C
Para Birimi
Türk Lirası (TRY)
Zaman Dilimi
GMT +3
Mardin Şehri En İyileri
  • Tarihi Yapıtlar
  • Mardin Kalesi
  • Kapalı Lahmacun
Mardin

En Ucuz Mardin Yurtiçi Uçak Seferleri

Ankara - Mardin
Anadolu Jet
17 Eyl 2019
İstanbul - Mardin
Anadolu Jet
17 Eyl 2019
Hatay - Mardin
Anadolu Jet
16 Eyl 2019
Şanlıurfa - Mardin
Anadolu Jet
06 Eyl 2019
Adana - Mardin
Anadolu Jet
17 Eyl 2019
Gaziantep - Mardin
Anadolu Jet
16 Eyl 2019
İzmir - Mardin
Anadolu Jet
17 Eyl 2019
Antalya - Mardin
Anadolu Jet
16 Eyl 2019
Kayseri - Mardin
Anadolu Jet
13 Eyl 2019
Diyarbakır - Mardin
Anadolu Jet
13 Eyl 2019

En Ucuz Mardin Yurtdışı Uçak Seferleri

30 Ağu 2019
14 Eyl 2019
Köln - Mardin
Türk Hava Yolları
20 Ağu 2019
Üsküp - Mardin
Türk Hava Yolları
08 Eyl 2019
30 Ağu 2019
30 Ağu 2019
Amsterdam - Mardin
Türk Hava Yolları
21 Ağu 2019
Erbil - Mardin
Türk Hava Yolları
23 Ağu 2019
Kiev - Mardin
Türk Hava Yolları
22 Ağu 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Mardin Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Mardin Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Mardin Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Mardin Havaalanları
Ülke Kodu
TR
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Türkçe
Toplu Taşıma Fiyatı
1,50 TL
Yemek Fiyatı
20 TL
Alkolsüz İçecek Fiyatı
4,50 TL

Mardin’e Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Ocak
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Mayıs

Ucuz Mardin uçak bileti ile seyahat gerçekleştirmek isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken önemli noktalardan biri de doğru mevsim ve zamanın yakalanmasıdır. Doğru zaman yakalandığı taktirde beklenenden rahat rahat ve keyifli bir gezi gerçekleştirilmesi mümkün olacaktır.

Mardin için en uygun aylar nisan ve mayıs ayları olarak söylenmektedir. Çünkü sizi ısıtacak bir hava vardır ama bunaltıcı sıcaklar henüz başlamamış olur. Eylül ayında ise Mardin’ nin festivaline katılmanız mümkün olacaktır. Farklı bir festival ise haziran ayı içerisinde gerçekleştirilse de sıcağa dayanıklı olan kişilerin katılması önerilir.

Mardin Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Mardin uçak bileti ile seyahat etmeyi tercih eden yolcular için ulaşım konusunda da farklı alternatifler bulunmaktadır.

Minibüs

Ortalama Fiyatı: 2 TL

Havalimanının uzak olmamasından kaynaklı ulaşımda kolay sağlanmaktadır. Havalimanı ulaşımı için tercih edilen araçların başında minibüsler gelmektedir. Mardin-Kızıltepe minibüslerine binilmesi havalimanına gidilmesini sağlayacaktır. Havalimanında ise minibüsler nizamiye girişinde beklemektedir. Ayrıca oldukça uygun fiyata ulaşım sağlanmış olacaktır.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 30 TL

Daha konforlu bir ulaşım isteyenler için ise taksi hizmeti verilmektedir. Havalimanı taksileri 24 saat çalışmaya devam etmektedir. Taksiye binmeden önce pazarlık yapılması önerilmektedir.

Araç Kiralama

Araba kiralama bir diğer ulaşım aracıdır. Hem şehir içinde hem de havalimanı içerisinde rent a car hizmeti verilmektedir. Bu hizmet kiralanan arabanın modeline, yılına ve büyüklüğüne göre değişik fiyat aralığına sahiptir.

