1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Batman Uçak Bileti

20 Ağustos
Bugün
Güneşli
40°C
21 Ağustos
Yarın
Güneşli
39°C
22 Ağustos
Perşembe
Güneşli
36°C
Para Birimi
Türk Lirası (TRY)
Zaman Dilimi
GMT +3
Batman Şehri En İyileri
  • Tarihi Yerler
  • Hasankeyf
  • Tırşık
Batman

En Ucuz Batman Yurtiçi Uçak Seferleri

Ankara - Batman
Anadolu Jet
17 Eyl 2019
İstanbul - Batman
Anadolu Jet
16 Eyl 2019
Gaziantep - Batman
Anadolu Jet
17 Eyl 2019
Hatay - Batman
Anadolu Jet
11 Eyl 2019
Adana - Batman
Anadolu Jet
18 Eyl 2019
Erzurum - Batman
Anadolu Jet
18 Eyl 2019
İzmir - Batman
Anadolu Jet
17 Eyl 2019
Antalya - Batman
Anadolu Jet
10 Eyl 2019
Kayseri - Batman
Türk Hava Yolları
08 Eyl 2019
Konya - Batman
Pegasus
11 Eyl 2019

En Ucuz Batman Yurtdışı Uçak Seferleri

Londra - Batman
Pegasus
07 Eyl 2019
Berlin - Batman
Türk Hava Yolları
27 Ağu 2019
Münih - Batman
Türk Hava Yolları
20 Ağu 2019
Brüksel - Batman
Türk Hava Yolları
21 Ağu 2019
Paris - Batman
Pegasus
24 Ağu 2019
Moskova - Batman
Türk Hava Yolları
26 Ağu 2019
Erbil - Batman
Pegasus
04 Eyl 2019
Tahran - Batman
Pegasus
29 Ağu 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Batman Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Batman Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Batman Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Batman Havaalanları
Ülke Kodu
TR
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Türkçe
Toplu Taşıma Fiyatı
2,50 TL
Yemek Fiyatı
20 TL
Alkolsüz İçecek Fiyatı
6 TL

Batman’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Şubat
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Sonbahar
En İyi Ay
Ekim

Ucuz Batman uçak bileti kullanarak Batman'a gitmek isteyen ziyaretçilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konulardan birisi de ziyaret ve yolculuk için en uygun zamanın hangisi olduğunu tespit etmektir.

Normal şartlarda kentin güzelliklerini yaşamak adına en uygun mevsim ilkbahar aylarıdır. Ancak sonbahar, kış, ilkbahar ve yaz mevsimlerinde de rahatlıkla Batman ilini ziyaret edebilirler.

Ermeni, Yezidi, Müslüman, Hristiyan dinlerinin yaşandığı Batman ili dinlerin ortak buluşma noktasıdır.

Batman Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Batman uçak bileti ile seyahat eden yolcular havalimanından şehir merkezine gitmek için farklı ulaşım araçlarından yararlanabilmektedir.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 2,50 TL

Toplu taşıma ile havalimanından Batman şehir merkezine gitmek isteyen yolcular belediye otobüslerinden yararlanarak havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlayabilmektedir. Uçak iniş ve kalkış saatlerine göre görevlendirilen belediye otobüsleri tek otobüs hattını kullanarak kısa sürede havalimanından şehrin merkezine kadar gitmektedir. Yol güzergah duraklarında da inme imkanı sağlanmaktadır.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 25 TL

Havalimanından şehir merkezine gitmek için toplu taşıma araçlarını kullanmak istemeyen ve daha rahat bir şekilde istediği noktaya gitmek isteyen ziyaretçiler için en uygun seçeneklerden birisi de taksidir. Havalimanında durağı olan ve havalimanından günün her saati kalkan taksiler sayesinde istenilen noktaya daha kısa ve konforlu bir şekilde ulaşım sağlanabilmektedir.

Araç Kiralama

Yukarıda belirtilen ulaşım seçeneklerinin yanı sıra havalimanına iniş yapan ziyaretçiler havalimanının iç ve dış hatlar terminalinde yer alan araç kiralama şirketlerinden istedikleri özelliklerde araç kiralayarak da yolculuklarını tamamlayabilmektedir.

Batman Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Batman'da havayolu ulaşımı için kullanılan havalimanı Batman Havalimanı'dır. Batman uçak bileti avantajlarından yararlanarak havayolu ile şehre seyahat eden yolcular ve havaalanı olmayan çevre il ve ilçelere uçmak isteyen yolcular havalimanını kullanmaktadır.

