-

Bangkok Uçak Bileti

Para Birimi
Tayland Bahtı (THB)
Zaman Dilimi
GMT +7
Bangkok Şehri En İyileri
Masaj, Wat Pho Tapınağı, Khao Phat Kung
Bangkok Hava Durumu (15 Eylül) 32°C Parçalı Bulutlu
Bangkok Hava Durumu (16 Eylül) 33°C Gök Gürültülü Fırtına

En Ucuz Bangkok Varışlı Uçak Seferleri

444,79 TL
09 Eki 2020
İstanbul - Bangkok
Qatar Airways
1.300,05 TL
12 Eki 2020
Hong Kong - Bangkok
Philippine Airlines
1.551,33 TL
06 Eki 2020
Antalya - Bangkok
Aeroflot Russian Airlines
2.135,30 TL
01 Eki 2020
İzmir - Bangkok
Türk Hava Yolları
2.153,38 TL
01 Eki 2020
Kayseri - Bangkok
Türk Hava Yolları
2.591,31 TL
18 Eyl 2020
Ankara - Bangkok
Qatar Airways
2.826,15 TL
01 Eki 2020
Adana - Bangkok
Türk Hava Yolları
2.983,87 TL
30 Eyl 2020
3.565,97 TL
10 Eki 2020
3.586,84 TL
04 Eki 2020
3.798,39 TL
09 Eki 2020
Tahran - Bangkok
Qatar Airways
4.917,09 TL
16 Eyl 2020
5.958,23 TL
08 Eki 2020
Hanoi - Bangkok
China Airlines
8.045,53 TL
14 Eki 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Bangkok Kalkışlı Uçak Seferleri

Bangkok - Kuala Lumpur
Malındo Aırways
517,99 TL
02 Eki 2020
536,87 TL
16 Eyl 2020
Bangkok - Hong Kong
Cathay Pacific Airways
1.332,88 TL
01 Eki 2020
Bangkok - Ankara
Qatar Airways
1.858,03 TL
19 Eyl 2020
Bangkok - İstanbul
Deutsche Lufthansa
2.044,87 TL
19 Eyl 2020
2.457,55 TL
21 Eyl 2020
Bangkok - Dubai
Gulf Air
2.900,33 TL
15 Eyl 2020
Bangkok - Taşkent
Air Astana
3.160,40 TL
08 Eki 2020
Bangkok - İzmir
Oman Air
3.661,23 TL
06 Eki 2020
3.790,87 TL
02 Eki 2020
Bangkok - Antalya
Air Astana
3.947,31 TL
11 Eki 2020
Bangkok - Adana
Qatar Airways
5.998,95 TL
27 Eyl 2020
Bangkok - Doha
Oman Air
6.025,42 TL
23 Eyl 2020
Bangkok - Hanoi
Ana All Nippon Airways
18.674,46 TL
22 Eyl 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Bangkok Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Bangkok Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Bangkok Havaalanları
Ülke Kodu
TH
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Taylandca
Toplu Taşıma Fiyatı
34 THB
Yemek Fiyatı
60 THB
Alkolsüz İçecek Fiyatı
40 THB

Bangkok’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
İlkbahar
En Ucuz Ay
Nisan
En Ucuz Gün
Perşembe
En İyi Mevsim
Kış
En İyi Ay
Aralık

Ucuz Bangkok uçak bileti bulmanın ardından kişiler Bangkok'a ulaşarak gezmek söz konusu olabilir. Ancak Bangkok hakkında bazı durumlara dikkat etmek gerekir. Çünkü Bangkok mevsimi dengesizlik içerisindedir. Genelde sıcak ve yağışlı bir hava söz konusudur.

Kasım ve Şubat ayları içerisinde serin mevsim söz konusu oluyor. Bu aylar arasında gezmek en uygun zamandır. Kişiler sıcaktan bunalma problemi yaşamaz, ayrıca yağışların çokluğu da kişilere engel oluşturmaz. Sıcaklıklarının da 20 ile 27 derece arasında değiştiği görülüyor.

