1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin Tekrar Dene

Batman Uçak Bileti

21 Ekim
Bugün
Çoğunlukla Bulutlu
24°C
22 Ekim
Yarın
Sağanak Yağmur
24°C
23 Ekim
Çarşamba
Parçalı Bulutlu
25°C
Para Birimi
Türk Lirası (TRY)
Zaman Dilimi
GMT +3
Batman Şehri En İyileri
  • Tarihi Yerler
  • Hasankeyf
  • Tırşık
Batman

En Ucuz Batman Yurtiçi Uçak Seferleri

Ankara - Batman
Anadolu Jet
11 Kas 2019
01 Kas 2019
12 Kas 2019
06 Kas 2019
Konya - Batman
Pegasus
08 Kas 2019
İzmir - Batman
Pegasus
07 Kas 2019
Bodrum - Batman
Pegasus
13 Kas 2019
Antalya - Batman
Türk Hava Yolları
31 Eki 2019
Hatay - Batman
Türk Hava Yolları
09 Kas 2019
Adana - Batman
Türk Hava Yolları
04 Kas 2019
Gaziantep - Batman
Türk Hava Yolları
08 Kas 2019
Erzurum - Batman
Türk Hava Yolları
08 Kas 2019
Şanlıurfa - Batman
Türk Hava Yolları
08 Kas 2019
Diyarbakır - Batman
Anadolu Jet
23 Eki 2019

En Ucuz Batman Yurtdışı Uçak Seferleri

Londra - Batman
Pegasus
09 Kas 2019
09 Kas 2019
Atina - Batman
Türk Hava Yolları
18 Kas 2019
Münih - Batman
Türk Hava Yolları
17 Kas 2019
Frankfurt - Batman
Türk Hava Yolları
14 Kas 2019
Erbil - Batman
Pegasus
15 Kas 2019
Prag - Batman
Türk Hava Yolları
12 Kas 2019
15 Kas 2019
Berlin - Batman
Türk Hava Yolları
03 Kas 2019
Moskova - Batman
Türk Hava Yolları
15 Kas 2019
Kiev - Batman
Ukraine International Airline
03 Kas 2019
Brüksel - Batman
Türk Hava Yolları
14 Kas 2019
Cenevre - Batman
Türk Hava Yolları
18 Kas 2019
İslamabad - Batman
Türk Hava Yolları
31 Eki 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Batman Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Batman Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Batman Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Batman Havaalanları
Ülke Kodu
TR
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Türkçe
Toplu Taşıma Fiyatı
2,50 TL
Yemek Fiyatı
20 TL
Alkolsüz İçecek Fiyatı
6 TL

Batman’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Şubat
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Sonbahar
En İyi Ay
Ekim

Ucuz Batman uçak bileti kullanarak Batman'a gitmek isteyen ziyaretçilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konulardan birisi de ziyaret ve yolculuk için en uygun zamanın hangisi olduğunu tespit etmektir.

Normal şartlarda kentin güzelliklerini yaşamak adına en uygun mevsim ilkbahar aylarıdır. Ancak sonbahar, kış, ilkbahar ve yaz mevsimlerinde de rahatlıkla Batman ilini ziyaret edebilirler.

Ermeni, Yezidi, Müslüman, Hristiyan dinlerinin yaşandığı Batman ili dinlerin ortak buluşma noktasıdır.

Batman Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Batman uçak bileti ile seyahat eden yolcular havalimanından şehir merkezine gitmek için farklı ulaşım araçlarından yararlanabilmektedir.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 2,50 TL

Toplu taşıma ile havalimanından Batman şehir merkezine gitmek isteyen yolcular belediye otobüslerinden yararlanarak havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlayabilmektedir. Uçak iniş ve kalkış saatlerine göre görevlendirilen belediye otobüsleri tek otobüs hattını kullanarak kısa sürede havalimanından şehrin merkezine kadar gitmektedir. Yol güzergah duraklarında da inme imkanı sağlanmaktadır.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 25 TL

Havalimanından şehir merkezine gitmek için toplu taşıma araçlarını kullanmak istemeyen ve daha rahat bir şekilde istediği noktaya gitmek isteyen ziyaretçiler için en uygun seçeneklerden birisi de taksidir. Havalimanında durağı olan ve havalimanından günün her saati kalkan taksiler sayesinde istenilen noktaya daha kısa ve konforlu bir şekilde ulaşım sağlanabilmektedir.

