1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin Tekrar Dene

Tokat Uçak Bileti

21 Ekim
Bugün
Bulutlu
16°C
22 Ekim
Yarın
Bulutlu
16°C
23 Ekim
Çarşamba
Çoğunlukla Bulutlu
16°C
Para Birimi
Türk Lirası (TRY)
Zaman Dilimi
GMT +3
Tokat Şehri En İyileri
  • Karadeniz İklimi
  • Tokat Kalesi
  • Tokat Kebabı
Tokat
Üzgünüz, Tokat için en uygun fiyatı bulamadık.
En uygun fiyat için seferi yukarıdan sorgulayabilir veya aşağıdaki alternatif ulaşım seçeneklerini tercih edebilirsiniz.

Tokat İçin Diğer Popüler Ulaşım Seçenekleri

02:30 6-7 Saat
Ankara - Tokat
Otobüs Bileti
90 TL
İncele 22 Eki 2019
09:30 3-4 Saat
Amasya - Tokat
Otobüs Bileti
30 TL
İncele 22 Eki 2019
11:00 4-5 Saat
Samsun - Tokat
Otobüs Bileti
50 TL
İncele 22 Eki 2019
11:00 5-6 Saat
Malatya - Tokat
Otobüs Bileti
75 TL
İncele 22 Eki 2019
11:30 4-5 Saat
Kayseri - Tokat
Otobüs Bileti
60 TL
İncele 22 Eki 2019
15:45 2-3 Saat
Sivas - Tokat
Otobüs Bileti
25 TL
İncele 22 Eki 2019

Tokat Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Tokat Havaalanları
Ülke Kodu
TR
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Türkçe
Toplu Taşıma Fiyatı
2,10 TL
Yemek Fiyatı
20 TL
Alkolsüz İçecek Fiyatı
5 TL

Tokat’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Aralık
En Ucuz Gün
Pazartesi
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Temmuz

Tokat içerisinde hem İç Anadolu hem de Karadeniz Bölgesi iklimleri etkilidir. Bu nedenle kış ayları oldukça soğuk geçmekle birlikte, yaz ayları sıcak ve hafif serin geçer. Turistik amaçlarla gitmek isteyenler yaz mevsimini tercih edebilirler. Tokat İstanbul arası uçakla kaç saat diye merak eden bireyler, hava şartlarına bağlı olarak yaz aylarında daha çabuk ulaşım sağlayabilirler.

Vadi ve yamaçlar üzerinde yer alan bir il olması nedeniyle, kış mevsiminde çok fazla turist ağırlamaz. Daha çok ilkbahar ve yaz aylarında kalabalık olduğunu söylemek mümkündür. Yaz mevsimi olduğu kadar ilkbahar mevsiminde de gezilebilir. Gezi tarihlerine göre Tokat İstanbul uçak biletleri daha fazla sefer ayarlamaktadır. Elbette buna göre rağbetin artması sonucunda Tokat İstanbul uçak bileti fiyatları da değişiklik göstermektedir.

Tokat Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Tokat Havalimanı'ndan şehir merkezine geçmek isteyen yolcular, farklı birçok alternatif ile yolculuklarına devam edebilirler. THY ya da Pegasus gibi farklı şirketlerle uçan ve Tokat'a ulaştıktan sonra merkeze de aynı konforla geçmek isteyen yolcular bir zorluk yaşamayacaktır.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 2,10 TL

Büyükbağlar Köyü istikametinde giden tüm otobüslerle havalimanı ve merkez arası ulaşım mümkündür.

Havalimanı Servisleri

Tokat Havalimanı'ndan servis hizmeti bulunmamaktadır.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 60 TL

Tokat'ta taksi sıklıkla kullanılan bir ulaşım seçeneğidir ve kolaylıkla Tokat merkezinden havalimanına geçilebilir.

Araç Kiralama

Havalimanındaki araç kiralama bayileri ile görüşülerek belirli bir süre için araç alınabilir ve merkeze kolayca ulaşım sağlanabilir.

Tokat Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Şehir merkezinden yalnızca 19 km uzaklıkta yer alan Tokat Havalimanı, 1993 senesinden beri hizmet vermektedir. Yaklaşık 15-18 dk içerisinde kolaylıkla ulaşılabilmesi ile uçak yolculuğu Tokatlılar için çok uygundur. Büyükbağlar köyü yolundan geçen her otobüs ve benzeri araçla havalimanına kolayca gidilebilir.

