1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Yunanistan Uçak Bileti

Atina

Yunanistan Hakkında Bilgiler

Yunanistan Nüfusu
11 Milyon
Yunanistan Başkenti
Atina
Yunanistan Resmi Dili
Yunanca
Yunanistan Zaman Dilimi
GMT +3
Yunanistan Para Birimi
Euro (€)
Ortama Yemek Fiyatı
15 EUR
Yunanistan Telefon Kodu
+30
Ortama İçecek Fiyatı
1,5 EUR
İstanbul - Atina Uçuş Süresi
1 Saat 30 Dk
İstanbul - Atina Uçuş Mesafesi
550 Km

En Ucuz Türkiye - Yunanistan Uçak Seferleri

İstanbul - Atina
Aegean Airlines
14 Şub 2020
İzmir - Atina
Aegean Airlines
14 Şub 2020
İstanbul - Selanik
Aegean Airlines
08 Şub 2020
İstanbul - Rodos
Aegean Airlines
25 Oca 2020
Ankara - Atina
Pegasus
31 Oca 2020
Adana - Atina
Pegasus
14 Şub 2020
İstanbul - Alexandroupolis
Aegean Airlines
20 Oca 2020
İstanbul - Santorini
Aegean Airlines
01 Şub 2020
İstanbul - Mikonos
Aegean Airlines
31 Oca 2020
İstanbul - Chania
Aegean Airlines
09 Şub 2020
Antalya - Atina
Pegasus
03 Şub 2020
İzmir - Selanik
Aegean Airlines
26 Oca 2020
Ankara - Selanik
Türk Hava Yolları
18 Oca 2020
Ankara - Alexandroupolis
Türk Hava Yolları
18 Oca 2020

En Ucuz Yunanistan Kalkışlı Uçak Seferleri

Atina - İstanbul
Aegean Airlines
07 Şub 2020
Alexandroupolis - İstanbul
Aegean Airlines
20 Oca 2020
Atina - Roma
Alitalia Linee Aeree Italiane
15 Şub 2020
Selanik - İstanbul
Aegean Airlines
31 Oca 2020
Atina - Dusseldorf
Aegean Airlines
19 Oca 2020
Selanik - Atina
Air Nippon
06 Şub 2020
Atina - İzmir
Aegean Airlines
14 Şub 2020
Atina - Milano
Air Serbia
26 Oca 2020
Mikonos - İstanbul
Aegean Airlines
15 Şub 2020
Atina - Paris
Alitalia Linee Aeree Italiane
23 Oca 2020
Atina - Brüksel
Alitalia Linee Aeree Italiane
26 Oca 2020
Atina - Ankara
Pegasus
21 Oca 2020
Atina - Adana
Türk Hava Yolları
02 Şub 2020
Atina - Oslo
Sas Scandinavian Airlines
14 Şub 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Yunanistan Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Yunanistan’a Nasıl Gidilir?

Yunanistan’a, İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan günlük ortalama 16 firma tarafından 60 sefer yapılıyor ve yolculuk 1 saat 30 dakika civarında sürüyor. İstanbul Yunanistan rotasında uçuş seferleri bulunan şirketlerden bazıları; Türk Hava Yolları, Pegasus, Lufthansa, Royal Dutch Airlines, Alitalia ve Aegean olarak sıralayabiliriz. Uçak bileti işlemlerini yapmadan önce vizeniz kontrol etmeyi unutmayın. Yunanistan Türkiye'den gelen misafirleri için Schengen vizesi uygulamaktadır.

Bu şirketlere ilave olarak Yunanistan Türkiye uçak seferleri yapan Croatia Airlines, Egypt Air ve Etihad gibi hava yolu şirketleri de bulunuyor. Hava yolu şirketlerine göre değişmekle beraber Yunanistan Türkiye uçuş süresi 1,5 saat ile 2 saat arasında değişiyor.

Yunanistan’a hava yolu ile seyahat yapmak isteyenler, Yunanistan uçak bileti almak için Biletall.com’a girip, seferleri listeleyerek tüm firmalara ve Yunanistan uçak bileti fiyatları ile ilgili tüm detaylara ulaşabilir.

