1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin Tekrar Dene

Tayland
Uçak Bileti

Nüfus
69 Milyon
Başkent
Bangkok
Para Birimi
Tayland Bahtı (THB)
Zaman Dilimi
GMT +7
Telefon Kodu
+66
Resmi Dil
Tayca
Ort. Yemek Fiyatı
100 THB
Ort. İçecek Fiyatı
50 THB
İstanbul - Bangkok Uçuş Süresi
9 Saat 30 Dk
İstanbul - Bangkok Uçuş Mesafesi
11.849 Km
Bangkok

En Ucuz Türkiye - Tayland Uçak Seferleri

Antalya - Bangkok
Aeroflot Russian Airlines
13 Kas 2019
İstanbul - Bangkok
Aeroflot Russian Airlines
08 Kas 2019
26 Eki 2019
İzmir - Bangkok
Ukraine International Airline
13 Kas 2019
Ankara - Bangkok
Türk Hava Yolları
12 Kas 2019
Kayseri - Bangkok
Türk Hava Yolları
21 Eki 2019
Adana - Bangkok
Türk Hava Yolları
28 Eki 2019
Gaziantep - Bangkok
Türk Hava Yolları
30 Eki 2019
Antalya - Phuket
Aeroflot Russian Airlines
29 Eki 2019
Ankara - Phuket
Ukraine International Airline
07 Kas 2019
İzmir - Phuket
Qatar Airways
31 Eki 2019
Adana - Phuket
Qatar Airways
09 Kas 2019
Samsun - Bangkok
Türk Hava Yolları
05 Kas 2019
22 Eki 2019

En Ucuz Tayland Kalkışlı Uçak Seferleri

26 Eki 2019
17 Kas 2019
Bangkok - Kuala Lumpur
Malaysia Airlines
18 Kas 2019
10 Kas 2019
Phuket - İstanbul
Singapore Airlines
22 Eki 2019
Phuket - Berlin
Qantas Airways
09 Kas 2019
Bangkok - Adana
Oman Air
14 Kas 2019
Bangkok - Doha
Kuwait Airways
18 Kas 2019
Bangkok - İzmir
Ukraine International Airline
25 Eki 2019
Bangkok - Hatay
Egyptair
13 Kas 2019
Phuket - Antalya
Aeroflot Russian Airlines
30 Eki 2019
Phuket - Ankara
Bangkok Airways
28 Eki 2019
Phuket - Adana
Qatar Airways
17 Kas 2019
Bangkok - Ankara
Qatar Airways
20 Eki 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Tayland Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Tayland'a Nasıl Gidilir?

Tayland'a, İstanbul Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı ile beraber çok sayıdaki havayolu şirketinin düzenlemiş olduğu günlük ortalama 6 ile 10 arası uçuş bulunmaktadır. Tayland Türkiye uçak seferleri arasında en çok uçuş yapan havayolu şirketleri; Emirates, Air Astana, Türk Hava Yolları, Pegasus olarak sıralanabilir.

Tayland Türkiye uçak bileti alarak seyahat etmek isteyenler, havalimanına gitmeden online olarak Biletall.com üzerinden erişim sağlayabilirler. Ayrıca Biletall.com’da bulunan, havayolu şirketleri için kolayca Tayland uçak bileti rezervasyon işlemleri de gerçekleştirilebilmektedir.

Tayland'a seyahat edecek kişiler, ülkeye ulaşımı sağlamakta olan en popüler havayolu şirketlerinden birisi THY ile uçuşlarını gerçekleştirmek istedikleri takdirde Biletall.com internet sitesinden Tayland uçak bileti THY yazdıkları takdirde, online bilet satın alımı yapabilirler. Tayland Türkiye uçak biletleri için Biletall.com’dan uçuş gerçekleştirmekte olan havayolu şirketlerinin, Tayland uçak bileti fiyatları hızlıca listelenerek verdiği hizmetleri sunar. Mukayese ederek kendinize en uygun bileti buradan seçebilirsiniz.

Tayland Vize Şartları Neler?