Batman Havalimanı'nın şehir merkezine olan uzaklığı 15 km olduğu için havalimanından kent merkezine 10 dakika gibi kısa bir sürede ulaşım sağlanabilmektedir.

Havalimanı iç olmak üzere bir terminale sahiptir. İç hatlar terminalinde yolcular için cafe, büfeler, araç kiralama ofisleri, sağlık ünitesi ve emanet eşya ofisi bulunmaktadır.

Batman’a Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Batman uçak bileti avantajlarından yararlanarak Batman’a gitmek için en önemli nedenlerden birisi tarihte bir çok medeniyete yapmış olduğu ev sahipliğidir. Her ilçesinde tarihin kalıntılarına rastlanmaktadır.
  2. Batman’ın Kozluk ilçesinin sınırları içerisinde yer alan Veysel Karani Hz. Ve oradaki türbeler dini dğerler açısından önemli bir bölge. İnanç turizmi için yola çıkanlar çevre il ve ilçelerden yer alan evliyaların türbelerini ziyaret ederken muhakkak Veysel Karani Türbesinin yer aldığı Karani köyünü de ziyaret ederler.
  3. Batman ile özdeşleşen ve sular altında kalacak olan Hasankeyf. MED krallığının yaşandığı kayıtlarda yer alan yerleşim yeri aynı zamanda Batman ilçelerinden biridir.
  4. Batman'da yaşayan diğer medeniyetler MED krallığı dışında Lesepkoslar, Partlar, Romalılar, Sasani ve Bizans medeniyetleridir. Dicle nehri eteklerinde kurulan kale turist akınına uğramaktadır. 12.000 yıllık bir yerleşke olan Batman'ın gezilecek yerleri saymakla bitmez.
  5. Batman'ın sembolü olan petrol kuyuları bölge sınırları içerisinde doğudan, batıdan, kuzey ve güneyden ilerledikçe dikkat çekmektedirler. Petrol Batman ilinin zenginleşmesinde en önemli faktördür.

Batman Hakkında

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan Batman, Siirt, Mardin ve Diyarbakır üçgeninde yer alır. Doğal kaynak olan petrolün ana yurdu olan Batman ayrıca kara ve havayolu ulaşımınında odak noktasıdır. Batman Mezopotamya sınırlarında yer alan medeniyetlerin bulunduğu şehir olarak da tarihte yer etmiştir.

İl olduktan sonra her alanda hızla gelişen Batman Arap, Kürt ve Türk halklarından oluşmaktadır. Gezip gördükçe Batman’ı yeni bir modern şehir görürsünüz. Parklar, bahçeler, lüx lokantalar, cafeler ve geniş caddeleri ile büyüleyicidir.

Batman Fotoğraf Galerisi

Batman Nerede?

Batman Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2,50 TL
Taksi
3 TL/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Batman'de şehir içi ulaşımda kullanılan en temel ulaşım aracı kişilerin şahsi araçlarıdır. Şehrin Öncelikli olarak bu ulaşım yolu ile merkez ve diğer illere ulaşım sağlanır. İl dışından gelen ziyaretçilerin kullandıkları ulaşım aracı belediye otobüsü ve taksilerdir. Hava limanına inen yolcular hava alanından şehir istikametine direkt yönlenirler.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Şehrin farklı noktalarına belediye hizmeti olarak ulaşımda yer alan ve uçak seferlerinin saatine göre hareket eden Belediye otobüsleri ile ekonomik bir şekilde seyahat edilebilmekte ve şehir merkezine ulaşılabilmektedir. Taksiler maliyet bakımından biraz yüksel olmakla beraber hızlı ulaşım ve konforlu seyahat düşünenlerin tercih ettiği bir diğer ulaşım aracıdır. Belediye otobüs seferlerini kaçıran ve beklemek istemeyen yolcuların tercih ettiği kara yolu ulaşım aracı olan taksiler günün her saati hava alanından yolcu almaktadır. Batman uçak seyahati ile Batman'a hava yolu ile adım attığınız ilk andan varacağınız noktaya kadar hiç bir şekilde zorluk çekmez ve rahat bir yolculuk yaparsınız.