Araç Kiralama

Yukarıda belirtilen ulaşım seçeneklerinin yanı sıra havalimanına iniş yapan ziyaretçiler havalimanının iç ve dış hatlar terminalinde yer alan araç kiralama şirketlerinden istedikleri özelliklerde araç kiralayarak da yolculuklarını tamamlayabilmektedir.

Batman Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Batman'da havayolu ulaşımı için kullanılan havalimanı Batman Havalimanı'dır. Batman uçak bileti avantajlarından yararlanarak havayolu ile şehre seyahat eden yolcular ve havaalanı olmayan çevre il ve ilçelere uçmak isteyen yolcular havalimanını kullanmaktadır.

Batman Havalimanı'nın şehir merkezine olan uzaklığı 15 km olduğu için havalimanından kent merkezine 10 dakika gibi kısa bir sürede ulaşım sağlanabilmektedir.

Havalimanı iç olmak üzere bir terminale sahiptir. İç hatlar terminalinde yolcular için cafe, büfeler, araç kiralama ofisleri, sağlık ünitesi ve emanet eşya ofisi bulunmaktadır.

Batman’a Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Batman uçak bileti avantajlarından yararlanarak Batman’a gitmek için en önemli nedenlerden birisi tarihte bir çok medeniyete yapmış olduğu ev sahipliğidir. Her ilçesinde tarihin kalıntılarına rastlanmaktadır.
  2. Batman’ın Kozluk ilçesinin sınırları içerisinde yer alan Veysel Karani Hz. Ve oradaki türbeler dini dğerler açısından önemli bir bölge. İnanç turizmi için yola çıkanlar çevre il ve ilçelerden yer alan evliyaların türbelerini ziyaret ederken muhakkak Veysel Karani Türbesinin yer aldığı Karani köyünü de ziyaret ederler.
  3. Batman ile özdeşleşen ve sular altında kalacak olan Hasankeyf. MED krallığının yaşandığı kayıtlarda yer alan yerleşim yeri aynı zamanda Batman ilçelerinden biridir.
  4. Batman'da yaşayan diğer medeniyetler MED krallığı dışında Lesepkoslar, Partlar, Romalılar, Sasani ve Bizans medeniyetleridir. Dicle nehri eteklerinde kurulan kale turist akınına uğramaktadır. 12.000 yıllık bir yerleşke olan Batman'ın gezilecek yerleri saymakla bitmez.
  5. Batman'ın sembolü olan petrol kuyuları bölge sınırları içerisinde doğudan, batıdan, kuzey ve güneyden ilerledikçe dikkat çekmektedirler. Petrol Batman ilinin zenginleşmesinde en önemli faktördür.

Batman Hakkında

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan Batman, Siirt, Mardin ve Diyarbakır üçgeninde yer alır. Doğal kaynak olan petrolün ana yurdu olan Batman ayrıca kara ve havayolu ulaşımınında odak noktasıdır. Batman Mezopotamya sınırlarında yer alan medeniyetlerin bulunduğu şehir olarak da tarihte yer etmiştir.

İl olduktan sonra her alanda hızla gelişen Batman Arap, Kürt ve Türk halklarından oluşmaktadır. Gezip gördükçe Batman’ı yeni bir modern şehir görürsünüz. Parklar, bahçeler, lüx lokantalar, cafeler ve geniş caddeleri ile büyüleyicidir.

Batman Fotoğraf Galerisi

Batman Nerede?

Batman Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2,50 TL
Taksi
3 TL/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Batman'de şehir içi ulaşımda kullanılan en temel ulaşım aracı kişilerin şahsi araçlarıdır. Şehrin Öncelikli olarak bu ulaşım yolu ile merkez ve diğer illere ulaşım sağlanır. İl dışından gelen ziyaretçilerin kullandıkları ulaşım aracı belediye otobüsü ve taksilerdir. Hava limanına inen yolcular hava alanından şehir istikametine direkt yönlenirler.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Şehrin farklı noktalarına belediye hizmeti olarak ulaşımda yer alan ve uçak seferlerinin saatine göre hareket eden Belediye otobüsleri ile ekonomik bir şekilde seyahat edilebilmekte ve şehir merkezine ulaşılabilmektedir. Taksiler maliyet bakımından biraz yüksel olmakla beraber hızlı ulaşım ve konforlu seyahat düşünenlerin tercih ettiği bir diğer ulaşım aracıdır. Belediye otobüs seferlerini kaçıran ve beklemek istemeyen yolcuların tercih ettiği kara yolu ulaşım aracı olan taksiler günün her saati hava alanından yolcu almaktadır. Batman uçak seyahati ile Batman'a hava yolu ile adım attığınız ilk andan varacağınız noktaya kadar hiç bir şekilde zorluk çekmez ve rahat bir yolculuk yaparsınız.

