1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!
Kütahya

Kütahya Uçak Bileti

Kütahya Para Birimi
Türk Lirası (TRY)
Kütahya Zaman Dilimi
GMT +3
Kütahya Şehri En İyileri
Seramik, Kütahya Çini Müzesi, Şibitli Tavuk Tiridi
Kütahya Hava Durumu (20 Ekim) 15°C Bulutlu
Kütahya Hava Durumu (21 Ekim) 16°C Sağanak Yağmur

En Ucuz Kütahya Yurtiçi Uçak Seferleri

İstanbul - Kütahya
Türk Hava Yolları
15 Kas 2020
Denizli - Kütahya
Türk Hava Yolları
09 Kas 2020
Adana - Kütahya
Türk Hava Yolları
26 Eki 2020
Kayseri - Kütahya
Türk Hava Yolları
25 Eki 2020
Nevşehir - Kütahya
Anadolu Jet
03 Kas 2020
Ankara - Kütahya
Türk Hava Yolları
27 Eki 2020
İzmir - Kütahya
Türk Hava Yolları
27 Eki 2020
Antalya - Kütahya
Anadolu Jet
02 Kas 2020
Konya - Kütahya
Türk Hava Yolları
25 Eki 2020
Gaziantep - Kütahya
Türk Hava Yolları
25 Eki 2020
Diyarbakır - Kütahya
Türk Hava Yolları
03 Kas 2020
Hatay - Kütahya
Türk Hava Yolları
25 Eki 2020
Şanlıurfa - Kütahya
Türk Hava Yolları
28 Eki 2020
Kahramanmaraş - Kütahya
Türk Hava Yolları
24 Eki 2020

En Ucuz Kütahya Yurtdışı Uçak Seferleri

Köln - Kütahya
Türk Hava Yolları
27 Eki 2020
Stuttgart - Kütahya
Türk Hava Yolları
27 Eki 2020
Paris - Kütahya
Türk Hava Yolları
26 Eki 2020
Bakü - Kütahya
Türk Hava Yolları
29 Eki 2020
Tiflis - Kütahya
Georgıan Aırways
26 Eki 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Kütahya Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Kütahya Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
TR
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Türkçe
Toplu Taşıma Fiyatı
2,50 TL
Yemek Fiyatı
20 TL
Alkolsüz İçecek Fiyatı
3,50 TL

Kütahya’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Kasım
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Temmuz

Ucuz Kütahya uçak bileti kullanarak Kütahya'ya gitmek isteyen ziyaretçilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konulardan birisi de ziyaret ve yolculuk için en uygun zamanın hangisi olduğunu tespit etmektir.

Kentin güzelliklerini yaşamak adına en uygun mevsim her ne kadar yaz ayları olsa da; Kütahya 4 mevsimde de gezilecek görülecek yerdir.

Ayrıca bahar aylarında göllerin berraklığı, ağaçların yeşili ve eşsiz tarihi ile ülkenin birçok yerinden binlerce ziyaretçi Kütahya’ya akın etmektedir.

Kütahya Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Kütahya uçak bileti ile seyahat eden yolcular havalimanından kent merkezine gitmek için farklı ulaşım araçlarından yararlanabilmektedir.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 25 TL

Havalimanından Kütahya, Afyon ve Uşak şehir merkezlerine ulaşmak için tercih edilebilecek olan ulaşım araçlarından birisi toplu taşıma otobüsleridir. Kütahya Havalimanı'na inen uçakların iniş saatinden sonra sefer yapan yolcu servisleri havalimanından şehir merkezinin farklı noktalarına sefer düzenlemektedir.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 2,50 TL

Toplu taşıma ile havalimanından Kütahya şehir merkezine gitmek isteyen yolcular belediye otobüslerinden yararlanamayacaklardır. Belediye otobüslerinin havaalanına güzergahı bulunmamaktadır. Fakat; şehirlerarası minibüslerle de gayet uygun ücrette yolculuk yapılabilir. Havalimanından ortalama süre: 30 dakika Havalimanından uzaklık: 45 km

Taksi

Ortalama Fiyatı: 150 TL

Havalimanından şehir merkezine gitmek için toplu taşıma araçlarını kullanmak istemeyen, etrafın güzelliğini de izlemek isteyen ve daha rahat bir şekilde istediği noktaya gitmek isteyen ziyaretçiler için en uygun seçeneklerden birisi de taksidir. Havalimanından günün her saati kalkan taksiler sayesinde istenilen noktaya daha kısa ve konforlu bir şekilde ulaşım sağlanabilmektedir.

