1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
Uşak

Uşak Uçak Bileti

Uşak Para Birimi
Türk Lirası (TRY)
Uşak Zaman Dilimi
GMT +3
Uşak Şehri En İyileri
Kaplıcalar, Ilıcak Subaşı Şelalesi Parkı, Tarhana Çorbası
Uşak Hava Durumu (31 Temmuz) 36°C Açık
Uşak Hava Durumu (1 Ağustos) 35°C Güneşli

En Ucuz Uşak Yurtiçi Uçak Seferleri

İstanbul - Uşak
Türk Hava Yolları
12 Ağu 2020
Kütahya - Uşak
Türk Hava Yolları
14 Ağu 2020
Adana - Uşak
Türk Hava Yolları
06 Ağu 2020
Denizli - Uşak
Türk Hava Yolları
31 Tem 2020
İzmir - Uşak
Türk Hava Yolları
31 Tem 2020
Ankara - Uşak
Türk Hava Yolları
31 Tem 2020
Kayseri - Uşak
Türk Hava Yolları
25 Ağu 2020
Trabzon - Uşak
Türk Hava Yolları
05 Ağu 2020
Batman - Uşak
Türk Hava Yolları
01 Ağu 2020
Hatay - Uşak
Türk Hava Yolları
18 Ağu 2020
Gaziantep - Uşak
Türk Hava Yolları
13 Ağu 2020
Konya - Uşak
Türk Hava Yolları
01 Ağu 2020
Erzurum - Uşak
Türk Hava Yolları
01 Ağu 2020
Erzincan - Uşak
Anadolu Jet
04 Ağu 2020

Uşak Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Uşak Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Uşak Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Uşak Havaalanları
Ülke Kodu
TR
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Türkçe
Toplu Taşıma Fiyatı
2,60 TL
Yemek Fiyatı
20 TL
Alkolsüz İçecek Fiyatı
4 TL

Uşak’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Şubat
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Haziran

Uşak uçak bileti kullanarak Uşak'a gitmek isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken en önemli konular arasında yolculuk için en uygun zamanın ne zaman olduğunu tespit etmek olacaktır. Normal şartlarda en güzel Yaz aylarında gidilmesi gerekse bile bahar ayının girişinde yapılan yarışmalara ilgi duyuyorsanız bu zamanlarda gidebilirsiniz. En uygun gün ve zamanı takip ederek ziyaret edebilirsiniz.

Uşak Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Uşak uçak bileti ile seyahat eden kişiler havalimanından şehir merkezine gitmek için değişik ulaşım araçlarından yararlanabiliyor.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 20 TL

Havalimanından Uşak şehir merkezine ulaşmak için tercih edilen ulaşım araçlarından birisi Havaş otobüsleridir. Uşak Havalimanı'na inen uçuşlardan hemen sonra havalimanından şehir merkezinin farklı noktalarına otobüs seferleri düzenleniyor.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 2,60 TL

Toplu taşıma araçları otobüsler ile Uşak şehir merkezine gitmek isteyen kişiler belediye otobüslerinden yararlanarak da havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlayabiliyor. Havalimanından ortalama süre: 15 dakika Havalimanından uzaklık: 7 km

Taksi

Ortalama Fiyatı: 20 TL

Havalimanından şehir merkezine en konforlu ve rahat ulaşım araçlarından birisi taksilerdir. Bekleme yapmadan dilediğiz saatte ulaşım imkanı bulabilirsiniz. Şehir merkezine rahat yolculuk yapmak isteyen kişilerin tercihi taksi olmaktadır.

Araç Kiralama

Havalimanından en rahat ve konforlu ulaşım istiyorsanız diğer bir tercihiniz araç kiralama olacaktır. Bu şekilde dilediğiniz şekilde yolculuk yapabilir, dolaşma imkanı bulabilirsiniz.

Uşak Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

ATM
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Uşak'ta havayolu ulaşımı için kullanılan havalimanı Uşak Havaliman'ıdır. Uşak uçak bileti avantajlarından yararlanarak havayolu şirketi ile şehre gezi düzenleyen yolcular ve farklı bölgelere uçmak isteyenler havalimanını kullanıyor.

Uşak Havalimanı'nın şehre olan uzaklığı ortalama olarak 7 km mesafede olup araç ile yaklaşık olarak 15 - 25 dakika gibi bir zaman sürmektedir.

Havalimanı dış ve iç hatlar olmak üzere iki farklı terminale sahiptir.

Terminal 1460 metre kare büyüklüğünde olup, 50 araçlık bir otoparka sahiptir.

