1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
Viyana

Avusturya Uçak Bileti

Avusturya Nüfusu
8 Milyon 747 Bin
Avusturya Başkenti
Viyana
Avusturya Resmi Dili
Almanca
Avusturya Zaman Dilimi
GMT +2
Avusturya Para Birimi
Euro (€)
Ortama Yemek Fiyatı
46 EUR
Avusturya Telefon Kodu
+43
Ortama İçecek Fiyatı
3,60 EUR
İstanbul - Viyana Uçuş Süresi
1 Saat 35 Dk
İstanbul - Viyana Uçuş Mesafesi
1.562 Km

En Ucuz Türkiye - Avusturya Uçak Seferleri

İstanbul - Viyana
Türk Hava Yolları
01 Ağu 2020
Ankara - Viyana
Türk Hava Yolları
25 Ağu 2020
01 Ağu 2020
Kayseri - Viyana
Türk Hava Yolları
23 Ağu 2020
İzmir - Viyana
Pegasus
03 Ağu 2020
İstanbul - Salzburg
Türk Hava Yolları
05 Ağu 2020
Gaziantep - Viyana
Türk Hava Yolları
01 Ağu 2020
Sivas - Viyana
Pegasus
31 Tem 2020
Samsun - Viyana
Pegasus
10 Ağu 2020
Trabzon - Viyana
Türk Hava Yolları
03 Ağu 2020
Adana - Viyana
Türk Hava Yolları
02 Ağu 2020
Ordu - Salzburg
Türk Hava Yolları
02 Ağu 2020
Kayseri - Salzburg
Türk Hava Yolları
01 Ağu 2020
İstanbul - Graz
Türk Hava Yolları
01 Ağu 2020

En Ucuz Avusturya Kalkışlı Uçak Seferleri

Viyana - İstanbul
Türk Hava Yolları
25 Ağu 2020
Viyana - Ankara
Ukraine International Airline
13 Ağu 2020
Viyana - Adana
Türk Hava Yolları
25 Ağu 2020
Viyana - İzmir
Pegasus
10 Ağu 2020
10 Ağu 2020
Viyana - Konya
Pegasus
20 Ağu 2020
Viyana - Antalya
Sun Express
16 Ağu 2020
Salzburg - İstanbul
Türk Hava Yolları
06 Ağu 2020
05 Ağu 2020
Salzburg - Ordu
Türk Hava Yolları
05 Ağu 2020
Viyana - Trabzon
Türk Hava Yolları
02 Ağu 2020
06 Ağu 2020
Graz - İstanbul
Deutsche Lufthansa
27 Ağu 2020
Salzburg - Ankara
Deutsche Lufthansa
20 Ağu 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Avusturya Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Avusturya Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Avusturya’ya Nasıl Gidilir?

Müziğin ve huzurun başkenti olarak nitelendirilen Avusturya'ya Türkiye'den hemen hemen birçok hava yolu şirketi ile rahat bir şekilde uçak bileti bulmak mümkündür. Bu konuda hizmet veren haya yolu ile alakalı en ucuz seçenekleri görebilmek adına bütün hava yolu firmalarını karşılaştırmak yerinde olacaktır. Avusturya uçak bileti şeklinde bir arama yaparak Biletall.com’dan tüm firmalar ile tek tek karşılaştırma yapılabilir.

Türkiye'den hava yolu ile gidebilmek için tek gidiş noktası İstanbul olarak belirlenmiştir. Biletall.com'dan uçak bileti alarak gerekli evrak kontrollerinden sonra Schengen vizesi alarak Avusturya'ya ulaşım sağlayabilirler. Veya daha önceden Avusturya uçak bileti rezervasyon yaptırarak, bileti satın alıp check-in alanında gerekli işlemlerin ardında uçuş yapabilirler.

Avusturya Vize Şartları Neler?

Avusturya Vize İstiyor mu?
Evet
Avusturya Vize Ücreti
80 EUR
Avusturya Vize Şartları

Avusturya’ya hava yolu imkanını kullanacak Avusturya uçak bileti alarak gitmek isteyen kişilerin şehirde bir sıkıntı yaşamadan rahat bir şekilde hareket edebilmesi açısından şehrin almış olduğu önlemlerden biri olan Schengen vize şartını yerine getirmeleri gereklidir.

