1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
Van

Van Uçak Bileti

Van Para Birimi
Türk Lirası (TRY)
Van Zaman Dilimi
GMT +3
Van Şehri En İyileri
Tarihi Doku, Van gölü, Van Kahvaltısı
Van Hava Durumu (29 Temmuz) 30°C Parçalı Bulutlu
Van Hava Durumu (30 Temmuz) 28°C Güneşli

En Ucuz Van Yurtiçi Uçak Seferleri

Adana - Van
Pegasus
12 Ağu 2020
Ankara - Van
Anadolu Jet
06 Ağu 2020
İstanbul - Van
Pegasus
08 Ağu 2020
İzmir - Van
Türk Hava Yolları
04 Ağu 2020
Antalya - Van
Türk Hava Yolları
29 Tem 2020
Kayseri - Van
Pegasus
31 Tem 2020
Bodrum - Van
Pegasus
18 Ağu 2020
Samsun - Van
Pegasus
31 Tem 2020
Diyarbakır - Van
Anadolu Jet
02 Ağu 2020
Gaziantep - Van
Anadolu Jet
02 Ağu 2020
Trabzon - Van
Anadolu Jet
10 Ağu 2020
Erzurum - Van
Pegasus
31 Tem 2020
Ağrı - Van
Anadolu Jet
01 Ağu 2020
Hakkari - Van
Anadolu Jet
06 Ağu 2020

En Ucuz Van Yurtdışı Uçak Seferleri

Bakü - Van
Türk Hava Yolları
20 Ağu 2020
10 Ağu 2020
Odessa - Van
Türk Hava Yolları
24 Ağu 2020
Tahran - Van
Pegasus
04 Ağu 2020
Londra - Van
Pegasus
15 Ağu 2020
Dusseldorf - Van
Türk Hava Yolları
30 Tem 2020
Paris - Van
Türk Hava Yolları
19 Ağu 2020
Kiev - Van
Türk Hava Yolları
19 Ağu 2020
Prag - Van
Türk Hava Yolları
03 Ağu 2020
Bağdat - Van
Pegasus
14 Ağu 2020
Erbil - Van
Pegasus
04 Ağu 2020
Tebriz - Van
Türk Hava Yolları
02 Ağu 2020
New York - Van
Türk Hava Yolları
11 Ağu 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Van Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Van Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Van Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Van Havaalanları
Ülke Kodu
TR
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Türkçe
Toplu Taşıma Fiyatı
4 TL
Yemek Fiyatı
20 TL
Alkolsüz İçecek Fiyatı
5 TL

Van’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Aralık
En Ucuz Gün
Pazartesi
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Nisan

Ucuz Van uçak bileti kullanarak 4 mevsim Van’a yolculuk yapabilirsiniz. Her mevsim güzellikleri olan bir şehir Van. İlkbahar, özellikle biraz daha yumuşayan havası ile Van'ı gezmek için en güzel zamanlardan birisi haline geliyor. Buna karşın yazın da kışın da şehrin farklı güzelliklerini keşfedebilirsiniz. Van ili belirli dönemlerde özel festivaller düzenliyor. Seyahatinizi bu dönemlere denk getirerek gezinizi daha keyifli hale getirebilirsiniz.

Van Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Van uçak bileti olan herkesin şehir merkezine birden fazla ulaşım kanalı var. Havalimanın şehir merkezine yakın olması en önemli avantajlardan.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 10 TL

Türkiye’nin birçok noktasında hizmet veren Havaş havalimanı servis hizmeti Van Ferit Melen Havalimanı'nda da hizmet veriyor. Vana Uçak ile gelen yolcular Havaş otobüs servis hizmetinden yararlanarak konforlu şekilde şehir merkezinde birçok noktaya ulaşabilirler.Havaş ulaşım hizmeti belirli saatler arasında hizmet veriyor. Bu konuda bilgiyi havalimanında rahatlıkla alabilirsiniz. Havaş ulaşımı için ortalama ulaşım ücreti 10 lira şu anda.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 5 TL

