1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!
Moskova

Rusya Uçak Bileti

Rusya Nüfusu
145 Milyon
Rusya Başkenti
Moskova
Rusya Resmi Dili
Rusça
Rusya Zaman Dilimi
GMT +0
Rusya Para Birimi
Rus Rublesi (RUB)
Ortama Yemek Fiyatı
8 RUB
Rusya Telefon Kodu
+7
Ortama İçecek Fiyatı
35 RUB
İstanbul - Moskova Uçuş Süresi
3 Saat 15 Dk
İstanbul - Moskova Uçuş Mesafesi
2.154 Km

En Ucuz Türkiye - Rusya Uçak Seferleri

Antalya - Moskova
Nordwınd Aırlınes
02 Eki 2020
İstanbul - Moskova
Nordwınd Aırlınes
01 Eki 2020
03 Eki 2020
İstanbul - Kazan
Aeroflot Russian Airlines
21 Eki 2020
İstanbul - St. Petersburg
Aeroflot Russian Airlines
03 Eki 2020
Antalya - St. Petersburg
Aeroflot Russian Airlines
05 Eki 2020
17 Eki 2020
İstanbul - Soçi
Aeroflot Russian Airlines
19 Eki 2020
28 Eki 2020
İstanbul - Rostov
Aeroflot Russian Airlines
25 Eki 2020
İstanbul - Makhachkala
Aeroflot Russian Airlines
30 Eyl 2020
İstanbul - Yekaterinburg
Aeroflot Russian Airlines
30 Eyl 2020
İstanbul - Ufa
Aeroflot Russian Airlines
26 Eki 2020

En Ucuz Rusya Kalkışlı Uçak Seferleri

Moskova - Antalya
Ural Airlines
23 Eki 2020
04 Eki 2020
Rostov - İstanbul
Türk Hava Yolları
07 Eki 2020
Kazan - İstanbul
Aeroflot Russian Airlines
20 Eki 2020
Samara - İstanbul
Aeroflot Russian Airlines
11 Eki 2020
09 Eki 2020
St. Petersburg - Antalya
Aeroflot Russian Airlines
05 Eki 2020
Moskova - Adana
Pegasus
10 Eki 2020
Ufa - İstanbul
Aeroflot Russian Airlines
09 Eki 2020
Yekaterinburg - İstanbul
Aeroflot Russian Airlines
03 Eki 2020
Moskova - Bakü
Aeroflot Russian Airlines
11 Eki 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Rusya’ya Nasıl Gidilir?

Rusya’ya, İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan yerli ve yabancı havayolu şirketlerinin düzenlediği 10’dan fazla uçuş ile gidilebilir. Atatürk Havalimanı’ndan ve Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Rusya’ya en çok sefer düzenleyen havayolu şirketleri; Aeroflot, Onur Air, Aegean, Pobeda, Türk Hava Yolları, Pegasus, Atlas Global, Lufthansa ve Air Moldova olarak sıralanabilir. Rusya’ya hava yolu ile ulaşmak isteyenler Rusya uçak bileti Biletall.com üzerinden bilet alım ve değişim işlemlerini yapabilirler. Rusya uçak bileti rezervasyon için Biletall.com’dan işlem gerçekleştirilir.

Rusya uçak bileti fiyatları için yerli ve yabancı firmalar değerlendirilerek en uygun ve ucuz fiyat veren firma seçebilir.

Rusya Vize Şartları Neler?

Rusya Vize İstiyor mu?
Evet
Rusya Vize Süresi
30 Gün
Rusya Vize Ücreti
170 USD
Rusya Vize Şartları

Rusya’ya uygun Rusya uçak bileti fırsatlarını yakalayıp gitmek isteyenler unutmamalıdır ki asla vize almadan gidemezler.

Rusya 2016 yılında yapılan anlaşma gereği tek taraflı vize ile seyahat etme imkânını sunmakta olup Rusya vizesi 1 aylık ve 1 yıllık arasında değişmektedir. Vize başvurusu yapacak kişi ilgili konsolosluğa giderek gerekli belgeleri ibraz etmelidir. Vize başvuru sonucu 5 ile 10 iş günü arası sonuçlanmaktadır.

