1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!
Şanlıurfa

Şanlıurfa Uçak Bileti

Şanlıurfa Para Birimi
Türk Lirası (TRY)
Şanlıurfa Zaman Dilimi
GMT +3
Şanlıurfa Şehri En İyileri
Sıra Geceleri, Balıklı Göl, Patlıcan Kebabı
Şanlıurfa Hava Durumu (29 Eylül) 35°C Güneşli
Şanlıurfa Hava Durumu (30 Eylül) 34°C Güneşli

En Ucuz Şanlıurfa Yurtiçi Uçak Seferleri

Ankara - Şanlıurfa
Anadolu Jet
16 Eki 2020
Adana - Şanlıurfa
Türk Hava Yolları
27 Eki 2020
Kayseri - Şanlıurfa
Türk Hava Yolları
25 Eki 2020
Erzurum - Şanlıurfa
Türk Hava Yolları
26 Eki 2020
Samsun - Şanlıurfa
Türk Hava Yolları
25 Eki 2020
03 Eki 2020
Trabzon - Şanlıurfa
Türk Hava Yolları
25 Eki 2020
Hatay - Şanlıurfa
Anadolu Jet
01 Eki 2020
03 Eki 2020

En Ucuz Şanlıurfa Yurtdışı Uçak Seferleri

28 Eki 2020
Dubai - Şanlıurfa
Türk Hava Yolları
09 Eki 2020
Frankfurt - Şanlıurfa
Türk Hava Yolları
15 Eki 2020
Dusseldorf - Şanlıurfa
Türk Hava Yolları
24 Eki 2020
03 Eki 2020
Kahire - Şanlıurfa
Türk Hava Yolları
14 Eki 2020
Bakü - Şanlıurfa
Türk Hava Yolları
14 Eki 2020
Medine - Şanlıurfa
Türk Hava Yolları
28 Eki 2020
Cidde - Şanlıurfa
Türk Hava Yolları
18 Eki 2020
Riyad - Şanlıurfa
Türk Hava Yolları
14 Eki 2020
Casablanca - Şanlıurfa
Türk Hava Yolları
25 Eki 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Şanlıurfa Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Şanlıurfa Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Şanlıurfa Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Şanlıurfa Havaalanları
Ülke Kodu
TR
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Türkçe
Toplu Taşıma Fiyatı
2,50 TL
Yemek Fiyatı
20 TL
Alkolsüz İçecek Fiyatı
6 TL

Şanlıurfa’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
İlkbahar
En Ucuz Ay
Mart
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Sonbahar
En İyi Ay
Ekim

Ucuz Şanlıurfa uçak bileti kullanarak Şanlıurfa'ya gitmek isteyen ziyaretçilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konulardan birisi de ziyaret ve yolculuk için en uygun zamanın hangisi olduğunu tespit etmektir. Normal şartlarda şehrin güzelliklerini yaşamak adına en uygun mevsim ilkbahar aylarıdır. Ancak 4 mevsim rahatlıkla Şanlıurfa'yı ziyaret edebilirler. Bütün dinlerin yaşanmış olduğu İlde her mevsim dünyanın birçok yerinden binlerce ziyaretçi Şanlıurfa'ya akın etmektedir

Şanlıurfa Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Şanlıurfa uçak bileti ile seyahat eden yolcular havalimanından kent merkezine gitmek için farklı ulaşım araçlarından yararlanabilmektedir.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 15 TL

Havalimanından Şanlıurfa il merkezine ulaşmak için tercih edilebilecek olan ulaşım araçlarından birisi servis araçlarıdır. Şanlıurfa Havalimanı'na inen tüm uçuşlardan 25 dakika sonra havalimanından şehir merkezinin farklı noktalarına servis seferleri düzenlenmektedir.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 15 TL

Toplu taşıma ile havalimanından Şanlıurfa şehir merkezine gitmek isteyen yolcular belediye otobüslerinden yararlanarak da havalimanından kent merkezine ulaşım sağlayabilmektedir. Sabit otobüs hattını kullanarak kısa sürede havalimanından şehrin belli noktalarına ulaşım sağlanmaktadır. Havalimanından ortalama süre: 25 dakika Havalimanından uzaklık: 35 km

Taksi

Ortalama Fiyatı: 25 TL

Havalimanından şehir merkezine gitmek için toplu taşıma araçlarını kullanmak istemeyen ve daha rahat bir şekilde istediği noktaya gitmek isteyen ziyaretçiler için en uygun seçeneklerden birisi de taksidir. Havalimanından günün her saati kalkan taksiler sayesinde istenilen noktaya daha kısa ve konforlu bir şekilde ulaşım sağlanabilmektedir.

