1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Siirt Uçak Bileti

20 Ağustos
Bugün
Güneşli
37°C
21 Ağustos
Yarın
Güneşli
36°C
22 Ağustos
Perşembe
Güneşli
34°C
Para Birimi
Türk Lirası (TRY)
Zaman Dilimi
GMT +3
Siirt Şehri En İyileri
  • Tarihi Binalar
  • Saat Kulesi
  • Büryan
Siirt

En Ucuz Siirt Yurtiçi Uçak Seferleri

İstanbul - Siirt
Türk Hava Yolları
21 Ağu 2019
Hatay - Siirt
Türk Hava Yolları
30 Ağu 2019
Malatya - Siirt
Türk Hava Yolları
08 Eyl 2019
Gaziantep - Siirt
Türk Hava Yolları
23 Ağu 2019
Kayseri - Siirt
Türk Hava Yolları
16 Eyl 2019
İzmir - Siirt
Türk Hava Yolları
17 Eyl 2019
Antalya - Siirt
Türk Hava Yolları
28 Ağu 2019
Diyarbakır - Siirt
Türk Hava Yolları
17 Eyl 2019
Adana - Siirt
Türk Hava Yolları
20 Ağu 2019
Ankara - Siirt
Türk Hava Yolları
20 Ağu 2019

Siirt Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Siirt Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Siirt Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Siirt Havaalanları
Ülke Kodu
TR
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Türkçe
Toplu Taşıma Fiyatı
3,50 TL
Yemek Fiyatı
20 TL
Alkolsüz İçecek Fiyatı
3 TL

Siirt’e Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Ocak
En Ucuz Gün
Cumartesi
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Haziran

Siirt uçak bileti Pegasus ve diğer hava yolu firmalarından alınmadan önce rahat bir gezi geçirmek isteniyorsa mutlaka şehrin mevsimsel özelliklerine de dikkat etmek gerekir. Siirt ili karasal bir iklime sahiptir. Bu sebeple, kış ayları soğuk ve yağışlı, yaz mevsimi ise sıcak ve kurak geçer. En ucuz Siirt uçak bileti ise genellikle kış mevsiminde bulunmaktadır. Şehirde ideal bir tatil geçirmek ve şehrin farklı noktalarına rahat ulaşım sağlamak isteniyorsa genellikle ilkbahar ve yaz mevsiminde şehir ziyaret edilmelidir.

Siirt uçak bileti rezervasyon işlemlerini mevsimsel özelliklere göre yaparak, bilet fiyatları konusunda da avantaj sağlayabilirsiniz. Siirt en ucuz uçak bileti için kış ve sonbahar ayları beklenebilir.

Siirt Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Siirt uçak bileti fiyatları uygun bulunduğunda şehre giderek, şehrin tarihini ve kültürünü yakından görebilirsiniz. Siirt Havalimanı’na gelen yolcular merkez noktalara ulaşmak için hizmet veren farklı ulaşım araçlarından faydalanabilir.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 3,50 TL

Belediye otobüsleri havalimanının çıkış kısmında bulunan duraklardan hareket etmektedir. Uygun fiyatlı olarak ulaşım sağlamak isteyen yolcular, belediye hizmetlerinden yararlanarak şehrin önemli noktalarına kısa sürede ulaşım sağlayabilirler.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 13 TL

Havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlayan diğer araç ise servislerdir. Servisler genellikle belediye hizmetleri ile birlikte çalışarak, yalnızca havalimanına gelen yolcuların ulaşımını sağlamaktadır.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 50 TL

Havalimanına gelen turistler sıklıkla taksileri ulaşım için kullanmaktadır. Havalimanının çıkış istikametlerinde bulunan taksiler yolcuların isteğine göre her noktaya hızlı bir şekilde ulaşım sağlamaktadır.