Uşak’a Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Uşak uçak bileti avantajlarından yararlanarak Uşak'a gitmek için en önemli nedenlerden olan yörenin geleneksel olan lezzetli yemeklerini yemek olacaktır. Özellikle Tarhana çorbası yemeğe değer bir lezzet
 2. Harika mekanları ve gezilecek yerlere sahip Uşak' da şelaleler, parklar ve kanyonlar ile görülmeye değer harika mekanlar ile ziyaretçilerini bekliyor.
 3. Mutlaka görmeniz gereken tarihi mekanları özellikle Ulu Önder Atatürk'ün müzesi Uşak'a gitmeniz için gereken nedenler arasında yer alıyor.
 4. Şifa bulmak için gideceğiniz yerler arasında yer alan Uşak önemli kaplıcalara ev sahipliği yapıyor.
 5. Nisan ayında yapılan Ata sporları arasında yer alan cirit yarışmaları Uşak'a gitmeniz gereken nedenler arasında yer alıyor. Bu sporları izlemek için mutlaka gitmeniz ve görmeniz gerekiyor.

Uşak Hakkında

Uşak ili İç Ege Bölgesi'nde yer almaktadır. Uşak ilinde merkez ilçe dışında 5 ilçesi bulunmaktadır. Tarihin eski kentleri arasında yer alan Uşak kentinin eski adı Temenothytia'dır. İl merkezi Uşak'ın eski adı Uşşak'tır. Uşşak kelimesi iki anlama gelmektedir. Aşıklar diyarı olarak bilinen adı ile Evliya Çelebi Seyahatnamesi'nde yorumlanmıştır.

Halkın kendine has şivesi oldukça ilgi çekmektedir. Ege Bölgesi'nde bulunan şehirde yaşayan halk farklı bir şive kullanmaktadır. Birçok kelimeye değişik anlam katan yöre halkı ile sohbet ederken ufak bir tebessüm duyabiliyorsunuz.

Her yıl belirli aralıklarla gençlik festivalleri, cirit müsabakaları, sanat ve kültür festivalleri, yayla şenlikleri gibi aktiviteler düzenlenmektedir.

Uşak Fotoğraf Galerisi

Uşak Nerede?

Uşak Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2,60 TL
Taksi
3 TL/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Uşak ilinde en popüler ulaşım araçlarından biri minibüs ve midibüsler olmaktadır. Her yere ulaşım sağlayabileceğiniz bu araçlar ile gitmek istediğiniz yerlere kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Birçok tarihi ve gezi yerlerine bu araçlar ile ulaşmanız mümkün oluyor.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Maliyeti düşük olan bir diğer ulaşım aracı otobüs ile şehrin bir ucundan diğer bir ucuna kadar farklı servis imkanları ile otobüslerden yararlanabilirsiniz. Ayrıca özel araçlar ve taksiler ile gitmek istediğiniz yere kolalıkla gidebilirsiniz.

Uşak’da Gezilecek Yerler

Ilıcak Subaşı Şelalesi Parkı
Uşak Bedesteni
Atatürk Etnografya Müzesi
Uşak Arkeoloji Müzesi
Ulubey kanyonu
Doğa yürüyüşleri ve harika manzara için: Ilıcak Subaşı Şelalesi Parkı

Uşak denildiğinde ilk akla gelen yerlerden biri Ilıcak Subaşı Şelalesi olmaktadır. Eğlenilen ve keyifli yürüyüşler yapılabilen alan 10.000 metrekarelik bir alana kurulmuştur. İçerisinde futbol sahası, teniz kortu, yüzme havuzu, çocuk parkları ve harika manzarası ile gün boyu sıkılmadan vakit geçirebileceğiniz güzel bir alan. Çocuklar için eğlenebilecekleri, doğa severler için kartpostal niteliğinde çok büyük bir alan.

Alışveriş mi? Uşak Bedesteni Merkezi

Sahaflar çarşısı olarak kullanılan tarihi yapı hem gezmek hem de altın alışverişi yapmak için güzel ir mekan olacaktır. İl merkezinde bulunan kapalı çarşı Uşak'taki en sağlan ve kusursuz bedestenlerden oluşmaktadır. Söylentilere göre İtalyan bir mimar tarafından yapılmıştır. Ama genel olarak nasıl yapıldığı bilinmemektedir.

Atatürk'ün Hatıralarının Barındığı Müze: Etnografya Müzesi

Kurtuluş Savaşı sırasında Ulu Önder Atatürk'ün konakladığı yer olarak bilinen mekanda birçok eşyası sergilenmektedir. 1890 yılında yapıldığı ilinen mekan, Ulu Önder Atatürk, Yunan ordusu baş komutanı Trikopilis'i bu binada karşılamış ve teslim almıştır. 2 katlı olan ahşap yapının birinci katında Uşak yöresine ait eserler sergilenmekte olup, 2. katında ise Atatürk'e ait birçok giysi ve eşya sergilenmektedir.