Araç Kiralama

Yukarıda belirtilen ulaşım seçeneklerinin yanı sıra havalimanına iniş yapan ziyaretçiler havalimanı terminalinde yer alan araç kiralama şirketlerinden istedikleri özelliklerde araç kiralayarak da yolculuklarını tamamlay

Kütahya Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Kütahya'da havayolu ulaşımı için kullanılan havalimanı Zafer Havalimanı'dır. En büyük özelliği ise; Afyonkarahisar ve Uşak illerine de hizmet vermektedir.

Kütahya uçak bileti avantajlarından yararlanarak havayolu ile şehre seyahat eden yolcular ve farklı noktalara uçmak isteyen yolcular havalimanını kullanmaktadır.

Kütahya Zafer Havalimanı'nın şehir merkezine olan uzaklığı 41 km olduğu için havalimanından kent merkezine 35-40 dakika gibi bir sürede ulaşım sağlanabilmektedir.

Havalimanı iç ve dış hatlar birlikte olmak üzere tek terminale sahiptir. İç hatlar terminalinde yolcular için bekleme salonu, kafe, büfe, araç kiralama ofisi, bebek bakım odası gibi hizmetler bulunmaktadır.

Dış hatlar da aynı yerde hizmet verdiği için verilen hizmetlerde aynıdır.

Kütahya’ya Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Kütahya uçak bileti avantajlarından yararlanarak Kütahya'ya gitmek için en önemli nedenlerden birisi yörenin geleneksel lezzeti olan Kütahya sini mantıdır.
 2. Şehir ile özdeşleşmiş olan şeylerden birisi de mükemmel görselliği ile çini ve seramik işçiliğidir. Ayrıca; Çini Müzesi ve Çiniciler Çarşısı da muhakkak gezilmesi gereken yerlerdir. Sadece görmek için bile Kütahya’ya gidecek bir sebebiniz bulunmaktadır.
 3. Kütahya'nın sembolü olan "Kütahya Kalesi" aynı zamanda mutlaka görülmesi gereken, dünyanın birçok uygarlığına ev sahipliği yapmış, eşsiz bir tarihtir.
 4. Kütahya Ulu Cami, Dumlupınar Şehitliği, Aizanoi Antik Kenti ve Çinili Cami Görülmesi gereken yerlerin başındadır.
 5. İçindeki doğal mineralleri ile sağlığa iyi gelen yanı sıra şifalı çamurlarla bir çok rahatsızlığa deva olan kaplıcalar ilimizin en önemli yerlerindendir.

Kütahya Hakkında

Ege Bölgesi'nin İç Batı Anadolu Bölümü'nde yer alan Kütahya, bulunduğu bölge ile asıl Ege Bölgesi arasında bir eşik durumundadır. Dünyanın en eski şehirlerinden birisi olma özelliğine de sahiptir. Kütahya ve çevresinin tarihi Hititlerle başlamaktadır. Daha sonra Frikya, Lidya, Persler gibi bir çok uygarlığın hakimiyeti altında olmuştur. Antik kayıtlarda Kütahya için Yunan masal yazarı Esop’un doğduğu memleket diye bahsederler.

Kütahya ilk kurulduğu zamanlarda adı seramik kenti manasına gelen ‘seramorum’ idi. Kaynaklara göre bir çok isim ile anılmıştır. Selçuklu Türkleri tarafından fethedilince şehre ‘Kütahiye’ ismi verilmiştir. Fakat; zamanla Kütahya halini almıştır. Anadolu’da Türk hakimiyeti başladığında ise; Kütahya ve çevresi Germiyanoğulları Beyliğine verildi. Kütahya şehri 2 kez Germiyanoğulları Beyliği'ne başkentlik yapmıştır. Daha sonra Osmanlı Devletine Devlet Hatun’un çeyizi olarak verilmiştir.

Coğrafi konumu olarak; doğudan Eskişehir, güneydoğudan Afyonkarahisar, güneyden Uşak, güneybatıdan Manisa batıdan Balıkesir, kuzey ve kuzeybatıdan Bursa ile çevrilidir. Ayrıca demiryolu ulaşım imkanları da vardır.

