1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!

Özbekistan Uçak Bileti

Özbekistan Nüfusu
31 Milyon
Özbekistan Başkenti
Taşkent
Özbekistan Resmi Dili
Özbekçe
Özbekistan Zaman Dilimi
GMT +5
Özbekistan Para Birimi
Özbekistan Somu (UZS)
Ortama Yemek Fiyatı
20 TL
Özbekistan Telefon Kodu
998
Ortama İçecek Fiyatı
7.90 TL
İstanbul - Taşkent Uçuş Süresi
3 Saat 34 Dk
İstanbul - Taşkent Uçuş Mesafesi
2.499 Km

En Ucuz Türkiye - Özbekistan Uçak Seferleri

İstanbul - Taşkent
Türk Hava Yolları
17 Kas 2020
Kayseri - Taşkent
Türk Hava Yolları
03 Kas 2020
İzmir - Taşkent
Türk Hava Yolları
08 Kas 2020
Antalya - Taşkent
Türk Hava Yolları
15 Kas 2020
Ankara - Taşkent
Türk Hava Yolları
17 Kas 2020
Gaziantep - Taşkent
Türk Hava Yolları
02 Kas 2020
Adana - Taşkent
Türk Hava Yolları
05 Kas 2020
Trabzon - Taşkent
Türk Hava Yolları
01 Kas 2020
Konya - Taşkent
Türk Hava Yolları
15 Kas 2020
İstanbul - Semerkant
Türk Hava Yolları
10 Kas 2020
İstanbul - Buhara
Türk Hava Yolları
24 Kas 2020
İstanbul - Urgenç
Uzbekistan Airways
19 Kas 2020
Lefkoşa - Taşkent
Türk Hava Yolları
02 Kas 2020
İstanbul - Fergana
Aeroflot Russian Airlines
31 Eki 2020

En Ucuz Özbekistan Kalkışlı Uçak Seferleri

Taşkent - İzmir
Türk Hava Yolları
01 Kas 2020
Semerkant - İstanbul
Aeroflot Russian Airlines
13 Kas 2020
Taşkent - Ankara
Türk Hava Yolları
05 Kas 2020
Taşkent - Antalya
Türk Hava Yolları
23 Kas 2020
Taşkent - İstanbul
Türk Hava Yolları
26 Kas 2020
Taşkent - Moskova
Fly Dubaı
21 Kas 2020
Taşkent - Kayseri
Türk Hava Yolları
24 Kas 2020
Taşkent - Gaziantep
Uzbekistan Airways
13 Kas 2020
Taşkent - Tiflis
Uzbekistan Airways
11 Kas 2020
Taşkent - Adana
Türk Hava Yolları
28 Eki 2020
Taşkent - Samsun
Türk Hava Yolları
01 Kas 2020
Taşkent - Mardin
Türk Hava Yolları
22 Kas 2020
Taşkent - Bakü
Fly Dubaı
29 Eki 2020
Semerkant - Ankara
Uzbekistan Airways
24 Kas 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Özbekistan Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Özbekistan Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Özbekistan'a Nasıl Gidilir?

Özbekistan'a seyahat etmek için Atatürk Havalimanı’ndan kalkan birçok alternatif uçak bulunmaktadır. Günlük olarak Özbekistan'a 10 farklı uçak seferleri yapılır. Kişi gideceği firmayı kendisi tercih edebilir. Atatürk Havalimanı ile Özbekistan arasında sefer yapan uçak şirketleri arasında Aeroflot Russian Havayolları, Uzbekistan Airways, Türk Hava Yolları, Air India Limited, Air Astana, Azebaijan Havayolları, Atlasjet bulunur. Özbekistan ucuz uçak bileti temin edilerek kolaylıkla ulaşım sağlanabilir. Bilet temin etmek için kullanılabilecek yollardan bir diğeri de Biletall.com’dur. Ayrıca Özbekistan uçak bileti rezervasyon yapmak için en uygun yollardan biridir.

Türkiye'den Özbekistan'a ulaşımı sağlamak isteyen kişilerin sık sık kullandığı ve güvendiği imkanlardan biri Türk Hava Yolları'dır. Türk Hava Yollarına ait olan uygun bileti temin edebilmek için de Özbekistan uçak bileti THY kelime grubu internet üzerinden aratılmalıdır. Böylece en uygun bilet çeşitleri kişilerin karşısına çıkar. Ayrıca Özbekistan uçak bileti fiyatları konusunda da genel bir bilgi temini sağlanmış olur.

