1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!
Tunus

Tunus Uçak Bileti

Tunus Para Birimi
Tunus Dinarı (TND)
Tunus Zaman Dilimi
UTC +1
Tunus Şehri En İyileri
Kum Tepeleri, Hammamet, Burfi
Tunus Hava Durumu (27 Ekim) 20°C Çoğunlukla Bulutlu
Tunus Hava Durumu (28 Ekim) 21°C Parçalı Bulutlu

En Ucuz Tunus Varışlı Uçak Seferleri

İstanbul - Tunus
Air Algérie
20 Kas 2020
Casablanca - Tunus
Royal Air Maroc
12 Kas 2020
Kiev - Tunus
Air France
31 Eki 2020
Kayseri - Tunus
Türk Hava Yolları
31 Eki 2020
Kahire - Tunus
Egyptair
12 Kas 2020
Adana - Tunus
Türk Hava Yolları
16 Kas 2020
Ankara - Tunus
Türk Hava Yolları
28 Eki 2020
Antalya - Tunus
Deutsche Lufthansa
30 Eki 2020
İzmir - Tunus
Türk Hava Yolları
16 Kas 2020
Dubai - Tunus
Emirates
15 Kas 2020
Hatay - Tunus
Türk Hava Yolları
28 Eki 2020
Gaziantep - Tunus
Türk Hava Yolları
15 Kas 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Tunus Kalkışlı Uçak Seferleri

Tunus - Paris
Tunis Air
22 Kas 2020
Tunus - Cezayir
Air Algérie
01 Kas 2020
Tunus - İstanbul
Türk Hava Yolları
04 Kas 2020
Tunus - Casablanca
Royal Air Maroc
31 Eki 2020
Tunus - Denizli
Türk Hava Yolları
31 Eki 2020
Tunus - Gaziantep
Türk Hava Yolları
31 Eki 2020
Tunus - Beyrut
Egyptair
07 Kas 2020
Tunus - Hatay
Türk Hava Yolları
29 Eki 2020
Tunus - Kayseri
Alitalia Linee Aeree Italiane
07 Kas 2020
Tunus - Kahire
Türk Hava Yolları
09 Kas 2020
Tunus - Dakar
Air France
03 Kas 2020
Tunus - Tokyo
Türk Hava Yolları
31 Eki 2020
Tunus - Antalya
Egyptair
17 Kas 2020
Tunus - İzmir
Egyptair
24 Kas 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Tunus Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Tunus Havaalanları
Ülke Kodu
TN
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Arapça
Toplu Taşıma Fiyatı
1 TND
Yemek Fiyatı
10 TND
Alkolsüz İçecek Fiyatı
1,5 TND

Tunus’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
İlkbahar
En Ucuz Ay
Mart
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Mayıs

Ucuz Tunus uçak bileti kullanarak Tunus’a gitmek isteyen ziyaretçilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konulardan birisi de ziyaret ve yolculuk için en uygun zamanın hangisi olduğunu tespit etmektir.

Tunus bol güneşli, sıcaklığı yüksek olan bir şehirdir. Tatil amaçlı gidilmek istenirse deniz tercih edileceği için Mayıs ayı itibariyle gidilebilir. Yüksek ve bunaltıcı sıcaklıktan dolayı Haziran ayı itibariyle dikkat edilmesi gerekir. Turistik amaçlı gidileceği zaman yoğun sıcaklıktan etkilenmemek için en iyi zamanlar Mart ile Mayıs ayları arasındadır.