Araç Kiralama

Yukarıda belirtilen ulaşım seçeneklerinin yanı sıra havalimanına iniş yapan ziyaretçiler havalimanının iç ve dış hatlar terminalinde yer alan araç kiralama şirketlerinden istedikleri özelliklerde araç kiralayarak kullanabilirler.

Şanlıurfa Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Şanlıurfa'da havayolu ulaşımı için kullanılan havalimanın adı Şanlıurfa GAP Havalimanı'dır. Şanlıurfa uçak bileti avantajlarından yararlanarak havayolu ile şehre seyahat etmek isteyen yolcular havalimanını kullanmaktadır.

Şanlıurfa GAP Havalimanı'nın şehir merkezine uzaklığı 35 km olup havalimanından kent merkezine 25 dakika gibi kısa bir sürede ulaşım sağlanabilmektedir.

Havalimanı iç ve dış hatlar olmak üzere iki farklı terminale sahiptir. İç hatlar terminalinde yolcular için cafe, büfeler, araç kiralama ofisleri, sağlık ünitesi ve emanet eşya ofisi bulunmaktadır.

Aynı şekilde dış hatlar terminalinde de sayıları birer adet olmak üzere sağlık ünitesi, gazete büfesi, araç kiralama ofisi ve restaurant bulunmaktadır.

Şanlıurfa’ya Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Şanlıurfa uçak bileti avantajlarından yararlanarak Şanlıurfa'ya gitmek için en önemli nedenlerden birisi yörenin geleneksel lezzeti olan çiğ köftedir.
 2. Şehir ile özdeşleşmiş lezzetlerden birisi de Şanlıurfa merkezinde yer alan ve dini teması olan Balıklı Göl. Bu atmosferi yakalayabilmek ve ruhunuzda hissetmek için, oralarda bulunmak gerekir.
 3. Şanlıurfa'nın sembolü olan sıra geceleri ve mırra, şehirdeki eğlence kültürünü çok iyi yansıtır. Ayıltıcı etkisi ile kahvenin en acı hali olan mırra sabaha kadar süren bu gecelerin vazgeçilmezidir.
 4. Şanlıurfa tarihini anlamak için Harran’a gidilmesi gerekir. Tarih kokan Harran. dünyanın ilk üniversitesinin kurulmuş olduğu yer olarak bilinir. Nitekim Rum Kalesi, Selahaddin Eyyubi Camisi, Birecik Kaya Mezarları ve köprüsü, Halfeti, Atatürk Barajı, gibi mimarisi ve doğası ile daha görülecek pek çok yer Şanlıurfa sınırları içerisinde yer alır.
 5. Nesli tükenen hayvanlar içerisinde yer alan ve bir tek Türkiye’nin Şanlıurfa ilinin Birecik ilçesinde yer alan kelaynak kuşları ve yaşadıkları kayalıklar devlet koruması altına alınmıştır. Sit alanı olan bu kayalıklar turistlerin dikkatini çekmektedir.

Şanlıurfa Hakkında

Güney Doğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan Şanlıurfa, Fırat nehri kenarında yer alan eski medeniyetlerden biridir. Kültür ve ticaret merkezi olan şehir Türkiye’nin 9. Büyük ili olmakla birlikte İpek Yolu üzerinde yer alır. Şanlıurfa kendine has bir şiveye sahip olup Şanlıurfa’lıların en meşhur kelimelerinden birisi "eşkere eşkere" kelimesidir.‘Açık açık ‘ anlamına gelir.