Batman’da Gezilecek Yerler

Hasankeyf
Batmanpark
Batman Barajı ve Malabadi Köprüsü
Yezidilerin yaşadığı mağaralar
Hasankeyf

Dicle nehri eteklerinde kurulan ve çevresindeki mağara ve kaleler ile bilinen Hasankeyf’te eğlenceli zaman geçirmek mümkün. Ayrıca küçücük çarşısında el sanatı ve otantik ürünler satılmakla birlikte lokantalar ve çay bahçeleri de yer alır. Araç ile Batman ilinden Hasankeyf’e geçmek için doğu istikametinde 40 dakika yol almak gerekir..

Batmanpark

Batman’ın son 10 yılda gösterdiği şehirleşme çalışmaları Batmanpark alışveriş merkezi olarak kendini göstermektedir. Batı yönünde ve havaalanı güzergahında yer alan alış veriş merkezinde yemek, içmek türü cafe, restoran ve fast foodlar yer alır, her türlü markanın mağazaları, oyun ve sinema salonları alış veriş merkezinde yer almaktadır.

Batman Barajı ve Malabadi Köprüsü

Batman'ın en önemli simgelerinden birisi olan baraj il havaalanı yolunda batıya doğru 35 dakikalık uzaklıktadır. Mesire alanı olan baraj ve yıllara okuyan ve şarkılara konu olan Malabadi köprüsü gezilecek yerlerdendir. Barajdan balık tutma imkanı da vardır.

Yezidilerin Yaşadığı Mağaralar

Batman halkından kendilerini soyutlayan birkaç yezidi ailesinin yaşadığı mağaralar Batman sınırları içerisinde güney yönünde Dicle nehri tepelerinde yer alır. Bu merkezde yaşayan Yezidilerin dışında bazı ilçelerde de örf ve adetlerini sürdüren ve mağaralarda yaşayan yezidiler bulunur.

Batman’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Tırşık
Nane Sele
Şillik
Batman Denince İlk Akla Gelen: Tırşık

Tırşık Batman’ın yöresel yemeği sayılabilir. Yaz aylarında patlıcan biber ve domatesin baharatlar ve yağ ile karıştırılıp pişirilmesi ile yapılan bir türlü çeşididir. Etli de yapılmaktadır.

Hamur İşinin Batman Usulü

Sacda yapılan yufka ekmeğidir. Yağlı ve içi salçalı soğan ile kapatılmış halde de yapılır.

Batman’ı Tatlandıran Lezzet

Krep hamuru kıvamında hazırlanan su, un ve yağ karışımı sac üzerine ince bir tabaka şeklinde dökülerek pişirilen ekmeğe denmektedir.

Doğu kültürüne has yemeklerin tamamı Batman’da yapılır ve yenilir. Lokantalarında ızgaradan sulu yemeğe çeşit pek çok lezzet bulmak mümkündür. Ayrıca diğer illerin ünlü yemekleri de lokantalarda bulunur. Bumbar, dolma, içli köfte, et ve bulgur pilavı her evde muhakkak bir öğün pişer. Bu lezzetleri tatmak isteyenler var ise yöresel yemek yapan lokantalardan faydalanabilirler

Ciğer konusunda ustaları vardır ve muhakkak bu ustaların ciğer lezzetlerini tatmak gerekir. Şehrin ara sokaklarında ciğer lokantası müşterilerine gece geç saatlere kadar ciğer servisi yapmaktadır.

Ayrıca Batmanın doğal bitki örtüsünde yetişen otlar ile yapılan yemekler çoktur. Ebegümeci, hardal gibi.

Konaklama İçin Batman Otel Seçenekleri

Ucuz Batman uçak bileti ile gerek iş, gerekse gezi amaçlı Batman'a giden ziyaretçiler konaklama konusunda da geniş seçeneklere sahiptir.

