1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Gürcistan
Uçak Bileti

Nüfus
3 Milyon 719 Bin
Başkent
Tiflis
Para Birimi
Gürcistan Larisi (GEL)
Zaman Dilimi
GMT +4
Telefon Kodu
+995
Resmi Dil
Gürcüce
Ort. Yemek Fiyatı
50 GEL
Ort. İçecek Fiyatı
25 GEL
İstanbul - Tiflis Uçuş Süresi
2 Saat
İstanbul - Tiflis Uçuş Mesafesi
1.203 Km

En Ucuz Türkiye - Gürcistan Uçak Seferleri

05 Eki 2019
Antalya - Tiflis
Atlasglobal
11 Eki 2019
Ankara - Tiflis
Türk Hava Yolları
05 Eki 2019
İzmir - Tiflis
Aegean Airlines
04 Eki 2019
Ordu - Tiflis
Pegasus
04 Eki 2019
Samsun - Tiflis
Pegasus
04 Eki 2019
Erzurum - Tiflis
Türk Hava Yolları
28 Eyl 2019
Trabzon - Tiflis
Türk Hava Yolları
02 Eki 2019
Kars - Tiflis
Türk Hava Yolları
18 Eki 2019
İstanbul - Batum
Türk Hava Yolları
19 Eki 2019
Ankara - Batum
Azerbaijan Airlines
19 Eki 2019
İzmir - Batum
Azerbaijan Airlines
05 Eki 2019
Antalya - Batum
Onur Air
03 Eki 2019
Adana - Batum
Türk Hava Yolları
01 Eki 2019

En Ucuz Gürcistan Kalkışlı Uçak Seferleri

Tiflis - İstanbul
Atlasglobal
12 Eki 2019
Tiflis - Bakü
Azerbaijan Airlines
27 Eyl 2019
Tiflis - Ankara
Pegasus
04 Eki 2019
20 Eki 2019
12 Eki 2019
Batum - İstanbul
Türk Hava Yolları
02 Eki 2019
Tiflis - İzmir
Pegasus
08 Eki 2019
Batum - Kiev
Flexflıght Aps
02 Eki 2019
Tiflis - Kars
Türk Hava Yolları
20 Eki 2019
Tiflis - Trabzon
Türk Hava Yolları
06 Eki 2019
Tiflis - Samsun
Pegasus
30 Eyl 2019
Tiflis - Alanya
Türk Hava Yolları
30 Eyl 2019
Batum - Ankara
Türk Hava Yolları
08 Eki 2019
Tiflis - Vancouver
Georgıan Aırways
02 Eki 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Gürcistan Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Gürcistan'a Nasıl Gidilir?

Türkiye’ye komşu ülkelerden birisi olan Gürcistan, Türk vatandaşlarının en çok seyahat ettiği ülkelerden birisidir. Gürcistan uçak bileti satın alarak seyahat etmek isteyenler, Gürcistan’ın başkenti Batum’a uçak bileti satın alarak seyahatlerini gerçekleştirmektedir.

Gürcistan vizesiz ülkeler arasında yer aldığından, sadece nüfus cüzdanı ve Biletall.com’dan satın alacağınız Gürcistan ucuz uçak bileti ile ülkeye kolayca ulaşabilirsiniz.

Gürcistan’a ulaşmak için gerekli belgelerinizi yanınıza aldıktan sonra, Biletall.com’dan Gürcistan uçak seferleri, bilet fiyatları ve uçuş yapan firmaları listeleyip, uçuşları karşılaştırarak en ucuz fiyatlı Gürcistan uçak biletini satın alabilirsiniz.

Gürcistan’a sefer düzenleyen en popüler firma olan Türk Hava Yolları (THY) ile İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan veya İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

 

Gürcistan Vize Şartları Neler?

Gürcistan Vize İstiyor mu?
Hayır
Gürcistan Vizesiz Kalınabilecek Süre
90 Gün
Gürcistan Vize Şartları

Gürcistan'a Gürcistan ucuz uçak bileti ile gitmek isteyenlerin, herhangi bir sorunla karşılaşmamak için önceden gerekli evrakları tam ve eksiksiz bir şekilde hazırlaması gerekir.

