1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!
Kastamonu

Kastamonu Uçak Bileti

Kastamonu Para Birimi
Türk Lirası (TRY)
Kastamonu Zaman Dilimi
GMT +3
Kastamonu Şehri En İyileri
Kanyonlar, Ilgaz Dağı, Çekme Helva
Kastamonu Hava Durumu (22 Ekim) 23°C Açık
Kastamonu Hava Durumu (23 Ekim) 25°C Güneşli

En Ucuz Kastamonu Yurtiçi Uçak Seferleri

İstanbul - Kastamonu
Türk Hava Yolları
16 Kas 2020
Malatya - Kastamonu
Türk Hava Yolları
14 Kas 2020
Ordu - Kastamonu
Türk Hava Yolları
25 Eki 2020
Samsun - Kastamonu
Türk Hava Yolları
25 Eki 2020
Adana - Kastamonu
Türk Hava Yolları
28 Eki 2020
Kayseri - Kastamonu
Türk Hava Yolları
20 Kas 2020
Erzurum - Kastamonu
Türk Hava Yolları
15 Kas 2020
Sivas - Kastamonu
Türk Hava Yolları
01 Kas 2020
Trabzon - Kastamonu
Türk Hava Yolları
26 Eki 2020
Ankara - Kastamonu
Türk Hava Yolları
25 Eki 2020
İzmir - Kastamonu
Türk Hava Yolları
12 Kas 2020
Antalya - Kastamonu
Anadolu Jet
05 Kas 2020
Elazığ - Kastamonu
Türk Hava Yolları
27 Eki 2020
Hatay - Kastamonu
Türk Hava Yolları
02 Kas 2020

En Ucuz Kastamonu Yurtdışı Uçak Seferleri

Yekaterinburg - Kastamonu
Aeroflot Russian Airlines
07 Kas 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Kastamonu Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Kastamonu Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Kastamonu Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Kastamonu Havaalanları
Ülke Kodu
TR
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Türkçe
Toplu Taşıma Fiyatı
2 TL
Yemek Fiyatı
20 TL
Alkolsüz İçecek Fiyatı
3,50 TL

Kastamonu’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Şubat
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Mayıs

Ucuz Kastamonu uçak bileti kullanarak Kastamonu'ya gitmek isteyen ziyaretçilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konulardan birisi de ziyaret ve yolculuk için en uygun zamanın hangisi olduğunu tespit etmektir. Kentin güzelliklerini yaşamak adına en uygun mevsim ilkbahar aylarıdır. Ancak yaz aylarında da yeşilliğin ve denizin tadını çıkarmak isteyen ziyaretçiler yaz mevsiminde de rahatlıkla Kastamonu'yu ziyaret edebilirler. Ayrıca kış aylarında da Ilgaz Dağı görüntüsü ile ziyaretçilerini büyülemeye devam etmektedir.

Kastamonu Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Kastamonu uçak bileti ile seyahat eden yolcular havalimanından kent merkezine gitmek için farklı ulaşım araçlarından yararlanabilmektedir.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 15 TL

Havalimanından Kastamonu kent merkezine ulaşmak için tercih edilebilecek olan ulaşım araçlarından birisi Havaş otobüsleridir. Kastamonu Havalimanı'na inen tüm uçuşlardan 20 dakika sonra havalimanından şehir merkezinin farklı noktalarına yolcu servis seferleri düzenlenmektedir. Havaş otobüslerinin havalimanından kalkış saatleri ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için havalimanın bilgilendirme panosunu kontrol edilebilir.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 2 TL

Toplu taşıma ile havalimanından Kastamonu şehir merkezine gitmek isteyen yolcular belediye otobüslerinden yararlanarak da havalimanından kent merkezine ulaşım sağlayabilmektedir.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 30 TL

Havalimanından şehir merkezine gitmek için toplu taşıma araçlarını kullanmak istemeyen ve daha rahat bir şekilde istediği noktaya gitmek isteyen ziyaretçiler için en uygun seçeneklerden birisi de taksidir. Havalimanından günün her saati kalkan taksiler sayesinde istenilen noktaya daha kısa ve konforlu bir şekilde ulaşım sağlanabilmektedir.

