1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Ağrı Uçak Bileti

23 Ağustos
Bugün
Açık
31°C
24 Ağustos
Yarın
Açık
29°C
25 Ağustos
Pazar
Açık
29°C
Para Birimi
Türk Lirası (TRY)
Zaman Dilimi
GMT +3
Ağrı Şehri En İyileri
  • Dağcılık
  • Buz Mağarası
  • Abdigör Köftesi
Ağrı

En Ucuz Ağrı Yurtiçi Uçak Seferleri

Ankara - Ağrı
Anadolu Jet
16 Eyl 2019
İstanbul - Ağrı
Türk Hava Yolları
16 Eyl 2019
İzmir - Ağrı
Pegasus
19 Eyl 2019
Van - Ağrı
Anadolu Jet
18 Eyl 2019
Gaziantep - Ağrı
Türk Hava Yolları
19 Eyl 2019
Erzurum - Ağrı
Anadolu Jet
16 Eyl 2019
Adana - Ağrı
Anadolu Jet
16 Eyl 2019
Trabzon - Ağrı
Anadolu Jet
18 Eyl 2019
Diyarbakır - Ağrı
Anadolu Jet
16 Eyl 2019
Kayseri - Ağrı
Türk Hava Yolları
13 Eyl 2019

En Ucuz Ağrı Yurtdışı Uçak Seferleri

Bremen - Ağrı
Türk Hava Yolları
26 Ağu 2019
Berlin - Ağrı
Türk Hava Yolları
21 Eyl 2019
Bakü - Ağrı
Türk Hava Yolları
10 Eyl 2019
Brüksel - Ağrı
Türk Hava Yolları
20 Eyl 2019
Paris - Ağrı
Türk Hava Yolları
23 Ağu 2019
Shiraz - Ağrı
Türk Hava Yolları
30 Ağu 2019
Casablanca - Ağrı
Türk Hava Yolları
23 Ağu 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Ağrı Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Ağrı Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Ağrı Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ağrı Havaalanları
Ülke Kodu
TR
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Türkçe
Toplu Taşıma Fiyatı
1,80 TL
Yemek Fiyatı
20 TL
Alkolsüz İçecek Fiyatı
2 TL

Ağrı’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Ocak
En Ucuz Gün
Cumartesi
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Ağustos

Ucuz Ağrı uçak bileti kullanarak Ağrı iline seyahat etmek isteyenlerin dikkat etmeleri gereken hususlardan biri de, yolculuk ve ziyaretler için en uygun zamanın hangisi olduğunu bilmektir.

Normalde, hem il merkezinin hem de ilçelerin güzelliklerini yaşayabilmek için en ideal mevsim olarak yaz ayları gelir. Ancak, Ağrı Dağı'nda yapılan kış sporlarına katılım sağlayabilmek ve dağın bulunduğu merkeze giderek, Türkiye'nin en yüksek dağının keyfini çıkarmak için, kış mevsimi ayları da yoğun olarak tercih edilebilir.

Kış aylarında Ağrı Dağı'na birbirinden eğlenceli turlar da düzenlendiği için, dünyanın birçok ülkesinden ziyaretçilerin Ağrı'yı tercih etmelerini sağlamaktadır.

Ağrı, Erzurum ve Kars illerine de yakın mesafede bulunur. Ağrı'nın doğal güzelliklerinden istifade edildikten sora, 200 km uzaklıkta bulunan Erzurum ve 150 km uzaklıkta bulunan Kars illerindeki kış sporlarına da katılım sağlanabilmektedir. Özellikle Erzurum'da bulunan Palandöken Dağı'nın Ağrı iline de yakın olması, şehrin prestijini de artırmaktadır.

