1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin Tekrar Dene

İzmir Uçak Bileti

15 Ekim
Bugün
Açık
26°C
16 Ekim
Yarın
Sağanak Yağmur
27°C
17 Ekim
Perşembe
Sağanak Yağmur
26°C
Para Birimi
Türk Lirası (TRY)
Zaman Dilimi
GMT +3
İzmir Şehri En İyileri
  • Su Sporları
  • Alsancak Kordon
  • Boyoz
İzmir

En Ucuz İzmir Yurtiçi Uçak Seferleri

İstanbul - İzmir
Atlasglobal
05 Kas 2019
Antalya - İzmir
Sun Express
04 Kas 2019
Ankara - İzmir
Pegasus
13 Kas 2019
Adana - İzmir
Pegasus
13 Kas 2019
Samsun - İzmir
Pegasus
09 Kas 2019
Kayseri - İzmir
Sun Express
06 Kas 2019
04 Kas 2019
13 Kas 2019
Hatay - İzmir
Pegasus
05 Kas 2019
Gaziantep - İzmir
Sun Express
11 Kas 2019
09 Kas 2019
Diyarbakır - İzmir
Sun Express
05 Kas 2019
Malatya - İzmir
Sun Express
13 Kas 2019
Van - İzmir
Pegasus
13 Kas 2019

En Ucuz İzmir Yurtdışı Uçak Seferleri

Münih - İzmir
Corendon Aırlınes
21 Eki 2019
Stuttgart - İzmir
Corendon Aırlınes
05 Kas 2019
Dusseldorf - İzmir
Corendon Aırlınes
09 Kas 2019
Köln - İzmir
Corendon Aırlınes
05 Kas 2019
Hanover - İzmir
Corendon Aırlınes
07 Kas 2019
Frankfurt - İzmir
Corendon Aırlınes
12 Kas 2019
Hamburg - İzmir
Corendon Aırlınes
20 Eki 2019
Berlin - İzmir
Sun Express
04 Kas 2019
Viyana - İzmir
Sun Express
19 Eki 2019
Amsterdam - İzmir
Sun Express
31 Eki 2019
Kiev - İzmir
Pegasus
24 Eki 2019
Brüksel - İzmir
Sun Express
25 Eki 2019
Paris - İzmir
Aegean Airlines
07 Kas 2019
Bakü - İzmir
Pegasus
25 Eki 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

İzmir Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

İzmir Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

İzmir Şehri İçin Faydalı Bilgiler

İzmir Havaalanları
Ülke Kodu
TR
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Türkçe
Toplu Taşıma Fiyatı
3 TL
Yemek Fiyatı
20 TL
Alkolsüz İçecek Fiyatı
5 TL

İzmir’e Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Eylül
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Haziran

Ucuz İzmir uçak bileti kullanan kişiler ziyaret esasında İzmir'in ılıman ikliminden dolayı her mevsim gitmenin mümkün olduğu bir şehir olduğunu bilmesi gerekir. Kış mevsiminde dahi gidilse aşırı yağış ve aşırı soğuk gibi durumlar gezginleri olumsuz etkilemeyecektir.

Ancak İzmir'in gezilebileceği ve tam manasıyla şehrin yaşanabileceği aylar ilkbahar aylarıdır. Ucuz uçak bileti bulmanın en kolay olduğu aylar da keza bu döneme denk getirilebilir. Buna ek olarak yaz ayları en pahalı İzmir uçak bileti satın alınabileceği dönemdir.

Nihayetinde pek çok şehirden direkt uçuş bulunduğundan dolayı uygun fiyatlı olarak bu şehri he mevsim ziyaret etmek mümkün hale gelmiştir.

İzmir Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

İzmir uçak bileti için Adnan Menderes Havalimanı, Türkiye'de en geniş ulaşım imkanlarını yolculara sunmakta olan hava meydanlarından bir tanesidir. Şöyle ki, bu hava meydanında hem otobüs, hem metro, hem Havaş otobüsleri hem de taksi hizmeti yer alır. İzmir uçak biletlerini almış yolcular, uçakları indikten sonra da seyahatlerine rahat bir şekilde devam edebilirler.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 3 TL

Havalimanı gelen yolcu terminalinin hemen karşısında yer alan otobüs durakları sayesinde çok sayıda yere giden otobüse binmek ve şehir merkezine kolayca ulaşmak mümkündür.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 12 TL

Havaş otobüsleri şehrin belli noktalarına ve İzmir çevresindeki il ve ilçelere yolcu taşımacılığı icra ederler. Bu otobüsleri de gelen yolcu terminali karşısında bulmak son derece kolaydır.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 60 TL

Acelesi olanlar ve toplu taşımadan istifade etmek istemeyenler için taksi de en sık bulunan seçeneklerden bir tanesidir. Şehir merkezi bu durumda yaklaşık 20 dakika sürecektir.

