1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!
Sivas

Sivas Uçak Bileti

Sivas Para Birimi
Türk Lirası (TRY)
Sivas Zaman Dilimi
GMT +3
Sivas Şehri En İyileri
Bakır Ürünler, Kongre Binası Atatürk ve Etnografya Müzesi, Sivas Köftesi
Sivas Hava Durumu (26 Eylül) 20°C Açık
Sivas Hava Durumu (27 Eylül) 25°C Güneşli

En Ucuz Sivas Yurtiçi Uçak Seferleri

İstanbul - Sivas
Anadolu Jet
04 Eki 2020
İzmir - Sivas
Pegasus
08 Eki 2020
Ankara - Sivas
Pegasus
30 Eyl 2020
Hatay - Sivas
Pegasus
30 Eyl 2020
Antalya - Sivas
Pegasus
30 Eyl 2020
Nevşehir - Sivas
Türk Hava Yolları
18 Eki 2020
Samsun - Sivas
Türk Hava Yolları
14 Eki 2020
04 Eki 2020
Kayseri - Sivas
Anadolu Jet
05 Eki 2020
Malatya - Sivas
Anadolu Jet
19 Eki 2020
Erzincan - Sivas
Anadolu Jet
30 Eyl 2020
Adana - Sivas
Anadolu Jet
29 Eyl 2020
Trabzon - Sivas
Anadolu Jet
29 Eyl 2020
Kahramanmaraş - Sivas
Türk Hava Yolları
10 Eki 2020

En Ucuz Sivas Yurtdışı Uçak Seferleri

Frankfurt - Sivas
Türk Hava Yolları
01 Eki 2020
Köln - Sivas
Türk Hava Yolları
10 Eki 2020
Münih - Sivas
Türk Hava Yolları
02 Eki 2020
25 Eki 2020
Berlin - Sivas
Türk Hava Yolları
19 Eki 2020
19 Eki 2020
07 Eki 2020
Viyana - Sivas
Türk Hava Yolları
18 Eki 2020
Paris - Sivas
Türk Hava Yolları
02 Eki 2020
Kiev - Sivas
Türk Hava Yolları
04 Eki 2020
Hamburg - Sivas
Türk Hava Yolları
25 Eki 2020
Basel - Sivas
Türk Hava Yolları
05 Eki 2020
Bakü - Sivas
Türk Hava Yolları
13 Eki 2020
Cidde - Sivas
Türk Hava Yolları
06 Eki 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Sivas Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Sivas Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Sivas Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Sivas Havaalanları
Ülke Kodu
TR
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Türkçe
Toplu Taşıma Fiyatı
2 TL
Yemek Fiyatı
20 TL
Alkolsüz İçecek Fiyatı
5 TL

Sivas’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Yaz
En Ucuz Ay
Haziran
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Eylül

Ucuz Sivas uçak bileti alarak şehre gelenler için her türlü ziyaret maksadını tatmin edecek mekanlar bulunuyor. Misafirlerin, doğal güzellikleri keşfetmek için ilkbaharın son aylarında, alışveriş için ise yaz aylarında gelmeleri daha uygun oluyor. Kışın karlarla kaplı olan şehrin, bu zamanlardaki görünümü de izlenmeye değer.

Sivas Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Sivas uçak bileti avantajları ile hava limanına gelen misafirler, şehir merkezine uygun fiyatlarla ve değişik ulaşım araçları ile gidebiliyorlar.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 5 TL

Sivas hava limanından şehir merkezine gitmek için yaygın olarak belediyenin otobüs hizmetleri tercih ediliyor. Yolculuk süresi trafiğe bağlı olarak genelde yaklaşık 40 dk sürüyor. Sivas belediyesi, otobüs kalkış saatlerini uçak firmalarının hareket saatlerine uygun olarak ayarlıyor ve sitesinden güncel olarak bu bilgileri paylaşıyor. Havalimanından ortalama süre: 32 dk Havalimanından uzaklık: 23 km

Taksi

Ortalama Fiyatı: 40 TL

Havalimanından, taksi ile şehir merkezine ulaşmak isteyenler için kesintisiz hizmet veren taksi bulunuyor.