Birçok kişinin ilk duyduğunda garipsediği kelimelerden birisi de "karip" kelimesidir. Şanlıurfalılar bu kelimeyi de günlük hayatlarında, ile gelen ve ilde yerleşik bulunan yabancılar için kullanırlar. Arapça kökenli olan "karip" kelimesinin Şanlıurfa'da ifade ettiği anlam ise yabancı, kimsesiz ve gariban anlamına gelmektedir.

Arap, Kürt ve Türk kültürlerinin iç içe geçtiği ve renkli bir atmosfere sahip olan Şanlıurfa'ya gittiğinizde halkın yaşam tarzını ve şiveleri hakkında daha net bilgi sahibi olursunuz. Doğallığını kaybetmeyen şehir görülmesi gereken şehirlerdendir.

Şanlıurfa Fotoğraf Galerisi

Şanlıurfa Nerede?

Şanlıurfa Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
3 TL
Taksi
3 TL/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Şanlıurfa'da şehir içi ulaşımda kullanılan en temel ulaşım aracı servislerdir. Şehrin tüm merkezi noktalarından geçmekte olan servisler gece geç saatlere kadar hizmet verdikleri için Şanlıurfa halkı öncelikli ulaşım aracı olarak servisleri tercih etmektedir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Şehrin farklı noktalarına belediye hizmeti olarak hizmet veren otobüsler sabahın erken saatlerinden itibaren çalışarak ve ekonomik bir şekilde seyahat imkanı sağlamaktadır. Taksiler maliyet bakımından biraz yüksek olmakla beraber hızlı ulaşım ve konforlu seyahat düşünenlerin tercih ettiği bir diğer ulaşım aracıdır.

Şanlıurfa’da Gezilecek Yerler

Harran Ovası
Urfa Çarşısı
Atatürk Barajı
Kaya Mezarları
Balıklı Göl ve Camiler
Bereketli Toprak Harran Ovası

İlk yerleşim merkezi olan ova’da yer alan evlerin mimarisi hayli ilginçtir. Çadırları andıran kubbeleri ile bu evleri gezmek gerekir. İlk üniversite kalıntıları ve yöresel giysiler de Harran ovasını gezmek için yeterli sebeptir.

Urfa Çarşısı

Alışveriş severlerin ister baharat, ister gümüş aksesuarlar ve ister takı için gezebileceği çarşısı Balıklıgöl'ün karşısında yer alır. Kapalı çarşı görünümünde olan çarşı yaz aylarında kapalı geçitlerden oluşarak insanları alışveriş zamanında sıcaklıktan korur. Çarşıda ayrıca kahve ve lokantalar da yemek içme düşünenler için bulunur.

Atatürk Barajı

Şanlıurfa'nın en önemli simgelerinden birisi olan Atatürk barajı il ve ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır. Ayrıca çevresindeki mesire alanları da Şanlıurfa'nın günlük sıcağından uzaklaşmak isteyenlere iyi bir alternatiftir. 1983 yılında enerji ve sulama amaçlı kurulan baraj Şanlıurfa ekonomisini canlandırmıştır. GAP projesi kapsamında olan baraj Türkiye'deki hidroelektrik santrallerinin en büyüğüdür.

Kaya Mezarları

Şehrin merkez ve ilçelerinin pek çoğunda yer alan kaya mezarları yaşanmış uygarlıkların kanıtı olarak zamana inat ayakta durmaktadırlar. Farklı dinler ve farklı uygarlıklar kokan bu kaya mezarlıkları Şanlıurfa gezintisi sırasında muhakkak görülmesi gereken yerlerdir.

Balıklı Göl ve Camiler

Hz İbrahim'in ateşe atılarak yakılmasına yönelik hazırlanan meydan ve odunların, inanışa göre canlı balık ve suya dönüştürülmesi olayının yaşandığı mekan olan Balıklıgöl'de yer alan balıklar kutsal sayılmakta ve yakalanması yasaktır. Gökkubbeleri ile muhteşem olan birçok tarihi cami de Şanlıurfa’nın simgeleri arasında yer alır.

