1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!
Bingöl

Bingöl Uçak Bileti

Bingöl Para Birimi
Türk Lirası (TRY)
Bingöl Zaman Dilimi
GMT +3
Bingöl Şehri En İyileri
Dut, Haserek Dağı, Keldoş
Bingöl Hava Durumu (25 Ekim) 22°C Açık
Bingöl Hava Durumu (26 Ekim) 23°C Parçalı Bulutlu

En Ucuz Bingöl Yurtiçi Uçak Seferleri

Ankara - Bingöl
Anadolu Jet
26 Eki 2020
28 Eki 2020
Konya - Bingöl
Pegasus
31 Eki 2020
Adana - Bingöl
Anadolu Jet
08 Kas 2020
27 Eki 2020
26 Eki 2020
27 Eki 2020
Hatay - Bingöl
Pegasus
30 Eki 2020
31 Eki 2020
Malatya - Bingöl
Anadolu Jet
01 Kas 2020
Gaziantep - Bingöl
Anadolu Jet
27 Eki 2020
Elazığ - Bingöl
Anadolu Jet
23 Kas 2020
Erzurum - Bingöl
Anadolu Jet
11 Kas 2020
Diyarbakır - Bingöl
Anadolu Jet
03 Kas 2020

En Ucuz Bingöl Yurtdışı Uçak Seferleri

Köln - Bingöl
Pegasus
04 Kas 2020
Prag - Bingöl
Türk Hava Yolları
23 Kas 2020
Londra - Bingöl
Türk Hava Yolları
28 Eki 2020
Münih - Bingöl
Türk Hava Yolları
05 Kas 2020
Dusseldorf - Bingöl
Türk Hava Yolları
01 Kas 2020
Hamburg - Bingöl
Türk Hava Yolları
26 Eki 2020
Berlin - Bingöl
Türk Hava Yolları
09 Kas 2020
Hanover - Bingöl
Türk Hava Yolları
18 Kas 2020
Erbil - Bingöl
Pegasus
09 Kas 2020
Venedik - Bingöl
Türk Hava Yolları
23 Kas 2020
Amsterdam - Bingöl
Türk Hava Yolları
08 Kas 2020
Paris - Bingöl
Türk Hava Yolları
28 Eki 2020
Medine - Bingöl
Egyptair
22 Kas 2020
Bremen - Bingöl
Deutsche Lufthansa
01 Kas 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Bingöl Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Bingöl Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Bingöl Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Bingöl Havaalanları
Ülke Kodu
TR
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Türkçe
Toplu Taşıma Fiyatı
1,45 TL
Yemek Fiyatı
20 TL
Alkolsüz İçecek Fiyatı
3,50 TL

Bingöl’e Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Kasım
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Temmuz

Ucuz Bingöl uçak bileti kullanarak Bingöl'e gitmek isteyen ziyaretçilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konulardan birisi ise; ziyaret ve yolculuk için en uygun zamanın hangisi olduğunu araştırmaktır.

Aslında kentin güzelliklerini yaşamak adına en uygun mevsim yaz aylarıdır. Ancak kış aylarında kayak yapmak için Haserek Kayak Merkezi'ne gitmek ve kayak merkezinin tadını çıkarmak isteyen ziyaretçiler kış mevsiminde de rahatlıkla Bingöl'ü ziyaret edebilirler.

Bingöl Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Bingöl uçak bileti ile seyahat eden yolcular havalimanından kent merkezine gitmek için farklı ulaşım araçlarından yararlanabilmektedir.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 3,50 TL

Havalimanından Bingöl kent merkezine ulaşmak için Havaş ya da Havataş servisleri hizmet vermemektedir. İstanbul ve Ankara uçuşları için diğer hava yolu şirketlerinin sağlamış olduğu servis imkanı bulunmaktadır. Havalimanından şehir merkezine servis güzergahı; havalimanı, Otogar, ulu cami, Öğretmen lisesi, Rektörlük ve şehir merkezi şeklindedir.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 1,45 TL

