1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!
Kocaeli (İzmit)

Kocaeli (İzmit) Uçak Bileti

Kocaeli (İzmit) Para Birimi
Türk Lirası (TRY)
Kocaeli (İzmit) Zaman Dilimi
GMT +3
Kocaeli (İzmit) Şehri En İyileri
Kayak, Kartepe Kayak Merkezi, Pişmaniye
Kocaeli (İzmit) Hava Durumu (15 Eylül) 28°C Parçalı Bulutlu
Kocaeli (İzmit) Hava Durumu (16 Eylül) 27°C Parçalı Bulutlu

En Ucuz Kocaeli (İzmit) Yurtiçi Uçak Seferleri

22 Eyl 2020
18 Eyl 2020
Malatya - Kocaeli (İzmit)
Türk Hava Yolları
01 Eki 2020
01 Eki 2020
16 Eyl 2020
Alanya - Kocaeli (İzmit)
Türk Hava Yolları
15 Eyl 2020

Kocaeli (İzmit) Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Kocaeli (İzmit) Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Kocaeli (İzmit) Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Kocaeli (İzmit) Havaalanları
Ülke Kodu
TR
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Türkçe
Toplu Taşıma Fiyatı
2,50 TL
Yemek Fiyatı
20 TL
Alkolsüz İçecek Fiyatı
4,50 TL

Kocaeli’ye Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
İlkbahar
En Ucuz Ay
Mayıs
En Ucuz Gün
Perşembe
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Temmuz

Ucuz Kocaeli uçak bileti kullanarak Kocaeli'ne gitmek isteyen ziyaretçilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konulardan birisi de ziyaret için ve yolculukta en uygun zamanın hangisi olduğunu tespit etmektir.

Normalde kentin güzelliklerini yaşamak adına en uygun mevsim yaz aylarıdır. Ancak kış aylarında kayak yapmak için Kartepe Kayak Merkezi'ne gitmek ve kayak merkezinin tadını çıkarmak isteyen ziyaretçiler kış mevsiminde de rahatlıkla Kocaeli'ni ziyaret edebilirler.

Kocaeli (İzmit) Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Kocaeli uçak bileti ile seyahat eden yolcular havaalanından şehir merkezine gitmek için farklı ulaşım araçlarından yararlanabilmektedir.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 15 TL

Havalimanından Kocaeli kent merkezine ulaşmak için tercih edilebilecek Havaş otobüsü hizmeti bulunmamaktadır. Fakat; Uçak şirketlerinin yolcuları için ayarlamış olduğu servisler yolcu iniş saatinden 25 dakika sonra şehir merkezine ulaştırmak gibi hizmetler sunmaktadır.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 3,25 TL

Toplu taşıma ile havalimanından Kocaeli şehir merkezine gitmek isteyen yolcular belediye otobüslerinden yararlanarak da havalimanından merkeze ulaşım sağlayabilmektedir. Uçak iner inmez ulaşırlar ve bekleme yapmadan gidebilirsiniz. Uçak saatlerine göre düzenlenen Kocaeli belediyesine ait otobüsler ile Körfez, Derince, İzmit ve Otogar güzergahını izleyerek il merkezine gidilebilmektedir.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 35 TL

Havalimanından şehir merkezine gitmek için toplu taşıma araçlarının yanı sıra; taksilerde bulunmaktadır. Daha rahat bir şekilde istediği noktaya ulaşmak isteyen ziyaretçiler için en uygun seçeneklerden birisidir taksi. Havalimanından 24 saat boyunca kalkan taksiler sayesinde istenilen noktaya daha kısa bir şekilde ulaşım sağlanabilmektedir.

Araç Kiralama

Yukarıda belirtilen ulaşım aracı seçeneklerinin yanı sıra havalimanına iniş yapan ziyaretçiler havalimanının iç hatlar terminalinde yer alan araç kiralama ofislerinden istedikleri özelliklere sahip araçlar kirala

Kocaeli (İzmit) Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Kocaeli'nde havayolu ulaşımı için kullanılan havalimanı Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı'dır. Sivil ve askeri kategoride hizmet vermektedir. Kocaeli uçak bileti avantajlarından yararlanarak havayolu ile şehre seyahat eden yolcular ve farklı noktalara uçmak isteyen yolcular havalimanını kullanmaktadır.

Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı'nın şehir merkezine olan uzaklığı 10 km olduğu için havalimanından kent merkezine 15-20 dakika gibi kısa bir sürede ulaşım sağlanabilir.

İlimizin havalimanında iç ve dış hatlar terminali aynı binada hizmet vermektedir. İç hatlar terminalinde yolcular için kafe, büfe, araç kiralama ofisleri, danışma, sağlık ünitesi ve kayıp eşya ofisi gibi hizmetler bulunmaktadır.

Dış hatlar ve iç hatlar terminali aynı binada hizmet vermektedir.

Kocaeli’ye Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Kocaeli uçak bileti avantajlarından yararlanarak Kocaeli'ne gitmek için en büyük nedenlerden birisi de yörenin geleneksel lezzeti olan Kandıra yoğurdudur.
 2. Şehir ile özdeşleşmiş el dokuması Kocaeli Hereke halı ve efsanelere konu olmuş Karamürsel sepetidir. Sadece bu mükemmellikler için bile Kocaeli'ne gidecek bir sebebiniz bulunmaktadır.
 3. Kocaeli'nin "Kartepe Kayak Merkezi" aynı zamanda mutlaka görülmesi gereken, eşsiz güzelliğe sahip kayak merkezlerinden birisidir.
 4. Kocaeli adından tel tel, lezzetli pişmaniyesi ile çok bahsettirmektir.
 5. Kocaeli; Bizans, Pers, Yunan, Selçuklu Devleti, Osmanlı Devleti ve Cumhuriyet derken birçok devlete ev sahipliği yapmıştır. Bu sebeple de tarih anlamında çok şeyler biriktirmiştir.

Kocaeli (İzmit) Hakkında

Marmara Bölgesi'nde yer alan Kocaeli, aynı zamanda ülkemizin önemli ticaret ve kültür merkezlerinden birisi olma özelliğini taşır. Kocaeli; İstanbul, Yalova ve Sakarya illeri ile komşudur. Tarihinde birçok uygarlık egemenliği olan ilimiz Yunanca ‘toplanma’ anlamına gelen Smiti’dir.

Batıdan doğuya giden kervanların toplanma bölgesi olması nedeniyle bu ismi almıştır. Smiti adı Nikomedya olarak değiştirilmiştir ve 1337 yılında Akça Koca tarafından Osmanlı topraklarına katılmıştır ve Nikomedya adı önce İznikmid, daha sonra 1888 yılında İzmit adını almış ve bağımsız sancak (il) olmuştur. Sonraki yıllarda ise bölgenin fatihi olan Akçakoca’dan dolayı KOCAELİ (Akçakoca’nın yurdu) adını almıştır. İlk tersane de bu ile kurulmuştur. Yanı sıra; 19. asır başlarına kadar tuz işletmeleri bölgenin gelir kaynağı olmuştur.

Kocaeli, Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde Anadolu’da başlayan Milli Kurtuluş Savaşı ile 28 Haziran 1921’de işgalden kurtarılmıştır. Bu savaşta adının unutulmaması gereken çok kahramanımız vardır ve biri de Kara Fatma’dır. Çetesiyle Erzurum’dan gelerek Rum ve Ermeni çetelerine karşı direnç göstermiştir.

Kocaeli, Cumhuriyet ile birlikte özellikle sanayileşme alanında hızlı bir gelişme göstermiştir. İstanbul’a yakınlığı ve ulaşım imkanlarının çeşitliliği de bu gelişimde büyük rol oynamaktadır. Fes ve Askeri kumaş fabrikaları da İzmit’te bulunmakta ve kereste ticaretinin merkez ve pazarlarından biridir. 1934'te ilk kağıt üretim tesisi olan kağıt fabrikası ve 1944’te de 2. selüloz ve kağıt fabrikası takip etmiştir. Yanı sıra daha birçok fabrikanın kurulması ile sanayi alanında genişlemesine devam etmiştir.

Kocaeli, Karadeniz ve Akdeniz ikliminin kesiştiği iklim tipine sahiptir. Yazlar sıcak ve az yağışlı, kışlar ise yağışlıdır. Türkiye’deki birçok yöreye göre ılıman geçer. Kocaeli ilimiz; saraylar, köşkler, ibadet yerleri, konaklar, körfez, dağlar, fabrikalar, deniz, plaj, ovalar ve yayları ile hem fiziki hem ekonomik hem de tarihi zenginliklere sahiptir. Ayrıca; asırlık evler ve konaklar restore edilerek günümüze uyarlanıp, eski çağın görselliğini yansıtmaktadır. Kıtalar arası demiryolları ve karayolunun kesiştiği konumda olması da ticaretteki en önemli ve avantajlardan biridir.

