1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin Tekrar Dene

Uşak Uçak Bileti

21 Ekim
Bugün
Açık
22°C
22 Ekim
Yarın
Açık
21°C
23 Ekim
Çarşamba
Güneşli
22°C
Para Birimi
Türk Lirası (TRY)
Zaman Dilimi
GMT +3
Uşak Şehri En İyileri
  • Kaplıcalar
  • Ilıcak Subaşı Şelalesi Parkı
  • Tarhana Çorbası
Uşak

En Ucuz Uşak Yurtiçi Uçak Seferleri

İstanbul - Uşak
Türk Hava Yolları
23 Eki 2019
Denizli - Uşak
Anadolu Jet
05 Kas 2019
Konya - Uşak
Türk Hava Yolları
14 Kas 2019
Adana - Uşak
Türk Hava Yolları
23 Eki 2019
Gaziantep - Uşak
Türk Hava Yolları
03 Kas 2019
Kayseri - Uşak
Türk Hava Yolları
08 Kas 2019
Samsun - Uşak
Türk Hava Yolları
23 Eki 2019
Trabzon - Uşak
Türk Hava Yolları
23 Eki 2019
İzmir - Uşak
Türk Hava Yolları
22 Eki 2019
Ankara - Uşak
Türk Hava Yolları
23 Eki 2019
Antalya - Uşak
Türk Hava Yolları
23 Eki 2019
Hatay - Uşak
Türk Hava Yolları
14 Kas 2019
Kahramanmaraş - Uşak
Türk Hava Yolları
31 Eki 2019
Şanlıurfa - Uşak
Türk Hava Yolları
24 Eki 2019

En Ucuz Uşak Yurtdışı Uçak Seferleri

Amman - Uşak
Egyptair
09 Kas 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Uşak Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Uşak Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Uşak Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Uşak Havaalanları
Ülke Kodu
TR
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Türkçe
Toplu Taşıma Fiyatı
2,60 TL
Yemek Fiyatı
20 TL
Alkolsüz İçecek Fiyatı
4 TL

Uşak’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Şubat
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Haziran

Uşak uçak bileti kullanarak Uşak'a gitmek isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken en önemli konular arasında yolculuk için en uygun zamanın ne zaman olduğunu tespit etmek olacaktır. Normal şartlarda en güzel Yaz aylarında gidilmesi gerekse bile bahar ayının girişinde yapılan yarışmalara ilgi duyuyorsanız bu zamanlarda gidebilirsiniz. En uygun gün ve zamanı takip ederek ziyaret edebilirsiniz.

Uşak Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Uşak uçak bileti ile seyahat eden kişiler havalimanından şehir merkezine gitmek için değişik ulaşım araçlarından yararlanabiliyor.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 20 TL

Havalimanından Uşak şehir merkezine ulaşmak için tercih edilen ulaşım araçlarından birisi Havaş otobüsleridir. Uşak Havalimanı'na inen uçuşlardan hemen sonra havalimanından şehir merkezinin farklı noktalarına otobüs seferleri düzenleniyor.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 2,60 TL

Toplu taşıma araçları otobüsler ile Uşak şehir merkezine gitmek isteyen kişiler belediye otobüslerinden yararlanarak da havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlayabiliyor. Havalimanından ortalama süre: 15 dakika Havalimanından uzaklık: 7 km

Taksi

Ortalama Fiyatı: 20 TL

Havalimanından şehir merkezine en konforlu ve rahat ulaşım araçlarından birisi taksilerdir. Bekleme yapmadan dilediğiz saatte ulaşım imkanı bulabilirsiniz. Şehir merkezine rahat yolculuk yapmak isteyen kişilerin tercihi taksi olmaktadır.

Araç Kiralama

Havalimanından en rahat ve konforlu ulaşım istiyorsanız diğer bir tercihiniz araç kiralama olacaktır. Bu şekilde dilediğiniz şekilde yolculuk yapabilir, dolaşma imkanı bulabilirsiniz.

Uşak Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

ATM
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Uşak'ta havayolu ulaşımı için kullanılan havalimanı Uşak Havaliman'ıdır. Uşak uçak bileti avantajlarından yararlanarak havayolu şirketi ile şehre gezi düzenleyen yolcular ve farklı bölgelere uçmak isteyenler havalimanını kullanıyor.

Uşak Havalimanı'nın şehre olan uzaklığı ortalama olarak 7 km mesafede olup araç ile yaklaşık olarak 15 - 25 dakika gibi bir zaman sürmektedir.

