Mikonos Uçak Bileti

Mikonos Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Mikonos Hakkında Bilgiler

Yunanistan'ın Kiklad Adaları grubunda yer alan Mikonos, 86 km² yüz ölçümü ile ülkenin küçük adası olarak bilinir. Toplamda 89 kilometrelik sahil şeridine sahiptir. Yunanistan'ın meşhur tatil beldelerinden birisi olarak geçer. Masmavi denizi, yel değirmenleri ve enfes gün batımı ile meşhur olan bu adada tatil yapmak isteyenler özellikle yaz mevsimi gelmeden Mikonos uçak bileti seçeneklerine göz atmalıdır.

Diğer Yunan adalarında olduğu gibi, Mikonos da birçok Yunan efsanesi ile adını almıştır. Komşu ada olan Delos'un oğlundan adını almaktadır. Apollo ve Artemis'in de bu adada doğduğuna inanılmaktadır. Mitolojik hikayeleri ile çok daha anlamlı hale gelen Mikonos, bugün eşsiz manzarası ve tarihi dokusu ile birçok insanı merakta bırakıyor. Yılın farklı zamanlarında kültürel ve eğlence amaçlı tatiller için Mikonos uçak bileti ile rota planına başlanabilir.

Mikonos ucuz uçak bileti kampanyalarını yakalamak için yılın farklı mevsimlerinde mutlaka bakılması gerekir. İlkbahar ve yaz aylarında çok yoğun şekilde turist ağırlayan bir adadır. Deniz ürünleri, yöresel ürünleri, Yunanistan lezzetleri ve sahilleri ile çok keyifli bir tatilin garantisini vermektedir.

Mikonos Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Mikonos Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Mikonos Havalimanı
flight
ba-favicon-white