Yunanistan Vize Şartları Neler?

Yunanistan Vize İstiyor mu?
Evet
Yunanistan Vize Ücreti
60 EUR
Yunanistan Vize Şartları

Biletall.com’un Yunanistan en ucuz uçak bileti avantajı ile ülkeye seyahat edecek vatandaşlarımız, ülkenin vize uygulamalarını önceden öğrenerek, sorunsuz bir seyahat gerçekleştirebilirler.

Yunanistan, bordo pasaport (umuma mahsus) sahipleri için vize uygulamaktadır. Diğer pasaport çeşitlerine sahip olan vatandaşlarımız ise 90 günü aşmamak şartı ile  Schengen vizesi almak zorunda değiller. Ayrıca Yunan adalarına yapılacak seyahatlerde ise sınır giriş kapısından vize alınabiliyor.

Yunanistan’ın bordo pasaport sahiplerine uyguladığı vize ücreti 60 Euro olarak belirlenmiştir.

Yunanistan’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Mart
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Temmuz

Yunanistan’da Akdeniz iklimi hâkim olduğundan, özellikle turistik geziler ve tatil için yaz ayları tercih ediliyor. Aşırı nemli yaz aylarının en ideal ayı ise temmuz oluyor.

Yunanistan Hakkında Bilgiler

Yunanistan, Avrupa'nın en uzun sahiline sahip ve en güney ülkesidir. Anakara engebeli dağlara, ormanlara ve göllere sahiptir, ancak ülke doğuda Ege Denizi, güneyde Akdeniz ve batıda İyonya Denizi'nde bulunan binlerce adası ile tanınmaktadır. Ülke; anakara, adalar ve güneyinde Peloponnese Yarımadası olmak üzere üç coğrafi bölgeye ayrılmıştır. Eski Yunanlılar tarafından, tanrıların evi olduğuna inanılan Olympus Dağı, Yunanistan'daki ilk milli parktır.

Aile hayatı, Yunanistan'da yaşamın çok önemli bir parçasıdır. Çocuklar genellikle evlendikten sonra bile ebeveynleriyle birlikte yaşarlar. Yunanlılar'ın uzun ömürlü olmasının zeytin, zeytinyağı, balık ve çok sayıda meyve ve sebzeden oluşan yemek çeşitlerinin sıklıkla kullanılmasından kaynaklandığı düşünülmektedir. Ülke ondan fazla ulusal parka sahiptir ve doğal yaşamı korumak için sayısız tedbirler alınmıştır. Ülkenin özellikle Ege kıyıları tatil için en çok tercih edilen bölgelerinin başında bulunuyor.

Yunanistan’ın Başkenti

Yunanistan’ın başkenti Atina’dır.

Yunanistan Nüfusu – Yunanistan Resmi Dili

Yunanistan’ın nüfusu 11 milyondur ve ülkenin resmi dili Yunanca’dır.

Yunanistan Para Birimi

Yunanistan’da Avrupa Birliği para birimi olan Euro kullanılıyor.

Yunanistan’da Saat Kaç?

Türkiye ile Yunanistan aynı zaman dilimindedir ve Yunanistan Türkiye saat farkı bulunmamaktadır.

Yunanistan’da Ne Ucuz? Yunanistan'dan Gelirken Ne Getirilir?

Yunanistan’a alışveriş yapmak maksadı ile gidenlerin en çok satın aldığı uygun fiyatlı malzemelerin başında sandaletler, mermer süs eşyaları ve antik Yunan vazoları geliyor.

Yunanistan Nerede?