Toplu taşıma aracılığı ile havalimanından Bingöl şehir merkezine gitmek isteyen yolcular belediye otobüslerinden yararlanarak havalimanından kent merkezine ulaşım sağlanabilmektedir. Her saat başı düzenli olarak merkeze toplu ulaşım hizmeti veren minibüs ve otobüs hattı bulunmaktadır. Bu toplu taşımalar dolmuş adı verilen araçlardan değil iller arası veya ilçeler arası olan ulaşım araçlarıdır. Otobüs hatlarından gidecekleri istikamete uygun olan seferleri tercih edebilmektedirler.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 50 TL

Havalimanından şehir merkezine ulaşım için toplu taşıma araçlarında yolculuk etmek istemeyen ziyaretçilerin daha rahat bir şekilde ulaşmak istediği noktaya gitmek için en uygun seçeneklerinden birisi de taksidir. Havalimanından günün her saati kalkan taksiler sayesinde istenilen noktaya daha kısa ve konforlu bir şekilde ulaşım sağlanabilmektedir.

Araç Kiralama

Diğer ulaşım seçeneklerinden başka; havalimanına iniş yapan ziyaretçiler havalimanında iç hatlar terminalinde yer alan araç kiralama şirketlerinden istedikleri aracı kiralayarak ve gezilecek yerlere de uğrayarak yolculuklarını tamamlayabilmektedir. Trafi

Bingöl Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Bingöl'de havayolu ulaşımı için kullanılan havalimanı Bingöl Havalimanı'dır. Bingöl uçak bileti avantajlarından faydalanarak havayolu ile şehre seyahat eden kişiler ve farklı noktalara uçmak isteyen yolcular bu havalimanını kullanmaktadır.

Bingöl Havalimanı'nın merkeze uzaklığı 20 km olduğu için havalimanından kent merkezine 30 dakikada ulaşım sağlanabilmektedir.

Bingöl Havalimanın da sadece iç hatlar terminali bulunmaktadır. İç hatlar terminali içinde yolcular için atıştırmalık almayı sağlayan özellikle fast food olan kafe, gazete büfesi, rahat ulaşım için araç kiralama ofisleri, ve uçuş saatini rahat bir şekilde bekleyebilmesi için de bekleme salonu, danışma ve kayıp eşya ofisi bulunmaktadır.

Havaalanında henüz dış hatlar terminali bulunmamaktadır.

Bingöl’e Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Bingöl uçak bileti avantajlarından yararlanıp Bingöl'e gitmek için en geçerli sebeplerden birisi de yörenin geleneksel lezzeti Dut Pekmezidir.
 2. Şehir ile özdeşleşmiş ve şehrin adı ile beraber anılan lezzetlerden birisi de Bingöl Balıdır. Sadece mükemmel Bingöl Geven Balı yemek için bile Bingöl'e gitmek bir nedeniniz bulunmaktadır.
 3. Bingöl'de 2016 Ocak ayından itibaren faaliyet gösteren "Haserek Dağında Haserek Kayak Merkezi" kathiyen görülmesi gereken, dünyanın en yeni kayak merkezlerinden birisidir.
 4. Bingöl her ne kadar komşu illerine bağlı bir il olsa da geçmiş tarihine çok uygarlık değiştirmiş ve birçok tarihi esere sahip olmuştur.
 5. Dağları, yaylaları ve gölleri ile yanı sıra mesire yerleri, mağarası ile de doğanın tüm güzelliklerine sahiptir.

Bingöl Hakkında

Doğu Anadolu Bölgesi Fırat'ın yukarı Bölümünde bulunan Bingöl, Erzurum, Tunceli, Erzincan, Muş Elazığ ve Diyarbakır illeri ile çevrelenmektedir. Genelde iklim olarak; yazları sıcak ve kurak, kışları soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. Geçim kaynaklar; tarım, ormancılık en çok ta hayvancılıktır. Sığır, koyun ve keçi bölgede yaygın olarak beslenmektedir. Tahıl yetiştiriciliğinde çoğunlukla çavdar, arpa ve buğday çoğunluktadır. Bunların yanı sıra; şeker pancarı, kavun ve armutta yetiştirilmektedir. Ekonomik faaliyetleri sınırlı olan illerimiz arasında ilklerdedir. Bingöl ilimiz sanayi alanında gelişememiş merkezlerden birisidir.