Havalimanı dış ve iç hatlar olmak üzere iki farklı terminale sahiptir.

Terminal 1460 metre kare büyüklüğünde olup, 50 araçlık bir otoparka sahiptir.

Uşak’a Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Uşak uçak bileti avantajlarından yararlanarak Uşak'a gitmek için en önemli nedenlerden olan yörenin geleneksel olan lezzetli yemeklerini yemek olacaktır. Özellikle Tarhana çorbası yemeğe değer bir lezzet
  2. Harika mekanları ve gezilecek yerlere sahip Uşak' da şelaleler, parklar ve kanyonlar ile görülmeye değer harika mekanlar ile ziyaretçilerini bekliyor.
  3. Mutlaka görmeniz gereken tarihi mekanları özellikle Ulu Önder Atatürk'ün müzesi Uşak'a gitmeniz için gereken nedenler arasında yer alıyor.
  4. Şifa bulmak için gideceğiniz yerler arasında yer alan Uşak önemli kaplıcalara ev sahipliği yapıyor.
  5. Nisan ayında yapılan Ata sporları arasında yer alan cirit yarışmaları Uşak'a gitmeniz gereken nedenler arasında yer alıyor. Bu sporları izlemek için mutlaka gitmeniz ve görmeniz gerekiyor.

Uşak Hakkında

Uşak ili İç Ege Bölgesi'nde yer almaktadır. Uşak ilinde merkez ilçe dışında 5 ilçesi bulunmaktadır. Tarihin eski kentleri arasında yer alan Uşak kentinin eski adı Temenothytia'dır. İl merkezi Uşak'ın eski adı Uşşak'tır. Uşşak kelimesi iki anlama gelmektedir. Aşıklar diyarı olarak bilinen adı ile Evliya Çelebi Seyahatnamesi'nde yorumlanmıştır.

Halkın kendine has şivesi oldukça ilgi çekmektedir. Ege Bölgesi'nde bulunan şehirde yaşayan halk farklı bir şive kullanmaktadır. Birçok kelimeye değişik anlam katan yöre halkı ile sohbet ederken ufak bir tebessüm duyabiliyorsunuz.

Her yıl belirli aralıklarla gençlik festivalleri, cirit müsabakaları, sanat ve kültür festivalleri, yayla şenlikleri gibi aktiviteler düzenlenmektedir.

Uşak Fotoğraf Galerisi

Uşak Nerede?

Uşak Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2,60 TL
Taksi
3 TL/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Uşak ilinde en popüler ulaşım araçlarından biri minibüs ve midibüsler olmaktadır. Her yere ulaşım sağlayabileceğiniz bu araçlar ile gitmek istediğiniz yerlere kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Birçok tarihi ve gezi yerlerine bu araçlar ile ulaşmanız mümkün oluyor.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Maliyeti düşük olan bir diğer ulaşım aracı otobüs ile şehrin bir ucundan diğer bir ucuna kadar farklı servis imkanları ile otobüslerden yararlanabilirsiniz. Ayrıca özel araçlar ve taksiler ile gitmek istediğiniz yere kolalıkla gidebilirsiniz.

Uşak’da Gezilecek Yerler

Ilıcak Subaşı Şelalesi Parkı
Uşak Bedesteni
Atatürk Etnografya Müzesi
Uşak Arkeoloji Müzesi
Ulubey kanyonu
Doğa yürüyüşleri ve harika manzara için: Ilıcak Subaşı Şelalesi Parkı

Uşak denildiğinde ilk akla gelen yerlerden biri Ilıcak Subaşı Şelalesi olmaktadır. Eğlenilen ve keyifli yürüyüşler yapılabilen alan 10.000 metrekarelik bir alana kurulmuştur. İçerisinde futbol sahası, teniz kortu, yüzme havuzu, çocuk parkları ve harika manzarası ile gün boyu sıkılmadan vakit geçirebileceğiniz güzel bir alan. Çocuklar için eğlenebilecekleri, doğa severler için kartpostal niteliğinde çok büyük bir alan.

Alışveriş mi? Uşak Bedesteni Merkezi

Sahaflar çarşısı olarak kullanılan tarihi yapı hem gezmek hem de altın alışverişi yapmak için güzel ir mekan olacaktır. İl merkezinde bulunan kapalı çarşı Uşak'taki en sağlan ve kusursuz bedestenlerden oluşmaktadır. Söylentilere göre İtalyan bir mimar tarafından yapılmıştır. Ama genel olarak nasıl yapıldığı bilinmemektedir.

