1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Kahramanmaraş Uçak Bileti

21 Eylül
Bugün
Güneşli
31°C
22 Eylül
Yarın
Güneşli
28°C
23 Eylül
Pazartesi
Güneşli
30°C
Para Birimi
Türk Lirası (TRY)
Zaman Dilimi
GMT +3
Kahramanmaraş Şehri En İyileri
  • Yöresel Yemekler
  • Kahramanmaraş Kalesi
  • Maraş Dondurması
Kahramanmaraş

En Ucuz Kahramanmaraş Yurtiçi Uçak Seferleri

16 Eki 2019
28 Eyl 2019
14 Eki 2019
09 Eki 2019
07 Eki 2019
02 Eki 2019
02 Eki 2019
Kayseri - Kahramanmaraş
Türk Hava Yolları
14 Eki 2019
01 Eki 2019
04 Eki 2019

En Ucuz Kahramanmaraş Yurtdışı Uçak Seferleri

Frankfurt - Kahramanmaraş
Türk Hava Yolları
01 Eki 2019
Brüksel - Kahramanmaraş
Türk Hava Yolları
30 Eyl 2019
Kiev - Kahramanmaraş
Ukraine International Airline
05 Eki 2019
Toulouse - Kahramanmaraş
Türk Hava Yolları
30 Eyl 2019
Bakü - Kahramanmaraş
Türk Hava Yolları
27 Eyl 2019
Stockholm - Kahramanmaraş
Türk Hava Yolları
25 Eyl 2019
Londra - Kahramanmaraş
Türk Hava Yolları
20 Eki 2019
Paris - Kahramanmaraş
Türk Hava Yolları
25 Eyl 2019
Berlin - Kahramanmaraş
Türk Hava Yolları
30 Eyl 2019
Varşova - Kahramanmaraş
Türk Hava Yolları
19 Eki 2019
Barselona - Kahramanmaraş
Türk Hava Yolları
22 Eyl 2019
Manila - Kahramanmaraş
Singapore Airlines
03 Eki 2019
Houston - Kahramanmaraş
Türk Hava Yolları
06 Eki 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Kahramanmaraş Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Kahramanmaraş Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Kahramanmaraş Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Kahramanmaraş Havaalanları
Ülke Kodu
TR
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Türkçe
Toplu Taşıma Fiyatı
2,30 TL
Yemek Fiyatı
20 TL
Alkolsüz İçecek Fiyatı
6 TL

Kahramanmaraş’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Ekim
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Mayıs

Ucuz Kahramanmaraş uçak bileti avantajları ile şehre gelenler dönerlerken tekrar geleceklerine söz veriyorlar. Her türlü ziyaret maksadı için en uygun zaman ise, ilkbahar sonu ve yaz ayları oluyor. Sadece doğa sporları için gelenler ise, sonbahar ve kış aylarını tercih ediyorlar.

Kahramanmaraş Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Kahramanmaraş uçak bileti ile hava yolunu seçerek hava limanına gelen misafirler, şehir merkezine değişik ulaşım araçları ile ulaşabiliyorlar.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 4 TL

Kahramanmaraş hava limanından şehir merkezine gitmek için belediye otobüsleri kullanılıyor. Yolculuk süresi ise değişmekle beraber ortalama 10 dk sürüyor.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 15 TL

Konforlu ve beklemeden bir seyahat tercih edip, hava limanından, taksi ile şehir merkezine gitmek isteyenler için uygun fiyat tarifesi olan taksiler de mevcuttur.

Araç Kiralama

Hava limanında, 5 adet araç kiralama şirketinden, istenilen özelliklerde araç kiralayarak, şehir merkezine ulaşmak mümkün oluyor.