Tayland Vize İstiyor mu?
Hayır
Tayland Vizesiz Kalınabilecek Süre
30 Gün
Tayland Vize Şartları

Tayland'a ucuz imkanlar dahilinde Tayland Türkiye uçak bileti fiyatları ile gitmek isteyen kişilerin, seyahatleri sırasında herhangi bir problemle karşılaşmamaları için seyahat öncesinde serbest dolaşım sürelerini araştırmalarında fayda bulunuyor.

Tayland'a gerçekleştirilmekte olan turistik seyahat gibi durumlarda ülke sizlerden Tayland vizesi istememektedir. Dikkat edilmesi gereken nokta ise pasaportunuzun en az 6 aylık geçerlilik süresinin olmasıdır.

Ülkeye giriş yapmak için gerekli olan Tayland vizesi bulunmadığı için, vize ücreti de yoktur.

Tayland’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Yaz
En Ucuz Ay
Temmuz
En Ucuz Gün
Pazartesi
En İyi Mevsim
Kış
En İyi Ay
Aralık

Tayland'da yaz mevsimi, muson yağmurlarının etkisi altında olabiliyor. Bu yüzden seyahat etmek isteyenlere öncelikli olarak Kış mevsimini tercih etmeleri önerilmektedir.

Tayland Hakkında Bilgiler

Sanayi ve teknoloji hızla gelişmekte olan Tayland, özellikle turizm, kültür ve sanat ile Asya'nın en cezbedici ülkeleri arasında yer almaktadır.

 Tayland'ın Başkenti

Tayland'ın başkenti, Tayca dilinde "Melekler Şehri" anlamına gelmekte olan Bangkok'tur.

Tayland Nüfusu – Tayland Resmi Dili

Tayland'ın nüfusu 68 milyondur. Ülkenin resmi dili ise Tayca'dır.

Tayland Para Birimi

Tayland'ın para birimi, Tayland Bahtı'dır.

Tayland'da Saat Kaç?

Tayland Türkiye saat farkı +4’dür yani ülkemizden dört saat ileridedir. Türkiye’de saat 12:00 iken Tayland'da 16:00’dır.

Tayland'da Ne Ucuz? Tayland'dan Gelirken Ne Getirilir?

Tayland'da turizm son derece gelişmiş olduğu için ziyaretiniz sırasında çok sayıda turistik hediyelik eşya bulabilmeniz mümkündür. Ziyaretiniz sırasında dini inançların simgelerinden oluşan biblolar çok uygun fiyatlardan, ileriki yıllarda Tayland tatilinizi hatırlatacak simgelerden oluşmaktadır.

 

Tayland Nerede?

Tayland’a Uçmak İçin 5 Sebep

• Vizesiz Seyahat
• Buda Heykeli
• Sanat
• Kış Mevsimi
• Zengin Mutfağı
  1. Ülkeye her yıl milyonlarca sayıda turist gelmektedir. Muson iklimi sebebi ile çoğunlukla güzel havaların olduğu bu ülkede, Pattaya, Puket gibi bölgelerde beyaz kumlarla çevrili berrak denizler ve eşsiz koylar bulunuyor.
  2. Som altından yapılmış olan dünyanın en büyük Buda Heykeli Bangkok'ta bulunuyor. Ülkeye ziyaretiniz sırasında çok sayıdaki dini inançla karşılaşmanız sizleri son derece şaşırtacaktır.
  3. Bir diğer Asya ülkesi olan Hindistan gibi Tayland da sinemada önemli yatırımlar yapmış olup, sanata verdiği değeri bizlere göstermektedir. Sadece Tay filmleri değil Hollywood sineması bile Bangkok, Pattaya gibi eşsiz şehirleri filmlerinde kullanmaktadır.
  4. Tayland'da yemek kültürü seyahat severleri şaşırtacak boyutta oluyor. Çok sayıda yerel, yöresel tadı bulunmakta olan ülkenin, çok fazla turist çekmesi sebebi ile de dünya mutfaklarının birçoğunu çok lüks restoranlarda sunduğu görülüyor.
  5. Tayland, Muson iklimi altında olması sebebi ile kasım, aralık, ocak, şubat aylarında bile yaz mevsimini en güzel haliyle misafirlerine sunuyor.

