1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!
Atina

Yunanistan Uçak Bileti

Yunanistan Nüfusu
11 Milyon
Yunanistan Başkenti
Atina
Yunanistan Resmi Dili
Yunanca
Yunanistan Zaman Dilimi
GMT +3
Yunanistan Para Birimi
Euro (€)
Ortama Yemek Fiyatı
15 EUR
Yunanistan Telefon Kodu
+30
Ortama İçecek Fiyatı
1,5 EUR
İstanbul - Atina Uçuş Süresi
1 Saat 30 Dk
İstanbul - Atina Uçuş Mesafesi
550 Km

En Ucuz Türkiye - Yunanistan Uçak Seferleri

İstanbul - Atina
Aegean Airlines
18 Kas 2020
Adana - Atina
Pegasus
03 Kas 2020
İzmir - Atina
Pegasus
10 Kas 2020
İstanbul - Selanik
Aegean Airlines
05 Kas 2020
Antalya - Atina
Pegasus
01 Kas 2020
İstanbul - Alexandroupolis
Aegean Airlines
31 Eki 2020
İstanbul - Rodos
Aegean Airlines
12 Kas 2020
Ankara - Atina
Türk Hava Yolları
22 Kas 2020
İzmir - Selanik
Türk Hava Yolları
29 Eki 2020
Kayseri - Atina
Türk Hava Yolları
27 Kas 2020
İstanbul - Chania
Türk Hava Yolları
09 Kas 2020
İstanbul - Mikonos
Türk Hava Yolları
20 Kas 2020
Ankara - Selanik
Türk Hava Yolları
31 Eki 2020
İstanbul - Santorini
British Airways
30 Eki 2020

En Ucuz Yunanistan Kalkışlı Uçak Seferleri

Atina - İstanbul
Aegean Airlines
26 Kas 2020
Atina - Roma
Aegean Airlines
22 Kas 2020
Atina - Dusseldorf
Aegean Airlines
03 Kas 2020
Selanik - İstanbul
Air Serbia
08 Kas 2020
Atina - İzmir
Pegasus
18 Kas 2020
Atina - Brüksel
Alitalia Linee Aeree Italiane
18 Kas 2020
Atina - Frankfurt
Alitalia Linee Aeree Italiane
03 Kas 2020
Atina - Milano
Aegean Airlines
02 Kas 2020
Atina - Oslo
Air France
11 Kas 2020
Atina - Ankara
Türk Hava Yolları
19 Kas 2020
Alexandroupolis - İstanbul
Aegean Airlines
12 Kas 2020
Selanik - Ankara
Deutsche Lufthansa
13 Kas 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Yunanistan Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Yunanistan Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Yunanistan’a Nasıl Gidilir?

Yunanistan’a, İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan günlük ortalama 16 firma tarafından 60 sefer yapılıyor ve yolculuk 1 saat 30 dakika civarında sürüyor. İstanbul Yunanistan rotasında uçuş seferleri bulunan şirketlerden bazıları; Türk Hava Yolları, Pegasus, Lufthansa, Royal Dutch Airlines, Alitalia ve Aegean olarak sıralayabiliriz. Uçak bileti işlemlerini yapmadan önce vizeniz kontrol etmeyi unutmayın. Yunanistan Türkiye'den gelen misafirleri için Schengen vizesi uygulamaktadır.

Bu şirketlere ilave olarak Yunanistan Türkiye uçak seferleri yapan Croatia Airlines, Egypt Air ve Etihad gibi hava yolu şirketleri de bulunuyor. Hava yolu şirketlerine göre değişmekle beraber Yunanistan Türkiye uçuş süresi 1,5 saat ile 2 saat arasında değişiyor.

Yunanistan’a hava yolu ile seyahat yapmak isteyenler, Yunanistan uçak bileti almak için Biletall.com’a girip, seferleri listeleyerek tüm firmalara ve Yunanistan uçak bileti fiyatları ile ilgili tüm detaylara ulaşabilir.

Yunanistan Vize Şartları Neler?

Yunanistan Vize İstiyor mu?
Evet
Yunanistan Vize Ücreti
80 EUR
Yunanistan Vize Şartları

Biletall.com’un Yunanistan en ucuz uçak bileti avantajı ile ülkeye seyahat edecek vatandaşlarımız, ülkenin vize uygulamalarını önceden öğrenerek, sorunsuz bir seyahat gerçekleştirebilirler.