Araç Kiralama

Yukarıda belirtilen ulaşım seçeneklerinin yanı sıra havalimanına iniş yapan ziyaretçiler havalimanının iç hatlar terminalinde yer alan araç kiralama şirketlerinden istedikleri özelliklerde araç kiralayarak da yol

Kastamonu Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Büfe
Hediyelik Eşya
Araç Kiralama

Kastamonu'da havayolu ulaşımı için kullanılan havalimanı Kastamonu Havalimanı'dır. Kastamonu uçak bileti avantajlarından yararlanarak havayolu ile şehre seyahat eden yolcular ve farklı noktalara uçmak isteyen yolcular havalimanını kullanmaktadır.

Kastamonu Havalimanı'nın şehir merkezine olan uzaklığı 9 km olduğu için havalimanından kent merkezine 14 dakika gibi kısa bir sürede ulaşım sağlanabilmektedir.

Havalimanı iç hatlar terminali olarak tek binada hizmet vermektedir. İç hatlar terminalinde yolcular için kafe, büfeler, araç kiralama ofisleri, bebek bakım odaları, sağlık ünitesi ve kayıp eşya ofisi bulunmaktadır.

Kastamonu Havalimanında dış hatlar terminali bulunmamaktadır.

Kastamonu’ya Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Kastamonu uçak bileti avantajlarından yararlanarak Kastamonu'ya gitmek için en önemli nedenlerden birisi yörenin geleneksel lezzeti olan Banduma, Tirit ve çekme helvadır.
 2. Şehir ile özdeşleşmiş yerlerden birisi de Kastamonu Kalesidir. Mükemmel görüntüsü için bile Kastamonu'ya gidecek bir sebebiniz bulunmaktadır.
 3. Kastamonu'nun sembolü olan "Küre Dağı ve Ilgaz Dağları" aynı zamanda mutlaka görülmesi gereken yerlerdir.
 4. Kastamonu geçmişteki uygarlıkların etkisiyle bir çok tarihi yapıta ev sahipliği yapmaktadır.
 5. Pompeipolis Antik Kenti Kastamonu’nun tarihi mimarisi ile dikkat çeken yapılarından birisidir.

Kastamonu Hakkında

Karadeniz Bölgesi'nde yer alan Kastamonu’nun, bilinen tarihi, Hitit imparatorluğu ile başlamıştır. Tarihte Hititlerden sonra Frigya, Lidya, Persler gibi birçok krallığın egemen olduğu ilimiz; Büyük İskender zamanında Anadolu toprakları ile birlikte Makedon’ya ya katılmıştır.

Eski adı ‘Kastra Kommen’dir ve zamanla değişerek günümüze Kastamonu olarak gelmiştir. 1460 yılında Fatih Sultan Mehmet Sinop’la birlikte Kastamonu ilini de Osmanlı topraklarına katmıştır. Özellikle İnebolu/Kastamonu yoluyla Ankara’ya giyecek, yiyecek, para, cephane ve silah nakli yapılmıştır.

Kastamonu Batısında, Zonguldak, kuzeyde Karadeniz, doğusunda Sinop, güneydoğusunda Çorum, güney ve güneybatısında Çankırı vardır. Kastamonu da Kuzey tarafında Karadeniz, güney tarafında İç Anadolu’nun iklim görülmektedir. Yılda 20 gün kar yağar, 40 gün toprak karla kaplı olur. Küre Dağlar ve Ilgaz dağları olması sebebiyle sert havayı yumuşatmaktadır.

Kastamonu’da şive farklılığı vardır. Mesela; ‘Gabak’ diye söylenen bu kelime ‘Kabak’ demektir. Genel olarak bakıldığında ‘K’ harfi yerine ‘G’ harfi kullanılmaktadır. ‘Gaçmak’ olarak kullanılan bu kelime de ‘Kaçmak’ demektir.

Kastamonu’da geçim; ormancılık, tarım, hayvancılık ve madencilik ile olmaktadır. Maden olarak ilde; bakır ve bakırlı pirit çıkarılmaktadır. Kastamonu’nun en meşhur tarım ürünü Taşköprü ilçesinde yetişen sarımsaktır.