Ağrı Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Ağrı uçak bileti ile seyahat eden kişiler, havalimanından şehir merkezine gitmek için farklı araçlardan faydalanabilmektedirler.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 1,80 TL

Toplu taşıma araçları ile havalimanından Ağrı merkeze gitmek isteyenler, belediye araçlarından yararlanarak da şehir merkezine ulaşım sağlayabilmektedirler. Bunun için hizmet veren 8 farklı otobüs bulunmaktadır. Bu otobüsler ile, şehrin farklı yerlerine ulaşımlar sağlanabilmektedir. Havalimanı ve şehir merkezi ulaşımını sağlayan otobüsler 1 numara ve 2 numara şeklinde numaralandırılmışlardır. 1 numaralı otobüslerin son durak yeri şehir merkezi olurken, 2 numaralı otobüsleri tercih edenler şehir terminaline kadar gidebilmektedirler.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 15 TL

Bu otobüsler, doğrudan havayolu şirketi tarafından faaliyete sokulmuştur. Ağrı Havalimanı'na iniş yapan tüm yolcular için, uçuşlardan 20 dakika sonra il merkezinin farklı yerlerine seferler düzenlenmektedir. Ahmed-i Hani otobüslerinin hareket saatleri hakkında, doğrudan havalimanının resmi sitesi üzerinden bilgi temini yapılabilmektedir.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 25 TL

Havalimanından kent merkezine gitmek isteyip, toplu taşıma araçlarından yararlanmak istemeyenler, daha konforlu bir seyahat için Ahmed-i Hani taksi hizmetlerinden yararlanabilmektedirler. Taksiler, yolcuların taleplerine göre şehrin her noktasına giderler. 24 saat hizmet veren bu taksiler, havalimanın tam önünde bulunurlar. Son model araçlar sayesinde, istenilen yere daha konforlu ve hızlı bir şekilde gidilebilmektedir.

Araç Kiralama

Belirtilen ulaşım araçlarının dışında, havalimanına iniş yapan yolcular, havalimanın hem iç hem de dış hat terminallerinde bulunan özel araç kiralama ofislerinden yararlanabilmektedirler. İsteğe göre her model aracın bulu

Ağrı Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Ağrı'ya havayolu ulaşımını sağlayan havalimanı, 2012 yılında faaliyete girerek kullanıma açılan Ahmed-i Hani Havalimanı'dır. Ağrı uçak bileti avantajından faydalanarak havayolu ile Ağrı'ya seyahat edenler ile farklı yerlere uçmak isteyenler bu havalimanını kullanmaktadırlar.

Ahmed-i Hani Havalimanı'nın il merkezine uzaklığı yaklaşık 2 kilometredir. Şehir merkezinden havalimanına ulaşım, araçlarla 5 dakika sürmektedir.

Havalimanı, dış ve iç hatlar olmak üzere farklı terminallere sahiptir. İç hat yolcuları için büfeler, cafeler, sağlık üniteleri ve araç kiralama ofisleri bulunmaktadır.

Dış hat yolcuları için de, büfe, cafe ve restoran bulunur.

Ağrı’ya Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Ağrı uçak bileti avantajından faydalanarak, Ağrı'ya gitmek için en büyük nedenlerden biri de, yörenin geleneksel bir lezzeti olan keşkek ve keledoştur.
  2. Tarihi İshakpaşa Sarayı'nın Ağrı il sınırlarında bulunması, yerli ve yabancı turistler için önemli bir kültürel etki sağlar. İshakpaşa Sarayı, Ağrı ilinin Doğubayazıt ilçesinde bulunup, ilçe merkezine 4 km uzaklıkta dik yamaçlı bir kayalık üzerine kurulmuştur. Hanibaba Türbesi, Keşişin Bahçesi ve İshakpaşa Sarayı'nın eşsiz manzarası eşliğinde, tarihin yeniden yaşanabilmesi mümkün olur.
  3. Özellikle Ağrı'nın bir sembolü haline gelen Ağrı Dağı, Ağrı il merkezine 100 km uzaklıktadır. Ağrı ilinden Doğubayazıt ilçesine gidilerek, tur araçları ile dağa ulaşım rahatlıkla yapılabilir. Yaz-kış üzerindeki karının erimemesi, dünyanın sayılı büyük dağlarından biri olması, Ağrı Dağı'nı dünya çapında bir üne kavuşturmuştur.
  4. Ağrı, jeotermal yönünden oldukça zengindir. Özellikle Diyadin ilçesindeki jeotermal tesisler, il merkezinin ve ilçelerin sıcak su ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlar. Ayrıca, şifalı olarak nitelendirilerek kullanımda olan kaplıcalardan da yararlanılmaktadır.
  5. Geniş düzlükleri ve ovaları bulunan Ağrı, özellikle yaz mevsiminde çok sayıda yabancı turist çekmektedir.