Batman Mesopotamia Oteli
Diyarbakır yolu dört yol kavşağında yer alan otel şehrin göbeğinde olup her yönden ulaşım imkanı sunmaktadır.
Diyarbakır Caddesi 4 yol kavşağı/Batman
Batman Bozooğulları Otel
Klimalı, otoparklı, suit veya tek kişilik odaları ve spor salonu ile müşterilerine hizmet veren otel World Mar ve Atatürk parkına sıfır mesafededir. Güvenle gezebileceğiniz ve alış veriş yapabileceğiniz otel şehrin tam merkezinde yer alır.
Gap Mahallesi, Turgut Özal Blv., 72070 Batman Merkez/Batman
Batman Real Konak
Batman Hava limanına 10 km mesafede olan otelden Batman Merkeze gelindiğinde yürüyerek 10 dakikada varılan otel GAP mahallesinde yer alıyor. Restoran, internet ve çok amaçlı toplantı salonları ile hizmet verir. Otel Batman uçak seyahati ile şehre giden ve konaklamak zorunda kalan birçok kişi tarafından öncelikle tercih edilmektedir.
Gap Mahallesi 2519 sk/Batman

Batman Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Ankara - Batman 191,99 TL 1 Saat 30 Dakika
İstanbul - Batman 206,49 TL 1 Saat 50 Dakika
Kayseri - Batman 238,48 TL 3 Saat 15 Dakika
Trabzon - Batman 256,48 TL 4 Saat 55 Dakika
Zonguldak - Batman 259,89 TL 9 Saat 5 Dakika
Uşak - Batman 260,54 TL 7 Saat 30 Dakika
Denizli - Batman 261,48 TL 12 Saat
Konya - Batman 261,48 TL 5 Saat 15 Dakika

Batman İçin Diğer Popüler Ulaşım Seçenekleri

07:30 5-6 Saat
Van - Batman
Otobüs Bileti
70 TL
İncele 21 Eki 2019
12:30 7-8 Saat
Gaziantep - Batman
Otobüs Bileti
60 TL
İncele 21 Eki 2019
13:30 7-8 Saat
Erzurum - Batman
Otobüs Bileti
100 TL
İncele 21 Eki 2019
17:00 16-18 Saat
Ankara - Batman
Otobüs Bileti
120 TL
İncele 21 Eki 2019
20:29 11-13 Saat
Kayseri - Batman
Otobüs Bileti
110 TL
İncele 21 Eki 2019
23:59 10-12 Saat
Adana - Batman
Otobüs Bileti
100 TL
İncele 21 Eki 2019

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Batman ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Doğal Arama Nedir? Nasıl Kullanılır?
Doğal Arama Nedir? Nasıl Kullanılır?
07 Ekim 2019
Biletall.com Doğal Arama özelliğini kullanıcılarımızın hizmetine sunduk! Doğal arama ile aradığınız otobüs biletini, uçak biletini, blog sayfalarını, seyahat firmalarını ve daha birçok sayfayı 2-3 kel
Adıyaman’da Gezilecek Yerler: Adımayan'da Nereye Gidilir?
Adıyaman’da Gezilecek Yerler: Adımayan'da Nereye Gidilir?
20 Ağustos 2019
Türkiye’nin güneydoğusunda, Fırat’ın merkezinde bulunan bölgenin arkaolojik araştırmalara göre geçmişi Paleolitik Çağ’a kadar uzanıyor! Cumhuriyet dönemine kadar ‘Hisn-i Mansur’ olarak bilinen bu şehi
Türkiye’deki En İyi 10 Arkeolojik Alan
Türkiye’deki En İyi 10 Arkeolojik Alan
28 Aralık 2018
Birçok medeniyete ev sahipliği yapan ülkemizin, tarihte olduğu gibi arkeolojik bulgu açısından da zengin olmasına kimse şaşırmaz diye düşünüyoruz. Peki siz bu tarihi ve değerli yerlerden kaç tanesini
Hemen Şimdi Mardin’e Bilet Almanız İçin 7 Muhteşem Sebep
Hemen Şimdi Mardin’e Bilet Almanız İçin 7 Muhteşem Sebep
15 Ocak 2018
Ülkemizin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en güzel şehirlerinden biri olan Mardin, Türkiye için adeta bir saklı cennettir. Dicle bölümünde yer alan Mardin, Suriye’nin sınır komşusudur. Doğu ve Güneydoğu

Batman Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (6)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%100
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
6 Değerlendirme
Ö*** O***
6 Kasım Salı
Önümüzdeki ilk tatilde bir daha gideceğim yerler arasında
M*** T*** K***
27 Ekim Cumartesi
Tur ile gtmiştik, şehir gerçekten çok güzel ve kaliteli gidiliğ görülmesi gereken biryer
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Batman Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 21.10.2019 01:08:35 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Batman, (BAL)
BAL
TR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=25249
/
25249