Mardin Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Mardin uçak bileti ile hem konforlu hem de avantajlı bir yolculuk sürmek isteyen kişiler Mardin Havalimanı’nı tercih etmektedirler.

Mardin Havalimanı’nın şehir merkezine olan uzaklığı 17 Km’dir. Bu nedenle ulaşım farklı şekillerde kolaylıkla sağlanabilmektedir. Havalimanı içerisinde yolcuların rahatlığını sağlayacak cafe, büfe, araç kiralama ofisleri, sağlık ünitesi, emanet eşya ofisi gibi hizmetler bulunmaktadır.

Mardin’e Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Mardin uçak bileti ile gidilecek olan yolculukta en önemli nedenlerinden biri mimarisidir. Mardin’ in mimarisi oldukça göz alıcıdır. Özellikle birçok uygarlığın burada yaşadığı düşünülürse yapılar daha da dikkat çekici bir hale gelmektedir. Mardin’ de her konakta su kuyusu bulunmaktadır. Mimarisinde göze çarpan bir diğer detay ise konakların Mardin taşı ile yapılmış olmasıdır. Mardin’ de bulunan tüm evler güney yönüne bakmaktadır.
  2. Şehrin birçok yerine her türlü din için ibadet yerleri bulunmaktadır. Şerhi büyülü kılan, bir yerden ezan sesi gelirken diğer yandan çan sesinin duyuluyor olmasıdır. Ayrıca Müslümanlar için özel sayılan kutsal emanetlerin de barındırıldığı bir bölgedir. Ziyarete açık olan birçok kilise, manastır, camii ve medreseler bulunmaktadır.
  3. Mardin’ de ovalar uçsuz bucaksız bir görünüme sahiptir. Kişilerde de aynı izlenimi uyandırmaktadır. Yeşilin her türlü tonunun bulunduğu ovalar ziyaret edilmeye değecek olan yerlerdir.
  4. Mardin’nin sadece yemekleri için bile bölge ziyaret edilebilir. Dolmalar, çorbalar, kebaplar, pideler ve daha onlarca müthiş yemek aynı coğrafya üzerinde barınıyor. Farklı medeniyetlerin yaşaması yemek çeşitliliğinin artması için büyük bir avantaj sağlamıştır.
  5. Mardin özellikle baharat konusunda zengin bir şehirdir. Bilinen baharatların bolca bulunmasının yanı sıra ilk defa giden kişiler aynı zamanda il defa isimlerini duyu görecekleri baharatlarla karşılaşacaklardır. Bu baharatlar diğerlerinden daha farklı aroma ve lezzete sahiptir.

Mardin Hakkında

Mardin Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde bulunan önemli bir ilimizdir. Tarihi, mimarisi ve sanatı ile turist çekmektedir. Karasal bir iklim özelliğine sahiptir. Ortalama olarak 800.000 kişilik bir nüfusa sahiptir.

Tarım, çiftçilik, hayvancılık ve ticaret ile ekonomik faaliyetlerini sürdürmektedirler. Mardin MÖ 4500 yılından itibaren yerleşim alanı olarak kullanılmaya başlanmıştır. Bir dönem Roma ve Bizans hakimiyetine geçmiştir.

Fırat ve Dicle arasında yer almaktadır. Konum olarak oldukça önemlidir. Mardin' e aynı zamanda açık hava müzesi de denmektedir. Festivalleri ile ünlüdür. Yılda birden fazla festival gerçekleşir. Sanatsal açıdan da gelişmiş bir şehirdir.

Midyat, Dargeçit, Kızıltepe, Derik, Artuklu, Mazıdağı ve Ömerli gibi ilçelere sahiptir. En önemli ilçesi Midyat' tır. Mardin' den ayrı olarak gümüş işçiliği ile ünlüdür. Ayrıca turistik açıdan da oldukça etkili bir bölgedir.

