1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!
Amasya

Amasya Uçak Bileti

Amasya Para Birimi
Türk Lirası (TRY)
Amasya Zaman Dilimi
GMT +3
Amasya Şehri En İyileri
Elma, Amasya Kalesi, Keşkek
Amasya Hava Durumu (28 Ekim) 28°C Açık
Amasya Hava Durumu (29 Ekim) 27°C Parçalı Bulutlu

En Ucuz Amasya Yurtiçi Uçak Seferleri

04 Kas 2020
Ankara - Amasya
Pegasus
14 Kas 2020
İzmir - Amasya
Pegasus
09 Kas 2020
10 Kas 2020
Adana - Amasya
Türk Hava Yolları
25 Kas 2020
03 Kas 2020
Hatay - Amasya
Pegasus
26 Kas 2020
03 Kas 2020
03 Kas 2020
17 Kas 2020
Samsun - Amasya
Anadolu Jet
05 Kas 2020
26 Kas 2020
Trabzon - Amasya
Türk Hava Yolları
06 Kas 2020
Ordu - Amasya
Anadolu Jet
31 Eki 2020

En Ucuz Amasya Yurtdışı Uçak Seferleri

16 Kas 2020
Hamburg - Amasya
Türk Hava Yolları
05 Kas 2020
Amsterdam - Amasya
Türk Hava Yolları
28 Eki 2020
Frankfurt - Amasya
Türk Hava Yolları
10 Kas 2020
Lyon - Amasya
Türk Hava Yolları
05 Kas 2020
Paris - Amasya
Türk Hava Yolları
30 Eki 2020
Kuveyt - Amasya
Qatar Airways
09 Kas 2020
Münih - Amasya
Türk Hava Yolları
30 Eki 2020
Kahire - Amasya
Türk Hava Yolları
07 Kas 2020
Bakü - Amasya
Türk Hava Yolları
08 Kas 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Amasya Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Amasya Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Amasya Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Amasya Havaalanları
Ülke Kodu
TR
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Türkçe
Toplu Taşıma Fiyatı
1,75 TL
Yemek Fiyatı
20 TL
Alkolsüz İçecek Fiyatı
4 TL

Amasya’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Ocak
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Haziran

Ucuz Amasya uçak bileti kullanarak Amasya’ya gitmek isteyen ziyaretçilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konulardan birisi de ziyaret ve yolculuk için en uygun zamanın hangisi olduğunu tespit etmektir.

Amasya Karadeniz Bölgesi'nin iklimini taşıdığı için yaz aylarında kurak, kış aylarında ise; soğuk ve yağışlı bir iklime sahiptir. Amasya’yı ziyaret etmek için en ideal zamanlar hazirandan eylüle kadar olan yaz dönemidir. Birçok festival ve şenliğe de ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca; 12-20 Haziran arasında Amasya Uluslararası Atatürk Kültür ve Sanat Festivali olmaktadır.

Amasya Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Amasya uçak bileti ile seyahat eden yolcular havalimanından kent merkezine gitmek için farklı ulaşım araçlarından yararlanabilmektedir.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 30 TL

Havalimanından şehir merkezine gitmek için taksi kullanmak gerekmektedir. Amasya Merzifon Havalimanı terminalinin yolcu çıkışlarının önünden günün her saati kalkan taksiler sayesinde istenilen noktaya daha kısa ve konforlu bir şekilde ulaşım sağlanabilmektedir. Ayrıca Amasya Merzifon Havaalanı taksilerinde 24 saat aynı tarife geçerlidir.

Araç Kiralama

Amasya Merzifon Havaalanı'na gitmek için diğer bir seçenek ise; araç kiralamadır. Müşteriler istedikleri özelliklerde araç kiralayarak da yolculuklarını tamamlayabilmektedir.

Amasya Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Amasya havayolu ulaşımı için kullanılan havalimanı Amasya Merzifon Havalimanı'dır. Amasya uçak bileti avantajlarından yararlanarak havayolu ile şehre seyahat eden yolcular ve farklı noktalara uçmak isteyen yolcular havalimanını kullanmaktadır.

