1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin Tekrar Dene

Balıkesir Uçak Bileti

20 Ekim
Bugün
Güneşli
25°C
21 Ekim
Yarın
Parçalı Bulutlu
23°C
22 Ekim
Salı
Parçalı Bulutlu
21°C
Para Birimi
Türk Lirası (TRY)
Zaman Dilimi
GMT +3
Balıkesir Şehri En İyileri
  • Mağaralar
  • Kazdağları
  • Höşmerim
Balıkesir

En Ucuz Balıkesir Yurtiçi Uçak Seferleri

Ankara - Balıkesir
Anadolu Jet
24 Eki 2019
13 Kas 2019
14 Kas 2019
10 Kas 2019
13 Kas 2019
06 Kas 2019
Malatya - Balıkesir
Anadolu Jet
24 Eki 2019

En Ucuz Balıkesir Yurtdışı Uçak Seferleri

14 Kas 2019
14 Kas 2019
06 Kas 2019
Milano - Balıkesir
Türk Hava Yolları
21 Eki 2019
Berlin - Balıkesir
Türk Hava Yolları
27 Eki 2019
Oslo - Balıkesir
Türk Hava Yolları
25 Eki 2019
10 Kas 2019
Taşkent - Balıkesir
Türk Hava Yolları
01 Kas 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Balıkesir Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Balıkesir Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Balıkesir Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Balıkesir Havaalanları
Ülke Kodu
TR
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Türkçe
Toplu Taşıma Fiyatı
2,10 TL
Yemek Fiyatı
20 TL
Alkolsüz İçecek Fiyatı
5 TL

Balıkesir’e Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Ocak
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Temmuz

Gidilecek yerlere ne zaman ve hangi mevsimlerde gidilmesi gerektiğini bilmek orada çok daha iyi vakit geçirmeyi sağlıyor. Ucuz Balıkesir uçak bileti ile gidilecek olan şehrin her yerini gezmek ve tadına varmak için tespit edilen zamanlarda gitmek gerekliliği oluyor.

Şehrin meyvelerinden ve sebzelerinden tüketmek aynı zamanda her yerini gezmek için en iyi mevsim yaz mevsimidir. Bu mevsim dışında ilkbaharda giderek de şehirde güzel manzaralara şahit olabilir aynı zamanda birçok aktivite de yapılabilir.

Balıkesir Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Balıkesir’in güzelliklerini görmek için Balıkesir uçak bileti alarak buraya ulaşmış olanlar şehir merkezine ulaşım gerçekleştirmek için birçok ulaşım seçeneği değerlendirme şansı bulabiliyor.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 15 TL

Balıkesir Havalimanı'ndan sefer olduğu zamanlarda servis ile şehre ulaşım sağlanabiliyor. Uçak saatine göre hareket eden servislerin varış ve bitiş saatleri dair bilgiler daha önceden elde edilebiliyor. Her uçak firmasına ait farklı planlanmış servis saatleri yer alıyor. Ulaşım ve detaylı bilgi için 444 2 807 aranmaktadır.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 2,10 TL

Balıkesir Koca Seyit Havalimanına gittikten sonra toplu taşım aracı olarak belediye otobüsü ile gidecek olanlar için farklı seçenekler bulunuyor. Çanakkale, İzmir Karayolu ile Ayvalık’a gitmekte olan ve Ayvalık – Burhaniye üzerinden Edremit’e gitmekte olan belediye otobüsleri bulunuyor.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 30 TL

Havalimanının içerisinde hemen her yerde ulaşılabilecek olan taksi ile şehir merkezine ve birçok yere ulaşım sağlanabilir. Ulaşım için acelesi olanların özellikle tercih ettiği taksi hızlı ulaşımın yanı sıra daha rahat bir şekilde gidebilmeyi de sağlıyor.

Araç Kiralama

Araç kiralayarak çok daha rahat bir şekilde her yeri gezmek isteyenlerin de havalimanının içerisinde birçok araç kiralama yerine başvurması mümkündür. Buralara giderek istenilen türde ve konforda b

Balıkesir Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Balıkesir uçak bileti alarak gelmek isteyenler için Balıkesir Merkez Havalimanı yer alıyor. Avantajlı uçak biletleri ile Balıkesir aktarmalı Marmara ve Ege Bölgesi'nde buraya gelerek pek çok yere ulaşım sağlamak mümkün oluyor.

Şehir merkezine diğer havalimanlarına göre yakın olan Balıkesir Merkez Havalimanı yaklaşık 5,5 KM uzaklıkta bulunuyor. Buradan merkeze gitmek isteyenler gerek araba kiralayarak, gerek taksi ile gerekse dolmuş ile ulaşımını sağlayabiliyor.