Yunanistan’a Uçmak İçin 5 Sebep

• Tarih
• Tatil
• Yunan Adaları
• Eğlence
• Spor
  1. Yunanistan, coğrafi konumundan dolayı sayısız medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Ülke topraklarına yerleşen her medeniyetin eserler halen gezilebilmektedir. Ülkede antik çağlardan Roma İmparatorluğu'na, mitolojik eserlerden Osmanlı İmparatorluğu'na kadar oldukça fazla tarihi yapı ve eser ziyaretçilerin beğenilerini kazanıyor.
  2. Özellikle deniz turizmi için ülkeye gelenler Ege Denizi kıyısındaki ada ve sahillerde serin sulara veya Akdeniz kıyısındaki plajlardan faydalanarak sıcak sulara girebilir ve güneşten tam anlamı ile istifade edebilirler.
  3. Yunanistan’a birbirinden farklı güzelliklere ve özelliklere sahip olan Yunan adalarını gezmek için gelen çok fazla turist bulunuyor. Adaların bir kısmı doğal güzelliği ve bakirliği ile bir kısmı ise tarihi yapısı ile tercih ediliyor.
  4. Yunanistan Avrupa’nın en uygun fiyatlarla sınırsız eğlence imkânı sunan ülkelerindendir. Birçok festival ve eğlence merkezinin yanında, gece hayatı da çok talep görmektedir.
  5. Ülkenin doğal yapısı birçok sporun profesyonelce ve amatörce yapılmasına olanak tanımaktadır. Özellikle sörf, tırmanma ve dalma ile doğa yürüyüşleri için çok ideal bölgeler mevcuttur.

Yunanistan’ın En Güzel Şehirleri

Biletall.com aracılığıyla en ucuz Yunanistan uçak bileti alıp ülkeye gelmeyi düşünenler için, ülke ile ilgili önemli bilgiler mevcuttur.

Atina

Yunanistan’ın başkenti olan Atina’da yapılacak çok şey ve gezilecek çok yer bulunuyor. Nüfusu 5 milyonun üzerinde olan şehir, ülkenin diğer yerlerine ulaşım için de merkezi bir konuma sahiptir. Şehir, Yunan mitoloji tarihinde de en çok adı geçen yerleşim birimi ve dünyanın en eski şehirlerindendir. Birçok tarihsel kişilik de burada doğmuş, yaşamış ve ölmüştür.

Demosthenes, Makedonyalılar ile Plato ve Aristoteles'e karşı vaaz verdi. Daha sonra, Aziz Pavlus Hıristiyanlık adlı yeni bir din vaaz etti. Atina’da ziyaret edeceğiniz ilk yer elbette Akropolis’tir. Diğer arkeolojik alanlar ise agora, pazar, hala iyi durumda bulunan Hephaistos tapınağıdır, bu yerlerin yanı sıra Zeus tapınağı ve Hadrian kemeri de vardır. Şehirde gezilecek çok sayıda müze, konser ve tiyatro bulunuyor. Alışveriş için ünlü merkezler ve değişik tarzlara sahip gece hayatı mekanları da mevcut. Deniz tatili yapmak isteyenler için çok güzel plajları da bulunuyor.

Kos

Türkiye'nin kıyılarına çok yakın bir konumda bulunan Kos adası, Rodos’tan sonra ikinci en popüler On İki Ada'dan biridir. Büyüklüğü nedeniyle, ülkenin turizm gelirlerinde önemli bir paya sahiptir. Bazı noktalar çok modern ve düzenli, diğerleri ise neredeyse tenha ve kitle turizminden uzak bakir olarak bulunuyor. Kos şehri, Venedik ve Osmanlı mimarisinin bir karışımı olup, Orta Çağ Kalesi, Antik Agora, Roma Odeon ve antik kentin ünlü Asklepieion kenti gibi ilginç gezilebilecek yerler arasındadır.

En çok tercih edilen turizm bölgeleri ise Kardamena ve Kefalos dahil adanın güney tarafında yer almaktadır. Burası ziyaretçilerin kristal su ile büyük altın plajları bulabileceği yerdir. İstanköy'deki plajlar, lüks oteller ve su sporları merkezleri ile organize sahillerden tenha, doğa dostu plajlara kadar çeşitlilik göstermektedir. İlk bakışta Kos körfezini kaplayan çok sayıda bar ve büyük otel kompleksleriyle biraz hayal kırıklığı yaratabilir. Ancak, bir süre sonra, ziyaretçiler, sessiz köşeleri, çekici dağlık köyleri, mükemmel turistik altyapısı, yemyeşil peyzajı, bol miktarda yer altı suyu ve çeşitli büyüklükte ve renklerde muhteşem plajları olan çok güzel ve çekici bir ada olduğunu göreceklerdir.