Tunus Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Tunus uçak bileti ile seyahat eden yolcular havalimanından kent merkezine gitmek için farklı ulaşım araçlarından yararlanabilmektedir.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 80 TND

Havalimanından Tunus kent merkezine ulaşmak için tercih edilebilecek olan ulaşım araçlarından birisi şehir otobüsleridir. 35 numaralı yerel otobüs şehre ve Tunus Marine tren istasyonuna ulaşım imkânı sunar. Ortalama seyahat süresi 30 dakikadır.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 5 TND/Km

Havalimanından şehir merkezine gitmek için toplu taşıma araçlarını kullanmak istemeyen ve daha rahat bir şekilde istediği noktaya gitmek isteyen ziyaretçiler için en uygun seçeneklerden birisi de taksidir. Terminalin önünde taksimetreli sarı taksilerin olduğu durak bulunmaktadır. Sarı taksiler dışında olan kaçak taksiler genelde ve karaborsa yapanlar talep edecekleri yüksek rakamdan dolayı tercih edilmemelidir. Taksiler akşam saat 21.00’den sonra fiyatlarına %50 zam uygulamaktadırlar.

Tren

Havalimanında direkt olarak tren istasyonu bulunmuyor ama trene binmek isteniyorsa, öncelikle taksi veya otobüs ile 5 km uzaklıktaki tren istasyonuna gidilebilir. Şehrin çoğu bölgesine tren ile yolculuk yapılabilir.

Araç Kiralama

Havalimanında geliş salonunda bulunan birçok araç kiralama firmalarından tercihler doğrultusunda araç kiralanabilir. İsteğe bağlı olarak şoförlü veya şoförsüz kiralanan araçlarla seyahat ederken Tunus’un görkemli yaşantısına tanıklık edebilirsiniz.

Tunus Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Döviz Bürosu
Kafe
Duty Free
ATM
Büfe
Hediyelik Eşya

Tunus’da havayolu ulaşımı için kullanılan havalimanı Tunus Havalimanı'dır. Tunus uçak bileti avantajlarından yararlanarak havayolu ile şehre seyahat eden yolcular ve farklı noktalara uçmak isteyen yolcular havalimanını kullanmaktadır.

Tunus Havalimanı'nın şehir merkezine olan uzaklığı 7 km olduğu için havalimanından kent merkezine 15 dakika gibi kısa bir sürede ulaşım sağlanabilmektedir.

Havalimanı iç ve dış hatlar olmak üzere iki farklı terminale sahiptir. Havalimanında yolcular için kafe, büfe, restoran, duty free, kuaför, emanet eşya ofisi, ilk yardım alanı ve araç kiralama ofisleri bulunmaktadır.

Havalimanında ayrıca giden yolcu alanında VIP dinlenme salonu ve ATM yer almaktadır.

Tunus’a Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Tunus ucuz uçak bileti avantajlarından yararlanarak Tunus’a gitmek için en önemli nedenlerden birisi kilometrelerce uzun olan Akdeniz kumsalı ve denizidir.
 2. Şehir ile özdeşleşmiş lezzetlerden birisi de zeytin ve zeytinyağıdır. Dünya genelinde zeytin üreticileri arasında ön sıradadır.
 3. Tunus’un İslami mimarisi, çarşıları, camileri, antik yapıları kesinlikle görülmeye değer.
 4. Hamamda Roma hamamlarında olduğu gibi soğuk, ılık, sıcak gibi bölümler dışında, yüzme havuzları, çeşmeler, masaj odaları, yemek salonları ve iç avlular bulunmaktadır.
 5. Aynı zamanda zengin Roma halkına ait çocuklarına eğitim veren bir okulda bulunmaktadır.

Tunus Hakkında

Tunus, Afrika kıtasının kuzeyinde olup, Akdeniz’e kıyısı olan bir ülkedir. Tunus’un batısında Cezayir, doğu tarafında Libya ve Akdeniz, kuzey tarafında ise yine Akdeniz bulunmaktadır. Güney kısmını Büyük Sahra Çölü kaplar. Tunus ülkesinin başkenti yine kendi ismini taşıyan Tunus şehridir. Ülke 23 bölgeye ayrılmıştır.

Ülkenin büyük bir kısmı çöle kaplı olmasına rağmen ekonomisi genel olarak tarıma dayalıdır. Özellikle zeytin, narenciye, sebze, meyve ve tadı harika olan hurmalar yetiştirmektedirler.