Araç Kiralama

Acarlar ve Hayat firmaları Siirt Havalimanı içerisinde bulunan araç kiralama firmalarıdır. Bu firmalar ile iletişime geçerek, kiralık aracınızı rahatlıkla ayarlayabilirsiniz. Günlük ve haftalık olarak kir

Siirt Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

1994 yılında Siirt'te faaliyete geçen Siirt Havalimanı, günümüz modern yapıya ulaşmak için halen çalışmalarına devam etmektedir. Şehir merkezine 14 km uzaklıkta bulunan havalimanına gelen yolcular şehir merkezine ulaşmak için yaklaşık 30 dakika kadar yol gitmektedir.

Siirt havalimanı iç terminal hatlarından sürekli yolcu alırken, son zamanlarda havalimanının dış hatlar terminalinin de aktif olması için çalışmalar yapılmaktadır. Siirt uçak bileti Thy ya da farklı hava yolu firmalarını kullanarak, İstanbul ve Ankara üzerinden aktarmasız olarak şehre yolculuk yapabilirsiniz. Havalimanına gelen yolcular merkez noktalara ulaşmak içinse farklı ulaşım araçlarını tercih edebilirler.

Siirt’e Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Siirt ili hem tarihsel çarşı kültürüne hem de merkezdeki modern alışveriş merkezlerine sahiptir. Eğer, Siirt ilinde hediyelik ve yöresel ürünlerle ilgili alışveriş yapılacaksa tarihi çarşıları ziyaret edebilirsiniz. Siirt ucuz uçak bileti fırsatlarını yakalayarak, hem tarihi çarşılardan olan Bakırcılar ve Helvacılar çarşısını ziyaret edebilir hem de tarihi alanda uygun alışveriş yapabilirsiniz.
  2. Siirt kenti hem Mezopotamya hem de Anadolu'nun birleşim noktasında bulunmaktadır. Bu nedenle, tarihsel gezilerde il köklü bir geçmişe sahiptir. Kentin merkezinde pek çok noktada tarihsel turlar düzenlenerek, şehrin tarihine tanıklık edilebilir.
  3. Şehrin merkezinde ve ilçelerinde özellikle yöre halkının düzenlediği çeşitli festivaller bulunmaktadır. Mahalli Yumurta Bayramı, Mahalli Cigor Bayramı, Şihirler Bayramı bu festivallerden bazılarıdır.
  4. Siirt ili gece hayatı konusunda pek gelişim gösterememiştir. Şehirde genel olarak çay bahçeleri ve restoranlar bulunmaktadır. Bazı restoranlarda akşam canlı müzik imkanları da bulunmaktadır.
  5. Güneydoğunun et yemekleri ile ünlü olan Siirt ili, genellikle yemeklerde kuzu ve dana etini kullanmaktadır. Şehir tarihsel süreç içerisinde farklı lezzetlere sahip olarak, gelen turistlerin leziz Siirt mutfağına hayran kalmasını sağlamaktadır.

Siirt Hakkında

Türkiye'nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Siirt ili, büyük bir kültüre ve tarihe sahiptir. Toplamda 7 ilçeden oluşan Siirt ili, bölgenin en büyük ve kalabalık kentlerinden birisidir.

Türkiye için önemli bir geçmişe sahip olan il, ayrıca Türkler’in Anadolu topraklarına il yerleştikleri bölgede yer almaktadır. Bu nedenle, Türkler ve diğer Türk beylikleri açısından kültür olarak farklı bir yere sahiptir.

Güneydoğu Bölgesi’nin değerli topraklarında bir tarih seven olarak gezi düzenlemek istiyorsanız Siirt uçak bileti fırsatlarını yakalayarak, kısa bir gezinti yapabilirsiniz. Özellikle, Siirt uçak bileti fiyatlarını daha avantajlı hale getirmek için bölgenin mevsimsel özelliklerini de dikkate alabilirsiniz.

Siirt Fotoğraf Galerisi

Siirt Nerede?

