1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!
Roma

İtalya Uçak Bileti

İtalya Nüfusu
60 Milyon 600 Bin
İtalya Başkenti
Roma
İtalya Resmi Dili
İtalyanca
İtalya Zaman Dilimi
GMT +2
İtalya Para Birimi
Euro (€)
Ortama Yemek Fiyatı
20 EUR
İtalya Telefon Kodu
+39
Ortama İçecek Fiyatı
1,5 EUR
İstanbul - Roma Uçuş Süresi
3 Saat 30 Dk
İstanbul - Roma Uçuş Mesafesi
1.412 Km

En Ucuz Türkiye - İtalya Uçak Seferleri

15 Kas 2020
23 Kas 2020
17 Kas 2020
Kayseri - Roma
Pegasus
20 Kas 2020
Ankara - Roma
Pegasus
17 Kas 2020
İstanbul - Milano
Air Serbia
23 Kas 2020
İzmir - Roma
Pegasus
22 Kas 2020
İstanbul - Napoli
Air France
21 Kas 2020
29 Eki 2020
30 Eki 2020
Gaziantep - Milano
Türk Hava Yolları
10 Kas 2020
Ankara - Milano
Türk Hava Yolları
13 Kas 2020

En Ucuz İtalya Kalkışlı Uçak Seferleri

Venedik - İstanbul
Aegean Airlines
20 Kas 2020
09 Kas 2020
Milano - İstanbul
Deutsche Lufthansa
28 Eki 2020
Bologna - İstanbul
Air France
30 Eki 2020
Roma - Ankara
Pegasus
13 Kas 2020
Napoli - İstanbul
Türk Hava Yolları
21 Kas 2020
10 Kas 2020
Bari - İstanbul
Alitalia Linee Aeree Italiane
08 Kas 2020
Milano - Gaziantep
Türk Hava Yolları
09 Kas 2020
Roma - Kayseri
Türk Hava Yolları
31 Eki 2020
Napoli - Kayseri
Deutsche Lufthansa
11 Kas 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

İtalya Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

İtalya’ya Nasıl Gidilir?

İtalya’ya, İstanbul Atatürk Havalimanı ya da Sabiha Gökçen Havalanı’ndan yerli ve yabancı havayolu şirketi olmak üzere 25 sefer yapılıyor.

İstanbul’dan İtalya’ya en fazla uçuş yapan havayolu şirketleri; Türk Hava Yolları, Aegean, Air Moldova, Air France, Lufthansa, Aeroflot, Air Malta, TapPortugal, AirSerbia, British Airways, Etihad ve Alitalia olarak sıralayabiliriz.

İtalya Türkiye uçak seferleri yapan havayolu firmaları ise; UIA, Blue Air, Air Malta, Air Baltic, Lux Air, İberia, Tarom ve Emirates gibi şirketler bulunmaktadır. Söz konusu şirketlerin İtalya Türkiye uçuş süresi yaklaşık olarak 2,5 saat ile 4,5 saat arasında değişiyor.

İtalya seyahatin için havayolu ulaşımını tercih edenler, İtalya uçak bileti almak için firmalara veya havalimanına gitmeden, Biletall.com’dan online olarak kısa sürede biletlerini alabilirler. Biletall.com’a giriş yapıldığında daha sonraki bir tarih için İtalya uçak bileti rezervasyon işlemleri de yapılabilir. Rezervasyon işlemleri Schengen vizesi sürecinde sizlere yardımcı olacaktır.

Biletall.com’da kullanıcılara faydalı olacak İtalya uçak bileti fiyatları ilgili tüm bilgiler ve fiyatlar mevcut. Biletall.com’da ayrıca İtalya Türkiye uçak saatleri ve diğer tüm güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kullanıcıların İtalya Türkiye arası uçakla kaç saat sorularının alternatifli cevapları Biletall.com’da bulunabilir. İtalya’dan Türkiye’ye seyahat edecek misafirler, İtalya Türkiye uçak biletleri konusunda her türlü işlemi Biletall.com’dan gerçekleştirebilirler.

Biletall.com’dan İtalya Türkiye uçak bileti almak tamamen güvenli ve hızlı koşullarda gerçekleşiyor. Şifreleme sistemleri sayesinde tüm ödeme seçenekleri kullanılabiliyor. Uçuş yapan tüm şirketlerin indirimli fiyatlarını da yayınlayarak, en ucuz İtalya uçak bileti alma konusunda kullanıcılarına hızlı ve güvenli seçenekler sunuyor. Ayrıca Biletall.com’da İtalya Türkiye uçak bileti fiyatları karşılaştırma imkanı da bulunuyor.