Tarihi Eserlerin Sergilendiği mekan: Arkeoloji Müzesi

1970 yılında açılan tarihi müze birçok hazineye ev sahipliği yapıyor. Uşak'ın zengin tarihine ışık tutan mekanda on bin eser sergilenmektedir. Bizans ve Roma dönemine ait eserler, Karun Hazineleri olarak ilinen Lidya zenginliklerine kadar uzanmaktadır. Tüm bu zenginlikleri gidip gezebilirsiniz.

Muhteşem yapısı ile: Ulubey Kanyonu

Uşak'ın en önemli yapılarından olan Ulubey Kanyonu dünyanın en büyük 2. kanyonu olma özelliği taşımaktadır. 45 kilometre uzunluğa sahip kanyon birçok aktiviteye ev sahipliği yapmaktadır. Her saat başı şehir merkezlerinden ulaşım sağlanmaktadır. Hem kanyonu gezebilir hem de farklı aktivitelere katılabilirsiniz.

Uşak’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Alacatene
Tarhana Çorbası
Demir Tatlısı
Çömlek Eti
Uşak' da Mutlaka Yemeniz Gereken Lezzet

Uşak yöresel yemekleri arasında yer alan Alacetene mutlaka yemeniz gereken bir yemek. Uşak Uçak bileti olanakları ile şehre gittiğinizde mutlaka yemeniz gereken bir yemek çeşididir. Aslında yeşil mercimek ve bulgur karışımından yapılan hafif sulu bir çorba çeşididir.

Nefis Kokusu İle Tarhana Çorbası

Tarhana çorbası seviyorsanız birde, Uşak' de yemeniz gerekiyor. Harika kokusu ve lezzeti ile besleyici tarhana çorbası içerisinde yoğurt, un, süt, nane, soğan, domates, kırmızı ve yeşil biber barındırmaktadır. Tüm bu yararlı karışımları bir çömlek içinde mayalanmaya bırakarak 20 gün bekledikten sonra pişirmektedirler. Hem çok yararlı hem de çok lezzetlidir.

Enfes Görüntüsü İle Demir Tatlısı

Uşak yöresinde bulunan lezzeti birçok mekanda yemeniz mümkün oluyor. Uşak yöresine ait olan tatlı çeşidi adını şeklinden almaktadır. Çok lezzetli ve değişik bir tatlı türüdür.

Et Severler İçin Çömlek Eti

Çömlekte pişen bu harika lezzet, sebze ve et karışımından olmaktadır. Çömlek içinde harmanlanan lezzetler, pişerken harika bir lezzet oluşturuyor.

Konaklama İçin Uşak Otel Seçenekleri

Ucuz Uşak uçak bileti ile gerek iş, gerekse gezi amaçlı Uşak' a giden kişiler konaklama konusunda da geniş seçeneklere sahiptir.

Uşak Kremon Hotel
Atatürk mahallesinde yer alan Hotel otogara ve şehir merkezine oldukça yakın bir konumda bulunuyor. Ege bölgesinde bulunan en ünlü otel alışveriş merkezlerine de oldukça yakın bir konumda bulunuyor. Sakin bir otel pozisyonunda aile odaları, sigara içilmeyen odalar ve balayı çiftlerine özel hazırlanan odaları bulabilirsiniz.
Atatürk Mahallesi civril caddesi no: 20 Merkez
Ramada Uşak
5 yıldızlı otel konforunda harika bir mekan, Uşak havalimanına olan uzaklığı 6.2 km olup, şehir merkezine 3 dakikalık gibi kısa bir mesafededir. Yürüyerek ulaşabileceğiniz merkez de alışveriş yapabilir ve gezebilirsiniz. Otel içinde 110 aserior, 10 delue, ve 4 suitten oluşan toplam 124 odası bulunmaktadır.
Fevzi çakmak mahallesi Merkez
Yücel Hotel
Uşak'da en uygun otellerden biri olan Yücel Hotel her türlü ihtiyacınıza cevap verebilecek bir otel özelliğindedir. Otelde toplantı salonları, bar ve eğlence mekanları bulunmaktadır. Ayrıca 10 suit, 1 engelli, 77 standart olmak üzere toplamda 88 odaya sahiptir.
Kurtuluş mahallesi Barboros caddesi no: 9 Merkez

