Bangkok Uçak Bileti

Bangkok Hakkında Bilgiler

Bangkok Güneydoğu Asya'da bulunan Tayland ülkesinin büyük şehri ve başkentidir. Konumu ve başkent olmasıyla her konuda oldukça gelişmiş bir şehirdir. Ekonomik açıdan da dinamikliğini kurulduğu zamandan bu yana korumaktadır. Hatta Dünya Meteoroloji örgütü tarafından da Dünya üzerindeki sıcak büyük şehri olarak adlandırılmıştır.

Müslüman, Budist, Hıristiyan ve yerel dinlerin yer aldığı Bangkok ayrıca denize sıfır bir şehir olarak da görülüyor. Şehir genel anlamı ile ikiye ayrılmış durumdadır. Bir tarafında lüks gökdelenler ve rezidanslar yer alırken bir tarafında gece kondular bulunuyor. Şehir içerisinde hem geleneksel izleri hem de modern izleri görmek söz konusu oluyor.

Bangkok kenti turistler ve yaşayanlar için oldukça güvenli bir şehirdir. Ancak gece hayatı oldukça renkli ve hızlıdır. Bunun yanı sıra açık açık kadın ticareti olabiliyor. Yalnız bunun hiçbir şekilde güvenilirliği zedelemediği görülüyor. Şehir halkı da Tayland'ın diğer halkı gibi turistlere karşı yardımsever ve hoşgörülü davranıyor. Hareketli, yorucu, renkli ve farklı kültürlerden hoşlanan herkesin tercih edebileceği bir kenttir.

Bangkok Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Bangkok Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Don Muang Havalimanı
Suvarnabhumi Havalimanı
flight
ba-favicon-white