Kahramanmaraş Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

ATM
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Kahramanmaraş hava limanı, şehir merkezine 6 km uzaklıkta ve bu mesafe yaklaşık olarak 10 dakika civarında gidilebiliyor. Kahramanmaraş uçak bileti alarak hava limanına gelen misafirler, dış hatlar terminali olmadığından ancak yurt içi uçuşlarını iç hatlar terminalinden gerçekleştirebiliyor. Hava limanında ihtiyaçları karşılamak için büfe de mevcut.

Kahramanmaraş’a Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Kahramanmaraş Uçak Bileti fırsatlarından faydalanıp, antik çağlara ait tarihi yerleri kalıntıları, kurtuluş savaşı mücadelesi ile ilgili tarihi gerçekleri ve şehre egemen olmuş medeniyetlerin eserlerini görmek için şehre gelenler, bu üç tarihi bir arada görme imkanı buluyor.
  2. Muhteşem yöresel yemekleri ve özellikle et ürünlerinden yapılan kebap ve fırın yemekleri, sağlıklı çorbaları, şehre gelenlere ayrı bir damak zevki tattırıyor. Sırf Maraş dondurması yemek ve yanında geldikleri yerlere götürmek için şehri ziyaret edenler bulunuyor.
  3. Meşhur kaplıcaları ve içmeleri ile şifa bulmak için şehre gelenlerin sayısı, sürekli artış gösteriyor. Şehrin yaz kış yüzde yüze yakın doluluk oranına sahip kaplıcaları, özellikle sindirim problemi ve böbrek rahatsızlığı olanların imdadına yetişiyor.
  4. El sanatları ile ilgili akla gelebilecek her türlü ürünün bulunduğu şehre alışveriş yapmak için gelenler, özellikle bakır ustalarına kendilerine özel ürünler de yaptırabiliyorlar. Ülkemizde yok olmaya başlamış olan bir çok mesleğin, son ustalarının çalıştığı yerler ve meydana getirdikleri ürünler, ayrı bir çekim oluşturuyor.
  5. Muhteşem bir doğaya sahip olan şehir, yılın dört mevsiminde de doğa sporları yapmak isteyenlere özel imkanlar sunuyor. Özellikle rafting, dağcılık ve doğa yürüyüşleri ile el değmemiş bölgelerde kayak yapmak için bir çok sporcunun akın ettiği bir şehir konumundadır.

Kahramanmaraş Hakkında

Akdeniz Bölgesi'nde bulunan Kahramanmaraş, 14,525 kilometrekarelik yüz ölçümü ve 1.112.634 kişilik nüfusu ile yüzde yetmiş beşi dağlarla kaplı bir şehirdir. Bozulmamış doğal güzellikleri ve Karadeniz Bölgesi ile yarışacak yaylaları bulunan Kahramanmaraş, Türkiye'nin 11'inci büyük şehridir. Şehir su kaynakları bakımından ülkemizin birinci, dünyada ise üçüncü sırada bulunuyor. Ülkenin bilinen büyük nehirleri olan Ceyhan, Aksu ve Tekir gibi bir çok akarsu bu bölgeden doğar.

M.Ö. 7000 ile 5000 yılları arasında kalıntıların bulunduğu şehir, su kaynakları ve bitki örtüsü nedeni ile oldukça fazla medeniyetin yerleşmesine sahne olmuş, Kurtuluş savaşında, halkı ile beraber top yekün bağımsızlık mücadelesi verdiği ve işgalcileri şehirden kovduğu için, 1973 yılında TBMM kararı ile Kahraman unvanını almıştır.

Şehir halkının kendilerine özgü olarak kullandıkları deyimlerden bazıları; evlat babadan beller sofra yazmayı, kız anadan beller oba gezmeyi, oğluna iyi deme koynuna el kızı girmeyince, karına iyi deme yoksulluk görmeyince, hanımın hısımı gelince oklavalar tıkır tıkır, beyin hısımı gelince dişler şıkır şıkır ve al zengin kızını döndersin babası evine, al fakir kızını göndersin babası evine olarak sıralanabilir. Şehrin yetiştirdiği tanınmış kişiler arasında; Karacaoğlan, Necip Fazıl Kısakürek, Mehmet Akif İnan, Aşık Mahzuni Şerif ve Saçaklızade Mehmet Efendi sayılabilir.