Van Ferit Melen Havalimanı şehir merkezine çok yakın. Bu ulaşımı kolaylaştıran bir etken. Havalimanından şehir merkezine toplu taşıma aracı, belediye otobüsü var. Periyodik olarak 351 numaralı belediye otobüsü havalimanı şehir merkezi arası hizmet veriyor. 351 nolu belediye otobüsüne binen yolcular şehir merkezindeki istedikleri noktaya ortalama 30 dakika içinde ulaşım sağlıyor. Belediye otobüsü ile beraber 30 dakika aralıklar ile geçen dolmuşları da kullanarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Dolmuşların ve belediye otobüsünün ortalama ulaşım rakamı 5 Türk Lirası. Havalimanı ortalama süre: 30 dakika Havalimanı Uzaklık: ortalama 20 km

Taksi

Ortalama Fiyatı: 25 TL

Van Ferit Melen Havalimanı'ndan şehir merkezinde ulaşım için bir diğer seçenek ise ticari taksiler. İstediğiniz zaman bekleme olmadan ticari taksileri kullanabilirsiniz. Taksi seçeneği çok daha hızlı ve konforlu bir ulaşım sağlayacaktır. Şehir merkezi çok uzak olmadığı için fiyat olarak da son derece makul.

Araç Kiralama

Havalimanından merkeze ve Van çevresine ulaşım sağlamak için bir diğer seçenek ise mevcut Rent a Car şirketlerinden birinden istediğiniz bir aracı kiralamak. Araç kiralayarak da Van şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.<

Van Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Van Havalimanı, Van Gölü'ne yakın Edremit mevkinde yer almaktadır. Şehir merkezinden hem toplu taşıma ile hem kişisel araçlarınız ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanının hem iç hatları hem dış hatları mevcut.

Ağrılıklı olarak iç hatlar ve aktarma olarak çalışan Van Havalimanı bünyesinde bütün ihtiyaçlara yer yanıt veriyor. Van Ferit Melen Havalimanı'nda bir otopark yer alıyor. Ayrıca bekleyen yolculara ve refakatçilere hizmet veren kafe, yemek yeme alanları mevcut. Ortak kullanım bekleme alanları da var.

Araç ihtiyacı olanlar için bir rent a car olan havalimanın eşyalarınızı bırakmanız için emanetçi hizmeti de veriliyor. Havalimanı anlık ihtiyaçlarınızın hepsine yanıt verecek şekilde tasarlanmış durumda. Ulaşım şehir merkezinden yaklaşık olarak 30 dakika içinde gerçekleşiyor.

Van’a Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Van uçak bileti avantajlarından faydalanıp mutlaka bir kerede olsa kahvaltısını yapmalısınız. Türkiye’nin kahvaltısı dünyaca ünlü iken Van kahvaltısının yeri bambaşka. Onlarca çeşidin yer aldığı kahvaltılarda reçellerden, kaymağa yöresel ekmeğe kadar çok zengin seçenekler var.
 2. Bir dönem Van Gölü canavarı ile de gündeme oturdu. Türkiye’nin en büyük gölü olma özelliği taşıyan Van Gölü kendi ve çevresi ile tam bir doğa harikası. Van Gölü'nün etrafındaki mesire alanları mutlaka gidilmesi görülmesi gereken yerler arasında.
 3. Van denilince akla gelen ilk şeylerden biri yöresel kıyafetler Van’a özel adetler ile renkli düğünleri. Van düğünlerinin namı artık Türkiye sınırları aşmış durumda. Van’a ne için giderseniz gidin mutlaka yöresel bir düğünü ziyaret etmelisiniz. Misafir Vanlılar sizi en iyi şekilde ağırlar.
 4. Van en eski uygularlıklardan birinde kurulu. Kafkasların görkemini tarihi hala ayakta duran tarihi eserleri ile yansıtmayı başarıyor.
 5. Van’ı beklide en özel kılan şey Van halkı. Neşeli, sevecen Van Halkı.

Van Hakkında

Van Türkiye’nin en doğusunda yer alan illerimizden biri. Sert iklimi yanında yüzyıllardır birçok medeniyete ev sahipliği yapması Van ilini kendine has özellikleri olan bir yer haline getirdi. Doğu Anadolu'nun en dikkat çeken illerinden biri olan Van konum olarak bir çok ilden farklı bir oluşum içine girmeyi başardı. Van kendine has bir il olmayı her zaman başardı.