Kütahya akarsuları, gölleri, kaplıcaları, ovaları ve çayları ile doğa güzelliğine de sahip bir şehrimizdir. İklim olarak ise; ilin doğu kesimlerinde yaz sıcak ve kurak, kış soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlin batı kesimlerinde deniz iklimi egemen olduğundan daha yumuşaktır. Ekonomisi; Çini ve seramik sanatıdır.

Son derece renkli bir şehir olan Kütahya'ya gittiğinizde birbirinden güzel çini işlemeleri, doğa güzellikleri ve lezzetli yemekleri ile tatilin keyfine doyamayacaksınız.

Kütahya Fotoğraf Galerisi

Kütahya Nerede?

Kütahya Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2,50 TL
Taksi
3 TL/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Kütahya'da şehir içi ulaşımda kullanılan en temel ulaşım aracı belediye otobüsleridir. Şehrin tüm merkezi noktalarından geçtiği için Kütahya halkı diğer ulaşım araçlarına göre belediye otobüslerini tercih etmektedir. Havalimanına güzergahı yoktur. Fakat; ilçeler arası minibüsle Zafer havaalanına gitmek mümkündür.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Kentin farklı noktalarına onlarca sefer düzenlenen belediye otobüsleri ile ekonomik bir şekilde seyahat edilebilmektedir. Maliyet olarak daha yüksek olsa da konfor anlamında daha rahat olan taksi seçeneğinin bulunduğunu da belirtelim. Ayrıca; araç kiralama seçenekleri de vardır.

Kütahya’da Gezilecek Yerler

Kütahya Kalesi
Sera Kütahya AVM
Kütahya Çini Müzesi
Kaplıcalar
Dönenler Mevlevihanesi
Tarihi Yaşamak İçin En Doğru Adres: Kütahya Kalesi

Ulaşımda biraz yorsa da görselliği ile bu yorgunluğu unutturacak olan bu kale; Bizanslılar tarafından yapılmış, çok defa uygarlık değiştirmiş fakat güzelliğinden ve sağlam yapısından hiçbir şey kaybetmemiştir.

Alışveriş mi? Sera Kütahya Alışveriş Merkezi

Alışveriş tutkunları için Kütahya'da birbirinden farklı özelliklerde alışveriş merkezi bulunmaktadır. Bu merkezlerden birisi de şehir merkezinde yer alan Sera Kütahya Alışveriş Merkezi'dir. İçerisinde çok sayıda mağaza bulunan alışveriş merkezi, aynı zamanda ziyaretçilerinin yeme ve içme isteklerini karşılayabilecek önemli markalara ait restoran ve kafelere de ev sahipliği yapmaktadır.

Kütahya Çini Müzesi

Germiyanoğlu II. Yakup Bey imaretinin önemli bir öğesi olmakla birlikte, bu yapı 3 bölüm halinde dizayn edilmiştir. Kase, tabak, vazo gibi çini işlemesi olan zarafetin görsel hali bu eşyalar ziyaretçilerinin gözüne şenlik katmaktadır. Sanatın ve sabrın birleşimi tüm çini işlerini bir arada görmeniz mümkündür.

Adeta Şifa Bahçesi: Kaplıcalar

Birçok kişinin şifa için ziyaret ettiği kaplıcalar; yürüyüş, rafting ve olta balıkçılığı yapılabilecek Dereli Kaplıcaları, Sağlıklı bir yaşam için, bir çok rahatsızlığa deva cennet kaplıcaları olarak ta bilinene Simav Çitgöl Kaplıcaları, yanı sıra; yine şifa dağıtmaya devam eden Enyal ve Ilıca Harlek kaplıcaları şehrin en önemli termalleridir. Birçok etkinlik ve şifa için kesinlikle uğranması gereken yerlerdir.

Dönenler Mevlevihanesi

Kütahya’nın merkezinde yer alan Dönenler Mevlevihanesi Mevlevi kültürün en önemli üçüncü merkezidir. Geçmişi eskiye dayanan bu yapıt iç ve dış mimarisi ile görülmesi gereken yerlerdendir.

