1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!
Ankara

Türkiye Uçak Bileti

Türkiye Nüfusu
80 Milyon
Türkiye Başkenti
Ankara
Türkiye Resmi Dili
Türkçe
Türkiye Zaman Dilimi
GMT +3
Türkiye Para Birimi
Türk Lirası (₺)
Ortama Yemek Fiyatı
15 TL
Türkiye Telefon Kodu
+90
Ortama İçecek Fiyatı
5 TL

En Ucuz Türkiye Varışlı Uçak Seferleri

Frankfurt - İstanbul
Türk Hava Yolları
13 Eki 2020
15 Eki 2020
Beyrut - İstanbul
Türk Hava Yolları
15 Eki 2020
21 Eki 2020
24 Eki 2020
Beyrut - Adana
Pegasus
25 Eki 2020
Bakü - İstanbul
Ukraine International Airline
12 Eki 2020
Aşkabat - İstanbul
Türk Hava Yolları
07 Eki 2020
Bakü - Ankara
Türk Hava Yolları
16 Eki 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Türkiye Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Türkiye Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Türkiye’ye Nasıl Gidilir?

Türkiye’ye gitmek için vize işlemlerini es geçmemek gerekir. Eğer T.C. vatandaşı değilseniz vize almanız gerekebilir. Eğer pasaport işlemleriniz hazırsa Biletall.com’dan Türkiye ucuz uçak bileti seferlerine göz atarak kendinize uygun uçak biletini satın alabilirsiniz.

Dünyanın birçok yerinden direkt uçuşlar Türkiye’ye gerçekleşmektedir. Türkiye uçak firmaları başta olmak üzere birçok firma Türkiye’ye uçuş gerçekleştirmektedir. Uçuş yapan firmalar arasında Türk Hava Yolları, Pegasus ve Atlas Global gelmektedir.

Siz de Türkiye’ye havayolu ile ulaşım gerçekleştirmek istiyorsanız tüm firmaların uçuş seferlerine Biletall.com’dan bakıp hızlıca satın alabilirsiniz.

Türkiye’ye Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Kasım
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Temmuz

Kış mevsimi bazı bölgelerde sert geçerken bazı bölgelerde ılıman geçmektedir. Genellikle yaz turizmi için tercih edilen Türkiye, yaz aylarında tercih edildiği kadar kış aylarında da tercih edilmektedir. Hem yaz turizmine hem kış turizmine uygun olan şehirler bulunmaktadır. Yılın her mevsimi avantajlı Türkiye uçak biletleri bulmanız mümkündür.

Türkiye Hakkında Bilgiler

Tarım ve hayvancılık bakımından oldukça gelişmiş olan Türkiye, sanayi ve teknoloji alanında da çalışmalar sürdürerek önemli konuma gelmiştir.

Türkiye’nin Başkenti

Türkiye’nin başkenti, köklü tarihi ve Anadolu kültürü yaşam tarzı ile ülkenin tam ortasında bulunan Ankara’dır.

Türkiye Nüfusu – Türkiye Resmi Dili

Türkiye’nin nüfusu 80 milyonun üzerindedir. Ülkenin resmi dili ise Türkçe’dir.

Türkiye Para Birimi

Türkiye, para birimi olarak Türk Lirası'nı kullanmaktadır.

Türkiye’de Saat Kaç?

Türkiye saat dilimi olarak GMT+3 kullanmaktadır.

Türkiye’de Ne Ucuz? Türkiye’den Gelirken Ne Getirilir?

Türkiye seyahatinizden dönerken sevdiklerinize alabileceğiniz birçok ürün vardır. Bunlar yiyecek tarzı ürünler olabilirken yörelere göre farklılık gösteren kıyafetler ve oyuncaklarda bulunmaktadır. Türkiye’den dönerken elinizin boş dönmeyeceğinden emin olabilirsiniz.

Türkiye Nerede?