Amasya Merzifon Havalimanı'nın şehir merkezine olan uzaklığı 45 km, Merzifon iline uzaklığı ise 6 km’dir. Havalimanından Amasya merkezine 50-55 dakika sürede ulaşım sağlanabilmektedir.

Havalimanında sadece iç hatlar terminali vardır ve iç hatlar terminalinde yolcular için cafe ve emanet eşya ofisi bulunmaktadır.

Amasya’ya Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Amasya uçak bileti avantajlarından yararlanarak Amasya’ya gitmek için en önemli nedenlerden birisi yörenin geleneksel lezzeti olan Amasya çöreği ve Yağlı katmerdir.
 2. Şehir ile özdeşleşmiş tarihi Kral Kaya Mezarları. sadece mükemmel görüntüsü için bile Amasya’ya gidecek bir sebep olabilmektedir.
 3. Amasya’nın sembolü olan ‘elma’nın mutlaka dalından sulu sulu yenmesi gerekir.
 4. Amasya’da bulunan ve geçmiş tarihimizi tüm canlılığıyla günümüze taşıyan medrese ve camiler görülmeye değer.
 5. Gündüz güneş ışığında, gece ay karanlığında gözlere şenlik yaşatan ve duygusal anlamda uzaklara götüren evleri için Amasya kesinlikle gezilmelidir.

Amasya Hakkında

Karadeniz Bölgesi'nde yer alan Amasya, 7 ilçesi, 20 beldesi, 349 köyü olan aynı zamanda dünyanın en eski şehirlerinden birisi olma özelliğini taşır. Eski adı ‘Amaseia’dır. Coğrafi konum olarak; doğusunda Tokat ilinin Erbaa ilçesi, kuzeyinde Samsun, batısında ise; Çorum bulunmaktadır.

Ayrıca tarihinde şehzadelerden ve krallardan bahsedilmektedir. Venedik görüntüsüne sahip evleri ve ırmağı ile tam bir görsel şölen yaşayacağınız şehirdir Amasya.

Amasya, gecesi ayrı gündüzü ayrı güzel bir şehirdir. Tarihten birçok parçayı da halen içinde yaşatmaktadır. Müzelerindeki mumyaları, mağaraları, merkezinde saat kulesi ve türkülere bile konu olmuş dağları ile antik kenttir.

Eğer Türkiye’de gezmek görmek istediğiniz yerler diye listeniz varsa Amasya kesinlikle bu listenin başında yer almalıdır.

Amasya Fotoğraf Galerisi

Amasya Nerede?

Amasya Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
1,75 TL
Taksi
3 TL/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Amasya küçük bir şehir merkezine sahip olduğundan şehir içi ulaşımda halk otobüsleri ve minibüsler kullanılan en temel ulaşım araçlarıdır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Amasya’nın Merzifon ilçesinde bulunan havalimanından şehir merkezine ulaşım için DDM tur taşımacılık şirketinin servisleri hizmet vermektedir. Bu hizmet; havaalanına hem gidiş hem de dönüş içinde geçerlidir. Şehir merkezine yaklaşık olarak 40 km uzaklıkta olan merkeze yolculuk hemen hemen 1 saat sürmektedir. Hem şehri gezebilmek hem de havalimanına konforlu bir şekilde gidebilmek için ise; en ideal çözüm araba kiralamaktır.

Amasya’da Gezilecek Yerler

Kral Kaya Mezarları
Amasya Kalesi
Amasya Arkeoloji Müzesi
Ferhat Su Kanalı
Boraboy Gölü Tabiat Parkı
Amasya Buradan İzlenmeli: Kral Kaya Mezarları

Ulaşımı yorucu olmayan merdivenlerden çıkılarak olmaktadır. Toplam 5 tane kaya mezarı ve Osmanlı döneminin ardında bıraktığı izlerle bir hamam bulunmaktadır. Ayrıca buradan Amasya’nın tüm güzellikleri detaylı bir şekilde görülmektedir. Özellikle de Amasya’nın otantik evleri arasından usulca akan Yeşilırmak. Bu bölgede bulunan çay bahçelerinde dinlenmek ve manzara eşliğinde sıcak çay yudumlamak, bedensel ve zihinsel rahatlık sağlayacaktır. Kral Kaya Mezarları aşağıdan bakıldığında da gözleri dolduran bir manzara olacaktır. Ayrıca; gece ışıklandırma olduğu zaman daha farklı ve mükemmel olan bu tarihi yapıt muhakkak gezilip görülmelidir.