İtalya Vize Şartları Neler?

İtalya Vize İstiyor mu?
Evet
İtalya Vize Ücreti
80 EUR
İtalya Vize Şartları

İtalya en ucuz uçak bileti fırsatı ile ülkeye seyahat edeceklerin vize şartlarını Biletall.com’dan incelemelerini öneririz. Avrupa Birliği ülkelerinden biri olan İtalya, bordo renk pasaport sahiplerinden Schengen Vizesi talep etmektedir.

İtalya’ya seyahat edecek olan Türk vatandaşlarından bordo (umuma mahsus) pasaportlu olanlardan vize isteniyor. Diğer tüm pasaport sahipleri ise 90 günlük süreye kadar ziyaretlerde vize almak zorunda değiller. Bu sürelerden uzun süreli veya değişik ziyaret maksatları için vize zorunluluğu bulunuyor.

İtalya vizesi 60 Euro civarında tutuyor.

İtalya’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Eylül
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Temmuz

Ülkeyi ziyaret edecek olanlar, ziyaret maksatlarına uygun olarak en elverişli zamanı seçmelerini öneririz. Kış turizmi için gelenler ocak ve şubat aylarını seçerken, yaz turizmi için gelecekler için bunaltıcı yaz sıcaklarına yakalanmamak için haziran ayı daha uygun oluyor.

İtalya Hakkında Bilgiler

İtalya, Güney Avrupa'dan Adriyatik Denizi ve Tiren Denizi'ne uzanan çizmeye benzeyen bir yarımadadır. Konumu, tarihinde önemli bir rol oynamıştır. Apenin Batı'sı, Roma da dahil olmak üzere, İtalya'nın tarihi şehirlerinin çoğuna ev sahipliği yapan ağaçlık tepelerdir. Güneyde sıcak ve kuru bir hava vardır, bu iklim sayesinde zeytin, badem ve incir yetiştirilen verimli ovalar vardır.

Roma İmparatorluğunun yükselişinden beri İtalyan sanatı, mimarisi ve kültürü dünya çapında bir etkiye sahip olmuştur. Ünlü İtalyan ressamlar Leonardo da Vinci ve Michelangelo bunların en önemli örnekleridir. İtalya, Roma ile çevrili bir şehir devleti olan Vatikan şehrinden yönetilen Katolik Kilisesi'nin de kalbidir.

 İtalya’nın Başkenti

İtalya’nın başkenti Roma’dır.

İtalya Nüfusu – İtalya Resmi Dili

İtalya’nın nüfusu 61 milyondur ve ülkenin resmi dili İtalyanca’dır.

İtalya Para Birimi

İtalya Avrupa Birliği'ne üye ülkeler gibi Euro’yu kullanıyor.

İtalya’da Saat Kaç?

Türkiye İtalya’dan bir saat ileridedir ve İtalya Türkiye saat farkı +1’dir. Türkiye’de saat 09:00 iken İtalya’da 08:00’dir.

İtalya’da Ne Ucuz? İtalya’dan Gelirken Ne Getirilir?

İtalya’da birçok ürün çok uygun fiyatlarla satılıyor. Bu ülkeden hediyelik eşya almak isteyenler uygun fiyata harika görünümlü Murano camından yapılmış ürünler, kendileri için alışveriş yapmak isteyenler ise birçok ünlü giyim markasının ürünleri ülkemizden çok daha uygun fiyatlara alabilirler.

İtalya Nerede?

