1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Polonya
Uçak Bileti

Nüfus
38 Milyon
Başkent
Varşova
Para Birimi
Polonya Zlotisi
Zaman Dilimi
GMT +1
Telefon Kodu
+48
Resmi Dil
Lehçe
Ort. Yemek Fiyatı
25 PLN
Ort. İçecek Fiyatı
3,50 PLN
İstanbul - Varşova Uçuş Süresi
2 Saat
İstanbul - Varşova Uçuş Mesafesi
1389 Km
Varşova

En Ucuz Türkiye - Polonya Uçak Seferleri

İstanbul - Wroclaw
Air France
07 Eki 2019
Antalya - Poznan
Corendon Aırlınes
18 Eyl 2019
Ankara - Varşova
Ukraine International Airline
04 Eki 2019
İzmir - Krakow
Ukraine International Airline
17 Eyl 2019
İstanbul - Varşova
Ukraine International Airline
07 Eki 2019
İstanbul - Krakow
Ukraine International Airline
30 Eyl 2019
Ankara - Krakow
Ukraine International Airline
25 Eyl 2019
Antalya - Varşova
Sun Express
05 Eki 2019
İzmir - Varşova
Aegean Airlines
17 Eyl 2019
Ankara - Poznan
Lot Polish Airlines
04 Eki 2019
Ankara - Wroclaw
Lot Polish Airlines
04 Eki 2019
İstanbul - Poznan
Lot Polish Airlines
21 Eyl 2019
Diyarbakır - Poznan
Türk Hava Yolları
17 Eyl 2019

En Ucuz Polonya Kalkışlı Uçak Seferleri

Krakow - İstanbul
Aegean Airlines
29 Eyl 2019
Varşova - İstanbul
Aegean Airlines
14 Eki 2019
Wroclaw - Viyana
Lot Polish Airlines
01 Eki 2019
09 Eki 2019
Wroclaw - İstanbul
Air France
17 Eyl 2019
Varşova - İzmir
Aegean Airlines
07 Eki 2019
Krakow - Ankara
Lot Polish Airlines
16 Eyl 2019
Varşova - Ankara
Ukraine International Airline
17 Eyl 2019
Krakow - İzmir
Ukraine International Airline
12 Eki 2019
Poznan - İstanbul
Lot Polish Airlines
25 Eyl 2019
Varşova - Adana
Lot Polish Airlines
30 Eyl 2019
Varşova - Gaziantep
Lot Polish Airlines
30 Eyl 2019
Varşova - Ordu
Ukraine International Airline
01 Eki 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Polonya Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Polonya Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Polonya'ya gitmenin en hızlı ve güvenli yolu uçaklardır. Pasaport ve Schengen vize işlemlerini tamamladıktan sonra Polonya uçak bileti satın alarak serüvenin adımlarını atmış olacaksınız. Avrupa'nın bir çok yerine olduğu gibi Polonya'ya da direk uçuşlar ülkemizden gerçekleşmektedir.

Polonya Vize Şartları Neler?

Polonya Vize İstiyor mu?
Evet
Polonya Vize Ücreti
130 EUR
Polonya Vize Şartları

Her Avrupa ülkesi gibi Polonya'da ziyaretçilerinden Schengen vizesi talep etmektedir. Eğer Schengen vizeniz var ise veya Schengen vizesine tabii değilseniz vize başvurusunda bulunmanıza gerek yoktur.

Polonya vize ücretlendirmesi Avrupa ülkelerinin vize ücretlendirmeleri ile aynıdır. Sigorta + vize ücreti olmak üzere toplam 130 Euro gibi bir rakam ödemeniz gerekmektedir.

Polonya'ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Ocak
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Haziran

Polonya'ya gitmek için en uygun zaman yaz ayları ve hemen sonrasıdır. Bu zamanlarda ülkede etkinlikler artmakta ve hava durumu sizleri rahatsız etmeyecektir.

