1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

İtalya
Uçak Bileti

Nüfus
60 Milyon 600 Bin
Başkent
Roma
Para Birimi
Euro (€)
Zaman Dilimi
GMT +2
Telefon Kodu
+39
Resmi Dil
İtalyanca
Ort. Yemek Fiyatı
20 EUR
Ort. İçecek Fiyatı
1,5 EUR
İstanbul - Roma Uçuş Süresi
3 Saat 30 Dk
İstanbul - Roma Uçuş Mesafesi
1.412 Km
Roma

En Ucuz Türkiye - İtalya Uçak Seferleri

04 Eki 2019
27 Eyl 2019
09 Eki 2019
05 Eki 2019
İstanbul - Napoli
Aegean Airlines
08 Eki 2019
Ankara - Roma
Pegasus
08 Eki 2019
İzmir - Roma
Ukraine International Airline
01 Eki 2019
25 Eyl 2019
Kayseri - Roma
Pegasus
14 Eki 2019
İstanbul - Milano
Aegean Airlines
07 Eki 2019
İstanbul - Catania
Aegean Airlines
16 Eyl 2019
Kayseri - Napoli
Türk Hava Yolları
02 Eki 2019
Gaziantep - Milano
Türk Hava Yolları
27 Eyl 2019

En Ucuz İtalya Kalkışlı Uçak Seferleri

08 Eki 2019
13 Eki 2019
Milano - İstanbul
Aegean Airlines
02 Eki 2019
Bologna - İstanbul
Aegean Airlines
25 Eyl 2019
01 Eki 2019
Roma - Ankara
Pegasus
17 Eyl 2019
Napoli - İstanbul
Aegean Airlines
11 Eki 2019
Palermo - İstanbul
Aegean Airlines
17 Eyl 2019
Bologna - Bodrum
Eurowings
13 Eki 2019
Catania - İstanbul
Türk Hava Yolları
25 Eyl 2019
Napoli - Kayseri
Alitalia Linee Aeree Italiane
16 Eyl 2019
Roma - Kayseri
Türk Hava Yolları
30 Eyl 2019
Milano - Köln
Eurowings
22 Eyl 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

İtalya Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

İtalya’ya Nasıl Gidilir?

İtalya’ya, İstanbul Atatürk Havalimanı ya da Sabiha Gökçen Havalanı’ndan yerli ve yabancı havayolu şirketi olmak üzere 25 sefer yapılıyor.

İstanbul’dan İtalya’ya en fazla uçuş yapan havayolu şirketleri; Türk Hava Yolları, Aegean, Air Moldova, Air France, Lufthansa, Aeroflot, Air Malta, TapPortugal, AirSerbia, British Airways, Etihad ve Alitalia olarak sıralayabiliriz.

İtalya Türkiye uçak seferleri yapan havayolu firmaları ise; UIA, Blue Air, Air Malta, Air Baltic, Lux Air, İberia, Tarom ve Emirates gibi şirketler bulunmaktadır. Söz konusu şirketlerin İtalya Türkiye uçuş süresi yaklaşık olarak 2,5 saat ile 4,5 saat arasında değişiyor.

İtalya seyahatin için havayolu ulaşımını tercih edenler, İtalya uçak bileti almak için firmalara veya havalimanına gitmeden, Biletall.com’dan online olarak kısa sürede biletlerini alabilirler. Biletall.com’a giriş yapıldığında daha sonraki bir tarih için İtalya uçak bileti rezervasyon işlemleri de yapılabilir. Rezervasyon işlemleri Schengen vizesi sürecinde sizlere yardımcı olacaktır.

Biletall.com’da kullanıcılara faydalı olacak İtalya uçak bileti fiyatları ilgili tüm bilgiler ve fiyatlar mevcut. Biletall.com’da ayrıca İtalya Türkiye uçak saatleri ve diğer tüm güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kullanıcıların İtalya Türkiye arası uçakla kaç saat sorularının alternatifli cevapları Biletall.com’da bulunabilir. İtalya’dan Türkiye’ye seyahat edecek misafirler, İtalya Türkiye uçak biletleri konusunda her türlü işlemi Biletall.com’dan gerçekleştirebilirler.

