1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Gürcistan Uçak Bileti

Gürcistan Nüfusu
3 Milyon 719 Bin
Gürcistan Başkenti
Tiflis
Gürcistan Resmi Dili
Gürcüce
Gürcistan Zaman Dilimi
GMT +4
Gürcistan Para Birimi
Gürcistan Larisi (GEL)
Ortama Yemek Fiyatı
50 GEL
Gürcistan Telefon Kodu
+995
Ortama İçecek Fiyatı
25 GEL
İstanbul - Tiflis Uçuş Süresi
2 Saat
İstanbul - Tiflis Uçuş Mesafesi
1.203 Km

En Ucuz Türkiye - Gürcistan Uçak Seferleri

Ankara - Tiflis
Türk Hava Yolları
01 Haz 2020
İstanbul - Tiflis
Türk Hava Yolları
30 May 2020
03 Haz 2020
13 Haz 2020
Kayseri - Batum
Pegasus
01 Haz 2020
İzmir - Batum
Pegasus
01 Haz 2020
Ordu - Tiflis
Pegasus
15 Haz 2020
Ankara - Batum
Pegasus
12 Haz 2020
Adana - Batum
Pegasus
11 Haz 2020
Kars - Tiflis
Pegasus
15 Haz 2020
İzmir - Tiflis
Türk Hava Yolları
30 May 2020
Trabzon - Tiflis
Türk Hava Yolları
31 May 2020
Samsun - Tiflis
Türk Hava Yolları
20 Haz 2020
Antalya - Batum
Türk Hava Yolları
20 Haz 2020

En Ucuz Gürcistan Kalkışlı Uçak Seferleri

Tiflis - İstanbul
Türk Hava Yolları
17 Haz 2020
Tiflis - Bakü
Azerbaijan Airlines
16 Haz 2020
Tiflis - Ankara
Türk Hava Yolları
31 May 2020
15 Haz 2020
13 Haz 2020
Tiflis - İzmir
Pegasus
16 Haz 2020
Batum - Kiev
Flexflıght Aps
01 Haz 2020
07 Haz 2020
Tiflis - Alanya
Türk Hava Yolları
14 Haz 2020
Tiflis - Trabzon
Türk Hava Yolları
20 Haz 2020
Tiflis - Samsun
Türk Hava Yolları
22 Haz 2020
Tiflis - Kars
Türk Hava Yolları
07 Haz 2020
Batum - Ankara
Türk Hava Yolları
30 May 2020
Batum - Antalya
Türk Hava Yolları
06 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Gürcistan Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Gürcistan'a Nasıl Gidilir?

Türkiye’ye komşu ülkelerden birisi olan Gürcistan, Türk vatandaşlarının en çok seyahat ettiği ülkelerden birisidir. Gürcistan uçak bileti satın alarak seyahat etmek isteyenler, Gürcistan’ın başkenti Batum’a uçak bileti satın alarak seyahatlerini gerçekleştirmektedir.

Gürcistan vizesiz ülkeler arasında yer aldığından, sadece nüfus cüzdanı ve Biletall.com’dan satın alacağınız Gürcistan ucuz uçak bileti ile ülkeye kolayca ulaşabilirsiniz.

Gürcistan’a ulaşmak için gerekli belgelerinizi yanınıza aldıktan sonra, Biletall.com’dan Gürcistan uçak seferleri, bilet fiyatları ve uçuş yapan firmaları listeleyip, uçuşları karşılaştırarak en ucuz fiyatlı Gürcistan uçak biletini satın alabilirsiniz.

Gürcistan’a sefer düzenleyen en popüler firma olan Türk Hava Yolları (THY) ile İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan veya İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

 

Gürcistan Vize Şartları Neler?

Gürcistan Vize İstiyor mu?
Hayır
Gürcistan Vizesiz Kalınabilecek Süre
90 Gün
Gürcistan Vize Şartları

Gürcistan'a Gürcistan ucuz uçak bileti ile gitmek isteyenlerin, herhangi bir sorunla karşılaşmamak için önceden gerekli evrakları tam ve eksiksiz bir şekilde hazırlaması gerekir.

Gürcistan'a değişik amaçlarla seyahat edecek kişiler için 90 güne kadar vize uygulanmamaktadır. Söz konusu vize sadece Türkiye vatandaşları için geçerlidir. Diğer uyruklu kişilerin vize şartlarını yerine getirmesi gereklidir.