Sıcakkanlı olan Tunus halkı, turistlere de aynı şekilde çok sıcakkanlı davranırlar. %98’i Müslüman kişilerden oluşur. Anadilleri Arapça olan şehirde ticarette, eğitimde ve yayınlarda genelde Fransızca tercih edilmektedir.

Özellikle yaz aylarında yapılan müzik, zanaat ve Tunus kültürü üzerine olan festivaller ziyaretçiler tarafından merakla beklenmekte ve büyük ilgi görmektedir.

Tunus Nerede?

Tunus Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
1 TND
Taksi
5 TND/Km
Tramvay
0,80 TND
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Tunus’ta şehir içi ulaşımda kullanılan en temel ulaşım aracı otobüslerdir. Otobüsün en önemli tercih sebebi ucuz olması ve çok hat olmasıdır. Otobüslerdeki yazılar Arapça olduğundan dolayı önceden bir harita edinilmesi işleri kolaylaştıracaktır. Yeşil-beyaz renkteki otobüsler özel otobüslerdir. Biletler otobüsün içinde satılmaktadır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Tunus şehrinin diğer bir ulaşım aracı ise tramvaydır. Metro Leger ana tramvay sistemidir ve 5 hattan oluşur. Diğer tramvay sistemi ise La Marsa durağına kadar uzanmaktadır. Tramvay biletlerini istasyonların yanındaki gişelerden alabilirsiniz. Aylık veya haftalık toplu taşıma biletleri satılmamaktadır.

Diğer bir ulaşım yöntemi de taksidir. Taksileri şehirde günün her saati bulabilirsiniz. Taksi ile seyahat edecekseniz dikkat edilmesi gereken konuların başında sarı olması ve taksimetresinin olması gelmektedir. Taksilere 3 kişi sınırlaması getirtilmiştir, daha fazla kişi alınmaz.

Tunus Vize Şartları

Tunus Vize İstiyor mu?
Hayır
Tunus Vizesiz Kalınabilecek Süre
30 Gün
Tunus Vize Detayları
Tunus, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize isteyen ülkeler arasında yer almaz Bu yüzden herhangi bir ücret ödenmesine de gerek yoktur.

Tunus’da Gezilecek Yerler

Camiler
Camiler
Medreseler
Çarşılar
Hamamlar
Camiler

Mimarileri ve tarihleri ile büyüleyen camileri gezerek eşsiz büyüsüne kapılabilirsiniz. Tunus’un en eski camisi olan Zaytuna Camii mimarisi 19. Yüzyıla dayanmaktadır. İsminin anlamı zeytindir. İslam üniversitesi olup 1000 yıldan uzun bir süre Müslüman bilim adamı yetiştirmiştir.

Yusuf Bey Camii, Hamuda Paşa Camii, Sidi Mahrez Camii, Boyacılar Camii, Sahib el Tabia Camii’leri mutlaka görülmesi gereken alanlardandır.

Müzeler, Anıtlar

Müze ve anıtlar Tunus’u renklendiren yapılardır. Porte de France yani Fransız Kapısı Tunus’un doğusunda yer alan de la Victorie adında yeri oluşturana kadar Fransızlar tarafından kullanılan arktır.

Gezilmesi gereken müze ve anıtlar; El Bey Türbesi, Dar ben Abdullah Müzesi, Das Lasram, Tunus Müzesi, Dar Othman, Dar el – Bey yapılarıdır.

Medreseler

Tunus’un Medina bölgesinde çok sayıda önemli medrese bulunmaktadır. Muradiye Medresesi’ni ücretsiz olarak Eylül-Haziran ayları arasında saat 09:00-16:30 saatlerinde gezebilirsiniz. Palmiye medresesinde halen kuran okulu olarak devam ettiği için ziyarete kapalıdır. Bachia Medresesi ise halen zanaatlar okulu olarak faaliyet göstermektedir.