Avrupa’nın en büyük ve soğuk ülkesine girebilmek için gerekli olan Rusya vizesi her şey dâhil olarak süre bazında değişmekte olup 170 ile 390 Dolar arasındadır.

Rusya’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
İlkbahar
En Ucuz Ay
Mayıs
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Ağustos

Rusya’da kış mevsimi oldukça sert ve soğuk geçer. Havayolu ile seyahat etmek isteyenler kötü hava koşullarından etkilenmemek için yaz mevsiminde seyahat etmektedir. Rusya Türkiye uçuş süresi 3 saat gibi kısa bir süredir. Rusya Türkiye uçak seferleri her gün yapılmaktadır.

Rusya Hakkında Bilgiler

Rusya doğal kaynakları bakımından oldukça zengin bir ülkedir.

Rusya’nın Başkenti

Rusya’nın başkenti Romanlara konu olan, hakkında şiirler yazılan Moskova’dır.

Rusya Nüfusu – Rusya Resmi Dili

Rusya’nın nüfusu yaklaşık olarak 145 milyondur. Ülkenin resmi dili ise Rusçadır.

Rusya Para Birimi

Rusya para birimi kendine ait olan Ruble’dir.

Rusya’da Saat Kaç?

Rusya Türkiye saat farkı yoktur. Aynı saat dilimi içerisinde olduğumuz için saatler aynıdır. Rusya Türkiye saat farkı aynı meridyende yer alır.

Rusya’da Ne Ucuz? Rusya’dan Gelirken Ne Getirilir?

Matruşka bebekler Rusya’ya özgü olup alınabilecek en güzel hediyedir. Rusya zanaatkarlar arasında ahşam işlemeli kutucuklar oldukça çok kullanılmaktadır. Eşarp seçenekleri de alınabilecek hediyeler arasındadır.

Rusya Nerede?

Rusya’ya Uçmak İçin 5 Sebep

• Tatil
• Moskova
• Sanat
• Kremlin Sarayı
• Tarih
 1. Rusya kış turizmi açısından oldukça elverişli olup birçok turist tarafından tercih edilmektedir.
 2. Moskova Rusya’nın başkenti olması ve tarih boyu Rus vatandaşlara hizmet etmesi sebebiyle oldukça eski bir tarihe sahiptir. 10.5 milyon nüfusa sahiptir.
 3. Sanatsal anlamda birçok sanatçı tarafından önemli eserler bulunmaktadır.
 4. Rus hükümet konağı olarak kullanılmaktadır. Yabancı elçiler ve devlet adamları burada ağırlanmaktadır. Kızıl meydanda bulunan Kremlin Sarayı tarihi mimarisi ile ön plana çıkmaktadır.
 5. Rusya konum itibariyle sıcak denizlere uzak olması nedeniyle tarih boyunca denizlere inmeye çalışmıştır. Tarihin bu sayfalarında Rusya’nın adı devamlı savaşlar ile anılmıştır.

Rusya’nın En Güzel Şehirleri

Biletall.com üzerinden Rusya en ucuz uçak bileti için arama yapıldığında sizlere uçuş hakkında oldukça doyurucu bilgi verilmektedir.

Moskova

1300’lü yıllarda sadece beylik olarak kullanılan Moskova 1480’li yıllarda başkent olmuştur. Günümüze kadar olan zaman içerisinde Rusya tarafından başkent olarak kullanılmıştır. Geniş bir vadide yer alan Moskova iki nehir arasında yer almaktadır. Kızıl Meydan ve Kremlin Sarayı en önemli tarihi yerleridir. Şehir içinde tarihi birçok kilise bulunmaktadır. Şehir iç içe kurulmuş olup dağınık bir görünümü yoktur.

St Petersburg

Avrupa’nın en büyük dördüncü şehridir. Çarlık Rusya için 200 yıl boyunca başkentlik yapmıştır. UNESCO Dünya Mirası olarak sayılan Neva Nehri ve 42 ada 5 milyondan fazla Rus vatandaşa ev sahipliği yapmaktadır. 500’den fazla köprü bulunmaktadır.

Kazan

Kazan şehri Moskova ve St Petersburg’a göre daha az gelişmiştir. İklim koşulları sert olan şehirde tarım ve hayvancılık yapılamamaktadır. Havalimanı olmayan şehirde ulaşım kademeli olarak sağlanmaktadır. Kazan mutfağı genel olarak Tatar geleneksel yemeklerine ev sahipliği yapmaktadır.