Siirt Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
3,50 TL
Taksi
3,50 TL/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Şehir içi ulaşımda en popüler araçlar belediye otobüsleridir. Şehrin her noktasına ulaşan otobüsler, 07:00 ile 23:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Taksiler ise daha çok turistler tarafından tercih edilmektedir. Geç saatlerde ile gelen kişiler havalimanından ya da farklı noktalardan taksileri tercih edebilirler.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Şehir içi ulaşım da şuan için raylı sistem bulunmamaktadır. Bazı bölgelerde servisler ve minibüsler de gün boyunca hizmet vermektedir. Ulaşım rahatlığı ve hız açısından şehir içi minibüsler de sıklıkla tercih edilmektedir.

Siirt’de Gezilecek Yerler

Siirt Saat Kulesi
Siirt Ulu Cami
Botan Mağarası
Veysel Karani Türbesi
Sağlarca Kaplıcası
Kesme Taşlı Siirt Saat Kulesi

1975 yılında yapımına başlanan ve inşası sırasında malzeme olarak kesme taş kullanılan Siirt Saat Kulesi, görsel olarak eşsiz bir görünüme sahiptir. Toplamda 6 katlı olarak inşa edilen saat kulesinin 4 yüzü bulunmaktadır. 5 katında pencere son katında ise saat bulunmaktadır. Şehrin merkezinde konumlanan bu yapı, özellikle turistlerin ilgi gösterdiği alanlardandır.

Çinili Minare Siirt Ulu Cami

Diğer adı Çinili Minare olarak da anılan Siirt Ulu Cami, oldukça eski bir tarihe dayanmaktadır. Tamamen Selçuklu mimarisi ile inşa edilen cami tam olarak ne zaman yapıldı ve kim için yapıldı bilinmemektedir. Cami günümüze kadar pek çok kez onarılmış ve gerekli özeni görmüştür. Cami içerisinde bulunan değerli minberler ise müzede sergilenmek üzere Ankara'ya gönderilmiştir.

En Ünlü Mağara: Botan Mağarası

Botan Mağarası, şehrin bilinen en ünlü mağarasıdır. Dicle Nehri üzerinde bulunan Botan Çayı'nın hemen üst kısmında konumlanan mağara, eski zamanlarda bu bölgede yaşayan halka ev sahipliği de yapmıştır. Suların aşındırması ile bazı alanlarda kalıntılar yok olmuştur. Son zamanlarda bu bölgede arkeolojik kazıların yapılması ile tekrar turizm faaliyetlerinin başlayacağı düşünülmektedir.

Şehrin Önemli Türbesi: Veysel Karani Türbesi

Veysel Karani Türbesi, şehrin en bilinen ve en önemli türbeleri arasındadır. Bu sebeple, bölgeye gelen turistlerin birçoğu öncelikli olarak bu türbeyi ziyaret etmektedir. 1901 yılında yapılan türbe, bölgede ünlü olan cas malzemesinden yapılmıştır. Ayrıca her yıl 17 Mayısta Veysel Karani'yi anma etkinlikleri de yapılmaktadır.

Şifalı Sular: Sağlarca Kaplıcası

36 derecedeki sıcaklığı ile sodyum, kalsiyum ve sülfat gibi maddeleri içeren kaplıca suyu oldukça şifalı bir sudur. Adı Billoris suyu olarak da bilinen bu kaplıca, mağara içerisinden çıkmaktadır. Bu sayede eşsiz bir görüntüye sahip olan kaplıca, mağaranın genişletilmesiyle birlikte kullanılmaya başlanmıştır. Eklem ve cilt rahatsızlıklarına iyi geldiği bilinen kaplıca, pek çok rahatsız kişi tarafından da ziyaret edilmektedir.

