1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!
Madrid

İspanya Uçak Bileti

İspanya Nüfusu
47 Milyon
İspanya Başkenti
Madrid
İspanya Resmi Dili
İspanyolca
İspanya Zaman Dilimi
GMT +1
İspanya Para Birimi
Euro (€)
Ortama Yemek Fiyatı
25 EUR
İspanya Telefon Kodu
+34
Ortama İçecek Fiyatı
2 EUR
İstanbul - Madrid Uçuş Süresi
3 Saat 57 Dk
İstanbul - Madrid Uçuş Mesafesi
2.773 Km

En Ucuz Türkiye - İspanya Uçak Seferleri

İstanbul - Barselona
Alitalia Linee Aeree Italiane
24 Eyl 2020
01 Eki 2020
İstanbul - Malaga
Air France
01 Eki 2020
İzmir - Madrid
Pegasus
02 Eki 2020
İstanbul - İbiza
British Airways
09 Eki 2020

En Ucuz İspanya Kalkışlı Uçak Seferleri

Madrid - Frankfurt
Air Europa Lineas Aereas
21 Eyl 2020
Madrid - Amsterdam
Air Europa Lineas Aereas
19 Eyl 2020
Madrid - Paris
Air Europa Lineas Aereas
15 Eyl 2020
Madrid - Londra
Air Europa Lineas Aereas
05 Eki 2020
Madrid - Dusseldorf
Air Europa Lineas Aereas
24 Eyl 2020
Barselona - İstanbul
Türk Hava Yolları
15 Eyl 2020
Madrid - İstanbul
Alitalia Linee Aeree Italiane
25 Eyl 2020
Malaga - İstanbul
Air France
16 Eyl 2020
Valencia - İstanbul
Deutsche Lufthansa
13 Eki 2020
Madrid - Ankara
Pegasus
22 Eyl 2020
İbiza - İstanbul
British Airways
24 Eyl 2020
24 Eyl 2020
Malaga - Ankara
Türk Hava Yolları
01 Eki 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

İspanya’ya Nasıl Gidilir?

İspanya’ya, Sabiha Gökçen ve İstanbul Atatürk Havaalanı’ndan Türk Hava Yolları ve diğer uçuş şirketleri tarafından düzenlenen günlük ortalama 57 uçak seferi ile rahatlıkla gidilebilmektedir. İspanya Türkiye uçak seferleri yapan havayolu şirketleri arasında; Türk Hava Yolları, Pegasus, Tarom, KLM, Atlas Global, British Airways, Lufthansa, Air France, Emirates gibi büyük hava yolları şirketleri bulunmaktadır.

İspanya’ya gitmek isteyen ve havayolunu tercih eden yolcular, Schengen vize işemlerini tamamladıktan sonra ihtiyaç duydukları İspanya Türkiye uçak biletleri teminlerini Biletall.com’dan en ekonomik İspanya uçak bileti fiyatları ile alabilirler. Biletall.com’da istenilen havayolu şirketinden İspanya uçak bileti rezervasyon işlemleri kolaylıkla yapılabilmektedir.

İspanya Vize Şartları Neler?

İspanya Vize İstiyor mu?
Evet
İspanya Vize Ücreti
80 EUR
İspanya Vize Şartları

İspanya’ya en ekonomik İspanya uçak bileti fırsatlarından faydalanarak gitmek isteyenler, havalimanlarında sorun yaşamamaları için, İspanya vize şartları hakkında önceden bilgi edinmeleri ve hazırlıklarını yapmaları gerekir.

İspanya, Türkiye vatandaşları için vize şartı aramaktadır. Schengen vizesi alarak ülkeye giriş yapılmaktadır.

İspanya’ya gitmek isteyen Türk vatandaşlarından, yeşil, gri ve kırmızı pasaport sahiplerinden vize istenmemektedir. İspanya vizesi almak isteyenler İspanya Başkonsolosluğu'na hitaben dilekçe ile müracaat etmelidirler.

İspanya’ya gidebilmek için gerekli olan İspanya vizesi ücreti 120 Euro + 10 Euro sigorta tutarı olmak üzere toplam 130 Euro olarak tahsil edilmektedir. Eğer süresi bitmemiş bir Schengen vizeniz varsa tekrar vize almanıza gerek yoktur.