Polonya Hakkında Bilgiler

Polonya'da para birimi olarak kullanılan Ziloti ile Türk Lirası arasında fiyat farkı çok değildir. Bu yüzden harcama yaparken diğer Avrupa ülkelerinde çekilen sıkıntılar yaşanmayacaktır. Polonya Türkiye saat farkı ise 2 saattir. Tarihi kokular ülkenin dört bir yanında bulunmaktadır. Bunlar bazen binalar bazen müzeler bazen ise kiliselerdir. Kültürel yolculuğun doğru adresilerinden birisi Polonya'dır. Şehir içinde ulaşım ağı oldukça geniş ve konaklama imkanlarıda gayet iyidir. Dünyanın en refahlı ülkeleri arasında bulunan Polonya uçak bileti fiyatları uygun seçeneklere sahiptir.

Polonya Nerede?

Polonya'ya Uçmak İçin 5 Sebep

• Krakow
• Coke Festivali
• Tarihi Büyüsü
• Varşova
• Fashion House
  1. Krakow Polonya'nın ikinci büyük şehiridir. Asırlarca korunan tarihi dokusu ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Yaklaşık 770 bin nüfüsa sahip olan bu şehir UNESCO tarafından Edebiyat Şehri olarak kabul görülmüştür.
  2. Polonya'nın Havacılık Müzesi'nde gerçekleşen bu festivale dünyaca ünlü sanatçıların konserlerine yer verilmektedir. Tüm halk tarafından ilgi gösterilmektedir.
  3. Yıllar boyunca incelikle korunan tarihi dokaların ilk günki düzeni ile devam edilmesi ülkeye ayrı bir otantiklik katmaktadır.
  4. Bir çok kültürel ögelere ev sahipliği yapan Varşova, adeta tarih, kültür ve sanat kentidir. Turistlerin en çok ziyaret ettiği şehirdir. Polonya'nın başkenti olan Varşova'nın nüfüsü yaklaşım olarak 1,75 milyondur.
  5. Katowice'de bulunan lüks mimarisi ile gözlerini üzerine çeken bu alışveriş merkezi Polonya'nın en büyük alışveriş merkezlerinden birisir. Dünyaca ünlü mağazaların bir arada bulunduğu yerde zaman zaman indirim sezonları yapılmaktadır. Bu zamanlarda bulunmak oldukça güzeldir.

Polonya'nın En Güzel Şehirleri

Polonya konumu, iklimi ve tarihi geçmişi açısı ile oldukça güzel bir ülkedir. Buraya gelen insanlar kendilerine uygun aktiviteler bulmakta güçlük çekmemektedir.

Varşova

Şehirde görülmesi ve gezilmesi gereken çok fazla yapı mevcut durumda. Ülkenin başkenti olan şehir, en sevilen ve en güzel şehirleri arasında yer alıyor. Diğer şehirlere göre daha modern binalar mevcut ve ülke sınırları içerisinde metro ulaşımı sadece Varşova'da görülmektedir.

Krakow

Polonya'nın en eski şehirleri arasında yer alan Krakow önemli ticaret ve eğitim merkezidir.Buram buram tarih kokan bu şehirin yemekleride oldukça güzeldir. Şehirde konaklamanız gezip görebilmeniz için harika mekanlar bulunmaktadır.

Gdansk

Polonya'nın en büyük liman kenti olan Gdansk, Baltık Denizi'nin kıyısında konumlanmaktadır. Gdansk’ta görülmesi gereken yer Dlugi Targ yani Uzun Pazar'dır. 

Polonya'da Gezilecek Yerler

Polonya'da mutlaka görmeniz gereken yerler bulunuyor. Polonya uçak bileti imkanları ile ülkeye gittiğinizde pek çok gezilecek mekân bulabilirsiniz.

Polonya’da Deniz Turizmi

Baltık Denizi’ne kıyısı bulunmaktadır. Fakat deniz çok soğuk olduğu için yılın çok küçük bir kısmında denize girilmektedir. Bu tarihlerde gelmeyi planlıyorsanız plajları ve tatil köyleri mevcuttur.

Polonya'dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Polonya’nın en meşhur şeyleri arasında yer alan doğal taşların başında kehribarlar gelmektedir. Buradan dönerken mutlaka kehribar taşından yapılmış takı veya teşbih almanızı tavsiye ederiz. El işçiliğinin iyi olduğu ülkede el oyması ahşap hediyeliklerde oldukça popülerdir.

