1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!
Ağrı

Ağrı Uçak Bileti

Ağrı Para Birimi
Türk Lirası (TRY)
Ağrı Zaman Dilimi
GMT +3
Ağrı Şehri En İyileri
Dağcılık, Buz Mağarası, Abdigör Köftesi
Ağrı Hava Durumu (18 Ekim) 21°C Açık
Ağrı Hava Durumu (19 Ekim) 19°C Açık

En Ucuz Ağrı Yurtiçi Uçak Seferleri

İzmir - Ağrı
Pegasus
07 Kas 2020
Şanlıurfa - Ağrı
Türk Hava Yolları
25 Eki 2020
10 Kas 2020
Ankara - Ağrı
Anadolu Jet
11 Kas 2020
Kayseri - Ağrı
Türk Hava Yolları
28 Eki 2020
Adana - Ağrı
Türk Hava Yolları
16 Kas 2020
Samsun - Ağrı
Anadolu Jet
29 Eki 2020
Hatay - Ağrı
Anadolu Jet
20 Eki 2020
Trabzon - Ağrı
Anadolu Jet
15 Kas 2020
Diyarbakır - Ağrı
Anadolu Jet
20 Eki 2020
Gaziantep - Ağrı
Anadolu Jet
26 Eki 2020
Erzurum - Ağrı
Anadolu Jet
02 Kas 2020
Van - Ağrı
Anadolu Jet
03 Kas 2020
Antalya - Ağrı
Anadolu Jet
30 Eki 2020

En Ucuz Ağrı Yurtdışı Uçak Seferleri

Atina - Ağrı
Türk Hava Yolları
24 Eki 2020
Odessa - Ağrı
Türk Hava Yolları
29 Eki 2020
Berlin - Ağrı
Türk Hava Yolları
08 Kas 2020
Paris - Ağrı
Türk Hava Yolları
07 Kas 2020
Amsterdam - Ağrı
Türk Hava Yolları
15 Kas 2020
Tahran - Ağrı
Türk Hava Yolları
29 Eki 2020
Aşkabat - Ağrı
Türk Hava Yolları
27 Eki 2020
Brüksel - Ağrı
Türk Hava Yolları
27 Eki 2020
Bakü - Ağrı
Türk Hava Yolları
13 Kas 2020
Salalah - Ağrı
Qatar Airways
07 Kas 2020
Dubai - Ağrı
Egyptair
04 Kas 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Ağrı Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Ağrı Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Ağrı Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ağrı Havaalanları
Ülke Kodu
TR
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Türkçe
Toplu Taşıma Fiyatı
1,80 TL
Yemek Fiyatı
20 TL
Alkolsüz İçecek Fiyatı
2 TL

Ağrı’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Ocak
En Ucuz Gün
Cumartesi
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Ağustos

Ucuz Ağrı uçak bileti kullanarak Ağrı iline seyahat etmek isteyenlerin dikkat etmeleri gereken hususlardan biri de, yolculuk ve ziyaretler için en uygun zamanın hangisi olduğunu bilmektir.

Normalde, hem il merkezinin hem de ilçelerin güzelliklerini yaşayabilmek için en ideal mevsim olarak yaz ayları gelir. Ancak, Ağrı Dağı'nda yapılan kış sporlarına katılım sağlayabilmek ve dağın bulunduğu merkeze giderek, Türkiye'nin en yüksek dağının keyfini çıkarmak için, kış mevsimi ayları da yoğun olarak tercih edilebilir.

Kış aylarında Ağrı Dağı'na birbirinden eğlenceli turlar da düzenlendiği için, dünyanın birçok ülkesinden ziyaretçilerin Ağrı'yı tercih etmelerini sağlamaktadır.

Ağrı, Erzurum ve Kars illerine de yakın mesafede bulunur. Ağrı'nın doğal güzelliklerinden istifade edildikten sora, 200 km uzaklıkta bulunan Erzurum ve 150 km uzaklıkta bulunan Kars illerindeki kış sporlarına da katılım sağlanabilmektedir. Özellikle Erzurum'da bulunan Palandöken Dağı'nın Ağrı iline de yakın olması, şehrin prestijini de artırmaktadır.

