1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!
Muş

Muş Uçak Bileti

Muş Para Birimi
Türk Lirası (TRY)
Muş Zaman Dilimi
GMT +3
Muş Şehri En İyileri
Yöresel Yemekler, Muş Kalesi, Hez Dolması
Muş Hava Durumu (27 Ekim) 20°C Açık
Muş Hava Durumu (28 Ekim) 22°C Parçalı Bulutlu

En Ucuz Muş Yurtiçi Uçak Seferleri

İzmir - Muş
Pegasus
23 Kas 2020
Ankara - Muş
Anadolu Jet
11 Kas 2020
04 Kas 2020
Kayseri - Muş
Türk Hava Yolları
19 Kas 2020
Bursa - Muş
Anadolu Jet
31 Eki 2020
Adana - Muş
Pegasus
19 Kas 2020
Antalya - Muş
Pegasus
04 Kas 2020
Konya - Muş
Anadolu Jet
11 Kas 2020
Samsun - Muş
Anadolu Jet
16 Kas 2020
Malatya - Muş
Anadolu Jet
28 Eki 2020
Hatay - Muş
Anadolu Jet
29 Eki 2020
Erzurum - Muş
Anadolu Jet
11 Kas 2020
Gaziantep - Muş
Anadolu Jet
17 Kas 2020
Van - Muş
Anadolu Jet
12 Kas 2020

En Ucuz Muş Yurtdışı Uçak Seferleri

Köln - Muş
Pegasus
28 Eki 2020
Hanover - Muş
Pegasus
01 Kas 2020
Kharkov - Muş
Türk Hava Yolları
25 Kas 2020
Frankfurt - Muş
Türk Hava Yolları
25 Kas 2020
Berlin - Muş
Türk Hava Yolları
11 Kas 2020
Dusseldorf - Muş
Türk Hava Yolları
03 Kas 2020
Prag - Muş
Türk Hava Yolları
30 Eki 2020
Hamburg - Muş
Türk Hava Yolları
12 Kas 2020
Amsterdam - Muş
Türk Hava Yolları
03 Kas 2020
19 Kas 2020
Singapur - Muş
Qatar Airways
29 Eki 2020
Porto - Muş
Tap Air
07 Kas 2020
New York - Muş
Türk Hava Yolları
11 Kas 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Muş Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Muş Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Muş Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Muş Havaalanları
Ülke Kodu
TR
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Türkçe
Toplu Taşıma Fiyatı
1,40 TL
Yemek Fiyatı
20 TL
Alkolsüz İçecek Fiyatı
5 TL

Muş’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Ocak
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Mayıs

Ucuz Muş uçak bileti alarak Muş’a gidip gezmek için en ideal ay hava ve doğal güzellikleri açısından nisan, mayıs ayı.

Muş ilk baharda rahat rahat gezilebilir. En sert şartların olduğu dönem ise kış ayları. Bu dönemde birçok şeyde olduğu gibi ulaşım rakamlarında da gözle görülür bir düşüş yaşanıyor.

Yaz aylarında gezilecek yerleri olan Muş nerdeyse 4 mevsim farklı seçenekleri sunmayı başaran bir il olarak dikkatleri çekiyor. Doğal güzelliklerinden vb. şeylerden yararlanmak istiyorsanız ilk tercihiniz bahar ayı olmalı.

Muş Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Muş uçak bileti alıp seyahat edenler Muş’a ulaştıktan sonra şehir merkezine gitmek için birkaç alternatif yolunuz var.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 7 TL

Her sene uçuş sayısı taleplerinin arttığı Muş havalimanında şehir merkezine ulaşım için tercih edebileceğiniz seçeneklerden biri Havaş servisleri. Belirli saat aralıkları ile şehir merkezi, havalimanı arası karşılıklı seferler var. Şehir merkezine ulaşmak için Havaş tercih edilebilir. Ortalama 15 dakika içinde Havaş ile şehir merkezinde geçiş yapabilirsiniz. Havaş kullanımı ile ödeyeceğiniz rakam ortalama 7 Türk Lirası.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 8 TL