Gürcistan'a değişik amaçlarla seyahat edecek kişiler için 90 güne kadar vize uygulanmamaktadır. Söz konusu vize sadece Türkiye vatandaşları için geçerlidir. Diğer uyruklu kişilerin vize şartlarını yerine getirmesi gereklidir.

Ülkeye kişiler her ne sebeple gelmiş olurlarsa olsunlar, Türk vatandaşı olmaları halinde hiçbir ücret talep edilmemektedir. Sadece nüfus cüzdanı gibi kimlik kartları ile giriş sağlayabilirler.

Gürcistan’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Eylül
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Ağustos

Gürcistan'da kış mevsimi, çok soğuk ve kar yağışlıdır. Bu yüzden seyahat etmek isteyenlere, ilkbahar veya yaz mevsiminde ziyaret etmeleri önerilir.

 

Gürcistan Hakkında Bilgiler

Ülke çok küçük bir yüz ölçümüne sahiptir. Geçmiş zamandan bu yana geçim kaynağı olarak hep tarım sektörünü baz almış ve bu açıdan dolayı ekonomik anlamda çok sıkıntılar yaşamış ve yaşamaya da devam etmektedir.

Gürcistan'ın Başkenti

Gürcistan'ın başkenti adından ve gelişmişlik düzeyi ile söz ettiren Tiflis'tir.

Gürcistan Nüfusu – Gürcistan Resmi Dili

Gürcistan nüfusu oldukça azdır. Yaklaşık olarak 4 milyonun üzerinde bir nüfusa sahiptir.

Gürcistan Para Birimi

Para birimi olarak kendi para birimlerini olan Gürcistan Larisi kullanmaktadırlar.

Gürcistan’da Saat Kaç?

Gürcistan Türkiye saat farkı bulunmaktadır. Gürcistan, Türkiye’ye göre 1 saat ileridedir. Yani Türkiye'de saat şu an 13:00 iken Gürcistan'da saat 14:00'dır.

Gürcistan'da Ne Ucuz? Gürcistan'dan Gelirken Ne Getirilir?

Gürcistan'da hediyelik eşya açısından oldukça bol ve ucuz ürünler bulunmaktadır. Ülkede yaşayan birçok insan, el yapımı bebek ve yöresel kıyafet satışı ile geçim sağlamaktadır. Buradaki yöresel kıyafetleri, Batum da çarşı meydanında bulabilirsiniz. Dilerseniz Gürcistan sokaklarında yöresel şapkalarını da takarak gezebilirsiniz. Aynı zamanda mıknatıslı küçük hediyelikler ve kitaplar alabilme imkanınız bulunmaktadır.

Gürcistan Nerede?

Gürcistan’a Uçmak İçin 5 Sebep

• Şehrin Romantik Havası
• Festivaller
• Yaz Tatili
• Sanat
• Tarih
  1. Romantik kişilerin tam da kendilerini bulabileceği birçok yer bulunuyor. Özellikle, Ali ve Nino'nun karşısında hayatınızın aşkı ile oldukça romantik anlar yaşayabilirsiniz.
  2. Gürcistan'da her sene farklı farklı alanlarda festival ve çeşitli eğlenceler düzenlenmektedir. Festivaller, yöresel kıyafetli kişilerin dansları gelen davetliler arasında oldukça dikkat çekici bir durumdadır.
  3. Gürcistan denize kıyısı olan bir ülke olduğundan dolayı ve konumu itibari ile yaz mevsimini bol güneş geçirmesinde yaz tatillerinde uğrak noktanız haline gelebilir. Aynı zamanda deniz kenarı eğlencelerine katılarak ve turistik alanlardaki düzenlenen geziler fırsatı ile tatilinizi zenginleştirebilirsiniz.
  4. Geçmişten günümüze kadar ekonomik anlamda çok zorluk çekilmesine rağmen ülke, sanata olan düşkünlüğünü hiçbir zaman yitirmemiştir. Bu sanat yansımalarını da gidip gezip gördüğünüz alanlardaki tarihi eserlerdeki işlemelerde kolay bir şekilde gözlemleyebilirsiniz.
  5. Tam bir ticaret tolu üzerinde bulunmasından dolayı gelip geçen her kesim ve kabileden insanlar Gürcistan'da ya konaklamış ya da tamamen buralara yerleşerek hayatını devam ettirmiştir. Bu açıdan her medeniyette kendinden bir iz bırakmıştır. Tarihsel açıdan oldukça zengin bir kültüre sahiptir.