Bu farklılık yaşayan halka da yansımış durumda. Farklı, şahsına münhasır yapıda ki Vanlıların ayırt edici özelliklerinden biri de aksanları. Van şivesi farkını gösteren şivelerden. Diğer illere benzememektedir.

 

Van Fotoğraf Galerisi

Van Nerede?

Van Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2,50 TL
Taksi
3 TL/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Van’da en çok kullanım aracı belediye otobüsleri konumundadır. Belediye otobüsleri gerek çok fazla kişiyi alabilecek kapasiteye gerekse uygun fiyatlı olmasından dolayı tercih edilme sebeplerindendir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Van’da çoğunluğun kullanmış olduğu belediye otobüsleri dışında taksiler bulunuyor. Taksiler otobüslerden çok daha kısa sürede gidilecek yere ulaşıyor. Bu sebepten dolayı tercih sebebi olabiliyor. Fakat fiyatları belediye otobüslerine göre biraz daha yüksek durumdadır.

Van’da Gezilecek Yerler

Van Gölü
Akdamar Adası
Van Kalesi
Van Kedisi Evi
Eski Van
En Büyük Göl Van gölü

Birçok mitolojik hikayeye ev sahipliği yapan Van Gölü birkaç sene öncesine kadar adını Van Gölü canavarı ile duyurdu. Üzerinde ulaşım olan tek göl olma özelliği olan Van Gölü görülmesi gereken bir doğal güzellik. Belediyenin ve özel teşebüslerin katkısı ile çevresi düzenlenen Van Gölü her mevsim gidilip görülecek bir yer. Van Gölü piknik alanları, restoranları ile farklı bir seçenek.

Akdamar Adası Yolculuk

Hem tarihe dokunmak hem doğal güzelliklere tanık olmak istiyorsanız Akdamar Adası, Van’da unutulmaması, mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler arasında kesinlikle. İskeleden toplu ulaşım ile ancak gidebildiğiniz Akdamar Adası her mevsim ayrı güzel. Adada herkesin damak tadına uygun yemeklerin yer aldığı restoranlar, Van’a özgü yemekleri tada bileceğiniz kafeler var. Tam bir mesire alanı olan adada zaman geçirmek bambaşka bir tat bırakıyor.

Tarihi Van Kalesi

Van’ın sembollerinden biri Van Kalesi. Şehir merkezinden ulaşım çok kolay olması ilgiyi arttırıyor. Çok iyi durumda olan Van kalesi çevresi şu anda düzenlemeler ile çok daha güzel bir hal aldı. Kaleye gittiğiniz aracınızı park etme sorunu yaşamazsınız. Kale için giriş yaptığınızda sizi ilk burada Van evi karşılıyor. Kalenin çevresine tarihi harabelerin de olması büyük avantaj.

Van Kedilerini Tanıyın

Van’ın sembollerinden biri olan Van kedilerini daha yakından tanımak istiyorsanız Van Kedi Evine uğramalısınız. Van Üniversitesi bünyesinde dünyada eşi benzeri olmayan bu kedileri daha yakından tanıma imkanı bulabilir, sevebilir, bakımlarını daha yakından inceleyebilirsiniz. Van kedisi evi farklı bir gezi seçeneği olarak mutlaka denenmeli.

Eski Van’ı Tanımak

Van’ın eski halini görmek, ne kadar görkemli bir şehir, dolu bir kültüre sahip olduğunu anlamak istiyorsanız Eski Van’ı ziyaret etmek kesinlikle size bunu verecektir. Van kültürünü ne kadar özel bir şehir olduğunu anlamak için Eski Van, Van’a gidince görülmesi gereken en önemli yerlerden biri kesinlikle.

Doğal Bir Güzellik Muradiye Şelalesi

Özellike yaz aylarında Van’a yolunuz düşerse gözden kaçırılmaması gereken bir doğal güzellik. Şelale etrafında piknik yapmak, şelalenin sesini dinlemek çok özel bir deneyim yaşatıyor ziyaretçilere.