Mardin birçok farklı uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Bu uygarlıkların hepsi farklı dün gruplarına mensup olası nedeniyle Mardin, her dinin rahatça ve kardeşçe yaşandığı hoşgörü şehridir.

Mardin Fotoğraf Galerisi

Mardin Nerede?

Mardin Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2 TL
Taksi
3 TL/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Mardin ili gezilmesi gereken yerlerle dolu bir şehirdir. Bu yüzden ulaşım oldukça önemlidir. Genel tarihi yapıları şehir merkezinde olsa da şehrin diğer noktalarında da önemli yapıtlar bulunmaktadır. Bu nedenle ulaşım aracı kullanılır. Bölgede en popüler olan ulaşım aracı minibüslerdir. Minibüsler geniş bir güzergaha sahiptir. Ayrıca oldukça uygun bir fiyat karşılığında ulaşımı sağlamaktadırlar. Ekonomik bir şekilde seyahatlerini gerçekleştirmek isteyen kişiler minibüsleri tercih etmektedirler.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Mardin ilinde birçok farklı bölgede taksi durakları bulunmaktadır. Taksiler daha konforlu araçlardır. Bu nedenler şehirde bir diğer kullanılan ulaşım aracı taksidir. Taksiler istenilen bölgeye kişiyi götürmektedir. Ancak binilmeden önce mutlaka fiyat konusunda anlaşılması gerektiği söylenmektedir.

Mardin’de Gezilecek Yerler

Mardin Kalesi
Deyrulzafaran Manastırı
Zinciriye Medresesi
Mor Behnam (Kırklar) Kilisesi
Kasımiye Medresesi
Mardin Kalesi’nin Muhteşem Manzarası

Mardin Kalesi, kartal yuvası olarak da bilinmektedir. Tarihi çok eskilere dayanmaktadır. Kalenin asıl önemli noktası çok merkezi ve tüm Mardin’ i izleyebileceğiniz bir noktada olmasıdır. Mezopotamya ovası manzarası izleyenlere ayrı bir keyif verecektir.

Deyrulzafaran Manastırı

Manastır hala aktif olarak Süryani’ler tarafından kullanılmaktadır. Güneş tapınağı olarak kullanılmaktadır. Tavan yapılırken herhangi bir harç kullanılmadan oluşturulmuştur. En dikkat çeken kısmı ise göz alıcı avlusudur.

Zinciriye Medresesi

Zenciriye Medresesi tarihi dokusu ile dikkat çekmektedir Asıl Adı Sultan İsa Medresesidir. Medrese bir dönem rasathane olarak da kullanılmıştır.

Mor Behnam (Kırklar) Kilisesi

Medeniyetlerin beşiği olarak bilinen Mardin’ de bulunan Mor Behnam kilisesi, günümüzde Ortadoks ibadethanesi olarak kullanılmaktadır. Mardin’ de görünmesi gereken tarihi yapıların arasında yer almaktadır. Oldukça merkezi bir noktada bulunmaktadır.

Kasımiye Medresesi

Kasımiye Medresesi Mardin’de bulunan en büyük yapılardan biri olma özelliğini taşımaktadır. Hem iç hem de dış kısmı etkileyici bir mimariye sahiptir. Oda kapılarının üzerinde tıp amblemleri bulunmaktadır. Bunun nedeni ibadethane olmasının yanı sıra tır eğitimi verilmek amacıyla da kullanılmış olmasıdır.

Mardin Ulu Camii

Mardin Ulu Camii, Mardin’nin bilinen en önemli simgelerinden biridir. Kubbe ve minaresi ile dikkat çekmektedir. Daha önce Camii’nin yerinde bulunan kilise yapısı çevrilip oluşturulmuştur.

Mardin Dara Antik Kenti ( Dara Mezopotamya Harabeleri)

Bu bölge Mezopotamya’nın en önemli yerleşim yerlerinden birisi olarak görünmektedir. Harabeler savunma amaçlı oluşturulmuştur. Kentin çevresi surlarla çevrilirdir. Surların uzunluğu 4 km’dir. Roma dönemine ait olan mağara evleri bulunmaktadır.