Ağrı Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Ağrı uçak bileti ile seyahat eden kişiler, havalimanından şehir merkezine gitmek için farklı araçlardan faydalanabilmektedirler.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 1,80 TL

Toplu taşıma araçları ile havalimanından Ağrı merkeze gitmek isteyenler, belediye araçlarından yararlanarak da şehir merkezine ulaşım sağlayabilmektedirler. Bunun için hizmet veren 8 farklı otobüs bulunmaktadır. Bu otobüsler ile, şehrin farklı yerlerine ulaşımlar sağlanabilmektedir. Havalimanı ve şehir merkezi ulaşımını sağlayan otobüsler 1 numara ve 2 numara şeklinde numaralandırılmışlardır. 1 numaralı otobüslerin son durak yeri şehir merkezi olurken, 2 numaralı otobüsleri tercih edenler şehir terminaline kadar gidebilmektedirler.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 15 TL

Bu otobüsler, doğrudan havayolu şirketi tarafından faaliyete sokulmuştur. Ağrı Havalimanı'na iniş yapan tüm yolcular için, uçuşlardan 20 dakika sonra il merkezinin farklı yerlerine seferler düzenlenmektedir. Ahmed-i Hani otobüslerinin hareket saatleri hakkında, doğrudan havalimanının resmi sitesi üzerinden bilgi temini yapılabilmektedir.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 25 TL

Havalimanından kent merkezine gitmek isteyip, toplu taşıma araçlarından yararlanmak istemeyenler, daha konforlu bir seyahat için Ahmed-i Hani taksi hizmetlerinden yararlanabilmektedirler. Taksiler, yolcuların taleplerine göre şehrin her noktasına giderler. 24 saat hizmet veren bu taksiler, havalimanın tam önünde bulunurlar. Son model araçlar sayesinde, istenilen yere daha konforlu ve hızlı bir şekilde gidilebilmektedir.

Araç Kiralama

Belirtilen ulaşım araçlarının dışında, havalimanına iniş yapan yolcular, havalimanın hem iç hem de dış hat terminallerinde bulunan özel araç kiralama ofislerinden yararlanabilmektedirler. İsteğe göre her model aracın bulu

Ağrı Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Ağrı'ya havayolu ulaşımını sağlayan havalimanı, 2012 yılında faaliyete girerek kullanıma açılan Ahmed-i Hani Havalimanı'dır. Ağrı uçak bileti avantajından faydalanarak havayolu ile Ağrı'ya seyahat edenler ile farklı yerlere uçmak isteyenler bu havalimanını kullanmaktadırlar.

Ahmed-i Hani Havalimanı'nın il merkezine uzaklığı yaklaşık 2 kilometredir. Şehir merkezinden havalimanına ulaşım, araçlarla 5 dakika sürmektedir.

Havalimanı, dış ve iç hatlar olmak üzere farklı terminallere sahiptir. İç hat yolcuları için büfeler, cafeler, sağlık üniteleri ve araç kiralama ofisleri bulunmaktadır.

Dış hat yolcuları için de, büfe, cafe ve restoran bulunur.

Ağrı’ya Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Ağrı uçak bileti avantajından faydalanarak, Ağrı'ya gitmek için en büyük nedenlerden biri de, yörenin geleneksel bir lezzeti olan keşkek ve keledoştur.
 2. Tarihi İshakpaşa Sarayı'nın Ağrı il sınırlarında bulunması, yerli ve yabancı turistler için önemli bir kültürel etki sağlar. İshakpaşa Sarayı, Ağrı ilinin Doğubayazıt ilçesinde bulunup, ilçe merkezine 4 km uzaklıkta dik yamaçlı bir kayalık üzerine kurulmuştur. Hanibaba Türbesi, Keşişin Bahçesi ve İshakpaşa Sarayı'nın eşsiz manzarası eşliğinde, tarihin yeniden yaşanabilmesi mümkün olur.
 3. Özellikle Ağrı'nın bir sembolü haline gelen Ağrı Dağı, Ağrı il merkezine 100 km uzaklıktadır. Ağrı ilinden Doğubayazıt ilçesine gidilerek, tur araçları ile dağa ulaşım rahatlıkla yapılabilir. Yaz-kış üzerindeki karının erimemesi, dünyanın sayılı büyük dağlarından biri olması, Ağrı Dağı'nı dünya çapında bir üne kavuşturmuştur.
 4. Ağrı, jeotermal yönünden oldukça zengindir. Özellikle Diyadin ilçesindeki jeotermal tesisler, il merkezinin ve ilçelerin sıcak su ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlar. Ayrıca, şifalı olarak nitelendirilerek kullanımda olan kaplıcalardan da yararlanılmaktadır.
 5. Geniş düzlükleri ve ovaları bulunan Ağrı, özellikle yaz mevsiminde çok sayıda yabancı turist çekmektedir.