Araç Kiralama

İzmir Adnan Menderes Havalimanı'nda yer alan araç kiralama ofisleri sayesinde rahatlıkla araç kiralanabilir ve şehir merkezine ulaşım sağlanabilir. Fiyatlar firmaya ve aracın modeline göre değişecektir.

İzmir Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
Duty Free
ATM
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

İzmir uçak bileti kullanan kişiler için Adnan Menderes Havalimanı'nda pek çok hizmet mevcut. Bunlardan bir tanesi de araç kiralama ofisleri. Üstelik bu ofisler birkaç tane ile de sınırlı değil, onlarca ofis arasından yolcular arzu ettiklerini seçme imkanına sahip. Bununla beraber havalimanında bankamatikler de yer alıyor.

Kafeler, lokantalar, büfeler ve kahve otomatları ise hem ikinci güvenlik noktası geçildikten sonra hem de havalimanı girişinde ve çıkışında fazlasıyla mevcut. Öte yandan İzmir Adnan Menderes Havalimanı terminal binası içerisinde bir adet havalimanı oteli ve çok sayıda mağaza yer alıyor.

Nihayetinde Adnan Menderes Havalimanı kayıp eşya bürosu ve emanet teslim bürosunu da bünyesinde barındırmaktadır. Hava yolu şirketlerinin loungeları da terminal binalarında yer alır ve bir tanesi iç hatlar, bir tanesi ise dış hatlar olmak üzere iki ayrı terminal binası mevcuttur.

İzmir’e Uçmak İçin 5 Sebep

  1. İzmir uçak bileti ile İzmir’i ziyaret eden kişilerin bilmesi gerektiği bir şey İzmirliler'in, gevreğin gevrek olduğunu, simidin ise yüzme bilmeyenler için kullanılan bir nesneden ibaret olduğunu savunmalarıdır. Hal böyle olunca İzmir'e uğradıktan sonra gevrek yemeden dönmek olmaz. Bunun yanı sıra İzmir Boyozu da her ne olursa olsun tadılmalı, hatta yanında fırınlanmış yumurta ve çay ile muazzam bir öğün meydana getirilmelidir. İzmir'e özgü bu iki kusursuz yiyecek ile yapılan bir kahvaltıdan sonra günün mutsuz devam etme olasılığı yok denecek kadar azdır.
  2. İzmir'in her köşesi apayrı bir manzara sunar. Şöyle ki, bu eşsiz güzellikteki şehrin bakmaya doyulmaz olarak nitelendirilmeyen tek bir yanı dahi yoktur. Ne de olsa pek çok şair ve sanatçı çok diyarlar dolaşmasına rağmen İzmir gibi bir şehir bulamadığını boş yere ifade etmemiştir. Buna ek olarak Alsancak Kordon'da gün batımı izlendikten sonra bu sanatçı ve şairlerin ne demek istediği net bir şekilde anlaşılacaktır. Öte yandan Kadifekale'den hayranlıkla bu güzel memleketi izlemek kadar kusursuz bir şey de yoktur.
  3. Şehir içinde sadece tek bir biletin kullanılması ile şehrin bir ucundan öteki ucuna ulaşılması mümkündür. İzmir Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlara tanımış olduğu doksan dakikalık aktarma süresi ile ulaşımı çok daha uygun fiyatlı hale getirmiştir. Üstelik bu aktarma tek seferlik değil, koşulsuz şartsız sınırsızdır. İşte tüm bunlardan dolayı İzmir'de yol masrafı pek çok zaman ağır bir külfet olmaktan çıkar. Fiyatları kadar ulaşımdaki konfor da son derece yüksektir. Bu şehirde en ücra köşeye dahi aktarma merkezleri vasıtası ile ulaşmak mümkündür. Bu aktarma merkezlerinde pek çok kez tek bir bilet ile ulaşım sağlandığı için yolcular hiçbir zaman mağdur olmazlar.
  4. İzmirliler kadar cana yakın ve yardımsever insan Türkiye'de çok nadir bulunur. Zira İzmirliler hem Ege'nin içtenliğini hem de kültürlü ve seçkin bir şehrin saygınlığını barındırırlar. Hal böyle olunca bu güzel şehri sadece insanları için dahi sevmek abes kaçmayacaktır. İster İzmir'in yerlisi olsun ister sonradan gelip İzmir'e yerleşmiş, bir şekilde bu şehrin havasını soluyan insanlar her durumda kusursuz bir şehir ile özdeşleştirilmeye layık hale gelirler.
  5. Sadece tek bir kelime dahi bu güzel şehri izah etmek için pek çok zaman kafi gelecektir. Gerçekten İzmir'in deniz kokan sokaklarında yürümek de, bu kokuyu sokaklara armağan eden denizde yüzmek de bambaşka bir keyiftir. Aynı zamanda bu deniz bir insanın hayatında tadına bakabileceği en güzel balığı da İzmirliler'e armağan eden denizdir. Hele ki bu denizde vapur üstünde keyif yapmak vardır ki tabiri caizse cihana dahi değişilmez. İşte sadece bu beş neden dahi İzmir uçak bileti rezervasyonunu derhal yapmak için başlı başına sebep sayılabilir.

