-

Azerbaycan Uçak Bileti

Nüfus
9 Milyon
Başkent
Bakü
Para Birimi
Azerbaycan Manatı (AZN)
Zaman Dilimi
GMT +4
Telefon Kodu
+994
Resmi Dil
Azerice
Ort. Yemek Fiyatı
4,10 EUR
Ort. İçecek Fiyatı
1,90 EUR
İstanbul - Bakü Uçuş Süresi
2 Saat 30 Dk
İstanbul - Bakü Uçuş Mesafesi
1.760 Km

En Ucuz Türkiye - Azerbaycan Uçak Seferleri

İstanbul - Nahçivan
Türk Hava Yolları
929,05 TL
16 Kas 2020
Adana - Bakü
Türk Hava Yolları
988,97 TL
13 Kas 2020
Kayseri - Bakü
Türk Hava Yolları
997,13 TL
07 Kas 2020
Trabzon - Bakü
Türk Hava Yolları
1.004,07 TL
20 Kas 2020
İstanbul - Gence
Türk Hava Yolları
1.029,96 TL
31 Eki 2020
İstanbul - Bakü
Ukraine International Airline
1.294,88 TL
18 Kas 2020
Ankara - Bakü
Türk Hava Yolları
1.357,79 TL
15 Kas 2020
Gaziantep - Bakü
Türk Hava Yolları
1.575,75 TL
31 Eki 2020
Samsun - Bakü
Türk Hava Yolları
1.618,12 TL
07 Kas 2020
Antalya - Bakü
Türk Hava Yolları
1.698,07 TL
13 Kas 2020
Alanya - Bakü
Türk Hava Yolları
1.899,90 TL
29 Eki 2020
İzmir - Bakü
Türk Hava Yolları
1.960,98 TL
18 Kas 2020
Bursa - Bakü
Türk Hava Yolları
2.201,01 TL
01 Kas 2020
Ordu - Bakü
Türk Hava Yolları
2.409,77 TL
31 Eki 2020

En Ucuz Azerbaycan Kalkışlı Uçak Seferleri

Nahçivan - İstanbul
Türk Hava Yolları
889,66 TL
07 Kas 2020
Gence - İstanbul
Türk Hava Yolları
963,13 TL
31 Eki 2020
Bakü - Kiev
Ukraine International Airline
1.118,80 TL
09 Kas 2020
Bakü - İstanbul
Ukraine International Airline
1.242,11 TL
09 Kas 2020
Bakü - Ankara
Türk Hava Yolları
1.438,11 TL
30 Eki 2020
Bakü - İzmir
Türk Hava Yolları
1.492,19 TL
30 Eki 2020
Bakü - Antalya
Azerbaijan Airlines
1.778,58 TL
28 Eki 2020
Bakü - Gaziantep
Türk Hava Yolları
2.161,34 TL
27 Eki 2020
Bakü - Trabzon
Türk Hava Yolları
2.311,20 TL
28 Eki 2020
Bakü - Moskova
Türk Hava Yolları
2.318,61 TL
09 Kas 2020
Bakü - Adana
Türk Hava Yolları
2.362,01 TL
04 Kas 2020
Bakü - Kayseri
Türk Hava Yolları
2.392,92 TL
19 Kas 2020
Bakü - Samsun
Türk Hava Yolları
2.427,18 TL
14 Kas 2020
Bakü - Alanya
Türk Hava Yolları
2.502,22 TL
28 Eki 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Azerbaycan Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Azerbaycan Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Azerbaycan’a Nasıl Gidilir?

Azerbaycan’a, İstanbul Atatürk Havalimanı veya Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan birbirinden kaliteli hava yolu şirketlerinin düzenlediği Azerbaycan uçak seferleri ile yaklaşık olarak günlük 55 uçuş olmakta, sezona göre bu uçuş yoğunluğu değişmektedir. Atatürk Havalimanı’ndan, Azerbaycan’a en çok uçuş yapan ve popüler olan havayolu şirketleri; Türk Hava Yolları,  Azerbaijan Airlines, Utair Aviation JSC ve Lufthansa, KLM, Qatar Airways olarak sıralanabilir. Azerbaycan’a hava yolu ile seyahat yapmak isteyenler, yolculukları için gerekli olan Azerbaycan uçak bileti için havalimanına gitmeden Biletall.com’dan kolayca temin edebilirler.