Uşak Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Uşak 102,99 TL 1 Saat 15 Dakika
Kütahya - Uşak 237,88 TL 4 Saat 25 Dakika
Amasya - Uşak 265,91 TL 4 Saat 20 Dakika
Adana - Uşak 268,74 TL 14 Saat 45 Dakika
Denizli - Uşak 272,98 TL 5 Saat 25 Dakika
Dalaman - Uşak 279,99 TL 7 Saat 30 Dakika
İzmir - Uşak 279,99 TL 4 Saat 5 Dakika
Ankara - Uşak 279,99 TL 4 Saat

Uşak İçin Diğer Popüler Ulaşım Seçenekleri

08:00 2-3 Saat
Kütahya - Uşak
Otobüs Bileti
33 TL
İncele 01 Ağu 2020
10:00 2-3 Saat
Isparta - Uşak
Otobüs Bileti
40 TL
İncele 01 Ağu 2020
14:00 5-6 Saat
Ankara - Uşak
Otobüs Bileti
83 TL
İncele 01 Ağu 2020
14:00 14-16 Saat
Gaziantep - Uşak
Otobüs Bileti
185 TL
İncele 01 Ağu 2020
20:00 3-4 Saat
İzmir - Uşak
Otobüs Bileti
45 TL
İncele 01 Ağu 2020
21:30 7-8 Saat
İstanbul - Uşak
Otobüs Bileti
120 TL
İncele 01 Ağu 2020

Uşak Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Uşak uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Anadolu Jet, Türk Hava Yolları.
 • Uşak yurt içi uçak bileti ne kadar?

  Uşak varışlı popüler yurt içi uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Uşak olup, bilet fiyatı 102,99 TL'dir.
 • Uşak şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?

  Yılın en uygun zamanı Şubat ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Uşak ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Konya Mavi Treni Hakkında Tüm Bilgiler
Konya Mavi Treni Hakkında Tüm Bilgiler
13 Mart 2020
Kalkış Şehir: İzmir Varış Şehir: Konya Rota Uzunluğu: 694 Km Yolculuk Süresi: 12 Saat Konya Mavi Tren Nedir? Konya Mavi Tren; İzmir(Basmane)’den başlayıp Konya’da biten tren güzergâhıdır. Konya
17 Eylül Ekspresi Hakkında Tüm Bilgiler
17 Eylül Ekspresi Hakkında Tüm Bilgiler
03 Mart 2020
Kalkış Şehir: İzmir Varış Şehir: Bandırma Rota Uzunluğu: 240 Km Yolculuk Süresi: 6 Saat 20 Dakika 17 Eylül Ekspresi Nedir? 17 Eylül Ekspresi, İzmir Basmane ve Balıkesir Bandırma arasında günlük
Uşak İle İlgili Muhtemelen Hiç Duymadığınız İlginç Bilgiler
Uşak İle İlgili Muhtemelen Hiç Duymadığınız İlginç Bilgiler
11 Ekim 2018
Ege Bölgesi’nin, İç Anadolu Bölgesi sınırında bulunan Uşak iki bölgenin kültürünün de harmanlandığı bir il olarak oldukça ilgi çekici bir yer. Ülkemizdeki elektriğin ilk kullanıldığı il olan Uşak, çal
Uşak’a Gittiğinizde Mutlaka Görmeniz Gereken 5 Yer
Uşak’a Gittiğinizde Mutlaka Görmeniz Gereken 5 Yer
11 Nisan 2016
Uşak, Ege Bölgesi’nde Orta ve Batı Anadolu’yu birbirine bağlayan, Gördes-Uşak Platosu üzerinde yer alan bir ildir. Tarih boyunca hem yerinden hem de ikliminden dolayı yerleşim merkezlerinden bir tanes

Uşak Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (88)
İyi (7)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%93
%7
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,9
95 Değerlendirme
H*** S***
23 Ekim Salı
Burası için çok yazı okumuştum bakalım gittiğim de görebilecek miyim beklentimi karşılayacak mı
E*** M***
3 Ekim Çarşamba
Sevgilim ile bu haftasonu kampa gidiyoruz, inşallah memnun kalırız.
B*** G***
11 Eylül Salı
Herşeye rağmen çok güzeldi. Biz çok keyif aldık, güzel bir şehir
M*** B*** T***
28 Temmuz Cumartesi
Hep merak ettiğim biryerdi gideceğim bu sefer kaçarı göçeri yok
S*** A***
10 Haziran Pazar
köpeğimle uçak yolculuğğuna ilk kez çıktık bu şehride yolculuğuda çok sevdik
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Uşak Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 31.07.2020 03:46:09 )

İzmir, (ADB)
ADB
TR
Uşak, (USQ)
USQ
TR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=90163
/ True
90163