Son derece renkli bir şehir olan Kastamonu'ya gittiğinizde; eğlenceli kanyonları, geniş sahili ile 12 ay turizme açıktır.

Kastamonu Fotoğraf Galerisi

Kastamonu Nerede?

Kastamonu Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2 TL
Taksi
2,50 TL/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Kastamonu'da şehir içi ulaşımda kullanılan en temel ulaşım aracı belediye otobüsleridir. Şehrin tüm merkezi noktalarından geçtiği için Kastamonu halkı diğer ulaşım araçlarına göre belediye otobüsünü tercih etmektedir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Kentin farklı noktalarına onlarca sefer düzenlenen belediye otobüsleri ile ekonomik bir şekilde seyahat edilebilmektedir. Maliyet olarak daha yüksek olsa da konfor anlamında daha rahat olan taksi seçeneğinin bulunduğunu da belirtelim. Ayrıca araç kiralama seçenekleri de bulunmaktadır.

Kastamonu’da Gezilecek Yerler

Ilgaz Dağı
Kastamonu Park AVM
Kastamonu Kent Tarihi Müzesi
Hz. Pir Şeyh Şaban-i Veli Külliyesi
Ilıca Şelalesi
Doğa Keyfi İçin En Doğru Adres: Ilgaz Dağı

Ulaşımı oldukça kolay olan Ilgaz Dağı, kış sporlarını seven ziyaretçiler için geniş seçenekler sunuyor. Bozulmamış, doğal güzellikleri ile Ilgaz Dağları Kayak Merkezi ve Milli parkı 5 yıldızlı bir otel imkanları ile konaklama gibi konularda ziyaretçilerine birçok hizmet sunmaktadır.

Alışveriş mi? Kastamonu Park Alışveriş Merkezi

Alışveriş tutkunları için Kastamonu'da birbirinden farklı özelliklerde alışveriş merkezi bulunmaktadır. Bu merkezlerden birisi de şehir merkezinde yer alan Kastamonu Park Alışveriş Merkezi'dir. İçerisinde çok sayıda mağaza bulunan alışveriş merkezi, aynı zamanda ziyaretçilerinin yeme ve içme isteklerini karşılayabilecek önemli markalara ait restaurant ve kafelere de ev sahipliği yapmaktadır.

Kastamonu Kent Tarihi Müzesi

Hükümet Konağının hemen altında yer alan Kastamonu Kent Tarihi Müzesi, 1904 yılına ait Anadolu’nun ilk el yapımı konsol piyanosu, 1907 yılında; Sana-i Nefise Mektebinde dokunan 40 metrekarelik halı gibi nadir eserleri ziyaretçilerine sunmaktadır.

Hz. Pir Şeyh Şaban-i Veli Külliyesi

Birçok kişinin ziyareti ile memnun kaldığı bu külliye Kastamonu tarihini eserlerinin en önemlileri arasındadır. Külliye bünyesinde; Cami, türbe, asa suyu, şadırvan dergah evleri ve kütüphane bulunmaktadır.

Ilıca Şelalesi

Kastamonu'nun ılıca köyünde yer alan en önemli simgelerinden birisi Ilıca Şelaleleridir. 15 metre yükseklikten aşağıya dökülen bu şelale suyun döküldüğü yerde doğal havuz oluşturmaktadır. Etrafı küçük yeşilliklerle kaplı olan şelale egzotik bir görünüme sahiptir.

Valla Kanyonu

Valla kanyonu dünyanın en derin 2. Kanyonudur. Kastamonu’daki Devrekani Çayı’nın özgürlüğünü ararcasına, uzun bir zaman Küre Dağları’nı parçalamasıyla oluşan kanyondur. Kanyon oldukça uzundur fakat; tek özelliği uzun olması değil, geçit vermeyen yüksek kaya duvarları da vardır. Kanyon içinde 2 ayrı alan mevcuttur. Biri doğa tutkunlarının fotoğraf çekilmesi için, diğeri ise; rafting seven maceracılar içindir. Yalnız bu maceracıların muhakkak resmi makamlardan izin alması gerekmektedir.

