1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!
Balıkesir

Balıkesir Uçak Bileti

Balıkesir Para Birimi
Türk Lirası (TRY)
Balıkesir Zaman Dilimi
GMT +3
Balıkesir Şehri En İyileri
Mağaralar, Kazdağları, Höşmerim
Balıkesir Hava Durumu (22 Ekim) 23°C Açık
Balıkesir Hava Durumu (23 Ekim) 24°C Parçalı Bulutlu

En Ucuz Balıkesir Yurtiçi Uçak Seferleri

08 Kas 2020
06 Kas 2020
30 Eki 2020
10 Kas 2020
30 Eki 2020
30 Eki 2020

En Ucuz Balıkesir Yurtdışı Uçak Seferleri

28 Eki 2020
13 Kas 2020
27 Eki 2020
Hamburg - Balıkesir
Türk Hava Yolları
22 Eki 2020
Bakü - Balıkesir
Türk Hava Yolları
24 Eki 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Balıkesir Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Balıkesir Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Balıkesir Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Balıkesir Havaalanları
Ülke Kodu
TR
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Türkçe
Toplu Taşıma Fiyatı
2,10 TL
Yemek Fiyatı
20 TL
Alkolsüz İçecek Fiyatı
5 TL

Balıkesir’e Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Ocak
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Temmuz

Gidilecek yerlere ne zaman ve hangi mevsimlerde gidilmesi gerektiğini bilmek orada çok daha iyi vakit geçirmeyi sağlıyor. Ucuz Balıkesir uçak bileti ile gidilecek olan şehrin her yerini gezmek ve tadına varmak için tespit edilen zamanlarda gitmek gerekliliği oluyor.

Şehrin meyvelerinden ve sebzelerinden tüketmek aynı zamanda her yerini gezmek için en iyi mevsim yaz mevsimidir. Bu mevsim dışında ilkbaharda giderek de şehirde güzel manzaralara şahit olabilir aynı zamanda birçok aktivite de yapılabilir.

Balıkesir Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Balıkesir’in güzelliklerini görmek için Balıkesir uçak bileti alarak buraya ulaşmış olanlar şehir merkezine ulaşım gerçekleştirmek için birçok ulaşım seçeneği değerlendirme şansı bulabiliyor.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 15 TL

Balıkesir Havalimanı'ndan sefer olduğu zamanlarda servis ile şehre ulaşım sağlanabiliyor. Uçak saatine göre hareket eden servislerin varış ve bitiş saatleri dair bilgiler daha önceden elde edilebiliyor. Her uçak firmasına ait farklı planlanmış servis saatleri yer alıyor. Ulaşım ve detaylı bilgi için 444 2 807 aranmaktadır.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 2,10 TL

Balıkesir Koca Seyit Havalimanına gittikten sonra toplu taşım aracı olarak belediye otobüsü ile gidecek olanlar için farklı seçenekler bulunuyor. Çanakkale, İzmir Karayolu ile Ayvalık’a gitmekte olan ve Ayvalık – Burhaniye üzerinden Edremit’e gitmekte olan belediye otobüsleri bulunuyor.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 30 TL

Havalimanının içerisinde hemen her yerde ulaşılabilecek olan taksi ile şehir merkezine ve birçok yere ulaşım sağlanabilir. Ulaşım için acelesi olanların özellikle tercih ettiği taksi hızlı ulaşımın yanı sıra daha rahat bir şekilde gidebilmeyi de sağlıyor.

Araç Kiralama

Araç kiralayarak çok daha rahat bir şekilde her yeri gezmek isteyenlerin de havalimanının içerisinde birçok araç kiralama yerine başvurması mümkündür. Buralara giderek istenilen türde ve konforda b

Balıkesir Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Balıkesir uçak bileti alarak gelmek isteyenler için Balıkesir Merkez Havalimanı yer alıyor. Avantajlı uçak biletleri ile Balıkesir aktarmalı Marmara ve Ege Bölgesi'nde buraya gelerek pek çok yere ulaşım sağlamak mümkün oluyor.

Şehir merkezine diğer havalimanlarına göre yakın olan Balıkesir Merkez Havalimanı yaklaşık 5,5 KM uzaklıkta bulunuyor. Buradan merkeze gitmek isteyenler gerek araba kiralayarak, gerek taksi ile gerekse dolmuş ile ulaşımını sağlayabiliyor.

Havalimanında dış hatlar terminali olmadığından sadece iç hatlarda hareket edebilecek olan yolcular kullanabiliyor. İç hatlar da 35 araba kapasitesi bulunan bir otopark ve her türlü işlemlerin halledilebileceği yerler bulunuyor. İç hatlar terminali oldukça yoğun olan Balıkesir Merkez Havalimanı içerisinde sağlık ekibi ve yardım cihazları aynı zamanda araba kiralanabilecek yerler bulunuyor.