Mart ile Haziran ayları arası ise şehir oldukça sıcaktır. Ülke de sıcaklık neredeyse 35 derecenin üstüne kadar çıkabilmektedir. Bu açıdan dikkatli olması tavsiye ediliyor. Temmuz ve Ekim ayları içerisinde de aşırı derece de yağış görülüyor. Muson yağmurları hemen hemen her gün şehre düşüyor. Bu dönemde turist çok fazla görülmez. Ancak yağışlardan hoşlanan kişiler ve kendini koruyabilenler için daha az turist olması sebebiyle tercih edilecek bir ay aralığı oluyor.

Bangkok Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Bangkok uçak bileti ile gerçekleştirilen seyahatten sonra kişiler havalimanından şehir merkezine gerçekleştirecekleri yolculuğu düşünebilirler. Çeşitli araçlar kullanılarak ulaşım söz konusu olabilir.

Raylı Araçlar

Ortalama Fiyatı: 15 THB

Oldukça hızlı bir alternatif olan Havaalanı Raylı Bağlantısı ile metroya ve trene aktarma yaparak şehir merkezine gitmek söz konusu olabiliyor. Bu araç kullanılarak 30 dakika ile 1 saat arası gitmek istenilen yere erişim sağlanabiliyor.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 20 THB

Bangkok içerisinde otobüs ve minibüs kullanmak oldukça yaygındır. Şehir merkezine çeşitli otobüs ve minibüsler belli saat aralıklarında hareket ediyor. Hatta buradan şehirlerarası yolculuk yapmak isteyen kişiler için de otobüs imkanları yer alıyor.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 110 THB

Taksi ile havaalanından şehir merkezine gitmek biraz pahalıya mal olabilir. Çünkü şehir içerisinde trafik oldukça fazladır. Bu nedenle hem ulaşım zamanı hem de ücret konusunda kişiler için zarara uğramak olabilir.

Araç Kiralama

Havalimanından araç kiralamak söz konusu olabilir. Havalimanı içerisinde çeşitli araç kiralama firmaları söz konusu oluyor. Kişi kendi bütçesine ve ihtiyacına uygun şekilde araç kiralayıp şehir içinde ya da şehirlerarası gezebilir. Eğer özel şoförlü tutm

Bangkok Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Duty Free
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Masaj Salonu

Bangkok uçak bileti alındıktan sonra kişiler Suvarnabhumi Uluslararası Havalimanı'na iniş yapar. Suvarnabhumi Havalimanı kişiler için yiyecek imkanları sunuyor. Çeşitli restoranlar ve büfeler bulunuyor. Hem geleneksel hem de dünya mutfakları tüketilebiliyor.

Bagaj kayıp ve taşıma desteği konusunda havalimanı oldukça profesyonel çalışıyor. Aynı zamanda iletişim konusunda da destektir. Posta imkanı, telefon imkanı ve WiFi imkanını kişilere sunuyor. Oldukça kesintisiz ve profesyonel şekilde ilerliyor.

Farklı ülkeden farklı alışveriş yapmak isteyen kişiler için çeşitli alışveriş merkezleri söz konusudur. Eğlencenin yanı sıra çeşitli ürünler almak isteyen kişiler için de seçenekler bulunuyor. Aynı zamanda Tayland masaj ve spaları ile ünlü bir ülkedir. Bangkok uluslararası havalimanında masaj imkanları bulunuyor. Kişiler özel Thai masajı yaptırabilir, dinlenme imkanlarına ulaşabilir.

Aileler için çocuklarını eğlendirebileceği oyun mekanları söz konusudur. Eğlenmek ve zaman geçirmek için tercih edilebilir. Ayrıca her dine özel çeşitli ibadethaneler bulunuyor. Her dine ve inanca uygun mekan bulunuyor.