Çarşılar

Tunus Medina’da çarşılar halkın uğraştıkları iş dallarına göre şehrin farklı noktalarında bulunmaktadır. Zaytuna Camii civarında ince işçilik olan çarşılar bulunurken, demirciler ve dericiler çarşısı şehrin dışında yer almaktadır.

Ana Pazar’da parfüm, hediyelik eşya, kıymetli yağlar ve saten sepetler satılmaktadır. Ayrıca bu alanda kitapçılar çarşısı, medrese ve hamam da yer almaktadır.

Tunus’ta Souq el Trouk yani Türk Çarşısı adında hediyelik eşyaların satıldığı Pazar da bulunmaktadır.

Grand Souq des Cheshias çarşısı Tunus’un en büyük çarşılarından biridir. 15.000 kişinin çalışmasıyla bir milyon tane yapılan fes bu çarşıda yapılmakta ve tüm dünyaya satılmaktadır.

Hamamlar

Tunus kültürünün en önemli unsurlarından biri de hamamlarıdır. Tunus’a gidildiğinde görülmesi gereken hamamları; El-Kachachine Hamamı, El-Methihra, Sahip Hamamı ve Zitouni Hamamı’dır.

Tunus’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Harissa
Baharatlar ve zeytin
Kuskus
Brique
Tunus Denince Akla İlk Gelen Lezzet: Baharatlar ve Zeytin

Tunus mutfağında yaygın olarak keskin tatlı baharatlar kullanılır. Özellikle yemeklerde kimyon, kakule, kişkiş ve tarçın gibi baharatlara sık rastlarsınız. Dünyanın zeytin ihtiyacının bir kısmı Tunus’tan karşılanmaktadır. Tunus halkı zeytini sadece kahvaltıda değil, salatalarda yemeklerde bolca kullanır.

Harissa

Harissa baharat ve sarımsak karışımlı yoğun tatlı bir sostur. Tunus’a ziyarete gidince mutlaka denenmesi gereken yöresel bir lezzettir.

Yemeklerin yanında badem ve hurma da tercih edilen besinlerdendir.

Kuskus

Kuskus Tunus’ta meşhur bir et yemeğidir. Makarna tarzı bir yemeğin üzerine iri parçalı etler ve sebze sote eklenerek servis yapılmaktadır. Yemeklerin yanında her yöreye ait ekmekler de ikram edilmektedir.

Brique

Brique yemeği çiğ böreğe benzeyen yumurtayla kızgın yağda yapılan bir yemektir. Bu yemeğin özelliği kız isteme sırasında damat ve ailesine ikram edilmektedir. Börek dağılmadan damat yerse damat becerikli olarak görünür ve kız verilirmiş.

Konaklama İçin Tunus Otel Seçenekleri

Ucuz Tunus uçak bileti ile gerek iş, gerekse gezi amaçlı Tunus’a giden ziyaretçiler konaklama konusunda da geniş seçeneklere sahiptir.

Penthouse Suit Hotel
Tunus Havalimanı’na sadece 5 km uzaklıkta, Medine bölgesine ise 7 km uzaklıkta olmasından dolayı ziyaretçiler tarafından oldukça fazla tercih edilmektedir.5 yıldızlı olan otelde ücretsiz havaalanı servisi, buz pateni pisti, ücretsiz internet erişimi, açık yüzme havuzu bulunmaktadır. Her suitte televizyon, klima ve mutfak bulunmaktadır.
Rue Medinat Radhoua Ennasr 2 Tunis
Hotel Bervedere Fourati
Kentin 4 yıldızlı otellerinden birisi olan Hotel Bervedere Fourati, Bervedere parkına 100 metre uzaklıktadır. Ücretsiz havaalanı servisi dışında otelde araba kiralama imkânı da bulunmaktadır. Ücretsiz Wi-Fi hizmetinden yararlanabilirsiniz.
10 Avenue Des Etats Unis, Tunis 1002, Tunus
Ibis Tunis Otel
Tüm dünyada rastlanan Ibis Otel zincirlerinin de oteli Tunus’ta bulunmaktadır. 3 yıldızlı olan otel şehir merkezine 3 km uzaklıkta olup oldukça ekonomiktir.
Rue de Syrie, Tunis 1002, Tunus