Polonya’nın Doğal Güzellikleri

Polonya ile Beyaz Rusya arasında kalan Bialpwieza Ormanı adeta oksijen kaynağıdır. Yürüyüş ve bisiklet parkurları bulunan bu park UNESCO tarafından Dünya Mirası seçilen bölgeler arasında yer almaktadır.

Polonya'da Gezilecek Tarihi Yerler

Polonya tarihi mekânlar açısından oldukça zengin bir ülkedir. UNESCO tarafından listelere alınmış birçok tarihi doku söz konusudur. Özellikle Krakow şehrinin tarihini solumak istiyorsanız Krakow Tarihi Merkezi’ne gidebilirsiniz. Bunun dışında Auschwitz-Birkenau Kampı, Kalwaria Zebrzydowska ve Wieliczka Tuz Madeni gibi yerlerde önde gelen tarihi alanlardandır.

Polonya Gezi Rehberi

Polonya güzel mekanlara sahip ilkimi ve doğa şartları ile harika bir ülkedir. Avrupa’da gezilecek yerler arasında bulunan ülke, ulaşım konusunda da oldukça gelişmiş olması sebebi ile çok rahat gezi imkânı sunmaktadır.

THY İstanbul Polonya uçak bileti ile direk olarak Polonya’ya 2 saatlik uçuş ile ulaşım sağlanmaktadır. Uçak biletinizin ucuza gelmesi açısından kampanyaları takip etmenizde fayda vardır. Erken tarihten Polonya uçak bileti rezervasyon yapma imkanını Biletall.com sizlere sunmaktadır.

Birçok Avrupa ülkesinde görüldüğü gibi ulaşım konusunda şehir içi ve şehirlerarası ulaşım seçenekleri oldukça fazladır. Para birimi olarak çok bir kur farkı olmadığından dolayı maddi açıdan sıkıntı çekmeyeceksinizdir.

Kendisine öz kültürü, yemekleri ve kıyafetleri bulunan ülkenin tarihi çok eski zamanlara dayandığı için tarihi yapıların fazlalıkla bulunduğu ve özenle korunmasını göreceksinizdir.

Polonya'da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Bigos
Golabki
Polish Pierogi
Kielbasa

Polonya’nın kendine özgü mutfağı bulunmaktadır. Damak zevkleri Türk damak zevklerine benzerlik göstermektedir. Bizler gibi hamur işi ve et yemeklerine düşkündürler. Yemekler servis edilirken yanında patates veya lahana ikram edilir.

Bigos

Ekmeğin içerisinde servis edilen Bigos, lahana turşusu ve et ağırlıklıdır. Güveçte pişmektedir ve oldukça lezzetlidir.

Golabki

Mantar veya pirinç pilavı ile servis edilen bu yemek lahana, kıyma ve mantar ile yapılan bir çeşit et yemeğidir.

Polish Pierogi

Geleneksel restoranlarda kolaylıkla bulunabilen bir lezzettir. Patates, et ve peynirin hamur içerisinde birleşmesi ile meydana gelir.

Kielbasa

İsmi Türkçe kelime olan Külbastıdan gelen bu yemek bir çeşit sosistir. Ülke genelinde çok yaygındır ve sevilerek tüketilmektedir.

Kolach

Polonya’nın en ünlü tatlısı olan Kolach, labne ve haşhaş karışımı ile yapılmaktadır. Uzaktan görünüşü ev poğaçasını andırmaktadır. Üzerinde meyveler ve soslar ile servis edilir.