Ağrı Hakkında

Türkiye'nin en doğusunda yer alan Ağrı, bölge olarak Doğu Anadolu Bölgesi'nde yer alır. İsmini, bölgedeki en yüksek dağ olan Ağrı Dağı'ndan alan şehir, 1927 yılında il olmuştur. Halife Osman döneminde İslam orduları tarafından fethedilen Ağrı, 872 yılına kadar Abbasi Devleti'nin egemenliğinde kalmıştır.

Daha sonra Bizans Devleti'nin kontrol sağladığı Ağrı, 1071 yılından sonra bölgeye gelen Türk boyları sayesinde, Türk nüfusunun yoğunlaştığı bir yer haline gelmiştir. 1514 yılındaki Çaldıran Savaşı ile Osmanlı Devleti'nin topraklarına katılmıştır.

Ağrı, Nuh tufanı ile bilinen ve çoğu kutsal kitapta adı geçen Nuh'un gemisinin izlerine de ev sahipliği yapar. 5165 metre yüksekliği ile Türkiye'nin en büyük dağı olarak bilinen Ağrı Dağı için, her yıl binlerce dağcı bölgeye akın eder.

Ağrı Fotoğraf Galerisi

Ağrı Nerede?

Ağrı Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
1,80 TL
Taksi
3 TL/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Ağrı'da şehir içi ulaşım için, belediye otobüsleri tercih edilir. Şehrin tüm noktalarına giden bu araçlar, şehrin sakin yapısı itibariyle aşırı yoğunluktan uzaktır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Tramvay ve metrobüs gibi seçeneklerin bulunmadığı Ağrı'da belediye otobüsleri ve ticari taksiler dışında başka bir alternatif ulaşım aracı bulunmamaktadır.

Ağrı’da Gezilecek Yerler

Ağrı Dağı
İshakpaşa Sarayı
Buz mağarası
Diyadin Kaplıcaları
Ahmed-i Hani Türbesi
Kültürel ve Doğal Bir Zenginlik: Ahmed-i Hani Türbesi

Ahmed-i Hani Türbesi, meşhur İshakpaşa Sarayı'nın hemen yanında bulunur. 17. yüzyılda yaşamış olan kürt şair ve filozof olan Ahmed-i Hani'nin anısına yaptırılmıştır. Her yıl yüz binlerce kişi tarafından ziyaret edilen bu türbe, Doğubayazıt ilçe merkezine 3 km mesafede bulunmaktadır.

Türkiye'nin En Yüksek Dağı Ağrı Dağı

Ararat Dağı olarak da bilinen Ağrı Dağı, zirvesi 4 mevsim erimeyen takke buzulu ve karlarla kaplıdır. Ağrı Dağı sönmüş bir volkanik dağdır. Türkiye'nin en doğu ucunda ve Ağrı il sınırlarında bulunan Ağrı Dağı, İran'ın 16 km batısında, Ermenistan'ın da 32 km güneyinde yer almaktadır. Ağrı Dağı'nın %30'luk kısmı Iğdır il sınırlarında, %70'lik kısmı da Ağrı il sınırlarındadır. 5137 metre rakımı ile Türkiye'nin en fazla yüksekliğe sahip olan yeridir. Ağrı Dağı'nın eteklerinde veya yakınlarında herhangi bir otel veya restaurant bulunmamaktadır. Ancak, Ağrı Dağı'na en yakın ilçe olan Doğubayazıt'ta her türlü konaklama ve diğer ihtiyaçların temini mümkündür.

İshakpaşa Sarayı

Doğubayazıt ilçesine 3 km uzaklıkta bulunan İshakpaşa Sarayı'nda, konaklama ve restaurant hizmetleri verilmektedir. Saray, eski Doğubayazıt'ın dik kayalıkları üzerine kurulmuştur. 1784 yılında yapımına başlanan saray 100 yıllık bir çalışmadan sonra tamamlanmıştır. Dünyanın her yerinden turist çeken İshakpaşa Sarayı, tarihin fazlasıyla hissedildiği yerlerden biridir.