Balıkesir’e Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Domates, patates gibi sebzelerin ve karpuz, kavun gibi birçok meyvenin ana vatanı olduğu için Balıkesir uçak bileti avantajlı olarak alarak doğal olarak toplamak ya da satın almak buraya gitmenin sebeplerinden biri oluyor.
 2. Gün batımının seyredilebilecek olduğu ve şehrin insanların giderek eğlendiği ve piknik yaptığı bir yeri olan Cennet Tepesi de Balıkesir’i gezmek ve görmek için bir neden oluyor.
 3. Hayranlıkla izlenen bir manzarası olan Şeytan Sofrası da Balıkesir’e gidip fotoğraf çekilebilecek yerler arasında bulunuyor. Hakkında rivayetlerde bulunan Şeytan Sofrası manzarası için kesinlikle ziyaret edilmesi gereken yerlerdendir.
 4. Özellikle yaz aylarında gidilmesi gerekli olan ve hakkında bir aşk efsanesi bulunan Hasan Boğuldu Göleti soğuk ve temiz suyu ile girilmesi gereken ve izlenilmesi gereken Balıkesir’de yerler arasında bulunuyor.
 5. Kitapseverlerin hem manzara izleme fırsatı hem de kitap okuma fırsatı bulduğu Sevim ve Necdet Kent Kitaplığı Balıkesir’e 2010 senesinde kazandırılmış bir kitaplık olarak ziyaretçilere açık bulunuyor. İçerisinde pek çok kitap bulunuyor.

Balıkesir Hakkında

Ülkemiz batı kısımları içerisinde Marmara Bölgesinde bulunmakta olan Balıkesir Paleolitik dönemin izleri görülmüş olan yani çok eski tarihlerden itibaren yerleşim alanı olmuş olan bir şehir olarak karşımıza çıkıyor. Birbirinden farklı mağaralar, höyükler ve eskiçağ ile alakalı kalıntıların yer almakta olduğu Balıkesir’de Selçuklular ardından Karesi Beyliği ve Osmanlı hüküm sürmüştür.

Her geçen gün gelişimini sürdüren Balıkesir’de sakin ve rahat bir ortam bulunuyor. Bunun dışında Balıkesir’i gezmeye gideceklerin yabancılık çekmemek açısından bilmesi gereken kelimeler de bulunuyor. Genelde birçok yerde “kanka” olarak kullanılan ifade Balıkesir’de değişiyor ve “Sadıç” oluyor. Özellikle orta yaşlıların ve yaşlıların kullanmakta olduğu “ yalım” kelimesi ise “Galiba” anlamına geliyor.

İnsanların bir anda “şuraya bakalak ol” gibi ifadeleri kullandığı Balıkesir’de “bakalak olmak” göz kulak anlamında kullanılıyor. Herhangi bir yerde “bakalak ol” dendiğinde orada durarak korumak gerekli oluyor.

Balıkesir gerek havası ve gerek insanları ile eğlenceli aynı zamanda sakin bir şehir oluyor. Balıkesir gerek insanı gerekse gezilecek yerleri ile gezildikten sonra özlenecek bir şehir oluyor.

Balıkesir Fotoğraf Galerisi

Balıkesir Nerede?

Balıkesir Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2,10 TL
Taksi
3 TL/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Balıkesir’de şehir içi ulaşımlar genel olarak belediye otobüsler ile sağlanıyor. Yakın olan mesafelerde belediye otobüsleri ile her yere ulaşım mümkünken uzak mesafelerde de tramvay tercih edildiği oluyor. Trafik sıkıntısı pek yaşanmayan Balıkesir’de ulaşım çok sorun olmamaktadır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Belediye otobüsleriyle her alana gidilebileceği gibi ek olarak rahat olmak isteyenlerin taksi kullanma seçeneği de bulunuyor.

Balıkesir’de Gezilecek Yerler

Tahta Kuşlar Etnografya Müzesi
Ulusoy Outlet Park
Kuva-yi Milliye Müzesi
Kazdağı Milli Parkı
Kazdağları
Şamanlar: Tahta Kuşlar Etnografya Müzesi

Balıkesir’e bağlı Edremit ve Çanakkale kara yolu üzerinde bulunmakta olan Tahta Kuşlar Etnografya müzesi bir alevi köyünde bulunuyor. Çok önceleri alevi Türkmen yerleşimi gerçekleşmiş olan bölgede köy halkı kendisini şaman olarak ifade ediyor. Buradaki etnografya müzesinde Anadolu ve orta Asya şaman inancına ait izler bulabilmek mümkündür. Önemli bir galeri ve müzeye sahip olan bu müze Türkiye’de tek olma özelliği taşıyor.