Tokat Havalimanı'nda zaman geçirmek için oldukça elverişli yerler bulunur. Dinlenme salonlarında uçağın kalkış saati beklenebilir ya da restoranlarında yemek yenebilir. Aynı zamanda alışveriş için bulunan mağazalar da ziyaret edilebilir. Tokat Havalimanı'ndan sonra yolculuğuna özel araçla devam etmek isteyenler araç kiralama hizmetlerinden faydalanabilirler. Havalimanında araç kiralama firmalarının bayileri bulunmaktadır. Tokat en ucuz uçak bileti aramalarında her sezon bir kampanyaya rastlanabilir. Böylelikle Tokat'a hava yolu ile konforlu bir şekilde ulaşım sağlanabilir. En çok rağbet görenlerden Tokat İstanbul uçak bileti için de birçok sefer bulunmaktadır.

Tokat’a Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Tokat'ın 900 yıllık bir geçmişe sahip olduğunu kanıtlayan çok fazla tarihi kalıntı ve yapı bulunmaktadır. Tarihini yerinde keşfetmek için kültürel bir Tokat gezisi düzenlenebilir. Her yıl birçok insan bu yerleri görmeye gelmek için Tokat uçak bileti Pegasus ve diğer şirketlerin kampanyalarını yakalamaya çalışır.
  2. Tokat, tarihi dokusu kadar yeşil alanları ile de dikkat çeker. Karadeniz Bölgesi şehri olmanın etkisini doğal alanları ile gösterir. İnsanlar güzel havalarda Tokat'ın doğal güzelliklerini doyasıya yaşamak için aileleri ile dışarı çıkarlar.
  3. Tokat'ın yine Karadeniz Bölgesi etkisi ile sahip olduğu çok lezzetli yöresel tatları bulunmaktadır. Hem yemekleri hem de tatlıları yerinde denemek için bir gezi düzenlenmeli ve en ucuz Tokat uçak bileti fırsatları yakalanmalıdır.
  4. Tokat içerisinde geniş ve bol alternatifli bir ulaşım ağı mevcuttur. Bu alternatifler ile kolayca Tokat'ın her yeri gezilebilir. Tokat uçak bileti rezervasyon işlemleri sonrasında gerekecek her ulaşım seçeneğinde kolay bir yol bulunacaktır. Merkezden havalimanına geçmek de kolaydır.
  5. Tokat'ın yöresel ürünlere ağırlık vermesi sonucunda çok fazla yerel dükkan ve tezgah açılmıştır. Tokat halkı, ekonomik fiyatlarla çok güzel ürünler satmaktadır.

Tokat Hakkında

Bizans dönemlerinden kalan eski adı Kahcun ile de bilinen Tokat, Türkiye'nin Karadeniz Bölgesi'nde yer alan bir şehridir. Güneyinde Sivas, batısında Amasya ve kuzeyinde Samsun şehirleri yer almaktadır. Hem tarihi hem de doğal güzellikleri içerisinde bulundurması ile gezilmeye değer bir şehrimizdir. Bu nedenle Tokat uçak bileti alınarak bir tatil planlaması gerçekleştirilebilir. Uygun tarihler ve sezonlara göre erkenden alınacak Tokat uçak bileti çok daha uygun gelecektir.

Hititler, Frigler, Bizanslılar, Selçuklular ve Osmanlılar bu topraklarda yaşamını sürdürmüştür. 900 yıllık tarihi bir geçmişe sahip olmasından dolayı, içerisinde birçok tarihi yapı ve kalıntı da barındırır. Bu yapıları yerinde görmek ve tarihi yerleri keşfetmek isteyenler Tokat ucuz uçak bileti bakarak seyahatlerini planlamaya başlayabilirler. Her yapıda eski imparatorluklardan izler bulunmaktadır.

Bakırcılıktan yazmacılığa, el dokumacılığından demirciliğe kadar birçok zanaatın da yuvasıdır. Tokat içerisinde insanlar hem hayvancılık hem de tarımla geçinirken, bir kısım yerlisi de el sanatları ile geçimini sürdürür. Tokat ilinde çok doğal ve temiz atmosfere sahip alanlar da bulunmaktadır. Yılın mevsimsel açıdan uygun zamanlarında bu doğal alanların da tadı çıkarılmalıdır. Tokat uçak bileti THY veya diğer havayolu şirketlerinden bakılarak bu şehirdeki güzellikler görülebilir. Şehrin farklı mevsimlerine bağlı olarak Tokat uçak bileti fiyatları da değişiklik gösterecektir.