Muş havalimanı şehir merkezi ulaşım hizmeti veren özel şirketlerden biri Nuveşan Turizm. Firma 24 saat ihtiyacınız olan taşıma hizmetini veriyor. Alternatif olarak ulaşım sağladığınız hava yolu şirketinin taşıma hizmetinden de yararlanabilirsiniz. Havalimanı Ortalama Süre: 15 dakika Havalimanı Uzaklık: 18 km

Taksi

Ortalama Fiyatı: 20 TL

Havalimanından hızlı ve konforlu ulaşım sağlayan taksi seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Muş havalimanından şehir merkezine ne zaman isterseniz24 saat ticari taksi hizmeti mevcut. Ticari taksi hizmeti hızlı ve konforlu olması saat sorunu yaşatmaması nedeniyle sıklıkla tercih ediliyor. Muş havalimanından ticari taksi kullanarak Muş şehir merkezinde ortalama 10 ile 15 dakika arası yolculuk yapabilirsiniz.

Araç Kiralama

Toplu taşıma, ticari taksi seçenekleri dışında Muş havalimanında yer alan araç kiralama şirketlerinden birini de ulaşım için tercih edebilirsiniz. Birden fazla araç kiralama şirketi makul rakamlar ile hizmet veriyor.

Muş Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

ATM
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Muş’u gezmek, Muş ilinde iş görüşmelerinizi yapmak için ulaşımda hava yollarını seçiyorsanız Muş uçak bileti ile Muş’a gidebilirsiniz. Muş havalimanı şehir merkezine çok yakın bu sebeple birçok seçenek ile ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Muş merkezden Muş havalimanı arası uzaklık ortalama 18 km. Ortalama ulaşım süresi 15 dakika sürüyor. Özellikle şehirlerarası uçuşlar için tercih edilen Muş havalimanında ihtiyacınız olan her şey mevcut. Havalimanı içerisinde araç kiralama alanları mevcut. Yeme içme alanları, ortak kullanım bekleme alanları mevcut.

Bunun yanında eşyalarınızı bırakmak için bir emanet hane ve hediyelik eşya dükkanları var. Taksi vb. ulaşım seçenekleri olan Muş Havalimanı bekleme yaparken bütün ihtiyaçlarınıza yanıt veriyor.

Muş’a Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Muş uçak bileti imkanından yararlanıp Muş’a gittiğinizde zengin kültürün sofrada başladığını anlayacaksınız. Bu bölgenin en zengin sofraların çeşitlerinden biri Muş’a ait. Özellikle Keşkek’in birçok kişiye göre en iyi yapıldığı yer burası. Muş’a özel sayısız yemek seçeneği var. Özsellikle yerel halkın sofrasında bunları tatmak çok önemli.
 2. Muş karasal iklimin en şiddetli görüldüğü illerden biri. Bu nedenle gideceğiniz dönemi çok iyi seçmeniz gerekiyor. Dağlar ile örtülü olan Muş’ta sert iklim ile ortaya çıkan farklı renkleri, temiz havayı yakalamak mümkün. Yürüyüş sevenler, doğa resimleri yakalamak isteyenler için en iyi seçeneklerden biri olmayı başarıyor.
 3. Malazgirt gibi bir destanın doğduğu yer olan Muş bundan öncede bu savaştan sonra hep dikkatleri çekmeyi başarmış bir il. Hala farklı medeniyetleri yansıtan birçok tarihi yapıyı Muş’a giderek ziyaret edebilirsiniz. Hala orjinalliğini yitirmemiş birçok tarihi yapı mevcut.
 4. Muş ili Doğru Anadolu ile benzerlik gösterse de çok farklı bir il olduğunu her zaman kanıtlamıştır kültürü ile. Yaşam şeklinden eğlence anlayışına kadar kendine has bir il.
 5. Çok sert bir iklim olmasına karşın insanları çok sıcak kanlı olan Muş’ta sadece halk ile iletişim kurmak için bile ziyaret etmelisiniz.

Muş Hakkında

Muş Türkiye’nin en doğusunda yer alan illerden biri. İlk Anadolu medeniyetlerinden bir dikkatleri çekmeyi başarmış olan Muş ili birçok kişi için özel bir yer. Türkülere konu olan Muş’ta yapılacak çok şey var.

