1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!
Artvin

Artvin Uçak Bileti

Artvin Para Birimi
Türk Lirası (TRY)
Artvin Zaman Dilimi
GMT +3
Artvin Şehri En İyileri
Yerel Tatlar, Mençuna Şelalesi, Hamsili Pilav
Artvin Hava Durumu (22 Ekim) 21°C Parçalı Bulutlu
Artvin Hava Durumu (23 Ekim) 22°C Açık

En Ucuz Artvin Yurtiçi Uçak Seferleri

Ankara - Artvin
Türk Hava Yolları
10 Kas 2020
İstanbul - Artvin
Türk Hava Yolları
06 Kas 2020
Malatya - Artvin
Türk Hava Yolları
07 Kas 2020
Gaziantep - Artvin
Türk Hava Yolları
31 Eki 2020
Samsun - Artvin
Türk Hava Yolları
02 Kas 2020
Hatay - Artvin
Türk Hava Yolları
02 Kas 2020
Şanlıurfa - Artvin
Türk Hava Yolları
31 Eki 2020
Adana - Artvin
Türk Hava Yolları
14 Kas 2020
Kayseri - Artvin
Türk Hava Yolları
12 Kas 2020
Diyarbakır - Artvin
Türk Hava Yolları
02 Kas 2020
İzmir - Artvin
Türk Hava Yolları
31 Eki 2020
Ordu - Artvin
Anadolu Jet
31 Eki 2020
Trabzon - Artvin
Anadolu Jet
12 Kas 2020
Erzurum - Artvin
Anadolu Jet
02 Kas 2020

Artvin Uçuşu Olan Firmalar

Artvin Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Artvin Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Artvin Havaalanları
Ülke Kodu
TR
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Türkçe
Toplu Taşıma Fiyatı
2,50 TL
Yemek Fiyatı
20 TL
Alkolsüz İçecek Fiyatı
6 TL

Artvin’e Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Şubat
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Mayıs

Turist rehberleri genel olarak, Artvin’i doyasıya gezmek için mayıs ve eylül zamanını önermektedir.

Yemyeşil yaylaları ile boğa güreşleri ile açılmakta olan Kafkasör haziran ve 2000 rakımlı bulunan Sahara’da düzenlenmekte ve bir çok festivale de evsahipliği yapmaktadır. Karadeniz iklimi Artvin ilinde sürmektedir.

Kışın kar ve yağmur yağışları oldukça sık ve fazla görülmektedir. Artvin bölgesine kayak turizmi için gelmek isteyen şahısların seyahatlerini kış aylarında yapmaları gerekmektedir.

Bölge doğa turizmi için gelmek isteyenlerin ise bahar ve yaz aylarında gelmeleri tavsiye edilmektedir.

Artvin Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Artvin uçak bileti ile yolculuk yapanlar merkeze ulaşmak için farklı ulaşım araçlarından yararlanabilirler. Bunlar, Havaş otobüs hizmetleri, belediye otobüsü, taksi, araç kiralama seçenekleridir. Minibüs ile şehir merkezine gitmek için güzergâhlar içinse havalimanı ve Hopa ilçesi bulunan minibüslere binilmelidir.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 18 TL

Havalimanından Artvin merkeze gitmek için oldukça tercih edilen bir seçenektir. Havaş otobüsleri yaklaşık 20-25 dakikaya merkeze ulaşım sağlamaktadır.

Havalimanı Servisleri

Belediyeye ait olan otobüsler en çok kullanılan ulaşım aracı olarak görülmektedir. Artvin havaalanında şehir merkezine olan otobüsler ile ziyaretçiler ulaşım sağlayabiliyor.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 200 TL

Havaalanından kalkan taksiler Artvin şehir merkezine en hızlı ulaşım sağlayan araçlardandır. Yakşalık oalrak 15-20 dakika arasında şehir merkezine ziyaretçiyi ulaştırabiliyor.

Artvin Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Havalimanı iç ve dış hatlar olmak üzere iki farklı terminale sahip olmaktadır. İç hatlarda, yolcular için sağlık üniteleri, emanet eşya ofisi,araç kiralama, büfe, bulunmaktadır. Aynı biçimde dış hatlar terminalinde de birer adet sağlık ünitesi, emanet eşya ofisi bulunmaktadır.