Biletall.com’dan İtalya Türkiye uçak bileti almak tamamen güvenli ve hızlı koşullarda gerçekleşiyor. Şifreleme sistemleri sayesinde tüm ödeme seçenekleri kullanılabiliyor. Uçuş yapan tüm şirketlerin indirimli fiyatlarını da yayınlayarak, en ucuz İtalya uçak bileti alma konusunda kullanıcılarına hızlı ve güvenli seçenekler sunuyor. Ayrıca Biletall.com’da İtalya Türkiye uçak bileti fiyatları karşılaştırma imkanı da bulunuyor.

İtalya Vize Şartları Neler?

İtalya Vize İstiyor mu?
Evet
İtalya Vize Ücreti
60 EUR
İtalya Vize Şartları

İtalya en ucuz uçak bileti fırsatı ile ülkeye seyahat edeceklerin vize şartlarını Biletall.com’dan incelemelerini öneririz. Avrupa Birliği ülkelerinden biri olan İtalya, bordo renk pasaport sahiplerinden Schengen Vizesi talep etmektedir.

İtalya’ya seyahat edecek olan Türk vatandaşlarından bordo (umuma mahsus) pasaportlu olanlardan vize isteniyor. Diğer tüm pasaport sahipleri ise 90 günlük süreye kadar ziyaretlerde vize almak zorunda değiller. Bu sürelerden uzun süreli veya değişik ziyaret maksatları için vize zorunluluğu bulunuyor.

İtalya vizesi 60 Euro civarında tutuyor.

İtalya’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Eylül
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Temmuz

Ülkeyi ziyaret edecek olanlar, ziyaret maksatlarına uygun olarak en elverişli zamanı seçmelerini öneririz. Kış turizmi için gelenler ocak ve şubat aylarını seçerken, yaz turizmi için gelecekler için bunaltıcı yaz sıcaklarına yakalanmamak için haziran ayı daha uygun oluyor.

İtalya Hakkında Bilgiler

İtalya, Güney Avrupa'dan Adriyatik Denizi ve Tiren Denizi'ne uzanan çizmeye benzeyen bir yarımadadır. Konumu, tarihinde önemli bir rol oynamıştır. Apenin Batı'sı, Roma da dahil olmak üzere, İtalya'nın tarihi şehirlerinin çoğuna ev sahipliği yapan ağaçlık tepelerdir. Güneyde sıcak ve kuru bir hava vardır, bu iklim sayesinde zeytin, badem ve incir yetiştirilen verimli ovalar vardır.

Roma İmparatorluğunun yükselişinden beri İtalyan sanatı, mimarisi ve kültürü dünya çapında bir etkiye sahip olmuştur. Ünlü İtalyan ressamlar Leonardo da Vinci ve Michelangelo bunların en önemli örnekleridir. İtalya, Roma ile çevrili bir şehir devleti olan Vatikan şehrinden yönetilen Katolik Kilisesi'nin de kalbidir.

 İtalya’nın Başkenti

İtalya’nın başkenti Roma’dır.

İtalya Nüfusu – İtalya Resmi Dili

İtalya’nın nüfusu 61 milyondur ve ülkenin resmi dili İtalyanca’dır.

İtalya Para Birimi

İtalya Avrupa Birliği'ne üye ülkeler gibi Euro’yu kullanıyor.

İtalya’da Saat Kaç?

Türkiye İtalya’dan bir saat ileridedir ve İtalya Türkiye saat farkı +1’dir. Türkiye’de saat 09:00 iken İtalya’da 08:00’dir.

İtalya’da Ne Ucuz? İtalya’dan Gelirken Ne Getirilir?

İtalya’da birçok ürün çok uygun fiyatlarla satılıyor. Bu ülkeden hediyelik eşya almak isteyenler uygun fiyata harika görünümlü Murano camından yapılmış ürünler, kendileri için alışveriş yapmak isteyenler ise birçok ünlü giyim markasının ürünleri ülkemizden çok daha uygun fiyatlara alabilirler.

İtalya Nerede?