Atatürk'ün Hatıralarının Barındığı Müze: Etnografya Müzesi

Kurtuluş Savaşı sırasında Ulu Önder Atatürk'ün konakladığı yer olarak bilinen mekanda birçok eşyası sergilenmektedir. 1890 yılında yapıldığı ilinen mekan, Ulu Önder Atatürk, Yunan ordusu baş komutanı Trikopilis'i bu binada karşılamış ve teslim almıştır. 2 katlı olan ahşap yapının birinci katında Uşak yöresine ait eserler sergilenmekte olup, 2. katında ise Atatürk'e ait birçok giysi ve eşya sergilenmektedir.

Tarihi Eserlerin Sergilendiği mekan: Arkeoloji Müzesi

1970 yılında açılan tarihi müze birçok hazineye ev sahipliği yapıyor. Uşak'ın zengin tarihine ışık tutan mekanda on bin eser sergilenmektedir. Bizans ve Roma dönemine ait eserler, Karun Hazineleri olarak ilinen Lidya zenginliklerine kadar uzanmaktadır. Tüm bu zenginlikleri gidip gezebilirsiniz.

Muhteşem yapısı ile: Ulubey Kanyonu

Uşak'ın en önemli yapılarından olan Ulubey Kanyonu dünyanın en büyük 2. kanyonu olma özelliği taşımaktadır. 45 kilometre uzunluğa sahip kanyon birçok aktiviteye ev sahipliği yapmaktadır. Her saat başı şehir merkezlerinden ulaşım sağlanmaktadır. Hem kanyonu gezebilir hem de farklı aktivitelere katılabilirsiniz.

Uşak’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Alacatene
Tarhana Çorbası
Demir Tatlısı
Çömlek Eti
Uşak' da Mutlaka Yemeniz Gereken Lezzet

Uşak yöresel yemekleri arasında yer alan Alacetene mutlaka yemeniz gereken bir yemek. Uşak Uçak bileti olanakları ile şehre gittiğinizde mutlaka yemeniz gereken bir yemek çeşididir. Aslında yeşil mercimek ve bulgur karışımından yapılan hafif sulu bir çorba çeşididir.

Nefis Kokusu İle Tarhana Çorbası

Tarhana çorbası seviyorsanız birde, Uşak' de yemeniz gerekiyor. Harika kokusu ve lezzeti ile besleyici tarhana çorbası içerisinde yoğurt, un, süt, nane, soğan, domates, kırmızı ve yeşil biber barındırmaktadır. Tüm bu yararlı karışımları bir çömlek içinde mayalanmaya bırakarak 20 gün bekledikten sonra pişirmektedirler. Hem çok yararlı hem de çok lezzetlidir.

Enfes Görüntüsü İle Demir Tatlısı

Uşak yöresinde bulunan lezzeti birçok mekanda yemeniz mümkün oluyor. Uşak yöresine ait olan tatlı çeşidi adını şeklinden almaktadır. Çok lezzetli ve değişik bir tatlı türüdür.

Et Severler İçin Çömlek Eti

Çömlekte pişen bu harika lezzet, sebze ve et karışımından olmaktadır. Çömlek içinde harmanlanan lezzetler, pişerken harika bir lezzet oluşturuyor.

Konaklama İçin Uşak Otel Seçenekleri

Ucuz Uşak uçak bileti ile gerek iş, gerekse gezi amaçlı Uşak' a giden kişiler konaklama konusunda da geniş seçeneklere sahiptir.

Uşak Kremon Hotel
Atatürk mahallesinde yer alan Hotel otogara ve şehir merkezine oldukça yakın bir konumda bulunuyor. Ege bölgesinde bulunan en ünlü otel alışveriş merkezlerine de oldukça yakın bir konumda bulunuyor. Sakin bir otel pozisyonunda aile odaları, sigara içilmeyen odalar ve balayı çiftlerine özel hazırlanan odaları bulabilirsiniz.
Atatürk Mahallesi civril caddesi no: 20 Merkez
Ramada Uşak
5 yıldızlı otel konforunda harika bir mekan, Uşak havalimanına olan uzaklığı 6.2 km olup, şehir merkezine 3 dakikalık gibi kısa bir mesafededir. Yürüyerek ulaşabileceğiniz merkez de alışveriş yapabilir ve gezebilirsiniz. Otel içinde 110 aserior, 10 delue, ve 4 suitten oluşan toplam 124 odası bulunmaktadır.
Fevzi çakmak mahallesi Merkez
Yücel Hotel
Uşak'da en uygun otellerden biri olan Yücel Hotel her türlü ihtiyacınıza cevap verebilecek bir otel özelliğindedir. Otelde toplantı salonları, bar ve eğlence mekanları bulunmaktadır. Ayrıca 10 suit, 1 engelli, 77 standart olmak üzere toplamda 88 odaya sahiptir.
Kurtuluş mahallesi Barboros caddesi no: 9 Merkez