Kastamonu’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Banduma
Çekme Helva
Simit Tiridi
Etli Ekmek
Kastamonu Denince Akla İlk Gelen Lezzet: Banduma

Kastamonu’nu için son derece önemli bir besin olan banduma, kentin dünyaca ün yapmış lezzetlerinden birisidir. Kastamonu uçak bileti olanakları ile sadece banduma yemek için bile dünyanın bir ucundan şehri ziyaret eden çok sayıda ziyaretçi bulunmaktadır.

Çekme Helva

Kastamonu ve tatlı denildiğine akla gelen ilk yemeklerden birisi de Çekme Helvadır. Özel tarif ve yöntemlerle hazırlanan çekme helva, lezzetinin yanı sıra zahmetli hazırlanışı ile de ün yapmıştır. Kastamonu’da çekme helva yerken bu zahmeti unutmamak ve tatlıdan keyif alarak yavaş yavaş yemek iyi olacaktır. Hakkını vermek lazım.

Enfes Tadı İle Simit Tiridi

Kastamonu'nun geleneksel lezzetlerinden birisi de Tirittir. Kastamonu Tiridini lezzeti kadar görüntüsü ile de herkesi cezp etmektedir. Ayrıca Kastamonu simidinin tadına da doyamayacaksınız.

Kente Özel Lezzet: Etli Ekmek

Hamur işi sevenlerin mutlaka tüketmesi gereken yiyeceklerden birisi de Etli ekmektir. Her ne kadar etli ekmek akla Konya’yı getirse de Kastamonu da farklı lezzet alacaksınız.

Konaklama İçin Kastamonu Otel Seçenekleri

Ucuz Kastamonu uçak bileti ile gerek iş, gerekse gezi amaçlı Kastamonu'ya giden ziyaretçiler konaklama konusunda da geniş seçeneklere sahiptir.

Gölköy Yaşam Resort
Kastamonu Havalimanı'na 15,8 km mesafede olan otelden havalimanına araçla 20 dakika gibi kısa bir sürede ulaşım sağlanabiliyor. Müşterilerine doğa ile içi içe konaklama alternafi sunan tesiste; doğa gezileri ve binicilik faaliyetleri gibi özellikler sunan otel Kastamonu uçak seyahati ile kente giden birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.
Daday yolu 5. Km. 65/A Gölköy Köyü /Kastamonu
Şahmeran Konağı
Kastamonu'nun 3 yıldızlı otellerinden birisi de Şahmeran Konağı’dır. Şehir merkezinde yer alan otelin havalimanına olan uzaklığı ise12 km civarındadır. Dokusu bozulmadan, tarihi özelliklere sahip olarak müşterilerine kaliteli hizmetler sunan otelin yemekleri oldukça lezzetlidir.
İsmailbey Mahallesi Mağara sok. No:2 Merkez /Kastamonu
Mütevelli Otel
Kastamonu Merkezde yer alan Mütevelli Otel, 3 yıldızlı otel arayan ziyaretçiler için en önemli seçeneklerden birisidir. Şehir merkezinde bulunan otel, kentin müzelerine iş ve alışveriş merkezlerine yakın konumdadır. Otel havalimanına 10 km uzaklıktadır.
Hepkebirler Mah. Cumhuriyet cd. No: 46 /Kastamonu

Kastamonu Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Kastamonu 122,99 TL 1 Saat 25 Dakika
Ordu - Kastamonu 231,82 TL 6 Saat 55 Dakika
Malatya - Kastamonu 231,82 TL 13 Saat 55 Dakika
Mardin - Kastamonu 232,82 TL 17 Saat 10 Dakika
Denizli - Kastamonu 232,82 TL 3 Saat 45 Dakika
Samsun - Kastamonu 234,74 TL 4 Saat 20 Dakika
Erzurum - Kastamonu 234,74 TL 17 Saat 45 Dakika
Kayseri - Kastamonu 234,74 TL 7 Saat 20 Dakika