Kocaeli (İzmit) Fotoğraf Galerisi

Kocaeli (İzmit) Nerede?

Kocaeli (İzmit) Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2,50 TL
Taksi
3 TL/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Kocaeli'nde şehir içi ulaşımda kullanılan en temel ulaşım aracı belediye otobüsleridir. Şehrin tüm merkezi noktalarına güzergahı olduğu için Kocaeli halkı diğer ulaşım araçlarına nazaran belediye otobüsünü daha fazla tercih etmektedir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Kentin farklı yerlerine seferi olan belediye otobüsleri ile ekonomik bir şekilde seyahat etmek mümkün olsa da; Maliyet olarak daha yüksek olmasına rağmen konfor olarak daha rahat olan taksi seçeneği de kullanılabilir.

Kocaeli’de Gezilecek Yerler

Kartepe Kayak Merkezi
Özdilek Kocaeli AVM
Gayret Gemi Müzesi (Yüzer Müze)
Saat Kulesi
Darıca Hayvanat Bahçesi (Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi)
Kayak Keyfi İçin: Kartepe Kayak Merkezi

Diğer kayak merkezlerine nazaran daha yeni bir merkezdir. Belediyenin düzenli olarak yaptığı tuzlama çalışmalarından dolayı ulaşımı oldukça kolay olan Kartepe, kış sporlarını seven ziyaretçiler için geniş seçenekler sunuyor. Kartepe Kayak Merkezi pistlerinde her türlü zorluk derecesine uygun pistler bulunmaktadır. Konaklama imkanı olan merkezdeki Greenpark otel balo salonları, klüpler, oyun salonları, sauna ve fitness gibi konularda da ziyaretçilerine birçok hizmet sunmaktadır. Kayak dersi alınabilir ve ekipmanlar kiralanabilir.

Alışveriş mi? Kocaeli Forum Alışveriş Merkezi

Alışveriş sevenler için Kocaeli'de birbirinden farklı özelliklerde alışveriş merkezi bulunmaktadır. Bu merkezlerden birisi de şehir merkezinde yer alan Özdilek Kocaeli Alışveriş Merkezi'dir. İçerisinde çok sayıda mağaza bulunan, özellikle giyim üzerine ve aynı zamanda ziyaretçilerinin yeme ve içme isteklerini karşılayabilecek çeşitli markalara ait kafelere de ev sahipliği yapmaktadır.

Gayret Gemi Müzesi (Yüzer Müze)

1946 yılında Amerika Birleşik Devletleri tarafından yapılmış ve adı Everson olan gemi 1973 yılında Türk donanma Komutanlığı’na geçiş yapmıştır. Adı da Gayret olarak değiştirilmiştir. 20 yılı aşkın bir süre çok önemli görevleri yerine getirmede yeri büyük olmuştur. 1997 yılında da İzmit sahilinde Gayret Müzesi olarak, ziyaretçilerine hizmet vermektedir. Görselliği ile de Kocaeli şehrine ayrı bir önem katmaktadır.

Saat Kulesi

İzmit/ Kocaeli şehrinde yer alan bu saat kulesi; her katında farklı mimari uygulamaların denendiği farklı süsleme sanatları ile yapılmıştır. Saatlere merakı ile bilinen II. Abdülhamit’in tahta çıkışından sonra yapılmıştır.

Darıca Hayvanat Bahçesi (Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi)

Kocaeli'nin en güzel yerlerinden birisi de Darıca Hayvanat Bahçesidir. 350 çeşit kuş türü, Kızıl Panda ve 100 yaşına yakın kaplumbağa gibi oldukça kapsamlı bir hayvanat bahçesi olan bu alanda birbirinden farklı ve ilginç hayvanları görebilirsiniz.