Araç Kiralama

Havalimanındaki, araç kiralama ofislerinden, tercih edilen cinste araçlar kiralanarak, şehir merkezine gidilebilir.

Sivas Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı, şehir merkezine 23 km uzaklıktadır ve 32 dakikalık bir seyahat süresi sonunda şehir merkezine varılabilir. Sivas uçak bileti ile hava yolundan Sivas hava limanına gelen yolcular, iç hatlar ve dış hatlar terminalini kullanarak yapacakları yolcuk öncesi ve sonrasında, ihtiyaçlarını terminallerde bulunan kafe, turizm danışma ofisi, araç kiralama ofisleri ve ATM sayesinde karşılayabilir, ilk yardım maksatlı bulunan sağlık ünitesinden gerektiği zamanda faydalanabilirler.

Sivas’a Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Sivas uçak bileti avantajları ile şehre değişik maksatlarla gelen ziyaretçilerin çoğu, şehrin ülkenin başka yörelerinde bulamayacakları geleneksel ve yöresel yemeklerinin tek ziyaret sebebi bile olabileceğini söylüyorlar.
 2. Sağlık turizminde de önemli bir yeri olan şehrin, kaplıcaları ve doktor adını verdikleri cilt hastalığını iyileştiren balıklarının bulunduğu havuzları, çok sayıda yerli ve yabancı misafirin gelmesini sağlıyor.
 3. Anadolu'nun en eski yerleşimlerinden olan şehir, sırf Kurtuluş Savaşı'nın havasın hissetmek için bile ziyaret ediliyor. Özellikle kongre binası, her yıl binlerce ziyaretçiyi kendisine çekiyor.
 4. Bakır işçiliğinin en büyük merkezlerinden olan şehir, bakırdan yapılan hediyelik eşyaların ve el işlemeleri için alışveriş yapmaya gelen misafirlerin akınına uğruyor.
 5. Şehre muhteşem doğa manzaralarını görmek ve buralarda konaklamak için gelenlerin sayısı da azımsanmayacak kadar fazladır.

Sivas Hakkında

İç Anadolu Bölgesi'nin doğu kısmında yer alan Sivas, 2768 kilometrekare yüz ölçümüne ve yaklaşık 360.000 nüfusa sahiptir. Bölgenin yüksek platoları üstünde olan şehrin ortalama yüksekliği 1.000 metredir. Karasal iklimin tüm özelliklerinin görüldüğü şehirde, kışlar çok soğuk ve karlı, yazları ise sıcak ve kurak geçer. Büyük dağlara sahip olan şehir, aynı zamanda büyük ve doğal gölleri ile de tanınır.

Şehrin tarihinin M.Ö. 5.000 yılına kadar gittiği, yapılan kazılar sonucunda tespit edilmiştir. Osmanlı döneminde sancak olan şehir, kral yolunun üzerinde olmasından dolayı da sayısız medeniyetin egemenliğine girmiş, bu medeniyetlerin çoğunun eserlerini halen barındırmaktadır. Şehrin dünyaca bilinen kültürel değerleri arasında; Aşık Veysel Şatıroğlu, Balıklı kaplıca, Divriği Ulu Cami ve Darüşşifası, el sanatları, kangal köpeği ve tarihi eserler bulunur.

 

Sivas Fotoğraf Galerisi

Sivas Nerede?