Batman’da Gezilecek Yerler

Hasankeyf
Batmanpark
Batman Barajı ve Malabadi Köprüsü
Yezidilerin yaşadığı mağaralar
Hasankeyf

Dicle nehri eteklerinde kurulan ve çevresindeki mağara ve kaleler ile bilinen Hasankeyf’te eğlenceli zaman geçirmek mümkün. Ayrıca küçücük çarşısında el sanatı ve otantik ürünler satılmakla birlikte lokantalar ve çay bahçeleri de yer alır. Araç ile Batman ilinden Hasankeyf’e geçmek için doğu istikametinde 40 dakika yol almak gerekir..

Batmanpark

Batman’ın son 10 yılda gösterdiği şehirleşme çalışmaları Batmanpark alışveriş merkezi olarak kendini göstermektedir. Batı yönünde ve havaalanı güzergahında yer alan alış veriş merkezinde yemek, içmek türü cafe, restoran ve fast foodlar yer alır, her türlü markanın mağazaları, oyun ve sinema salonları alış veriş merkezinde yer almaktadır.

Batman Barajı ve Malabadi Köprüsü

Batman'ın en önemli simgelerinden birisi olan baraj il havaalanı yolunda batıya doğru 35 dakikalık uzaklıktadır. Mesire alanı olan baraj ve yıllara okuyan ve şarkılara konu olan Malabadi köprüsü gezilecek yerlerdendir. Barajdan balık tutma imkanı da vardır.

Yezidilerin Yaşadığı Mağaralar

Batman halkından kendilerini soyutlayan birkaç yezidi ailesinin yaşadığı mağaralar Batman sınırları içerisinde güney yönünde Dicle nehri tepelerinde yer alır. Bu merkezde yaşayan Yezidilerin dışında bazı ilçelerde de örf ve adetlerini sürdüren ve mağaralarda yaşayan yezidiler bulunur.

Batman’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Tırşık
Nane Sele
Şillik
Batman Denince İlk Akla Gelen: Tırşık

Tırşık Batman’ın yöresel yemeği sayılabilir. Yaz aylarında patlıcan biber ve domatesin baharatlar ve yağ ile karıştırılıp pişirilmesi ile yapılan bir türlü çeşididir. Etli de yapılmaktadır.

Hamur İşinin Batman Usulü

Sacda yapılan yufka ekmeğidir. Yağlı ve içi salçalı soğan ile kapatılmış halde de yapılır.

Batman’ı Tatlandıran Lezzet

Krep hamuru kıvamında hazırlanan su, un ve yağ karışımı sac üzerine ince bir tabaka şeklinde dökülerek pişirilen ekmeğe denmektedir.

Doğu kültürüne has yemeklerin tamamı Batman’da yapılır ve yenilir. Lokantalarında ızgaradan sulu yemeğe çeşit pek çok lezzet bulmak mümkündür. Ayrıca diğer illerin ünlü yemekleri de lokantalarda bulunur. Bumbar, dolma, içli köfte, et ve bulgur pilavı her evde muhakkak bir öğün pişer. Bu lezzetleri tatmak isteyenler var ise yöresel yemek yapan lokantalardan faydalanabilirler

Ciğer konusunda ustaları vardır ve muhakkak bu ustaların ciğer lezzetlerini tatmak gerekir. Şehrin ara sokaklarında ciğer lokantası müşterilerine gece geç saatlere kadar ciğer servisi yapmaktadır.

Ayrıca Batmanın doğal bitki örtüsünde yetişen otlar ile yapılan yemekler çoktur. Ebegümeci, hardal gibi.

Konaklama İçin Batman Otel Seçenekleri

Ucuz Batman uçak bileti ile gerek iş, gerekse gezi amaçlı Batman'a giden ziyaretçiler konaklama konusunda da geniş seçeneklere sahiptir.

Batman Mesopotamia Oteli

Diyarbakır yolu dört yol kavşağında yer alan otel şehrin göbeğinde olup her yönden ulaşım imkanı sunmaktadır.

Diyarbakır Caddesi 4 yol kavşağı/Batman
Batman Bozooğulları Otel

Klimalı, otoparklı, suit veya tek kişilik odaları ve spor salonu ile müşterilerine hizmet veren otel World Mar ve Atatürk parkına sıfır mesafededir. Güvenle gezebileceğiniz ve alış veriş yapabileceğiniz otel şehrin tam merkezinde yer alır.