Özbekistan'a gitmek isteyen kişiler için Özbekistan Türkiye uçak seferleri konusunda genel bir bilgi alabilme imkanı bulur. Uçuş süresi, uçuş saati, uçuş yeri gibi genel bilgiler öğrenilebilir. Bilet temin edilerek Türkiye'den Özbekistan'a ulaşım sağlanabilir.

Özbekistan Vize Şartları Neler?

Özbekistan Vize İstiyor mu?
Hayır
Özbekistan Vizesiz Kalınabilecek Süre
30 Gün
Özbekistan Vize Şartları

Özbekistan Türkiye uçak biletleri alınmadan önce mutlaka vize hakkında genel bir bilgi almak gerekebilir. Çünkü vizeye ihtiyaç duyulabilir. Doğru şekilde vize işlemleri yapıldıktan sonra gerekli ulaşım, bilet durumları sağlanmalıdır.

Özbekistan devleti Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan kişilerden vize talep etmemektedir. Eğer kişilerin ziyareti 30 günü aşmayacaksa hangi pasaport olursa olsun vize talep edilmemektedir. Ancak 30 günü aşacak ziyaret, kalma gibi durumlarda elbette vize işlemlerini gerçekleştirmek gerekmektedir.

Özbekistan ülkesi Türk vatandaşlarından vize talep etmediği için herhangi bir vize ücreti ödemesi yapılmamaktadır. Ancak 30 günü geçecek ziyaretler için gerekli vize ücreti ödemesi yapılmalıdır.

Özbekistan’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
İlkbahar
En Ucuz Ay
Mart
En Ucuz Gün
Perşembe
En İyi Mevsim
Sonbahar
En İyi Ay
Eylül

Özbekistan, karasal iklime sahiptir. Yazları oldukça sıcak ve kurak, kışları soğuk ve sert geçer. Bu nedenle Özbekistan'ı gezmek için en uygun olan mevsim ilkbahar ve sonbahar aylarıdır.

Özbekistan Hakkında Bilgiler

Denize kıyısı olmayan Özbekistan birçok ülkeye komşudur. Bu ülke yeraltı zenginlikleri ile ülke ekonomisini ayakta tutmaktadır. Özbekistan içerisinde altın, pamuk, uranyum, demir gibi birçok maddenin üretimi sağlanır. Bu sayede zengin ve ekonomisini düzenli şekilde ilerleten bir ülke konumuna erişmiştir.

Özbekistan'ın Başkenti

Özbekistan'ın başkenti ekonomi konusunda da oldukça ilerleyişe sahip olan Taşkent'tir.

Özbekistan Nüfusu - Özbekistan Resmi Dil

Özbekistan ülkesinin nüfusu 31 milyonu aşmıştır. Ülke içerisinde resmi olarak kullanılan dil ise Özbekçedir.

Özbekistan Para Birim

Özbekistan'da kullanılan para birimi ise Som'dur.

Özbekistan'da Saat Kaç?

Türkiye'de saat 16.00 iken Özbekistan'da saat 18.00'dır. Özbekistan Türkiye saat farkı 2'dir. Yani Özbekistan'ın saati Türkiye'den 2 saat ileridedir.

Özbekistan'da Ne Ucuz? Gelirken Ne Getirilir?

Özbekistan'da dobbi adı verilen badem motifine sahip olan takkeler bulunmaktadır. Bu takkelerin yanı sıra koyun derisinden yapılan başlık ve giysiler vardır. Bunlara karakul denir. Ürünler hediyelik eşya olarak getirilebilir. Ayrıca Özbekistan'da en sık tercih edilen yiyecekler kuru meyvelerdir. Kurutulmuş üzüm oldukça yaygındır. Gelirken getirilebilecek hediyelik eşyalardandır. Özbekistan en ucuz uçak bileti alındıktan sonra ülkeden dönerken bavullarınız ağzına kadar hediyelik ile dolacaktır.

Özbekistan Nerede?