Havalimanında dış hatlar terminali olmadığından sadece iç hatlarda hareket edebilecek olan yolcular kullanabiliyor. İç hatlar da 35 araba kapasitesi bulunan bir otopark ve her türlü işlemlerin halledilebileceği yerler bulunuyor. İç hatlar terminali oldukça yoğun olan Balıkesir Merkez Havalimanı içerisinde sağlık ekibi ve yardım cihazları aynı zamanda araba kiralanabilecek yerler bulunuyor.

Balıkesir’e Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Domates, patates gibi sebzelerin ve karpuz, kavun gibi birçok meyvenin ana vatanı olduğu için Balıkesir uçak bileti avantajlı olarak alarak doğal olarak toplamak ya da satın almak buraya gitmenin sebeplerinden biri oluyor.
  2. Gün batımının seyredilebilecek olduğu ve şehrin insanların giderek eğlendiği ve piknik yaptığı bir yeri olan Cennet Tepesi de Balıkesir’i gezmek ve görmek için bir neden oluyor.
  3. Hayranlıkla izlenen bir manzarası olan Şeytan Sofrası da Balıkesir’e gidip fotoğraf çekilebilecek yerler arasında bulunuyor. Hakkında rivayetlerde bulunan Şeytan Sofrası manzarası için kesinlikle ziyaret edilmesi gereken yerlerdendir.
  4. Özellikle yaz aylarında gidilmesi gerekli olan ve hakkında bir aşk efsanesi bulunan Hasan Boğuldu Göleti soğuk ve temiz suyu ile girilmesi gereken ve izlenilmesi gereken Balıkesir’de yerler arasında bulunuyor.
  5. Kitapseverlerin hem manzara izleme fırsatı hem de kitap okuma fırsatı bulduğu Sevim ve Necdet Kent Kitaplığı Balıkesir’e 2010 senesinde kazandırılmış bir kitaplık olarak ziyaretçilere açık bulunuyor. İçerisinde pek çok kitap bulunuyor.

Balıkesir Hakkında

Ülkemiz batı kısımları içerisinde Marmara Bölgesinde bulunmakta olan Balıkesir Paleolitik dönemin izleri görülmüş olan yani çok eski tarihlerden itibaren yerleşim alanı olmuş olan bir şehir olarak karşımıza çıkıyor. Birbirinden farklı mağaralar, höyükler ve eskiçağ ile alakalı kalıntıların yer almakta olduğu Balıkesir’de Selçuklular ardından Karesi Beyliği ve Osmanlı hüküm sürmüştür.

Her geçen gün gelişimini sürdüren Balıkesir’de sakin ve rahat bir ortam bulunuyor. Bunun dışında Balıkesir’i gezmeye gideceklerin yabancılık çekmemek açısından bilmesi gereken kelimeler de bulunuyor. Genelde birçok yerde “kanka” olarak kullanılan ifade Balıkesir’de değişiyor ve “Sadıç” oluyor. Özellikle orta yaşlıların ve yaşlıların kullanmakta olduğu “ yalım” kelimesi ise “Galiba” anlamına geliyor.

İnsanların bir anda “şuraya bakalak ol” gibi ifadeleri kullandığı Balıkesir’de “bakalak olmak” göz kulak anlamında kullanılıyor. Herhangi bir yerde “bakalak ol” dendiğinde orada durarak korumak gerekli oluyor.

Balıkesir gerek havası ve gerek insanları ile eğlenceli aynı zamanda sakin bir şehir oluyor. Balıkesir gerek insanı gerekse gezilecek yerleri ile gezildikten sonra özlenecek bir şehir oluyor.

Balıkesir Fotoğraf Galerisi

Balıkesir Nerede?

Balıkesir Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2,10 TL
Taksi
3 TL/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Balıkesir’de şehir içi ulaşımlar genel olarak belediye otobüsler ile sağlanıyor. Yakın olan mesafelerde belediye otobüsleri ile her yere ulaşım mümkünken uzak mesafelerde de tramvay tercih edildiği oluyor. Trafik sıkıntısı pek yaşanmayan Balıkesir’de ulaşım çok sorun olmamaktadır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Belediye otobüsleriyle her alana gidilebileceği gibi ek olarak rahat olmak isteyenlerin taksi kullanma seçeneği de bulunuyor.