Uşak Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Uşak 107,89 TL 1 Saat 10 Dakika
Denizli - Uşak 217,88 TL 14 Saat 55 Dakika
Erzincan - Uşak 263,19 TL 17 Saat 55 Dakika
Sivas - Uşak 263,19 TL 14 Saat 40 Dakika
Mardin - Uşak 263,19 TL 14 Saat 55 Dakika
Malatya - Uşak 263,19 TL 11 Saat 40 Dakika
Konya - Uşak 263,19 TL 13 Saat 35 Dakika
Elazığ - Uşak 263,19 TL 9 Saat 25 Dakika

Uşak İçin Diğer Popüler Ulaşım Seçenekleri

09:30 1-2 Saat
İzmir - Uşak
Otobüs Bileti
23 TL
İncele 22 Eki 2019
10:00 2-3 Saat
Isparta - Uşak
Otobüs Bileti
38 TL
İncele 22 Eki 2019
10:30 5-6 Saat
Ankara - Uşak
Otobüs Bileti
83 TL
İncele 22 Eki 2019
17:00 17-19 Saat
Diyarbakır - Uşak
Otobüs Bileti
155 TL
İncele 22 Eki 2019
20:15 14-16 Saat
Gaziantep - Uşak
Otobüs Bileti
140 TL
İncele 22 Eki 2019
21:30 11-13 Saat
Adana - Uşak
Otobüs Bileti
110 TL
İncele 22 Eki 2019

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Uşak ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Seyahatte Molaların Vazgeçilmezi Afyonkarahisar ile İlgili 7 Bilgi
Seyahatte Molaların Vazgeçilmezi Afyonkarahisar ile İlgili 7 Bilgi
17 Şubat 2018
Akdeniz, Ege ve İç Anadolu gibi bölgelerde yapılan seyahatlerde, seyahatçilerin en çok uğradıkları mola yerlerinden biri olan Afyonkarahisar, mola konusunda ziyaretçilerine son derece geniş imkanlar s
Karavanla Seyahat Etmek İsteyenlere 6 Rota
Karavanla Seyahat Etmek İsteyenlere 6 Rota
06 Şubat 2018
Karavanla seyahat etmek, herkesin ortak hayalleri arasında yer almaktadır. Peki karavanla seyahat etmek için nereden başlayacağınızı biliyor musunuz? İşte sizler için derlemiş olduğumuz karavanla seya
Türkiye’nin Dört Bir Yanından Mutlaka Uğranması Gereken Şehir Festivalleri
Türkiye’nin Dört Bir Yanından Mutlaka Uğranması Gereken Şehir Festivalleri
27 Kasım 2017
Ülkemizin her bölgesinde şehir festivalleri düzenlenmektedir. Her şehrin kendine has özellikleri ve kültürüyle yapılan bu festivallere ülkenin her yerinden katılım olmaktadır. Hatta aynı zamanda yurt
Balayında Gitmek İsteyeceğiniz 10 Muhteşem Yer
Balayında Gitmek İsteyeceğiniz 10 Muhteşem Yer
31 Temmuz 2017
1- MALDİVLER Hint Okyanusu’nun pırlantası Maldiv Cumhuriyeti ya da diğer adıyla Maldivler, balayı rotalarının da vazgeçilmez noktalarından birisidir. Her yıl yüzlerce balayı turunun düzenlendiği

Uşak Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (5)
İyi (1)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%83
%17
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
6 Değerlendirme
H*** S***
23 Ekim Salı
Burası için çok yazı okumuştum bakalım gittiğim de görebilecek miyim beklentimi karşılayacak mı
E*** M***
3 Ekim Çarşamba
Sevgilim ile bu haftasonu kampa gidiyoruz, inşallah memnun kalırız.
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Uşak Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 21.10.2019 06:37:09 )

İzmir, (ADB)
ADB
TR
Uşak, (USQ)
USQ
TR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=25249
/
25249