Özbekistan’a Uçmak İçin 5 Sebep

• Özbekistan Kültürü ve Tarihi
• Özbek Mutfağı
• Özbek Festivalleri
• Gezilecek Yerler
• Doğal Alanlar
 1. Özbekistan farklı bir ülkedir. Türklüğün başlangıcı olan Orta Asya'da bulunan bağımsız bir Türk devletidir. Ancak belli bir zaman Rusların etkisi altında kalmıştır. Türk kültürüne benzese de daha kibar ve anlayışlı bir kültüre sahiptir. Türklüğü farklı şekilde görmek isteyen kişilerin uğraması gereken bir yerdir.
 2. Özbek mutfağı en az kültürü kadar Türkiye'ye benzemektedir. Ancak mutfakta birtakım aroma farklılıkları bulunur. Yani her ne kadar benzese bile farklılık görmek isteyen kişilerin mutlaka denemesi gereken yiyecekler bulunur.
 3. Özbekistan'da birçok festival yapılmaktadır. Başkent olan Taşkent'te yiyecek festivalleri, müzik festivalleri ve film festivalleri düzenlenmektedir. Bu festivallerin tarihlerini takip ederek katılmak mümkündür. Özellikle yeme içme festivalleri oldukça farklı ve ilgi çekicidir. Festivaller ülkenin vazgeçilmez alternatiflerinden biridir.
 4. Özbekistan, gezilecek farklı bölgelere sahiptir. Değişik, tarihi, anlamlı bölgeler gezilebilir. Özellikle cami ve müze açısından zengin bir bölgedir. Gezilerek farklı kültürler kolaylıkla öğrenilebilir.
 5. Özbekistan, birbirinden keyifli ve bol oksijenli doğal bölgelere sahiptir. Denize kıyısı bulunmaz ancak ülkede nehir ve yeşillik alanlara sahiptir. Oturarak şehrin tadını çıkarmak mümkün olacaktır.

Özbekistan’ın En Güzel Şehirleri

Özbekistan, gezilecek birbirinden güzel şehirlere sahiptir. Özbekistan Türkiye uçak bileti fiyatları öğrenildikten sonra biletler temin edilebilir. Sonrasında ise ülkede bulunan keyifli ve anlamlı şehirler gezilebilir.

Buhara

Buhara, tarihte en önemli yerlerden biri olarak geçmektedir. Çünkü İpek Yolu'nun uğrak noktasıdır. Burada gezilecek birçok önemli bölge bulunur. Ayrıca İslamiyet açısından da oldukça önemli bir bölgedir. Buhara kentini oluşturan millet sadece Özbekler değildir. Ayrıca Türkmenler, Kırgızlar, Kazaklar, Tatarlar, Uygurlar, Tacikler ve Ruslar da burada bulunur. Gezmek isteyen kişiler Buhara Kalon Minaresi, Ark Kalesi, Devlet Mimarlık Sanat Fakültesi için gidilebilir. Ayrıca burada bir tren yolu bulunmaktadır. Ulaşım bu yolla da sağlanır. Kısaca Buhara Özbekistan'da yer alan, mutlaka gezilmesi gereken bir alandır.

Taşkent

Gezmek isteyenler Özbekistan Türkiye arası uçakla kaç saat sorusunu sık sık yöneltir. Genelde uçaklar başkent olan Taşkent'e iniş yapmaktadır. Taşkent'te gezilecek birçok nokta bulunur. Abdul Kasım Medresesi, Kukeldaş Medresesi, Barak Han Medresesi bulunur. Şehirde 1996 yılında büyük yıkıcı bir deprem meydana gelmiştir. Şehrin büyük bir çoğunluğu harap olmuştur. Ancak şimdilerde onarma çalışmaları hala devam etmektedir. Şehirde hala Sovyet'in izlerini taşıyan, yıkılmaya yüz tutmuş binalar da bulunur.

Andican

Gezilecek diğer bir şehir ise Andican'dır. Ülkenin en büyük üçüncü şehridir. Burada büyük bir havalimanı da bulunur. Havalimanı sayesinde dünyanın her yerine ulaşım sağlanır. Andican 400.000'e yakın nüfusu bulunan bir bölgedir. Gezilecek çok noktası yoktur ancak tarihi olarak adlandırılacak bir bölgedir. Mutlaka uğranmalıdır.

Özbekistan’da Gezilecek Yerler

Birçok farklı gezilecek noktalar bulunur. En ucuz Özbekistan uçak bileti temin edildikten sonra gezilecek birçok noktaya ulaşım sağlanır. Oldukça eğlenceli, farklı ve keyifli alanları gezmek mümkün olur.

Özbekistan'da Deniz Turizmi İçin Nerelere Gidilir?

Özbekistan ülkesi ne yazık ki denize kıyısı olmayan bir bölgedir. Bu nedenle de deniz turizmi zayıf olan bir bölgedir. Deniz turizmi imkânı almak isteyen kişiler farklı ülkelere gitmektedir. Ülke Hazar Denizi'ne yakın olsa da sınırı bulunmamaktadır.