Artvin’e Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Artvin uçak bileti avantajlarından yararlanarak Artvin'e gitmek için en önemli sebeplerden birisi de bu yörenin geleneksel lezzetleridir.
 2. Şehir ile özdeşleşmiş olan hamsi pilavı,kara lahana sarması ve mıhlama yemek için sadece Artvin'e gitme sebeplerinden biri olmalıdır.
 3. Her biri anıt niteliğindeki doğal yaşlı ormanı, ağaçları bünyesinde barındırmakta olan en önemli ve değerli doğal eski ormanlardandır. Tabiatı koruma alanları, devamlı bağıl nemin egemenliğinde bakir bir bitki örtüsü olan 3200 mm. senelik yağış ile bir yağmur ormanı ekosistemi özelliklerine sahiptir.
 4. Karagöl Şavşat kaza sınırlarında yer alan Sahara Milli Parkı, bu kazaya 17 km. uzaklıktadır. Şavşat, Ardahan yolunun üstündedir. Kocabey Yaylası ve etrafında alpin zonu çeşitlerine rastlanmaktadır.

Artvin Hakkında

Karadeniz coğrafi bölgesinin doğu kısmında bulunan Artvin ilinin hem Gürcistan’a hemde Karadeniz’e sınırı vardır. Toplam olarak merkez hariç 7 kazadan oluşmakta olan Artvin’in komşuları, Erzurum, Ardahan, ve Rize olmaktadır. Artvin, bölge olarak %55’lik ormanlık bir alandır ve oldukça engebeli bir arazidir.

Aynı zamanda içerisinde görülmesi gereken çok önemli milli parkları bulunmaktadır. Türkiye’nin en doğal, yemyeşil tabiatı bozulmamış şehirlerinden birisi olmaktadır. Doğa harikasıyla ve havası ve suyu ile insanları büyülemektedir. Eğer bu güzelliği net bir gözle görmeyip içine girmiyorsanız oldukça çok şey kaybediyorsunuz demektir.

Kendinize bir güzellik yaparak, bu muhteşem doğa ile buluşmak için daha fazla beklemeden Artvin uçak biletiyle bu doğa harikasıyla buluşabilirsiniz. Artvin uçak seyahatiniz bittiğinde gözlerinizi kamaştıracak yemyeşil doğası ile ruhunuzun dinlendiğini hissedeceksiniz.

Artvin Fotoğraf Galerisi

Artvin Nerede?

Artvin Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
1,75 TL
Taksi
3 TL/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Artvin'de şehir içi ulaşımı özel belediye minibüsleri ve şehir için de dolaşan dolmuşlar sağlar minibüs ücretleri tam 1,75 TL öğrenci 1 TL'dir. Havalimanına iniş yapan yolcular şehir merkezine minibüsler aracılığı ile rahat ve hızlı bi ulaşım gerçekleştirebilirler. Şehir merkezine gitmek için güzergâhlar içinde Havalimanı ve Hopa ilçesi bulunan minibüslere binilmelidir. Bunun yanı sıra taksi ile de şehir merkezine gidebilirler.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Hopa, Arvahi, Murgul, Borkça olmak üzere devam ediyor. Borkça'dan haraket eden dolmuşlar Artvin şehir merkezine kadar, Artvin'in merkezinden de Yusufeli, Şavşat, Ardanuç ilçelerine ulaşabilmek mümkündür. Artvin'de toplam da 5 adet taksi durağı bulunmaktadır. Taksi durakları şehir merkezine göre konumlandırılmıştır.

Artvin’de Gezilecek Yerler

Mençuna Şelalesi
Cehennem Deresi Kanyonu
Karagöl
Kaçkar Dağı
Kaçkar Dağı
Cehennem Deresi Kanyonu

Dünyada ikinci büyük kanyonu olarak yer alan, Büyük Kanyon’dan sonra Cehennem Deresi Kanyonu Ardanuç’ta bulunmaktadır. Volkanik kayaları oyma nedeniyle oluşmakta olan kanyon uzunluğu 500 metre genişliği ise 70 metredir.

Karagöl

Borçka’nın merkez mesafesine 27 km olan Karagöl Tabiat Parkı’na gitmek için karla kaplı olmakta olan yolun bir miktarını araçlarla, diğer miktarını ise yürüyerek geçmek gerekiyor.