Mardin Evleri

Mardin evleri, tarihi dokunun anlaşıldığı yerlerdir. Yamaçlar üzerine kurulmuş olan evler, otantik havası ile ilgi odağı haline geliştir.

Mardin’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Genadir Çorbası
İşkembe Dolması
Kapalı Lahmacun
Mardin Çöreği

Mardin uçak bileti ile sağlanan olanaklardan yararlanmak için öncelikle Mardin’ in ünlü yemeklerinin tadına mutlaka bakılmalıdır. Mardin et yemekleri kadar çorbalarıyla da ünlü bir şehirdir. Yörenin sevilen çorbalarını başında genadir çorbası gelmektedir. Nohut ile hazırlanan bir çorba çeşididir.

Kapalı Lahmacun

Kapalı lahmacun bilinen lahmacunun aksine sıcak sac üzerinde sunulmaktadır. İsmi sembusek olarak da bilinmektedir.

Mardin Çöreği

Mardin çöreğinin diğer bir adı kiliçedir. Bir hamur işidir. Hem yalız olarak tüketilir hem de çorba ya da et türlerinin yanında servis edilmektedir.

Zingil

İsmi her ne kadar farklı olsa da zingil bir tatlı çeşididir. Mardin’ nin ünlü lezzetleri arasında gelmektedir.

Dobo

Dobo, kuzu budundan yapılan ve Mardin mutfağında önde gelen lezzetler arasında yer alan bir et yemeğidir

Soğan Kebabı

Soğan kebabı ise Mardin’ de denenmesi gereken lezzetlerden biridir, yarım soğan içerisinde hazırlanan kıymalı harç ile pişirilen lezzet ünlü bir tat haline gelmiştir.

Konaklama İçin Mardin Otel Seçenekleri

Ucuz Mardin uçak bileti ile yapılacak olan her türlü seyahat için konaklama konusunda istenilen kalite ve fiyat aralığında farklı otel seçenekleri bulunmaktadır.

Erdoba Elegance Hotel & Convention Center

Otel, yer açısından avantaj sağlamaktadır. 220 odalı otel kapasitesi ile oldukça büyük bir oteldir Ücretli kahvaltı ve kapalı yüzme havuzu seçenekleri vardır. Otel misafirlerine beş yıldızın konforunu sunacak şekilde hazırlanmıştır. Lobide yapılan kahve servisi ile misafirlerine özel hissettirmektedir. Otelde bulunan oyun alanı ile çocuklu aileler tatilin kefini çıkartacaklardır.

Yalımköy Mevkii Midyat Yolu
Hilton Garden Inn Mardin

Mardin’ nin gezilip görülmesi gereken yerlerine yürüme mesafesindedir. 162 oda kapasitesi bulunmaktadır. Ücretli kahvaltı spor salonları ve kapalı yüzme havuzu mevcuttur. 24 saat açık olan resepsiyon ve resepsiyonda bulunan emanet kasalar ile daha rahat bir tatil geçirmeniz hedeflenmiştir.

Yenişehir Mahallesi Barış Caddesi
Midyat Gap Otel

Misafirlerini tarihi bir binada ağırlamak üzerine kurulmuş bir oteldir. Bünyesinde 28 adet oda barındırmaktadır. Sabahları yerel lezzetleri bünyesinde barındıran kahvaltı ile güne daha mutlu başlanması sağlanmıştır. Emanet kasa rahatlığı Midyat Gap Otelde’ de sunulmaktadır.