Sivas Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2 TL
Taksi
3,65 TL/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Sivas’ta en popüler şehir içi ulaşım aracı, her semte seferinin olması, fiyatının uygunluğu ve servis saatlerinin kısa aralıklarla olmasından dolayı belediye otobüsleri olarak tercih ediliyor. Belediye otobüslerini kullanarak hava limanına bile ulaşılabiliyor. Belediye otobüslerindeki indirimli bilet avantajından, emekli olanlar da faydalanabiliyor.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Belediye otobüslerinden sonra sıklıkla halk otobüsleri ve dolmuşlar kullanılıyor. Fiyatı biraz daha pahalı olan taksiler ise, genellikle daha fazla konfor isteyenler ve zamanı kısıtlı olanlar tarafından kullanılıyor.

Sivas’da Gezilecek Yerler

Kongre Binası Atatürk ve Etnografya Müzesi
Kangal Balıklı Kaplıca
Eğriçimen Yaylası
Tüdemsaş Müzesi
Sızır Şelalesi
Tarihin Yazıldığı Yer, Kongre Binası Atatürk ve Etnografya Müzesi

Mustafa Kemal Atatürk ve milli mücadelenin yapılmasında büyük katkısı olan arkadaşlarının ilk resmi karargahı bu binadır. Kurtuluş Savaşı'na yön veren Sivas kongresi de bu binada toplanmıştır. Bina müze haline getirilmiş ve halkın gezmesine açılmıştır. Binada bulunan kongre salonu, Osmanlı dönemine ait savaş aletleri, hat sanatının en güzel örneği olan tablolar, yöresel kilim ve halı sergisi, bakırdan yapılmış eşyalar ve el işlemesi kıyafetler ziyaretçilerin oldukça fazla beğenisini kazanıyor.

Sağlık Dağıtan Su, Kangal Balıklı Kaplıca

Sivas’ın ilçesi olan Kangal’a 13 km mesafede olan kaplıcanın havuzlarındaki balıklar, suya girenlerin hastalıklı bölgelerinde toplanarak, ağızları ile bir nevi tedavi yapıyorlar. Özellikle sedef ve egzama için çok faydalı olduğu kanıtlanan bu balıklar ve kaplıcanın şifalı suyu, şehre sağlık sebebi ile gelenlerin uğrak merkezi haline geldi.

Ciğerleri Temizleyen Mekan, Eğriçimen Yaylası

Temiz havası nedeni ile Sivas’ın akciğeri olarak kabul edilen yayla, hem ziyaret hem de tatil yapmak için muhteşem olanaklar sunuyor. Konaklamak için bir çok alternatifi olan mekanlarda, her şey doğal ve uygun fiyata sunuluyor.

Demiryolu Tarihini Yaşatan, Tüdemsaş Müzesi

Müze, Osmanlı'dan itibaren demir yollarının nasıl inşa edildiğini ve gelişimini, bünyesindeki 3.000’den fazla malzeme ile anlatıyor. Ayrıca müzede, ilk buharlı lokomotifin maketi ve yerli araba Devrim'in önemli parçaları da bulunuyor.

İhtişamın Güzellikle Buluştuğu Yer, Sızır Şelalesi

Sızır şelalesi 500 m yükseklikten dökülen suyu, yemyeşil ve muhteşem tabiatı ile tam bir doğa harikasıdır. Şelaleyi ziyaret edenler, gözlerine unutamayacakları bir güzellik yaşatırken aynı zamanda suyun akışından oluşan huzur ve serinliği de yaşıyor. Şehir merkezinden bu şelale için özel turlar da yapılıyor.

Sivas’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Divriği Pilavı
Sivas Kebabı
Kesme Aşı
Baviko
Pilav Artık Bu İsimle Anılmalı, Divriği Pilavı

Sivas uçak bileti  imkanlarından faydalanarak şehre gelen misafirler, Divriği pilavı yedikleri zaman, yıllardır yedikleri pilavı terk etmek zorunda kalabilirler. Kuzu eti, nohut ve kuş üzümünün birleşmesi ile oluşan pilav, muhteşem aroması ve eşsiz lezzeti ile yemek tercihlerinin başında geliyor.

