İzmir Uçak Bileti

İzmir Hakkında Bilgiler

İzmir, Türkiye'nin kalabalık üçüncü şehri olmasının yanı sıra gerek turistik potansiyeli gerekse ilerlemiş sanayisi ile adeta bir cazibe merkezi haline gelmiştir. Hal böyle olunca İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Türkiye'nin işlek hava meydanları arasında gösterilmektedir.

Gerçekten İzmir'de saymakla bitmeyecek kadar çok şey yapılması mümkündür. basit misal olarak sadece İzmir boyozunun tadı dahi bu eşsiz şehri ziyaret etmek adına bir sebep kabul edilebilir. Buna ek olarak denizi ve Alsancak Kordon Boyu ile de vazgeçilmez bir şehirdir. Ayrıca İzmir pek çok ilçesi ile de tatilcileri memnun etmeye hazırdır.

Gerçekten çeşme, özdere, Dikili ve Selçuk gibi ilçeleri ile İzmir sadece şehir merkezinde değil, şehir merkezinin dışında da oldukça yüksek bir turistik potansiyele sahiptir. öte yandan İzmir'in iklimi de diğer pek çok şehir ile kıyaslanması mümkün olmayacak kadar güzeldir. Nihayetinde İzmir şehir içi ulaşımı ile de neredeyse hiçbir şehir rekabet edemez.

Şöyle ki, İzmir'de vapur, feribot, metro, tramvay, otobüs ve banliyö treni ağları tamamen birbiri ile bağlantılı olarak hizmet vermektedir. Hal böyle olunca da ulaşımda aktarma yapılabilmesi kolaylaşmakta, ücretsiz aktarma süresinin bulunması sayesinde ise şehir içi ulaşım son derece düşük maliyetli bir hale gelmektedir.

İzmir Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

İzmir Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
İzmir Adnan Menderes Havalimanı 14 km Taksi, Otobüs, Metro
flight
ba-favicon-white