İspanya’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Ekim
En Ucuz Gün
Perşembe
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Temmuz

İspanya’da her bölgenin iklim yapısı farklıdır. İlk ve sonbahar aylarında çok yağışlı geçmekte, kışları ise oldukça soğuk olmaktadır.

İspanya Hakkında Bilgiler

İspanya dünyanın en büyük sömürge imparatorluklarına sahip olmuş bir ülkedir. 19. yüzyıldan sonra ülkelerin bağımsızlıklarını ilan etmeleriyle kendi topraklarına çekilmiştir. Avrupa’nın beşinci kalabalık ülkesi olmakla birlikte ayrıca Nato ve Avrupa Birliği üyesidir.

İspanya’nın Başkenti

İspanya’nın başkenti, ülkenin en büyük şehri olan Madrid’dir. Ayrıca kültür şehri olarak da bilinmektedir.

İspanya Nüfusu – İspanya Resmi Dili

İspanya’nın toplam nüfusu 47 milyonun kadardır. Ülkede resmi dili olarak İspanyolca kullanılmaktadır.

İspanya Para Birimi

İspanya bir Avrupa Birliği ülkesi olarak para birimi Euro’yu kabul etmiş ve kullanmaya devam etmektedir.

İspanya’da Saat Kaç?

İspanya Türkiye saat farkı +1’dir yani ülkemiz, İspanya’dan bir saat geridedir. Türkiye’de saat 18:00 iken İspanya’da 19:00’dur.

İspanya’da Ne Ucuz? İspanya’dan Gelirken Ne Getirilir?

İspanya’yı her yıl milyonlarca kişi ziyaret etmekte ve Avrupa turu organizasyonlarının gözde yerlerindendir. En güzel doğa manzaralarına sahip olan İspanya’da doğayı keşfedebilirsiniz. İspanya gezisinde, ünlü İspanya futbol takımlarının formalarını, Madrid amblemi olan fincanlar, posterler, buzdolabı süsleri gibi çok sayıda hediyelik eşyaları en ucuza alabileceğiniz bir yerdir.

İspanya Nerede?

İspanya’ya Uçmak İçin 5 Sebep

• Tatil Planlamaları
• Eğitim Seyahatleri
• Futbol
• Doğa Güzellikleri
• Tarihi Yerler
 1. İspanya Akdeniz ve Büyük Okyanus'a sahilleri olan bir ülkedir. Yüksek dağları muhteşem doğa manzaralarını oluşturmaktadır. Doğal güzellikleri dünyanın her yerinden turist çekmektedir.
 2. Endülüs’ün incisi olarak bilinen El Hamra Sarayı İspanya gezisi sırasında mutlaka görülmesi gereken yerlerden birisidir. Buranın tarihi dokusunu görmek ve resim çektirmeden çıkmamak gereken bir yerdir.
 3. Avrupa medeniyetinin yer aldığı ve yüzyıllarca sömürgecilik yapmış İspanya’da geçmiş tarihi anlatan çok sayıda eser bulunmaktadır. Ziyaretçiler özellikle müzeleri ve sarayları görmek için özel zaman ayırmaktadır.
 4. Bir Avrupa ülkesi olan İspanya aynı zamanda Akdeniz ülkesi olarak da bilinmekte ve Akdeniz kültürünün, eski İslam kültürünün getirmiş olduğu mutfak sanatını uzun yıllardır sürdürmektedir. Balık ve et yemekleri mutfakta önemli yer tutmaktadır.
 5. Tarihteki en büyük sömürge ülkelerinden birisidir. Özellikle Amerika kıtasında ülkelerin bağımsızlıklarını kazanmasından sonra kendi topraklarına çekilmiş, dünya tarihini anlatan eserlere sahip bir ülkedir.

İspanya’nın En Güzel Şehirleri

Biletall.com’dan da yapabileceğiniz İspanya en ucuz uçak bileti işlemlerinin ardından İspanya’da çok güzel anlar yaşayabilirsiniz. Biletall.com’a girerek hem en ekonomik İspanya Türkiye uçak bileti bulabilir hem de gitmek istediğiniz yerler hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Madrid

İspanya’nın en güzel kentlerinde olan Madrid, ülkenin başkentidir ve İspanya’da gezilecek en güzel şehirlerden birisidir. Avrupa turu gezilerinde Madrid için özel bölüm oluşturulmakta ve tüm organizasyonlarda önemli bir yer tutmaktadır. Madrid aynı zamanda ülkede yer alan Comunidad de Madrid topluluğunun başkenti özelliğini taşımaktadır. Madrid nüfusunun 6,5 milyon olduğu bilinmektedir.