Yunanistan, bordo pasaport (umuma mahsus) sahipleri için vize uygulamaktadır. Diğer pasaport çeşitlerine sahip olan vatandaşlarımız ise 90 günü aşmamak şartı ile  Schengen vizesi almak zorunda değiller. Ayrıca Yunan adalarına yapılacak seyahatlerde ise sınır giriş kapısından vize alınabiliyor.

Yunanistan’ın bordo pasaport sahiplerine uyguladığı vize ücreti 60 Euro olarak belirlenmiştir.

Yunanistan’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Mart
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Temmuz

Yunanistan’da Akdeniz iklimi hâkim olduğundan, özellikle turistik geziler ve tatil için yaz ayları tercih ediliyor. Aşırı nemli yaz aylarının en ideal ayı ise temmuz oluyor.

Yunanistan Hakkında Bilgiler

Yunanistan, Avrupa'nın en uzun sahiline sahip ve en güney ülkesidir. Anakara engebeli dağlara, ormanlara ve göllere sahiptir, ancak ülke doğuda Ege Denizi, güneyde Akdeniz ve batıda İyonya Denizi'nde bulunan binlerce adası ile tanınmaktadır. Ülke; anakara, adalar ve güneyinde Peloponnese Yarımadası olmak üzere üç coğrafi bölgeye ayrılmıştır. Eski Yunanlılar tarafından, tanrıların evi olduğuna inanılan Olympus Dağı, Yunanistan'daki ilk milli parktır.

Aile hayatı, Yunanistan'da yaşamın çok önemli bir parçasıdır. Çocuklar genellikle evlendikten sonra bile ebeveynleriyle birlikte yaşarlar. Yunanlılar'ın uzun ömürlü olmasının zeytin, zeytinyağı, balık ve çok sayıda meyve ve sebzeden oluşan yemek çeşitlerinin sıklıkla kullanılmasından kaynaklandığı düşünülmektedir. Ülke ondan fazla ulusal parka sahiptir ve doğal yaşamı korumak için sayısız tedbirler alınmıştır. Ülkenin özellikle Ege kıyıları tatil için en çok tercih edilen bölgelerinin başında bulunuyor.

Yunanistan’ın Başkenti

Yunanistan’ın başkenti Atina’dır.

Yunanistan Nüfusu – Yunanistan Resmi Dili

Yunanistan’ın nüfusu 11 milyondur ve ülkenin resmi dili Yunanca’dır.

Yunanistan Para Birimi

Yunanistan’da Avrupa Birliği para birimi olan Euro kullanılıyor.

Yunanistan’da Saat Kaç?

Türkiye ile Yunanistan aynı zaman dilimindedir ve Yunanistan Türkiye saat farkı bulunmamaktadır.

Yunanistan’da Ne Ucuz? Yunanistan'dan Gelirken Ne Getirilir?

Yunanistan’a alışveriş yapmak maksadı ile gidenlerin en çok satın aldığı uygun fiyatlı malzemelerin başında sandaletler, mermer süs eşyaları ve antik Yunan vazoları geliyor.

Yunanistan Nerede?

Yunanistan’a Uçmak İçin 5 Sebep

• Tarih
• Tatil
• Yunan Adaları
• Eğlence
• Spor
 1. Yunanistan, coğrafi konumundan dolayı sayısız medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Ülke topraklarına yerleşen her medeniyetin eserler halen gezilebilmektedir. Ülkede antik çağlardan Roma İmparatorluğu'na, mitolojik eserlerden Osmanlı İmparatorluğu'na kadar oldukça fazla tarihi yapı ve eser ziyaretçilerin beğenilerini kazanıyor.
 2. Özellikle deniz turizmi için ülkeye gelenler Ege Denizi kıyısındaki ada ve sahillerde serin sulara veya Akdeniz kıyısındaki plajlardan faydalanarak sıcak sulara girebilir ve güneşten tam anlamı ile istifade edebilirler.
 3. Yunanistan’a birbirinden farklı güzelliklere ve özelliklere sahip olan Yunan adalarını gezmek için gelen çok fazla turist bulunuyor. Adaların bir kısmı doğal güzelliği ve bakirliği ile bir kısmı ise tarihi yapısı ile tercih ediliyor.
 4. Yunanistan Avrupa’nın en uygun fiyatlarla sınırsız eğlence imkânı sunan ülkelerindendir. Birçok festival ve eğlence merkezinin yanında, gece hayatı da çok talep görmektedir.
 5. Ülkenin doğal yapısı birçok sporun profesyonelce ve amatörce yapılmasına olanak tanımaktadır. Özellikle sörf, tırmanma ve dalma ile doğa yürüyüşleri için çok ideal bölgeler mevcuttur.