Tayland’ın En Güzel Şehirleri

Biletall.com üzerinden gerçekleştirilmekte olan Tayland en ucuz uçak bileti aramaları sonucunda, en ekonomik fiyatlardaki uçak biletleri ile birlikte Tayland'ı ziyaret etmek isteyen seyahat severler için tüm bilgilere ulaşılması mümkündür.

Bangkok

Tayland'ın başkenti olan Bangkok, Tayca dilinde melekler şehri anlamını taşımaktadır. 14 milyonluk nüfusu bulunan şehir, dünyanın en kalabalık başkentleri arasında bulunuyor. Çok sayıda dini, kültürel ve şık mimarilerden tasarlanmış yapılar şehirde yer alıyor.

Bangkok'un bir diğer özelliği de gece hayatıdır. Son derece eğlenceli gece hayatı sayesinde her hedef kitleden kişiye hitap etmekte olan şık, güzel mekanlar burada ucuz fiyatlardan misafirlerini ağırlamayı başarıyor.

Pattaya

Tayland'ın en çok ziyaret alan şehirlerinden birisi Pattaya'dır. Pattaya son derece eğlenceli, ünlü bir tatil şehridir. Ayrıca Pattaya sadece Tayland'ın değil, Güney Asya'nın da en çok turist aldığı şehirlerden biri olmaktadır. Bangkok'un 168 km güney doğusunda bulunan Pattaya, Tayland Körfezi kıyısında yer almaktadır. Pattaya'da hayat son derece eğlenceli olmakla beraber, burada hayat da son derece ucuzdur. Pattaya'nın kelime anlamı ise Güney Batı Muson Rüzgârı anlamını taşımaktadır.

Tayland’da Gezilecek Yerler

Ülkeye, Tayland ucuz uçak bileti avantajlarından faydalanarak seyahatlerini gerçekleştirmek isteyen kişiler, Tayland'dan son derece mutlu döneceklerdir. Seyahat severleri ülkede birbirinden güzel çok sayıda yer ziyarete kapılarını açmış beklemektedir.

Tayland'da Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

Tayland'ı Tayland yapılan en bilinir özelliklerinden birisi kesinlikle turizmidir. Özellikle eşsiz güzellikte olan adaları ve plajları misafirlerini burada beklemektedir. Tayland'ın en bilindik ve en güzel adası, Phi Phi Adası olmaktadır. Çok sayıda filmin çekilmiş olduğu bu adayı bu derece ünlü hale getiren ise The Beach filmidir. Leonarda Di Caprio'nun başrolünde oynadığı bu filmde neredeyse tüm dünya adaya hayran kalmıştır. Ayrıca James Bond Adası, Puket, Samui Adası ve daha çok sayıda ada ve plaj ülkeyi son derece ünlü hale getirmeyi başarmıştır

Tayland'dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Tayland'a gerçekleştirilen ziyaretler sırasında Bangkok, Phuket ve Pattaya gibi turistik bölgelerden yararlanılabilmektedir. Alışveriş severler için bu bölgeler adeta cennet olmaktadır. Hemen her bütçeye uygun olan çok sayıdaki hediyelik eşya ve mağazalar ziyaretçilerini bekliyor. Özellikle Tay ipeğinden yapılmış olan kıyafetler bu bölgelerde turistlerin göz bebeği konumundadır. Kıyafet dışında, Buda Heykelleri, tik ağacından oyularak yapılmış olan süs ve biblolar da son derece popülerdir.

Tayland'ın Doğal Güzellikleri

Tayland'ın hemen her bölgesi doğal güzellikleri ile doludur. Saklı birçok cenneti bulunan ülkede özellikle Bangkok, Pattaya ve Phuket turları ve bunların dışında ülkenin Kuzey'inde bulunan şehirlerde eşsiz doğal güzellikler sizleri bekliyor. Ülke yeşil, mavi ve beyazın güzellikleriyle bir avuçta toplanmış bir vaziyette bulunuyor.

Tayland'da Gezilecek Tarihi Yerler

Tayland'a ziyarette bulunan kişileri beklemekte olan çok fazla tarihi yer bulunuyor. Ülkenin tarihi son derece geniş bir tarihten oluşuyor. Wat Mahathat, Wat Phra That Doi Kham, Sukhothai Historical Park, Wat Yai Chai Mang Khon gibi çok sayıda tarihi, kültürel, eski kalıntıların bulunduğu dini ve tarihi öğelerin yer aldığı önemli yapılar mevcuttur.