Genel yapı olarak Doğu Anadolu şivesini yansıtan Muş halkı Muş’a özel kelimler ile farklı ve zengin bir kültür gösteriyor. Birçok şehir de manto, palto Muş bölgesinde aba olarak bilinir. Nisan ayı Muş bölgesinde Abrul ayı olarak bilinir.

Buna benzer yüzlerce farklı söylenişe Muş’ta tanık olabilirsiniz. Muş halkı son derece sıcakkanlı bu da doğrudan dillerine yansımış durumda. Muş’a kısa bir ziyaret ile Muş şivesinin ve halkın birbiri ile olan sempatik iletişimini yakalamak mümkün.

Muş Fotoğraf Galerisi

Muş Nerede?

Muş Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
1,40 TL
Taksi
3 TL/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Muş’ta yerli halkın çoğunlukla kullandığı ulaşım aracı belediye otobüsleri olmaktadır. Bunun yanı sıra her yerde olmamasıyla birlikte dolmuşlarda kullanılmaktadır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Muş halkı çok fazla tercih etmese de bütçesi uygun olan kişiler ve dışarıdan gelen ziyaretçiler taksi ve araç kiralama gibi seçeneklere yönelebiliyorlar.

Muş’da Gezilecek Yerler

Arak Manastırı
Muş Kalesi
Murat Köprüsü
Alaaddin Bey Hamamı
Muş Ulu Cami
En Eski Yapılardan Arak Manastırı

Roma mimarisini açık şekilde görebildiğiniz Arak Manastırı Kepenek köyü civarında yer alıyor. Karaçavuş dağları mevkiinde bir yayla üzerinde yer alan manastır tarihi açıdan bu bölgenin en önemli yapılarından biri olarak görülüyor.

Muş’un Sembollerinden Muş’un Kalesi

Muş’un merkezinde yer alan tarihi yapılardan biri olan Muş kalesi Hz. Ömer döneminde bu güne kadar ayakta durmayı başarmış durumda. Moğol, Ermeni saldırılarını yaşayan Muş kalesi hala önemli yapılardan biri. Çevresine gelen düzenleme ile artık hem tarihi bir gezinti hem de piknik için ideal bir yer durumunda. Muş kalesi şehir merkezinde olduğu içinde ulaşımda son derece kolay.

Tarihi Murat Köprüsü

Muş ile Varto arasında bir bağlantı yolu üzerinde olan Murta köprüsü merkeze sadece 10 km uzakta. Selçuklu mimarisi olan Murat köprüsü 143 m uzunlukta. Artık bir bölümü tamamen yıkılmış durumda.

Şehir Merkezinde Alaaddin Bey Hamamı

Muş ilinin merkezinde en dikkat çekici yapılardan biri Alaaddin bey hamamı. Hala ziyaretçi kabul eden hamam farklı tasarım ile dikkatleri çekiyor. Hamama girince büyük bir locaya çıkıyorsunuz. Hamamın içerisinde Kaplumbağa kabartması var. Muş için en önemli yapılardan biri bu hamamdır.

Varto Ören Yeri

Muş’un Varto ilçesinde 20 km uzaklıkta olan ören yerinde 1965 yılında ayrıntılı bir araştırma yapılmış birçok yapı keşfedilmiştir. İngiliz arkeologların araştırmaları ile Kale, tapınak, mezarlar bulunan Varto Kayalıdere ören yeri Kayalıdere köyünde yer alır.

Muş Ulu Cami

Muş merkezde yer alan Ulu cami ne zaman kuruldu kimse tam olarak bilmiyor. Kurucusunun caminin bahçesinde yatan Şeyh Muhammed-i Mağribi olduğunu biliniyor. Tahmini yapım süresi 14. Yy. olduğu düşünülüyor. 3 kubbesi olan bu tarihi cami bir dönem restorasyon çalışması ile yenilense de depremden ötürü minaresi hasarlıdır.

Muş’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Muş Köftesi
Hez Dolması
Keşkek
Domatesli Lahana Dolması
Muş’a Özel Muş Köftesi

İçli köfteye benzeyen Muş köftesi bambaşka bir tat. Muş’ta misafirlere en çok ikram edilen Muş köftesinde yağsız et ve bulgur kullanılıyor. Suda haşlanan köftelerin üstüne tereyağ dökülerek servis yapılıyor. Muş köftesi farklı sunumu, özel tadı ile Muşta mutlaka tatmanız gereken bir tat. Muş’a yolu düşüne herkesin mutlaka Muş köftesini tatması gerekiyor.