Türkiye’ye Uçmak İçin 5 Sebep

• Tatil
• Akdeniz ve Ege
• Tarih
• İstanbul Boğazı
• Kültür
 1. Türkiye’nin hem yaz hem de kış turizmi oldukça gelişmiştir. 4 farklı denize kıyısı bulunduğundan dolayı yaz ayarında tatil ihtiyaçlarını karşılayan pek çok bölge yer almaktadır. Bir çok dağı bulunan Türkiye, kış sporları için de doğru bir adrestir.
 2. Birbirinden güzel tatil beldeleri bulunan Akdeniz ve Ege Bölgesi yaz aylarında ülkenin kalbinin attığı bölgeler arasında yer almaktadır. Sahilleri ve plajları ile ön planda bulunmaktadır. Yaz turizmi için de birçok otel bulunmaktadır.
 3. Eski uygarlık ve medeniyetlere ev sahipliği yapmasından dolayı köklü bir tarihi bulunmaktadır. Tarihi yerleri seviyorsanız doğru adres Türkiye’dir. Tarih kokan yapılar ve mimariler size kucak açacaktır.
 4. Eşi benzeri olmayan bir manzarası bulunan İstanbul Boğazı, Asya ve Avrupa kıtalarını Marmara Denizi ile birbirinden ayırmaktadır.
 5. Söz konusu kültürse Türkiye bu konuda oldukça iyi konumdadır. Birçok kültürü bünyesinde barındırmaktadır. Her bölgenin hatta her şehrin kendine has kültürleri bulunmaktadır. Kültürler oldukça çeşitli ve ilgi çekicidir.

Türkiye’nin En Güzel Şehirleri

Biletall.com’dan Türkiye uçak bileti alarak seyahatinin ilk adımını atanlar için Türkiye’nin en güzel şehirleri hakkında bilgiler yazımızın içerisinde yer almazsa olmazdı.

İstanbul

Türkiye’nin kalbi denebilir. Aradığınız her şeyi İstanbul’da bulmanız mümkündür. Renkli sokaklar ve masmavi Marmara Denizi ile misafirlerine kucak açmaktadır. İstanbul’da birçok çeşit insan yaşamasına rağmen herkes şehrin düzeni ve kurallarına uyum göstermektedir. Kalabalık ve trafik sorunu olan bir şehir olmasına rağmen şehirde gezmek oldukça keyiflidir. Turistlerin dikkatini çeken yerlerden kısaca bahsetmek gerekirse, İstanbul’da ilgi çekici mimariler, camiler ve tarihi alanlar bulunmaktadır. Söz konusu eğlence olunca İstanbul’da çeşit çeşit eğlence mekânları bulunmaktadır.

Ankara

Türkiye’nin başkenti olan Ankara, Türkiye’nin tam ortasında konumlanmaktadır. Birçok Anadolu uygarlığına ev sahipliği yapmıştır. İç Anadolu Bölgesi'nin en kalabalık şehri Ankara’dır. Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinde yer alan bu şehirde eski ve yeni meclis binaları, çeşitli müzeler bulunmaktadır. Aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk’ün mezarı olan Anıtkabir de Ankara’da yer almaktadır.

İzmir

Ege Bölgesi'nde yer alan Türkiye’nin üçüncü en büyük şehri İzmir’dir. Ege Denizi’ne kıyısı olan İzmir, Atina’dan sonra Ege Denizi’nde bulunan ikinci en büyük ve kalabalık şehridir. İklimi ve su olanakları sayesinde oldukça verimli toprakları bulunmaktadır. İzmir’e giderseniz Kemeraltı Çarşısı, İzmir Saat Kulesi, İzmir Doğal Yaşam Parkı ve müzeleri ziyaret edebilirsiniz.

Türkiye’de Gezilecek Yerler

En uygun Türkiye uçak bileti ile ülkeye seyahat eden misafirlerin beklentilerini karşılayacak olanakları sizler için derledik.

Türkiye’de Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

Üç bir tarafı deniz olan Türkiye’nin; Marmara, Ege, Karadeniz ve Akdeniz’e kıyısı bulunmaktadır. Deniz turizmi için en çok Ege ve Akdeniz bölgesi tercih edilmektedir. Mükemmel koylar, körfezler ve mavi bayraklı plajlar bulunmaktadır. Turizm bu bölgede geliştiği için buna uygun tatil köyleri ve otelleri de bu bölgelerde oldukça fazladır. Deniz turizmine doyabileceğinizden emin olarak seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Mükemmel yeşilliklerin mavi sular ile buluştuğu birçok sahil bulunmaktadır.