İzmir Hakkında

İzmir, Türkiye'nin en kalabalık üçüncü şehri olmasının yanı sıra gerek turistik potansiyeli gerekse ilerlemiş sanayisi ile adeta bir cazibe merkezi haline gelmiştir. Hal böyle olunca İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Türkiye'nin en işlek hava meydanları arasında gösterilmektedir.

Gerçekten İzmir'de saymakla bitmeyecek kadar çok şey yapılması mümkündür. En basit misal olarak sadece İzmir boyozunun tadı dahi bu eşsiz şehri ziyaret etmek adına bir sebep kabul edilebilir. Buna ek olarak denizi ve Alsancak Kordon Boyu ile de vazgeçilmez bir şehirdir. Ayrıca İzmir pek çok ilçesi ile de tatilcileri memnun etmeye hazırdır.

Gerçekten Çeşme, Özdere, Dikili ve Selçuk gibi ilçeleri ile İzmir sadece şehir merkezinde değil, şehir merkezinin dışında da oldukça yüksek bir turistik potansiyele sahiptir. Öte yandan İzmir'in iklimi de diğer pek çok şehir ile kıyaslanması mümkün olmayacak kadar güzeldir. Nihayetinde İzmir şehir içi ulaşımı ile de neredeyse hiçbir şehir rekabet edemez.

Şöyle ki, İzmir'de vapur, feribot, metro, tramvay, otobüs ve banliyö treni ağları tamamen birbiri ile bağlantılı olarak hizmet vermektedir. Hal böyle olunca da ulaşımda aktarma yapılabilmesi kolaylaşmakta, ücretsiz aktarma süresinin bulunması sayesinde ise şehir içi ulaşım son derece düşük maliyetli bir hale gelmektedir.

İzmir Fotoğraf Galerisi

İzmir Nerede?

İzmir Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
3 TL
Taksi
3,10 TL/Km
Tramvay
3 TL
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

İzmir'de raylı sistem çok gelişmiştir ve hem banliyö treni hem de metro hatlarına otobüs ile aktarma yapılması mümkündür. Bundan dolayı en sık tercih edilen seçeneklerden bir tanesi hem kolaylık sağlaması hem de hızlı olması yönünden raylı ulaşımdır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

İzmir, belki de şehir içi ulaşımda en rahat şehirlerden bir tanesidir. Şehir içi tek bilet 2,86 liradır. Ancak yolculara her türlü ulaşım aracında kullanılmak üzere tanınan doksan dakika içerisinde sınırsız aktarma hakkı mevcuttur. İzmir'deki sistem gereği pek çok yerde aktarma merkezleri bulunur. Bu aktarma merkezleri vasıtası ile yolcular rahatlıkla ulaşmak istedikleri her noktaya aktarma süresinden istifade ederek ulaşabilirler.

Bunun yanı sıra İzmir'de deniz yolu, demir yolu ve kara yolu ulaşımı birbirleri ile iç içe çalışmaktadır. Söz misali metro vapur iskelesinin yanından geçmektedir ya da otobüslerin aktarma merkezi metro istasyonunun hemen yanında yer almaktadır. İşte bu nedenden dolayı İzmir'de ulaşım her ne kadar her yere direkt sefer bulunmasa dahi son derece konforlu, hızlı ve ekonomik bir şekilde sağlanabilmektedir. İzmir'de deniz yolunda feribot ve vapur, demir yolunda ise tramvay, metro ve şehir içi banliyö treni hizmet vermektedir. Aynı zamanda İzmir'de her ilçeye belediye otobüsü seferleri her gün düzenli olarak icra edilmektedir.

