1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Avusturya
Uçak Bileti

Nüfus
8 Milyon 747 Bin
Başkent
Viyana
Para Birimi
Euro (€)
Zaman Dilimi
GMT +2
Telefon Kodu
+43
Resmi Dil
Almanca
Ort. Yemek Fiyatı
46 EUR
Ort. İçecek Fiyatı
3,60 EUR
İstanbul - Viyana Uçuş Süresi
1 Saat 35 Dk
İstanbul - Viyana Uçuş Mesafesi
1.562 Km
Viyana

En Ucuz Türkiye - Avusturya Uçak Seferleri

12 Eki 2019
İzmir - Viyana
Ukraine International Airline
22 Eyl 2019
Ankara - Viyana
Pegasus
13 Eki 2019
Antalya - Viyana
Sun Express
24 Eyl 2019
İstanbul - Salzburg
Türk Hava Yolları
30 Eyl 2019
Samsun - Viyana
Pegasus
19 Eki 2019
İstanbul - Graz
Türk Hava Yolları
22 Eyl 2019
01 Eki 2019
Trabzon - Viyana
Türk Hava Yolları
25 Eyl 2019
Adana - Viyana
Sun Express
23 Eyl 2019
Sivas - Viyana
Pegasus
17 Eki 2019
Kayseri - Salzburg
Türk Hava Yolları
24 Eyl 2019
Ordu - Salzburg
Türk Hava Yolları
02 Eki 2019
İstanbul - Linz
Deutsche Lufthansa
27 Eyl 2019

En Ucuz Avusturya Kalkışlı Uçak Seferleri

09 Eki 2019
Viyana - İzmir
Sun Express
23 Eyl 2019
Viyana - Antalya
Sun Express
14 Eki 2019
Viyana - Paris
Air France
25 Eyl 2019
09 Eki 2019
Viyana - Ankara
Pegasus
30 Eyl 2019
Salzburg - İstanbul
Türk Hava Yolları
03 Eki 2019
Graz - İstanbul
Türk Hava Yolları
25 Eyl 2019
Viyana - Konya
Pegasus
02 Eki 2019
29 Eyl 2019
Viyana - Adana
Sun Express
02 Eki 2019
Salzburg - Ankara
Türk Hava Yolları
03 Eki 2019
Salzburg - Ordu
Türk Hava Yolları
05 Eki 2019
Linz - İstanbul
Deutsche Lufthansa
24 Eyl 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Avusturya Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Avusturya’ya Nasıl Gidilir?

Müziğin ve huzurun başkenti olarak nitelendirilen Avusturya'ya Türkiye'den hemen hemen birçok hava yolu şirketi ile rahat bir şekilde uçak bileti bulmak mümkündür. Bu konuda hizmet veren haya yolu ile alakalı en ucuz seçenekleri görebilmek adına bütün hava yolu firmalarını karşılaştırmak yerinde olacaktır. Avusturya uçak bileti şeklinde bir arama yaparak Biletall.com’dan tüm firmalar ile tek tek karşılaştırma yapılabilir.

Türkiye'den hava yolu ile gidebilmek için tek gidiş noktası İstanbul olarak belirlenmiştir. Biletall.com'dan uçak bileti alarak gerekli evrak kontrollerinden sonra Schengen vizesi alarak Avusturya'ya ulaşım sağlayabilirler. Veya daha önceden Avusturya uçak bileti rezervasyon yaptırarak, bileti satın alıp check-in alanında gerekli işlemlerin ardında uçuş yapabilirler.

Avusturya Vize Şartları Neler?

Avusturya Vize İstiyor mu?
Evet
Avusturya Vize Ücreti
60 EUR
Avusturya Vize Şartları

Avusturya’ya hava yolu imkanını kullanacak Avusturya uçak bileti alarak gitmek isteyen kişilerin şehirde bir sıkıntı yaşamadan rahat bir şekilde hareket edebilmesi açısından şehrin almış olduğu önlemlerden biri olan Schengen vize şartını yerine getirmeleri gereklidir.