Kütahya’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Şibitli Tavuk Tiridi
Kütahya Sini Mantısı
Kütahya Küp Kebabı
Haşhaşlı Gözleme
Kütahya’da yenilesi Lezzet: Şibitli Tavuk Tiridi

Kütahya’ya has bir lezzeti ile yapıldığında çok daha farklı bir tat alacağınız tirit; bir çok yörede yapılmasına rağmen Kütahya ilinde bir başka güzel. El açması ve tavukla harmanlanmış lezzetlerinden birisidir. Kütahya uçak bileti olanakları ile sadece tirit yemek için bile dünyanın bir ucundan şehri ziyaret eden çok sayıda ziyaretçi bulunmaktadır.

Tepsideki Görüntüsü Bir Başka: Kütahya Sini Mantısı

Kütahya’nın farklı lezzetlerinden biri olan ve önce görüntüsü ile cezbeden yemeklerdendir sini mantı. Özenle açılan hamurun iç harçla birleştirilerek tepside buluşturulmasıdır. Yemesi ayrı bir keyif veren Kütahya sini mantısı, lezzetinin yanı sıra görünüşü ile de ün yapmıştır.

Kütahya Küp Kebabı

Güveç malzemelerinin o harika buluşmasını küpte gerçekleştirilmesidir bu lezzetli yemek. Kütahya ziyaretinde kesinlikle denenmesi gereken ve lezzeti kadar farklı pişirme tekniği ile de herkesi cezp etmektedir.

Kente Özel Lezzet: Haşhaşlı Gözleme

Hamur işi sevenlerin mutlaka tüketmesi gereken yiyeceklerden birisi de gözlemedir. Bu öyle sıradan bir gözleme değil; şimdiye kadar yediğiniz tüm gözlemeleri unutturacak bir lezzet.

Konaklama İçin Kütahya Otel Seçenekleri

Ucuz Kütahya uçak bileti ile gerek iş, gerekse gezi amaçlı Kayseri'ye giden ziyaretçiler konaklama konusunda da geniş seçeneklere sahiptir.

Hilton Garden Inn Kütahya
Atatürk Bulvarı üzerinde yer alan Hilton Garden Inn Kütahya, 4 yıldızlı otel arayan ziyaretçiler için en önemli seçeneklerden birisidir. Şehir merkezinde bulunan otel, iş ve alışveriş bölgesinin de tam merkezindedir. Ayrıca; araç kiralama, çamaşırhane, kapalı restoran ve fitness center gibi imkanlarda sunmaktadır. Otel havalimanına 44 km uzaklıktadır.
Servi Mah. Atatürk Blv.
Yoncalı Thermal Hotel
Kütahya'nın 3 yıldızlı otellerinden birisi de Yoncalı Thermal Hotel'dir. Şehir merkezinde 16 km ve Zafer havalimanına olan uzaklığı ise 70 km civarındadır. Müşterilerine kaliteli hizmetler sunan otelin oyun salonu, sauna, hamam, masaj, kapalı ve açık restoran, kapalı havuz ve otopark gibi oldukça geniş seçenekleri de vardır.
Yoncalı Mahallesi Kütahya Tavşanlı Karayolu 16. km
Gdz Hotels Çavdarhisar
Kütahya Zafer Havalimanı'na 42,5 km mesafede olan otelden havalimanına araçla 30 35 dakika gibi bir sürede ulaşım sağlanabiliyor. Müşterilerine spor salonu, restoran, her gün açık büfe kahvaltı servisi ve toplantı odası gibi özellikler sunan otel Kütahya uçak seyahati ile kente giden birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.
Cereller Mah. Başaran Ulusoy Cad. No: 22

Kütahya Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Kütahya 120,99 TL 1 Saat 15 Dakika
Denizli - Kütahya 210,51 TL 6 Saat 20 Dakika
Ordu - Kütahya 231,82 TL 6 Saat 10 Dakika
Mardin - Kütahya 232,82 TL 16 Saat 25 Dakika
Adana - Kütahya 234,74 TL 7 Saat 10 Dakika
Erzurum - Kütahya 234,74 TL 17 Saat
Kayseri - Kütahya 234,74 TL 6 Saat 30 Dakika
Samsun - Kütahya 234,74 TL 6 Saat 40 Dakika