Ülkeye kişiler her ne sebeple gelmiş olurlarsa olsunlar, Türk vatandaşı olmaları halinde hiçbir ücret talep edilmemektedir. Sadece nüfus cüzdanı gibi kimlik kartları ile giriş sağlayabilirler.

Gürcistan’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Eylül
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Ağustos

Gürcistan'da kış mevsimi, çok soğuk ve kar yağışlıdır. Bu yüzden seyahat etmek isteyenlere, ilkbahar veya yaz mevsiminde ziyaret etmeleri önerilir.

 

Gürcistan Hakkında Bilgiler

Ülke çok küçük bir yüz ölçümüne sahiptir. Geçmiş zamandan bu yana geçim kaynağı olarak hep tarım sektörünü baz almış ve bu açıdan dolayı ekonomik anlamda çok sıkıntılar yaşamış ve yaşamaya da devam etmektedir.

Gürcistan'ın Başkenti

Gürcistan'ın başkenti adından ve gelişmişlik düzeyi ile söz ettiren Tiflis'tir.

Gürcistan Nüfusu – Gürcistan Resmi Dili

Gürcistan nüfusu oldukça azdır. Yaklaşık olarak 4 milyonun üzerinde bir nüfusa sahiptir.

Gürcistan Para Birimi

Para birimi olarak kendi para birimlerini olan Gürcistan Larisi kullanmaktadırlar.

Gürcistan’da Saat Kaç?

Gürcistan Türkiye saat farkı bulunmaktadır. Gürcistan, Türkiye’ye göre 1 saat ileridedir. Yani Türkiye'de saat şu an 13:00 iken Gürcistan'da saat 14:00'dır.

Gürcistan'da Ne Ucuz? Gürcistan'dan Gelirken Ne Getirilir?

Gürcistan'da hediyelik eşya açısından oldukça bol ve ucuz ürünler bulunmaktadır. Ülkede yaşayan birçok insan, el yapımı bebek ve yöresel kıyafet satışı ile geçim sağlamaktadır. Buradaki yöresel kıyafetleri, Batum da çarşı meydanında bulabilirsiniz. Dilerseniz Gürcistan sokaklarında yöresel şapkalarını da takarak gezebilirsiniz. Aynı zamanda mıknatıslı küçük hediyelikler ve kitaplar alabilme imkanınız bulunmaktadır.

Gürcistan Nerede?

Gürcistan’a Uçmak İçin 5 Sebep

• Şehrin Romantik Havası
• Festivaller
• Yaz Tatili
• Sanat
• Tarih
 1. Romantik kişilerin tam da kendilerini bulabileceği birçok yer bulunuyor. Özellikle, Ali ve Nino'nun karşısında hayatınızın aşkı ile oldukça romantik anlar yaşayabilirsiniz.
 2. Gürcistan'da her sene farklı farklı alanlarda festival ve çeşitli eğlenceler düzenlenmektedir. Festivaller, yöresel kıyafetli kişilerin dansları gelen davetliler arasında oldukça dikkat çekici bir durumdadır.
 3. Gürcistan denize kıyısı olan bir ülke olduğundan dolayı ve konumu itibari ile yaz mevsimini bol güneş geçirmesinde yaz tatillerinde uğrak noktanız haline gelebilir. Aynı zamanda deniz kenarı eğlencelerine katılarak ve turistik alanlardaki düzenlenen geziler fırsatı ile tatilinizi zenginleştirebilirsiniz.
 4. Geçmişten günümüze kadar ekonomik anlamda çok zorluk çekilmesine rağmen ülke, sanata olan düşkünlüğünü hiçbir zaman yitirmemiştir. Bu sanat yansımalarını da gidip gezip gördüğünüz alanlardaki tarihi eserlerdeki işlemelerde kolay bir şekilde gözlemleyebilirsiniz.
 5. Tam bir ticaret tolu üzerinde bulunmasından dolayı gelip geçen her kesim ve kabileden insanlar Gürcistan'da ya konaklamış ya da tamamen buralara yerleşerek hayatını devam ettirmiştir. Bu açıdan her medeniyette kendinden bir iz bırakmıştır. Tarihsel açıdan oldukça zengin bir kültüre sahiptir.

Gürcistan’ın En Güzel Şehirleri

Biletall.com ile Gürcistan Türkiye uçak biletleri ile havayolu firmalarını araştırabilir ve kendinize en uygun fiyatlı biletleri bulabilirsiniz. Gürcistan’ı ziyaret etmek isteyen misafirler için ülke hakkında detaylı bilgiler sunuyoruz.