Avusturya'ya girmek isteyen kişilerin ülkenin kendi huzurunu bozmaması açısından istemiş olduğu vize şartlarını yerine getirmesi gereklidir. Kişiler ister seyahat, ister eğitim, isterse de sağlık gibi hangi sebeple giderse gitsin bu durum her birey için şarttır.

Vize ücretleri yaş gruplarına göre farklılık göstermektedir. Bu gruplar 12 yaş ve üstü için 60 Euro,

6-11 yaş arası – 12 yaşına girmemiş ise 35 Euro, 0-5 yaş arası – 6 yaşına girmemiş ise bu gruptaki kişilerden de herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

Avusturya’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
İlkbahar
En Ucuz Ay
Nisan
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Temmuz

Avusturya da Alp dağlarından dolayı yükselti çok fazladır. Bu açıdan dolayı kış mevsiminde hava sıcaklıkları yaklaşık olarak -10 dereceye kadar düşüş göstermektedir. Kişilerin yaz mevsiminde seyahat etmeleri önerilebilir.

Avusturya Hakkında Bilgiler

Avrupa'nın en köklü tarihine sahip olan ve Avrupa Birliği ülkeleri içerisinde bulunan bir ülkedir. Österreich yani kelime anlamı ile Doğu İmparatorluğu anlamındadır. Yönetim şekli olarak demokrasi hakimdir. Avrupa ülkeleri arasında en zengin olan ve kişi başına milli gelirin en fazla olduğu ülkelerden birisidir.

Avusturya’nın Başkenti

Avusturya'nın başkenti Viyana ise müzik şehri olarak nitelenmekte ve çeşitli etkinlikler ile dolu bir yaşam sunmaktadır.

Avusturya Nüfusu – Avusturya Resmi Dili

Avusturya'nın nüfusu 8,747 milyonun üzerindedir. Ülkenin resmi dili ise Almanca’dır.

Avusturya Para Birim

Avrupa birliğine üye olan bir ülke olmasından dolayı para birimi Euro’dur.

Avusturya’da Saat Kaç?

Avusturya Türkiye saat farkı 1 saattir. Avusturya Türkiye'den bir saat daha geridedir. Türkiye'de şuan saat 12.00 ise Avusturya'da da saat şuan 11.00 olarak örnek verilebilir.

Avusturya’da Ne Ucuz? Avusturya'dan Gelirken Ne Getirilir?

Avusturya Belçika ve İsviçre kadar bir üne sahip olmasa da çikolataları ile adından söz ettiren bir ülkedir. Burada satılan çikolata ürünlerinden ülkenize götürme imkânı bulabilirsiniz. En ünlü çikolataları ise Mozart ve zotter adındaki çikolatalardır. Bunun yanında sirke ve kurabiyeleri de meşhurdur. Manner kurabiyeleri ile Gegenbauer sirkesi de meşhur olan hediyelikler arasında değerlendirilebilir.

Avusturya Nerede?