Sanat ve kültür mirası olarak bilinen Madrid İspanya’da ilk akla gelen şehirdir. Madrid gece yaşamı ile ünlü bir şehirdir. Modern ve çekici yapısıyla Avrupa’nın en dinamik şehirlerinden birisidir. Avrupa’nın en önemli sanat, tarih ve kültür değerlerine sahiptir.

Barcelona

İspanya’nın ikinci büyük şehri olma özelliğini taşıyan Barcelona turistlerin en çok ilgi gösterdiği şehirdir. Akdeniz iklimine sahip olan şehre her yıl milyonlarca turist gelmektedir. Katalonya bölgesinde yer almakta ve bölgenin en büyük kentidir. Barcelona Katalonya bölgesinin başkentidir. Kozmopolitik bir yapıya sahip olan Barcelona’nın yerleşik nüfusu ortalama 1.5 milyon civarındadır. Tarihi geçmişi neolitik dönemlere rastlamaktadır. Ve 2000 bin yıllık bir geçmişe sahiptir. Şehrin Romalılar tarafından kurulduğu söylenmektedir.

Bilbao

İspanya’nın Bask bölgesinin başkenti olan Bilbao, İspanya’nın kuzeyinde yer almaktadır. Ekonomik olarak ülkenin en gelişmiş şehirlerinin başında gelmektedir. Atlas okyanusunun Biskay körfezinde kurulmuştur. İspanya’nın en turistik merkezlerinden birisidir ve kültürel yapısı ile ön plana çıkmaktadır. Guggenheim Müzesi turistler tarafından en sık ziyaret edilen yeridir.

İspanya’da Gezilecek Yerler

Avrupa turuna çıkan ya da İspanya ucuz uçak bileti fırsatlarından yararlanarak gelenler, İspanya’nın her yerinde farklı bir kültür ve doğa güzellikleri ile karşılaşırlar.

Fransa’da Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

İspanya’ya turistik gezi yapanlar Akdeniz ve atlas okyanusu sahilleri güzellikleri karşılaşırlar. Temiz ve masmavi deniz sahilleri, estetik görünümlü mimari yapıları, renkli gece hayatı ve zengin mutfakları turizmin en önemli bölümlerini oluşturmaktadır. 1022 km sahil yolculuğu yapabilirsiniz ve deniz, kum ve güneş üçlüsünü bir arada bulabilirsiniz.

Fransa’dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

İspanya gezilerinde alışverişler genellikle Madrid ve Barcelona şehirlerinde yapılmaktadır. Ticaret merkezi olarak görülün Bilbao’da alışveriş için en uygun şehirler olarak gösterilmektedir. İspanya gezisinde bulunan bir kişi kendisine hatıra olarak ya da sevdiklerine hediye olarak, çeşitli hediyelik eşyalar, t-shirtler, çeşitli ev süs eşyaları, futbolcu formaları gibi çeşitli hediyelik eşyaları satın alınabilir.

Fransa’nın Doğal Güzellikleri

İspanya, Fransa ve Portekiz arasında yer alan bir ülkedir. Kuzeyinde ve güney batısında atlas okyanusu, doğusunda ve güney doğusunda Akdeniz kıyıları bulunmaktadır. Ülke topraklarının büyük bir bölümünü iç plato Meseta oluşturmaktadır. Cantabrian dağları Mesata platosunun kuzeyinde yer almaktadır. İspanya’da beş tana büyük nehir bulunmakta ve akarsu yönünden zengin bir yapıya sahiptir.

Fransa’da Gezilecek Tarihi Yerler

İspanya’da yapılan geziler esnasında görülmesi gereken çok sayıda tarihi yerler bulunmaktadır. Mimari yapıları ile Picasso, Gaudi, Salvador Dali gibi ünlü ressamlara ilham veren eserler yer almaktadır. Görülmesi gereken tarihi yerlerin başında El Hamra Sarayı gelmektedir. El Hamra Sarayı Endülüs bölgesinde bulunan Granada şehrinde bulunmaktadır. Arap mimarisi özelliğini taşıyan eser, Qalat Al-Hamra özelliklerinde yapılmış bir saraydır. Yapı olarak saray ve kale şeklindedir.