Rusya’da Gezilecek Yerler

Ülkeye, Rusya ucuz uçak bileti değerlendirilip gidilmesi durumunda sizleri asla hayal kırıklığına uğratmayacak muhteşem dokusu ve güzelliğiyle sizleri büyüleyecektir.

Rusya’da Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

Rusya konum itibariyle denize kıyısı uzakta olup aynı şekilde turizm için elverişli değildir. Volga kıyıları ve Baykal Gölü en önemli deniz turizmini oluşturmaktadır. Deniz taşımacılığı yapılmaktadır. Volga nehrinde ve Baykal Gölü üzerinde tur ve geziler yapılmaktadır.

Rusya’dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Rusya için söylenecek en güzel söz aradığınız ne varsa bulabilirsiniz. Hediyelik eşyaların oldukça fazla olduğu ülkede her kesime hitap eden alınacak bir eşya vardır. İç içe geçen bebekler Avrupa’nın en geniş kara sınırını sahip olan ülkede her yerinde bulunabilir. Satranç takımları ve bardaklar hediyelik eşya olarak alınabilir. Ülkenin en önemli alış veriş merkezleri Kızıl Meydan’da bulunmaktadır. 100’den fazla farklı kültüre ev sahipliği yapan ülkede her çeşit eşya ve sanat eseri bulunmaktadır.

Rusya’nın Doğal Güzellikleri

Rusya’nın sahip olduğu konum ve iklim şartları kendine has bir güzellik takmaktadır. Kuzey ve güney dağları oldukça güzel manzaralar sunmaktadır. Adaları ve Baykal Gölü en çok ziyaretçi alan yerleridir. Volga nehri ise en özel anılar için ziyaretçilerini beklemektedir. Rus Arktik Adaları kutup ilimine hakim olması sebebiyle görünümleri sayesinde bir fark yaratmaktadırlar.

Rusya’da Gezilecek Tarihi Yerler

Rusya dünya tarihi içeri sininde uzun yıllardır yer alan bir ülke olması sebebiyle önemli şehirlerinde oldukça fazla tarihi eser barındırmaktadır. Yapılmış olan tapınak ve kiliseler en çok tercih edilen tarihi mekânlarıdır. Kızıl Meydan, Petersburg Kilisesi, Kremlin Sarayı, Ermitaj Müzesi, Baykal Gölü ve Lenin Mozolesi en önemli tarihi yerleridir. Aziz Vasil Katedrali, Aziz Isaac Katedrali, Voskresenia Khristova Kilisesi, Rus Devlet Müzesi, Peter ve Paul Kalesi, Alexander Bahçeleri, Mamayev Kurgan ve Arbat diğer en önemli tarihi yerleridir.

Rusya Gezi Rehberi

Rusya’ya ulaşmak için hava, kara, deniz ve tren yolculuğu ile ulaşılabilir. Ülkenin gelişmiş kara yolları ile ulaşım sağlanmaktadır. Geniş bir coğrafyaya hâkim olan ülkede ulaşım hava ve iklim şartları nedeniyle özellikle kış mevsiminde sıkıntı yaşanabilmektedir.

Rusya’nın en önemli şehirleri olan Moskova ve St Petersburg için ulaşım imkanları oldukça fazladır. Aynı zamanda şehir içi gelişmiş ulaşım ağları bulunmaktadır. Raylı sistem oldukça gelişmiş olup ülkenin önemli yerlerine ulaşım sağlanmaktadır. Volga nehri üzerinde nehir taşımacılığı yapılmaktadır.

Baykal Gölü üzerinden ulaşım sağlanmakta olup deniz ulaşımı yapılmaktadır. Deniz taşımacılığı için kullanılan gemiler Rusya tarihi boyunca gelişmiş olan ve tarihte önemli bir yere sahip olduğu bilinen Deniz Kuvvetleri bünyesinde eğitim verilmektedir. Rusya Türkiye uçak bileti oldukça uygun fiyata bulunabilir.

Rusya gezisinin çok güzel geçmesini istiyorsanız kesinlikle tren taşımacılığını kullanmalısınız. Yataklı ve yataksız olan trenler içinde restoran imkânı bulunmaktadır. Tek bir ulaşım kartı ile her türlü ulaşım aracı kullanılabilmektedir.

