1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin Tekrar Dene

Samsun Uçak Bileti

7 Aralık
Bugün
Açık
11°C
8 Aralık
Yarın
Gök Gürültülü Fırtına
11°C
9 Aralık
Pazartesi
Güneşli
13°C
Para Birimi
Türk Lirası (TRY)
Zaman Dilimi
GMT +3
Samsun Şehri En İyileri
  • Kaplıcalar
  • Amisos Tepesi
  • Kuymak
Samsun

En Ucuz Samsun Yurtiçi Uçak Seferleri

İzmir - Samsun
Sun Express
01 Oca 2020
İstanbul - Samsun
Anadolu Jet
31 Ara 2019
Ankara - Samsun
Anadolu Jet
09 Ara 2019
Antalya - Samsun
Sun Express
25 Ara 2019
25 Ara 2019
Malatya - Samsun
Anadolu Jet
23 Ara 2019
Gaziantep - Samsun
Anadolu Jet
25 Ara 2019
Hatay - Samsun
Pegasus
02 Oca 2020
Sivas - Samsun
Anadolu Jet
18 Ara 2019
Adana - Samsun
Anadolu Jet
24 Ara 2019
Trabzon - Samsun
Türk Hava Yolları
30 Ara 2019
Erzurum - Samsun
Türk Hava Yolları
31 Ara 2019
Amasya - Samsun
Türk Hava Yolları
24 Ara 2019
24 Ara 2019

En Ucuz Samsun Yurtdışı Uçak Seferleri

Dusseldorf - Samsun
Sun Express
05 Oca 2020
Stuttgart - Samsun
Sun Express
01 Oca 2020
Köln - Samsun
Sun Express
07 Ara 2019
Berlin - Samsun
Pegasus
03 Oca 2020
10 Ara 2019
Tiflis - Samsun
Pegasus
24 Ara 2019
Frankfurt - Samsun
Sun Express
03 Oca 2020
Münih - Samsun
Sun Express
08 Ara 2019
Amsterdam - Samsun
Sun Express
15 Ara 2019
07 Ara 2019
Bakü - Samsun
Türk Hava Yolları
20 Ara 2019
Paris - Samsun
Türk Hava Yolları
23 Ara 2019
Bremen - Samsun
Türk Hava Yolları
16 Ara 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Samsun Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Samsun Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Samsun Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Samsun Havaalanları
Ülke Kodu
TR
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Türkçe
Toplu Taşıma Fiyatı
2,60 TL
Yemek Fiyatı
20 TL
Alkolsüz İçecek Fiyatı
5 TL

Samsun’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Aralık
En Ucuz Gün
Perşembe
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Haziran

Ucuz Samsun uçak bileti almış olan yolcular için Samsun her mevsimde ayrı bir güzelliğini sunacaktır. Ancak buna rağmen pek çok gezgin Samsun'a en uygun fiyatlı gidebileceği mevsimi tercih etmek isteyecek, bu sayede ciddi manada paradan tasarruf edecektir. İşte bu durumda Samsun'a seyahat etmek adına en makul tarihler muhakkak ki kış aylarıdır. Ne de olsa kış aylarında en uygun fiyatlı biletler satışa sunulur ve talep azlığı dolayısıyla çok daha makul ücretler üzerinden Samsun uçak bileti rezervasyonu yapılabilir.

Samsun Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Samsun uçak bileti ile yolculuk yapmış olan yolcular, rahatlıkla bu hava meydanından şehir merkezine ulaşım sağlayabilirler. Bu alanda pek çok seçenek bulunur.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 12 TL

Havalimanı terminal binasının hemen çıkışında yer alan servis araçları vasıtası ile şehir merkezine ulaşılması mümkündür. İşte bu sayede yolcuların uygun fiyatlar ile ulaşım sağlaması da mümkün hale gelir. Bu servis araçları ile Samsun, Ordu ve diğer ilçelerin merkezlerine ulaşım sağlanması mümkündür. Bu bağlamda ücretler de gidilen yere göre değişkenlik arz edecektir.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 60 TL

Havalimanında herhangi bir belediye otobüsü hizmeti yer almadığından dolayı yolcuların istifade etmesi mümkün olan bir diğer yöntem taksidir. Taksiler ile şehir merkezine ulaşım sağlamak şüphesiz ki bir nebze de olsa maliyetli olacaktır. Ancak bu yöntem sayesinde de servis araçlarının kalkışını beklemeden çok kısa bir süre içerisinde şehir merkezine ulaşılması mümkün hale gelecektir.

Araç Kiralama

Araç kiralama hizmeti ile de Samsun uçak yolculuğu yapmış olan kimseler şehir merkezine ulaşım sağlayabilecektir. Üstelik bu ulaşım taksiye göre pek çok zaman daha ekonomik dahi olabilir. Havalimanı terminali içerisinde yer alan araç kiralama ofislerinden bu hizmeti almak mümkündür.