Seyahat edecek olan yolcular, en popüler havayolu şirketi olan THY ile uçmak istediklerinde Biletall.com’a girip, THY seferlerini diğer firmalar ile karşılaştırarak online uçak bileti satın alabilirler. Biletall.com’da tüm havayolu şirketlerinin, Azerbaycan uçak bileti fiyatları listelenebilir ve verdiği hizmetlerle karşılaştırılarak kendinize en uygun olanı seçebilirsiniz.

Azerbaycan Vize Şartları Neler?

Azerbaycan Vize İstiyor mu?
Hayır
Azerbaycan Vizesiz Kalınabilecek Süre
90 Gün
Azerbaycan Vize Şartları

Azerbaycan uçak bileti karşılaştırması yaptıktan sonra biletini satın almak isteyenler, hususi ve hizmet pasaportu olan Türk vatandaşları Azerbaycan’a vizesiz gidebilir ve 90 gün kalabilirler.

Azerbaycan’a değişik amaçlarla seyahat edecek yeşil, gri, umumi ve siyah pasaport sahipleri için Azerbaycan vizesi uygulanmamaktadır.

Azerbaycan’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
İlkbahar
En Ucuz Ay
Nisan
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Mayıs

Azerbaycan’ın kuzeyindeki Kafkas Dağları'nın rüzgarları kesmesi sebebi ile ılık bir iklimi vardır. Ilık iklim güneybatıda Lankeran bölgesine kadar devam eder. Güney kısmında ise sert rüzgarlar görülür. Yağmurlar çoğunlukla ilkbaharda yağar.

Azerbaycan Hakkında Bilgiler

Ülke ekonomisi petrole dayalıdır. Dünyanın belli başlı petrol üreticisi ülkeler arasında yer almaktadır. Petrol kuyularının büyük bir kısmı Apşeron Yarımadasın da toplanmıştır. Petrolden sonra en önemli gelir kaynağı doğalgazdır. Azerbaycan sanayisinin temelini enerji, imalat ve kimya sanayi oluşturur.

 Azerbaycan’ın Başkenti

Azerbaycan’ın başkenti, ticari, politik ve kültürel merkezi kabul edilen Bakü’dür.

Azerbaycan Nüfusu – Azerbaycan Resmi Dili

Azerbaycan’ın nüfusu 9 milyonun üzerindedir. Ülkenin resmi dili ise Azerice’dir.

Azerbaycan Para Birimi

Azerbaycan, para birimi olarak Azerbaycan Manat’ı kullanılır.

Azerbaycan’da Saat Kaç?

Azerbaycan Türkiye saat farkı olarak 1 saat ileridedir. Türkiye’de saat 10:00 iken Azerbaycan’da 11:00’dir.

Azerbaycan’da Ne Ucuz? Azerbaycan'dan Gelirken Ne Getirilir?

Azerbaycan’ın taşra bölgesi oldukça ucuzdur. Fakat başkent Bakü oldukça pahalı bir şehirdir. Bakü şehri İstanbul şehri gibi pahalı bir şehirdir. Azerbaycan’da mürebbe oldukça yaygın olarak tüketilen bir reçel çeşididir. Çoğunlukla çayın yanında ikram edilir.

Azerbaycan Nerede?

Azerbaycan’a Uçmak İçin 5 Sebep

• Bakü
• Kız Kulesi
• Alev Kuleleri
• Haydar Aliyev Kültür Merkezi
• Tarih
 1. Azerbaycan ülke nüfusunun yarısı Bakü şehrinde yaşar. Hazar Denizi kıyısında bulunur ve en büyük limana sahiptir. Amfi tiyatro biçiminde inşa edilmiş ve her iki tarafı denize açılır. Dünyanın en güzel yerleşim kentlerinden biridir.
  1. yüzyıl dönemine ait bir kaledir. Bakü şehrinin en eski eserlerinden bir tanesidir. Kulenin altında bulunan sergi salonlarını ve müzeyi ziyaret edebilirsiniz. 30 metre yüksekliğinde bulunan taş yapının teras bölümünden şehri izleyebilirsiniz.
 2. Modern Bakü şehrinin sembolleri arasında yer alan üç gökdelenin yapımı 2012 senesinde tamamlanmıştır. 190 metre uzunluğunda olan bu yapıların üzerinde LED ekranlarda geceleri yükselen alev görüntüleri meydana geliyor.
 3. Birçok uluslararası festivallere ev sahipliği yapan modern bir yapıda olan Haydar Aliyev Kültür Merkezi, Azerbaycan ülkesinin sembolü gibidir. İçerisinde galeri sergisi yapılabilecek salonlar, oditoryum ve müze salonları bulunuyor.
 4. Azerbaycan ülkesi diğer Sovyet Cumhuriyetleri'ni takip ederek, 30 Ağustos 1991 tarihinde bağımsızlığını ilan etmiştir ve Bağımsız Devletler Topluluğu'na üye olmuştur.