Özbekistan'da Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Taşkent alışveriş yapmak için oldukça uygun bir noktadır. Özbekistan Türkiye uçuş süresi tamamlandıktan sonra Taşkent'e giderek alışveriş yapılabilir. Alınacak birçok ürün bulunur. Özbekistan'a ait olan geleneksel kıyafetler satın alınabilir. Demir ve altından oluşan hediyelik eşyalar bunun yanı sıra kuru meyveler Özbekistan'da sık sık bulunur. Kuru üzüm tipi kuru meyveler yaygındır.

Özbekistan'ın Doğal Güzellikleri

Özbekistan'da birçok farklı doğal güzellik imkânı bulunuyor. Özbekistan'da yeşil ormanlar, mesire alanları yer alıyor. Ayrıca nehir kenarları da gezilmesi gereken yerler arasında bulunuyor. Mutlaka bu bölgeler gezilmeli, doğal güzellikler hakkında fikir edinilmelidir.

Özbekistan'da Gezilecek Tarihi Yerler

Özbekistan tarihi yerler açısından oldukça gelişmiş bir ülkedir. Burada yer alan Minor Camii, Bağımsızlık Meydanı, Emir Timur Müzesi, Japon Bahçesi, Şehr-i Sebz, Nemengan, Buhara, Semerkant, Andican Hive gibi bölgelerdir. Mutlaka gezilmeli ve tarihi alanları hakkında bilgiler elde edinmelidir.

Özbekistan Gezi Rehberi

Özbekistan'da gezilecek birçok alan bulunuyor. Gezmeye başlamadan önce mutlaka bir program yapılmalıdır. Bunun dışında toplu taşıma araçları kullanılmalıdır. Otobüsler ulaşım açısından oldukça uygun seçeneklerdir.

Özbekistan’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Narın
Samsa
Ayvalı Pilav
Çalap Salatası

Doğru takip edilen Özbekistan Türkiye uçak saatleri sonucunda birçok Özbek yemeği tadılabilir.

Bol Proteinli Samsa

Samsa içerisinde bol protein ve vitamin olan bir yiyecektir. Yapılırken kuzu eti ile yumurta kullanılmaktadır. Ayrıca dana iç yağı da Samsa'nın içerisine eklenmektedir. Rulo şeklinde yapılır. Böreği andıran bir görüntüye sahiptir. Oldukça lezzetli bulunur.

Meyveli ve Etli :Ayvalı Pilav

İçerisine sadece ayva eklenmez ayrıca birbirinden lezzetli ve farklı etler de eklenmektedir. Kuzu ya da dana eti, soğan, ayva, havuç, kimyon, tuz, sıvı yağ eklenerek yapılan lezzetli bulunan bir tattır.

Klasik Salatalardan Farklı Bir Çalap Salatası

İçerisine normal bir salataya koyulan salatalık, kırmızı turp, taze soğan, dereotu ve reyhan eklenir. Ancak bu salatanın diğer salatalardan farklı yoğurt ile servis edilmesidir. Yani yoğurtlu bir salata türüdür.

Değişik Bir Muhallebi Sümelek

Buğday, un ve sıvı yağ karıştırılarak muhallebi kıvamında yapılan bir yiyecektir. Mutlaka karıştırılmalıdır, dibi tutmamalıdır.

Özbekistan'da Yenilecek En Güzel Yemekler

Özbek mutfağı birbirinden farklı alternatiflere sahiptir. Bu yiyecekler arasında Özbek pilavı, Özbek mantısı, Maş horda, Narın, Sümelek gibi yiyecekler bulunur. Mutlaka denenmesi gereken yiyeceklerdir. Yapılan yemeklerde genelde hayvan etleri ve hayvansal yağlar kullanılmaktadır. Sebzelerden daha çok etler kullanıldığı için protein değeri yüksek olan yiyeceklerdir. Mutlaka Özbekistan'a gidildiğinde denenmesi gereken yiyeceklerdir. Birçok restoran ve kafe bu geleneksel yiyecekleri gelen turistlere sunar.