Yunanistan’ın En Güzel Şehirleri

Biletall.com aracılığıyla en ucuz Yunanistan uçak bileti alıp ülkeye gelmeyi düşünenler için, ülke ile ilgili önemli bilgiler mevcuttur.

Atina

Yunanistan’ın başkenti olan Atina’da yapılacak çok şey ve gezilecek çok yer bulunuyor. Nüfusu 5 milyonun üzerinde olan şehir, ülkenin diğer yerlerine ulaşım için de merkezi bir konuma sahiptir. Şehir, Yunan mitoloji tarihinde de en çok adı geçen yerleşim birimi ve dünyanın en eski şehirlerindendir. Birçok tarihsel kişilik de burada doğmuş, yaşamış ve ölmüştür.

Demosthenes, Makedonyalılar ile Plato ve Aristoteles'e karşı vaaz verdi. Daha sonra, Aziz Pavlus Hıristiyanlık adlı yeni bir din vaaz etti. Atina’da ziyaret edeceğiniz ilk yer elbette Akropolis’tir. Diğer arkeolojik alanlar ise agora, pazar, hala iyi durumda bulunan Hephaistos tapınağıdır, bu yerlerin yanı sıra Zeus tapınağı ve Hadrian kemeri de vardır. Şehirde gezilecek çok sayıda müze, konser ve tiyatro bulunuyor. Alışveriş için ünlü merkezler ve değişik tarzlara sahip gece hayatı mekanları da mevcut. Deniz tatili yapmak isteyenler için çok güzel plajları da bulunuyor.

Kos

Türkiye'nin kıyılarına çok yakın bir konumda bulunan Kos adası, Rodos’tan sonra ikinci en popüler On İki Ada'dan biridir. Büyüklüğü nedeniyle, ülkenin turizm gelirlerinde önemli bir paya sahiptir. Bazı noktalar çok modern ve düzenli, diğerleri ise neredeyse tenha ve kitle turizminden uzak bakir olarak bulunuyor. Kos şehri, Venedik ve Osmanlı mimarisinin bir karışımı olup, Orta Çağ Kalesi, Antik Agora, Roma Odeon ve antik kentin ünlü Asklepieion kenti gibi ilginç gezilebilecek yerler arasındadır.

En çok tercih edilen turizm bölgeleri ise Kardamena ve Kefalos dahil adanın güney tarafında yer almaktadır. Burası ziyaretçilerin kristal su ile büyük altın plajları bulabileceği yerdir. İstanköy'deki plajlar, lüks oteller ve su sporları merkezleri ile organize sahillerden tenha, doğa dostu plajlara kadar çeşitlilik göstermektedir. İlk bakışta Kos körfezini kaplayan çok sayıda bar ve büyük otel kompleksleriyle biraz hayal kırıklığı yaratabilir. Ancak, bir süre sonra, ziyaretçiler, sessiz köşeleri, çekici dağlık köyleri, mükemmel turistik altyapısı, yemyeşil peyzajı, bol miktarda yer altı suyu ve çeşitli büyüklükte ve renklerde muhteşem plajları olan çok güzel ve çekici bir ada olduğunu göreceklerdir.

Girit

Yunanistan, birçok büyüleyici adası ile tanınır, her adanın kendine özgü karakteri vardır ama Yunan adalarından hiçbiri, güzel Girit adasından daha fazla turist çekemez. Ülkenin en büyük adası olan Girit, engebeli deniz boğazları, karla kaplı dağları, bereketli ovaları ve mükemmel kumsalları ile tam bir tatil merkezidir. Girit'in kalabalık başkenti Heraklion, tüm tesisleri ile gelişmiş ve dinamik bir yerleşim yeridir ve tüm ihtiyaçlar buradan karşılanabilir. Ada özellikle su altı dalışı ile ilgilenenlerin uğrak yeri haline gelmesini sağlayan güzelliklere sahiptir. Adada yapılacak doğa yürüyüşleri ile doğal güzellikler keşfedilebilir ve kamp yapılabilir.