Girit

Yunanistan, birçok büyüleyici adası ile tanınır, her adanın kendine özgü karakteri vardır ama Yunan adalarından hiçbiri, güzel Girit adasından daha fazla turist çekemez. Ülkenin en büyük adası olan Girit, engebeli deniz boğazları, karla kaplı dağları, bereketli ovaları ve mükemmel kumsalları ile tam bir tatil merkezidir. Girit'in kalabalık başkenti Heraklion, tüm tesisleri ile gelişmiş ve dinamik bir yerleşim yeridir ve tüm ihtiyaçlar buradan karşılanabilir. Ada özellikle su altı dalışı ile ilgilenenlerin uğrak yeri haline gelmesini sağlayan güzelliklere sahiptir. Adada yapılacak doğa yürüyüşleri ile doğal güzellikler keşfedilebilir ve kamp yapılabilir.

Yunanistan’da Gezilecek Yerler

Türkiye’nin komşusu Yunanistan’a, Yunanistan ucuz uçak bileti avantajlarını kullanarak seyahat edenler, ülke insanlarının yaşam tarzlarına çok kolay uyum sağlayarak keyifli bir tatil yapabilirler.

Yunanistan’da Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

Yunanistan’ın en önemli gelir kaynaklarının başında deniz turizmi geliyor. Özellikle Ege ve Akdeniz kıyılarındaki muhteşem plajları ve buralarda bulunan irili ufaklı adaları, deniz turizminin en önemli bölgeleridir. Ülkenin en önemli plajları arasında; Zakintos, Mikonos, Korfu, Lefkada ve Kathisma Beach sayılabilir.

Yunanistan’dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Yunanistan’ın en büyük alışveriş merkezleri Atina’dadır ve mağazaların seri sonunda yaptığı indirimler alışveriş meraklılarının ilgisini buraya çekmektedir. Hediyelik eşya en güzel alınacak uygun fiyatta olan eşyaların başındadır ve özellikle Atina sokak pazarlarından çok düşük fiyatlara alınabilir.

Yunanistan’ın Doğal Güzellikleri

Ülkenin doğal güzellikleri; Vikos Kanyonu, Tymfi Dağı, Drakolimni Gölü ve kaya havuzu olarak adlandırılan serin suları ile ünlü Papingo Rock Pools olarak sayılabilir. Ayrıca hemen hemen tüm adaları da bu listeye dahil edilebilir.

Yunanistan’da Gezilecek Tarihi Yerler

Yunanistan’da tarihin her dönemine ait ayrı bir bölge bulmak mümkün oluyor. Bunların başlıcalarını; yüksek bir kayalığın üzerinde inşa edilen Atina Akropolisi, Meteora manastırı, Partenon tapınağı, Sintagma Meydanı ve Olimpos Zeus Tapınağı olarak sıralayabiliriz.

Yunanistan Gezi Rehberi

Yunanistan’da gezilecek yerlere ulaşım için çok sayıda alternatif bulunuyor. Şehir içinde otobüs ve metro, şehir dışı yerler için tren ve otobüs ile hava ulaşımı, sahil yerleri ve adalar için ise deniz araçları konforlu bir ulaşım sağlıyor.

Yunanistan’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Sikotakia
Soulvaki
Enginar
Balık

Yunanistan seyahatini Biletall.com'dan Yunanistan en ucuz uçak bileti fırsatları ile gerçekleştirenler, damak tadımıza yabancı olmayan lezzetleri tadabilirler.

Bildiğimiz Sakatat, Sikotakia

Ülkede sakatat oldukça fazla tüketiliyor. Tavuk ciğerinden yapılan bu yemekte çok fazla baharat kullanılıyor.

Tavuk Şişin Acılısı, Soulvaki

Bizdeki tavuk şişin aynısı ama çok acı yapılıyor.

Ege’nin Vazgeçilmezi, Enginar

Enginar Yunanistan’da da çok tüketilen ve sevilen bir yemek. Özellikle kaşar peynirlisini yemenizi tavsiye ederiz.