Balıkesir’de Gezilecek Yerler

Tahta Kuşlar Etnografya Müzesi
Ulusoy Outlet Park
Kuva-yi Milliye Müzesi
Kazdağı Milli Parkı
Kazdağları
Şamanlar: Tahta Kuşlar Etnografya Müzesi

Balıkesir’e bağlı Edremit ve Çanakkale kara yolu üzerinde bulunmakta olan Tahta Kuşlar Etnografya müzesi bir alevi köyünde bulunuyor. Çok önceleri alevi Türkmen yerleşimi gerçekleşmiş olan bölgede köy halkı kendisini şaman olarak ifade ediyor. Buradaki etnografya müzesinde Anadolu ve orta Asya şaman inancına ait izler bulabilmek mümkündür. Önemli bir galeri ve müzeye sahip olan bu müze Türkiye’de tek olma özelliği taşıyor.

Ulusoy Outlet Park

Balıkesir’e bağlı olan bir dinlenme tesisi olan Ulusoy Outlet Park içerisinde yemek yemek, alışveriş yapmak ya da dinlenmek mümkün oluyor. Birçok markanın içerisinde yer aldığı Outlet Park’da güzel bir vakit geçirme imkanı bulunmaktadır.

Kazdağı Milli Parkı

Önemli turistik mekanlar arasında yer alan ve ziyaret edilmesi gereken Kazdağı Milli Parkı Edremit ilçesinde bulunuyor. Güzel bir kamp mekanı da olan Kazdağı Milli Parkı vakit geçirmek ve temiz almak için önemli bir olmaktadır.

Kuva-yi Milliye Müzesi

Bir zamanlar Karesi Beyliği’nin hüküm sürmüş olduğu Balıkesir’de onun anısına 1840 senesinde yapılmış olan Giritlizade Mehmet Paşa konağı işgal yılları zamanında 2.Kolordu komutanlığı karargahı binası haline gelmiştir. Bundan dolayı 6 Eylül 1996 senesi itibariyle Kuva-yi Milliye Müzesi adını almıştır. Müze içerisinde Atatürk’e ait değerli kişisel eşyalar ve burada alınan kararlar bulunmaktadır.

Balıkesir’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Höşmerim
Balıkesir Mantısı
Zeytinyağı
Susurluk Ayran
Balıkesir tatlısı: Höşmerim

Peynir, irmik ve şekerin karışımı ile yapılmakta olan höşmerim tatlısı Balıkesir’in en özel tatlıları arasında bulunuyor. Buradaki höşmerim tatlısını tatmak için Balıkesir uçak bileti indirimleri ile gidip gelenlerin sayısı oldukça fazla bulunuyor.

Mantı’da Balıkesir Parmağı

Genellikle Kayseri'ye özgü bir yemek olan mantı Balıkesir’de de oldukça farklı ve lezzetli yapılıyor. Diğer mantılara göre Balıkesir mantısının içerisinde kıyma bulunmuyor ve boy olarak da diğer mantılardan daha büyük oluyor. Sosu da yoğurt olan Balıkesir mantısı denemeye değer oluyor.

Zeytin Bahçeleri Arasında: Zeytinyağı

Balıkesir zeytin bahçeleri açısından da oldukça büyük bir zenginliğe sahiptir. Doğal ve sağlıklı olan zeytinyağı anavatanlarından biri olan Balıkesir’e gidildiğinde alınması gerekenlerdendir.

Köpüklü Ayran

Köpüklü ve farklı bir tat ile yapılan Susurluk ayranı içilmeye değer bulunuyor.

Konaklama İçin Balıkesir Otel Seçenekleri

Ucuz Balıkesir uçak bileti ile seyahat edenler için oteller konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamaları mümkün olmuyor. Tek kişilik konaklama yanı sıra işlerde ve gezilerde de geniş bir yelpaze sunulmaktadır.

Adrina Termal Health Hotel
Edremit ilçesinde bulunan Adriana Termal Health Hotel termal havuzlarıyla 5 yıldızlı bir otel olarak yer alıyor. Otel içerisinde açık restoran, oyunlar, disko, mini bar, otopark, hamam, plaj, denize sıfır ve daha buna benzer pek çok özellik bulunuyor. Balıkesir Koca seyit havalimanına uzaklığı ise 18 KM’dir.
Edremit Balıkesir
Adramis Termal Hotel
Balıkesir’de butik otellerin arasında yer almakta olan otellerinde biri de Adresmis oteldir. 66 odadan oluşan Adramis Termal Hotel’de dağ manzaralı oteller bulunmaktadır. İçerisinde açık ve kapalı ayrıca A La Carte olmak üzere 3 tane restaurant bulunmaktadır. Şehir merkezine uzaklığı da 3 km olarak belirlenmiştir.
Bostancı Mahallesi Balıkesir Edremit
Güre Termal Resort
Edremit merkeze uzaklığı 15 km olan Güre Termal Resort toplam 111 odadan oluşuyor. Oda içerisinde saç kurutma makinesi, duş, tuvalet, manzaralı balkon, kanepe, masa ve gardarop gibi birçok unsur yer alıyor. Otel içerisinde kahvaltı, öğlen yemeği ve akşam yemeği veriliyor. Termal havuz ve açık havuz, hamam, sauna, masaj, tuz odası gibi odalarda otelde yer alıyor.
İskele mahallesi Edremit Balıkesir