Meteor Çukuru

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesine 35 km uzaklıkta, Gürbulak sınır kapısının 2 km kuzeydoğusunde yer alan meteor çukuru, büyüklük ve derinlik bakımından Alaska'da bulunan meteor çukurundan sonra, dünyanın 2. büyük meteor çukurudur. 1920 yılında düşen bir meteorun bıraktığı bu derinlik, binlerce yerli ve yabancı turist tarafından ilgiyle ziyaret edilen yerlerden biridir. Ağrı meteor çukurunun derinliği 60 metredir. Ağrı'nın tarihi otellerinde konaklayan ziyaretçiler için, meteor çukurunun görülmesi gereken bir yer olduğu söylenebilmektedir.

Ağrı’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Abdigör Köftesi
Gosteberg Et
Selekeli (sac kavurma)
Beyaz Bal
Alabalık Ağrı İle Özdeşleşen Bir Lezzet Abdigör Köftesi

Ağrı'nın en tanınmış yemeği Abdigör köftesidir. Doğubayazıt ilçesinde yaygın olarak yapılan bu yemek, iç köfteyi andırmaktadır. Sinirsiz, yağsız ve kemiksiz sığır eti ile, soğan, yumurta ve baharattan yapılmaktadır.

Gosteberg Et Yemeği

Salça, soğan, tereyağı ve Gosteber otunun harmanlanarak hayvan postuna doldurulması suretiyle yapılan bu yemek, hayvan postunun nemli toprağa gömülerek üzerine ateş yakılması ile pişirilir. Buğulama olarak da bilinen Gosteberg et yemeği, çoğu ziyaretçi tarafından oldukça beğenilerek tüketilir.

Ağrı'nın Simgesi Beyaz Bal

Çeşitli renk ve kokulardaki yayla çiçeklerinden elde edilen bu bal, bembeyaz renkte olup oldukça ilgi çekicidir.

Bir Sac Kavurma lezzeti: Selekeli

Taze oğlak etinden yapılan Selekeli, sarımsak, tereyağı ve yoğurdun harmanlanması ile pişirilir. Görsel açıdan da oldukça doyurucu bir yemektir.

Ağrı Alabalık

Çuma Çayı, Balık Gölü ve Derecik sularında yaşayan kırmızı pullu alabalıklar, kırık-çıkık gibi ortopedik hastalıkların tedavilerinde ilaç olarak da kullanılmaktadır.

Konaklama İçin Ağrı Otel Seçenekleri

Gerek gezi, gerekse de iş maksatlı Ağrı'ya giden kişiler, konaklama konusunda geniş bir yelpaze ile karşılaşırlar.

Grand Cenas Oteli

Doğubayazıt ve Erzurum karayolu üzerinde bulunan Grand Cenas Oteli, Ağrı'nın en konforlu otelleri arasındadır. Otelde her türlü spor etkinlikleri, internet bağlantıları, 24 saat sıcak su imkanı ve açık büfe kahvaltı imkanı bulunmaktadır.

Fırat Mahallesi, Çevre Yolu Üzeri, Ağrı Merkez
Cenas Oteli

Cenas oteli, şehir merkezinde bulunur. Düşük ücretli olmasına rağmen, konforlu ve modern bir yapıda dizayn edilmiştir. Açık büfe kahvaltı imkanı ve 8 çeşitten oluşan akşam yemeği menüsü bulunmaktadır.

Kagizman Cad No 247 Merkez/ Agrı
Le ka Grand Sah Oteli

Biraz daha düşük bütçeli otel arayışında olan misafirler için ideal bir oteldir. Kahvaltı ve yemek verilmese de, sunulan diğer imkanlar doğrultusunda, misafirlerini hiç eksik olmadığı oteller arasındadır. Otelin şehir merkezine uzaklığı 1 km'dir.