Azerbaycan’ın En Güzel Şehirleri

Biletall.com’dan ulaşabileceğiniz en ucuz Azerbaycan uçak bileti ile biletinizi satın alarak Azerbaycan’ın birbirinden güzel şehirlerini ziyaret edebilirsiniz.

Bakü

Azerbaycan’ın başkenti olan Bakü kenti, ülkenin en büyük ticari, sanat ve kültürel merkezidir. Hazar denizi kıyısında bulunmaktadır. Aynı zamanda ülkenin en büyük limanına sahiptir. Şehri eski ve modern yapılarının bir arada görülebileceği dünyanın en güzel yerleşim yerlerinden bir tanesidir. İçeri şehir olarak isimlendirilen eski şehir, dar sokakları, taş yapıları ile birçok tarihi yapı ve kalıntıları bir arada bulabilirsiniz. Şehrin modern yüzü ise gökdelenler, çağdaş mimarinin değişik örnekleri yer almaktadır. İlginç yapıda olan binalar içerisinde alışveriş merkezleri ve eğlence merkezleri bulunuyor.

Aynı zamanda Bakü şehrinin plajları da çok güzeldir. Aynı zamanda gaz endüstrisinin ve petrol endüstrisinin merkezi olan Bakü şehri, aynı zamanda bir sanayi şehridir. Şehrin etrafında bulunan çok sayıda çamur volkanları ve tuz gölü bulunmaktadır.

Gence

Azerbaycan ülkesinin ikinci büyük şehridir. 2500 senelik bir tarihe sahip olsa da geçmiş kalıntıları artık şehirde bulmak oldukça zordur. Kentin gezilecek yerleri arasında Cuma Camii, duvarlarının büyük bir kısmı şişelerle örülmüş şişe ev, Kafkas- Arnavut Kilisesi, Hükümet Binası gezilecek önemli yerler arasındadır. Doğası da oldukça güzel ve cezbeden bir görüntüye sahiptir. Kepez Dağı’nın eteklerinde bulunan Göy-Göl mutlaka görülmelidir.

Şeki

2016 senesinde Türk Dünyası Kültür Başkenti unvanını almıştır. Azerbaycan ülkesinin kuzeyinde bulunmaktadır. 1968 yılına kadar Nuxa ismi ile anılmıştır. Ülkenin en eski ve turistik şehirlerinden bir tanesidir. Her sene yüzlerce yabancı turisti ağırlayan bu eşsiz şehir kültürel ve tarihi güzellikleri ile gelenleri hayran bırakıyor. Azerbaycan Türkiye uçak biletleri alınarak bu tarihi güzel şehir gezilebilir.

Azerbaycan’da Gezilecek Yerler

Ülkeye, Azerbaycan ucuz uçak bileti avantajları ile gelenler, beklentilerinin çok üstünde bir manzara ile karşılaşacaklar. Olağanüstü vakitler geçirerek, unutulmaz anlara şahit olacaklarını garanti edebiliriz.

Azerbaycan’da Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

Azerbaycan’a deniz turizmi nedeniyle seyahat edenler, muazzam+ güzelliklere sahip sahil ve plajları görünce, oldukça etkilenecekler. Ülkenin deniz turizminde başı çeken bölgesi Hazar Denizi’dir. Bu bölgede bulunan sahiller, denize girmek için gelenlere hem doğal güzellikler hem konaklama hem de birçok sosyal aktiviteler ve su sporları için her türlü imkânı sağlamaktadır.

Azerbaycan’dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Bakü kentinde eski şehir denilen surların içinde hediyelik eşya satılan çok güzel dükkanlar bulunmaktadır. Azerbaycan halısı ve kilimi oldukça meşhurdur. Aynı zamanda birçok hediyelik ve antika eşyalar bulunabilir. Fakat fiyatları oldukça pahalıdır. Yöresel Azerbaycan kıyafetleri, çikolatalı badem tatlısı alınabilir. Minyatür kitaplar alabileceğiniz bir kitapçı bulunmaktadır.