İster Izgarada İster Tavada, Balık

Ülkenin özellikle sahil kesimlerinde balıksız bir menü düşünülemez, sadece ızgara veya tava olarak seçim yapmanız gerekiyor.

Mutlaka Deneyin, Ahtapot Izgara

Yunanistan’da Ahtapot Izgara gerçekten çok güzel ve değişik biçimlerde yapılıyor. Mutlaka denenmesi gereken bir lezzet olarak tavsiye ediliyor.

Yunanistan’da Yenecek En Güzel Yemekler

Yunanistan deniz ürünleri konusunda oldukça geniş bir mutfağa sahip ve taze sebze ile baharatlar çok miktarda kullanılıyor. Özellikle midye tava ve Atina salatası çok rağbet görüyor.

Yunanistan Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Sofya - Atina 185,85 TL 1 Saat 20 Dakika
İstanbul - Atina 259,91 TL 1 Saat 30 Dakika
Cenevre - Atina 323,79 TL 2 Saat 45 Dakika
İzmir - Atina 342,53 TL 1 Saat 10 Dakika
İstanbul - Selanik 366,62 TL 4 Saat 5 Dakika
Milano - Atina 379,68 TL 2 Saat 30 Dakika
Madrid - Atina 382,17 TL 3 Saat 35 Dakika
Tel Aviv - Atina 393,31 TL 2 Saat
Belgrad - Atina 409,16 TL 1 Saat 30 Dakika
Selanik - Atina 423,18 TL 55 Dakika
İstanbul - Korfu 446,92 TL 17 Saat 10 Dakika
Bükreş - Selanik 451,18 TL 5 Saat 30 Dakika
Münih - Atina 456,10 TL 2 Saat 40 Dakika
İstanbul - Rodos 459,81 TL 6 Saat 25 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Yunanistan ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

En Önemli Mimari Akımları ve Ülkelerden En İyi Temsillerini Öğrenmek İster Misiniz?
En Önemli Mimari Akımları ve Ülkelerden En İyi Temsillerini Öğrenmek İster Misiniz?
19 Aralık 2019
Bazıları bir ülkeyi yemekleri için ziyaret eder, bazıları içecekleri, bazıları da en ünlü simgeleri için. Bu yazımız, ülkelerin sokaklarında dolaşmaktan, hatta kaybolmaktan hoşlanan ve güzelliği şehri
Manzara Severlerin Takip Etmesi Gereken 10 Instagram Hesabı
Manzara Severlerin Takip Etmesi Gereken 10 Instagram Hesabı
09 Kasım 2019
İster 9-5 çalışıp az tatil yapanlardan olun, isterseniz hayatınız tatil olsun, aramızda “Ben tatile doydum” diye düşünen olmadığından eminiz. Neden telefonu her açtığınızda gününüzü güzelleştiren bir
2019 Yazı için 8 İnanılmaz Gezi Deneyimi
2019 Yazı için 8 İnanılmaz Gezi Deneyimi
26 Haziran 2019
1. Galápagos Adası Bir gün dev kaplumbağaları izliyorsunuz, daha sonraki gün bir deniz iguanasıyla burun buruna geliyorsunuz veya bir grup penguenle şnorkelle yüzüyorsunuz. Darwin'in görüşlerine göre
Transit Vize Nedir? Nasıl Alınır? Transit Vize İstemeyen Ülkeler
Transit Vize Nedir? Nasıl Alınır? Transit Vize İstemeyen Ülkeler
20 Haziran 2019
Yurtdışı seyahatlerinde karşımıza çıkan transit vize hakkında hazırladığımız yazıda; Transit Vize Nedir?, Transit Vize Nasıl Alınır?, Transit Vize Almak Zor mu?, Transit Vize Nereden Alınır? Gibi soru

Yunanistan Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Ş*** Y***
17 Ekim Perşembe
Rodos
gezip görülecek çok yeri var
O*** S***
15 Eylül Pazar
Kavala
Siz de kesinlikle seveceksiniz.
2
54
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Yunanistan Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 18.01.2020 01:35:51 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Atina, (ATH)
ATH
GR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10491
/
10491