Bingöl’ün geçmiş tarihine baktığımızda, en eski yerleşim sahalarından biridir. Bu bölgede ilk hüküm süren topluluk MÖ 3000’li yıllarda Orta Asya’dan gelen Oğuzlar olduğu bilinmektedir. Tabi bölge sürekli el değiştirerek günümüze kadar gelmiştir. Birçok uygarlığa ev sahipliği yapan ilimiz ve çevresine; Hurriler, Kimmerler, Asurlar, Medler, Persler ve Büyük İskender hakim olmuştur. Büyük İskender’in Krallığı parçalandığında bölge Roma İmparatorluğuna, sonra Bizans’a ve İslam Ordusunun saldırıları sonucu alınmış fakat; Bizans tekrar oterite kurmayı başarmıştır. Fatih Sultan Mehmet döneminde Osmanlı Devleti topraklarına katılan ilimiz, Türk Cumhuriyeti kurulduktan sonra 1936 yılında il statüsüne geçiş yapmıştır. Bingöl’ün eski adı ise; Çevlik ve Çapaçur olarak bilinmektedir. 1945 yılında Bingöl adını almıştır.

Gayet renkli bir o kadar da sakin şehir olan Bingöl'e gittiğinizde nasıl candan ve iyi insanlar olduklarına tanıklık edeceksiniz.

Bingöl Fotoğraf Galerisi

Bingöl Nerede?

Bingöl Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Taksi
3 TL/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Bingöl'de şehir içi ulaşımda en çok kullanılan ulaşım aracı toplu taşıma araçlarıdır. Şehrin tüm merkezinden geçtiği için Bingöl halkı diğer araçlara göre toplu taşıma araçlarını daha çok tercih etmektedir. Güzergah hatları duraklardaki panolarda bulunmaktadır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Şehrin farklı noktalarına sefer düzenlenen belediye otobüsleri ile ekonomik bir şekilde seyahat edilebilmektedir. Maliyet olarak yüksek olsa da konfor anlamında daha rahat olan taksi seçeneği de bulunmaktadır. Trafik çok yoğun olmadığı için istenilen noktaya hızlı bir şekilde ulaşmak mümkündür.

Bingöl’de Gezilecek Yerler

Haserek Dağı
Kalium Bingöl AVM
Eğitim Müzesi
Yüzen Ada
Kaplıcalar
Kayak Keyfi İçin En Yeni Adres: Haserek Dağı

Bingöl şehir merkezine 34 km. uzaklıkta olan Dikme köyü yakınlarındaki Haserek Dağı zirvesinde, 1600 metre pist uzunluğuna sahip Merkez 70 yatak kapasiteli otel binası ile konaklama hizmeti de sunmaktadır. 2016 Ocak ayında yeni faaliyete giren kayak merkezi kış sporu sevenlerin ilgi odağı olmayı başarmıştır.

Alışveriş mi? Bingöl Kalium Alışveriş Merkezi

Alışveriş tutkunları için Bingöl'de birbirinden farklı özelliklerde alışveriş merkezi bulunmaktadır. Bu merkezlerden birisi de şehir merkezinde yer alan Bingöl Forum Alışveriş Merkezi'dir. İçerisinde çok sayıda mağaza bulunan, aynı zamanda ziyaretçilerinin yeme ve içme isteklerini karşılayabilecek restaurant ve kafelere de ev sahipliği yapmaktadır.

Bingöl Eğitim Müzesi

Oldukça yeni olan bu müze Bingöl’ün oldukça eski olan lisesinde, geçmiş tarihe ait tüm materyalleri, broşürleri ve dokümanları ile İl Eğitim Tarihi Müzesi kuruldu.

Yüzen Ada

Birçok ilden gelen ziyaretçilerin ilgi odağı olan yüzen ada Bingöl’ün Solhan ilçesinde bulunmaktadır. Sıra dışı bir tabiat olayıdır. Krater gölü olduğu değerlendirilen Turnalar gölü düz arazi üzerindedir. Gölde toprak parçalarının ayrılması ile oluşan ve zeminden bağımsız 3 odacık halindedir. Bu adacıklar (bölünmüş farklı büyüklükte toprak parçaları) rüzgarın etkisi ile veya itilerek hareket etmektedir. Görsel güzelliğinden dolayı, fotoğraf çekilmek için ideal olduğu düşünülen bu adada daha çok, gelin damat dış çekimleri yapılmaktadır.