Türkiye’den Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Türkiye seyahatinizde sevdiklerinize veya kendinize bir anı bırakmak için bir şeyler almak mümkündür. Örneğin; Türk Kahvesi, lokum, kuru meyve, baklava, el işçilikli ürünler ve uğradığınız şehirlere ait magnetleri tercih edebilirsiniz.

Alışveriş yapmak istiyorsanız dünyanın önde gelen markalarını Türkiye’nin birçok yerinde bulmak mümkündür. Neredeyse her şehirde AVM ve butik mağazalar yer almaktadır.

Türkiye’nin Doğal Güzellikleri

Doğal güzellikleri görmek istiyorsanız şüphesiz ki Karadeniz Bölgesi’ne gitmelisiniz. Yılın her mevsimi yağış alan Karadeniz; mavi deniz ile yemyeşil ormanları siz misafirler için sergilemektedir. Karadeniz Bölgesi'nde birçok doğal güzellik bulunmaktadır. Sizleri büyüleyecek ve hayran bırakacak birçok yayla bulunmaktadır. Eğer Karadeniz’e giderseniz çay içmenizi ve fındık yemenizi tavsiye ederiz.

Türkiye’de Gezilecek Tarihi Yerler

Türkiye’nin tarihinin çok eskilere dayanmasından ötürü birçok tarihi mekân bulunmaktadır.  Ama dikkatleri üzerinde toplayan eserler Türkiye’nin doğusunda yer almaktadır. Taş evler, hanlar ve çok eski uygarlıklardan kalma mimariler bulunmaktadır. Etkileyici mimariler arasında eskiden kalma camiiler de bulunmaktadır. Bu camiler hala günümüzde aktif olarak kullanılmaktadır. Camileri seviyorsanız İstanbul’da bulunan Mimar Sinan’ın eserlerini de görmeye gidebilirsiniz.

Türkiye Gezi Rehberi

Türkiye’de ulaşım Avrupa’ya göre daha az gelişmiş olsa da gelişmeye devam etmektedir. Fakat ülke içinde ulaşım ağı oldukça iyidir. Neredeyse tüm şehirlerinde havalimanı ve otogar bulunmaktadır. Bunun yanı sıra şehirlerarası tren seferleri de bulunmaktadır. Liman şehirlerinde ise feribotlar ve gemiler ile ulaşım da mümkündür. En ucuz feribot bileti satın almak için de Biletall.com’u ziyaret edebilirsiniz.

Türkiye’de şehir içinde ulaşım aracı olarak en zengin şehir İstanbul’dur. İstanbul’da tek binişlik biletler veya turistler için uygun olan çok binişli kartlar alabilirsiniz.  Bu sistem birçok şehirde vardır fakat her şehrin kartı kendine özeldir.

Eğer Türkiye’yi doya doya gezmek istiyorsanız araç kiralayabilirsiniz. Biraz maliyetli olsa da rahat ve özgür bir biçimde gezebilirsiniz.

Türkiye’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Kebap
Lahmacun
Baklava
Türk Kahvesi

Dünya üzerinde bilinen lezzetlerin de yer aldığı Türk mutfağı oldukça geniş ve lezzetlidir. Yemek severler için doğru nokta Türkiye olabilir.

Adana’nın Lokumu, Kebap

Izgara üzerinde pişirilen yemekleri Türkiye’de sık sık görebilirsiniz. Bunların başında kebap gelir. Adana iline ait olan kebap, kıymanın baharatlar ile zırhlanarak şişe dizilmesi ile yapılır. Izgara üzerinde pişer ve lavaş ekmek üzerinde servis edilir.