Adana Kebabını Tahttan indiren lezzet, Sivas Kebabı

Sebzelerin çoğunlukta olduğu ve kemikli kuzu eti ile yapılan kebap, ağır ağır uzun süre pişmesinden dolayı, sebze ve etin tadı bütünleşir. Özellikle mevsimsel taze sebzelerden yapılması, kebabın daha lezzetli olmasını sağlıyor.

Lezzetin Kokusu, Kesme Aşı

Ev yapımı erişte ile mercimeği birleştiren yemeğin güzel kokusu, uzun süre piştiği mekanda kalıyor. Kesme aşı ayrıca hastalara da şifa olarak verilen yemeklerin başında geliyor. Sıcak olarak sunulan yemeğin içinde çok fazla faydalı malzeme mevcut.

Ucuz Ama Çok Lezzetli, Baviko

Ancak ustaların elinden yenmesi tavsiye edilen baviko, bekletilen hamurun üzerine sarımsaklı ayranın dökülmesi ile oluşan çok lezzetli ve pratik bir yemek.

Bu İsimde Tatlı Bulamazsınız, Kelle Tatlısı

Nar gibi kızartılarak, bütün halinde sofraya getirildiği için bu adı alan tatlı, özel konuklar için hazırlanıyor ve her mekanda satılmıyor. Tatlının içinde; fındık, badem ve ceviz gibi bir çok malzeme bulunuyor. Fiyatı içindekilerden dolayı farklı olan bu tatlının mutlaka az da olsa yenmesi öneriliyor.

Konaklama İçin Sivas Otel Seçenekleri

Ucuz Sivas uçak bileti alarak, hava yolu ile şehre gelen ziyaretçilerin, ziyaret maksatlarına uygun olan çeşitli konaklama imkanları mevcut.

Buruciye Otel
Odaları, iş için gelenlerle ziyaret için gelenler için ayrı ayrı tasarlanmış ve jakuzili banyolu olan, 4 yıldızlı tam şehir merkezinde bulunan Buruciye otel, geniş imkanlı toplantı salonları ile özellikle Sivas uçak bileti ile gelen iş insanları tarafından tercih ediliyor.
Eski Kale Mah. Hoca İmam sok. No:18, Merkez
Sivas Büyük Hotel
3 ayrı toplantı salonu ve bir adette 500 kişilik balo salonu bulunan, şehir merkezindeki 4 yıldızlı büyük otel, ayrıca Türk hamamı ve uzak doğulu masörlerin hizmet verdiği SPA merkezine sahip, modern mimarili ve odaları lüks tasarımlı olan bir mekandır.
Örtülüpınar Mahallesi, İstasyon Cad., 58550 Merkez
Sivas Otel Revag Palace
İki adet her türlü maksat için ayarlanabilen salonu ve jakuzi li odaları ile daha çok iş seyahati yapanların ve ailelerin tercih ettiği, 4 yıldızlı Revag palace, şehrin merkezinde olması ile de çok talep alıyor.
Pulur Mahallesi, Atatürk Caddesi Kepçeli Mevkii No:91, Merkez

Sivas Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Sivas 128,49 TL 1 Saat 25 Dakika
İzmir - Sivas 166,99 TL 1 Saat 35 Dakika
Ankara - Sivas 220,88 TL 11 Saat 50 Dakika
Hatay - Sivas 222,88 TL 10 Saat 15 Dakika
Dalaman - Sivas 223,98 TL 11 Saat 50 Dakika
Zonguldak - Sivas 227,99 TL 4 Saat 35 Dakika
Bodrum - Sivas 238,98 TL 13 Saat 45 Dakika
Antalya - Sivas 239,98 TL 8 Saat 40 Dakika