Avusturya'ya girmek isteyen kişilerin ülkenin kendi huzurunu bozmaması açısından istemiş olduğu vize şartlarını yerine getirmesi gereklidir. Kişiler ister seyahat, ister eğitim, isterse de sağlık gibi hangi sebeple giderse gitsin bu durum her birey için şarttır.

Vize ücretleri yaş gruplarına göre farklılık göstermektedir. Bu gruplar 12 yaş ve üstü için 60 Euro,

6-11 yaş arası – 12 yaşına girmemiş ise 35 Euro, 0-5 yaş arası – 6 yaşına girmemiş ise bu gruptaki kişilerden de herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

Avusturya’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
İlkbahar
En Ucuz Ay
Nisan
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Temmuz

Avusturya da Alp dağlarından dolayı yükselti çok fazladır. Bu açıdan dolayı kış mevsiminde hava sıcaklıkları yaklaşık olarak -10 dereceye kadar düşüş göstermektedir. Kişilerin yaz mevsiminde seyahat etmeleri önerilebilir.

Avusturya Hakkında Bilgiler

Avrupa'nın en köklü tarihine sahip olan ve Avrupa Birliği ülkeleri içerisinde bulunan bir ülkedir. Österreich yani kelime anlamı ile Doğu İmparatorluğu anlamındadır. Yönetim şekli olarak demokrasi hakimdir. Avrupa ülkeleri arasında en zengin olan ve kişi başına milli gelirin en fazla olduğu ülkelerden birisidir.

Avusturya’nın Başkenti

Avusturya'nın başkenti Viyana ise müzik şehri olarak nitelenmekte ve çeşitli etkinlikler ile dolu bir yaşam sunmaktadır.

Avusturya Nüfusu – Avusturya Resmi Dili

Avusturya'nın nüfusu 8,747 milyonun üzerindedir. Ülkenin resmi dili ise Almanca’dır.

Avusturya Para Birim

Avrupa birliğine üye olan bir ülke olmasından dolayı para birimi Euro’dur.

Avusturya’da Saat Kaç?

Avusturya Türkiye saat farkı 1 saattir. Avusturya Türkiye'den bir saat daha geridedir. Türkiye'de şuan saat 12.00 ise Avusturya'da da saat şuan 11.00 olarak örnek verilebilir.

Avusturya’da Ne Ucuz? Avusturya'dan Gelirken Ne Getirilir?

Avusturya Belçika ve İsviçre kadar bir üne sahip olmasa da çikolataları ile adından söz ettiren bir ülkedir. Burada satılan çikolata ürünlerinden ülkenize götürme imkânı bulabilirsiniz. En ünlü çikolataları ise Mozart ve zotter adındaki çikolatalardır. Bunun yanında sirke ve kurabiyeleri de meşhurdur. Manner kurabiyeleri ile Gegenbauer sirkesi de meşhur olan hediyelikler arasında değerlendirilebilir.

Avusturya Nerede?