Şanlıurfa’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Patlıcan Tava
Şanlıurfa Kebabı
Çiğ Köfte
Avrat Salatası
Şanlıurfa Denince Akla İlk Gelen Lezzet: Patlıcan Tava

Şanlıurfa’nın etli yemekleri arasında yer alan patlıcan tava yaz aylarında özellikle ekmek fırınlarında pişirilen bir yemek. Patlıcan aralarına yerleştirilen baharatlı kıyma köfteler ve domates sosu ile hemen hazırlanan yemek çok lezzetli olmaktadır.

Şanlıurfa Kebabı

Şanlıurfa denildiğine akla gelen ilk yemeklerden birisi de kebaptır. Özel tarif ve yöntemlerle hazırlanan Şanlıurfa kebabı, lezzeti ile bilinir. Şanlıurfa kebabı yerken etin lezzeti ve baharatların lezzeti ile damaklarda iz bırakır.

Çiğ Köfte

Sinirlerinden ayrılan dana kıymanın bıçak ve dövülerek bulgur, Urfa isot biberi, zeytinyağı ve soğan, maydanoz ikilisi ile iyice yoğrulması sonucu elde edilen ve salatalık, marul ve domatesle yenilen bir lezzet.

Avrat Salatası

Şanlıurfa'nın geleneksel lezzetlerinden birisi de avrat salatasıdır. Bostana salatası olarak bilinen bu tarifte rendelenmiş domatesin içerisine biber, nar ekşisi, sumak ve nane katılarak hazırlanır.

Konaklama İçin Şanlıurfa Otel Seçenekleri

Ucuz Şanlıurfa uçak bileti ile gerek iş, gerekse gezi amaçlı Şanlıurfa'ya giden ziyaretçiler konaklama konusunda da geniş seçeneklere sahiptir.

Şanlıurfa Hilton Oteli
Merkez Karakoyunlu Mahallesinde yer alan Hilton Oteli, 5 yıldızlı olan otel konfor ve rahatlık isteyen ziyaretçilere uygundur. Şehrin merkezinde yer alan otelde hafta sonu sıra geceleri düzenlenmektedir. Restorantında Urfa yöresine ve diğer kültüre ait yemekler bulunur. Havaalanına 35 km şehir merkezine 1,7 km uzaklıktadır.
Atatürk Mahallesi Caddesi Bozova
Şanlıurfa Dedeman Hotel
Şanlıurfa'nın 5 yıldızlı otellerinden birisi de Dedeman Hotel'dir. Şehir merkezinde yer alan otelin havalimanına olan uzaklığı ise 35 km civarındadır. İl merkezinden 1,7 km uzaklıkta olan otel temizlik ve kaliteden ödün vermeyen otelde hizmetler hemen karşılanmakta ve yöresel yemekler otelin restorantında yer alır.
Atatürk Mahallesi Caddesi Bozova
Şanlıurfa El Ruha
Şanlıurfa Havalimanı'na 35 km mesafede olan otelden Şanlıurfa Merkeze gelindiğinde yürüyerek 10 dakikada varılan otel Yenimahalle de yer alır. Restoran, internet ve çok amaçlı salonları ile hizmet verir. Otel Şanlıurfa uçak seyahati ile şehre giden ve konaklamak zorunda kalan birçok kişi tarafından öncelikle tercih edilmektedir.
Yenimahalle Haleplibahçe 155-A

Şanlıurfa Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Şanlıurfa 176,99 TL 1 Saat 45 Dakika
İzmir - Şanlıurfa 192,99 TL 1 Saat 45 Dakika
Ankara - Şanlıurfa 204,99 TL 1 Saat 20 Dakika
Zonguldak - Şanlıurfa 227,99 TL 4 Saat 40 Dakika
Çanakkale - Şanlıurfa 228,91 TL 8 Saat 55 Dakika
Uşak - Şanlıurfa 228,91 TL 4 Saat 50 Dakika
Kastamonu - Şanlıurfa 228,91 TL 5 Saat 20 Dakika
Nevşehir - Şanlıurfa 231,82 TL 5 Saat 30 Dakika