Tayland Gezi Rehberi

Gezilecek, keşfedilecek ve görülecek çok sayıda bölgesi bulunan Tayland'da ulaşım ağı son derece gelişmiştir. Özellikle büyük şehirlerde otobüs, tramvay, metro, taksi, bisikleti deniz taşımacılığı, hava taşımacılığı kolayca kullanılabiliyor. Bangkok'un son derece dikkat çekici özelliklerinden birisi de geceleri çok sayıda taksinin ücretsiz olarak hizmet vermesidir. Eğlence hizmetinde bulunan firmalar, aralarında anlaşarak geceleri şehirde kendilerine ait olan taksilerin ücretsiz olarak misafirlerine hizmet vermeleri kararını almışlardır.

Tayland'ın en büyük ve en gelişmiş şehri olan Bangkok'da hemen her ulaşım türünü kullanabilme imkânı bulabiliyorsunuz. Bangkok'un çok fazla turist alması sebebi ile de havayolu son derece gelişmiş olmaktadır. Bu şehirden dünyanın herhangi bir bölgesine havayolu ulaşımını kullanarak gidebilmeniz mümkündür.

Phuket, Tayland'ın en çok ziyaretçi alan, sıra dışı bir bölgesi olarak karşınıza çıkıyor. Doğa ve Vahşi Yaşam Alanları bulunan burada, Gibbon Rehabilitation, Monkey Hill, KokChang Safari Elephant Trekking gibi eşsiz deneyimleri bulabilmeniz mümkün oluyor. Ayrıca dünyaca ünlü olan Phuket Adası da turistlerin göz bebekleri haline gelmiştir.

Tayland nüfusu ve turistik bir ülke olması sebebi ile ulaşım ağları en gelişmiş olan Asya ülkelerinden birisi olmaktadır. Şehir içinde ve şehirler arası ulaşımda tren, metro, otobüs gibi sıklıkla gerçekleştirilmekte olan tren ve kara yolu ulaşımları bulunmakta olup, son derece de popüler olmaktadırlar.

Dünya'da ulaşım konusunda son yıllarda daha da gelişmiş bir sektör haline gelmiş olan araç kiralama sektörü Tayland'da da hizmet veriyor. Dünyaca ünlü kurumsal rent a car firmaları Tayland'da turistlerin en sık tercih etmekte oldukları ulaşım türlerinden birisi oluyor.

Tayland'ı ziyaretiniz sırasında özellikle Bangkok gibi büyük şehirlerinde, herhangi bir ulaşım problemi yaşamanız neredeyse olanaksızdır. Son derece gelişmiş olan ulaşım ağlarından herhangi birini kullanarak ülkede seyahatlerinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Tayland’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Tom Yum Goong
Spring Roll
Som Tam
Pad Thai

Dünya'nın en lezzetli 10 mutfağından biri olarak gösterilen Thai Mutfağı en ucuz Tayland uçak bileti alarak gelen misafirlerin, damaklarında leziz tatların kalmasını sağlamaktadır.

En Güzel Çorba, Tom Yum Goong

Baharatların tam ayarında kullanıldığı Tom Yum Goong çorbası ülkenin en meşhur ve en leziz çorbasıdır. Baharatların ve karidesin kullanılarak hazırlandığı bu çorba bizlerin de damak tadına benzerlik göstermektedir.

Tayland'ın Sigara Böreği, Spring Roll

Bizim sigara böreği ile neredeyse birebir aynı olan Spring Roll, içerisine isteğe göre fazlaca malzemenin konulduğu, bizim sigara böreğinden biraz daha büyük olan Thai sigara böreğidir.

Lüks Salata, Som Tam

Taylandlı aşçıların çok sayıda versiyonunu oluşturmayı başardıkları Som Tam Salatası'nın orjinal halinde yengeç kullanılmakta olup, özellikle lüks restoranlarda gözde bir yiyecek haline gelmiştir.