Samsun Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Samsun Çarşamba Havalimanı, bölgede yer alan pek çok ile de hizmet sunduğundan dolayı sadece şehir bazında değil, bölge bazında da çok önemli bir yere sahiptir. Hal böyle olunca da bu hava meydanında bir Samsun uçak bileti olan bir yolcunun ihtiyaçlarını karşılayacak pek çok imkan mevcuttur.

Aynı zamanda belirtilmesi icap eder ki Samsun Çarşamba Havalimanı biri dış hatlar ve biri de iç hatlar olmak üzere toplamda iki ayrı terminal binası ile hizmet vermektedir. Dış hatlar terminal binası aynı zamanda dış hatlardan iç hat aktarmalı olarak gelen yolculara da hizmet sunmaktadır ve bu terminal içerisinde duty free de mevcuttur.

Nihayetinde Samsun uçak bileti almış olan yolcular indikleri bu hava meydanında araç kiralama ofislerinden istifade ederek rahatlıkla ulaşım ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

Samsun’a Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Samsun uçak bileti kullanan yolcularında bildiği üzere milli mücadelenin başladığı şehirdir. Ne de olsa Mustafa Kemal Atatürk'ün bu şehre adımını atması, Türkiye'nin küllerinden doğması için bir milat sayılır. Bundan dolayı da muhakkak ki bu şehir görülmeli, Türkiye'nin bu günlere gelmesinde etkili olan yerler bir kez daha keşfedilmelidir.
  2. Samsun pidesi denildiği zaman ağzının suyu akmayan çok az kişi vardır, ki bu kimseler de kuvvetle muhtemel Samsun pidesini denememiştir. Buna ek olarak Samsun'da pek çok yöreye has yemek mevcuttur. Bunlardan bir tanesi de turşu kavurmasıdır. Nihayetinde mıhlama ya da kuymak adı verilen yemek de tadılmadan bu şehirden ayrılmak akıl karı değildir.
  3. Samsun sahil şeridi üzerine kurulu bir şehir olduğundan dolayı her sokağı kısa yoldan denize ulaşmakta, hatta hemen her sokağı denizi görmektedir. Bu bir şehir adına gerçekten büyüleyici bir detaydır. Ne de olsa herkes yolunun mavilik ile kesişmesini ister. Bilhassa deniz ile iç içe büyüyenlerde bu durum çok daha belirgindir.
  4. Samsun'un Ladik ilçesinde yer alan Akdağ kayak tesisi son derece ünlüdür. Bu tesiste hem kayak yapılabilir hemde hafta sonları birkaç günlüğüne sükunet bulunabilir. Fazla büyük bir merkez olmaması yönünden bu spora yeni başlayanlar açısından ideal bir seçenek olacaktır.
  5. Bilhassa Havza ilçesinde olmak üzere Samsun, kaplıca ve ılıcaları ile ünlü bir şehirdir. Bu şehrin şifalı suları dahi Samsun uçak bileti almak için ikna edici olacaktır.

Samsun Hakkında

Samsun, Karadeniz Bölgesi'nin en büyük şehirleri arasında yer alır. Bu şehir aynı zamanda Türkiye'nin de en büyük on altıncı şehridir. Nüfusunun da fazla olması bu şehirde uçuş ağı son derece geniş bir hava meydanı yapılmasını zorunlu kılmıştır. Bu hava meydanı da hem yurt içi hem de yurt dışı uçuşlara açıktır.

Buna ek olarak Samsun hem yaşanmak hem de gezilmek için çok güzel bir şehirdir. Gerçekten gerek denizi, gerek turistik yerleri yönünden Karadeniz turlarının da pek çoğunun başlangıç noktasıdır.

Samsun denildiği zaman akla gelen durumlardan bir tanesi de Samsunspor'dur. Karadeniz insanının spora olan merakı halihazırda pek çok kimse tarafından bilinir, ancak Samsun ve Trabzon bu gibi konularda her daim bir adım önde olmayı başarmıştır. Nihayetinde Samsun şehrinde bulunan liman, sanayi tesisleri, üniversite ve ticaret merkezleri de bu şehri apayrı bir cazibe merkezi haline getirmek adına yeterli olmuştur.

Ayrıca belirtilmesi icap eder ki, Samsun sahil şeridi boyunca kurulmuş uzun bir şehirdir. Yani dairesel bir yapı mevcut değildir. Samsun uçak bileti satın almış olan gezginlerin de muhakkak ki iklim hakkında tedbirli olmaları icap eder. Her ne kadar yaz mevsiminde olmasa da bu şehir yılın pek çok zamanı yağmurludur.

Samsun Fotoğraf Galerisi

Samsun Nerede?