Yıkılmayan Tarih: Amasya Kalesi

Harşena Dağı/Kalesi olarak da bilinmektedir. Tarihte birçok mücadeleye ev sahipliği yapmış ve çok sayıda el değiştirmiştir. Persler, Romalılar, Bizanslılar tarafından saldırıya uğrayan kare tahrip olmuş ve yeniden inşa edilmiştir. Oldukça yüksek olan bu kaleye merdivenlerle çıkılmakta ve aşağıdaki güzel manzaraya şahit olunmaktadır.

Amasya Arkeoloji Müzesi

Amasya merkezde bulunan ve 1925 yılında sultan II. Beyazıt döneminden başlayan arkeolojik eserlerle İslami Devir mumyaları bir araya getirilmiş ‘Müze Deposu’ oluşturulmuştur. 11 ayrı medeniyete ait arkeolojik; sikke, el yazması, mühür ve mumyalar olmak üzere yaklaşık olarak, 24 bin civarında eserleri ile bölgenin en modern ve en zengin müzesi olmuştur. Müze 3 kattan oluşmaktadır. Çeşitlilik yönünden de oldukça geniş olan müzede; heykeller, lahitler, Selçuklu dönemi kapısı, Hint Tanrı heykelciği, Roma seramikleri, ziynet eşyaları, silahlar, sedef sandıklar, saatler, kandiller, bir çok çağa ait yapıtlar ve Osmanlı dönemine ait lambalar gibi tarihin yansımaları bulunmaktadır.

Ferhat Su Kanalı

Birçok kişinin bildiği, hikayeleri dilden dile dolaşan, efsanevi aşıklardan Ferhat ve Şirin’den isim alan bu kanal Erken Roma dönemine ait, Antik Amasya kentin su ihtiyacını gidermek için, kayalar oyulup tüneller açılarak, bazı yerlerine duvar örülerek, arazi eğilimine uygun açılmış kanallardır. 6 km uzunluğundadır ve Ferhat dağının eteklerinde bulunmaktadır. Ferhat’ın Şirin’e duyduğu aşk ve kavuşmaları için uğraşarak açtığı kanallar tabi bu uğurda can vermesi, kavuşamamaları olarak anlatılan hikaye Amasya Ferhat Su Kanalı’nın ziyaretlerini da arttırmaktadır. Merakını gidermek isteyen herkes gidip görmelidir.

Boraboy Gölü Tabiat Parkı

Doğa harikası olarak nitelendirilebilecek Boraboy Gölü Taşova ilçe sınırları içinde yer almaktadır. Küçük bir akarsuyun, etraftan gelen yıkıntılar ile tıkanması sonucu meydana gelmiştir bu sebeple doğal bir set gölü de denilebilir. Etrafı ise; sedir, kestane, kayın ve sarıçam ağaçlar ile çevrilidir ve göl zümrüt yeşili rengindedir. Ayrıca; Ormanlık alan içinde konaklama yapılabilmesi için, bungalov tipi ev, kamp ve piknik alanları bulunmakta, yanı sıra eşsiz manzara eşliğinde dinlenmek için de kafeterya vardır. Boraboy gölüne ulaşımda kolaydır. Belediye araçlarının düzenli seferi bulunmaktadır. Muhakkak gidilip görülmesi gereken saklı cennette denilebilir.

Amasya’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Elma
Amasya Çöreği
Keşkek
Baklalı yaprak sarma
Amasya Denince Akla İlk Gelen Lezzet: Elma

Amasya’nın ekonomisi açısından son derece önemli bir besin olan elma, kentin dünyaca ün yapmış sulu sulu lezzetlerinden birisidir. Amasya uçak bileti olanakları ile sadece elma yemek ve satın almak için bile dünyanın bir ucundan şehri ziyaret eden çok sayıda ziyaretçi bulunmaktadır.