Gap Mahallesi, Turgut Özal Blv., 72070 Batman Merkez/Batman
Batman Real Konak

Batman Hava limanına 10 km mesafede olan otelden Batman Merkeze gelindiğinde yürüyerek 10 dakikada varılan otel GAP mahallesinde yer alıyor. Restoran, internet ve çok amaçlı toplantı salonları ile hizmet verir. Otel Batman uçak seyahati ile şehre giden ve konaklamak zorunda kalan birçok kişi tarafından öncelikle tercih edilmektedir.

Gap Mahallesi 2519 sk/Batman

Batman Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Ankara - Batman 211,99 TL 1 Saat 25 Dakika
Alanya - Batman 310,50 TL 7 Saat 15 Dakika
İstanbul - Batman 311,99 TL 1 Saat 55 Dakika
Gaziantep - Batman 335,95 TL 3 Saat 25 Dakika
Uşak - Batman 362,63 TL 5 Saat 15 Dakika
Hatay - Batman 363,30 TL 7 Saat 10 Dakika
Erzincan - Batman 363,30 TL 7 Saat 25 Dakika
Çanakkale - Batman 364,65 TL 11 Saat

Batman İçin Diğer Popüler Ulaşım Seçenekleri

13:00 7-8 Saat
Erzurum - Batman
Otobüs Bileti
100 TL
İncele 21 Ağu 2019
17:00 7-8 Saat
Gaziantep - Batman
Otobüs Bileti
70 TL
İncele 21 Ağu 2019
21:00 11-13 Saat
Kayseri - Batman
Otobüs Bileti
120 TL
İncele 21 Ağu 2019
21:29 11-13 Saat
Hatay - Batman
Otobüs Bileti
90 TL
İncele 21 Ağu 2019
23:00 5-6 Saat
Van - Batman
Otobüs Bileti
70 TL
İncele 21 Ağu 2019
23:00 10-12 Saat
Adana - Batman
Otobüs Bileti
100 TL
İncele 21 Ağu 2019

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Batman ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Türk Hava Yolları - Ücretli Koltuk Seçimi Uygulaması
Türk Hava Yolları - Ücretli Koltuk Seçimi Uygulaması
08 Ağustos 2019
3 Temmuz itibarıyla Türk Hava Yolları iç hat uçuşlarında ekonomi kabininde bulunan tüm seçilebilir koltuklar son 24 saate kadar ücrete tabi şekilde satışa açılmıştır. Uygulamanın şart ve koşullarını
Mimari Aşıklarını Buraya Alalım: Mimarisiyle Nefes Kesen Şehirler
Mimari Aşıklarını Buraya Alalım: Mimarisiyle Nefes Kesen Şehirler
24 Haziran 2019
Paris’in Eyfel’i, Mısır’ın piramitleri, Londra’nın Saat Kulesi, dünyanın en ünlü ve en çok görülmek istenen mimari eserlerinden olabilir ama bir şehri gezmek tek bir simgeden çok daha fazlasını içeriy
Efsane Geri Döndü! Game of Thrones’un Çekildiği Şehirleri Merak Ediyor Musunuz?
Efsane Geri Döndü! Game of Thrones’un Çekildiği Şehirleri Merak Ediyor Musunuz?
13 Mayıs 2019
Game of Thrones geçtiğimiz 15 Nisan’da son sezonunun ilk bölümü ile yayına girdi. Beklenen 2 yıl geride kaldı. Muhteşem Westeros’u ise ekranlarımızda son kez izliyoruz. Game of Thrones dünyasına hayat
Mart Ayında Dünyada Hangi Festivaller Gerçekleşecek?
Mart Ayında Dünyada Hangi Festivaller Gerçekleşecek?
06 Mart 2019
Mart ayında dünyada birbirinden farklı ve birbirinden keyifli etkinlikler gerçekleşiyor. İster müzik dinlemek isteyin, isterseniz yeni bir kültür tanımak, isterseniz spor yapmak, mart ayında herkes iç

Batman Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (6)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%100
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
6 Değerlendirme
Önümüzdeki ilk tatilde bir daha gideceğim yerler arasında
Tur ile gtmiştik, şehir gerçekten çok güzel ve kaliteli gidiliğ görülmesi gereken biryer
Yemekleri, insanları çok farklı kesin gidin görün
Tarihi kesin görülmesi gereken biryer arasında benimce
Okul gezisi için gitmiştik güzeldi fakat çok sıcaktı
Güney doğunun incisi güzel şehir
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Batman Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

20.08.2019 20:03:35
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Batman, (BAL)
BAL
TR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=42194
/
42194