En Gözdesi, Pad Thai

Tayland mutfağının en bilinen, en sevilen ana yemeklerinden birisi Pad Thai olmaktadır. Farklı et şekillerini hatta karides ve yengeç gibi deniz ürünleri bu yemeğinizde ayrıca tercih edebilmeniz mümkündür.

Tayland'da Yenecek En Güzel Yemekler

Tayland'da çok sayıda yemek sizlerin damak tadına uygun olabilecektir. Ancak özellikle yemek olarak; Pad Thai, çorba olarak; Tom Yum Goong, salata olarak; Som Tam ve hamur işi olarak bizden bir şeyler diyebileceğimiz; Spring Roll dünyaca ünlü bu mutfağın gözdeleri arasında yer alıyor.

Tayland Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Bangkok - Phuket 357,56 TL 1 Saat 15 Dakika
Bangkok - Chiang Rai 359,69 TL 1 Saat 15 Dakika
Phuket - Bangkok 371,42 TL 1 Saat 20 Dakika
Kuala Lumpur - Phuket 463,96 TL 1 Saat 25 Dakika
Ho Chi Minh City - Bangkok 475,38 TL 1 Saat 30 Dakika
Chiang Mai - Bangkok 540,33 TL 1 Saat
Singapur - Bangkok 669,77 TL 2 Saat 30 Dakika
Hanoi - Bangkok 818,18 TL 2 Saat
Manila - Bangkok 849,60 TL 7 Saat 45 Dakika
Delhi - Bangkok 855,50 TL 4 Saat 10 Dakika
Guangzhou - Bangkok 868,98 TL 10 Saat
Denpasar Bali - Phuket 900,67 TL 15 Saat 25 Dakika
Mumbai - Bangkok 986,41 TL 8 Saat 5 Dakika
Guangzhou - Phuket 1.093,38 TL 13 Saat 40 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Tayland ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Avrupa'yı Öğrendik, Sıra Geldi Asya'nın En Ünlü Lezzetlerine!
Avrupa'yı Öğrendik, Sıra Geldi Asya'nın En Ünlü Lezzetlerine!
31 Mayıs 2019
Xiaolongbao, Şangay “Xiaolongbao” veya bir başka değişle “büyük boy mantı” dünya çapında tanınmış ve en çok beğenilen lezzetler arasında kendine yer kazanmıştır. Bildiğimiz mantıya benzer şekilde anc
Vegan Turizmi Başladı: İşte Vegan Dostu Şehirler!
Vegan Turizmi Başladı: İşte Vegan Dostu Şehirler!
27 Mayıs 2019
Hepimiz yurt dışına çıktığımızda yediklerimizin içeriğine dikkat ederiz. Veganlar için bu seçim birkaç sene öncesine kadar sadece salata ve meyvelerle sınırlı olmasına rağmen günümüzde veganlar için s
Nisan Ayında Gerçekleşecek Etkinlikler
Nisan Ayında Gerçekleşecek Etkinlikler
04 Nisan 2019
İlkbaharın gelmesiyle birlikte dünyayı renklendiren tek şey yeni açan çiçekler olmadı. Dünyanın dört bir yanında milyonlarca insanın katılımıyla gerçekleşen etkinlikler de gezegenimizi renklendirmeye
2018’de En Çok Bu Ülkelere Gidildi, Sizce Bu Sene Durum Değişecek Mi?
2018’de En Çok Bu Ülkelere Gidildi, Sizce Bu Sene Durum Değişecek Mi?
19 Şubat 2019
Dünyanın en çok ziyaret edilen 10 ülkesi! Bu ülkelerden birini tercih edip de pişman olmak mümkün mü? Belki de bir sonraki ziyaretinizde siz de bu ülkeleri tercih eden milyonlarca kişiden biri olacaks

Tayland Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

E*** U***
3 Kasım Cumartesi
Phuket
Tarihi benim gibi seviyorsanız, burada gezmeye dolaşmaya doyamayacaksınız
Ö*** Ö***
14 Eylül Cuma
Chiang Mai
Yeni bir arkadaş ile tanıştık, beraber buraya gideceğiz bakalım.
2
18
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Tayland Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 20.10.2019 09:58:36 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Bankok, (Tümü)
BKKT
TH

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=25249
/
25249