İtalya’ya Uçmak İçin 5 Sebep

• Tarih
• İtalyan Mutfağı
• Tatil
• Eğlence
• Sanat
 1. Ülkenin tüm bölgeleri tarihi gezi yapmak isteyenler olağanüstü imkanlar sunuyor. Antik çağlardan Roma İmparatorluğu'na ve İkinci Dünya Savaşı'na kadar sayısız bina ve eser, misafirleri hayranlıklar içinde bırakmaya devam ediyor.
 2. İtalyan mutfağı, dünyanın her yerinde önemli merkezlerde mutlaka menülerde bulunuyor. Özellikle değişik sos ve baharatlarla yapılan yemeklerin başında makarna çeşitleri geliyor.
 3. Ülkenin yüksek Alp dağları ile Akdeniz sahilleri arasında bulunmasından dolayı, dört mevsim aynı anda yaşanmaktadır. Kış sporları ve deniz turizmi için ülkede çok elverişli yerler bulunuyor.
 4. İtalya’da eğlencenin yeri, zamanı ve sınırı yok. Her yaştan ziyaretçi için özel olarak tasarlanmış mekan ve yerler ile dünyaca ünlü yarışma ve festivaller eğlence maksatlı gelenlere unutulmaz anılar yaşatıyor.
 5. Leonardo da Vinci ve Michelangelo gibi dünyada önemli bir yeri olan sanatçıların, eşsiz eserlerinin bulunduğu sanat galerisi ve müzeleri ile binalarının mimari yapıları sanat sevenlerin bu ülkeye akın etmesinin en büyük nedenlerindendir.

İtalya’nın En Güzel Şehirleri

Biletall.com’dan en ucuz İtalya uçak bileti alarak ülkeye gelecekler, ülke hakkındaki merak ettikleri konulara ulaşılabilirler.

Roma

İtalya'nın başkenti Roma, İtalyan yarımadasının orta kesiminde Tiber Nehri üzerinde, Tiren Denizinden yaklaşık 22 km mesafede yer almaktadır. Tarihi Roma imparatorluğunun da başkenti olan şehir, bugün bir siyasi sermaye, bir dini merkez ve geçmişin yaratıcı hayal gücüne bir anıt olarak kalmıştır.

Roma, Romulus tarafından MÖ 753 yılında kuruldu. Roma efsanesi Romulus'un Remus adında bir ikiz kardeşi olduğunu söylüyor. Bebekler daha sonra Roma'ya dönüşen bölgede terk edildiler ve dişi bir kurt onları buldu ve büyüttü ama büyüdüklerinde Romulus Remus'u öldürdü ve Roma'nın ilk hükümdarı oldu. Roma şehrinin nüfusu 2,7 milyon civarındadır, tüm metropol alanında ise yaklaşık 3,7 milyon insan vardır. Modern Roma'da 280 çeşme ve 900'den fazla kilise vardır. Roma, yıllık ortalama 6,5 milyonu ağırlayan Vatikan Müzeleri ve 6 milyonu aşkın Colosseum ziyaretçisiyle 12,5 milyon turist ağırlıyor.

Venedik

Venedik, İtalya'nın kuzeydoğu bölgesinde, köprülerle birbirine bağlanmış bir grup ada üzerine kurulmuş bir şehirdir. Venedik, İtalya'nın Veneto bölgesinin başkentidir ve 416 kilometrekare toplam alanı ve sadece 3 metre yüksekliğindedir.

Şehir doğrudan adaların topraklarında değil ahşap tahtalarda inşa edilmiştir. Ahşap stilts, başlangıçta balıkçı evlerinin temellerini inşa etmek için kullanılıyordu, ancak bu mimarlık yöntemi bugün var olan Venedik'te genişledikçe tüm şehri desteklemek için kullanıldı. Venedik, şehirdeki insanları taşımak için kullanılan kanalları ve gondolları ile ünlü bir turist merkezi haline gelmiştir. Özellikle aşıklar ve yeni evli çiftler özel olarak düzenlenen gondol turlarına çok rağbet ederler.

Floransa

Toskana bölgesinin başkenti Floransa, yaklaşık yarım milyon nüfusu ile Arno kıyıları ile Adriyatik ve Tiren denizleri arasında, neredeyse İtalyan yarımadasının ortasında yer almaktadır. Endüstri ve zanaat, ticaret ve kültür, sanat ve bilim ile uğraşan şehre, ulusal demiryolu hatlarının merkezindeki konumu sayesinde, hem İtalya hem de yurtdışındaki en önemli yerlerden kolayca ulaşılabilir. Floransa, medeniyete olağanüstü bir sanatsal miras, görkemli bir tanıklık içerir. İtalyan resminin ataları Cimabue ve Giotto burada, mimarlık ve heykel reformcuları Arnolfo ve Andrea Pisano ile birlikte yaşadılar. Floransa ekonomisi, önemli bir ticaret merkezi olduğundan, ağırlıklı olarak hizmetler sektörüne dayanmaktadır. Geleneksel asırlık bankacılık ve finans sektörü gelişmeye devam ediyor. Şehir ünlü festivalleri ve mimarisi ile görülmeye değer yerlerin başında bulunuyor.