Yunanistan’da Gezilecek Yerler

Türkiye’nin komşusu Yunanistan’a, Yunanistan ucuz uçak bileti avantajlarını kullanarak seyahat edenler, ülke insanlarının yaşam tarzlarına çok kolay uyum sağlayarak keyifli bir tatil yapabilirler.

Yunanistan’da Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

Yunanistan’ın en önemli gelir kaynaklarının başında deniz turizmi geliyor. Özellikle Ege ve Akdeniz kıyılarındaki muhteşem plajları ve buralarda bulunan irili ufaklı adaları, deniz turizminin en önemli bölgeleridir. Ülkenin en önemli plajları arasında; Zakintos, Mikonos, Korfu, Lefkada ve Kathisma Beach sayılabilir.

Yunanistan’dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Yunanistan’ın en büyük alışveriş merkezleri Atina’dadır ve mağazaların seri sonunda yaptığı indirimler alışveriş meraklılarının ilgisini buraya çekmektedir. Hediyelik eşya en güzel alınacak uygun fiyatta olan eşyaların başındadır ve özellikle Atina sokak pazarlarından çok düşük fiyatlara alınabilir.

Yunanistan’ın Doğal Güzellikleri

Ülkenin doğal güzellikleri; Vikos Kanyonu, Tymfi Dağı, Drakolimni Gölü ve kaya havuzu olarak adlandırılan serin suları ile ünlü Papingo Rock Pools olarak sayılabilir. Ayrıca hemen hemen tüm adaları da bu listeye dahil edilebilir.

Yunanistan’da Gezilecek Tarihi Yerler

Yunanistan’da tarihin her dönemine ait ayrı bir bölge bulmak mümkün oluyor. Bunların başlıcalarını; yüksek bir kayalığın üzerinde inşa edilen Atina Akropolisi, Meteora manastırı, Partenon tapınağı, Sintagma Meydanı ve Olimpos Zeus Tapınağı olarak sıralayabiliriz.

Yunanistan Gezi Rehberi

Yunanistan’da gezilecek yerlere ulaşım için çok sayıda alternatif bulunuyor. Şehir içinde otobüs ve metro, şehir dışı yerler için tren ve otobüs ile hava ulaşımı, sahil yerleri ve adalar için ise deniz araçları konforlu bir ulaşım sağlıyor.

Yunanistan’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Sikotakia
Soulvaki
Enginar
Balık

Yunanistan seyahatini Biletall.com'dan Yunanistan en ucuz uçak bileti fırsatları ile gerçekleştirenler, damak tadımıza yabancı olmayan lezzetleri tadabilirler.

Bildiğimiz Sakatat, Sikotakia

Ülkede sakatat oldukça fazla tüketiliyor. Tavuk ciğerinden yapılan bu yemekte çok fazla baharat kullanılıyor.

Tavuk Şişin Acılısı, Soulvaki

Bizdeki tavuk şişin aynısı ama çok acı yapılıyor.

Ege’nin Vazgeçilmezi, Enginar

Enginar Yunanistan’da da çok tüketilen ve sevilen bir yemek. Özellikle kaşar peynirlisini yemenizi tavsiye ederiz.

İster Izgarada İster Tavada, Balık

Ülkenin özellikle sahil kesimlerinde balıksız bir menü düşünülemez, sadece ızgara veya tava olarak seçim yapmanız gerekiyor.

Mutlaka Deneyin, Ahtapot Izgara

Yunanistan’da Ahtapot Izgara gerçekten çok güzel ve değişik biçimlerde yapılıyor. Mutlaka denenmesi gereken bir lezzet olarak tavsiye ediliyor.

Yunanistan’da Yenecek En Güzel Yemekler

Yunanistan deniz ürünleri konusunda oldukça geniş bir mutfağa sahip ve taze sebze ile baharatlar çok miktarda kullanılıyor. Özellikle midye tava ve Atina salatası çok rağbet görüyor.