Kastamonu İçin Diğer Popüler Ulaşım Seçenekleri

01:59 5-6 Saat
Amasya - Kastamonu
Otobüs Bileti
110 TL
İncele 23 Eki 2020
14:00 7-8 Saat
Zonguldak - Kastamonu
Otobüs Bileti
70 TL
İncele 23 Eki 2020
18:00 4-5 Saat
Ankara - Kastamonu
Otobüs Bileti
60 TL
İncele 23 Eki 2020
18:30 Saat
Malatya - Kastamonu
Otobüs Bileti
140 TL
İncele 23 Eki 2020
22:00 8-9 Saat
Sivas - Kastamonu
Otobüs Bileti
120 TL
İncele 23 Eki 2020
23:59 8-9 Saat
İstanbul - Kastamonu
Otobüs Bileti
120 TL
İncele 23 Eki 2020

Kastamonu Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Kastamonu uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Aeroflot Russian Airlines, Anadolu Jet, Türk Hava Yolları.
 • Kastamonu yurt içi uçak bileti ne kadar?

  Kastamonu varışlı popüler yurt içi uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Kastamonu olup, bilet fiyatı 122,99 TL'dir.
 • Kastamonu yurt dışı uçak bileti ne kadar?

  Kastamonu varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu Yekaterinburg - Kastamonu olup, bilet fiyatı 4.157,66 TL'dir.
 • Kastamonu şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?

  Yılın en uygun zamanı Şubat ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Kastamonu ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Ankara’da Yaşayıp Hafta Sonu Kaçmak İçin Güzel Rota Arayışı İçinde Olanlara 8 Harika Yer
Ankara’da Yaşayıp Hafta Sonu Kaçmak İçin Güzel Rota Arayışı İçinde Olanlara 8 Harika Yer
05 Ekim 2020
Başkent Ankara’da yaşayan kişiler hafta içi yaşadığı stres ve yoğunluğu hafta sonu atabilmenin yollarını arıyor. Ankara’da yapabileceği her türlü etkinlik ve aktiviteyi deneyen kişiler hayatlarına bir
Dünyanın En Derin 2. Kanyonu - Valla Kanyonu | Kastamonu
Dünyanın En Derin 2. Kanyonu - Valla Kanyonu | Kastamonu
24 Eylül 2020
Valla Kanyonu dünyanın en derin ikinci kanyonu olarak Türkiye’nin Kastamonu ilinde bulunuyor.  Dünyanın en derin ve geçişi en zor kanyonları arasında yer almakta. Derinliği 1,1 ve uzunluğu 12 kilometr
Sosyal Medyadan Kaçmak İsteyenlere Özel Wi-Fi’sız Rotalar
Sosyal Medyadan Kaçmak İsteyenlere Özel Wi-Fi’sız Rotalar
24 Temmuz 2020
Hayatın yoğun temposundan kaçamak yapıp hiçbir şey düşünmeden tatil yapmak isteyenlere internetsiz ve sosyal medyadan da uzak olacağınız bu 10 yeri sizin için seçtik. Kapıkırı Köyü Kapıkırı köyü
Kastamonu’nda Gezilecek Yerler: Kastamonu’nda Nereye Gidilir?
Kastamonu’nda Gezilecek Yerler: Kastamonu’nda Nereye Gidilir?
09 Temmuz 2020
Tatil ve gezi denildiğinde birçok kişi aklına ya Ege ya da Akdeniz şehirleri gelmektedir. Oysa Anadolu'da binlerce yıllık tarihleri ile ayakta kalmayı başarmış birçok kentimiz bulunuyor. Bu yazımız iç

Kastamonu Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (81)
İyi (2)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%98
%2
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
83 Değerlendirme
M*** E*** C***
23 Ağustos Perşembe
Balayı tatili için tercih etmiştik, güzel bir şehir farklı bir yapısı var
O*** T***
8 Temmuz Pazar
Muhteşem bir yer kesinlikle gidin biz arkadaş ile gitmiştik çok güzeldi
K*** H*** A***
17 Haziran Pazar
insanları ve muhteşem misafir perverlikleri bu şehri dahada güzelleştiriyor
O*** A***
15 Ekim Pazartesi
Bu haftasonu yola çıkıyorum bakalım neler beni bekliyor
D*** M***
21 Eylül Cuma
Teşekkürler tur rehberimiz çok güzel ve bilgiliydi.
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Kastamonu Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 22.10.2020 04:24:08 )

Ankara, (ESB)
ESB
TR
Kastamonu, (KFS)
KFS
TR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=54961
/ True
54961