Van’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Van Kahvaltısı
Kavurmalı Uşgun Ekşilisi
Balık Tandır
Çiğ Köftesi
Türkiye’ye Mal Olmuş Bir Lezzet Serpme Kahvaltı

Türkiye’nin neresine giderseniz gidin serpme kahvaltı, Serpme van kahvaltısı yazısını görürsünüz. Van uçak bileti alıp Van’a giderseniz bu kahvaltının dünyaca ünlü bir kültürün beşiğine gitmiş olacaksınız. Van serpme kahvaltısı tam bir marka artık. Van’da birçok yerde yöresel tatları bir araya getiren Van kahvaltısı her damak tadına uygun kesinlikle. Reçelleri, özel yumurtası, tereyağı ile Van serpme kahvaltısı bu ilin sembolleri arasında.

Van’a Özel Bir Tat Uşkun

Uşkun Van yöresine ait bir bitki. Uşkun soyulduktan sonra soğan ile kavrulup içine kavurma et ve yumurta ekleniyor mutlaka sıcak tandır ekmeği ile tadına bakmalısınız. Çok farklı bir lezzet kesinlikle.

Balığın En Güzel Hali

Van Gölü'nde tutulan lezzetli balık inci kefali ile hazırlanıyor. Tandırda sebezler ile pişrilen kefalin tadına doyum olmuyor. Balık tandırda pişirilmeden önce un ve ayrandan oluşan bir karışıma iyice bulanıyor sonra tandıra alınıyor. Balıkta farklı bir lezzet arayanlar için balık tandır özel bir tat. Van’a gidenler mutlaka tatmalı.

Van Çiğ Köftesi

Bildiğiniz çiğ köftelerden çok farklı Van çiğ köftesi. Kıyma gibi çekilen ciğerden yapılan çiğ köfteyi Van'a giden herkes mutlaka bir kez olsun tatmalı. Ciğer ile beraber tereyağında eşsiz bir tat bırakan farklı bir lezzet.

Van’a Özel Murtuğa

Bakırın lezzetini verdiği yöresel bir tat olan murtuğa un ile yapılıyor. İstediğiniz öğünde yiyebilirsiniz ancak tercihen reçel veya bal ile denemelisiniz.

Gavut

Geçmişi Urartular'a dayanan çok özel bir lezzet gavut. Buğdayın öğütülüp kavrulması ile elde ediliyor. Van kahvaltısının vazgeçilmez tatları içinde yer alıyor. Denenmesi gereken farklı bir tat.

Konaklama İçin Van Otel Seçenekleri

Ucuz van uçak bileti ile yolculuk yaptıktan sonra Van’da evinizden daha rahat edebileceğiniz konaklama seçenekleri var. Her bütçeye uygun otellerden birinde istediğiniz kadar konaklama imkanınız var.

Van Hilton Oteli
Van ilinin en iyi otel seçeneklerinden biri Van Hilton. Hilton otellerinin kalitesini net şekilde gösteren otel diğer Van otelleri gibi şehir merkezinde yer alıyor. Herhangi bir ticari taksi sayesinde birkaç dakika içinde Van Hilton’a ulaşım sağlarsınız. Konaklarken 5 yıldızlı hizmet için en iyi seçeneklerden biri kesinlikle Van Hilton oteli.
İpek Yolu Cd. 8.km, 65300 Van Merkez/Van
Royal Milano Otel
Van merkezde yer alan 4 yıldız iyi bir otel Milano otel. Aradığınız her şeyi bulabilceğiniz Milano otele her yere neredeyse yürüme mesafesinde. Milano otelde konaklarken rahatlıkla Van’ı gezebilri iş görüşmelerinizi yapabilirsiniz. Farklı aktivitelere ev sahipliği yapıyor.
Vali Mithat Bey Mahallesi, Defterdarlık Cd. No:34, 65100 İpekyolu/Van

Van Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Adana - Van 212,00 TL 1 Saat 20 Dakika
Ankara - Van 245,99 TL 1 Saat 30 Dakika
Kastamonu - Van 265,91 TL 4 Saat 25 Dakika
Alanya - Van 267,89 TL 4 Saat 40 Dakika
İstanbul - Van 283,99 TL 2 Saat
Bursa - Van 302,82 TL 13 Saat 45 Dakika
Zonguldak - Van 308,00 TL 5 Saat 40 Dakika
İzmir - Van 319,99 TL 6 Saat 35 Dakika