Batum

Batum tam bir romantiklerin şehri olarak nitelendirilmektedir. Yeni gelişen ve genç bir mimariye sahiptir. Kiliseleri ve büyük ihtişamlı binaları ile göz doldurmaktadır. Şehrin her alanı park bahçe ve oturma alanları ile doludur. Aynı zamanda yeşillikler içerisinde olmasından dolayı da giden kişilerin gönlünü genişletmektedir. Şehir efsanelerinden birisi olan Ali ve Nino çiftinin heykelleri de Batum'da bulunmaktadır. Denize olan kıyısı ile çok sayıda turist çekmekte ve gelen kişileri en iyi şekilde ağırlamaktadır.

Tiflis

Kura ırmağının kıyısına kurulmuş şehir adeta mavinin dile gelmiş halidir denilebilir. Gürcistan'ın başkenti olan şehir önemli yazışma şehirlerinden ve ticaretin merkezlerinden birisidir. İpek yolu üzerinde yer alan Tiflis geçmiş dönemlerde de önemli ticaret alanlarından birisi konumundadır. Bu açıdan dolayı han ve kervansarayları açısından oldukça zengindir. Aynı zamanda bugünde dönemin sosyal ve kültürel şehri olarak Gürcistan'ın incisi konumundadır. Dar sokakları, sokaklarındaki minik taş döşemeleri ve kırmızı çatılı evleri ile ziyaretçilerini beklemektedir. Gürcistan uçak bileti fiyatları uygun olduğunda yaptığınız Gürcistan seferinde mutlaka görülmesi gereken yerlerden birisidir.

Rustavi

Gürcistan'ın başkenti olan Tiflis'e yaklaşık 25 kilometre uzaklıkta bir şehirdir. Bu açıdan dolayı sürekli başken ile Rustavi arasında bir trafik akışı bulunmaktadır. Gürcistan'ın önemli şehirlerinden birisi olan Rustavi Sovyet mimarisi hakim olan yapıların yoğun olduğu bir eyalettir. Aynı zamanda şehir meydanı ve tiyatro binası ile meşhurdur. Aynı zamanda çok fazla terk edilmiş fabrika binaları ve park bahçeler de bulunmaktadır. Başken kadar çok fazla gelişme kaydedememiş bir şehir olarak nitelendirilmiş olsa yanlış olmayacaktır.

Gürcistan’da Gezilecek Yerler

Gürcistan uçak bileti avantajları ile gelen misafirler, beklentilerinin çok üstünde bir manzara ile karşılaşacaklar. Olağanüstü vakitler geçirerek, unutulmaz anlara şahit olacaklarını garanti edebiliriz.

Gürcistan'da Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

Batum tam bir sahil ve eğlence kenti olarak anılmakta ve Gürcistan'a gelen kişilerin dikkatini çekebilecek bir kapasiteye sahiptir. Aynı zamanda temiz bir sahile ve temiz bir su oranına sahiptir. Yaz mevsiminde yerli turist ve dışarıdan turist geldiği halde deniz çok fazla kirlenmemiş olmakta ve bu durumda bir avantaj olarak değerlendirilebilir. Bu açıdan dolayı deniz turizmi için vazgeçilmez bir bölgedir. Aynı zamanda akşam saatlerinde kumsalda ateş yakıp müzik söyleşilerine ve çeşitli sahil etkinliklerine katılma fırsatı bulabilirsiniz.

Gürcistan’dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Gürcistan'da alışveriş yapmak isteyen kişilerin mutlaka uğraması gereken nokta, kesinlikle Batum diyebiliriz. Özellikle tarımı ile ünlü olan şehrin yaylalarında otlayan hayvanlardan, üretilen yöresel ürünleri alabilme fırsatı yakalayabilir. Aynı zamanda kıyafet alanında da oldukça cazip fiyatlar sunulmaktadır. Bunun yanında bazı teknolojik aletlerde Türkiye fiyatlarının baya altında bir fiyata satılmakta ve kişiler bunları almayı tercih edebilir.