Azerbaycan’ın Doğal Güzellikleri

Azerbaycan’ın Hazar Denizi’ne kıyısı olan tüm sahilleri olağanüstü doğal güzelliklere sahiptir. Plajlarının yanı sıra Kız Kulesi, Şirvanşahlar Sarayı, Ramana Kalesi, Gobustan Milli Parkı isimli doğal yaşam parkları, ülkenin doğal güzellikleri arasındadır.

Azerbaycan’da Gezilecek Tarihi Yerler

Azerbaycan’da gezilmesi gereken çok fazla tarihi yer bulunuyor. Bunların başlıcaları; Teze Pir Camisi, Şehir Duvarları, Kız Kulesi, Çeşme Meydanı, Şehit Mezarlığı, Ateşgah sadece bazılarıdır. Görülmeye değer birçok tarihi yapısı ve güzellikleri bulunuyor.

Azerbaycan Gezi Rehberi

Şehir merkezlerinde hemen hemen her sokakta otobüs ve minibüs durakları bulunmaktadır. Bu araçlar ile oldukça geniş güzergâhlara gidilebilmektedir. Otobüslerde kart ya da AKBİL tarzında bir sistem yok. Otobüse girince içerde bulunan görevliden bilet alabiliyorsunuz. Bilet fiyatları 0.20 Azeri Manatı olmaktadır.

Metroda bölgede oldukça sık kullanılan araçlardandır. Ekonomik açıdan diğer araçlara göre daha iyidir.

Taksi kullanımı eğer bütçenizi idareli kullanmanız gerekiyorsa pek uygun değildir. Bir yere gitmeden önce pazarlık yapılırsa olası sürprizlerden uzak durmuş olursunuz.

Azerbaycan’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Dolma
Düşbere
Piti
Lüle Kebabı

Mutfağı dünyaca ünlü olan ülkeye gelenlerin tatları damağında kalacak birçok yemek çeşidi bulunuyor.

Dolmanın en Güzel Hali

Ülkemizde yapılan dolmaya göre daha küçük fakat oldukça lezzetlidir.

Mükemmel Mantı, Düşbere

Ülkemizde mantı olarak isimlendirilmektedir. Azerbaycan da Düşbere ismi verilir ve oldukça lezzetlidir. Mutlaka denenmesi tavsiye edilir.

Et Yemeği Olan, Piti

Şeki şehrinin meşhur bir yemeği olan nohut ve etle saatlerce çömlekte kısık ateşte pişirilen harika bir yemek çeşididir. Mutlaka tatmanız gereken nefis bir lezzettir.

Böylesini Denemediniz, Lüle Kebabı

Azerbaycan ülkesinin en fazla tercih edilen bir kebabıdır. Dış görünümü silah lülesine benzetilmesinden dolayı lüle kebabı ismi verilmiştir. Harika bir lezzet olmasından dolayı mutlaka tadılması gereken bir lezzettir.

Dünyanın En Güzel Reçeli, Mürebbe

Çay ile ikram edilen bir reçel çeşididir. Harika bir lezzettir.

Azerbaycan’da Yenecek En Güzel Yemekler

Azerbaycan’da yenecek en güzel yemekler mantı ve et yemeklerinden oluşmaktadır. Bu yemeklerin bazıları ise; Düşbere, Piti, Dolma, Soyutma, Lüle Kebabı, Fisincan Pilacı, Xaş olarak sayılabilir.

Azerbaycan Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ort. Sefer Süresi
Kharkov - Bakü 895,21 TL 6 sa
Odessa - Bakü 927,51 TL 16 sa 35 dk
İstanbul - Nahçivan 929,05 TL 2 sa 15 dk
Adana - Bakü 988,97 TL 5 sa 55 dk
Van - Bakü 996,33 TL 8 sa 30 dk
Kayseri - Bakü 997,13 TL 10 sa 10 dk
Trabzon - Bakü 1.004,07 TL 6 sa 50 dk
Bodrum - Bakü 1.009,93 TL 12 sa 20 dk
İstanbul - Gence 1.029,96 TL 2 sa 25 dk
Konya - Bakü 1.253,53 TL 11 sa 5 dk
İstanbul - Bakü 1.294,88 TL 8 sa 5 dk
Lefkoşa - Bakü 1.320,00 TL 5 sa 55 dk
Ankara - Gence 1.337,76 TL 10 sa 15 dk
Ankara - Bakü 1.357,79 TL 5 sa 35 dk

Azerbaycan Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Azerbaycan uçak bileti ne kadar?