Avusturya’ya Uçmak İçin 5 Sebep

• Viyana Şnitzeli
• Yaz tatili
• Festivaller
• Müzik
• Viyana
  1. Avusturya'nın başkenti olan ve adından çokça söz ettiren Viyana'nın en ünlü yemeği olan Viyana şnitzeli gidildiği zaman yemeden dönülmemesi gereken eşsiz ve muazzam bir lezzettir. Çıtır çıtır tadı ve sunumu ile kişilerin iştahlarını kabartacak türdendir.
  2. Geçmişten günümüze kadar birçok ırk ve medeniyeti içinde barındıran Avusturya kültürel mirası açısından da birçok yapı ile kişilere kapısını açmaktadır. Yaz tatili veya kış mevsiminde kar tatillerini ülke dışında geçirmek isteyenler için bulunmaz nimet olarak nitelendirilse abartı olmaz.
  3. Ülkede zaman zaman çeşitli festivaller ve karnavallar düzenlenmektedir. Viyana maratonu, yılbaşı festivalleri ve film festivalleri en meşhur olanıdır. Festivaller is mayıs ve ağustos yani yaz aylarında başlamaktadır. Gelip gezmek isteyen kişiler bu tarihlere plan yapması halinde festivallere de katılma imkânı yakalayabilir. Ancak bu dönemlerde Avusturya uçak seferleri konusunda sıkıntı yaşamamak için erken rezervasyon imkanından faydalanmak daha karlı bir yol olacaktır.
  4. Müzik denince akla gelen şehirlerin başında Avusturya vardır. Klasik müzik ve opera müziğinin atası olarak nitelendirilmektedir. Sanat alanında birçok dalda ilgi alanlarına göre bir uğraş bulmak mümkündür bu şehirde. Müzik yanında resim, edebiyat ve mimari alanında da zengin bir tablo ile karşı karşıya kalmaktayız.
  5. Avusturya'ya gelen kişilerin kesinlikle uğramadan ve bu eşsiz bir mimariye sahip olan şehir Viyana'yı görmeden gitmek olmaz. Hem yaz tatili döneminde hem de Avusturya uçak bileti fiyatları için en ucuz olduğu kış mevsiminde bu şehre uğramak için yegâne fırsat olarak nitelendirilebilir. Hem zengin kültürel mirası hem de çeşitli etkinliklerin göz bebeği olarak Viyana Avusturya için vazgeçilmez bir unsur olarak değerlendirilebilir.

Avusturya’nın En Güzel Şehirleri

Ucuz Avusturya uçak bileti imkanlarından yararlanarak gelme fırsatı bulan kişilerin ülkedeki birbirinden güzel şehirleri kesinlikle gezmesi gerekmektedir. Bu şehirler yakın mesafelerde olup ziyaretçilerin kolaylıkla ulaşım sağlamasına engel durum teşkil etmemektedir.

Viyana

Tarihi ve mimari dokusu ile eşsiz bir lezzet olan Viyana şehir merkezi ve sokakları tam bir tarih kokmaktadır. Gecesi bir ayrı gündüzü bir ayrı tada sahip olan Viyana görülmeden gelinmeyecek nadide parçalardandır.

Graz

Kelimenin tam bir anlamı ile Graz şehri bir öğrenci dostu ve eğitim üniversite şehri olarak nitelendirilir. Avusturya Türkiye uçak biletleri İle hava yolu aracıyla gelen öğrencilerin hiç maddi ve manevi açıdan sıkıntı yaşamadıkları bir şehirdir.

Salzburg

Avusturya'nın kuzey batısında bulunan şehir dünyanın en kalabalık dördüncü şehri olarak adından söz ettirmektedir. En ünlü müzik adamlarından birisi olan Mozart'ın doğduğu şehir olarak adından söz ettirmektedir.

 

Avusturya’da Gezilecek Yerler

Avusturya geçmiş zamandan günümüze kadar pek çok ırka ev sahipliği yaptığından dolayı turizm alanında da gelen turistleri doyuracak imkanlar ile donatılmış ülkelerdendir. Avusturya ucuz uçak bileti imkanından faydalananlar için gezilecek birçok yer bulunmaktadır.

Avusturya’da Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

Avusturya'da deniz turizmine imkân sağlayacak bir durum bulunmamaktadır. Avusturya denize kıyısı olmayan Avrupa eyaletlerinden birisidir.

Avusturya’dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Avusturya'ya giden kişilerin alışveriş yapabilmeleri için AVM'ler ve aynı zamanda meşhur alışveriş caddeleri bulunmaktadır. Bu caddelerin en ünlüsü ise Viyana'da bulunan Kärntner Straße, Mariahilfer Straße caddesidir. Avusturya uçak bileti fiyatları en uygun olduğu zamanlardan birisine denk gelmiş iseniz bu cadde üzerindeki birçok üründen ve indirimden de yaralanabilirsiniz. Buradaki alışveriş için en uygun olan ise kıyafetlerdir. Alınacak her tür ve her tarza kıyafet ve ünlü makyaj ürünlerini oldukça ucuza bulabilirsiniz.

Avusturya’nın Doğal Güzellikleri

Avusturya Alp dağları ile üne sahip olan bir şehirdir. Bu dağlarda yaz mevsimlerinde yaylacılık faaliyetleri şehirde sıcaktan bunalan insanlar için bulunmaz bir nimettir. Kış mevsiminde ise bu dağlarda kayak turizmi yapılmaktadır. Bunun yanında doğal göller ve akarsular da görülmeye değerdir.