Siirt’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Büryan Kebabı
Perde Pilavı
Zerfet
Mumbar

THY, Pegasus, Onur Air gibi hava yolu firmalarını kullanarak, Siirt ilinin eşsiz lezzete sahip olan mutfağını yakından görebilirsiniz.

Şehrin Has Yemeği: Büryan Kebabı

Büryan Kebabı, Siirt ilinin en bilinen ve ille özdeşleşen yemeğinden birisidir. Kuzu etinden yapılan bu yemeğin püf noktası, derin bir kuyu içerisinde kuzunun tamamının pişirilmesidir. Genellikle yaz aylarında tüketilen yemek, tandır ekmeği ile birlikte servis edilmektedir.

Siirt Pilavı: Perde Pilavı

Perde pilavı, şehrin en ünlü yiyecekleri arasındadır. Özellikle büyük davetlerde yapılan bu pilav, tavuk, yumurta, yoğurt ve tavuk suyu ile birlikte yapılmaktadır. Genel olarak pilav yanına tavuk eti de ilave edilmektedir.

Siirt'in En İlginç Yemeği: Zerfet

Zerfet, şehrin en ilginç yemeklerinden birisidir. İlginç olduğu kadar lezzetli de olan bu yemek, sarımsak ile şekeri bir araya getirmektedir. Un, yağ, şeker, maya ve sarımsaklı yoğurttan oluşan bu yemek, ekmek ile lezzetlendirilerek tüketilmektedir.

Dolmaların En Meşhuru: Mumbar Dolması

Siirt ile özdeşleşen mumbar dolması, kalın bağırsağın kirece yatırılması ile öncelikli olarak temizlenir. Temizlenen bağırsak bulgur ve pirinçle doldurularak, kapatılır. Hafif sulu olarak servis edilir.

Baklagil Çorbası: Mihr Çorbası

Mihr çorbası, Siirt ilinin baklagil açısından en verimli ve lezzetli çorbasıdır. İçerisinde nohut, buğday ve yoğurt bulunan çorba, çeşitli baharatlarla da renklendirilir.

Konaklama İçin Siirt Otel Seçenekleri

Siirt İstanbul arası uçakla kaç saat sorusu özellikle otel rezervasyonları açısından önemlidir. Uçak biletinizi almadan önce şehirde bulunan farklı otellerden yararlanabilirsiniz.

Taşar Royal Hotel

Siirt şehir merkezine 10 km uzaklıkta bulunan otel, bölgenin en rahat ve konforlu otelidir. Siirt İstanbul uçak seferleri hakkında otelinize bilgi vererek, ulaşımınızı daha kolay hale getirebilirsiniz. Otel içerisinde restoran, hamam, masaj, park alanı ve eğlence imkanları mevcuttur. Otelin günlük konaklama ücreti ise 315 TL kadardır.

Cumhuriyet Caddesi No:333, Tatvan 13200, Türkiye
Öz Çavuşoğlu Hotel

Şehir merkezine yürüme mesafesinde olan Öz Çavuşoğlu Hotel, klima, restoran, internet ve park alanı gibi imkanlara sahiptir. Otelde günlük konaklama ücreti ise 370 TL kadardır. Siirt İstanbul uçak bileti fiyatları hakkında araştırma yaparken, kolaylıkla otelinizde rezervasyon işlemlerinizi de yaptırabilirsiniz.

Saray Mah Veysel Karani Cad No159 Merkez, 13000 Bitlis
Barden Otel

Otel içerisinde klima, kahvaltı imkanı, oda servisi ve internet gibi hizmetler bulunmaktadır. Şehir merkezine oldukça yakın konumda bulunan bu otelde günlük konaklama ücreti 200 TL kadardır. Siirt İstanbul uçak biletleri alınırken, oteliniz için internet üzerinden rezervasyon işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kooperatif Mahallesi, Hükümet Blv No:126, 56100 Siirt Merkez/Siirt