Pidelerin Efendisi, Lahmacun

Türkiye’de pideler çeşitlilik göstermektedir. En çok tercih edilen pide ise lahmacundur. İncecik açılan yuvarlak hamurun üzerine kıyma ile hazırlanan iç yayılır ve taş fırınlarda pişirilir. Yanında yeşillik ve limon ile servis edilir. Genellikle lahmacunun yanında içecek olarak ayran tercih edilmektedir.

Tatlıların Şahı, Baklava

Türk lezzetleri arasında en başlarda gelen baklava Gaziantep iline aittir. İncecik açılan kırk kat yufkaların arasına toz antepfıstığı serpiştirilir. Tepsilere dizilir ve dikdörtgen şeklinde kesilir. Fırında piştikten sonra üzerinden şerbeti dökülerek dinlenmeye bırakılır. Baklavaların yanına tercihe bağlı olarak dondurma istenebilir.

Kahvesiz Olmaz, Türk Kahvesi

Türk kahvesi diğer ülkelerin kahvelerine göre oldukça farklıdır. Özenle kavrulan kahve çekirdekleri toz haline getirilir. Cezvelerde pişirilen kahveler küçük fincanlarda servis edilir. Yanında su ve lokum da ikram edilir. Eğer kahve seviyorsanız mutlaka denemelisiniz.

Hamurdan Çiçekler, Mantı

İç Anadolu topraklarında bulunan Kayseri iline ait özel bir yemektir. Fakat ülkenin çoğu yerinde restoranlarda bulmanız mümkündür. Hatta büyük şehirlerde sadece mantı yapan restoranlar da mevcuttur. Özenle açılan hamurlar küçük kareler halinde kesildikten sonra, çeşitli baharatlar ile yoğurulan kıyma küçük küçük koparılarak bu kare hamurların içerisine koyulur. Hamurun ağzı kıyma gözükmeyecek şekilde dört köşesinden orta kısımda birleştirilir, adeta küçük birer çiçek gibi olurlar. Daha sonra sıcak suda haşlanır ve servise hazırdır. Mantının en iyi arkadaşları yoğurt ve sumaktır. Servis edilirken üzerine yoğurt, sumak ve salça dökülür. Çorba gibi sulu olsa da mantı bir ana yemektir.

Türkiye’de Yenecek En Güzel Yemekler

Türkiye’de her damak tadına göre yemek bulmak mümkündür. Türk mutfağı oldukça geniştir. Her bölgenin kendine özgü yemekleri vardır. Bu lezzetlerden bazıları; mantı, döner, iskender, lokum, Künefe, çiğ köfte, su böreği ve zeytinyağlı dolmalar olarak sıralanabilir.

Türkiye Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Stuttgart - Kayseri 328,63 TL 3 Saat 20 Dakika
Kharkov - İstanbul 339,00 TL 2 Saat 30 Dakika
Hanover - İzmir 361,23 TL 3 Saat 10 Dakika
Basel - Antalya 384,47 TL 3 Saat 20 Dakika
Münih - İstanbul 385,12 TL 2 Saat 35 Dakika
Sofya - İstanbul 390,92 TL 4 Saat 10 Dakika
Münih - İzmir 390,94 TL 2 Saat 40 Dakika
Hamburg - İzmir 397,72 TL 3 Saat 15 Dakika
Stuttgart - İzmir 399,36 TL 2 Saat 50 Dakika
Alexandroupolis - İstanbul 400,32 TL 16 Saat 45 Dakika

Türkiye Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Türkiye uçak bileti ne kadar?

  Türkiye varışlı popüler uçak seferlerinden en ucuzu Stuttgart - Kayseri olup, bilet fiyatı 328,63 TL'dir.
 • Türkiye ne zaman gidilmeli?

  Yılın en uygun zamanı Temmuz ayıdır.
 • Türkiye başkenti neresidir?

  Başkent Ankara şehridir.
 • Türkiye para birimi nedir?

  Ülkenin resmi para birimi Türk Lirası (₺)
 • Türkiye nüfusu kaçtır?

  Nüfusu 80 Milyon kişidir.
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Türkiye Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 29.09.2020 17:52:44 )

Taşkent, (TAS)
TAS
UZ
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=54961
/ True
54961