Balıkesir Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Balıkesir 80,49 TL 1 Saat 5 Dakika
Antalya - Balıkesir 172,48 TL 13 Saat 5 Dakika
Ankara - Balıkesir 176,99 TL 1 Saat 25 Dakika
Konya - Balıkesir 179,48 TL 11 Saat 40 Dakika
Elazığ - Balıkesir 197,48 TL 13 Saat 30 Dakika
Adana - Balıkesir 200,48 TL 13 Saat 5 Dakika
Bodrum - Balıkesir 205,48 TL 12 Saat 20 Dakika
Dalaman - Balıkesir 206,48 TL 9 Saat 10 Dakika

Balıkesir İçin Diğer Popüler Ulaşım Seçenekleri

09:00 5-6 Saat
Edirne - Balıkesir
Otobüs Bileti
75 TL
İncele 21 Eki 2019
14:00 3-4 Saat
İzmir - Balıkesir
Otobüs Bileti
40 TL
İncele 21 Eki 2019
18:00 13-15 Saat
Kayseri - Balıkesir
Otobüs Bileti
125 TL
İncele 21 Eki 2019
18:30 15-17 Saat
Mersin - Balıkesir
Otobüs Bileti
140 TL
İncele 21 Eki 2019
20:30 14-16 Saat
Adana - Balıkesir
Otobüs Bileti
135 TL
İncele 21 Eki 2019
22:30 7-8 Saat
Ankara - Balıkesir
Otobüs Bileti
85 TL
İncele 21 Eki 2019

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Balıkesir ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Ada Severler Buraya! İşte Türkiye'nin En Güzel 8 Adası!
Ada Severler Buraya! İşte Türkiye'nin En Güzel 8 Adası!
28 Haziran 2019
Kalem Adası – İzmir Kalem Adası, Türkiye'nin bir Ege adalarından biri. Kalem adası Dikili'nin bir parçası. Turkuaz suları ile ünlü bu ada henüz turistlerin istilasına uğramadı. Bu sebeple huzurlu ve
Yaz Tatili Başlıyor! Çocuklara Karne Hediyesi Olacak 7 Tatil Önerisi
Yaz Tatili Başlıyor! Çocuklara Karne Hediyesi Olacak 7 Tatil Önerisi
16 Haziran 2019
Yaz tatilinde çocuklarınızı götüreceğiniz tatil yerleri arıyor ve kendinize tatil önerisi arıyorsanız, sizin için hazırladığımız Türkiye'den 7 tatil yerini inceleyebilirsiniz. Ayvalık Kuzey Ege’ni
Ramazan Bayramı'nda Nereye Gitmeli Diyenlere Özel 8 Öneri
Ramazan Bayramı'nda Nereye Gitmeli Diyenlere Özel 8 Öneri
03 Haziran 2019
1. Cunda Adası - Balıkesir Ege’deki tatil yerleri arasında bir seçim yapmaya çalışırken illaki aklınıza Cunda Adası gelir. Cunda Adası 18. yüzyılda Osmanlı’dan özerklik almış, büyük bir şehir olmamas
Eylül Ayında Balayı İçin En İdeal Yerler
Eylül Ayında Balayı İçin En İdeal Yerler
08 Eylül 2018
Bildiğimiz gibi yaz mevsimi aynı zamanda düğün sezonu olarak anılıyor. Bunun yanı sıra Eylül ayı da hem yaz mevsimini aratmayan havası hem de farklı tatil olanaklarıyla balayı için ideal zamanlardan b

Balıkesir Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (5)
İyi (1)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%83
%17
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
6 Değerlendirme
B*** A***
3 Kasım Cumartesi
Eğlencemizi sonuna kadar yaşadık, bu bize bir sene yeter
Ş*** E*** K***
3 Ekim Çarşamba
Tur hocamız çok ilgiiliydi teşeekkürler
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Balıkesir Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 20.10.2019 15:08:48 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Balıkesir, (Tümü)
BZIT
TR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=25249
/
25249