Kocaeli’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Pişmaniye
Kandıra Yoğurdu
Değirmendere Fındığı
Cızlama
Kocaeli Denince Akla İlk Gelen Lezzet: Pişmaniye

Kocaeli’nin ekonomisi bakımından son derece önemli bir besin olan pişmaniye, kentin dünyaca ün yapmış telleri dağılan ve ağızda eriyen lezzetlerinden birisidir. Kocaeli uçak bileti olanaklarıyla sadece pişmaniye yemek ve satın almak için bile dünyanın her yerinden şehri ziyaret eden çok sayıda yerli yabancı turist bulunmaktadır.

Kandıra Yoğurdu

Kocaeli denildiğine akla gelen ve ilk yenilecek olan yiyecek ise: Kandıra Yoğurdudur. Çok özel tarif ve yöntemlerle hazırlanan yoğurt, manda sütü kullanılarak yapılmaktadır. Kocaeli’ne yolu düşen herkesin yemesi gereken bu yoğurdun farkı daha ilk kaşıkta fark edilecektir.

Değirmendere Fındığı

Kocaeli'nin geleneksel lezzetlerinden birisi de Kocaeli Gölcük’te yetişen görüntüsü ile farlı olan fındıktır. Daha çok dikdörtgene benzeyen, ucu sivri bir yapıya sahiptir. Genellikle tatlı süslemeleri için tercih edilir.

Kente Özel Lezzet: Cızlama

Hamur işi sevenlerin katiyen tüketmesi gereken yiyeceklerden birisi de Cızlamadır. Birçok yörede yapılan ve krep ya da akıtma da denilen bu yemek Kocaeli’nde bir başkadır.

Ciğceli Kavurma

Ciğce süt kaymağı demektir. Bulgur ya da pilavının üzerine, kuşbaşı doğranıp kavrulan misler gibi etler, etlerin de üstüne misler gibi süt kaymağı gelmektedir.

Konaklama İçin Kocaeli (İzmit) Otel Seçenekleri

Ucuz Kocaeli uçak bileti ile iş, gezi veya toplantı amaçlı Kocaeli'ne giden ziyaretçiler konaklama konusunda da birçok seçeneğe sahiptir.

Elite Hotel
Kocaeli'nin 5 yıldızlı otellerinden Elite Hotel, merkeze 47,2 km uzaklıkta yer almaktadır. Hotelin havalimanına olan uzaklığı ise; 50 km civarındadır. Müşterilerine kaliteli ve iyi hizmetler sunan otel kentin güzel yemeklerini de menüsünde bulundurmaktadır.
Cami Mah. Öğretmen Zatiye Çelemen sok No:16 Darıca/Kocaeli
Motali Life Hotel
Kocaeli Merkezine 20 km’lik uzaklıkta bulunan Motali Life Hotel, 3 yıldızlı otel isteyen ziyaretçiler için güzel seçeneklerden birisi olacaktır. Şehir merkezinde bulunan otel, Kartepe Kayak Merkezi'ne de 1,4 km uzaklıktadır. Otelde manzara eşliğinde Kocaeli lezzetlerinin tüketilebileceği restoran bulunmaktadır. Otel havalimanına ise; 30 km uzaklıktadır.
Maşukiye Mah, Kartepe Cd. No:38, 41295 Kartepe/Kocaeli
Hampton By Hilton
Kocaeli Havalimanı'na 17 km mesafede olan otelden havalimanına araçla 30 dakika gibi bir sürede ulaşım sağlanabilir. Müşterilerine spor salonu, değişik oyun konsolları, restoran, ve toplantı odaları gibi özellikler sunan otel Kocaeli uçak seyahati ile kente giden birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.
Ovacık D-100 Karayolu Üzeri No:34/1 Başiskele/Kocaeli

Kocaeli (İzmit) Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Trabzon - Kocaeli (İzmit) 243,79 TL 1 Saat 45 Dakika
Ankara - Kocaeli (İzmit) 418,75 TL 7 Saat 35 Dakika
İstanbul - Kocaeli (İzmit) 468,75 TL 7 Saat 35 Dakika
Diyarbakır - Kocaeli (İzmit) 488,50 TL 17 Saat 45 Dakika
Şanlıurfa - Kocaeli (İzmit) 540,58 TL 5 Saat 45 Dakika
Elazığ - Kocaeli (İzmit) 580,58 TL 9 Saat 35 Dakika
Adıyaman - Kocaeli (İzmit) 580,58 TL 5 Saat 55 Dakika
Malatya - Kocaeli (İzmit) 617,96 TL 15 Saat 40 Dakika