Van İçin Diğer Popüler Ulaşım Seçenekleri

08:00 3-4 Saat
Hakkari - Van
Otobüs Bileti
40 TL
İncele 30 Tem 2020
10:00 22-24 Saat
İstanbul - Van
Otobüs Bileti
300 TL
İncele 30 Tem 2020
12:00 6-7 Saat
Diyarbakır - Van
Otobüs Bileti
80 TL
İncele 30 Tem 2020
15:30 3-4 Saat
Ağrı - Van
Otobüs Bileti
50 TL
İncele 30 Tem 2020
16:30 6-7 Saat
Erzurum - Van
Otobüs Bileti
100 TL
İncele 30 Tem 2020
23:45 11-13 Saat
Gaziantep - Van
Otobüs Bileti
130 TL
İncele 30 Tem 2020

Van Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Van uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Aeroflot Russian Airlines, Anadolu Jet, Klm, Pegasus, Sun Express, Türk Hava Yolları.
 • Van yurt içi uçak bileti ne kadar?

  Van varışlı popüler yurt içi uçak seferlerinden en ucuzu Adana - Van olup, bilet fiyatı 212,00 TL'dir.
 • Van yurt dışı uçak bileti ne kadar?

  Van varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu Bakü - Van olup, bilet fiyatı 1.216,39 TL'dir.
 • Van şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?

  Yılın en uygun zamanı Aralık ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Van ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Yeni Açıklanan Yurt İçi / Yurt Dışı Seyahat Kısıtlamaları Neleri İçeriyor? Hangi Şehirlere Uçuş Var?
Yeni Açıklanan Yurt İçi / Yurt Dışı Seyahat Kısıtlamaları Neleri İçeriyor? Hangi Şehirlere Uçuş Var?
28 Mart 2020
Dünyanın ve bir süredir de ülkemizin mücadele ettiği Koronavirüs (covid-19) salgını dolayısıyla ülkemizde her geçen gün yeni tedbirler açıklanıyor. 27 Mart 2020 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep
Vangölü Ekspresi Hakkında Tüm Bilgiler
Vangölü Ekspresi Hakkında Tüm Bilgiler
16 Mart 2020
Kalkış Şehir: Ankara Varış Şehir: Tatvan Yolculuk Süresi: 23 Saat 46 Dakika Vangölü Ekspresi Nedir? Vangölü Ekspresi; başlangıcı Ankara, bitiş noktası Bitlis’in Tatvan ilçesi olan bir tren güzer
Kahvaltısıyla Gönüllere Taht Kurmuş 9 Şehrimiz
Kahvaltısıyla Gönüllere Taht Kurmuş 9 Şehrimiz
22 Ocak 2020
Hafta sonlarının en zevkli aktivitesi, günün en önemli öğünü ve sohbetin en tatlı yeri! Her yemeğin, her öğünün yeri ve önemi ayrı ama kahvaltının gönlümüzde ayrı bir yeri olduğunu söylesek kimse itir
Van'ın Muhteşem Kahvaltısı Ve Tarihçesi
Van'ın Muhteşem Kahvaltısı Ve Tarihçesi
24 Eylül 2016
Türkler olarak gurur duymamız gereken birçok şeye sahibiz. Bunlardan biri de şüphesiz kahvaltımızdır. Yöreden yöreye farklılık gösteren oldukça zevkli bir kahvaltı geleneğine sahibiz. Standart Türk ka

Van Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (73)
İyi (20)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%78
%22
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
93 Değerlendirme
K*** Y***
8 Kasım Perşembe
Herşey çok güzeldi tur rehberimiz çok ilgiliydi teşekkür ederiz herşey için
S*** B***
28 Ağustos Salı
Şehrin havası, doğası ve yapısı çok farklı. Gerçekten çok güzeldi.
B*** Ö*** A***
6 Temmuz Cuma
sakin ve kafa dinlemelik bi şehir uzun süreli tatiller için güzel
N*** İ***
15 Temmuz Pazar
Uçak ile üzerinden geçmiştim çok güzel gözüküyordu
B*** M***
11 Ekim Perşembe
Karım ile birlikte bir daha ki ay buraya gidiyoruz
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Van Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 29.07.2020 03:33:03 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Van, (VAN)
VAN
TR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=90163
/ True
90163