Rusya’nın yurtiçi havayolu oldukça gelişmiştir. Her şehre neredeyse havayolu ile ulaşım mevcuttur. Rusya yurtiçi uçuşları oldukça uygun fiyata olup fırsatlar değerlendirilebilir. Havayolu oldukça pahalı olan bir taşımacılık olmasına rağmen Rusya bu konuda oldukça farklı bir politika izlemiştir.

Rusya’yı baştan sonra gezmek istiyorsanız kullanabileceğiniz bir diğer yöntem araç kiralamak olacaktır. Rus araç kiralama şirketleri havayolları ile birlikte çalışıp oldukça uygun fiyatlara araç kiralama seçeneği sunmaktadır. Yakıt masrafları oldukça az olacaktır. Rusya hava koşullarına uygun Rus arabalarını tercih etmeniz önerilmektedir.

Rusya’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Shchi
Pelmeni
Rus Salatası
Bison Steak House

Rusya ünlü mutfağıyla en ucuz Rusya uçak bileti alarak gelenler için her damak zevkine göre oldukça lezzetli yemekler sunmaktadır. Kışa dayanıklı sebzelerin ağırlıklı olduğu yemekler her kesim tarafından beğeni toplamaktadır. Nehir ve göllerin çok olması sebebiyle balık çeşitliliği ve tüketimi oldukça fazladır. Yemekler içinde balık kullanılmakta ve dünya mutfağına uygun olarak sunulmaktadır.

Rusya’da Çorbanın Ayrı Bir Yeri Var Shchi

Lahanadan yapılan bu çorba Rusya’nın milli yemeğidir. Havuç, kereviz ve mantar gibi sebzeler ile zenginleştirilerek sunulmaktadır.

Soğuk Ülkenin Mideyi Isıtan Yemeği Pelmeni

Etli, tavuklu, mantarlı veya peynirli çeşitleriyle görünüş ve tat olarak mantıya benzemektedir. Etli veya etsiz olarak da tüketilmektedir.

Salata Denilince Akla Gelen Tek Tür Rus Salatası

Aslında Rus salatası olarak bildiğimiz ve severek tükettiğimiz salata türü tamamıyla Fransız ürünüdür. Ünlü bir Rus aşçı tarafından alınarak Rus kültürüne göre uyarlanmıştır. En çok yapılan ve tüketilen yiyecekler arasındadır.

Müthiş Biftek Tadı Bison Steak House

Rus mutfağına Amerikan mutfağından geçmiş olan bir yemek türüdür. Bifteği kendi usullerine göre ızgarada yapıp çeşitli içecekler ile sunulmaktadır.

Roman Gibi Bir Tat Pushkin Cake

18. yy romanı olan Rus esrinden esinlenerek yapılan yiyecek türüdür. İlk yapıldığı yer olan kafenin ismi verilmiştir. Günümüzde kafe hala hizmetine devam etmekte olup sizlere eşsiz Rus lezzetlerini tattırmaktadır.

Rusya’da Yenecek En Güzel Yemekler

Rusya’da her damak zevkine ve kültüre uygun yemek ve içecek çeşidi bulunmaktadır. Salatası ve sebze yemekleri ile oldukça farklı ve güzel lezzetlere yer verilmektedir. Bu lezzetlerden bazıları; Rus Salatası, Pelmeni, Shchi, Balık ızgaraları. Rusya’nın yemekleri arasında tercih edebileceğiniz farklı türde içecekleri de mevcuttur.

Rusya Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
St. Petersburg - Moskova 341,11 TL 1 Saat 30 Dakika
Moskova - St. Petersburg 348,35 TL 1 Saat 30 Dakika
Moskova - Kaliningrad 393,46 TL 2 Saat
Mineralnye Vody - Moskova 399,46 TL 2 Saat 5 Dakika
Antalya - Rostov 405,00 TL 2 Saat
Moskova - Mineralnye Vody 408,45 TL 2 Saat 20 Dakika
Moskova - Soçi 410,71 TL 2 Saat 10 Dakika
Antalya - Moskova 430,00 TL 3 Saat 40 Dakika
Volgograd - Moskova 435,74 TL 1 Saat 55 Dakika
Moskova - Krasnodar 441,79 TL 2 Saat 10 Dakika
Krasnodar - Moskova 443,59 TL 2 Saat 10 Dakika
Soçi - Moskova 457,89 TL 2 Saat
Simferopol - Moskova 469,68 TL 2 Saat 20 Dakika
Makhachkala - Moskova 471,41 TL 2 Saat 55 Dakika

Rusya Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Rusya uçak bileti ne kadar?