Kütahya İçin Diğer Popüler Ulaşım Seçenekleri

08:30 1-2 Saat
Afyon - Kütahya
Otobüs Bileti
25 TL
İncele 21 Eki 2020
16:30 1-2 Saat
Eskişehir - Kütahya
Otobüs Bileti
20 TL
İncele 21 Eki 2020
19:14 13-15 Saat
Hatay - Kütahya
Otobüs Bileti
120 TL
İncele 21 Eki 2020
21:30 10-12 Saat
Kayseri - Kütahya
Otobüs Bileti
120 TL
İncele 21 Eki 2020
23:59 5-6 Saat
İstanbul - Kütahya
Otobüs Bileti
95 TL
İncele 21 Eki 2020
23:59 10-12 Saat
Adana - Kütahya
Otobüs Bileti
110 TL
İncele 21 Eki 2020

Kütahya Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Kütahya uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Anadolu Jet, Georgıan Aırways, Türk Hava Yolları.
 • Kütahya yurt içi uçak bileti ne kadar?

  Kütahya varışlı popüler yurt içi uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Kütahya olup, bilet fiyatı 120,99 TL'dir.
 • Kütahya yurt dışı uçak bileti ne kadar?

  Kütahya varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu Köln - Kütahya olup, bilet fiyatı 1.405,42 TL'dir.
 • Kütahya şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?

  Yılın en uygun zamanı Kasım ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Kütahya ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

İstanbul Otogarları Nerede? İstanbul’da Kaç Tane Otogar Var?
İstanbul Otogarları Nerede? İstanbul’da Kaç Tane Otogar Var?
04 Eylül 2020
İstanbul, Türkiye’nin en gelişmiş şehirlerinden birisi olup, farklı vasıtalar ile kolay ulaşım sağlanabilecek bir şehrimizdir. Öyle ki, uçak, tren, feribot ve otobüs bileti gibi pek çok farklı alterna
Kütahya’da Gezilecek Yerler: Kütahya’da Nereye Gidilir?
Kütahya’da Gezilecek Yerler: Kütahya’da Nereye Gidilir?
28 Ağustos 2020
Kütahya 579,257 nüfusu ile Ege bölgesinin en hareketli şehirlerinden birisidir. Seramik ve Çini üretimi ile tanınan bu şehirde her yıl çeşitli amaçlarla yönelik bir dizi ziyaret yapılmaktadır. Bölgeye
Manisa’da Gezilecek Yerler: Manisa’da Nereye Gidilir?
Manisa’da Gezilecek Yerler: Manisa’da Nereye Gidilir?
24 Ağustos 2020
Manisa Ege bölgesinin ortasında bulunur ve Türkiye’nin en kalabalık 14. şehridir. Manisa’ya yakın şehirler Uşak, Kütahya, Aydın, Denizli, Balıkesir ve İzmir’dir. İzmir’den sonra Ege Bölgesinin 2.büyük
Eskişehir’de Gezilecek Yerler: Eskişehir’de Nereye Gidilir? Nasıl Gidilir?
Eskişehir’de Gezilecek Yerler: Eskişehir’de Nereye Gidilir? Nasıl Gidilir?
17 Nisan 2020
Özellikle son yılların popüler gezi şehri Eskişehir, yerli ve yabancı turistler için Tarihi Odunpazarı bölgesi, Porsuk Çayı, Sazova Parkı, Kurşunlu Külliyesi, Balmumu Müzesi ve özellikle yaz zamanı ye

Kütahya Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (80)
İyi (18)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%82
%18
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
98 Değerlendirme
H*** Y***
8 Ekim Pazartesi
Kurban bayramı için oraya gideceğiz, bakalım nasıl biryer görücez
T*** H***
17 Haziran Pazar
Kütahyaya yemin törenine gitmiştik gerçekten küçük ama kaliteli bir şehir
İ*** A***
11 Haziran Pazartesi
kızım üniversteyi burada kazanmasaydı gelemezdik ama çok güzel bi şehir ve mutlaka görülmeli
P*** M***
25 Ağustos Cumartesi
Kamp için gitmiştik güzel ve keyifli geçmişti. Teşekkürler.
U*** S*** T***
16 Temmuz Pazartesi
Gizemli bir şehir dili olsa neler anlatacak allah bilir,
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Kütahya Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 20.10.2020 03:40:22 )

Ankara, (ESB)
ESB
TR
Kütahya, (KZR)
KZR
TR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=54961
/ True
54961