Tunus Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Tunus 947,46 TL 26 Saat 55 Dakika
Kayseri - Tunus 1.575,11 TL 20 Saat 50 Dakika
Adana - Tunus 1.866,77 TL 7 Saat 15 Dakika
Ankara - Tunus 3.193,88 TL 24 Saat 30 Dakika
Antalya - Tunus 3.258,46 TL 39 Saat 25 Dakika
İzmir - Tunus 3.282,68 TL 23 Saat 45 Dakika
Konya - Tunus 4.020,54 TL 26 Saat 55 Dakika
Hatay - Tunus 4.106,94 TL 25 Saat 55 Dakika

Tunus Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Tunus uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Air Algérie, Air France, Deutsche Lufthansa, Egyptair, Tunis Air, Türk Hava Yolları.
 • Tunus yurt dışı uçak bileti ne kadar?

  Tunus varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Tunus olup, bilet fiyatı 947,46 TL'dir.
 • Tunus şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?

  Yılın en uygun zamanı Mart ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Tunus ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Koronavirüs Salgınıyla Mücadele İçin 46 Ülkeye Uçuşlar Durduruldu
Koronavirüs Salgınıyla Mücadele İçin 46 Ülkeye Uçuşlar Durduruldu
21 Mart 2020
Gün geçtikçe etkilerini göstermeye devam eden korona virüsü salgını kapsamında, ülkemizde tedbirler alınmaya devam etmekte. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın yaptığı son açıklama ile 46 ülkeye uçuşla
İstanbul, Ankara ve İzmir’in En İyi Vejetaryen Restoranları
İstanbul, Ankara ve İzmir’in En İyi Vejetaryen Restoranları
08 Ocak 2018
Vejetaryenlik, hayvanların yaşam haklarına duyulan saygıdan dolayı hayvan eti başta olmak üzere hiçbir hayvansal gıdanın tüketilmediği bir beslenme ve yaşam biçimidir. Hayvan haklarına karşı oluşan bi
Sihirli Lambadaki Cin'i Bulabileceğiniz 20 Harika Avrupa Ülkesi Kumsalı
Sihirli Lambadaki Cin'i Bulabileceğiniz 20 Harika Avrupa Ülkesi Kumsalı
28 Temmuz 2017
Tatiller, insanların yıl boyunca biriktirdikleri bütün streslerini bir kenara bırakıp, kendilerini dinlendirebilecekleri bir terapi görevini üstlenmektedir. Yıl boyunca binlerce insan, kendilerini kum
Afrika ve Akdenizin Birleştiği Yer Tunus
Afrika ve Akdenizin Birleştiği Yer Tunus
25 Haziran 2016
Akdeniz'e kıyısı olan bir Kuzey Afrika ülkesi olan Tunus, tarih boyunca farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış muazzam güzellikte bir ülkedir. Tunus'un kuzeyinde Akdeniz bulunur, güneyinde ise Büyük

Tunus Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (94)
İyi (4)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%96
%4
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
98 Değerlendirme
H*** Ö*** K***
23 Ekim Salı
Kesinlikle gitmeniz görmeniz dolaşmanız gereken yerlerin başında gelmekte bence
A*** F*** Y***
7 Ekim Pazar
Arkadaşımın yanına gitmiştim herşey çok güzeldi teşekkürler
Ö*** G***
13 Temmuz Cuma
Biz çok keyif aldık gerçekten çok farklı çok güzel biryer
C*** S***
23 Ağustos Perşembe
İnsanları çok sevecen ve masum gerçekten güzel bir şehir
D*** N*** K***
3 Ekim Çarşamba
Sevgilim ile birlikte gideceğiz gerçekten çok güzel.
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Tunus Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 27.10.2020 02:24:40 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Tunus, (TUN)
TUN
TN

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=68293
/ True
68293