Kahramanmaraş Fotoğraf Galerisi

Kahramanmaraş Nerede?

Kahramanmaraş Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2,30 TL
Taksi
3 TL/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Kahramanmaraş’ta sıklıkla kullanılan şehir içi ulaşım aracı, belediye otobüsleri oluyor. Şehir halkı uzak mesafeli ilçelere giderken de bu vasıtaların yanında dolmuşları da yaygın olarak kullanıyor.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Şehir halkı, belediye otobüslerinden sonra, halk otobüsleri, dolmuşlar ve daha konforlu olan taksiler sırası ile şehir içi ulaşımı tercih ediyorlar.

Kahramanmaraş’da Gezilecek Yerler

Kahramanmaraş Kalesi
Kahramanmaraş Müzesi
Çokran Şelalesi
Kahramanmaraş Kapalı Çarşı
Büyük Kızılcık İçmesi
Bağımsızlık İçin Bayrağın Dikildiği Yer, Kahramanmaraş Kalesi

Kahramanmaraş kalesinin ne zaman yapıldığı bilinmese de şehrin kurtuluşuna tanıklık etmesi ve Türk bayrağının dikilmesi ile bağımsızlık ayaklanmasının daha da ateşlenmesini sağladığı herkes tarafından kabul edilen bir gerçektir. Şehre en hakim ve merkezi konumda bulunan kale, yeni restorasyonu ile de gezilmesi gereken yerler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Muhteşem şehir manzarasının yanında, Maraş lezzetlerinin sunulduğu ve tarihi kalıntıların sergilendiği, sıklıkla ziyaret edilen bir yerdir.

Tarihin Bir Mekanda Toplandığı Yer, Kahramanmaraş Müzesi

İki adet antik fil iskeletinin de bulunduğu müzede, bir çok medeniyetin ortaya çıkarılmış kalıntıları, tarihi ve olağanüstü özellikleri olan mozaikler, lahitler ve pişmiş topraktan yapılan mezarlar ve M.Ö. 7000 yıllarına dayanan tarihe sahip heykeller bulunuyor.

Huzur Bulunan yer, Çokran Şelalesi

Şehrin merkez ilçesine bağlı Çokran’da bulunan şelale, 15 metre yükseklikten dökülen suyu ve suyun oluşturduğu doğal havuzu ile muhteşem manzarası sayesinde, bölgeye gelenlere huzur ve sakinlik katan bir yer. Mesire yerlerinin çokluğu da ziyaretçilerin yeme ve dinlenme için gözde mekanları haline geldi.

Her Şeyin Bulunabileceği Yer, Kahramanmaraş Kapalı Çarşı

Bakırcılıktan kuyumculuğa, el işlemelerinden sırma sanatına kadar akla gelebilecek her türlü el sanatları ürünlerin bulunduğu ve tarihi yapısını halen koruyan kapalı çarşı, şehre alışveriş için gelenlerin ilk uğradıkları yer oluyor.

Sudan Gelen Sağlık, Büyük Kızılcık İçmesi

Göksun ilçesine 16 km mesafede bulunan kızılcık içmesi, böbrek, sindirim ve idrar yolları sorunlarına iyi geldiğinden ve etrafında bulunan şifa veren kaplıcaları ile oldukça ilgi görüyor ve içmenin suyu pet şişelere doldurularak, yanlarında götürülüyor.