Yunanistan Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Atina 313,24 TL 1 Saat 30 Dakika
Sofya - Atina 318,07 TL 1 Saat 20 Dakika
Cenevre - Atina 386,66 TL 2 Saat 45 Dakika
Roma - Atina 502,24 TL 2 Saat
Milano - Atina 507,62 TL 2 Saat 30 Dakika
Adana - Atina 524,65 TL 12 Saat 50 Dakika
Kandiye - Atina 526,64 TL 1 Saat
Marsilya - Atina 533,29 TL 2 Saat 40 Dakika
Berlin - Atina 533,86 TL 2 Saat 45 Dakika
Prag - Atina 535,52 TL 2 Saat 30 Dakika
Alexandroupolis - Atina 571,01 TL 1 Saat 5 Dakika
Chania - Atina 574,02 TL 1 Saat
Kos - Atina 596,34 TL 1 Saat
Bükreş - Atina 600,53 TL 1 Saat 40 Dakika

Yunanistan Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Yunanistan uçak bileti ne kadar?

  Yunanistan varışlı popüler uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Atina olup, bilet fiyatı 313,24 TL'dir.
 • Yunanistan uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Air France, Air Serbia, Alitalia Linee Aeree Italiane, Klm, Qatar Airways, Tarom.
 • Yunanistan ülkesine kaç saatlik uçuşla gidilir?

  İstanbul - Atina arası 1 Saat 30 Dk uçuş süresi ile ulaşabilirsiniz.
 • Yunanistan ne zaman gidilmeli?

  Yılın en uygun zamanı Temmuz ayıdır.
 • Yunanistan başkenti neresidir?

  Başkent Atina şehridir.
 • Yunanistan para birimi nedir?

  Ülkenin resmi para birimi Euro (€)
 • Yunanistan nüfusu kaçtır?

  Nüfusu 11 Milyon kişidir.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Yunanistan ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Gezmeyi Sevenlerin Mutlaka Okuması Gereken 15 Kitap
Gezmeyi Sevenlerin Mutlaka Okuması Gereken 15 Kitap
09 Ekim 2020
Gezginleri takip etmek bazen oldukça zor olabiliyor. Eskiden bir gezginin hatıralarını dinlemek ve bir şeyler öğrenmek için onun seyahatten dönmesini beklerdik. Ancak teknoloji ile beraber bu alanda d
Dünyanın Yaşama En Elverişsiz 10 Bölgesi
Dünyanın Yaşama En Elverişsiz 10 Bölgesi
14 Ağustos 2020
Kimi zaman fotoğraflarına baktığımızda dünyanın en ilginç yerleri ya da dünyanın en güzel yerleri diyebilirsiniz. Hatta aksiyon isteyip keşke bu manzaranın fotoğraflarını çekip arşivime ekleyebilsem d
Sokakların Tadını Çıkaran En Etkileyici Heykeller
Sokakların Tadını Çıkaran En Etkileyici Heykeller
03 Temmuz 2020
Heykel sanatçılığı insanlık tarihinin en eski dönemlerinden bu yana kullanılmakta. Gerek dini gerekse kişilere yönelik olarak tasarlanan heykeller bazı bölgelerde bir hayvan ya da bir bitki üzerine de
2020 Schengen Vize Ücretleri ve Gerekli Evraklar
2020 Schengen Vize Ücretleri ve Gerekli Evraklar
10 Şubat 2020
Yurt dışı tatil planlayanların aklını bolca meşgul eden bir konu vize alma. Nasıl vize alırım, ne kadar sürer, ne kadar ödemem gerekir en önemli sorulardan. Ama merak etmeyin, hepsini cevaplayacağız.

Yunanistan Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

R*** S***
13 Kasım Salı
Santorini
Gidip görülmesi gereken bir yer ben şahsen çok memnun kaldım
F*** K***
28 Ekim Pazar
Mikonos
Okulum bitiince burada yaşamayı düşünüyorum. İnşallah da gideceğim
F*** M***
1 Kasım Perşembe
Kos
Hiç görmediğim hayvanları ve doğayı gördüm gerçekten farklı bir yapısı var
B*** K*** A***
16 Ekim Salı
Chania
Bir daha gider miyim bilmiyorum ama güzeldi biz keyif aldık.
G*** D***
13 Kasım Salı
Atina
Gidip gezilesi yerler bu kadar keyifli yerler olamaz ya yeminle.
2
54
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Yunanistan Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 29.10.2020 04:21:51 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Atina, (ATH)
ATH
GR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=68293
/ True
68293