Yayla Turizmi

Şavşat ve Ardanuç kazalarında bir takım yaylalarda yamaç paraşütü ile çim kayağı parkurları bulunmaktadır.

İnanç Turizmi

Yabancı turistler tarafından ziyaret edilmektedir.

 • Barhal, Tibeti,
 • Yeni Rabat,
 • Porta Manastır,
 • İşhan Dolishane kiliseleri
Kaçkar Dağı

Yüksekliği 3.937 metredir. Türkiye'nin sınırları için de bulundurduğu en yüksek 4. doruğa sahip dağdır.

Kaçkar Dağları Milli Parkı

Kaçkar Dağları Milli Parkı bir kısmı Rize'nin Çamlıhemşin ilçesi tarafında,Bir kısmı ise Erzurum ve Artvin taraflarında bulunmaktadır. 51.550 hektarlık alana sahiptir.

Barhal Manastırı

Artvin'in Yusufeli ilçesinin Altıparmak köyünde bulunan bir manastırdır. Bu manastır IX.(9) yüzyılda III.David Kuropalates zamanında inşa edilmiştir. Daha sonrasında ise Vaftizci Yahya'ya verilmiştir. 1677 senesinde ise camiye çevrilmiş olan kilise üç nefli bazilikal plandadır.

Yeni Rabat Kilisesi

Artvin ilinin Ardanuç ilçesine bağlı 17 km. mesafede bulunan Bulanık köyü, Çamlık (Rabat) mahallesinde bulunur. Yapısı yörede bulunan kiliselere benzerlik göstermektedir. Ortaçağ zamanlarında bu bölgede hakimiyet kuran Bagratlı Krallığı tarafından yaptırıldığı söylentileri vardır. Ortaçağ mimarisinde mimarlar genellikle içteki planı dışa yansıtmış olan üçgen nişler kullanmıştır. Üçgen nişler bu coğrafyanın mimarisinde çok nadir olarak rastlanan kubbe kasnaklarında kullanılmaktadır. Niş sayılarının pervaz açıklarından fazla olmasına bu kilisede rast gelinir. Her iki tarafında da kabartmalı bitki motifleri bezeli kesme taşlar bulunmaktadır.

Tek Kale Köyü

Artvin şehrinin coğrafyasında bulunan Yusufeli kazasına bağlı olan muazzam büyüleyici şirin bir köydür. Muhteşem sulak bir yeşil vadiden daha sonra kiraz ve ceviz ağaçları adeta göz kamaştırmaktadır. Köyün bu adından önceki ismi ise Dört Kilise köyüdür. Bunun sebebi bu şirin köyün içinde dört tane kilise bulunmasıdır. Burada kesinlikle tek kale manastırını ziyaret etmelisiniz.

Barhal Çayı

Artvin ilinin coğrafyasının bol oksijenli havasından akmakta olan Barhal, Altıparmak Çayı olarak da bilinmektedir. Turistler tarafından nehir kayahı ve kano yapmak için tercih edilen bir bölgedir. Barhal Çayı Kaçkar Dağları'nın Güney tarafında yüksek dağlar tarafından çevrilmiştir.

Satlel Kalesi

Tabiat ve doğa güzellikleri ile tarihi bolgeleriyle de unutulmaz bir Karadeniz yolculuğu turistler tarafından oldukça fazla yoğun bir ilgi görmektedir. Kale şavşatının 2km. mesafe de yer alan Söğütlü köyünde yer almaktadır. Bu kale moloz taşlar tarafından inşa edilmiştir. Ayrıca Bagrat Krallığı tarafından inşa edilmiştir.

Porta Manastırı

Karadeniz tarafında Artvin ilinde bulunan Porta Manastırı ile Doğu Karadeniz coğrafyasının naturel güzellikleri için de yer alan tarihe ışık tutan binaları arasında bulunmaktadır. Artvin merkezin de bulunan bu manastır Pırnallı köyü hudutları arasında yer almaktadır. 896 ile 918 seneleri arasında Prens Khaouli tarafından inşa edilmiştir. Günüzümüzde ki en son yeni halini Kral Gülgen zamanlarında yer almıştır. Günümüze gelmekte olan bu kalıntıları kesinlikle görülmeye değer bir haldedir.