Gürcistan’ın En Güzel Şehirleri

Biletall.com ile Gürcistan Türkiye uçak biletleri ile havayolu firmalarını araştırabilir ve kendinize en uygun fiyatlı biletleri bulabilirsiniz. Gürcistan’ı ziyaret etmek isteyen misafirler için ülke hakkında detaylı bilgiler sunuyoruz.

Batum

Batum tam bir romantiklerin şehri olarak nitelendirilmektedir. Yeni gelişen ve genç bir mimariye sahiptir. Kiliseleri ve büyük ihtişamlı binaları ile göz doldurmaktadır. Şehrin her alanı park bahçe ve oturma alanları ile doludur. Aynı zamanda yeşillikler içerisinde olmasından dolayı da giden kişilerin gönlünü genişletmektedir. Şehir efsanelerinden birisi olan Ali ve Nino çiftinin heykelleri de Batum'da bulunmaktadır. Denize olan kıyısı ile çok sayıda turist çekmekte ve gelen kişileri en iyi şekilde ağırlamaktadır.

Tiflis

Kura ırmağının kıyısına kurulmuş şehir adeta mavinin dile gelmiş halidir denilebilir. Gürcistan'ın başkenti olan şehir önemli yazışma şehirlerinden ve ticaretin merkezlerinden birisidir. İpek yolu üzerinde yer alan Tiflis geçmiş dönemlerde de önemli ticaret alanlarından birisi konumundadır. Bu açıdan dolayı han ve kervansarayları açısından oldukça zengindir. Aynı zamanda bugünde dönemin sosyal ve kültürel şehri olarak Gürcistan'ın incisi konumundadır. Dar sokakları, sokaklarındaki minik taş döşemeleri ve kırmızı çatılı evleri ile ziyaretçilerini beklemektedir. Gürcistan uçak bileti fiyatları uygun olduğunda yaptığınız Gürcistan seferinde mutlaka görülmesi gereken yerlerden birisidir.

Rustavi

Gürcistan'ın başkenti olan Tiflis'e yaklaşık 25 kilometre uzaklıkta bir şehirdir. Bu açıdan dolayı sürekli başken ile Rustavi arasında bir trafik akışı bulunmaktadır. Gürcistan'ın önemli şehirlerinden birisi olan Rustavi Sovyet mimarisi hakim olan yapıların yoğun olduğu bir eyalettir. Aynı zamanda şehir meydanı ve tiyatro binası ile meşhurdur. Aynı zamanda çok fazla terk edilmiş fabrika binaları ve park bahçeler de bulunmaktadır. Başken kadar çok fazla gelişme kaydedememiş bir şehir olarak nitelendirilmiş olsa yanlış olmayacaktır.

Gürcistan’da Gezilecek Yerler

Gürcistan uçak bileti avantajları ile gelen misafirler, beklentilerinin çok üstünde bir manzara ile karşılaşacaklar. Olağanüstü vakitler geçirerek, unutulmaz anlara şahit olacaklarını garanti edebiliriz.

Gürcistan'da Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

Batum tam bir sahil ve eğlence kenti olarak anılmakta ve Gürcistan'a gelen kişilerin dikkatini çekebilecek bir kapasiteye sahiptir. Aynı zamanda temiz bir sahile ve temiz bir su oranına sahiptir. Yaz mevsiminde yerli turist ve dışarıdan turist geldiği halde deniz çok fazla kirlenmemiş olmakta ve bu durumda bir avantaj olarak değerlendirilebilir. Bu açıdan dolayı deniz turizmi için vazgeçilmez bir bölgedir. Aynı zamanda akşam saatlerinde kumsalda ateş yakıp müzik söyleşilerine ve çeşitli sahil etkinliklerine katılma fırsatı bulabilirsiniz.

Gürcistan’dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Gürcistan'da alışveriş yapmak isteyen kişilerin mutlaka uğraması gereken nokta, kesinlikle Batum diyebiliriz. Özellikle tarımı ile ünlü olan şehrin yaylalarında otlayan hayvanlardan, üretilen yöresel ürünleri alabilme fırsatı yakalayabilir. Aynı zamanda kıyafet alanında da oldukça cazip fiyatlar sunulmaktadır. Bunun yanında bazı teknolojik aletlerde Türkiye fiyatlarının baya altında bir fiyata satılmakta ve kişiler bunları almayı tercih edebilir.