Samsun Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
4 TL
Taksi
3,62 TL/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Samsun'da en popüler şehir içi ulaşım araçları tramvay ve otobüstür. Otobüste saha ziyade sadece bazı duraklarda duran ekspres hatlar tercih edilir. Otobüs ücreti 2,60'tır. Tramvayda ise tam bilet dört lira üzerinden ücretlendirilir. İnilen durakta, seyahat edilen durak sayısına göre ücret iade cihazlarından ücret iadesi alınabilir

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Samsun'da tramvay ve otobüse ek olarak taksi ve dolmuş gibi ulaşım seçenekleri de mevcuttur. Ancak kilometre başı dört lira şeklinde bir ücret tarifesine sahip olan taksi, pek de uygun fiyatlı bir seçenek olmayacaktır.

Samsun’da Gezilecek Yerler

Amisos Tepesi
Kuş Cenneti
Terme Miliç
Cumhuriyet Meydanı
Samsun’un En Yukarısı: Amisos Tepesi

Amisos tepesi, Samsun'a da ismini vermiş olan tepedir. Bu tepeye genelde teleferik vasıtası ile çıkılır. Tepedeki manzara ise adeta bir ömre bedeldir. Aynı zamanda bu manzarayı fotoğraflamanın da apayrı bir tadı vardır.

Kızılırmak’ın Denize Döküldüğü Yerde Kuş Cenneti

Kızılırmak'ın denize döküldüğü yerde meydana gelmiş olan bu alan, pek çok kuş türüne ev sahipliği yapar. Hatta bu kuş türlerinin pek çoğunu da Samsun'daki yollarda yer alan tabelalar üzerinde görmek mümkündür. Bunun yanı sıra Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti kuş gözlemciliğine merakı olanlar için de bulunmaz bir fırsattır.

Hem Deniz Hem Piknik Alanı: Terme Miliç

Terme Miliç hem denizin tadına varmak hem de piknik yapmak için eşsiz bir alandır. Aynı zamanda bu alanda mangal yapan pek çok kimse de vardır. Denizin maviliği ile doğanın geri kalan kısmının yeşilliği bir araya gelince yeryüzündeki cennet olarak dahi tanımlanması mümkün olan bir manzara ile karşı karşıya kalınır.

Atatürk Büstü ile Simgelenen Cumhuriyet Meydanında

Ünlü Atatürk heykelinin de yer aldığı bu meydan, Samsun'un simgelerinden bir tanesidir. Aynı zamanda şehir merkezidir ve pek çok kimsenin de buluşma noktasıdır. Samsun'dan ayrılırken pek çok kimse bu heykelin bir minyatürünü hediye olarak götürmeyi dahi ister.

Samsun’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Samsun Pidesi
Kuymak
Haşhaşlı Çörek
Kıvratma
Pidelerin hası: Samsun Pidesi

Samsun pidesi, esasında Bafra ilçesinde meşhur olan bir yemektir. Kavrulmuş kıyma ile yapılan türü orijinali olmakla beraber pek çok çeşidi mevcuttur. Genelde çıtır çıtır yapısı ile ün yapmış olan bu pide, kapalı hazırlanır.

Samsuna Özgü: Kuymak

Kuymak da her öğünde yenmesi mümkün olan bir yöresel yemektir. Yapımında bol miktarda tereyağı, mısır unu ve özel kuymak peyniri kullanılır. Bu yemeğe mıhlama adı da verilir.

Vezirköprü’nün Haşhaşlı Çöreği

Haşhaşlı Çörek, Vezirköprü ilçesine has bir yiyecek olmak ile beraber Samsun'un hemen her yerinde mevcuttur. Bu çörek genelde şekerli haşhaş ile hazırlanır ve eğer taze ise denemeden Samsun'dan ayrılmak çok şey kaçırmak anlamına gelir.

Hafif Tatlar Arayana Kıvratma

Kıvratma da aşırı şekerli olmayan kuru bir tatlı türüdür. Çaya çok merakı olan Karadeniz halkının bir parçası olan Samsunlular, bu tatlıyı genellikle çayın yanında tüketirler. Yapımında genelde cevizli hamur kullanılır.

Konaklama İçin Samsun Otel Seçenekleri

Ucuz Samsun uçak bileti kullanan ziyaretçilerin nerede konaklayacakları hakkında bilgi sahibi olması gerekir. Aksi takdirde acemilik çekebilirler.