Tokat Fotoğraf Galerisi

Tokat Nerede?

Tokat Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2,10 TL
Taksi
3 TL/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Hem her noktaya ulaştırabilmesi hem de ekonomik olması sebebiyle belediye otobüsler Tokat'ın en popüler ulaşım aracıdır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Taksiler, araç kiralama firmaları ve dolmuşlar ile de ulaşım sağlanabilir. Dolmuşlar her ilçe ve köy için bulunmamaktadır.

Tokat’da Gezilecek Yerler

Ballıca Mağarası
Sulusaray Antik Kenti
Kaz Gölü
Mahperi Hatun Kervansarayı
Sulusaray Kaplıcaları
Yüzyılların Şahidi Olan Tarihi Değer: Ballıca Mağarası

Toplam 3,5 milyon yıl içerisinde oluşumunu tamamlayan Ballıca Mağarası, dünyanın 8. harikası olarak kabul edilir. Tokat merkezine yaklaşık 28 km uzaklıktadır. Ballıca köyü içerisinde yer alan bir mağaradır. Eski zamanlardan beri uygarlıklar için sığınak işlevini görmüştür. Bugün de ziyaretçilerin gezmesi için açıktır.

Antik Dokusuyla Mutlaka Görülmesi Gereken Sulusaray Antik Kenti

Roma dönemine ait olan bu eşsiz antik kentin  1. yy'da yapıldığı bilinmektedir. Kültür Bakanlığı tarafından korumaya alınan antik kent içerisinde birçok saray, yol ve kalıntı bulunmaktadır. Ziyaretçileri için gezilmek üzere açık olmakla birlikte, restore çalışmaları adına periyodik olarak kapatılmaktadır.

Doğal Güzelliğiyle Hayran Bırakan Kaz Gölü

Tokatlıların ve gelen turistlerin çevresinde zaman geçirmeyi çok sevdiği Kaz Gölü, doğal görünümü ve dokusu ile hayran bırakıyor. Konum olarak Üzümören Kasabası'nın Çiftlik Köyü'nde yer alıyor. Gölün sonunda yer alan gözetleme kulesinden değişik kuş türleri izlenebilir. Özellikle İstanbulluların uğrak yeri olmakla birlikte, yazın Tokat İstanbul uçak seferleri çok yoğun olmaktadır.

Selçuklu Devleti'nin Değerlerinden Mahperi Hatun Kervansarayı

Önemli Selçuklu Sultanı olan Alaaddin Keykubat'ın annesi Mahperi Hatun için yaptırdığı Mahperi Hatun Kervansarayı, eşsiz dokusunu bugünlere dek korumayı başarmıştır. Tarihi İpek Yolu'nun üzerinde bulunması önemini arttıran diğer bir etkendir. Bugün ise ziyaretçilerin gezmesi için müze olarak kullanılmaktadır.

Sağlık Turizmi İçin Bir Değer: Sulusaray Kaplıcaları

Şifalı kaplıca suları ile isteyenler için sağlık turizmi hizmetleri sunan Sulusaray Kaplıcaları, oldukça gelişmiş bir tesistir. Sulusaray ilçesinde yer alan bu kaplıca, özellikle kış mevsiminde çok yoğun olmaktadır. Tokat İstanbul uçuş süresi sonrasında bu ilçeye ulaşmak için de zaman gerekmektedir. Merkeze 60 km mesafede yer alır.

Tokat’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Tokat Kebabı
Bakla Dolması
Gendüme Çorbası
Cevizli Çörek

Tokat'a gelen herkesin, meşhur Karadeniz lezzetlerini tatmadan dönmemesi gerekir. Eşsiz lezzetler mutlaka en iyi restoranlarında denenmelidir:

En Meşhur Akşam Yemeği Olarak Tokat Kebabı

Karışık olarak kuzu etlerinden hazırlanan bu yemek, Tokat'a has bir pişirme yöntemi ile hazırlanır ve akşam yemeklerinin vazgeçilmezi haline gelir.

Sebze Yemeklerinde En İyisi: Bakla Dolması

Bakla yemeğinin oldukça farklı bir hal aldığı bu dolma çeşidi, birçok Tokat restoranının ikramı olarak da gelmektedir. Tokat evlerinin en sık pişirdiği yemeklerden birisidir.