Gürcistan’ın Doğal Güzellikleri

Gürcistan, ipek yolu zerinde bulunmasından dolayı doğal güzellikleri açısından da zengin bir yapıya sahiptir. Aynı zamanda ülkede çok fazla şelale ve akarsu kaynakları bulunmaktadır. Buralara gelen kişilerin mutlaka Gegskiy Waterfall şelalesini görmesi gereklidir. Bir diğer doğal güzellik ise kanyonlardır. Kanyon şekilleri içerisinde en meşhur olanı ise Okatse Canyon mutlaka görülmeye değer bir güzelliktedir.

Gürcistan’da Gezilecek Tarihi Yerler

Gürcistan hanları ve kervansarayları ile kiliseleri oldukça meşhurdur. Bu alanlarda en meşhur olanları ise Metekhi Cathedral kilisesidir. Bir Ortodoks kilisesi olarak kişileri bekleyen yapı gece ışıklandırmaları ile ayrı bir güzelliğe bürünmektedir. Bir diğer önemli yapı ise 540’lı yıllarda yapılmış olan Jvari Church yapısıdır. Bu yapı şehrin en yüksek alanına yapılmış ve bu açıdan dolayı manzarası göz doldurmaktadır. Kişilerin Gürcistan'a yolu düştüğü zaman mutlaka gelip görmeleri gereken alanları başında gelmektedir.

Gürcistan Gezi Rehberi

Gürcistan Türkiye uçak bileti ile ülkeye gelen kişiler, burada ulaşım için daha çok otobüsleri tercih etmektedir. Çünkü otobüs diğer ulaşım araçlarına göre oldukça uygun fiyat yapısına sahip.

Bunun yanı sıra taksi ve araç kiralamada oldukça kullanılmaktadır. Taksi bütçe olarak biraz zorlayıcıdır. Eğer uzun süreli bir ulaşım durumu varsa araç kiralamada en uygun seçenekler arasında olabilmektedir.

Gürcistan’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Baja
Harço
Sulguni Peyniri
Hinkal

Mutfak kültürü olarak sağlıklı beslenmeyi ve sebze ağırlıklı beslenmeyi hedef kılan bir topluluktur. Bunun yanında yemek kültüründe daha çok beyaz et kullanılmakta ve kırmızı ete çok fazla yer vermemektedirler.

İlginç Bir Tavuklu Yemek Çeşidi Olan Baja

Tavuk eti pek çok yemek içerisinde kullanılmaktadır. Tavuk etinin haşlanarak iyice dövülüp mama gibi lapa bir kıvam alması ve bu karışıma özel soslar ile baharatlar katılarak yoğurulup fırınlandıktan sonra ise üzerine yine yoğurt veya yeşillikler ile süslenerek sunumu yapılan bir yemek çeşididir.

Alışılmışın Dışında Bir Çorba Türü Olan Harço

Gürcülerin meşhur yemeklerinden birisi olan pirinçli şehriye çorbasına benzeyen harço oldukça farklı bir tattır. İçerisinde küçük küçük doğranmış kuşbaşı et parçaları ile pişirilmektedir. İçerisinde ise maydanoza benzeyen yeşil yapraklar bulunmaktadır. Yanlış bunlar kendilerine özgü yeşilliklerdir.

Öbek Öbek Peynir Tablaları Sulguni

Tarım alanında ve hayvancılıkta gelişen yöre peynir ve yoğurt çeşidi ise oldukça meşhurdur. Bu peynirlerden birisi ise sulguni peyniridir. İnek sütünden üretilen ve yağ oranı gayet kıvamında olan bu tuzsuz peynir çeşidi Gürcülerin gurur kaynağı haline gelmiştir.

Gürcistan'ın Mantısı Hinkal

İçi et dolu olan hamur işlerine Gürcistan'da hinkal adı veriliyor. Bu da onlardan birisidir. Bizim kültürümüzdeki mantının aksine oldukça büyük boyutlardadır. Bunun yanında suda haşlanarak servise sunulmaktadır. Küçük bir hamur parçası yuvarlak açılara içine et harcı koyulup bohça şeklinde kapatılması ise görsellik oluşturulmuştur. Üzerine servis ederken ise bizimkinin aksine hiçbir yoğurt veya salça sosu ilave edilmemektedir.