İspanya Gezi Rehberi

İspanya’da birçok ülkede olduğu gibi en yoğun kullanılan ulaşım aracı otobüs olmaktadır. Otobüs ekonomik açıdan ülkedeki en iyi ulaşım aracıdır. Bunun yanı sıra taksilerde oldukça yoğun kullanılmaktadır. Fakat otobüse göre biraz daha maliyetlidir. Ayrıca ülkede yoğun olarak kullanılan metro bulunmaktadır. Metro ulaşım açısından hem hızlı hem de fiyat olarak her türlü kişiye hitap etmektedir.

Popüler kültürün hızla yükselen trendi lüks araç kullanımı olarak geçen taşıma aracı Uber İspanya’da da kullanılmaktadır. Ülkede kullanım hızı oldukça hızlı bir şekilde yükselmektedir.

İspanya’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Gazpacho
Tortilla
Jamon
Paella

Akdeniz mutfağı özelliklerine sahip olan İspanya’ya en ucuz İspanya uçak bileti sahibi olarak gelenleri en güzel İspanya yemekleri beklemektedir.

İspanya Kültürünün Tarifi, Gazpacho

İspanyol dizi ve filmlerini izleyenlerin adını sıklıkla duyduğu soğuk çorba Gazpacho'nun kökeni Endülüs Devleti'ne dayanmaktadır. Dolayısı ile bu çorbayı içebileceğiniz en iyi yer Sevilla ve Cordoba. Kabaca soğuk domates çorbası olarak tanımlayabileceğimiz bu çorba çok lezzetlidir.

Eşsiz Lezzet, Tortilla

Bizim mutfağımızdaki omlete benzeyen bu yemek İspanya'da kahvaltıda değil ana yemek olarak tüketiliyor. Patatesli ve soğanlı çeşitlileri bulunan tortilla oldukça lezzetli bir yemektir.

Bir İspanyol Atasözü Derki; Jamon

Bizim bildiğimiz jambonlara benzeyen Jamon İspanyolların belki de en sevdiği lezzetlerden birisi. Pek çok yemeğin yanında servis edilen bu lezzet çok beğeneceğiniz bir atıştırmalık.

Paella

Pirinç ve tereyağı ana malzemeleri olmakla birlikte yapan kişiye göre geriye kalan malzemelerin değişiklik gösterdiği paella Valencia bölgesinin en meşhur yemeklerinden birisidir. Kişiye göre tavuklu, etli, sebzeli, balıklı olarak hazırlanabilen paellanın içinde bazı çeşitlerinde salyangoz da bulunabiliyor. İspanyollar'ın çok sevdiği bu yemeği tatmadan önce içinde nelerin olduğuna bakmanızı tavsiye ederiz.

Avrupa’ Doughnut,  İspanyada Churros

Avrupa'da Spanish Doughnut olarak bilinen ve bizdeki halka tatlısına çok benzeyen tatlı sıcak çikolata ile servis edilmektedir. Ancak dilerseniz Hindistan cevizli, kremalı, vanilyalı, çilekli ve daha pek çok çeşidini deneyebilirsiniz.

İspanya'da Yenecek En Güzel Yemekler

Tortilla de Patatas, Pintxos, Spain Manchego Cheese, Arroz con leche ve daha pek çok enfes lezzete sahip olan İspanya mutfağını siz de seyahatiniz sırasında çok seveceksiniz. Özellikle ana yemekte tercih ettikleri tortilla ve sonrasında yedikleri tatlı olan churros neredeyse bizim mutfağımızdaki lezzetlerin aynısı.