İtalya’ya Uçmak İçin 5 Sebep

• Tarih
• İtalyan Mutfağı
• Tatil
• Eğlence
• Sanat
  1. Ülkenin tüm bölgeleri tarihi gezi yapmak isteyenler olağanüstü imkanlar sunuyor. Antik çağlardan Roma İmparatorluğu'na ve İkinci Dünya Savaşı'na kadar sayısız bina ve eser, misafirleri hayranlıklar içinde bırakmaya devam ediyor.
  2. İtalyan mutfağı, dünyanın her yerinde önemli merkezlerde mutlaka menülerde bulunuyor. Özellikle değişik sos ve baharatlarla yapılan yemeklerin başında makarna çeşitleri geliyor.
  3. Ülkenin yüksek Alp dağları ile Akdeniz sahilleri arasında bulunmasından dolayı, dört mevsim aynı anda yaşanmaktadır. Kış sporları ve deniz turizmi için ülkede çok elverişli yerler bulunuyor.
  4. İtalya’da eğlencenin yeri, zamanı ve sınırı yok. Her yaştan ziyaretçi için özel olarak tasarlanmış mekan ve yerler ile dünyaca ünlü yarışma ve festivaller eğlence maksatlı gelenlere unutulmaz anılar yaşatıyor.
  5. Leonardo da Vinci ve Michelangelo gibi dünyada önemli bir yeri olan sanatçıların, eşsiz eserlerinin bulunduğu sanat galerisi ve müzeleri ile binalarının mimari yapıları sanat sevenlerin bu ülkeye akın etmesinin en büyük nedenlerindendir.

İtalya’nın En Güzel Şehirleri

Biletall.com’dan en ucuz İtalya uçak bileti alarak ülkeye gelecekler, ülke hakkındaki merak ettikleri konulara ulaşılabilirler.

Roma

İtalya'nın başkenti Roma, İtalyan yarımadasının orta kesiminde Tiber Nehri üzerinde, Tiren Denizinden yaklaşık 22 km mesafede yer almaktadır. Tarihi Roma imparatorluğunun da başkenti olan şehir, bugün bir siyasi sermaye, bir dini merkez ve geçmişin yaratıcı hayal gücüne bir anıt olarak kalmıştır.

Roma, Romulus tarafından MÖ 753 yılında kuruldu. Roma efsanesi Romulus'un Remus adında bir ikiz kardeşi olduğunu söylüyor. Bebekler daha sonra Roma'ya dönüşen bölgede terk edildiler ve dişi bir kurt onları buldu ve büyüttü ama büyüdüklerinde Romulus Remus'u öldürdü ve Roma'nın ilk hükümdarı oldu. Roma şehrinin nüfusu 2,7 milyon civarındadır, tüm metropol alanında ise yaklaşık 3,7 milyon insan vardır. Modern Roma'da 280 çeşme ve 900'den fazla kilise vardır. Roma, yıllık ortalama 6,5 milyonu ağırlayan Vatikan Müzeleri ve 6 milyonu aşkın Colosseum ziyaretçisiyle 12,5 milyon turist ağırlıyor.

Venedik

Venedik, İtalya'nın kuzeydoğu bölgesinde, köprülerle birbirine bağlanmış bir grup ada üzerine kurulmuş bir şehirdir. Venedik, İtalya'nın Veneto bölgesinin başkentidir ve 416 kilometrekare toplam alanı ve sadece 3 metre yüksekliğindedir.

Şehir doğrudan adaların topraklarında değil ahşap tahtalarda inşa edilmiştir. Ahşap stilts, başlangıçta balıkçı evlerinin temellerini inşa etmek için kullanılıyordu, ancak bu mimarlık yöntemi bugün var olan Venedik'te genişledikçe tüm şehri desteklemek için kullanıldı. Venedik, şehirdeki insanları taşımak için kullanılan kanalları ve gondolları ile ünlü bir turist merkezi haline gelmiştir. Özellikle aşıklar ve yeni evli çiftler özel olarak düzenlenen gondol turlarına çok rağbet ederler.

Floransa

Toskana bölgesinin başkenti Floransa, yaklaşık yarım milyon nüfusu ile Arno kıyıları ile Adriyatik ve Tiren denizleri arasında, neredeyse İtalyan yarımadasının ortasında yer almaktadır. Endüstri ve zanaat, ticaret ve kültür, sanat ve bilim ile uğraşan şehre, ulusal demiryolu hatlarının merkezindeki konumu sayesinde, hem İtalya hem de yurtdışındaki en önemli yerlerden kolayca ulaşılabilir. Floransa, medeniyete olağanüstü bir sanatsal miras, görkemli bir tanıklık içerir. İtalyan resminin ataları Cimabue ve Giotto burada, mimarlık ve heykel reformcuları Arnolfo ve Andrea Pisano ile birlikte yaşadılar. Floransa ekonomisi, önemli bir ticaret merkezi olduğundan, ağırlıklı olarak hizmetler sektörüne dayanmaktadır. Geleneksel asırlık bankacılık ve finans sektörü gelişmeye devam ediyor. Şehir ünlü festivalleri ve mimarisi ile görülmeye değer yerlerin başında bulunuyor.