Amasya Çöreği

Adını bile kendi şehrinden alan bu yemeğin ana malzemesi ceviz ve haşhaştır. Yumuşacık hamur açımı ve cevizin haşhaşla buluşması ile damaklara şenlik katan bu çörek mutlaka denenmelidir.

Her Yörede Farklılık Gösteren Lezzet: Keşkek

Hemen hemen her yörede farklı tarif ve pişirme teknikleri ile sofralara gelen keşkek Amasya ilimizde; iri yarma ve koyun budunun eşlik etmesi ile hazırlanmaktadır. Ayrıca; keşkek için Amasya’da yanına çemen de ilave etmek makbuldür.

Baklalı Yaprak Sarması

Mutfakların en sevilen yemeği diyebileceğimiz yaprak sarmayı bu kez içine bakla konulmuş haliyle deneyin. İç harcına, bakla katılarak yapılan bu yemeğin bir de pişme sürecinde üstüne kaburga sıralanmaktadır.

Bat yemeği

Önce adı ile dikkat çeken bu yemek Tokat ilimizin de gözde yemeğidir. Bulgur, ceviz, yeşil mercimek, soğan ve salça ile yapılan, yanında da salamura asma yaprağı ile yemelere doyulamayacak, farklı bir lezzet.

Konaklama İçin Amasya Otel Seçenekleri

Ucuz Amasya uçak bileti ile gerek iş, gerekse gezi amaçlı Amasya’ya giden ziyaretçiler konaklama konusunda da geniş seçeneklere sahiptir.

Simre Hotel
Amasya Merkezde yer alan Simre Hotel, tarihi dokuya uygun, 3 yıldızlı 20 standart 4 süit odası mevcuttur. Tüm odalarda, merkezi ısıtma ve soğutma bulunmaktadır. Ayrıca; tesise ait otopark, 24 saat resepsiyon hizmeti, kuru temizleme gibi hizmetler de sunulmaktadır. 60 kişi kapasiteli kapalı restoranı bulunmaktadır. Otel Merzifon havalimanına yaklaşık 50 km’lik mesafededir.
Hatuniye Mah. Hazeranlar sok. no: 44
Hasırcı Konakları
Amasya’nın 3 yıldızlı otellerinden birisi de Hasırcı Konakları’dır. Nehir kıyısında olması sebebiyle hem sabah ışıklarında hem de şehrin gece ışıklandırılmasında harika bir görsellikle baş başa olunacak bir oteldir. Tarihi, otantik yapısıyla da ilk tercihler arasında yer alacak bir dinleme alanıdır. Hasırcı Konakları Amasya otogarına 3 km, Merzifon havalimanına 50 km’dir. Müşterilerine kaliteli hizmetler sunan otelin yemekleri oldukça lezzetlidir.
Hatuniye Mahallesi Hazeranlar sk. No: 53
Lalehan Otel
Amasya’nın bir doğa harikası olan, antik evler arasından akan, Yeşilırmak kenarına konumlanmış nehir ve dağ manzarası ile doğal ortam sunan Lalehan otel müşterilerine en kaliteli hizmeti sunmaktadır. Müşterilerine, ev yapımı reçel ve peynirlerle lezzetli bir açık büfe kahvaltı ikramı yapmaktadır. Ayrıca; Amasya mutfağının eşsiz lezzetlerini de sunmaktadır. Odalarda mini barlar mevcut ve yanı sıra bazı odalarda spa küveti bulunmaktadır. Doğa ile beraber değişik ikramlar sunan otel Amasya uçak seyahati ile kente giden birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.
Pirinççi mah. Mehmet Paşa Cad. no: 31

Amasya Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Amasya 136,99 TL 1 Saat 15 Dakika
Ankara - Amasya 209,98 TL 13 Saat 30 Dakika
Konya - Amasya 212,98 TL 12 Saat 35 Dakika
İzmir - Amasya 219,98 TL 10 Saat 5 Dakika
Balıkesir - Amasya 222,98 TL 8 Saat 25 Dakika
Kayseri - Amasya 227,98 TL 12 Saat 10 Dakika
Uşak - Amasya 229,91 TL 3 Saat 35 Dakika
Çanakkale - Amasya 229,91 TL 3 Saat 40 Dakika