Kahramanmaraş’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Maraş Tava
Eli Böğründe
Maraş Dondurması
Maraş Paçası
Küçük Etlerin Oluşturduğu Unutulmaz Lezzet, Maraş Tava

Kahramanmaraş uçak bileti ile şehre gelen ziyaretçiler, kuzu etinin çok küçük parçalara ayrılarak, soğan ve biberle uzun süre fırından pişirilip sıcak olarak servis edilen Maraş tavanın lezzetini unutamıyorlar. Tavanın çok uzun süre pişirilmesinden dolayı yağın da özleşmesini sağlayan yemeğin görüntüsü ve tadı daha güzel bir hal alıyor.

Dört Ayrı Lezzetin bir Tavada Birleşmesi, Eli Böğründe

Bir tepsinin içinde, kuşbaşı etin, arpacık soğanın, domates ve biberin ayrı olarak fırında piştiği ve üzerine bolca sarımsağın konduğu yemeğin, her malzemesi ayrı bir damak zevki veriyor.

Ne Kadar Uzayacağı Bilinemeyen Lezzet, Maraş Dondurması

Salep ve keçi sütünden yapılan ve sertliğinden dolayı kesilerek ikram edilen, dünyaca ünlü Maraş dondurulması, şoklanarak yurt içi ve dışına bir çok bölgeye gönderiliyor.

Bir de Gerçek Yerinde Yiyin, Maraş Paçası

Ülkemizin hemen hemen her yerinde yapılan paça, Kahramanmaraş’ta yumurtalı limonla terbiye edilmiş ve şehrin yaylalarından toplanmış taze sumak ilave edilerek ayrı bir lezzet olarak misafirlerine sunuluyor. özellikle, kırık, çıkık ve kemik hastalığı olanlar için bu çorba özel olarak pişiriliyor.

Her Katı Ayrı Bir Lezzet, Maraş Köftesi

Bir kürdana patates kızartması, patlıcan, köfte, biber ve domatesin takılarak hazırlanan, üzerine ise domates sosu dökülerek sunulan köftenin kat kat oluşu ve her katında ayrı bir lezzetin bulunması, şehir dışından gelen misafirlerin beğenisini kazanıyor.

Konaklama İçin Kahramanmaraş Otel Seçenekleri

Ucuz Kahramanmaraş uçak bileti alarak, hava yolu ile şehri ziyaret edenlerin veya tatil için uzun süre kalmak isteyenlerin, bir çok konaklama imkanı bulunuyor.

Ramada Kahramanmaraş
Odaları, Kahramanmaraş uçak bileti avantajları ile maksadı ne olursa olsun gelenlere her türlü konforu sağlayacak şekilde hazırlanan, şehir merkezindeki 4 yıldızlı otel, 165 adet göl ve doğa manzarasına sahip süit ve standart odaları, toplantı salonları, hamamı, saunası ve masaj odaları ile konaklama adına her şeye sahiptir.
Üngüt Mahallesi, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Blv, 46100 Merkez/Onikişubat
Saffron Hotels
Şehir merkezinde bunan ve hava alanına 7 km mesafesi olan 4 yıldızlı Saffron Hotels, saunası, fitness salonu, toplantı için tasarlanmış 1000 kişilik salonu ve 120 adet odası ile şehir manzarasına tam hakim bir konumda bulunuyor.
Hayrullah Mahallesi, 33004. Sk. No:3, Merkez
Sular Hotel
Hava alanına 2 km mesafede olan, tarihi kapalı çarşı yanındaki 4 yıldızlı otel, toplantı salonları ve şehir merkezi konumu ile özellikle iş seyahati için gelen misafirlere daha uygun hizmetler sağlıyor.
Kurtuluş Mahallesi, Şeyh Adil Cd. No:4, Merkez

Kahramanmaraş Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Ankara - Kahramanmaraş 116,49 TL 1 Saat 15 Dakika
İstanbul - Kahramanmaraş 175,49 TL 1 Saat 35 Dakika
Bingöl - Kahramanmaraş 209,15 TL 7 Saat 15 Dakika
Malatya - Kahramanmaraş 211,80 TL 7 Saat 5 Dakika
Ordu - Kahramanmaraş 211,80 TL 3 Saat 10 Dakika
Bursa - Kahramanmaraş 211,80 TL 7 Saat 5 Dakika
Samsun - Kahramanmaraş 214,45 TL 7 Saat
Gaziantep - Kahramanmaraş 226,48 TL 3 Saat 15 Dakika