Kaplıcalar

Bingöl’ün Ilıcalar beldesinde bulunan kaplıcalar doğal güzelliğinin yanı sıra; bir çok hastalığa da şifa olmaktadır. Başta, idrar yolu, bağırsak hastalıkları, kemik erimesi, kadın hastalıkları, kalp ve damar hastalıklarına şifa olduğu söylenilmektedir. İçme suyu ve kaplıca suyu için gelenler ile beldenin nüfusu iki katına çıkmaktadır.

Bingöl’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Bal
Sorina Pel
Keldoş
Mastuva
Bingöl Denince Akla İlk Gelen: Bal

Bingöl’ün ekonomisi açısından son derece önemli bir besin olan Bal, kentin dünyaca ün yapmış lezzetlerinden birisidir. Bingöl uçak bileti olanakları ile sadece balı yemek veya satın almak için dünyanın bir ucundan şehri ziyaret eden çok sayıda ziyaretçi bulunmaktadır.

Bingöl Mantısı: Sorina Pel

Bingöl denildiğine akla gelen ilk yemeklerden birisidir. Özel tarif ve yöntemlerle hazırlanan bu yemek bir nevi mantı çeşididir.

Keldoş

Bingöl'ün geleneksel lezzetlerinden birisi de Keldoşdur. Bingöl yöresine ait lezzetli bulgur, tereyağı, sarımsak, yoğurt ve unun buluşması ile hazırlanan bir yemektir.

Kente Özel Lezzet: Mastuva

Pirinç ve ayranla, sürekli karıştırılarak yapılan, katılaştıktan sonra da ortasına tereyağı dökülerek, servis edilen bir yemek çeşididir.

Konaklama İçin Bingöl Otel Seçenekleri

Ucuz Bingöl uçak bileti ile gerek iş, gerekse gezi amaçlı Bingöl’e giden ziyaretçiler konaklama konusunda da geniş seçeneklere sahiptir.

Binkap Termal Hotel
77 oda kapasitesine sahip olan Binkap Termal Hotel Bingöl havalimanına olan uzaklığı 12 km civarındadır. Otelden taksi ya da özel araçla havalimanına ulaşım sağlanabilmektedir. Sularında şifa olan Bingöl’ün Termal otelindeki kaliteli hizmeti kaçırmayın.
Kamışlı Mahallesi, Erzurum Bingöl Yolu, 12400 Ilıcalar Belediyesi/Bingöl Merkez/Bingöl
Binkap Resot Hotel
Bingöl'ün 4 yıldızlı otellerinden birisi de Binkap Resort Hotel'dir. Şehir merkezinde yer alan otelin havalimanına olan uzaklığı ise 12 km civarındadır. Müşterilerine yüksek kaliteli hizmetler sunan yöresel yemekleri de oldukça lezzetlidir.
Sarah mah. Tepebasi Cad.No:40 Elazıg Mus Yolu Merkez Bingöl
Beritan Otel
Bingöl Havalimanı'na 10 km mesafede olan otelden havalimanına araçla 15 dakika gibi bir sürede ulaşmak mümkündür. Spor salonu, restoran, ve toplantı odaları gibi özellikler sunan otel Bingöl uçak seyahati ile kente giden birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.
İnönü mah kültür cad no: 98 merkez/ Bingöl

Bingöl Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Ankara - Bingöl 204,99 TL 1 Saat 25 Dakika
İstanbul - Bingöl 211,99 TL 1 Saat 55 Dakika
Ordu - Bingöl 232,82 TL 8 Saat 25 Dakika
Nevşehir - Bingöl 272,82 TL 4 Saat 5 Dakika
Konya - Bingöl 287,98 TL 5 Saat 15 Dakika
Çanakkale - Bingöl 293,92 TL 8 Saat 10 Dakika
Kahramanmaraş - Bingöl 296,83 TL 4 Saat 10 Dakika
Bodrum - Bingöl 297,98 TL 12 Saat 45 Dakika