İzmir’de Gezilecek Yerler

Alsancak Kordon
Şirince
Çeşme
Urla
Kemeraltı
Alsancak Kordon

Hem manzarası hem de eşsiz deniz havası için muhakkak ki Alsancak Kordon ziyaret edilmelidir. Bu sayede belki de yeryüzünde ömre beden olarak nitelendirilmesi mümkün olan yegane manzara görülebilecektir. Bilhassa güneş batarken bu sahil bambaşka bir görünüm sunacaktır.

Şirince

Hem eski evleri hem de kendine has tarihi dokusu sebebiyle Şirince tam anlamıyla görülmeye değer bir yerdir. Günübirlik gitmenin dahi mümkün olduğu bu şirin kasaba, içecekleri ile de son derece ünlüdür. İzban adı verilen banliyö treni hattının Selçuk'a dek uzanması sonucu Şirince'ye ulaşım hayli kolay hale gelmiştir.

Çeşme

Hem eşsiz kumsalları hem de kumrusu ile vazgeçilmez bir ilçedir. Çeşme turistik potansiyelinin yanı sıra henüz keşfedilmemiş ancak keşfedilmeyi bekleyen büyüleyici köyleri ile de gezginleri ağırlamaya hazırdır. Nitekim Alaçatı Ot Festivali bu potansiyelin yavaş yavaş keşfedilmeye başladığının bir kanıtıdır.

Urla

Urla da İzmir'in en şirin ilçelerinden bir tanesidir. Şöyle ki, hem deniz kıyısında oluşu hem de sükuneti ile herkesin yaşamak için hayal kurduğu bir yerdir. Buna ek olarak Urla'nın turistik anlamda cazibesi de günden güne artma eğilimindedir.

Kemeraltı

Kemeraltı da İzmir denildiği zaman akla ilk gelen yerlerden bir tanesidir. Ne de olsa hem tarihi dokusu hem de hayatın canlılığını doğrudan insana yansıtması bakımından Kemeraltı hiçbir yerde bulunması mümkün olmayan manzaralar sunar. Bu manzaralar gerçekten doğrudan doğruya hayatın ta kendisi olarak tanımlanabilir.

İzmir’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Boyoz
İncir Ve Üzüm
Bomba
Midye Ve Deniz Ürünleri
Boyoz

İzmir dendiği zaman akla ilk gelen yiyeceklerden bir tanesi de boyozdur. Her ne kadar pek çok kişi bir şeye benzetmeye çalışsa, hatta bu benzetme yağlı poğaça tabirine dek uzansa dahi boyozun eşi benzeri yoktur. Yani İzmir uçak biletinin katma değerlerinden bir tanesi de şüphesiz ki nefis İzmir boyozu olacaktır.

Üzüm ve İncir

Buna ek olarak İzmir'in yerli üzümü ve inciri de dünyalara değişilmeyecek kadar güzeldir. Bu meyveler hem yaş hem de kuru olarak tüketilmektedir.

Bomba

Söz konusu İzmir olduğu zaman meşhur yiyecekler saymak ile bitmez, ancak nihayetinde fırınlarda bir klasik haline gelmiş olan ve çikolata dolgulu bir kurabiyeyi andıran bomba da olmazsa olmazlar arasındadır.

Midye ve Deniz Ürünleri

Elbette İzmir'deki deniz ürünlerinden de hiçbir zaman vazgeçilemez. Gerekse midye, gerekse balık ve kalamar gibi deniz ürünleri olmak üzere her türlü mahsule İzmir halkı açıktır.

Konaklama İçin İzmir Otel Seçenekleri

İzmir'de konaklama yapmak için çok sayıda otel seçeneği mevcuttur ve bu otellerin bir kısmı da dünyaca ünlü otel zincirlerinee aittir.