Şanlıurfa İçin Diğer Popüler Ulaşım Seçenekleri

02:30 4-5 Saat
Kahramanmaraş - Şanlıurfa
Otobüs Bileti
50 TL
İncele 30 Eyl 2020
07:00 3-4 Saat
Diyarbakır - Şanlıurfa
Otobüs Bileti
30 TL
İncele 30 Eyl 2020
11:00 8-9 Saat
Kayseri - Şanlıurfa
Otobüs Bileti
70 TL
İncele 30 Eyl 2020
11:00 12-14 Saat
Ankara - Şanlıurfa
Otobüs Bileti
100 TL
İncele 30 Eyl 2020
17:30 2-3 Saat
Gaziantep - Şanlıurfa
Otobüs Bileti
30 TL
İncele 30 Eyl 2020
21:30 5-6 Saat
Hatay - Şanlıurfa
Otobüs Bileti
80 TL
İncele 30 Eyl 2020

Şanlıurfa Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Şanlıurfa uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Aerolineas Argentinas S.a., Anadolu Jet, Egyptair, Pegasus, Tarom, Türk Hava Yolları.
 • Şanlıurfa yurt içi uçak bileti ne kadar?

  Şanlıurfa varışlı popüler yurt içi uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Şanlıurfa olup, bilet fiyatı 176,99 TL'dir.
 • Şanlıurfa yurt dışı uçak bileti ne kadar?

  Şanlıurfa varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu Berlin - Şanlıurfa olup, bilet fiyatı 760,90 TL'dir.
 • Şanlıurfa şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?

  Yılın en uygun zamanı Mart ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Şanlıurfa ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Mardin’de Gezilecek Yerler: Mardin’de Nereye Gidilir?
Mardin’de Gezilecek Yerler: Mardin’de Nereye Gidilir?
16 Eylül 2020
Mardin, Dicle ve Fırat nehirleri arasında yer almaktadır ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en merak edilen şehirlerinden biridir. Kendine özgü mimarisi ile zaman yolculuğu yaşatabilir. Ayrıca farklı di
Sosyal Mesafe Döneminin En Popüler Tatil Türleri #1: Karavan Tatili
Sosyal Mesafe Döneminin En Popüler Tatil Türleri #1: Karavan Tatili
07 Eylül 2020
Koronavirüs bu yıl turizm sektörünü oldukça yakından etkilemiştir. Otellerin önceki yazlara göre doluluk oranlarının düşük olduğu şu dönemlerde insanlar alternatif tatil seçenekleri arayışına girmekte
İstanbul Otogarları Nerede? İstanbul’da Kaç Tane Otogar Var?
İstanbul Otogarları Nerede? İstanbul’da Kaç Tane Otogar Var?
04 Eylül 2020
İstanbul, Türkiye’nin en gelişmiş şehirlerinden birisi olup, farklı vasıtalar ile kolay ulaşım sağlanabilecek bir şehrimizdir. Öyle ki, uçak, tren, feribot ve otobüs bileti gibi pek çok farklı alterna
Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde Bir İnci: Şanlıurfa
Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde Bir İnci: Şanlıurfa
07 Haziran 2017
Sadece Türkiye için değil insanlık tarihi için de çok önemli olan Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin incisi Şanlıurfa’ya hiç gitme imkanınız oldu mu? Dünya’nın ilk kenti, Peygamberler şehri Şanlıurfa… Birç

Şanlıurfa Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (51)
İyi (32)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%61
%39
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,6
83 Değerlendirme
S*** M***
17 Ekim Çarşamba
Bir daha gider miyim bilmiyorum ama güzeldi biz keyif aldık.
Y*** A***
9 Ekim Salı
Gezmekten dinlenmeye zaman ayıramadık ama yine de güzeldi teşekkürler.
B*** L*** A***
5 Ağustos Pazar
şarkılı türkülü eğlenceler ve içten insanlarıyla bi harika
A*** T***
9 Eylül Pazar
Herşey muhteşemdi teşekkür ederiz, tur ile gitmiştik.
E*** N*** İ***
15 Ağustos Çarşamba
İnsanların ön yargısının aksine çok güzel biryer
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Şanlıurfa Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 29.09.2020 13:24:48 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Şanlıurfa, (GNY)
GNY
TR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=54961
/ True
54961