Ağrı Hakkında

Türkiye'nin en doğusunda yer alan Ağrı, bölge olarak Doğu Anadolu Bölgesi'nde yer alır. İsmini, bölgedeki en yüksek dağ olan Ağrı Dağı'ndan alan şehir, 1927 yılında il olmuştur. Halife Osman döneminde İslam orduları tarafından fethedilen Ağrı, 872 yılına kadar Abbasi Devleti'nin egemenliğinde kalmıştır.

Daha sonra Bizans Devleti'nin kontrol sağladığı Ağrı, 1071 yılından sonra bölgeye gelen Türk boyları sayesinde, Türk nüfusunun yoğunlaştığı bir yer haline gelmiştir. 1514 yılındaki Çaldıran Savaşı ile Osmanlı Devleti'nin topraklarına katılmıştır.

Ağrı, Nuh tufanı ile bilinen ve çoğu kutsal kitapta adı geçen Nuh'un gemisinin izlerine de ev sahipliği yapar. 5165 metre yüksekliği ile Türkiye'nin en büyük dağı olarak bilinen Ağrı Dağı için, her yıl binlerce dağcı bölgeye akın eder.

Ağrı Fotoğraf Galerisi

Ağrı Nerede?

Ağrı Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
1,80 TL
Taksi
3 TL/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Ağrı'da şehir içi ulaşım için, belediye otobüsleri tercih edilir. Şehrin tüm noktalarına giden bu araçlar, şehrin sakin yapısı itibariyle aşırı yoğunluktan uzaktır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Tramvay ve metrobüs gibi seçeneklerin bulunmadığı Ağrı'da belediye otobüsleri ve ticari taksiler dışında başka bir alternatif ulaşım aracı bulunmamaktadır.

Ağrı’da Gezilecek Yerler

Ağrı Dağı
İshakpaşa Sarayı
Buz mağarası
Diyadin Kaplıcaları
Ahmed-i Hani Türbesi
Kültürel ve Doğal Bir Zenginlik: Ahmed-i Hani Türbesi

Ahmed-i Hani Türbesi, meşhur İshakpaşa Sarayı'nın hemen yanında bulunur. 17. yüzyılda yaşamış olan kürt şair ve filozof olan Ahmed-i Hani'nin anısına yaptırılmıştır. Her yıl yüz binlerce kişi tarafından ziyaret edilen bu türbe, Doğubayazıt ilçe merkezine 3 km mesafede bulunmaktadır.

Türkiye'nin En Yüksek Dağı Ağrı Dağı

Ararat Dağı olarak da bilinen Ağrı Dağı, zirvesi 4 mevsim erimeyen takke buzulu ve karlarla kaplıdır. Ağrı Dağı sönmüş bir volkanik dağdır. Türkiye'nin en doğu ucunda ve Ağrı il sınırlarında bulunan Ağrı Dağı, İran'ın 16 km batısında, Ermenistan'ın da 32 km güneyinde yer almaktadır. Ağrı Dağı'nın %30'luk kısmı Iğdır il sınırlarında, %70'lik kısmı da Ağrı il sınırlarındadır. 5137 metre rakımı ile Türkiye'nin en fazla yüksekliğe sahip olan yeridir. Ağrı Dağı'nın eteklerinde veya yakınlarında herhangi bir otel veya restaurant bulunmamaktadır. Ancak, Ağrı Dağı'na en yakın ilçe olan Doğubayazıt'ta her türlü konaklama ve diğer ihtiyaçların temini mümkündür.

İshakpaşa Sarayı

Doğubayazıt ilçesine 3 km uzaklıkta bulunan İshakpaşa Sarayı'nda, konaklama ve restaurant hizmetleri verilmektedir. Saray, eski Doğubayazıt'ın dik kayalıkları üzerine kurulmuştur. 1784 yılında yapımına başlanan saray 100 yıllık bir çalışmadan sonra tamamlanmıştır. Dünyanın her yerinden turist çeken İshakpaşa Sarayı, tarihin fazlasıyla hissedildiği yerlerden biridir.