Kocaeli (İzmit) İçin Diğer Popüler Ulaşım Seçenekleri

01:00 4-5 Saat
Ankara - Kocaeli (İzmit)
Otobüs Bileti
80 TL
İncele 16 Eyl 2020
06:45 2-3 Saat
Bursa - Kocaeli (İzmit)
Otobüs Bileti
30 TL
İncele 16 Eyl 2020
12:30 5-6 Saat
İzmir - Kocaeli (İzmit)
Otobüs Bileti
105 TL
İncele 16 Eyl 2020
19:00 11-13 Saat
Mersin - Kocaeli (İzmit)
Otobüs Bileti
90 TL
İncele 16 Eyl 2020
20:00 2-3 Saat
İstanbul - Kocaeli (İzmit)
Otobüs Bileti
50 TL
İncele 16 Eyl 2020
23:00 10-12 Saat
Kayseri - Kocaeli (İzmit)
Otobüs Bileti
120 TL
İncele 16 Eyl 2020

Kocaeli (İzmit) Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Kocaeli (İzmit) uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Anadolu Jet, Türk Hava Yolları.
 • Kocaeli (İzmit) yurt içi uçak bileti ne kadar?

  Kocaeli (İzmit) varışlı popüler yurt içi uçak seferlerinden en ucuzu Trabzon - Kocaeli (İzmit) olup, bilet fiyatı 243,79 TL'dir.
 • Kocaeli (İzmit) şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?

  Yılın en uygun zamanı Mayıs ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Kocaeli (İzmit) ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Kocaeli’nde Gezilecek Yerler: Kocaeli’nde Nereye Gidilir?
Kocaeli’nde Gezilecek Yerler: Kocaeli’nde Nereye Gidilir?
20 Ağustos 2020
Marmara bölgesinin sanayi şehirlerinden birisi olan Kocaeli, her yıl binlerce yeni kişi tarafında ziyaret ediliyor. Gerek turizm gerekse ticari nedenlerden ötürü bu şehre gelen birçok kişi Kocaeli gez
Çorum’da Gezilecek Yerler: Çorum’da Nereye Gidilir?
Çorum’da Gezilecek Yerler: Çorum’da Nereye Gidilir?
21 Ocak 2020
Orta Karadeniz Bölgesi’nde bulunan Çorum, Sadece leblebi ile tanındığına bakmayın, Çorum tatil ve turizm açısından çok gelişmiş bir yer! Eğer hedefinizde yeni lezzetler tatmak varsa, Çorum mantısı
Kartepe Kayak Merkezi
Kartepe Kayak Merkezi
14 Kasım 2019
Kartepe Kayak Merkezi Hakkında Kartepe Kocaeli il sınırları içerisinde yer almaktadır. İstanbul’a en yakın kayak merkezidir. Diğer Kayak merkezlerine göre yüksekliği biraz azdır. Kartepe kayak me
Türkiyede Çocuklar İle Birlikte Gidilebilecek En İyi 10 Lunapark
Türkiyede Çocuklar İle Birlikte Gidilebilecek En İyi 10 Lunapark
28 Mart 2017
Çocukların en sevdiği alanlar kuşkusuz lunaparklardır. Hem eğlenmek, hem de adrenalinle coşmak isteyenlerin tercihi olan lunaparklar çocuklarıyla birlikte vakit geçirmek isteyen ailelerin tercihi oluy

Kocaeli (İzmit) Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (75)
İyi (5)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%94
%6
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,9
80 Değerlendirme
E*** A***
10 Kasım Cumartesi
Herşey o kadar güzel ki otelimiz şehir manzaralıydı oda ayrı bir hava kattı tatilimize
A*** H*** H***
3 Temmuz Salı
Herşey çok güzeldi gelirken pişmaniyelerimizi de almayı unutmadık
S*** A***
8 Haziran Cuma
haftasonu planları için yapılabilecek en güzel yolculuklardan biri
A*** F*** M***
2 Ekim Salı
Sevgilim ile gidecceğim bakalım nasıl bir yerde okuyor.
M*** T*** C***
31 Ağustos Cuma
Yabancılık çekebileceğiniz biryer ben pek önermiyorum
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Kocaeli (İzmit) Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 15.09.2020 07:49:11 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Kocaeli, (KCO)
KCO
TR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=19363
/ True
19363