Sıddıkıye Mh. Yeni Van Cd. No:111 Merkez/Ağrı

Ağrı Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Ankara - Ağrı 211,99 TL 1 Saat 35 Dakika
İstanbul - Ağrı 242,89 TL 2 Saat 15 Dakika
İzmir - Ağrı 359,49 TL 2 Saat 5 Dakika
Çanakkale - Ağrı 360,65 TL 11 Saat 30 Dakika
Bingöl - Ağrı 362,63 TL 19 Saat 40 Dakika
Amasya - Ağrı 362,63 TL 4 Saat 50 Dakika
Şırnak - Ağrı 363,30 TL 15 Saat 30 Dakika
Balıkesir - Ağrı 363,30 TL 2 Saat 50 Dakika

Ağrı İçin Diğer Popüler Ulaşım Seçenekleri

12:00 23-25 Saat
İzmir - Ağrı
Otobüs Bileti
200 TL
İncele 24 Ağu 2019
12:30 3-4 Saat
Van - Ağrı
Otobüs Bileti
50 TL
İncele 24 Ağu 2019
12:30 3-4 Saat
Erzurum - Ağrı
Otobüs Bileti
40 TL
İncele 24 Ağu 2019
16:00 8-9 Saat
Diyarbakır - Ağrı
Otobüs Bileti
100 TL
İncele 24 Ağu 2019
21:00 8-9 Saat
Trabzon - Ağrı
Otobüs Bileti
100 TL
İncele 24 Ağu 2019
21:00 9-11 Saat
Malatya - Ağrı
Otobüs Bileti
130 TL
İncele 24 Ağu 2019

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Ağrı ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Ramazan Bayramı'nda Nereye Gitmeli Diyenlere Özel 8 Öneri
Ramazan Bayramı'nda Nereye Gitmeli Diyenlere Özel 8 Öneri
03 Haziran 2019
1. Cunda Adası - Balıkesir Ege’deki tatil yerleri arasında bir seçim yapmaya çalışırken illaki aklınıza Cunda Adası gelir. Cunda Adası 18. yüzyılda Osmanlı’dan özerklik almış, büyük bir şehir olmamas
30 Dakikadan Az Sürede Bavul Hazırlama (İnfografik)
30 Dakikadan Az Sürede Bavul Hazırlama (İnfografik)
13 Mart 2019
Bavul hazırlamak çileli bir deneyim olabilir, size önerimiz: Bu kılavuzdan şaşmayın! Sizler için Biletall.com ekibi "30 Dakikadan Az Sürede Bavul Hazırlama" infografiğini hazırladı! Aşağıdan inceleyeb
Super Bowl Devre Arası Şovu Nedir? Bu Sene Kim Performans Sergileyecek?
Super Bowl Devre Arası Şovu Nedir? Bu Sene Kim Performans Sergileyecek?
14 Ocak 2019
Bugünkü konumuz Amerika’da büyük yankı uyandıran, her sene milyonlarca kişinin beklediği ve performansları internette milyonlarca kişi tarafından izlenen Super Bowl Devre Yarısı Şovları.  Peki Super B
Yaz Bitti Diye Üzülmeyin: Eylül Ayının En Sıcak Beş Şehri
Yaz Bitti Diye Üzülmeyin: Eylül Ayının En Sıcak Beş Şehri
14 Eylül 2018
Her sene heyecanla beklediğimiz yaz tatilinin büyük bir kısmı sona ermiş durumda. Hatta çoğu insan Eylül ayında yaz sezonunu kapatıp gelecek yaz tatilini beklemeye başlıyor. Yaz bitti diye üzülmeyin,

Ağrı Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (5)
İyi (1)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%83
%17
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
6 Değerlendirme
Gidin ve görün daha fazla bir şey söylemek istemiyorum
Herşeyi çok farklı gerçekten ben ilk defa bu kadar kaliteli bir şehir gördüm
Benim gibi tarihi sevenlerin vazgeçemeyeceği bir yer.
Sizler de doğa ve sakinliği seviyorsanız burası tam size göre.
Uçakla ağrı üzerinden geçmiştik, güzel bir şehir. Yukarıdan ayrı bir güzel gözüküyor
doğunun en güzel şehirlerinden birisi ağrıymış bunu anladım
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Ağrı Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

23.08.2019 23:46:52
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Ağrı, (AJI)
AJI
TR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=42194
/
42194