Meteor Çukuru

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesine 35 km uzaklıkta, Gürbulak sınır kapısının 2 km kuzeydoğusunde yer alan meteor çukuru, büyüklük ve derinlik bakımından Alaska'da bulunan meteor çukurundan sonra, dünyanın 2. büyük meteor çukurudur. 1920 yılında düşen bir meteorun bıraktığı bu derinlik, binlerce yerli ve yabancı turist tarafından ilgiyle ziyaret edilen yerlerden biridir. Ağrı meteor çukurunun derinliği 60 metredir. Ağrı'nın tarihi otellerinde konaklayan ziyaretçiler için, meteor çukurunun görülmesi gereken bir yer olduğu söylenebilmektedir.

Ağrı’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Abdigör Köftesi
Gosteberg Et
Selekeli (sac kavurma)
Beyaz Bal
Alabalık Ağrı İle Özdeşleşen Bir Lezzet Abdigör Köftesi

Ağrı'nın en tanınmış yemeği Abdigör köftesidir. Doğubayazıt ilçesinde yaygın olarak yapılan bu yemek, iç köfteyi andırmaktadır. Sinirsiz, yağsız ve kemiksiz sığır eti ile, soğan, yumurta ve baharattan yapılmaktadır.

Gosteberg Et Yemeği

Salça, soğan, tereyağı ve Gosteber otunun harmanlanarak hayvan postuna doldurulması suretiyle yapılan bu yemek, hayvan postunun nemli toprağa gömülerek üzerine ateş yakılması ile pişirilir. Buğulama olarak da bilinen Gosteberg et yemeği, çoğu ziyaretçi tarafından oldukça beğenilerek tüketilir.

Ağrı'nın Simgesi Beyaz Bal

Çeşitli renk ve kokulardaki yayla çiçeklerinden elde edilen bu bal, bembeyaz renkte olup oldukça ilgi çekicidir.

Bir Sac Kavurma lezzeti: Selekeli

Taze oğlak etinden yapılan Selekeli, sarımsak, tereyağı ve yoğurdun harmanlanması ile pişirilir. Görsel açıdan da oldukça doyurucu bir yemektir.

Ağrı Alabalık

Çuma Çayı, Balık Gölü ve Derecik sularında yaşayan kırmızı pullu alabalıklar, kırık-çıkık gibi ortopedik hastalıkların tedavilerinde ilaç olarak da kullanılmaktadır.

Konaklama İçin Ağrı Otel Seçenekleri

Gerek gezi, gerekse de iş maksatlı Ağrı'ya giden kişiler, konaklama konusunda geniş bir yelpaze ile karşılaşırlar.

Grand Cenas Oteli
Doğubayazıt ve Erzurum karayolu üzerinde bulunan Grand Cenas Oteli, Ağrı'nın en konforlu otelleri arasındadır. Otelde her türlü spor etkinlikleri, internet bağlantıları, 24 saat sıcak su imkanı ve açık büfe kahvaltı imkanı bulunmaktadır.
Fırat Mahallesi, Çevre Yolu Üzeri, Ağrı Merkez
Cenas Oteli
Cenas oteli, şehir merkezinde bulunur. Düşük ücretli olmasına rağmen, konforlu ve modern bir yapıda dizayn edilmiştir. Açık büfe kahvaltı imkanı ve 8 çeşitten oluşan akşam yemeği menüsü bulunmaktadır.
Kagizman Cad No 247 Merkez/ Agrı
Le ka Grand Sah Oteli
Biraz daha düşük bütçeli otel arayışında olan misafirler için ideal bir oteldir. Kahvaltı ve yemek verilmese de, sunulan diğer imkanlar doğrultusunda, misafirlerini hiç eksik olmadığı oteller arasındadır. Otelin şehir merkezine uzaklığı 1 km'dir.
Sıddıkıye Mh. Yeni Van Cd. No:111 Merkez/Ağrı

Ağrı Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İzmir - Ağrı 211,99 TL 2 Saat 5 Dakika
Çanakkale - Ağrı 228,91 TL 6 Saat 5 Dakika
Uşak - Ağrı 228,91 TL 6 Saat
Şanlıurfa - Ağrı 231,82 TL 5 Saat 50 Dakika
Ordu - Ağrı 231,82 TL 10 Saat 25 Dakika
İstanbul - Ağrı 231,99 TL 2 Saat
Adıyaman - Ağrı 232,82 TL 7 Saat 30 Dakika
Nevşehir - Ağrı 232,82 TL 6 Saat 40 Dakika