Gürcistan Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Tiflis - Batum 478,48 TL 40 Dakika
İstanbul - Tiflis 506,00 TL 2 Saat 20 Dakika
Batum - Tiflis 511,44 TL 40 Dakika
Bakü - Batum 526,98 TL 1 Saat 30 Dakika
Kayseri - Tiflis 611,00 TL 8 Saat 30 Dakika
Zonguldak - Tiflis 619,45 TL 5 Saat 15 Dakika
Antalya - Tiflis 625,06 TL 6 Saat 45 Dakika
Ankara - Tiflis 635,07 TL 1 Saat 45 Dakika
İzmir - Tiflis 639,25 TL 7 Saat 5 Dakika
Hatay - Tiflis 660,00 TL 4 Saat 55 Dakika
Bodrum - Tiflis 685,00 TL 14 Saat 30 Dakika
Köln - Tiflis 689,00 TL 11 Saat 55 Dakika
Dalaman - Tiflis 691,00 TL 14 Saat 45 Dakika
Balıkesir - Tiflis 693,30 TL 6 Saat 5 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Gürcistan ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Yılbaşında Gidilebilecek Ucuz Ülkeler
Yılbaşında Gidilebilecek Ucuz Ülkeler
06 Aralık 2018
Yeni yıl yavaş yavaş yaklaşırken tüm Dünya’da kutlama hazırlıklarına başlandı. Peki siz bu özel geceyi nasıl ve nerede kutlayacağınıza karar verdiniz mi? Eğer henüz vermediyseniz yılbaşında gidebilece
Mart Ayı Gezi Rotası
Mart Ayı Gezi Rotası
06 Mart 2018
Mart ayının gelmesi ile birlikte artık baharın müjdelendiği görülür ve hem doğada hem de insanın kendi içinde bir hareketlenme başlar. Gezmek, dolaşmak, güneşin tadını çıkarmak ve baharı dolu dolu yaş
Türk Lirasının Değerli Olduğu Ülkeler
Türk Lirasının Değerli Olduğu Ülkeler
18 Ekim 2017
İşte Türk Lirasının Değerli Olduğu Ülkeler Buralarda Türk Lirası Harcarken Çarpma İşlemine Gerek Duymayacaksınız Türk parası karşısında dolar ve Euro gibi para birimleri daha değerlidir. Bu para
Yaz Tatilini Karadeniz'de Değerlendirmek İçin 8 Neden
Yaz Tatilini Karadeniz'de Değerlendirmek İçin 8 Neden
18 Ağustos 2017
Her tarafı cennet olan güzel ülkemizin nadide bölgelerinden birisidir Karadeniz. Doğasıyla, yeşiliyle, deniziyle, şelaleleriyle, dereleriyle tam bir tabiat harikası. Tarihi yerler ve kalıntılarıyla bi

Gürcistan Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Tiflis
Tren ile diğer şehirlere geçiş çok rahat
Batum
İşletmeleri , sokakları falan çok güzel, gidin bir görün bence
Tiflis
Gerçekten güzeldi tatil keyifliydi.
Batum
Herşey çok güzeldi bir ay kaldım muhteşem ötesi bir şehir
Tiflis
Herşeye rağmen çok güzeldi. Biz çok keyif aldık, güzel bir şehir
Batum
Pek memnun kalamadık ama yine de farklı bir yer gördük sonuçta
Tiflis
Bir daha dünyaya gelsem basra da yaşamak isterim herhalde
Batum
Gerçekten güzeldi tatil keyifliydi.
Tiflis
İnsana ders verebilecek yerlerden birisi halinize şükretmeyi öğreneceksiniz
Batum
Bu kadar güzel bir yapıya ve doğaya sahip başka biryer ben görmedim
Tiflis
Tarihe merakınız varsa kesinlikle gidip görmeniz gereken biryer
Batum
Birbirinden farklı insanları ve kültürleri var ben çok keyif aldım
2
12
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Gürcistan Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 23.09.2019 07:11:19 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Tiflis, (TBS)
TBS
GE

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=66350
/
66350