İtalya’da Gezilecek Yerler

Avrupa’nın kalbi sayılan ülkeye, Biletall.com’un İtalya ucuz uçak bileti avantajları ile gelmeyi düşünenlerin keşfedecekleri birçok yer bulunuyor.

İtalya’da Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

İtalya 7456 kilometrelik uzun sahili ile deniz turizmi için geniş imkanlara sahiptir. Dik kayalıkların altındaki muhteşem kumsalı ve tertemiz denizi ile Tropea Beach, beyaz kumları ve sığ suları ile La Pelosa Beach, özellikle tekne turları için ideal olan Cala Goloritze plajı, kayalıklar arasında koy gibi olan Cala Mariolu ve bakir görünümü ile Spiaggia di Tuerredda plajı en önemli sahilleridir.

İtalya’dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

İtalya’da alışveriş yapmak isteyenler genellikle Milano ve Roma’daki alışveriş merkezlerini tercih ediyorlar. Buralarda firmaların sezon sonu indirimleri tahmin edemeyeceğiniz kadar uygun oluyor. Ülkenin sokaklarda kurulan büyük pazarları da çok ilgi görüyor. Özel baharat ve soslar ile cam ürünleri en çok alınan ürünlerin başında yer alıyor.

İtalya’nın Doğal Güzellikleri

Ülke tarihi yerlerinin çokluğu yanında doğal güzellikleri ile de çok beğenilmektedir. Bunların başlıcaları; Gran Paradiso Ulusal Parkı, Cinque Terri Ulusal Parkı, takımadaları ve Alp dağlarının etekleri olarak sıralanabilir.

İtalya’da Gezilecek Tarihi Yerler

Tarihin merkezlerinden sayılan ülkede tarihi yerlerin sayısı oldukça fazladır. Bunların en önemlileri; dünyanın 7 harikasından biri olan Roma’daki kolezyum, Floransa Katedrali, Pisa Kulesi, Venedik’teki Büyük Kanal ve Vatikan’da bulunan Aziz Petrus Bazilikası olarak sayılabilir.

İtalya Gezi Rehberi

İtalya’da ulaşım çeşitliliğinden dolayı, ulaşım sorunu bulunmuyor. Özellikle şehirlerarası trenleri ve hızlı trenleri ile ülkenin her yerine ulaşım imkanı bulunuyor. Ülkenin otobüs ağı da çok modern ve gelişmiş bir yapıya sahip. Feribotlar ise özellikle adalara en hızlı ulaşımı sağlayan vasıta olarak kullanılıyor. Ülkede bulunan 40 adet hava alanı da hava yolu ulaşımının önemini gösteriyor.

İtalya’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Pizza
Spagetti
Lazanya
Chicken Parmigiana

Ülkeye İtalya en ucuz uçak bileti araması yaparak Biletall.com’dan bilet alıp gelenler muhteşem İtalya lezzetlerini deneyebilirler.

Efsaneler Efsanesi, Pizza

İtalya, pizzanın ana vatanı olduğundan, çok değişik çeşitleri her köşede bulunabiliyor.

Makarnanın Kraliçesi, Spagetti

Makarnanın kraliçesi olarak kabul edilen spagetti, değişik sus ve sebzelerle ana yemek veya et yemeklerinin yanında sunuluyor.

Fırından Gelen Lezzet, Lazanya

Ülkemizde de yapılan lazanyadan farkı, makarnanın el yapımı olarak taze hazırlanması ve sosları ile dünyaca ünlü peyniri.

Tavuk Olduğunu Anlayamazsınız, Chicken Parmigiana

Rendelenmiş parmesan peyniri ve küçük parçalara ayrılmış tavukgöğsünün fırında birleşmesinden oluşan bu yemek, tavuk eti olduğu anlaşılamayacak kadar güzel.

Pamuk Kadar Yumuşak, Osso Buco

Dana inciğinden yapılan ve uzun süre pişirilen yemeğin en büyük özelliği çok yumuşak oluşu.

İtalya’da Yenecek En Güzel Yemekler

Makarna ve pizzası ile meşhur olan ülkede bu yemeklerin tatmadığınız ve hatta adını bile duymadığınız çeşitlerini bulabilirsiniz. Ayrıca birçok sebzenin karışımı ile yapılan Minestrone çorbası da mutlaka denenmelidir.