Ağrı İçin Diğer Popüler Ulaşım Seçenekleri

08:30 8-9 Saat
Diyarbakır - Ağrı
Otobüs Bileti
100 TL
İncele 19 Eki 2020
10:00 21-23 Saat
İstanbul - Ağrı
Otobüs Bileti
150 TL
İncele 19 Eki 2020
12:30 3-4 Saat
Erzurum - Ağrı
Otobüs Bileti
50 TL
İncele 19 Eki 2020
12:30 9-11 Saat
Malatya - Ağrı
Otobüs Bileti
150 TL
İncele 19 Eki 2020
16:30 3-4 Saat
Van - Ağrı
Otobüs Bileti
50 TL
İncele 19 Eki 2020
18:00 14-16 Saat
Ankara - Ağrı
Otobüs Bileti
120 TL
İncele 19 Eki 2020

Ağrı Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Ağrı uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Anadolu Jet, Egyptair, Pegasus, Qatar Airways, Türk Hava Yolları.
 • Ağrı yurt içi uçak bileti ne kadar?

  Ağrı varışlı popüler yurt içi uçak seferlerinden en ucuzu İzmir - Ağrı olup, bilet fiyatı 211,99 TL'dir.
 • Ağrı yurt dışı uçak bileti ne kadar?

  Ağrı varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu Atina - Ağrı olup, bilet fiyatı 1.403,12 TL'dir.
 • Ağrı şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?

  Yılın en uygun zamanı Ocak ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Ağrı ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Muş’ta Gezilecek Yerler: Muş’ta Nereye Gidilir?
Muş’ta Gezilecek Yerler: Muş’ta Nereye Gidilir?
14 Ekim 2020
Muş, Çavuş Dağı eteklerine kurulan ve Doğu Anadolu Bölgesinin tarihi ve doğal güzellerini sunan şehirdir. Özellikle Türklere Anadolu’nun kapısını aralayan tarihi Malazgirt Savaşı’nın kazanıldığı topra
İstanbul Otogarları Nerede? İstanbul’da Kaç Tane Otogar Var?
İstanbul Otogarları Nerede? İstanbul’da Kaç Tane Otogar Var?
04 Eylül 2020
İstanbul, Türkiye’nin en gelişmiş şehirlerinden birisi olup, farklı vasıtalar ile kolay ulaşım sağlanabilecek bir şehrimizdir. Öyle ki, uçak, tren, feribot ve otobüs bileti gibi pek çok farklı alterna
Ağrı'da Gezilecek Yerler: Ağrı'da Nereye Gidilir?
Ağrı'da Gezilecek Yerler: Ağrı'da Nereye Gidilir?
13 Eylül 2019
Doğu Anadolu Bölgesi'nin en güzel şehirlerinden bir tanesi Ağrı’dır. Adını kısmen sınırları içerisinde bulunan Ağrı Dağı'ndan almıştır. Geçmişte Karaköse, Ararat ve Karakilise adlarıyla da anılmıştır.
Uçuş Sırasında Kulak Ağrısı Neden Olur? Nasıl Önlenir?
Uçuş Sırasında Kulak Ağrısı Neden Olur? Nasıl Önlenir?
23 Ocak 2019
Daha hızlı olması ve bu sayede zaman tasarrufu sağlaması nedeniyle uçak yolculuğunu tercih edenlerin sayısı her geçen gün daha da artıyor. Aynı zamanda eğer pencere kenarındaysanız eşsiz bir manzara d

Ağrı Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (65)
İyi (29)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%69
%31
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,7
94 Değerlendirme
H*** K***
7 Ekim Pazar
Herşeyi çok farklı gerçekten ben ilk defa bu kadar kaliteli bir şehir gördüm
M*** D*** Ş***
21 Ağustos Salı
Sizler de doğa ve sakinliği seviyorsanız burası tam size göre.
Z*** D*** G***
30 Haziran Cumartesi
Uçakla ağrı üzerinden geçmiştik, güzel bir şehir. Yukarıdan ayrı bir güzel gözüküyor
H*** A*** G***
15 Haziran Cuma
doğunun en güzel şehirlerinden birisi ağrıymış bunu anladım
Y*** K***
19 Ekim Cuma
Gidin ve görün daha fazla bir şey söylemek istemiyorum
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Ağrı Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 18.10.2020 03:21:39 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Ağrı, (AJI)
AJI
TR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=54961
/ True
54961