Bangkok’a Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Renkli gece hayatı Bangkok şehrinin en spesifik özelliklerinden biri olarak kişilerin karşısına çıkıyor. Bangkok uçak bileti ile sırf sınırsız ve renkli gece hayatından yararlanmak için bile Bangkok'a gidilebilir. Çeşitli barları, eğlence merkezleri ile dikkat çekiyor.
 2. Kültürü oldukça zengin ve farklıdır. Bunda en büyük etken çeşitli dinlere ve mezheplere ev sahipliği yapmasıdır. Budist dinlerinin farklılığını gözlemlemek açısından tercih edilebilir. Ayrıca Thai yiyecekleri de farklı ve ilgi çekicidir. Yiyecek kültürleri de değişiklik gösterir.
 3. Bangkok'un yanı sıra Tayland'ın en ilgi çekici özelliklerinden biri de özel masajıdır. İnsan bedenine birbirinden farklı ve yararlı dokunuşlar yaparak kişilerin kendisini daha iyi hissetmesini sağlar. Ayrıca Tayland'a özel yağlar, kremler kullanarak da oldukça yararlı bir etki söz konusu olur.
 4. Tayland'ın başkenti ve en büyük kenti olması sebebiyle çeşitli festivallere ev sahipliği yapıyor. Çoğu kişi Su Festivalleri ve Fener Festivalleri başta olmak üzere birçok festival çeşidine sırf eğlenmek için başvuruyor. Oldukça kaliteli zaman geçirmek söz konusu oluyor.
 5. Bangkok modernliğinin ve gelişmişliğinin yanı sıra doğal hayatı ile de oldukça fazla ilgi çekiyor. Çünkü kayıkla şehirde gezmek, kayık pazarlarına gitmek mümkündür. Bunun yanı sıra kuş çeşitleri Bangkok'da oldukça meşhurdur. Bitki çeşitleri de Bangkok'da fazladır ayrıca hiçbir yerde görülmeyen türlere rastlamak söz konusu oluyor. Yeşil ve mavisi ile tercih edilebilir bir ülkedir.

Bangkok Hakkında

Bangkok Güneydoğu Asya'da bulunan Tayland ülkesinin en büyük şehri ve başkentidir. Konumu ve başkent olmasıyla her konuda oldukça gelişmiş bir şehirdir. Ekonomik açıdan da dinamikliğini kurulduğu zamandan bu yana korumaktadır. Hatta Dünya Meteoroloji Örgütü tarafından da Dünya üzerindeki en sıcak büyük şehri olarak adlandırılmıştır.

Müslüman, Budist, Hıristiyan ve yerel dinlerin yer aldığı Bangkok ayrıca denize sıfır bir şehir olarak da görülüyor. Şehir genel anlamı ile ikiye ayrılmış durumdadır. Bir tarafında lüks gökdelenler ve rezidanslar yer alırken bir tarafında gece kondular bulunuyor. Şehir içerisinde hem geleneksel izleri hem de modern izleri görmek söz konusu oluyor.

Bangkok kenti turistler ve yaşayanlar için oldukça güvenli bir şehirdir. Ancak gece hayatı oldukça renkli ve hızlıdır. Bunun yanı sıra açık açık kadın ticareti olabiliyor. Yalnız bunun hiçbir şekilde güvenilirliği zedelemediği görülüyor. Şehir halkı da Tayland'ın diğer halkı gibi turistlere karşı yardımsever ve hoşgörülü davranıyor. Hareketli, yorucu, renkli ve farklı kültürlerden hoşlanan herkesin tercih edebileceği bir kenttir.

Bangkok Nerede?

Bangkok Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
35.00 THB
Taksi
6 THB/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Şehir içinde otobüs ve minibüsler daha yaygın şekilde kullanılıyor. Şehir içi ve şehirlerarası ulaşımı en çok otobüsler sağlıyor.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Metrolar da en az otobüsler kadar sık kullanılabilir. Ancak en az kullanılan araçlardan biri de taksilerdir. Şehirde trafik oldukça fazla olduğu için kişiler taksiden sıkılabiliyor.

Bangkok Vize Şartları

Tayland Vize İstiyor mu?
Hayır
Tayland Vizesiz Kalınabilecek Süre
30 Gün
Tayland Vize Detayları
30 günden fazla kalmak isteyenler Tayland Büyükelçiliğinden iki aylık vize alabilirler.

Bangkok’da Gezilecek Yerler

Wat Pho Tapınağı
Büyük Saray
Wat Phra Kaew
Wat Arun
Lumpini Park
Thai Masajının Doğduğu Yer: Wat Pho Tapınağı

Wat Pho Tapınağı, Bangkok'a ait en büyük Budist tapınağı olarak geçiyor. Ayrıca masajın doğduğu yer olarak da biliniyor. Bu açıdan mutlaka görülmesi gerekilen bir mekandır. Ayrıca tarihi etkisi de oldukça büyüktür. Burada hala eğitim söz konusu oluyor.