Avusturya’da Gezilecek Tarihi Yerler

Tarihi güzellikleri açısında Avusturya hem şehir merkezi hem de eyaletlerindeki mimarisi ile oldukça iyi bir konumdadır. Parlamento binası, Belvedere Sarayı ve kelebeklerin diyarı olarak adlandırılan Kale Bahçesi tropikal atmosferin en nadide örneklerindendir.

Avusturya Gezi Rehberi

Avrupa'nın düzenli temiz ve rafineri şehirlerinden birisi olan Avusturya oldukça gelişmiş ve herhangi bir siyasi veya sosyal problemleri olmayan sıkıntısız bir şehir olarak nitelendirilebilir. Nüfus oranı olarak da oldukça sade ve sakin bir şehir olmasından dolayı yaşanılacak listelerin başındadır.

Ulaşım için tramvay, taksi ve şehir içindeki dolmuş imkanlarını kullanabilirler. İklim özellikleri kış mevsiminde biraz sert olmasına karşın yazın tadını çıkarmak mümkün olacaktır. En ünlü şehirlerinden Viyana, Linz gibi nimetleri içinde barındırmaktadır. Ulaşım konusunda en ekonomik fiyatlar geçerlidir. Bu aşamada kullanılacak ekonomik ulaşım araçlarından birisi de demir yoludur. Hatta Avrupa'nın en uzun demiryolu da Avusturya'da bulunmaktadır. Bu sayede kişiler şehirler arasında kolay ve ucuz bir yol ile seyahat edebilme imkânı bulmaktadır.

Avusturya’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Kaiserschmarrn
Rauchfleisch
Linzer-Torte
Türkiye'deki Pankekin Karşılığı Kaiserschmarrn

Tatlı yiyecekler kategorisinde bulunan bu kaiserscharrn pankek, küçük küçük dilimlenerek servis tabağına alındıktan sonra üzerine pudra şekeri, room, kuş üzümü ve vanilya serpilerek yanında da elma sosu ile servis edilen bir lezzettir. Eski dönemlerde kralın isteği üzerine ve onun için özel yapılmıştır. Hatta ismi de imparator demek olan “kaiser” anlamına gelen bir kelimeden oluşmaktadır.

Etin En Lezzetli Hali Rauchfleisch

Dana etinin kemiksiz halinden yapılan bir yemektir. Etler hafifçe tütsülenerek yanında da yaban turpu veya bezelye taneleri ile süslenerek servis edilmektedir. Bunu yapan birçok restoran bulunması mümkündür. İsteğe göre etinizi kendiniz de seçebilme imkânınız bulunmaktadır.

Elmalı Turta Tadında Linzer Torte

Avusturya'nın Linz şehrinin en ünlü lezzetlerinden birisidir. Oldukça hafif olan bu lezzetin içerisinde un, şeker, tuzsuz tereyağı, yumurta beyazı ve tarçın gibi malzemelerden oluşturulmaktadır. Turta şekli verilip fırınlanması aşamasında üzerine çeşitli kuru yemişler ile süslenerek farklı bir lezzet katılmaktadır. Hamuru ise oldukça gevrek ve kıtır kıtır bir lezzettedir. Daha sonra ise pudra şekeri ile servis edilmektedir.