Ulusoy Outlet Park

Balıkesir’e bağlı olan bir dinlenme tesisi olan Ulusoy Outlet Park içerisinde yemek yemek, alışveriş yapmak ya da dinlenmek mümkün oluyor. Birçok markanın içerisinde yer aldığı Outlet Park’da güzel bir vakit geçirme imkanı bulunmaktadır.

Kazdağı Milli Parkı

Önemli turistik mekanlar arasında yer alan ve ziyaret edilmesi gereken Kazdağı Milli Parkı Edremit ilçesinde bulunuyor. Güzel bir kamp mekanı da olan Kazdağı Milli Parkı vakit geçirmek ve temiz almak için önemli bir olmaktadır.

Kuva-yi Milliye Müzesi

Bir zamanlar Karesi Beyliği’nin hüküm sürmüş olduğu Balıkesir’de onun anısına 1840 senesinde yapılmış olan Giritlizade Mehmet Paşa konağı işgal yılları zamanında 2.Kolordu komutanlığı karargahı binası haline gelmiştir. Bundan dolayı 6 Eylül 1996 senesi itibariyle Kuva-yi Milliye Müzesi adını almıştır. Müze içerisinde Atatürk’e ait değerli kişisel eşyalar ve burada alınan kararlar bulunmaktadır.

Balıkesir’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Höşmerim
Balıkesir Mantısı
Zeytinyağı
Susurluk Ayran
Balıkesir tatlısı: Höşmerim

Peynir, irmik ve şekerin karışımı ile yapılmakta olan höşmerim tatlısı Balıkesir’in en özel tatlıları arasında bulunuyor. Buradaki höşmerim tatlısını tatmak için Balıkesir uçak bileti indirimleri ile gidip gelenlerin sayısı oldukça fazla bulunuyor.

Mantı’da Balıkesir Parmağı

Genellikle Kayseri'ye özgü bir yemek olan mantı Balıkesir’de de oldukça farklı ve lezzetli yapılıyor. Diğer mantılara göre Balıkesir mantısının içerisinde kıyma bulunmuyor ve boy olarak da diğer mantılardan daha büyük oluyor. Sosu da yoğurt olan Balıkesir mantısı denemeye değer oluyor.

Zeytin Bahçeleri Arasında: Zeytinyağı

Balıkesir zeytin bahçeleri açısından da oldukça büyük bir zenginliğe sahiptir. Doğal ve sağlıklı olan zeytinyağı anavatanlarından biri olan Balıkesir’e gidildiğinde alınması gerekenlerdendir.

Köpüklü Ayran

Köpüklü ve farklı bir tat ile yapılan Susurluk ayranı içilmeye değer bulunuyor.

Konaklama İçin Balıkesir Otel Seçenekleri

Ucuz Balıkesir uçak bileti ile seyahat edenler için oteller konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamaları mümkün olmuyor. Tek kişilik konaklama yanı sıra işlerde ve gezilerde de geniş bir yelpaze sunulmaktadır.

Adrina Termal Health Hotel
Edremit ilçesinde bulunan Adriana Termal Health Hotel termal havuzlarıyla 5 yıldızlı bir otel olarak yer alıyor. Otel içerisinde açık restoran, oyunlar, disko, mini bar, otopark, hamam, plaj, denize sıfır ve daha buna benzer pek çok özellik bulunuyor. Balıkesir Koca seyit havalimanına uzaklığı ise 18 KM’dir.
Edremit Balıkesir
Adramis Termal Hotel
Balıkesir’de butik otellerin arasında yer almakta olan otellerinde biri de Adresmis oteldir. 66 odadan oluşan Adramis Termal Hotel’de dağ manzaralı oteller bulunmaktadır. İçerisinde açık ve kapalı ayrıca A La Carte olmak üzere 3 tane restaurant bulunmaktadır. Şehir merkezine uzaklığı da 3 km olarak belirlenmiştir.
Bostancı Mahallesi Balıkesir Edremit
Güre Termal Resort
Edremit merkeze uzaklığı 15 km olan Güre Termal Resort toplam 111 odadan oluşuyor. Oda içerisinde saç kurutma makinesi, duş, tuvalet, manzaralı balkon, kanepe, masa ve gardarop gibi birçok unsur yer alıyor. Otel içerisinde kahvaltı, öğlen yemeği ve akşam yemeği veriliyor. Termal havuz ve açık havuz, hamam, sauna, masaj, tuz odası gibi odalarda otelde yer alıyor.
İskele mahallesi Edremit Balıkesir