Kültürün Ve Tarihin En Önemli Sembollerinden Biri: Büyük Saray

Bütün görkemiyle en ilgi çekici yapılardan biri oluyor. Chao Phraya Nehri'nin yanında görünüşü ile ilgi çekiyor. Ayrıca Tayland mimarisinin en büyük ve kalıcı örneklerinden biridir. Mutlaka görülmesi gerekilen kompleks bir yapıdır. Tamamen görmek mümkün olmasa da müze konumunda gezilecek bir noktadır.

En Kutsal Tapınak: Wat Phra Kaew

Tapınaklar arasında ilgi çekici ve bütün Bangkokluların yanı sıra turistlerin de görmek istediği bir yapıdır. İçerisinde birbirinden farklı heykeller ve görseller bulunuyor. Görkemli yapılardan biridir.

Şehrin Simgesi: Wat Arun

Bangkok kenti içerisinde piramite benzer yapısı ile ilgi çekici bir görselliği bulunuyor. Uzak Doğu sanatının en kalıcı etkilerini üzerinde taşıyor. Çin seramikleri kullanılarak yapılmış, tasarlanmış bir yapıdır. Fotoğraflarda da oldukça görkemli görünüyor.

Doğal Bir Park: Lumpini Park

Şehir bazı zamanlarda oldukça gürültülü ve karmaşık olabiliyor. Hızlı şehir hayatından ve müzelerden sıkılan kişiler için Lumpini park tercih edilebilir bir gezi noktası olabilecek konuma sahiptir. Göl ve çevresindeki yeşil alanlar insanın ruhunu dinlendirmesine destek oluyor. Kişi ister yürüyüş yapabilir isterse de çimlere uzanarak kitap okuma şansını yakalayabilir.

Bangkok’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Khao Phat Kung
Phad Thai
Yam Nua
Khao Ya

Bangkok uçak bileti sayesinde gerçekleştirilen uçuşta çeşitli yiyecekleri tüketmek mümkün olur. Tayland yani Bangkok içerisinde pirinç tüketmek oldukça yaygındır. Khao Phat Kung kızarmış pirinç ile yapılan bir yiyecek türüdür. Her saat yenilebilecek bir yiyecektir ve içerisine karides eklenerek tüketilir.

Phad Thai

Bangkok'un en yaygın olan yiyeceklerinden biri de uzun eriştedir. Phad Thai ise kızarmış uzun eriştedir. Karidesli ve acı biber ile tüketilen bu erişte oldukça lezzetli bulunuyor. Acılı sevmeyen kişiler acı tüketmeyebilir ancak genelde acı en çok tercih edilen baharatlardan oluyor.

Yam Nua

Bir salata türü olarak Yam Nua sevenlerin karşısına çıkıyor. Bol yeşillikli ve soğanlı olan bu salata içerisinde dana eti de kullanılıyor. Etli salata Taylandlıların en sevdiği yiyecektir.

Khao Yam

Salata alternatiflerinden biri de pirinç salatasıdır. Sebzeler, pirinç ve balık sosu ile salata hazırlanıyor.

Konaklama İçin Bangkok Otel Seçenekleri

Ucuz Bangkok uçak bileti alınarak keyifli ve kaliteli otellerde kalmak söz konusu olabilir.

Eastin Hotel Makkasan Bangkok
Eastin Hotel'de açık havuz, ücretsiz park yeri, klimalı oda, oda servisi, iş merkezi, çamaşır yıkama işi, iş merkezi hizmetleri söz konusu oluyor.
Makkasan Rajthevee Bangkok 10400, Tayland
Kama Bangkok
Bar bulunuyor aynı zamanda çocuklara uygun odalar da otel içerisinde yer alıyor. Çamaşır yıkama, restoran hizmetleri bulunuyor.
Soi Prechasumpan, Bang Kho Laem 10120, Tayland
Eastin Grand Hotel Sathorn
5 yıldızlı otel olarak birçok hizmeti misafirlerine sunuyor. Ücretsiz park yeri, açık havuz, restoran, çamaşır yıkama merkezleri, oda servisi ve iş merkezi bulunuyor.
Sathorn Sathon Tai Rd, Khwaeng Yan Nawa, Khet Sathon, Krung Thep Maha Nakhon, Tayland