Avusturya’ya Uçmak İçin 5 Sebep

• Viyana Şnitzeli
• Yaz tatili
• Festivaller
• Müzik
• Viyana
 1. Avusturya'nın başkenti olan ve adından çokça söz ettiren Viyana'nın en ünlü yemeği olan Viyana şnitzeli gidildiği zaman yemeden dönülmemesi gereken eşsiz ve muazzam bir lezzettir. Çıtır çıtır tadı ve sunumu ile kişilerin iştahlarını kabartacak türdendir.
 2. Geçmişten günümüze kadar birçok ırk ve medeniyeti içinde barındıran Avusturya kültürel mirası açısından da birçok yapı ile kişilere kapısını açmaktadır. Yaz tatili veya kış mevsiminde kar tatillerini ülke dışında geçirmek isteyenler için bulunmaz nimet olarak nitelendirilse abartı olmaz.
 3. Ülkede zaman zaman çeşitli festivaller ve karnavallar düzenlenmektedir. Viyana maratonu, yılbaşı festivalleri ve film festivalleri en meşhur olanıdır. Festivaller is mayıs ve ağustos yani yaz aylarında başlamaktadır. Gelip gezmek isteyen kişiler bu tarihlere plan yapması halinde festivallere de katılma imkânı yakalayabilir. Ancak bu dönemlerde Avusturya uçak seferleri konusunda sıkıntı yaşamamak için erken rezervasyon imkanından faydalanmak daha karlı bir yol olacaktır.
 4. Müzik denince akla gelen şehirlerin başında Avusturya vardır. Klasik müzik ve opera müziğinin atası olarak nitelendirilmektedir. Sanat alanında birçok dalda ilgi alanlarına göre bir uğraş bulmak mümkündür bu şehirde. Müzik yanında resim, edebiyat ve mimari alanında da zengin bir tablo ile karşı karşıya kalmaktayız.
 5. Avusturya'ya gelen kişilerin kesinlikle uğramadan ve bu eşsiz bir mimariye sahip olan şehir Viyana'yı görmeden gitmek olmaz. Hem yaz tatili döneminde hem de Avusturya uçak bileti fiyatları için en ucuz olduğu kış mevsiminde bu şehre uğramak için yegâne fırsat olarak nitelendirilebilir. Hem zengin kültürel mirası hem de çeşitli etkinliklerin göz bebeği olarak Viyana Avusturya için vazgeçilmez bir unsur olarak değerlendirilebilir.

Avusturya’nın En Güzel Şehirleri

Ucuz Avusturya uçak bileti imkanlarından yararlanarak gelme fırsatı bulan kişilerin ülkedeki birbirinden güzel şehirleri kesinlikle gezmesi gerekmektedir. Bu şehirler yakın mesafelerde olup ziyaretçilerin kolaylıkla ulaşım sağlamasına engel durum teşkil etmemektedir.

Viyana

Tarihi ve mimari dokusu ile eşsiz bir lezzet olan Viyana şehir merkezi ve sokakları tam bir tarih kokmaktadır. Gecesi bir ayrı gündüzü bir ayrı tada sahip olan Viyana görülmeden gelinmeyecek nadide parçalardandır.

Graz

Kelimenin tam bir anlamı ile Graz şehri bir öğrenci dostu ve eğitim üniversite şehri olarak nitelendirilir. Avusturya Türkiye uçak biletleri İle hava yolu aracıyla gelen öğrencilerin hiç maddi ve manevi açıdan sıkıntı yaşamadıkları bir şehirdir.

Salzburg

Avusturya'nın kuzey batısında bulunan şehir dünyanın en kalabalık dördüncü şehri olarak adından söz ettirmektedir. En ünlü müzik adamlarından birisi olan Mozart'ın doğduğu şehir olarak adından söz ettirmektedir.

 

Avusturya’da Gezilecek Yerler

Avusturya geçmiş zamandan günümüze kadar pek çok ırka ev sahipliği yaptığından dolayı turizm alanında da gelen turistleri doyuracak imkanlar ile donatılmış ülkelerdendir. Avusturya ucuz uçak bileti imkanından faydalananlar için gezilecek birçok yer bulunmaktadır.

Avusturya’da Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

Avusturya'da deniz turizmine imkân sağlayacak bir durum bulunmamaktadır. Avusturya denize kıyısı olmayan Avrupa eyaletlerinden birisidir.

Avusturya’dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Avusturya'ya giden kişilerin alışveriş yapabilmeleri için AVM'ler ve aynı zamanda meşhur alışveriş caddeleri bulunmaktadır. Bu caddelerin en ünlüsü ise Viyana'da bulunan Kärntner Straße, Mariahilfer Straße caddesidir. Avusturya uçak bileti fiyatları en uygun olduğu zamanlardan birisine denk gelmiş iseniz bu cadde üzerindeki birçok üründen ve indirimden de yaralanabilirsiniz. Buradaki alışveriş için en uygun olan ise kıyafetlerdir. Alınacak her tür ve her tarza kıyafet ve ünlü makyaj ürünlerini oldukça ucuza bulabilirsiniz.