Beyaz Su Yaylası

Karadeniz coğrafyasının görkemli ve yemyeşil doğasında varlığını sürdürmekte olan yayla Artvin ilinin Borçka kazasında bulunmaktadır. Naturel güzelliklerinin yanı sıra bir çok keşif sunmakta olan Beyaz Su Yaylası ile Karçal Dağları eteklerinde ziyaretçilerini beklemektedir. Turizm açısından oldukça önemli bir coğrafi bölgedir. Ayrıca yıldız gölüne de oldukça yakın mesafede bulunmaktadır. Ormanlık bir bölgeden ziyade çayır ve çimenlik bir bölgede yer almaktadır. Yaylada bulunan bir kaya parçasından köpürmüş halde çıkan bir su olduğu için Beyazsu adı verilmiştir.

Artvin’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Hamsili Pilav
Kara Lahana Sarması
Mıhlama
Mısır Ekmeği

Doğu Karadeniz'in oldukça zengin mutfaklarından birine sahip olan Artvin'in Arhavi kazasında yiyeceğiniz mıhlama ve hamsili ekmek oldukça nitelikli ve lezzetlidir. Çorba çeşitlerinden gemdimalı, meze çeşitlerinden turşu kavurma, dayanılmaz olan tatlılardan hasuta,irsa böreği, kada Artvin’e ait olmakta olan yöresel lezzetlerin başında gelmektedir.Ayrıca yaylada yapılan kahvaltılar mısır ekmeği, kuymak kaygana ile unutulmaz anlardır.

Artvin Denince İlk Akla Gelen Lezzet: Kuymak

Artvin'nin yöresel lezzet sırrı esasında mükemmel yeşil tabiatında yetişen bitkilerden kullanılmakta olan etlere kadar işleyen aromalarında gizli olabilir. Yöresel mutfağının en gözde lezzet unsurları fındık,çay, hamsi, pirinç, karalahana ve kuymak en çok bilinmekte olmuş olan nefis bir kahvaltılıktır. Ayrıca Pucuko da taze fasulyeden yapılmış olan özel bir yemektir. Özel çorbaları, hamur işleri ve etli yemekleri de mutlaka denemek gerekir.

Hamsili Pilav

Artvin'nin geleneksel kültür yemeği hamsili pilavıda çok meşhur ve oldukça lezzetlidir.

 

Konaklama İçin Artvin Otel Seçenekleri

Artvin'ne gelen ziyaretçiler konaklama konusunda oldukça geniş seçeneklere sahip olmaktadır.

Paluri Otel Hopa
Coğrafyadaki en gözde otellerden biridir. Paluri Otel'de Artvin'in şahane manzarasını seyretmenin huzurunu nefis tatlar, konforlu odalarla süsleyebilirsiniz.
Artvin yolunun üzerinde, No/28, 08600, Hopa/Artvin.
Laşet Motel
Otel konum olarak deniz seviyesinden 1500 m yüksekliğinde olmaktadır. Otelden etrafı seyretmek adeta cenneti hissetmektir.
Şavşat Ardahan Karayolu 9. km, 08700
Hopa Heyamo Otel
Karadeniz'in eşsiz tabiatı ile hemen yanında bulunan bu otel ekibinin ilgisi sizi oldukça şımarta bilecek derecededir. Hopa Heyamo Hotel personeli her müşterisine sanki evlerine gelmekte olan bir misafir edasıyla yaklaşmaktadır. Otelin verdiği lezzetler oldukça mükemmeldir. Odalar geniş olmakta ve oldukça ferahtır. Gözde manzarasıyla Karadeniz'in büyüleyici güzelliği ile alabildiğince yeşillik doğası ve muhteşem dağ havası ile konaklayabilirsiniz.
Karadeniz Sahil Yolu, Cumhuriyet Cad. No/44 08600, Hopa/Artvin

Artvin Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Şırnak - Artvin 394,67 TL 36 Saat 35 Dakika
Ankara - Artvin 395,30 TL 6 Saat
İstanbul - Artvin 396,56 TL 3 Saat 20 Dakika
Van - Artvin 397,59 TL 34 Saat 50 Dakika
Elazığ - Artvin 399,25 TL 6 Saat 50 Dakika
Malatya - Artvin 401,15 TL 8 Saat 5 Dakika
Amasya - Artvin 401,48 TL 16 Saat 50 Dakika
Hakkari - Artvin 401,48 TL 13 Saat 40 Dakika