Hez Dolması

Etin yağlı olması son derece önemli. Lahanalar ile hazırlanan Hez dolması pişerken sumak kullanılıyor. Baharatı, etin bıraktığı tat ile Muş’ta yemekten doyamayacağınız lezzetler içinde.

En Bilinen Lezzet Keşkek

Türkiye’de birçok yerde yapılan fakat en unutulmaz lezzeti veren Muş’un verdiği Keşkek. Nohut, Buğday ve etin bir araya gelmesinden çok özel bir lezzet meydana geliyor. Keşkek Muş’ta kuru soğan ile özel bir servise sahip. Keşkek bu bölgenin kendine has lezzetli eti buğdayı ile harmanlanması kimsenin unutmayacağı bir tadın meydana gelmesini sağlıyor.

Muş’a Özel Lahana Dolması

Kıyma, bulgur ve lahanayı bir araya getiren lahana dolması Muş’ta en çok yenen yemeklerden biri. Yöresel lezzetler içinde herkesin damak tadına uyan özel bir tat. Muş Domatesli Lahana dolmasını Muş’ta neredeyse her yerde bulabilirsiniz.

Çorti

Lahananın ağırlıklı bir tat verdiği bir diğer önemli yöresel lezzet Çorti. Muş’a gidince bu farklı tadı mutlaka denemelisiniz. Reyhan, maydanoz, soğan ve nohut kullanılıyor.Çorti tamamen bu bölgeye özel bir tat olarak dikkatleri çekiyor. Aranan ekşiliği sağlamak için içine nohut ya da hamur parçası atılıyor.

Konaklama İçin Muş Otel Seçenekleri

Ucuz Muş uçak bileti alarak amacınız ne olursa olsun Muş’a giderseniz evinizde olduğunuz kadar rahat edebileceğiniz çok önemli oteller var. Makul rakamlar, evinizdeki rahatı sağlayan hizmetler bulmanız müm

Mir Saray Hotel
Şehir merkezinde yer alan Muş’un iş ve gezmek isteyen misafirler için en ideal konaklama yerlerinden biri Mir Saray Hotel. Mir saray Hotel 5 yıldız hizmeti açık büfe hizmeti ile en iyi seçeneklerden biri kesinlikle. Şehir merkezinde yer olması her yere yürüme mesafesinde olması Mir Saray Hoteli ilk tercihler arasına getiriyor.
Bahçelievler Durağı, İstasyon Cd., 49100 Muş Merkez/Muş&
Yücesoy Otel
Muş şehir merkezinde yer alan 1. Sınıf hizmet verilen seçeneklerden biri de Yücesoy hotel. Yücesoy mevkii olarak bütün ihtiyaçlara yanıt verecek bir konumda. Otelin bir diğer önemli yanı evinizdeki rahatı fazlasıyla sağlaması. Yücesoy otel fiyat olarak da herkesin bütçesine uygun. Yücesoy otele ticari taksiler, toplu taşıma gibi seçenekler ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.
Minare Mahallesi, Atatürk Blv. No:15, 49300 Muş Merkez/Muş
Muş Grand Hotel
En az diğer oteller kadar beklentileri karşılayan otellerden biri de Muş Grand Hotel. 5 yıldız hizmetini Muş merkezde alabilirsiniz.
Istasyon Cad., Sehir Stadyumu Karsısı No:12, 49100 Muş

Muş Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İzmir - Muş 216,99 TL 2 Saat
Ankara - Muş 224,99 TL 1 Saat 30 Dakika
Çanakkale - Muş 228,91 TL 4 Saat 10 Dakika
Uşak - Muş 229,91 TL 4 Saat 5 Dakika
İstanbul - Muş 231,99 TL 2 Saat
Denizli - Muş 232,82 TL 8 Saat 35 Dakika
Ordu - Muş 232,82 TL 8 Saat 30 Dakika
Kayseri - Muş 234,74 TL 8 Saat 50 Dakika