Midyat

Mardin Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Ankara - Mardin 176,49 TL 1 Saat 25 Dakika
İstanbul - Mardin 241,99 TL 1 Saat 50 Dakika
Elazığ - Mardin 305,80 TL 7 Saat 5 Dakika
Erzincan - Mardin 305,80 TL 7 Saat 15 Dakika
Çanakkale - Mardin 329,15 TL 7 Saat 5 Dakika
Malatya - Mardin 331,80 TL 7 Saat 5 Dakika
Ordu - Mardin 331,80 TL 15 Saat 20 Dakika
Hatay - Mardin 331,80 TL 7 Saat

Mardin İçin Diğer Popüler Ulaşım Seçenekleri

08:00 9-10 Saat
Hatay - Mardin
Otobüs Bileti
80 TL
İncele 21 Ağu 2019
09:00 5-6 Saat
Gaziantep - Mardin
Otobüs Bileti
70 TL
İncele 21 Ağu 2019
09:00 9-11 Saat
Mersin - Mardin
Otobüs Bileti
90 TL
İncele 21 Ağu 2019
15:00 11-13 Saat
Kayseri - Mardin
Otobüs Bileti
120 TL
İncele 21 Ağu 2019
20:00 8-9 Saat
Erzurum - Mardin
Otobüs Bileti
100 TL
İncele 21 Ağu 2019
22:00 9-10 Saat
Adana - Mardin
Otobüs Bileti
70 TL
İncele 21 Ağu 2019

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Mardin ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Transit Vize Nedir? Nasıl Alınır? Transit Vize İstemeyen Ülkeler
Transit Vize Nedir? Nasıl Alınır? Transit Vize İstemeyen Ülkeler
20 Haziran 2019
Yurtdışı seyahatlerinde karşımıza çıkan transit vize hakkında hazırladığımız yazıda; Transit Vize Nedir?, Transit Vize Nasıl Alınır?, Transit Vize Almak Zor mu?, Transit Vize Nereden Alınır? Gibi soru
Seyahat Sırasında Valiz Güvenliği - Biletall Shop Seyahat İpuçları
Seyahat Sırasında Valiz Güvenliği - Biletall Shop Seyahat İpuçları
28 Ocak 2019
 Seyahat sırasında ‘’Ya eşyalarıma bir şey olursa?’’ diye düşündünüz mü hiç? Böyle düşünmenize hiç gerek yok. Bugünkü videomuzda valizlerinizi güvenle taşımanıza yardımcı olacak ürünleri bir ara
Türkiye Kış Mevsimindeyken Yaz Tatili Yapabileceğiniz 10 Ülke
Türkiye Kış Mevsimindeyken Yaz Tatili Yapabileceğiniz 10 Ülke
05 Ocak 2019
Kışın seveni çok olduğu gibi sevmeyeni de çok fazla. Karların bembeyaz masalsı görüntü, sıcak çikolata alıp pencere kenarında manzaraya karşı içmek ve battaniye altında film izlemek size göre değilse
İstanbul Havalimanı Hakkında Merak Edilenler
İstanbul Havalimanı Hakkında Merak Edilenler
06 Aralık 2018
29 Ekim’de birçok ülkenin devlet başkanlarının katılımıyla ve büyük bir törenle açılan İstanbul Yeni Havalimanı hakkında sizleri bilgilendirmeye devam ediyoruz. Bugünkü konumuz, Dünya’daki en büyük ha

Mardin Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (5)
İyi (1)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%83
%17
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
6 Değerlendirme
Herşey çok güzeldi, güzel misafirperver bir ailenin yanında konakladım
Bundan sonra devamlı yurtdışı gezilerim arasında olacak bir şehir
Yağmur yağdığı için pek dolaşamadık ama ateş yakıp kamp alanında takılmak bile farklı güzeldi
Okuldan vizeler arasında kaçmıştık ev arkadaşım ile güzel oldu
Herşey çok güzeldi yerlisi çok cana yakın teşekkürler
doğuda herhalde en beğendiğim şehir burası kesinlikle gidin ve görün
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Mardin Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

20.08.2019 20:00:37
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Mardin, (MQM)
MQM
TR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=42194
/
42194