Kahramanmaraş İçin Diğer Popüler Ulaşım Seçenekleri

11:00 4-5 Saat
Kayseri - Kahramanmaraş
Otobüs Bileti
55 TL
İncele 22 Eyl 2019
12:30 9-10 Saat
Ankara - Kahramanmaraş
Otobüs Bileti
100 TL
İncele 22 Eyl 2019
12:30 4-5 Saat
Şanlıurfa - Kahramanmaraş
Otobüs Bileti
50 TL
İncele 22 Eyl 2019
13:00 4-5 Saat
Mersin - Kahramanmaraş
Otobüs Bileti
50 TL
İncele 22 Eyl 2019
19:00 2-3 Saat
Adana - Kahramanmaraş
Otobüs Bileti
40 TL
İncele 22 Eyl 2019
23:30 8-9 Saat
Konya - Kahramanmaraş
Otobüs Bileti
80 TL
İncele 22 Eyl 2019

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Kahramanmaraş ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Adıyaman’da Gezilecek Yerler: Adımayan'da Nereye Gidilir?
Adıyaman’da Gezilecek Yerler: Adımayan'da Nereye Gidilir?
20 Ağustos 2019
Türkiye’nin güneydoğusunda, Fırat’ın merkezinde bulunan bölgenin arkaolojik araştırmalara göre geçmişi Paleolitik Çağ’a kadar uzanıyor! Cumhuriyet dönemine kadar ‘Hisn-i Mansur’ olarak bilinen bu şehi
Adana Gezilecek Yerler, Adana da Nereye Gidilir?
Adana Gezilecek Yerler, Adana da Nereye Gidilir?
19 Temmuz 2019
Birçoğumuzun kebabın memleketi olarak bildiği Adana bundan çok daha fazlası aslında. Ülkemizin Güney kesiminde yer alan Adana’ya gitmeden önce, “Adana gezilecek yerler” diye bir araştırmakta fayda var
Yaz Aylarının Vazgeçilmezi Dondurma Hakkındaki Herşey
Yaz Aylarının Vazgeçilmezi Dondurma Hakkındaki Herşey
18 Haziran 2017
Dondurma, süt ya da meyve sularının özel usullerle dondurulmasıyla yapılan bir tatlıdır. Her yaştan herkesin sevdiği bu tatlı, hem serinletici hem de besleyici bir yiyecek olması ile dikkatleri üstüne
Tarihe Damga Vurmuş Türk Ozanları Nerede Doğdu?
Tarihe Damga Vurmuş Türk Ozanları Nerede Doğdu?
16 Temmuz 2016
Kültürel olarak o kadar zengin topraklarda yaşıyoruz ki tarihimize bakıp da hayran kalmamak pek de mümkün değil. Farklı kelimeleri ruha dokunacak şekilde bir araya getirip şiirleri, kıymetli yapıtları

Kahramanmaraş Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (6)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%100
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
6 Değerlendirme
Şehre aşık olunur mu demeyin, burayı görmeden karar vermeyin bence
Tur ile gitmiştik, birbirinden farklı yer gördk gezdik dolaştık.
Herşey çok güzeldi yemekleri çok lezzetliydi
Şehrin gürültüsünden kaçmak isteyenler için vazgeçilmez bir yer bence kesin gidin
İnsanları kültürü yapısı çok farklı biryer
dondurmacı şakalarına rağmen güzel şehir
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Kahramanmaraş Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 21.09.2019 10:51:29 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Kahramanmaraş, (KCM)
KCM
TR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=66350
/
66350