 

İtalya Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Roma - Catania 244,97 TL 1 Saat 30 Dakika
Paris - Roma 259,87 TL 2 Saat 5 Dakika
Dublin - Napoli 270,79 TL 3 Saat 15 Dakika
Roma - Palermo 278,62 TL 2 Saat 15 Dakika
Madrid - Milano 284,49 TL 2 Saat 5 Dakika
Berlin - Roma 287,51 TL 2 Saat
Catania - Roma 288,54 TL 1 Saat 20 Dakika
Floransa - Roma 291,96 TL 50 Dakika
Roma - Floransa 293,73 TL 55 Dakika
Prag - Milano 315,34 TL 1 Saat 30 Dakika
Dublin - Milano 317,36 TL 2 Saat 20 Dakika
Napoli - Palermo 321,85 TL 2 Saat
Paris - Milano 324,43 TL 1 Saat 25 Dakika
Dublin - Roma 325,16 TL 3 Saat 5 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek İtalya ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Dağcı Olmak İsteyenler Buraya: İşte Tırmanması En Kolay 7 Dağ
Dağcı Olmak İsteyenler Buraya: İşte Tırmanması En Kolay 7 Dağ
26 Temmuz 2019
Hiçkimse bir dağa tırmanmanın kolay olduğunu söylemedi, söyleseler de inanmamalısınız. Ancak bazı zirvelere ulaşmanın diğerlerinden daha kolay olduğu doğru. Eğer formunuza güveniyorsanız, doğa yürüyüş
19 Mayıs'ta Rota Samsun! Peki Bu Özel Günde Nereleri Ziyaret Etmeli?
19 Mayıs'ta Rota Samsun! Peki Bu Özel Günde Nereleri Ziyaret Etmeli?
16 Mayıs 2019
19 Mayıs 1919 tarihi, Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihindeki dönüm noktalarından biridir. Atatürk’ün Samsun’a ayak bastığı tarih olan 19 Mayıs aynı zamanda “Gençlik ve Spor Bayramı” olarak kutlanmaktadır
2018’de En Çok Bu Ülkelere Gidildi, Sizce Bu Sene Durum Değişecek Mi?
2018’de En Çok Bu Ülkelere Gidildi, Sizce Bu Sene Durum Değişecek Mi?
19 Şubat 2019
Dünyanın en çok ziyaret edilen 10 ülkesi! Bu ülkelerden birini tercih edip de pişman olmak mümkün mü? Belki de bir sonraki ziyaretinizde siz de bu ülkeleri tercih eden milyonlarca kişiden biri olacaks
Dünyanın En Büyüleyici Tren İstasyonları
Dünyanın En Büyüleyici Tren İstasyonları
08 Ekim 2018
Artık çoğu insan hızından ötürü uçağı tercih ediyor olsa da seyahat tutkunlarını büyüleyen tren rotaları da bulunuyor. Tren ile seyahat oldukça eski zamanlara dayansa da günümüzde oldukça konforlu yol

İtalya Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Venedik
Beklentilerimi karşıladı mı derseniz, farklılık oldu deriim en fazla
Turin
Biz çok keyif aldık, şiddetle öneriyoruz, kesinlikle ilk fırsatta gidin
Trieste
İnsanları çok farklı ve güzel bir kültürleri var kesin gidin
Roma
Kamp için haftasonu gitmiştik, gerçekten güzeldi
Pisa
Herşey çok güzeldi teşekkür ederiz
Palermo
Gerçekten güzel bir şehir, gidilip gezilmesi lazım herşey çook güzeldi.
Napoli
Şehri araştırdım çok merak ettiğim biryer çok yazı okudum bunun adında
Milano
Herşey çok güzeldi, bol bol alışveriş yaptık
Floransa
Herşeyi çok farklı gerçekten ben ilk defa bu kadar kaliteli bir şehir gördüm
Cenova
Herşey çok güzel ve farklıydı teşekkür ederiz
Catania
Sevgilime sürpriz yapıp onu buraya götüüreceğim haftaya
Cagliari
Gerçekten çok farklı bir şehir, insanları çok farklı.
Bologna
İnsanları biraz ürküttü beni ama yine de güzeldi
Bergamo
Muazzam güzellikte bir şehir. Arkadaşım ile birlikte gitmiştik
Bari
Biz çok keyif aldık, güzel bir tatil geçirdik muhteşemdi herşey
2
90
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. İtalya Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 15.09.2019 17:57:48 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Roma, (Tümü)
ROMT
IT

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=66350
/
66350