İspanya Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Madrid - Barselona 305,44 TL 1 Saat 25 Dakika
Porto - Madrid 331,86 TL 1 Saat 10 Dakika
Valencia - Madrid 343,83 TL 10 Saat 55 Dakika
Brüksel - Madrid 349,15 TL 2 Saat 25 Dakika
Sevilla - Madrid 355,96 TL 1 Saat 5 Dakika
İbiza - Valencia 359,19 TL 11 Saat 50 Dakika
Amsterdam - Madrid 368,90 TL 2 Saat 40 Dakika
Malaga - Barselona 378,87 TL 13 Saat
Valencia - İbiza 388,99 TL 10 Saat 45 Dakika
Paris - Madrid 393,29 TL 2 Saat
Madrid - Sevilla 396,61 TL 1 Saat 5 Dakika
Londra - Madrid 413,98 TL 2 Saat 30 Dakika
Roma - Barselona 414,08 TL 1 Saat 50 Dakika
Barselona - Valencia 414,85 TL 23 Saat 45 Dakika

İspanya Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • İspanya uçak bileti ne kadar?

  İspanya varışlı popüler uçak seferlerinden en ucuzu Madrid - Barselona olup, bilet fiyatı 305,44 TL'dir.
 • İspanya uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Aegean Airlines, Alitalia Linee Aeree Italiane, Austrian Airlines, Tap Air, Türk Hava Yolları, Vueling Airlines.
 • İspanya ülkesine kaç saatlik uçuşla gidilir?

  İstanbul - Madrid arası 3 Saat 57 Dk uçuş süresi ile ulaşabilirsiniz.
 • İspanya ne zaman gidilmeli?

  Yılın en uygun zamanı Temmuz ayıdır.
 • İspanya başkenti neresidir?

  Başkent Madrid şehridir.
 • İspanya para birimi nedir?

  Ülkenin resmi para birimi Euro (€)
 • İspanya nüfusu kaçtır?

  Nüfusu 47 Milyon kişidir.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek İspanya ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

İspanya'da Yapılacaklar! Bunları Yapmadan Dönmeyin!
İspanya'da Yapılacaklar! Bunları Yapmadan Dönmeyin!
19 Ağustos 2019
Yurt dışı turlarının en vazgeçilmezlerinden biri İspanya turudur. İspanya hava durumu yılın tüm zamanlarında neredeyse sıcak olduğundan, insanları cana yakın olduğundan ve her köşesi görsel bir şölen
İspanya'da Bir Temmuz Klasiği - San Fermin Boğa Festivali
İspanya'da Bir Temmuz Klasiği - San Fermin Boğa Festivali
05 Temmuz 2018
Hepimiz biliyoruz ki festivaller farklı gelenek ve kültürlerden gelen insanları birleştiren en büyük organizasyonlardır. Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte festival sezonu da canlandı. İşte dünyanı
İspanya'da Endülüs İzlerini Takip Edin
İspanya'da Endülüs İzlerini Takip Edin
01 Haziran 2017
Al–Andalus, İber Yarımadası’nda 711 – 1492 yılları arasında Araplar’ın hâkimiyetinde kalan bölgeye verilen isim. Gelelim Endülüs’ün tarihine. Emevi Devleti 7. yüzyılda Kuzey Afrika’nın tamamına sahipt
İspanya'da Gezilmesi Gereken 10 Yer
İspanya'da Gezilmesi Gereken 10 Yer
28 Mayıs 2016
İspanya hem eğlence sevenlerin hem de tarih ve kültür sevenlerin yeryüzü cennetidir. Bu ülkede kendinizi evinizde gibi hissedersiniz. Sıcacık ev sahipliği, geleneksel lezzetli yemekleri ve aile yapısı

İspanya Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

M*** Ç***
4 Eylül Çarşamba
Granada
Balayı için daha güzel yerler de var ama biz burayı tercih ettik
Ç*** T***
11 Mayıs Cumartesi
Alicante
Abartılıyor gibi gelebilir size ama son derece haklı bir abartı
Z*** A***
1 Kasım Perşembe
Sevilla
Sevgilime evlenme teklfiini burada yapmıştım gerçekten güzeldi
A*** P*** Ü***
2 Kasım Cuma
Lacoruna
Karımla birlikte gitmiştik tatile çok keyif aldı çok mutlu oldu
M*** A***
30 Ekim Salı
İbiza
Otobüs ile şehrin içinde gezmek çok keyifliydi gerçekten güzeldi
2
72
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. İspanya Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 15.09.2020 08:40:10 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Madrid, (MAD)
MAD
ES

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=19363
/ True
19363