Avusturya’nın Doğal Güzellikleri

Avusturya Alp dağları ile üne sahip olan bir şehirdir. Bu dağlarda yaz mevsimlerinde yaylacılık faaliyetleri şehirde sıcaktan bunalan insanlar için bulunmaz bir nimettir. Kış mevsiminde ise bu dağlarda kayak turizmi yapılmaktadır. Bunun yanında doğal göller ve akarsular da görülmeye değerdir.

Avusturya’da Gezilecek Tarihi Yerler

Tarihi güzellikleri açısında Avusturya hem şehir merkezi hem de eyaletlerindeki mimarisi ile oldukça iyi bir konumdadır. Parlamento binası, Belvedere Sarayı ve kelebeklerin diyarı olarak adlandırılan Kale Bahçesi tropikal atmosferin en nadide örneklerindendir.

Avusturya Gezi Rehberi

Avrupa'nın düzenli temiz ve rafineri şehirlerinden birisi olan Avusturya oldukça gelişmiş ve herhangi bir siyasi veya sosyal problemleri olmayan sıkıntısız bir şehir olarak nitelendirilebilir. Nüfus oranı olarak da oldukça sade ve sakin bir şehir olmasından dolayı yaşanılacak listelerin başındadır.

Ulaşım için tramvay, taksi ve şehir içindeki dolmuş imkanlarını kullanabilirler. İklim özellikleri kış mevsiminde biraz sert olmasına karşın yazın tadını çıkarmak mümkün olacaktır. En ünlü şehirlerinden Viyana, Linz gibi nimetleri içinde barındırmaktadır. Ulaşım konusunda en ekonomik fiyatlar geçerlidir. Bu aşamada kullanılacak ekonomik ulaşım araçlarından birisi de demir yoludur. Hatta Avrupa'nın en uzun demiryolu da Avusturya'da bulunmaktadır. Bu sayede kişiler şehirler arasında kolay ve ucuz bir yol ile seyahat edebilme imkânı bulmaktadır.

Avusturya’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Kaiserschmarrn
Rauchfleisch
Linzer-Torte
Türkiye'deki Pankekin Karşılığı Kaiserschmarrn

Tatlı yiyecekler kategorisinde bulunan bu kaiserscharrn pankek, küçük küçük dilimlenerek servis tabağına alındıktan sonra üzerine pudra şekeri, room, kuş üzümü ve vanilya serpilerek yanında da elma sosu ile servis edilen bir lezzettir. Eski dönemlerde kralın isteği üzerine ve onun için özel yapılmıştır. Hatta ismi de imparator demek olan “kaiser” anlamına gelen bir kelimeden oluşmaktadır.

Etin En Lezzetli Hali Rauchfleisch

Dana etinin kemiksiz halinden yapılan bir yemektir. Etler hafifçe tütsülenerek yanında da yaban turpu veya bezelye taneleri ile süslenerek servis edilmektedir. Bunu yapan birçok restoran bulunması mümkündür. İsteğe göre etinizi kendiniz de seçebilme imkânınız bulunmaktadır.

Elmalı Turta Tadında Linzer Torte

Avusturya'nın Linz şehrinin en ünlü lezzetlerinden birisidir. Oldukça hafif olan bu lezzetin içerisinde un, şeker, tuzsuz tereyağı, yumurta beyazı ve tarçın gibi malzemelerden oluşturulmaktadır. Turta şekli verilip fırınlanması aşamasında üzerine çeşitli kuru yemişler ile süslenerek farklı bir lezzet katılmaktadır. Hamuru ise oldukça gevrek ve kıtır kıtır bir lezzettedir. Daha sonra ise pudra şekeri ile servis edilmektedir.

Avusturya Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Varşova - Viyana 395,33 TL 1 Saat 25 Dakika
İstanbul - Viyana 421,44 TL 2 Saat 20 Dakika
Ankara - Viyana 531,58 TL 14 Saat 35 Dakika
Antalya - Viyana 542,90 TL 2 Saat 55 Dakika
Kayseri - Viyana 552,24 TL 12 Saat 55 Dakika
Varna - Viyana 569,09 TL 15 Saat 50 Dakika
Sofya - Viyana 570,88 TL 1 Saat 25 Dakika
Barselona - Viyana 590,31 TL 10 Saat 5 Dakika
İzmir - Viyana 663,90 TL 5 Saat 50 Dakika
Konya - Viyana 670,73 TL 8 Saat 15 Dakika
Bükreş - Viyana 677,59 TL 1 Saat 40 Dakika
İstanbul - Salzburg 699,59 TL 2 Saat 30 Dakika
Kiev - Viyana 700,69 TL 9 Saat 10 Dakika
Viyana - Graz 714,24 TL 35 Dakika

Avusturya Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Avusturya uçak bileti ne kadar?