Gürcistan’ın Doğal Güzellikleri

Gürcistan, ipek yolu zerinde bulunmasından dolayı doğal güzellikleri açısından da zengin bir yapıya sahiptir. Aynı zamanda ülkede çok fazla şelale ve akarsu kaynakları bulunmaktadır. Buralara gelen kişilerin mutlaka Gegskiy Waterfall şelalesini görmesi gereklidir. Bir diğer doğal güzellik ise kanyonlardır. Kanyon şekilleri içerisinde en meşhur olanı ise Okatse Canyon mutlaka görülmeye değer bir güzelliktedir.

Gürcistan’da Gezilecek Tarihi Yerler

Gürcistan hanları ve kervansarayları ile kiliseleri oldukça meşhurdur. Bu alanlarda en meşhur olanları ise Metekhi Cathedral kilisesidir. Bir Ortodoks kilisesi olarak kişileri bekleyen yapı gece ışıklandırmaları ile ayrı bir güzelliğe bürünmektedir. Bir diğer önemli yapı ise 540’lı yıllarda yapılmış olan Jvari Church yapısıdır. Bu yapı şehrin en yüksek alanına yapılmış ve bu açıdan dolayı manzarası göz doldurmaktadır. Kişilerin Gürcistan'a yolu düştüğü zaman mutlaka gelip görmeleri gereken alanları başında gelmektedir.

Gürcistan Gezi Rehberi

Gürcistan Türkiye uçak bileti ile ülkeye gelen kişiler, burada ulaşım için daha çok otobüsleri tercih etmektedir. Çünkü otobüs diğer ulaşım araçlarına göre oldukça uygun fiyat yapısına sahip.

Bunun yanı sıra taksi ve araç kiralamada oldukça kullanılmaktadır. Taksi bütçe olarak biraz zorlayıcıdır. Eğer uzun süreli bir ulaşım durumu varsa araç kiralamada en uygun seçenekler arasında olabilmektedir.

Gürcistan’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Baja
Harço
Sulguni Peyniri
Hinkal

Mutfak kültürü olarak sağlıklı beslenmeyi ve sebze ağırlıklı beslenmeyi hedef kılan bir topluluktur. Bunun yanında yemek kültüründe daha çok beyaz et kullanılmakta ve kırmızı ete çok fazla yer vermemektedirler.

İlginç Bir Tavuklu Yemek Çeşidi Olan Baja

Tavuk eti pek çok yemek içerisinde kullanılmaktadır. Tavuk etinin haşlanarak iyice dövülüp mama gibi lapa bir kıvam alması ve bu karışıma özel soslar ile baharatlar katılarak yoğurulup fırınlandıktan sonra ise üzerine yine yoğurt veya yeşillikler ile süslenerek sunumu yapılan bir yemek çeşididir.

Alışılmışın Dışında Bir Çorba Türü Olan Harço

Gürcülerin meşhur yemeklerinden birisi olan pirinçli şehriye çorbasına benzeyen harço oldukça farklı bir tattır. İçerisinde küçük küçük doğranmış kuşbaşı et parçaları ile pişirilmektedir. İçerisinde ise maydanoza benzeyen yeşil yapraklar bulunmaktadır. Yanlış bunlar kendilerine özgü yeşilliklerdir.

Öbek Öbek Peynir Tablaları Sulguni

Tarım alanında ve hayvancılıkta gelişen yöre peynir ve yoğurt çeşidi ise oldukça meşhurdur. Bu peynirlerden birisi ise sulguni peyniridir. İnek sütünden üretilen ve yağ oranı gayet kıvamında olan bu tuzsuz peynir çeşidi Gürcülerin gurur kaynağı haline gelmiştir.

Gürcistan'ın Mantısı Hinkal

İçi et dolu olan hamur işlerine Gürcistan'da hinkal adı veriliyor. Bu da onlardan birisidir. Bizim kültürümüzdeki mantının aksine oldukça büyük boyutlardadır. Bunun yanında suda haşlanarak servise sunulmaktadır. Küçük bir hamur parçası yuvarlak açılara içine et harcı koyulup bohça şeklinde kapatılması ise görsellik oluşturulmuştur. Üzerine servis ederken ise bizimkinin aksine hiçbir yoğurt veya salça sosu ilave edilmemektedir.