Amasya İçin Diğer Popüler Ulaşım Seçenekleri

01:15 5-6 Saat
Ankara - Amasya
Otobüs Bileti
60 TL
İncele 29 Eki 2020
08:30 2-3 Saat
Samsun - Amasya
Otobüs Bileti
30 TL
İncele 29 Eki 2020
09:30 2-3 Saat
Tokat - Amasya
Otobüs Bileti
30 TL
İncele 29 Eki 2020
13:00 4-5 Saat
Sivas - Amasya
Otobüs Bileti
60 TL
İncele 29 Eki 2020
14:30 5-6 Saat
Kayseri - Amasya
Otobüs Bileti
90 TL
İncele 29 Eki 2020
20:00 10-12 Saat
İstanbul - Amasya
Otobüs Bileti
110 TL
İncele 29 Eki 2020

Amasya Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Amasya uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Anadolu Jet, Klm, Pegasus, Qatar Airways, Tarom, Türk Hava Yolları.
 • Amasya yurt içi uçak bileti ne kadar?

  Amasya varışlı popüler yurt içi uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Amasya olup, bilet fiyatı 136,99 TL'dir.
 • Amasya yurt dışı uçak bileti ne kadar?

  Amasya varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu Hanover - Amasya olup, bilet fiyatı 867,90 TL'dir.
 • Amasya şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?

  Yılın en uygun zamanı Ocak ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Amasya ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Kastamonu’nda Gezilecek Yerler: Kastamonu’nda Nereye Gidilir?
Kastamonu’nda Gezilecek Yerler: Kastamonu’nda Nereye Gidilir?
09 Temmuz 2020
Tatil ve gezi denildiğinde birçok kişi aklına ya Ege ya da Akdeniz şehirleri gelmektedir. Oysa Anadolu'da binlerce yıllık tarihleri ile ayakta kalmayı başarmış birçok kentimiz bulunuyor. Bu yazımız iç
Amasya'da Gezilecek Yerler: Amasya'da Nereye Gidilir?
Amasya'da Gezilecek Yerler: Amasya'da Nereye Gidilir?
03 Ekim 2019
Amasya Anadolu'nun eski yerleşim alanlarından biridir. Hititlerden başlayarak çeşitli uygarlıkların merkezi olmuştur. Amasya’da gezilecek bir sürü yer var. Amasya’da gezilmesi gereken yerlere bir göz
Şehzadeler Şehri Amasya'da Tarih ve Kültür
Şehzadeler Şehri Amasya'da Tarih ve Kültür
16 Haziran 2017
Orta Karadeniz Bölgesi’nde bulunan Amasya, yaklaşık 7000 yıllık tarihe sahip bir şehir. Tarih boyunca Hititler’den Frigler’e, Persler’den Romalılar’a, Selçuklular’dan Osmanlılar’a kadar birçok önemli
Balayı Seyahati İçin 7 Tatil Destinasyonu
Balayı Seyahati İçin 7 Tatil Destinasyonu
07 Mayıs 2017
Yaz aylarının yaklaşması ile birlikte düğün sezonu yavaş yavaş başlıyor. Dünya evine giren, mutluluklarını ve aşklarını resmiyete döken çiftler, düğün öncesi ve düğün sonrası pek çok hazırlık için koş

Amasya Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (51)
İyi (40)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%56
%44
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,6
91 Değerlendirme
A*** B***
29 Eylül Cumartesi
Herşey çok güzeldi ,teşekkür ederiz sevgilimle çok keyif aldık
B*** G***
16 Temmuz Pazartesi
Tatil de gitmiştim bizim memleket diye demiyorum gerçekten çok güzel bir şehir
Ş*** Ç***
18 Haziran Pazartesi
Biraz küçük olduğundan mıdır bilmiyorum ama benim içim daralıyor bu memlekette.
G*** K***
10 Kasım Cumartesi
Gerçekten anlatılamayacak kadar güzel ve kaliteli bir şehir
H*** E***
11 Kasım Pazar
Herşey çok keyifliydi tur ile giitmiştik keyif aldık
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Amasya Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 28.10.2020 04:51:39 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Amasya, (MZH)
MZH
TR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=68293
/ True
68293