Hampton by Hilton Samsun
Şehir merkezine belirli saatlerde ücretsiz servis hizmeti sağlayan bu tesis, aynı zamanda Samsun Çarşamba Havalimanı'na olan yakınlığı ile de popülerdir. Hem makul fiyatı, hem konforu hem de temizliği yönünden bu tesis gezginlerin öncelikli tercihleri arasında her zaman için yer alacaktır.
Kerimbey Mahallesi, Işık Sk. No:2, 55330 Tekkeköy/Samsun
Sheraton Samsun
Samsun'un şehir merkezine yakın otellerinden bir diğeri ise Sheraton Samsun. Bu tesis de hem hizmet kalitesi hem de lüks konsepti ile öne çıkıyor. Bütçesi biraz daha geniş olan gezginlerin hiç düşünmeden tercih edebileceği türden bir otel.
Liman Mahallesi Ataturk Bulvari No:55, Ilkadim, 55100 Samsun
Anemon Samsun
Neredeyse şehir merkezinde yer alan bu tesis, deniz manzaralı odaları ile konuklarına eşsiz bir konaklama deneyimi yaşatmayı amaçlıyor. Hem lezzetli yemekleri, hem konumu hem de konforu ve lüksü ile Anemon Samsun beş yıldızlı hizmet vermekte.
Yenimahalle Mahallesi, Çarşamba Cd. No:52, 55080 Canik/Samsun

Samsun Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İzmir - Samsun 115,99 TL 1 Saat 40 Dakika
İstanbul - Samsun 116,49 TL 1 Saat 30 Dakika
Ankara - Samsun 116,49 TL 1 Saat
Denizli - Samsun 151,48 TL 9 Saat 45 Dakika
Bursa - Samsun 151,80 TL 6 Saat 40 Dakika
Bodrum - Samsun 156,48 TL 10 Saat 50 Dakika
Antalya - Samsun 159,99 TL 1 Saat 25 Dakika
Balıkesir - Samsun 171,48 TL 10 Saat

Samsun İçin Diğer Popüler Ulaşım Seçenekleri

07:00 5-6 Saat
Trabzon - Samsun
Otobüs Bileti
55 TL
İncele 08 Ara 2019
07:30 5-6 Saat
Sivas - Samsun
Otobüs Bileti
70 TL
İncele 08 Ara 2019
13:00 2-3 Saat
Sinop - Samsun
Otobüs Bileti
35 TL
İncele 08 Ara 2019
14:15 2-3 Saat
Amasya - Samsun
Otobüs Bileti
30 TL
İncele 08 Ara 2019
15:00 4-5 Saat
Tokat - Samsun
Otobüs Bileti
50 TL
İncele 08 Ara 2019
20:30 4-5 Saat
Ankara - Samsun
Otobüs Bileti
65 TL
İncele 08 Ara 2019

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Samsun ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Artvin'de Gezilecek Yerler: Artvin'de Nereye Gidilir?
Artvin'de Gezilecek Yerler: Artvin'de Nereye Gidilir?
14 Ekim 2019
Karadeniz’de bulunan Artvin, yemyeşil görünümü ve muhteşem dağları ile Artvin gezisi planlayanları muhteşem bir tatile çağırıyor. Artvin’de gezilmesi gereken yerlere bir göz atmadan önce, Artvin’in h
Ardahan'da Gezilecek Yerler: Ardahan'da Nereye Gidilir?
Ardahan'da Gezilecek Yerler: Ardahan'da Nereye Gidilir?
11 Ekim 2019
Doğu Anadolu Bölgesi ile Karadeniz Bölgesinin sınırlarında bulunan Ardahan, 1992 yılında Kars’tan ayrılarak Türkiye’nin 75. ili oldu. Dağları, ovaları, vadileri ve diğer doğa güzellikleri ile Ardahan’
Amasya'da Gezilecek Yerler: Amasya'da Nereye Gidilir?
Amasya'da Gezilecek Yerler: Amasya'da Nereye Gidilir?
03 Ekim 2019
Amasya Anadolu'nun eski yerleşim alanlarından biridir. Hititlerden başlayarak çeşitli uygarlıkların merkezi olmuştur. Amasya’da gezilecek bir sürü yer var. Amasya’da gezilmesi gereken yerlere bir göz
19 Mayıs'ta Rota Samsun! Peki Bu Özel Günde Nereleri Ziyaret Etmeli?
19 Mayıs'ta Rota Samsun! Peki Bu Özel Günde Nereleri Ziyaret Etmeli?
16 Mayıs 2019
19 Mayıs 1919 tarihi, Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihindeki dönüm noktalarından biridir. Atatürk’ün Samsun’a ayak bastığı tarih olan 19 Mayıs aynı zamanda “Gençlik ve Spor Bayramı” olarak kutlanmaktadır

Samsun Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (6)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%100
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
6 Değerlendirme
H*** O*** Ç***
10 Kasım Cumartesi
Gitmeden önce birkaç tane arkadaş edindim bile, gidince onlarla da görüşeceğiz bakalım
G*** M***
24 Ekim Çarşamba
Burada geçireceğiniz zamandan pişman olmayacaksınız emin olun
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Samsun Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 7.12.2019 07:46:52 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Samsun, (SZF)
SZF
TR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=44130
/
44130