Bingöl İçin Diğer Popüler Ulaşım Seçenekleri

08:30 7-8 Saat
Gaziantep - Bingöl
Otobüs Bileti
140 TL
İncele 26 Eki 2020
12:30 4-5 Saat
Malatya - Bingöl
Otobüs Bileti
50 TL
İncele 26 Eki 2020
17:00 3-4 Saat
Erzurum - Bingöl
Otobüs Bileti
60 TL
İncele 26 Eki 2020
17:00 8-9 Saat
Van - Bingöl
Otobüs Bileti
70 TL
İncele 26 Eki 2020
19:00 14-16 Saat
Ankara - Bingöl
Otobüs Bileti
70 TL
İncele 26 Eki 2020
22:00 10-12 Saat
Adana - Bingöl
Otobüs Bileti
150 TL
İncele 26 Eki 2020

Bingöl Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Bingöl uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Anadolu Jet, Deutsche Lufthansa, Egyptair, Pegasus, Türk Hava Yolları.
 • Bingöl yurt içi uçak bileti ne kadar?

  Bingöl varışlı popüler yurt içi uçak seferlerinden en ucuzu Ankara - Bingöl olup, bilet fiyatı 204,99 TL'dir.
 • Bingöl yurt dışı uçak bileti ne kadar?

  Bingöl varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu Köln - Bingöl olup, bilet fiyatı 1.048,90 TL'dir.
 • Bingöl şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?

  Yılın en uygun zamanı Kasım ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Bingöl ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Muş’ta Gezilecek Yerler: Muş’ta Nereye Gidilir?
Muş’ta Gezilecek Yerler: Muş’ta Nereye Gidilir?
14 Ekim 2020
Muş, Çavuş Dağı eteklerine kurulan ve Doğu Anadolu Bölgesinin tarihi ve doğal güzellerini sunan şehirdir. Özellikle Türklere Anadolu’nun kapısını aralayan tarihi Malazgirt Savaşı’nın kazanıldığı topra
İstanbul Otogarları Nerede? İstanbul’da Kaç Tane Otogar Var?
İstanbul Otogarları Nerede? İstanbul’da Kaç Tane Otogar Var?
04 Eylül 2020
İstanbul, Türkiye’nin en gelişmiş şehirlerinden birisi olup, farklı vasıtalar ile kolay ulaşım sağlanabilecek bir şehrimizdir. Öyle ki, uçak, tren, feribot ve otobüs bileti gibi pek çok farklı alterna
Elazığ’da Gezilecek Yerler: Elazığ’da Nereye Gidilir?
Elazığ’da Gezilecek Yerler: Elazığ’da Nereye Gidilir?
29 Şubat 2020
Doğu Anadolu Bölgemizin Yukarı Firat Bölümü’nde yer alan Elazığ, Milattan Önce 3000li yıllarda kurulduğu düşünülen Harput kentinin bölgesinde kurulmuştur. Bu sebeple uzun yıllar boyunca Harput adıyla
Bingöl’de Gezilecek Yerler: Bingöl’de Nereye Gidilir?
Bingöl’de Gezilecek Yerler: Bingöl’de Nereye Gidilir?
14 Aralık 2019
Doğu Anadolu’da bulunan Bingöl’de, tarihi ve doğa güzellikler ile dolu dolu bir tatil size bekliyor. Bingöl’de gezilmesi gereken yerlere bir göz atmadan önce, Bingöl’ün haritadaki konumunu görmeye ne

Bingöl Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (75)
İyi (6)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%93
%7
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,9
81 Değerlendirme
F*** U***
6 Ekim Cumartesi
Futbol anlayışlarını pek benimseyemedim fakat yinede güzel biryer
F*** H***
14 Haziran Perşembe
Bir kere aile yakınlarımızın yanına gittik, uçakla gittiğimiz için zorluk çekmedik
A*** K***
3 Eylül Pazartesi
Doğası ve insanları çok farklı gidin ve görün kesinlikle
A*** B***
10 Temmuz Salı
Tarihi kesin görülmesi gereken biryer arasında benimce
P*** G*** T***
16 Haziran Cumartesi
Heryeri , herşeyi çok farklı kesin gidin
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Bingöl Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 25.10.2020 02:48:49 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Bingöl, (BGG)
BGG
TR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=68293
/ True
68293