Gürcistan Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Ankara - Tiflis 300,34 TL 1 Saat 45 Dakika
İstanbul - Tiflis 438,41 TL 2 Saat 15 Dakika
İstanbul - Batum 497,90 TL 2 Saat 50 Dakika
Bakü - Tiflis 545,22 TL 1 Saat 10 Dakika
Antalya - Tiflis 625,90 TL 14 Saat 15 Dakika
Kayseri - Batum 676,65 TL 6 Saat 15 Dakika
Şanlıurfa - Tiflis 679,11 TL 6 Saat 10 Dakika
İzmir - Batum 679,90 TL 8 Saat 40 Dakika
Adana - Tiflis 687,63 TL 7 Saat 20 Dakika
Ordu - Tiflis 725,73 TL 15 Saat 15 Dakika
Ankara - Batum 739,90 TL 5 Saat 55 Dakika
Dalaman - Tiflis 778,90 TL 5 Saat 5 Dakika
Gaziantep - Tiflis 789,65 TL 15 Saat 15 Dakika
Adana - Batum 791,65 TL 15 Saat 20 Dakika

Gürcistan Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Gürcistan uçak bileti ne kadar?
  Gürcistan varışlı popüler uçak seferlerinden en ucuzu Ankara - Tiflis olup, bilet fiyatı 300,34 TL'dir.
 • Gürcistan uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Belavia - Belarusian Airlines, Fly Dubaı, Lot Polish Airlines, Pegasus, Royal Jordanian Airline, Türk Hava Yolları.
 • Gürcistan ülkesine kaç saatlik uçuşla gidilir?
  İstanbul - Tiflis arası 2 Saat uçuş süresi ile ulaşabilirsiniz.
 • Gürcistan ne zaman gidilmeli?
  Yılın en uygun zamanı Ağustos ayıdır.
 • Gürcistan başkenti neresidir?
  Başkent Tiflis şehridir.
 • Gürcistan para birimi nedir?
  Ülkenin resmi para birimi Gürcistan Larisi (GEL)
 • Gürcistan nüfusu kaçtır?
  Nüfusu 3 Milyon 719 Bin kişidir.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Gürcistan ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

2020 Yılında Vizesiz Gidebileceğiniz Asya Ve Avrupa Ülkeleri
2020 Yılında Vizesiz Gidebileceğiniz Asya Ve Avrupa Ülkeleri
29 Ocak 2020
Eğer tatil zamanlarınızı siz de yurt dışında geçirmek niyetindeyseniz ve vize problemi başınızı arıtıyorsa tam da sizin için geldik! Bu yazı ile o hep başınızı ağrıtan, günün sonunda istemsizce ert
Yılbaşında Gidilebilecek Ucuz Ülkeler
Yılbaşında Gidilebilecek Ucuz Ülkeler
06 Aralık 2018
Yeni yıl yavaş yavaş yaklaşırken tüm Dünya’da kutlama hazırlıklarına başlandı. Peki siz bu özel geceyi nasıl ve nerede kutlayacağınıza karar verdiniz mi? Eğer henüz vermediyseniz yılbaşında gidebilece
Mart Ayı Gezi Rotası
Mart Ayı Gezi Rotası
06 Mart 2018
Mart ayının gelmesi ile birlikte artık baharın müjdelendiği görülür ve hem doğada hem de insanın kendi içinde bir hareketlenme başlar. Gezmek, dolaşmak, güneşin tadını çıkarmak ve baharı dolu dolu yaş
Türk Lirasının Değerli Olduğu Ülkeler
Türk Lirasının Değerli Olduğu Ülkeler
18 Ekim 2017
İşte Türk Lirasının Değerli Olduğu Ülkeler Buralarda Türk Lirası Harcarken Çarpma İşlemine Gerek Duymayacaksınız Türk parası karşısında dolar ve Euro gibi para birimleri daha değerlidir. Bu para

Gürcistan Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

H*** Y*** K***
28 Ekim Pazar
Batum
İşletmeleri , sokakları falan çok güzel, gidin bir görün bence
Y*** F*** E*** K***
12 Eylül Çarşamba
Tiflis
Herşeye rağmen çok güzeldi. Biz çok keyif aldık, güzel bir şehir
O*** E*** A***
19 Temmuz Perşembe
Batum
Pek memnun kalamadık ama yine de farklı bir yer gördük sonuçta
K*** K*** S***
22 Haziran Cuma
Tiflis
İnsana ders verebilecek yerlerden birisi halinize şükretmeyi öğreneceksiniz
O*** S*** K***
18 Haziran Pazartesi
Batum
Bu kadar güzel bir yapıya ve doğaya sahip başka biryer ben görmedim
2
12
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Gürcistan Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 30.05.2020 06:30:50 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Tiflis, (TBS)
TBS
GE

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=44678
/ True
44678