  Avusturya varışlı popüler uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Viyana olup, bilet fiyatı 421,44 TL'dir.
 • Avusturya uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Air Serbia, Deutsche Lufthansa, Lot Polish Airlines, Sun Express, Türk Hava Yolları, Ukraine International Airline.
 • Avusturya ülkesine kaç saatlik uçuşla gidilir?

  İstanbul - Viyana arası 1 Saat 35 Dk uçuş süresi ile ulaşabilirsiniz.
 • Avusturya ne zaman gidilmeli?

  Yılın en uygun zamanı Temmuz ayıdır.
 • Avusturya başkenti neresidir?

  Başkent Viyana şehridir.
 • Avusturya para birimi nedir?

  Ülkenin resmi para birimi Euro (€)
 • Avusturya nüfusu kaçtır?

  Nüfusu 8 Milyon 747 Bin kişidir.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Avusturya ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

2020 Schengen Vize Ücretleri ve Gerekli Evraklar
2020 Schengen Vize Ücretleri ve Gerekli Evraklar
10 Şubat 2020
Yurt dışı tatil planlayanların aklını bolca meşgul eden bir konu vize alma. Nasıl vize alırım, ne kadar sürer, ne kadar ödemem gerekir en önemli sorulardan. Ama merak etmeyin, hepsini cevaplayacağız.
9/5 İşini Bırakıp 7/24 Gezgin Olan Adam: Micheal Turtle
9/5 İşini Bırakıp 7/24 Gezgin Olan Adam: Micheal Turtle
21 Aralık 2019
İşi bırakıp gezgin olmak mı, hangimiz bunu düşünmedik ki? Dünya bu hayallerinin hayal olarak kalmasına izin vermeyip gezgin olanlarla dolu! İşte bu gezginlerden biri: Michael Turtle Çocukluğundan ber
20li Yaşlarda Gezmeniz Gereken 10 Yurt Dışı Rotası
20li Yaşlarda Gezmeniz Gereken 10 Yurt Dışı Rotası
15 Kasım 2019
İleride dönüp baktığınızda 20li yaşlarınızın en güzel yaşlarınız olduğunu fark edeceksiniz, 20li yaşlarda geçirdiğiniz günlerin de en eğlenceli günler olduğunu. Sorumlu ve bilgili olacak kadar büyüdüğ
Avrupa Diller Gününe Özel: Avrupa'da Konuşulan Dilleri Öğrenmek İster Misiniz?
Avrupa Diller Gününe Özel: Avrupa'da Konuşulan Dilleri Öğrenmek İster Misiniz?
16 Eylül 2019
Avrupa Diller Günü (The European Day of Languages), Avrupa genelinde dil öğrenimini teşvik eden bir gündür. Avrupa Konseyi’nin destekleri ile 2001 yılından beri her yıl 26 Eylül’de kutlanmaktadır. Av

Avusturya Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

A*** K***
2 Kasım Cumartesi
Innsbruck
İnternetten gece gündüz araştırdıktan sonra karar verdik sonunda
A*** K***
3 Temmuz Çarşamba
Innsbruck
Biraaz tereddüt ederek gittik ama oldukça güzeldi diyebilirim
M*** D*** G***
7 Eylül Cuma
Salzburg
Merak ve karışık duygular yaşamak istiyorsanız bu şehre gidin derim
C*** D***
28 Eylül Cuma
Linz
Kaliteli bir tatil yapmak istiyorsanız, burası tam size göre.
S*** M***
15 Ekim Pazartesi
Innsbruck
Ailem ile birlikte kurban bayramında farklılık olsun diye gitmiştik, güzeldi
2
33
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Avusturya Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 31.07.2020 03:28:13 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Viyana, (VIE)
VIE
AT

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=90163
/ True
90163