  Azerbaycan varışlı popüler uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Nahçivan olup, bilet fiyatı 929,05 TL'dir.
 • Azerbaycan uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Azerbaijan Airlines, Belavia - Belarusian Airlines, Emirates, Fly Dubaı, Türk Hava Yolları, Ukraine International Airline.
 • Azerbaycan ülkesine kaç saatlik uçuşla gidilir?

  İstanbul - Bakü arası 2 Saat 30 Dk uçuş süresi ile ulaşabilirsiniz.
 • Azerbaycan ne zaman gidilmeli?

  Yılın en uygun zamanı Mayıs ayıdır.
 • Azerbaycan başkenti neresidir?

  Başkent Bakü şehridir.
 • Azerbaycan para birimi nedir?

  Ülkenin resmi para birimi Azerbaycan Manatı (AZN)
 • Azerbaycan nüfusu kaçtır?

  Nüfusu 9 Milyon kişidir.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Azerbaycan ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Gezmeyi Sevenlerin Mutlaka Okuması Gereken 15 Kitap
Gezmeyi Sevenlerin Mutlaka Okuması Gereken 15 Kitap
09 Ekim 2020
Gezginleri takip etmek bazen oldukça zor olabiliyor. Eskiden bir gezginin hatıralarını dinlemek ve bir şeyler öğrenmek için onun seyahatten dönmesini beklerdik. Ancak teknoloji ile beraber bu alanda d
Kahramanmaraş’ta Gezilecek Yerler: Kahramanmaraş’ta Nereye Gidilir?
Kahramanmaraş’ta Gezilecek Yerler: Kahramanmaraş’ta Nereye Gidilir?
15 Haziran 2020
İlk yerleşimlere üst Paleolitik döneminde başlandığı düşünülen ve daha sonra birçok uygarlığa, medeniyete ev sahipliği yapmış olan Kahramanmaraş, doğal güzelliği ve tarihi yapıları ile sizi doyuracak
2020 Yılında Vizesiz Gidebileceğiniz Asya Ve Avrupa Ülkeleri
2020 Yılında Vizesiz Gidebileceğiniz Asya Ve Avrupa Ülkeleri
29 Ocak 2020
Eğer tatil zamanlarınızı siz de yurt dışında geçirmek niyetindeyseniz ve vize problemi başınızı arıtıyorsa tam da sizin için geldik! Bu yazı ile o hep başınızı ağrıtan, günün sonunda istemsizce ert
Kardeş Ülke Azerbaycan ın Başkenti Bakü de Mutlaka Görmeniz Gereken Yerler
Kardeş Ülke Azerbaycan'ın Başkenti Bakü'de Mutlaka Görmeniz Gereken Yerler
01 Kasım 2018
Yurt içi seyahatlerin yanı sıra yurt dışına çıkmak, farklı kültürlere şahit olmak son derece keyifli bir deneyim. Yurt dışı seyahatlerinde genel olarak seyahatlerimiz için uzun günler ayırmamız, uzun

Azerbaycan Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

S*** N*** Ö***
28 Ekim Pazar
Nahçivan
Arkadaşım ile birlikte gitmiştik, güzel bir tatil oldu bizim için
O*** K***
11 Ekim Perşembe
Gence
Tur ile gtmiştik, şehir gerçekten çok güzel ve kaliteli gidiliğ görülmesi gereken biryer
O*** T***
23 Ekim Salı
Nahçivan
Tur rehberimiz çok iligli ve eğlenceli bir kişilikti bizi de çok eğlendirdi teşekkürler
A*** H***
7 Eylül Cuma
Nahçivan
Biz çok keyif aldık güzel sokakları ve evleri var hepsi birbirinden farklı
Ş*** Y*** Ö***
10 Haziran Pazar
Nahçivan
Ailem ile birlikte kurban bayramında farklılık olsun diye gitmiştik, güzeldi
2
18
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Azerbaycan Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 22.10.2020 03:41:01 )

İSTANBUL
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
BAKÜ
Heydar Aliyev...(GYD)
GYD
AZ
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=54961

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
/ True
Biletini daha hızlı satın al
Biletall uygulamasını indir
54961