Polonya Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Stockholm - Gdansk 198,72 TL 1 Saat 15 Dakika
Varşova - Lublin 253,46 TL 45 Dakika
Varşova - Krakow 263,68 TL 55 Dakika
Varşova - Wroclaw 289,72 TL 1 Saat
Krakow - Varşova 324,38 TL 50 Dakika
Stockholm - Varşova 329,74 TL 1 Saat 30 Dakika
Kiev - Krakow 372,35 TL 1 Saat 35 Dakika
Londra - Varşova 396,85 TL 2 Saat 15 Dakika
Berlin - Varşova 439,27 TL 1 Saat
Prag - Varşova 446,00 TL 1 Saat 30 Dakika
Lviv - Varşova 475,46 TL 5 Saat
Brüksel - Varşova 518,23 TL 2 Saat
Kiev - Varşova 544,35 TL 1 Saat 30 Dakika
Antalya - Katowice 632,96 TL 2 Saat 45 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Polonya ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Kolezyum'u Herkes Gezer, Biz Roma'da Gözden Kaçmış Yerlerden Bahsedelim!
Kolezyum'u Herkes Gezer, Biz Roma'da Gözden Kaçmış Yerlerden Bahsedelim!
24 Temmuz 2019
Roma denilince akla ilk Kolezyum gelir. Saatlerce Kolezyum’u gezmek için sıra beklenir. Biz ise bu yazımızda sizlere Roma’nın gizli güzelliklerinden bahsedeceğiz ki sıradan turistlerden olmayın.Bileta
Yaz Mevsimi Sizin Olsun Bu Aktiviteler Baharda Güzel!
Yaz Mevsimi Sizin Olsun Bu Aktiviteler Baharda Güzel!
21 Mayıs 2019
Sıcak dediğimizde aklımıza yaz, soğuk dediğimizde aklımıza kış geliyor ama ikisinin arasında kalmış bahar mevsimlerini kimse düşünmüyor. Hazalar ısındıkça sosyal medyada yazın yapılacaklara dair bir s
23 Nisan Çocukların Günü! İşte Çocuklarla Gidebileceğiniz 10 Yer!
23 Nisan Çocukların Günü! İşte Çocuklarla Gidebileceğiniz 10 Yer!
23 Nisan 2019
23 Nisan Çocuk Bayramı! Çocukların en çok eğlenmesi, dolu dolu, mutlu bir tatil günü geçirmesi gereken günlerden birisi. Siz de bu güzel günde planlarınıza çocuğunuzu mutlu edecek yerleri dahil etmeye
En Görkemli Yılbaşı Kutlamalarının Olduğu Yerler
En Görkemli Yılbaşı Kutlamalarının Olduğu Yerler
18 Aralık 2018
Yeni yıla yavaş yavaş yaklaşırken, kutlama hazırlıklarına birçok yerde başlandı. Her sene dünyanın dört bir yanında yeni yıl, büyük kutlamalarla karşılanıyor. Bu kutlamaların en görkemli olanlarını si

Polonya Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Varşova
Şehrin çok efsanesi var merak için gitmiştim güzeldi
Poznan
Birbbirinnden farklı insan ve rengarenk sokaklar daha ne olsun
Krakow
Birbirinden güzel insan tanıdım yolculuk boyunca güzel ve keyifli bir haftasonu oldu benim için
Katowice
Sokakları çok farklı, her sokakta başka bir anı var sanki
Gdansk
Tur hocamız çok ilgiiliydi teşeekkürler
Bydgoszcz
Haftasonu nereye gidelim diye düşünme, biletlerini al ve burayı kesin gör!
Wroclaw
Bol baharatlı yemekleri çok güzel ama ufak bir hatırlatma valizinizden şişme montunuzu eksik etmeyin
Varşova
Daha iyi bekliyordum beklentimin biraz altında kaldı ama güzeldi yine de
Poznan
Değişik insanlar tanıdık, güzeldi, biz keyif aldık karım ile birlikte.
Krakow
Biz çok keyif aldık, gerçekten güzeldi
Katowice
Farklılık seviyorsanız kesinlikle buraya gidin
Gdansk
Gece hayatını sevenler için dünyada eşi benzeri olmayan eğlence kültürleri var gidin görün
Bydgoszcz
Farklı olmayı, farklı yaşamayı ve farklı hayatları görmeyi seviyorsanız burası size göre
Wroclaw
Çok farklı biryer gerçekten çok keyif alacağınız biryer
Varşova
Sevgilim ile birlikte gittik ve çok memnun kaldık.
2
41
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Polonya Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 15.09.2019 17:52:30 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Varşova, (Tümü)
WAWT
PL

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=66350
/
66350