  Rusya varışlı popüler uçak seferlerinden en ucuzu Antalya - Rostov olup, bilet fiyatı 405,00 TL'dir.
 • Rusya uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Aeroflot Russian Airlines, Air Astana, Belavia - Belarusian Airlines, Klm, Pegasus, Uzbekistan Airways.
 • Rusya ülkesine kaç saatlik uçuşla gidilir?

  İstanbul - Moskova arası 3 Saat 15 Dk uçuş süresi ile ulaşabilirsiniz.
 • Rusya ne zaman gidilmeli?

  Yılın en uygun zamanı Ağustos ayıdır.
 • Rusya başkenti neresidir?

  Başkent Moskova şehridir.
 • Rusya para birimi nedir?

  Ülkenin resmi para birimi Rus Rublesi (RUB)
 • Rusya nüfusu kaçtır?

  Nüfusu 145 Milyon kişidir.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Rusya ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Dünyanın Yaşama En Elverişsiz 10 Bölgesi
Dünyanın Yaşama En Elverişsiz 10 Bölgesi
14 Ağustos 2020
Kimi zaman fotoğraflarına baktığımızda dünyanın en ilginç yerleri ya da dünyanın en güzel yerleri diyebilirsiniz. Hatta aksiyon isteyip keşke bu manzaranın fotoğraflarını çekip arşivime ekleyebilsem d
Dünyanın En Güzel Kütüphanelerini Görmeye Ne Dersiniz?
Dünyanın En Güzel Kütüphanelerini Görmeye Ne Dersiniz?
07 Ağustos 2020
“Dünyadaki kütüphaneleri görmek isterdim” diye illa ki hepimiz bir kere iç geçirmişizdir. Bu kütüphanelerin göz alıcı mimarisi ve organizasyonları içerdikleri bilgileri gördüğünüzde sizleri heyecanlan
Kars'ta Gezilecek Yerler: Kars'ta Nereye Gidilir?
Kars'ta Gezilecek Yerler: Kars'ta Nereye Gidilir?
06 Temmuz 2020
Tarihin en eski yerleşimlerinden biri olan Kars, ülkemizin en soğuk illerinden bir tanesidir. Kayak yapmaya elverişli olan bu ilimize kayak yapmaya gidebilir veya farklı medeniyetlerden izler taşıyan
Rusya Vize İstiyor Mu? Rusya’ya Gitmek İçin Gerekli Evraklar
Rusya Vize İstiyor Mu? Rusya’ya Gitmek İçin Gerekli Evraklar
23 Şubat 2016
Rusya ile ilgili ülkemizin ilişkileri çoğu zaman pozitif olarak hareket ediyor. Lakin son dönemlerde yaşanan diploması krizlerinden dolayı, vize uygulaması askıya alındı ve Rusya ile ilgili seyahatler

Rusya Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Z*** Ç***
5 Ekim Cumartesi
Tyumen
Bilet aldıktan sonra baya araştırdım teşekkürler biletallcom
J*** G***
3 Haziran Pazartesi
Nizhniy Novgorod
Bir daha ne zaman gelirim bilmiyorum ama en kısa sürede gelmeyi istiyorum
N*** Y***
29 Mayıs Çarşamba
Kaliningrad
Sağda solda görülmesi gereken çok fazla şey var dikkatinizden kaçırmayın
N*** Ö*** S***
10 Kasım Cumartesi
Ufa
Güzel bir gezi oldu, böyle ara ara kamplara kaçmak güzel oluyor
M*** Ş***
7 Kasım Çarşamba
Surgut
Tur ile gitmiştik, biz çok keyif aldık gerçekten güzeldi teşekkür ederiz
2
186
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Rusya Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 30.09.2020 12:00:41 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Moskova, (Tümü)
MOWT
RU

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=54961
/ True
54961