Her Öğün İçin İdeal Bir Seçim Olan Gendüme Çorbası

İçerisinde kuzu eti ve birçok sebzeyi barındıran bu lezzet, kahvaltılarda dahi tercih edilir. Oldukça besleyici ve doyurucudur.

Tatlılarda Doyurucu Bir Seçenek: Cevizli Çörek

Akşam yemeklerinden sonra çay ya da kahve ile birlikte ikram edilen cevizli çörek, Tokat'ın en çok sevilen tatlarından birisidir. Aynı zamanda birçok restoranın da ikramı olarak gelir.

Kabağın En Leziz Hali Kabak Kavurması

Kabağı hiç kavurarak yemediyseniz, mutlaka Tokat'a gelin ve bu haliyle deneyin. Çok lezzetli olan kabak kavurması, meze olarak da tüketiliyor.

Konaklama İçin Tokat Otel Seçenekleri

Ucuz Tokat uçak bileti aldıktan sonra konaklama için de farklı otel seçeneklerini araştırabilirsiniz. Tokat’ta her bütçeye hitap eden otel seçenekleri bulunmaktadır.

Çavuşoğlu Tower Hotel
Özellikle Tokat İstanbul uçuş süresi konusunda zamanla yarışan turistler için konumu ve imkanları ile en iyi Tokat tesislerinden birisidir.
G.O.P Bulvari Yarahmet Mah.No:172 A, Tokat 60200
Grand Ali'N Hotel
Diğer Tokat otelleri gibi imkanları ve konumu itibariyle oldukça elverişli bir konaklama tesisidir. Tokat İstanbul uçak saatleri ve seferlerine göre bu otel de konaklama için kolayca ulaşılabilir noktada yer alır.
Yeniyurt Mahallesi, Vali Zekai Gümüşdiş Blv. No:40, 60100 Tokat Merkez/Tokat
Dedeman Otel Tokat
4*
Karşıyaka Mahallesi, Orhangazi Cd. No:15, 60230 Tokat Merkez/Tokat

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Tokat ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Eski Ramazanlara Yolculuk: Karagöz ve Hacivat’ın Hikayesi
Eski Ramazanlara Yolculuk: Karagöz ve Hacivat’ın Hikayesi
15 Mayıs 2018
Gündelik yaşantıya fazla odaklanıp birçok geleneğimizi unutmaktayız. Bunlardan birkaçı da Ramazan gelenekleri. Birçok insan eski Ramazanların özlemini çekiyor. Her sene büyük bir heyecanla Ramazan ayı
Kurban Bayramında Sofralarımızı Donatacak 5 Yöresel Lezzet
Kurban Bayramında Sofralarımızı Donatacak 5 Yöresel Lezzet
10 Eylül 2016
Midemizi önemseyen ve ağzının tadını bilen bir toplum olarak Kurban Bayramı’nın gelmesini içten içe ayrı bir sevinçle karşılarız. İbadetlerin yerine getirilmesiyle manevi rahatlık yaşanırken, diğer ya
Organik Lezzet Sevenler İçin 10 Organik Türk Lezzeti
Organik Lezzet Sevenler İçin 10 Organik Türk Lezzeti
10 Haziran 2016
Organik gıdalar, bitkisel ve hayvansal olarak iki gruba ayrılır. Organik ürünlerin üretiminde kimyasal hiçbir madde kullanılmaz. Günümüzde gıda ürünlerinde yapay gübreler, hormonlar, antibiyotikler, k
Karadeniz Seyahatlerinizde Tatmanız Gereken 10 Özgün Lezzet
Karadeniz Seyahatlerinizde Tatmanız Gereken 10 Özgün Lezzet
29 Mayıs 2016
Uçsuz bucaksız yeşilliklerle dolu doğası ile Karadeniz’in insanı kendine çeken değişik bir havası var. Bu denli kendine has doğa güzelliklere sahip bir başka yöre bulmak epey zordur… Yayları, yazın o

Tokat Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (6)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%100
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
6 Değerlendirme
Ş*** C*** K***
22 Ekim Pazartesi
Gitmeseniz daha iyi gibi ama yine de siz bilirsini
M*** K*** Ö***
21 Ekim Pazar
Bir daha dünyaya gelsem basra da yaşamak isterim herhalde
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Tokat Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 21.10.2019 06:33:48 )

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=25249
/
25249