Hilton İzmir
Dünyaca ünlü Hilton oteller zincirinin en nadide şubelerinden bir tanesi de İzmir'dedir. Aynı zamanda bu otel, gerekse lüksü, gerekse deniz manzarası, gerekse de İzmir'in hemen her yerinden görülebiliyor olması bakımından son derece popülerdir.
İsmet Kaptan Mahallesi, Gazi Osman Paşa Bulvarı. No:7, 35210 Konak/İzmir
Ramada Encore İzmir
Bu tesis de yine sahile yakın yerlerden olan Balçova'da yer alır. Uygun fiyatları ve konforu ile gezginler açısından hoş bir seçenek olarak görülebilir.
Mithatpaşa Caddesi, 44, 35330 Balçova izmir
Wynsham Grand İzmir Özdilek
Bu tesis tam olarak sükunet arayanlar içindir. İzmir'in en sakin yerlerinden bir tanesi olan İnciraltı semtinde yer alam Wyndham Grand İzmir Özdilek, deniz ve dağ manzaralı odaları ile konuklarını beş yıldız konforunda ağırlamaya hazırdır.
67, İnciraltı Caddesi, 35340 İzmir

İzmir Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Lefkoşa - İzmir 67,49 TL 1 Saat 35 Dakika
İstanbul - İzmir 79,95 TL 1 Saat 30 Dakika
Antalya - İzmir 85,99 TL 1 Saat 10 Dakika
Adana - İzmir 105,49 TL 1 Saat 30 Dakika
Ankara - İzmir 105,49 TL 1 Saat 15 Dakika
Konya - İzmir 139,99 TL 1 Saat 15 Dakika
Sivas - İzmir 143,39 TL 1 Saat 40 Dakika
Samsun - İzmir 145,49 TL 1 Saat 40 Dakika

İzmir İçin Diğer Popüler Ulaşım Seçenekleri

06:00 2-3 Saat
Aydın - İzmir
Otobüs Bileti
39 TL
İncele 16 Eki 2019
14:00 16-18 Saat
Gaziantep - İzmir
Otobüs Bileti
160 TL
İncele 16 Eki 2019
14:30 21-23 Saat
Erzurum - İzmir
Otobüs Bileti
170 TL
İncele 16 Eki 2019
20:00 12-14 Saat
Niğde - İzmir
Otobüs Bileti
120 TL
İncele 16 Eki 2019
23:00 8-9 Saat
Ankara - İzmir
Otobüs Bileti
80 TL
İncele 16 Eki 2019
23:30 6-7 Saat
Eskişehir - İzmir
Otobüs Bileti
65 TL
İncele 16 Eki 2019

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek İzmir ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

29 Ekim’de Şehirden Kaçış: 7 Öneri
29 Ekim’de Şehirden Kaçış: 7 Öneri
09 Ekim 2019
2019 yılında salı gününe denk gelen 29 Ekim, birçokları için Pazartesi gününü de izin alıp 4 günlük tatil yapmak anlamına geliyor. Peki 29 Ekim tatilini nasıl değerlendirebiliriz derseniz her zevke uy
Amasya'da Gezilecek Yerler: Amasya'da Nereye Gidilir?
Amasya'da Gezilecek Yerler: Amasya'da Nereye Gidilir?
03 Ekim 2019
Amasya Anadolu'nun eski yerleşim alanlarından biridir. Hititlerden başlayarak çeşitli uygarlıkların merkezi olmuştur. Amasya’da gezilecek bir sürü yer var. Amasya’da gezilmesi gereken yerlere bir göz
Aksaray'da Gezilecek Yerler: Aksaray'da Nereye Gidilir?
Aksaray'da Gezilecek Yerler: Aksaray'da Nereye Gidilir?
23 Eylül 2019
Aksaray’ın adı Hitit tabletlerinde Kurşura, İlk Çağ’da ise Garsaura olarak geçmekte. Türklerin Anadolu’ya geçmesi ile birlikte adı Aksaray olmuş. İlk çağlara uzanan geçmişi sebebiyle Aksaray’da gezile
19 Mayıs'ta Rota Samsun! Peki Bu Özel Günde Nereleri Ziyaret Etmeli?
19 Mayıs'ta Rota Samsun! Peki Bu Özel Günde Nereleri Ziyaret Etmeli?
16 Mayıs 2019
19 Mayıs 1919 tarihi, Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihindeki dönüm noktalarından biridir. Atatürk’ün Samsun’a ayak bastığı tarih olan 19 Mayıs aynı zamanda “Gençlik ve Spor Bayramı” olarak kutlanmaktadır

İzmir Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (6)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%100
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
6 Değerlendirme
F*** A***
12 Kasım Pazartesi
Sevgililer gününde gittiğimiz biryerdi gerçekten muhteşem ötesi bir şehir
F*** A***
2 Kasım Cuma
Gerçekten güzeldi tur ile gittik, teşekkürler.
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. İzmir Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 15.10.2019 10:24:55 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
İzmir, (ADB)
ADB
TR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=13317
/
13317