İtalya’da Gezilecek Yerler

Avrupa’nın kalbi sayılan ülkeye, Biletall.com’un İtalya ucuz uçak bileti avantajları ile gelmeyi düşünenlerin keşfedecekleri birçok yer bulunuyor.

İtalya’da Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

İtalya 7456 kilometrelik uzun sahili ile deniz turizmi için geniş imkanlara sahiptir. Dik kayalıkların altındaki muhteşem kumsalı ve tertemiz denizi ile Tropea Beach, beyaz kumları ve sığ suları ile La Pelosa Beach, özellikle tekne turları için ideal olan Cala Goloritze plajı, kayalıklar arasında koy gibi olan Cala Mariolu ve bakir görünümü ile Spiaggia di Tuerredda plajı en önemli sahilleridir.

İtalya’dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

İtalya’da alışveriş yapmak isteyenler genellikle Milano ve Roma’daki alışveriş merkezlerini tercih ediyorlar. Buralarda firmaların sezon sonu indirimleri tahmin edemeyeceğiniz kadar uygun oluyor. Ülkenin sokaklarda kurulan büyük pazarları da çok ilgi görüyor. Özel baharat ve soslar ile cam ürünleri en çok alınan ürünlerin başında yer alıyor.

İtalya’nın Doğal Güzellikleri

Ülke tarihi yerlerinin çokluğu yanında doğal güzellikleri ile de çok beğenilmektedir. Bunların başlıcaları; Gran Paradiso Ulusal Parkı, Cinque Terri Ulusal Parkı, takımadaları ve Alp dağlarının etekleri olarak sıralanabilir.

İtalya’da Gezilecek Tarihi Yerler

Tarihin merkezlerinden sayılan ülkede tarihi yerlerin sayısı oldukça fazladır. Bunların en önemlileri; dünyanın 7 harikasından biri olan Roma’daki kolezyum, Floransa Katedrali, Pisa Kulesi, Venedik’teki Büyük Kanal ve Vatikan’da bulunan Aziz Petrus Bazilikası olarak sayılabilir.

İtalya Gezi Rehberi

İtalya’da ulaşım çeşitliliğinden dolayı, ulaşım sorunu bulunmuyor. Özellikle şehirlerarası trenleri ve hızlı trenleri ile ülkenin her yerine ulaşım imkanı bulunuyor. Ülkenin otobüs ağı da çok modern ve gelişmiş bir yapıya sahip. Feribotlar ise özellikle adalara en hızlı ulaşımı sağlayan vasıta olarak kullanılıyor. Ülkede bulunan 40 adet hava alanı da hava yolu ulaşımının önemini gösteriyor.

İtalya’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Pizza
Spagetti
Lazanya
Chicken Parmigiana

Ülkeye İtalya en ucuz uçak bileti araması yaparak Biletall.com’dan bilet alıp gelenler muhteşem İtalya lezzetlerini deneyebilirler.

Efsaneler Efsanesi, Pizza

İtalya, pizzanın ana vatanı olduğundan, çok değişik çeşitleri her köşede bulunabiliyor.

Makarnanın Kraliçesi, Spagetti

Makarnanın kraliçesi olarak kabul edilen spagetti, değişik sus ve sebzelerle ana yemek veya et yemeklerinin yanında sunuluyor.

Fırından Gelen Lezzet, Lazanya

Ülkemizde de yapılan lazanyadan farkı, makarnanın el yapımı olarak taze hazırlanması ve sosları ile dünyaca ünlü peyniri.

Tavuk Olduğunu Anlayamazsınız, Chicken Parmigiana

Rendelenmiş parmesan peyniri ve küçük parçalara ayrılmış tavukgöğsünün fırında birleşmesinden oluşan bu yemek, tavuk eti olduğu anlaşılamayacak kadar güzel.

Pamuk Kadar Yumuşak, Osso Buco

Dana inciğinden yapılan ve uzun süre pişirilen yemeğin en büyük özelliği çok yumuşak oluşu.

İtalya’da Yenecek En Güzel Yemekler

Makarna ve pizzası ile meşhur olan ülkede bu yemeklerin tatmadığınız ve hatta adını bile duymadığınız çeşitlerini bulabilirsiniz. Ayrıca birçok sebzenin karışımı ile yapılan Minestrone çorbası da mutlaka denenmelidir.