Özbekistan Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Moskova - Taşkent 1.082,08 TL 10 Saat 30 Dakika
Astana - Taşkent 1.231,41 TL 4 Saat 50 Dakika
Moskova - Semerkant 1.353,90 TL 3 Saat 50 Dakika
Delhi - Taşkent 1.615,46 TL 25 Saat
Rostov - Taşkent 1.703,83 TL 19 Saat 45 Dakika
Köln - Taşkent 1.777,74 TL 28 Saat
Moskova - Urgenç 1.820,00 TL 3 Saat 35 Dakika
Minsk - Taşkent 1.833,13 TL 12 Saat 55 Dakika
Dubai - Taşkent 1.904,34 TL 3 Saat 10 Dakika
İstanbul - Taşkent 2.016,88 TL 4 Saat 30 Dakika
Tiflis - Taşkent 2.075,44 TL 14 Saat 55 Dakika
Kayseri - Taşkent 2.191,18 TL 8 Saat 20 Dakika
İzmir - Taşkent 2.273,07 TL 11 Saat 5 Dakika
Alanya - Taşkent 2.364,35 TL 11 Saat 40 Dakika

Özbekistan Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Özbekistan uçak bileti ne kadar?

  Özbekistan varışlı popüler uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Taşkent olup, bilet fiyatı 2.016,88 TL'dir.
 • Özbekistan uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Aeroflot Russian Airlines, Air Astana, Emirates, Fly Dubaı, S7 Airlines, Uzbekistan Airways.
 • Özbekistan ülkesine kaç saatlik uçuşla gidilir?

  İstanbul - Taşkent arası 3 Saat 34 Dk uçuş süresi ile ulaşabilirsiniz.
 • Özbekistan ne zaman gidilmeli?

  Yılın en uygun zamanı Eylül ayıdır.
 • Özbekistan başkenti neresidir?

  Başkent Taşkent şehridir.
 • Özbekistan para birimi nedir?

  Ülkenin resmi para birimi Özbekistan Somu (UZS)
 • Özbekistan nüfusu kaçtır?

  Nüfusu 31 Milyon kişidir.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Özbekistan ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Gezmeyi Sevenlerin Mutlaka Okuması Gereken 15 Kitap
Gezmeyi Sevenlerin Mutlaka Okuması Gereken 15 Kitap
09 Ekim 2020
Gezginleri takip etmek bazen oldukça zor olabiliyor. Eskiden bir gezginin hatıralarını dinlemek ve bir şeyler öğrenmek için onun seyahatten dönmesini beklerdik. Ancak teknoloji ile beraber bu alanda d
Koronavirüs Salgınıyla Mücadele İçin 46 Ülkeye Uçuşlar Durduruldu
Koronavirüs Salgınıyla Mücadele İçin 46 Ülkeye Uçuşlar Durduruldu
21 Mart 2020
Gün geçtikçe etkilerini göstermeye devam eden korona virüsü salgını kapsamında, ülkemizde tedbirler alınmaya devam etmekte. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın yaptığı son açıklama ile 46 ülkeye uçuşla
2020 Yılında Vizesiz Gidebileceğiniz Asya Ve Avrupa Ülkeleri
2020 Yılında Vizesiz Gidebileceğiniz Asya Ve Avrupa Ülkeleri
29 Ocak 2020
Eğer tatil zamanlarınızı siz de yurt dışında geçirmek niyetindeyseniz ve vize problemi başınızı arıtıyorsa tam da sizin için geldik! Bu yazı ile o hep başınızı ağrıtan, günün sonunda istemsizce ert
Burcunuza Göre Seyahat Etmeniz Gereken Yerler
Burcunuza Göre Seyahat Etmeniz Gereken Yerler
14 Mart 2017
Astrolojik kişilik özellikleri bir tatili rüya gibi yapabilir ya da kötü bir tecrübeyle ülkenize dönmenize sebep olabilir. Bu seyahat rehberi, her burç için kendinize uygun bir lokasyon bulmanıza yard

Özbekistan Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

K*** T***
20 Ekim Cumartesi
Taşkent
Kamp yapmayı seven biriyseniz kesinlikle gitmeniz gereken bir yer
D*** A***
7 Kasım Çarşamba
Semerkant
Gizemli olayları seviyorsanız buraya kesin gitmeliisniz,öneriyorum
T*** H*** S*** Y***
18 Ekim Perşembe
Taşkent
Birbirinden farklı insanlar tanıdım gerçeken çok güzel bir tatildi bizim tatilimiz.
A*** D*** U***
17 Ağustos Cuma
Semerkant
Hayatınızda memleketinizden başka bir yer görmediyseniz burası 2. memleketiniz olabilir
M*** K***
2 Eylül Pazar
Taşkent
Herşey çok güzeldi, insanları çok farklı kültürü çok farklı.
2
12
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Özbekistan Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 28.10.2020 04:37:09 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Taşkent, (TAS)
TAS
UZ

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=68293
/ True
68293