Balıkesir Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Balıkesir 85,89 TL 1 Saat 5 Dakika
Malatya - Balıkesir 187,98 TL 9 Saat 25 Dakika
Antalya - Balıkesir 188,98 TL 8 Saat 25 Dakika
Kayseri - Balıkesir 192,98 TL 7 Saat 35 Dakika
Ankara - Balıkesir 194,98 TL 13 Saat 40 Dakika
Bodrum - Balıkesir 202,98 TL 13 Saat 20 Dakika
Hatay - Balıkesir 202,98 TL 14 Saat 15 Dakika
Samsun - Balıkesir 207,98 TL 11 Saat 50 Dakika

Balıkesir İçin Diğer Popüler Ulaşım Seçenekleri

14:30 5-6 Saat
İstanbul - Balıkesir
Otobüs Bileti
99 TL
İncele 23 Eki 2020
14:30 7-8 Saat
Ankara - Balıkesir
Otobüs Bileti
95 TL
İncele 23 Eki 2020
19:00 1-2 Saat
Bursa - Balıkesir
Otobüs Bileti
40 TL
İncele 23 Eki 2020
20:00 3-4 Saat
İzmir - Balıkesir
Otobüs Bileti
40 TL
İncele 23 Eki 2020
20:00 13-15 Saat
Kayseri - Balıkesir
Otobüs Bileti
125 TL
İncele 23 Eki 2020
20:30 14-16 Saat
Adana - Balıkesir
Otobüs Bileti
150 TL
İncele 23 Eki 2020

Balıkesir Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Balıkesir uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Anadolu Jet, Pegasus, Qatar Airways, Türk Hava Yolları.
 • Balıkesir yurt içi uçak bileti ne kadar?

  Balıkesir varışlı popüler yurt içi uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Balıkesir olup, bilet fiyatı 85,89 TL'dir.
 • Balıkesir yurt dışı uçak bileti ne kadar?

  Balıkesir varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu Lviv - Balıkesir olup, bilet fiyatı 697,90 TL'dir.
 • Balıkesir şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?

  Yılın en uygun zamanı Ocak ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Balıkesir ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Hala Tatil Yapamayanlar İçin Ekim Ayı Tatil Önerileri
Hala Tatil Yapamayanlar İçin Ekim Ayı Tatil Önerileri
21 Ekim 2020
Bu yıl tatil herkes için ayrı bir anlam ifade ediyor. Bazılarımız tatile doyamazken bazılarımız kendini kalabalıktan uzaklaştırarak tatili erteliyor. Fakat Ekim ayı hem hala yaz tatili yapamayanlar iç
Sonbaharda Romantik Bir Tatil Yapmak İsteyenlere Öneriler
Sonbaharda Romantik Bir Tatil Yapmak İsteyenlere Öneriler
16 Ekim 2020
Günümüzde değişen yaşam şartları ile beraber tatilin ihtiyaç haline geldiğini söyleyebiliriz. Yaz aylarının yanı sıra insanlar sonbahar ve ilkbahar döneminde de tatil yaptıklarını söyleyebiliriz. Sonb
Pandemi Devam Ederken Balayı İçin Tercih Edilebilir 13 Destinasyon
Pandemi Devam Ederken Balayı İçin Tercih Edilebilir 13 Destinasyon
31 Ağustos 2020
Covid-19 pandemisi yaz ayında da etkisini göstermeye devam ediyor. Kontrollü normalleşmenin başlaması ile beraber artık insanlar erteledikleri düğünlerini yapmaya, tatile çıkmaya başladılar. Özellikle
Balıkesir'de Gezilecek Yerler: Balıkesir'de Nereye Gidilir?
Balıkesir'de Gezilecek Yerler: Balıkesir'de Nereye Gidilir?
31 Ekim 2019
Eğer önünüzde Balıkesir planı varsa, kesinlikle birkaç gün ayırmanız lazım çünkü bu şehirde gezecek çok yer var! Balıkesir’da gezilmesi gereken yerleri saymadan önce, Balıkesir’ın haritadaki konumunu

Balıkesir Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (77)
İyi (18)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%81
%19
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
95 Değerlendirme
M*** A*** H***
7 Temmuz Cumartesi
Balıkesir'e sevgilim ile gitmiştik gerçekten güzel biryer tatil için tercih edilebilir.
B*** A***
3 Kasım Cumartesi
Eğlencemizi sonuna kadar yaşadık, bu bize bir sene yeter
M*** A*** T***
13 Temmuz Cuma
Yemekleri, insanları çok farklı kesin gidin görün
Ö*** A***
6 Haziran Çarşamba
Benim güzel memleketim yaz tatili için birebir
P*** B***
14 Eylül Cuma
Herşey çok güzeldi, keyifli zaman geçirdik
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Balıkesir Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 22.10.2020 02:40:08 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Balıkesir, (Tümü)
BZIT
TR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=54961
/ True
54961