Avusturya Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Viyana 416,00 TL 2 Saat 25 Dakika
Varna - Viyana 454,38 TL 23 Saat 20 Dakika
İzmir - Viyana 481,54 TL 21 Saat 20 Dakika
Ankara - Viyana 531,00 TL 2 Saat 35 Dakika
Antalya - Viyana 536,94 TL 3 Saat
İstanbul - Salzburg 538,09 TL 2 Saat 30 Dakika
Paris - Viyana 543,49 TL 2 Saat
Bükreş - Viyana 564,49 TL 1 Saat 40 Dakika
Berlin - Viyana 567,95 TL 1 Saat 15 Dakika
Samsun - Viyana 580,00 TL 2 Saat 50 Dakika
Bordo - Viyana 589,62 TL 13 Saat 30 Dakika
Wroclaw - Viyana 589,67 TL 3 Saat 50 Dakika
İstanbul - Graz 597,08 TL 2 Saat 15 Dakika
Hamburg - Viyana 608,98 TL 1 Saat 35 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Avusturya ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Avrupa Diller Gününe Özel: Avrupa'da Konuşulan Dilleri Öğrenmek İster Misiniz?
Avrupa Diller Gününe Özel: Avrupa'da Konuşulan Dilleri Öğrenmek İster Misiniz?
16 Eylül 2019
Avrupa Diller Günü (The European Day of Languages), Avrupa genelinde dil öğrenimini teşvik eden bir gündür. Avrupa Konseyi’nin destekleri ile 2001 yılından beri her yıl 26 Eylül’de kutlanmaktadır. Av
Transit Vize Nedir? Nasıl Alınır? Transit Vize İstemeyen Ülkeler
Transit Vize Nedir? Nasıl Alınır? Transit Vize İstemeyen Ülkeler
20 Haziran 2019
Yurtdışı seyahatlerinde karşımıza çıkan transit vize hakkında hazırladığımız yazıda; Transit Vize Nedir?, Transit Vize Nasıl Alınır?, Transit Vize Almak Zor mu?, Transit Vize Nereden Alınır? Gibi soru
19 Mayıs'ta Rota Samsun! Peki Bu Özel Günde Nereleri Ziyaret Etmeli?
19 Mayıs'ta Rota Samsun! Peki Bu Özel Günde Nereleri Ziyaret Etmeli?
16 Mayıs 2019
19 Mayıs 1919 tarihi, Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihindeki dönüm noktalarından biridir. Atatürk’ün Samsun’a ayak bastığı tarih olan 19 Mayıs aynı zamanda “Gençlik ve Spor Bayramı” olarak kutlanmaktadır
Tek Kelime Türkçe Konuşulmayan Ama Türk Gelenekleri ile Yaşayan Köy: Moena
Tek Kelime Türkçe Konuşulmayan Ama Türk Gelenekleri ile Yaşayan Köy: Moena
06 Nisan 2019
Osmanlı İmparatorluğu’nun dünya tarihinde önemli bir yere sahip olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçek. Tamı tamına 624 yıl hüküm süren Osmanlı İmparatorluğu’nun tarihi izleri dünyanın dört bir y

Avusturya Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Viyana
Gerçekten güzeldi, pişman olmadan gidebilirsiniz
Salzburg
Merak ve karışık duygular yaşamak istiyorsanız bu şehre gidin derim
Linz
Kaliteli bir tatil yapmak istiyorsanız, burası tam size göre.
Innsbruck
Ailem ile birlikte kurban bayramında farklılık olsun diye gitmiştik, güzeldi
Graz
İnternette gözüktüğü kadar güzel mi bakalım göreceğiz
Viyana
Herşey için teşekkür ederiz keyifli bir tatil oldu bizim için.
Salzburg
Yapılcak en güzel şey, buraya bilet alma ve gtmek olur.
Linz
Tur ile gitmiştik, rehberimiz çok ilgiliydi teşekkürler.
Innsbruck
Türklere yakın kültürleri var pek yabancılık çekmeyeceğiniz biryer
Graz
Bu kadar keyifli bir şehir olabileceğini tahmin etmemiştik gerçekten çok güzeldi
Viyana
Herşey çok güzel, herşey çok farklıydı.
Salzburg
İçecekleri falan çok farklı, hiç bizimkilere benzemiyor.
Linz
Sakin ve bol yeşillikli bir yer arıyorsanız burası tam size göre gerçekten çok güzel bir doğası var
Innsbruck
Kamp yapmayı seviyorsanız kesinlikle buraya gidin şehrin tepesinde kamp alanı var
Graz
Sevgilimi götürmüştüm orada evlenme teklifi ettim hatta
2
30
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Avusturya Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 22.09.2019 13:54:12 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Viyana, (VIE)
VIE
AT

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=66350
/
66350