Artvin İçin Diğer Popüler Ulaşım Seçenekleri

02:00 10-12 Saat
Malatya - Artvin
Otobüs Bileti
190 TL
İncele 23 Eki 2020
10:00 3-4 Saat
Erzurum - Artvin
Otobüs Bileti
70 TL
İncele 23 Eki 2020
17:00 11-13 Saat
Şanlıurfa - Artvin
Otobüs Bileti
190 TL
İncele 23 Eki 2020
20:00 8-9 Saat
Diyarbakır - Artvin
Otobüs Bileti
160 TL
İncele 23 Eki 2020
21:00 13-15 Saat
Kayseri - Artvin
Otobüs Bileti
130 TL
İncele 23 Eki 2020
22:00 14-16 Saat
Gaziantep - Artvin
Otobüs Bileti
200 TL
İncele 23 Eki 2020

Artvin Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Artvin uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Anadolu Jet, Türk Hava Yolları.
 • Artvin yurt içi uçak bileti ne kadar?

  Artvin varışlı popüler yurt içi uçak seferlerinden en ucuzu Ankara - Artvin olup, bilet fiyatı 395,30 TL'dir.
 • Artvin şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?

  Yılın en uygun zamanı Şubat ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Artvin ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

İçinizdeki İzciyi Sevindirecek 10 Kamp Alanı
İçinizdeki İzciyi Sevindirecek 10 Kamp Alanı
14 Şubat 2020
İzciler, birleşin! Doğa ile iç içe, yıldızların altında, tercihen teknolojiden uzak, ateşin etrafında oturup hikayeler anlatıp dinleyebileceğiniz bir tatil, çekici geldi mi? Eğer böyle bir tatile gitm
Aydın’da Gezilecek Yerler: Aydın’da Nereye Gidilir?
Aydın’da Gezilecek Yerler: Aydın’da Nereye Gidilir?
25 Ekim 2019
Aydın planı yapıyorsanız çok şanslısınız çünkü bu şehir görülecek tarihi ve doğa güzellikleri açısından çok şanslı! Aydın’da gezilecek yer çok! Aydın’da gezilmesi gereken yerlere bir göz atmadan önce
Artvin'de Gezilecek Yerler: Artvin'de Nereye Gidilir?
Artvin'de Gezilecek Yerler: Artvin'de Nereye Gidilir?
14 Ekim 2019
Karadeniz’de bulunan Artvin, yemyeşil görünümü ve muhteşem dağları ile Artvin gezisi planlayanları muhteşem bir tatile çağırıyor. Artvin’de gezilmesi gereken yerlere bir göz atmadan önce, Artvin’in h
Ardahan'da Gezilecek Yerler: Ardahan'da Nereye Gidilir?
Ardahan'da Gezilecek Yerler: Ardahan'da Nereye Gidilir?
11 Ekim 2019
Doğu Anadolu Bölgesi ile Karadeniz Bölgesinin sınırlarında bulunan Ardahan, 1992 yılında Kars’tan ayrılarak Türkiye’nin 75. ili oldu. Dağları, ovaları, vadileri ve diğer doğa güzellikleri ile Ardahan’

Artvin Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (78)
İyi (14)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%85
%15
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
92 Değerlendirme
B*** K***
3 Ekim Çarşamba
Herşey çok güzeldi biz çok keyif aldık, güzel bi tatil oldu bizim için
M*** B*** G***
19 Temmuz Perşembe
Artvine arkadaşımın yanına gitmiştim ev arkadaşım olmasa gitmezdim fakat güzeldi keyifli geçti
F*** Ö*** A***
3 Haziran Pazar
Doğası, yeşilliği ile türkiyenin bambaşka bir şehri çok seviyorum gezmeyi
A*** B***
2 Ekim Salı
Grup ile gitmiştik güzel bir haftasonu oldu bizim için
D*** T***
25 Temmuz Çarşamba
Herşey çok güzeldi, keyifli zaman geçirdik
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Artvin Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 22.10.2020 03:36:00 )

Trabzon, (TZX)
TZX
TR
Artvin, (XHQ)
XHQ
TR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=54961
/ True
54961