Sivas İçin Diğer Popüler Ulaşım Seçenekleri

10:30 9-10 Saat
Mersin - Sivas
Otobüs Bileti
80 TL
İncele 27 Eyl 2020
11:00 3-4 Saat
Kayseri - Sivas
Otobüs Bileti
35 TL
İncele 27 Eyl 2020
14:00 4-5 Saat
Malatya - Sivas
Otobüs Bileti
70 TL
İncele 27 Eyl 2020
14:45 6-7 Saat
Samsun - Sivas
Otobüs Bileti
75 TL
İncele 27 Eyl 2020
16:30 7-8 Saat
Ankara - Sivas
Otobüs Bileti
70 TL
İncele 27 Eyl 2020
19:00 3-4 Saat
Tokat - Sivas
Otobüs Bileti
30 TL
İncele 27 Eyl 2020

Sivas Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Sivas uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Anadolu Jet, Deutsche Lufthansa, Egyptair, Klm, Pegasus, Türk Hava Yolları.
 • Sivas yurt içi uçak bileti ne kadar?

  Sivas varışlı popüler yurt içi uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Sivas olup, bilet fiyatı 128,49 TL'dir.
 • Sivas yurt dışı uçak bileti ne kadar?

  Sivas varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu Frankfurt - Sivas olup, bilet fiyatı 884,17 TL'dir.
 • Sivas şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?

  Yılın en uygun zamanı Haziran ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Sivas ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

İstanbul Otogarları Nerede? İstanbul’da Kaç Tane Otogar Var?
İstanbul Otogarları Nerede? İstanbul’da Kaç Tane Otogar Var?
04 Eylül 2020
İstanbul, Türkiye’nin en gelişmiş şehirlerinden birisi olup, farklı vasıtalar ile kolay ulaşım sağlanabilecek bir şehrimizdir. Öyle ki, uçak, tren, feribot ve otobüs bileti gibi pek çok farklı alterna
Malatya’da Gezilecek Yerler: Malatya’da Nereye Gidilir?
Malatya’da Gezilecek Yerler: Malatya’da Nereye Gidilir?
26 Ağustos 2020
Coğrafi konumu ve tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Malatya, Cumhuriyet’in ilanı ile il olmuştur. İpek ve Kral yolları üzerinde kurulan bu şehrin tarihi Neolitik Çağ’a kadar uza
Kayseri’de Gezilecek Yerler: Kayseri’de Nereye Gidilir?
Kayseri’de Gezilecek Yerler: Kayseri’de Nereye Gidilir?
10 Temmuz 2020
İç Anadolu Bölgesinin bağrında yer alan Kayseri, tarihi geçmişi ile bizlere ışık olmaya çalışıyor. Bu yazımız içerisinde Kayseri'de gezilmesi gereken yerler hakkında güzel bir liste oluşturmaya çalışa
Hobbit 2: Sivas’ın Çorak Toprakları
Hobbit 2: Sivas’ın Çorak Toprakları
26 Mayıs 2018
Büyük bir hayran kitlesine sahip, kült olmuş serilerinden olan Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit dünya sinemasının en önemli filmlerinden. Bu iki seride de hikayenin ana kahramanlarından olan minik Hobbit

Sivas Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (95)
İyi (2)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%98
%2
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
97 Değerlendirme
Z*** M***
28 Eylül Cuma
Herşey çok güzeldi, bunda sonra ara ara ziyaret edebiliriz gibi
B*** K***
19 Temmuz Perşembe
Otelimiz şehir manzaralıydı gerçekten balkondan şehri bile izlemeniz yetiyor insana
N*** İ***
29 Haziran Cuma
Sivas'a sevgilimin yanına gitmiştim çok güzel zaman geçirdik
A*** T***
12 Temmuz Perşembe
Biz çok keyif alarak gezdik, dolaştık çok güzeldi
M*** S***
19 Ekim Cuma
Muazzam güzellikte biryerdi gerçekten çok iyiydi
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Sivas Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 26.09.2020 20:33:07 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Sivas, (VAS)
VAS
TR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=19363
/ True
19363