Muş İçin Diğer Popüler Ulaşım Seçenekleri

12:00 Saat
Sivas - Muş
Otobüs Bileti
140 TL
İncele 28 Eki 2020
17:00 4-5 Saat
Erzurum - Muş
Otobüs Bileti
40 TL
İncele 28 Eki 2020
17:00 3-4 Saat
Van - Muş
Otobüs Bileti
50 TL
İncele 28 Eki 2020
17:30 13-15 Saat
Hatay - Muş
Otobüs Bileti
200 TL
İncele 28 Eki 2020
19:30 11-13 Saat
Adana - Muş
Otobüs Bileti
140 TL
İncele 28 Eki 2020
22:00 10-12 Saat
Gaziantep - Muş
Otobüs Bileti
160 TL
İncele 28 Eki 2020

Muş Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Muş uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Anadolu Jet, Csa Czech Airlines, Klm, Pegasus, Qatar Airways, Türk Hava Yolları.
 • Muş yurt içi uçak bileti ne kadar?

  Muş varışlı popüler yurt içi uçak seferlerinden en ucuzu İzmir - Muş olup, bilet fiyatı 216,99 TL'dir.
 • Muş yurt dışı uçak bileti ne kadar?

  Muş varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu Köln - Muş olup, bilet fiyatı 812,90 TL'dir.
 • Muş şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?

  Yılın en uygun zamanı Ocak ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Muş ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Muş’ta Gezilecek Yerler: Muş’ta Nereye Gidilir?
Muş’ta Gezilecek Yerler: Muş’ta Nereye Gidilir?
14 Ekim 2020
Muş, Çavuş Dağı eteklerine kurulan ve Doğu Anadolu Bölgesinin tarihi ve doğal güzellerini sunan şehirdir. Özellikle Türklere Anadolu’nun kapısını aralayan tarihi Malazgirt Savaşı’nın kazanıldığı topra
Dünyanın En Güzel Saraylarını Biliyor Musunuz?
Dünyanın En Güzel Saraylarını Biliyor Musunuz?
17 Temmuz 2019
Bir zamanlar krallarının ve soylularının evleri olan bu yapılar şimdi dünyanın en popüler turistik yeleri! Sadece kralların evi mi? Birçok sanatçıya ilham veren, yazarların kitaplarına, şarkıcıların ş
Avrupa'nın En Popüler İçeceklerini Biliyor Musunuz?
Avrupa'nın En Popüler İçeceklerini Biliyor Musunuz?
16 Temmuz 2019
Lezzet tatili yapmayı sevenler buraya! Pizzası, makarnası, paellası, pastası, dondurması, Avrupa’da tadacak lezzet bitmez. Şimdi sıra geldi içeceklere! Horchata / İspanya İspanya’nın yemeklerinin ne
Efsane Geri Döndü! Game of Thrones’un Çekildiği Şehirleri Merak Ediyor Musunuz?
Efsane Geri Döndü! Game of Thrones’un Çekildiği Şehirleri Merak Ediyor Musunuz?
13 Mayıs 2019
Game of Thrones geçtiğimiz 15 Nisan’da son sezonunun ilk bölümü ile yayına girdi. Beklenen 2 yıl geride kaldı. Muhteşem Westeros’u ise ekranlarımızda son kez izliyoruz. Game of Thrones dünyasına hayat

Muş Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (81)
İyi (8)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%91
%9
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,9
89 Değerlendirme
U*** H***
8 Ekim Pazartesi
Tur yapmayı ve kamp yapmayı seviyorum, bu sefer ki durağım burası bakalım ne olacak
A*** M***
5 Ekim Cuma
Devamlı üzerinden geçiyorduk bu hafta gitmek kısmet olacak inşallah.
S*** S*** C***
1 Ekim Pazartesi
Kamp yapmayı seviyorsanız çok güzel yerleri var gidin bence hem türkiye sonuçta
M*** F*** I***
16 Haziran Cumartesi
Herşey için teşekkür ederiz, bir daha görüşmek üzere muş!
A*** A*** T***
26 Haziran Salı
Farklılık seviyorsanız kesinlikle buraya gidin
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Muş Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 27.10.2020 02:37:08 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Muş, (MSR)
MSR
TR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=68293
/ True
68293