 

İtalya Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Palermo - Roma 314,36 TL 1 Saat 10 Dakika
Catania - Roma 323,62 TL 1 Saat 20 Dakika
Roma - Palermo 365,27 TL 1 Saat 5 Dakika
İstanbul - Venedik 370,90 TL 2 Saat 40 Dakika
Prag - Roma 427,04 TL 1 Saat 55 Dakika
Barselona - Roma 454,00 TL 1 Saat 50 Dakika
Roma - Catania 456,29 TL 1 Saat 15 Dakika
İstanbul - Roma 476,90 TL 2 Saat 50 Dakika
İstanbul - Bologna 476,90 TL 2 Saat 50 Dakika
Roma - Venedik 485,39 TL 1 Saat 5 Dakika
Venedik - Roma 485,65 TL 1 Saat 10 Dakika
Atina - Roma 488,53 TL 2 Saat 10 Dakika
Paris - Milano 489,83 TL 1 Saat 30 Dakika
Roma - Milano 509,76 TL 1 Saat 10 Dakika

İtalya Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • İtalya uçak bileti ne kadar?

  İtalya varışlı popüler uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Venedik olup, bilet fiyatı 370,90 TL'dir.
 • İtalya uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Aegean Airlines, Alitalia Linee Aeree Italiane, Klm, Pegasus, Türk Hava Yolları, Ukraine International Airline.
 • İtalya ülkesine kaç saatlik uçuşla gidilir?

  İstanbul - Roma arası 3 Saat 30 Dk uçuş süresi ile ulaşabilirsiniz.
 • İtalya ne zaman gidilmeli?

  Yılın en uygun zamanı Temmuz ayıdır.
 • İtalya başkenti neresidir?

  Başkent Roma şehridir.
 • İtalya para birimi nedir?

  Ülkenin resmi para birimi Euro (€)
 • İtalya nüfusu kaçtır?

  Nüfusu 60 Milyon 600 Bin kişidir.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek İtalya ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Gezmeyi Sevenlerin Mutlaka Okuması Gereken 15 Kitap
Gezmeyi Sevenlerin Mutlaka Okuması Gereken 15 Kitap
09 Ekim 2020
Gezginleri takip etmek bazen oldukça zor olabiliyor. Eskiden bir gezginin hatıralarını dinlemek ve bir şeyler öğrenmek için onun seyahatten dönmesini beklerdik. Ancak teknoloji ile beraber bu alanda d
İstanbul’un En Görkemli 4 Sarayı
İstanbul’un En Görkemli 4 Sarayı
02 Ekim 2020
Türkiye son derece köklü mirasa sahip bir ülkedir. Bu toprakların geçmişine ışık tutan saraylar ise gerçekten gezip görmeye değer. İstanbul’da yer alan en görkemli 4 sarayı sizler için derledik. Dolm
Hemen Şimdi İtalya'ya Bilet Almak İçin 10 Neden
Hemen Şimdi İtalya'ya Bilet Almak İçin 10 Neden
21 Mayıs 2017
İtalya sadece dünyanın en iyi pizzalarını, makarnalarını ve peynirlerini tatmak isteyenler için değil; tarih, sanat ve doğa üçlüsünü doyasıya yaşamak ve unutulmaz bir tatil geçirmek isteyen gezginler
İtalya’da Sevgililer Günü
İtalya’da Sevgililer Günü
14 Şubat 2017
Şubat ayı geldiği andan itibaren akıllarda olan tek şey şüphesiz Sevgililer Günü oluyor. Hediye almak, güzel bir atmosferde yemek yemek için alışveriş yapıyoruz, büyük bir heyecanla mekân araştırması

İtalya Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

E*** A***
28 Ekim Pazar
Venedik
Beklentilerimi karşıladı mı derseniz, farklılık oldu deriim en fazla
H*** E*** A*** G***
13 Kasım Salı
Turin
Biz çok keyif aldık, şiddetle öneriyoruz, kesinlikle ilk fırsatta gidin
T*** G***
20 Ekim Cumartesi
Trieste
İnsanları çok farklı ve güzel bir kültürleri var kesin gidin
L*** T***
28 Ekim Pazar
Palermo
Gerçekten güzel bir şehir, gidilip gezilmesi lazım herşey çook güzeldi.
S*** K***
8 Kasım Perşembe
Napoli
Şehri araştırdım çok merak ettiğim biryer çok yazı okudum bunun adında
2
95
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. İtalya Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 26.10.2020 04:24:54 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Roma, (Tümü)
ROMT
IT

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=68293
/ True
68293