Siirt Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Siirt 362,00 TL 2 Saat 15 Dakika
Amasya - Siirt 610,63 TL 4 Saat 25 Dakika
Bingöl - Siirt 610,63 TL 19 Saat 15 Dakika
Denizli - Siirt 613,28 TL 15 Saat 10 Dakika
Elazığ - Siirt 613,28 TL 9 Saat 30 Dakika
Sivas - Siirt 613,28 TL 4 Saat
Ordu - Siirt 613,28 TL 6 Saat 20 Dakika
Hatay - Siirt 613,28 TL 15 Saat

Siirt İçin Diğer Popüler Ulaşım Seçenekleri

11:00 21-23 Saat
İstanbul - Siirt
Otobüs Bileti
200 TL
İncele 21 Ağu 2019
19:01 13-15 Saat
Mersin - Siirt
Otobüs Bileti
120 TL
İncele 21 Ağu 2019
20:30 12-14 Saat
Kayseri - Siirt
Otobüs Bileti
130 TL
İncele 21 Ağu 2019
22:00 12-14 Saat
Adana - Siirt
Otobüs Bileti
110 TL
İncele 21 Ağu 2019
22:30 17-19 Saat
Konya - Siirt
Otobüs Bileti
150 TL
İncele 21 Ağu 2019
23:31 9-10 Saat
Gaziantep - Siirt
Otobüs Bileti
90 TL
İncele 21 Ağu 2019

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Siirt ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Yaz da Neymiş? Bu Şehirler Baharda Daha Güzel!
Yaz da Neymiş? Bu Şehirler Baharda Daha Güzel!
27 Mart 2019
Yaz tatili demek deniz demek, kış tatili demek kayak demek, ilkbahar ise kalan her şey! Gezmeye doyamayanlar için baharda güzelleşen şehirleri anlattık. Kıyıköy Şirin bir yere gidip huzurlu bir tati
Dünyanın En Azimli Kadın Gezginleri
Dünyanın En Azimli Kadın Gezginleri
08 Mart 2019
Dünyayı dolaşan ve bu yolda birbirinden ilginç anılara sahip olan gezginleri ve hikayelerini yazılarımıza konuk ediyoruz ancak bunların arasında kadın gezginlerin sayısı çok az. Bunun sebeplerinden en
Türkiye'de Az Bilinen Alternatif Tatil Yerleri
Türkiye'de Az Bilinen Alternatif Tatil Yerleri
04 Eylül 2018
Bu tatil döneminde, gezip gördüğü yerlerle bir yenisini katmak ve sıradan yerlerden uzaklara doğru yolculuk etmek isteyenler için birbirinden renkli tatil rotalarını derledik. Ülkemizin saklı güzellik
Gezginlerin Sosyal Ağlar Üzerindeki Görsel İçerik Paylaşımlarının Başlıca Motivasyonları
Gezginlerin Sosyal Ağlar Üzerindeki Görsel İçerik Paylaşımlarının Başlıca Motivasyonları
28 Ağustos 2018
Sosyal medya kullanımı artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. İnsanlar gündelik yaşantılarında ya da özel anlarında yaşadığı olayları, anlık durumlarını, yedikleri yemekleri ve özelli

Siirt Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (4)
İyi (2)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%67
%33
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,7
6 Değerlendirme
Hiç görmediğim hayvanları ve doğayı gördüm gerçekten farklı bir yapısı var
Maç için gitmiştik, bir daha gitmek nasip olur mu bilmem ama kesin gidin
Gerçekten gidip görülesi bir şehir çok güzel
Bir kere gitme fırsatım oldu ama bir daha kesin gitmek istiyorum
Tadı damağınızda kalır mı ? Kaldı işte.. En kısa sürede gideceğim..
Herşey çok güzeldi, biz çok keyif aldık. Teşekkür ederiz
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Siirt Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

20.08.2019 20:07:40
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Siirt, (SXZ)
SXZ
TR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=42194
/
42194