Bangkok Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ort. Sefer Süresi
İstanbul - Bangkok 1.300,05 TL 13 sa
Antalya - Bangkok 2.135,30 TL 26 sa 45 dk
İzmir - Bangkok 2.153,38 TL 16 sa 10 dk
Kayseri - Bangkok 2.591,31 TL 19 sa 30 dk
Ankara - Bangkok 2.826,15 TL 13 sa 45 dk
Adana - Bangkok 2.983,87 TL 19 sa 30 dk
Elazığ - Bangkok 3.180,07 TL 17 sa 45 dk
Gaziantep - Bangkok 3.565,97 TL 17 sa 50 dk

Bangkok Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Bangkok uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Emirates, Etihad Airways, Oman Air, Pegasus, Qatar Airways, Türk Hava Yolları.
 • Bangkok yurt dışı uçak bileti ne kadar?

  Bangkok varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu Phuket - Bangkok olup, bilet fiyatı 444,79 TL'dir.
 • Bangkok şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?

  Yılın en uygun zamanı Nisan ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Bangkok ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Avrupa yı Öğrendik, Sıra Geldi Asya nın En Ünlü Lezzetlerine!
Avrupa'yı Öğrendik, Sıra Geldi Asya'nın En Ünlü Lezzetlerine!
31 Mayıs 2019
Xiaolongbao, Şangay “Xiaolongbao” veya bir başka değişle “büyük boy mantı” dünya çapında tanınmış ve en çok beğenilen lezzetler arasında kendine yer kazanmıştır. Bildiğimiz mantıya benzer şekilde anc
193 Ülke Gezen Rekortmen: André Brugiroux
193 Ülke Gezen Rekortmen: André Brugiroux
02 Mart 2019
Gezgin dediğin böyle olur! Genellikle otostop çekse de neredeyse her türlü ulaşım aracını kullanarak 193 ülke gezen André Brugiroux gerçekten hayranlık uyandırıcı bir hayat yaşamış. Merak edenler topl
2018’de En Çok Bu Ülkelere Gidildi, Sizce Bu Sene Durum Değişecek Mi?
2018’de En Çok Bu Ülkelere Gidildi, Sizce Bu Sene Durum Değişecek Mi?
19 Şubat 2019
Dünyanın en çok ziyaret edilen 10 ülkesi! Bu ülkelerden birini tercih edip de pişman olmak mümkün mü? Belki de bir sonraki ziyaretinizde siz de bu ülkeleri tercih eden milyonlarca kişiden biri olacaks
Yaz Bitti Diye Üzülmeyin: Eylül Ayının En Sıcak Beş Şehri
Yaz Bitti Diye Üzülmeyin: Eylül Ayının En Sıcak Beş Şehri
14 Eylül 2018
Her sene heyecanla beklediğimiz yaz tatilinin büyük bir kısmı sona ermiş durumda. Hatta çoğu insan Eylül ayında yaz sezonunu kapatıp gelecek yaz tatilini beklemeye başlıyor. Yaz bitti diye üzülmeyin,

Bangkok Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (48)
%53
İyi (42)
%47
Orta (0)
%0
Kötü (0)
%0
Çok Kötü (0)
%0
Ortalama Puan
4,5
90 Değerlendirme
Yorum Yap
Z*** T*** Ö***
26 Eylül Çarşamba
Herşey çok güzeldi, güzel misafirperver bir ailenin yanında konakladım
Ü*** K***
19 Eylül Çarşamba
Birbirinden farklı hayvanları ilk defa burada gördüm gerçekten farklı bir duygu
M*** E*** K***
17 Ağustos Cuma
Herşey güzeldi, ne kadar kötü deseler de gidilip görülecek yerler
Z*** Y*** A***
2 Haziran Cumartesi
babamın iş seyehati için geldik büyük ve güzel bi şehir
M*** A***
17 Ekim Çarşamba
Bayram tatili için gitmiştik, gerçekten çok güzeldi
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Bangkok Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 15.09.2020 08:35:14 )

İSTANBUL
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
BANGKOK
Bankok, (Tümü)
BKKT
TH
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=19363

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
/ True
Biletini daha hızlı satın al
Biletall uygulamasını indir
19363