1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!
Nevşehir

Nevşehir Uçak Bileti

Nevşehir Para Birimi
Türk Lirası (TRY)
Nevşehir Zaman Dilimi
GMT +3
Nevşehir Şehri En İyileri
Balon Turları, Göreme Açık Hava Müzesi, Kömbe
Nevşehir Hava Durumu (28 Eylül) 30°C Açık
Nevşehir Hava Durumu (29 Eylül) 29°C Sağanak Yağmur

En Ucuz Nevşehir Yurtiçi Uçak Seferleri

İstanbul - Nevşehir
Türk Hava Yolları
25 Eki 2020
Şanlıurfa - Nevşehir
Türk Hava Yolları
25 Eki 2020
Ankara - Nevşehir
Türk Hava Yolları
27 Eki 2020
İzmir - Nevşehir
Türk Hava Yolları
25 Eki 2020
Bodrum - Nevşehir
Anadolu Jet
21 Eki 2020
Konya - Nevşehir
Türk Hava Yolları
15 Eki 2020
Adana - Nevşehir
Türk Hava Yolları
25 Eki 2020
Diyarbakır - Nevşehir
Türk Hava Yolları
27 Eki 2020
Kayseri - Nevşehir
Anadolu Jet
25 Eki 2020
Hatay - Nevşehir
Türk Hava Yolları
27 Eki 2020
Sivas - Nevşehir
Türk Hava Yolları
25 Eki 2020
Antalya - Nevşehir
Anadolu Jet
27 Eki 2020
Gaziantep - Nevşehir
Türk Hava Yolları
27 Eki 2020
Kahramanmaraş - Nevşehir
Türk Hava Yolları
03 Eki 2020

En Ucuz Nevşehir Yurtdışı Uçak Seferleri

Stuttgart - Nevşehir
Türk Hava Yolları
02 Eki 2020
Frankfurt - Nevşehir
Türk Hava Yolları
27 Eki 2020
Amsterdam - Nevşehir
Türk Hava Yolları
24 Eki 2020
Köln - Nevşehir
Türk Hava Yolları
06 Eki 2020
Viyana - Nevşehir
Türk Hava Yolları
01 Eki 2020
Hamburg - Nevşehir
Türk Hava Yolları
26 Eki 2020
Dusseldorf - Nevşehir
Türk Hava Yolları
02 Eki 2020
Basel - Nevşehir
Türk Hava Yolları
29 Eyl 2020
Cenevre - Nevşehir
Türk Hava Yolları
02 Eki 2020
Lyon - Nevşehir
Türk Hava Yolları
20 Eki 2020
Londra - Nevşehir
Türk Hava Yolları
28 Eyl 2020
Paris - Nevşehir
Türk Hava Yolları
16 Eki 2020
Berlin - Nevşehir
Türk Hava Yolları
12 Eki 2020
Bakü - Nevşehir
Türk Hava Yolları
01 Eki 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Nevşehir Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Nevşehir Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Nevşehir Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Nevşehir Havaalanları
Ülke Kodu
TR
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Türkçe
Toplu Taşıma Fiyatı
2,25 TL
Yemek Fiyatı
20 TL
Alkolsüz İçecek Fiyatı
8 TL

Nevşehir’e Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Kasım
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Nisan

Nevşehir’e gitmek isteyenlerin dikkat etmesi gereken konulardan birisi de ziyaretin zamanıdır. Karasal iklim hakim olduğundan kışları kar yağışı, yazları ise çarpan bir yaz sıcaklığı olacağından ilkbahar ve sonbahar oldukça ideal zamanlardır. Nisan aylarında bölgedeki doluluk kapasitesi %100’e yakın bir hal alır.

Kentin biraz daha sessizleştiği kış mevsiminde uygun fiyatlar yakalama imkanınız bulunur. Uygun fiyatlarla kente uçuş bulabilirsiniz. Uçak fiyatları ise kasım ya da aralık aylarında en düşük seyrini yakalamaktadır.

Nevşehir Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Nevşehir’e havayoluyla ulaşan yolcuların şehir merkezine ulaşmak için bazı alternatifleri bulunur.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 3 TL

Kapadokya Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için en global yöntemlerden olan Havaş, servis sayısının azlığı ile dikkat çeker. Sadece belli dönemlerde hizmet veren otobüsleri mevcuttur. Ortalama yolculuk süresi 40 dakika kadardır.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 100 TL

Havalimanından şehir merkezine gidebilmek için daha konforlu bir yol seçmek isteyenler için taksi alternatifi de bulunmaktadır. Havalimanı önündeki taksi duraklarından birisine giderek merkeze gidebilirsiniz. Uzaklıktan dolayı taksiye binmeden önce fiyat konuşulması tavsiye edilir.

Araç Kiralama

Bu seçeneklerden farklı olarak yolculuk süresine ve durumuna göre araç kiralama hizmetinden de yaralanılabilmektedir. Havalimanı içinde bulunan firmalardan istediğiniz araç ve modelini seçerek müsaitlik durumuna göre kiralama yapabilirsiniz

Nevşehir Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Nevşehir’e hava yoluyla gitmek isteyenlerin kullanacağı havalimanı Kapadokya Havalimanı’dır. Direkt ve aktarmalı uçuşlar ile Nevşehir’e pek çok havayolu firması ulaşım hizmeti vermektedir.

Kapadokya Havalimanı ile şehir merkezi arası ortalama 30 – 40 km olduğundan dolayı ulaşım süresi trafiğe bağlı olarak 25-30 dakika sürebilmektedir.

Havalimanında iç hatlar ve dış hatlar olmak üzere iki terminal bulunur. Bu terminaller ile Türkiye’den ve yurtdışından sayısız uçuş ağı bulunur.

Kapadokya Havalimanı içinde araç kiralama hizmeti veren ofisler, kafe, büfe ve restoranlar, sağlık üniteleri ve emanet eşya büroları birbirine yakın mesafelerde yolculara hizmet vermektedir.

Nevşehir’e Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Nevşehir uçak bileti ile gidenlerin doğal oluşumlar ile meydana geldiğine inanamadıkları peri bacaları ve 3 karşılıklı güzel kızın resmedilmesine benzeyen 3 Güzeller adlı bölge özel atmosferiyle resim çekimlerine bile dekor olarak kullanılmaktadır.
 2. Sabahın ilk ışıklarını gökyüzünden izlemek isteyenler için en romantik tercih balon turuna çıkmaktır.
 3. Peri bacalarının kahverengi dokusuna inat ağaçlarla çevrili Ihlara Vadisi, Melendiz Çayı’nın görüntüsüyle birleşmektedir. Vadide yüzlerce kiliseye rastlamak da mümkündür.
 4. Göreme Açık Hava Müzesi merkeze 2 kilometre uzaklıktaki en özel turistik mekanlardan biridir. 1000 yıl kadar süredir eğitim vermeye devam eden kilise ve ek yapılarına ulaşılabilir.
 5. Şehrin yer altına indiğini görmek isteyenler için ortalama 85 metre derinlikteki yeraltı şehirlerine inmek yeterli olacaktır. Bu şehirlerde ahır, mutfak, okul ve yemekhane bile bulunur.

Nevşehir Hakkında

Kapadokya bölgesi ile özdeşleşmiş olan Nevşehir, peri bacalarının gölgesinde coğrafi bir harika olarak özetlenebilir. Yerli ve yabancı turist akınıyla bir turizm neferi halini almış, tarihi ve dokusu ile dünyanın gözdeleri arasına adını yazdırmıştır.

Halkın çoğunluğu hala yörenin simgesi olan kaya evlerinde yaşamaktadır. Bu evlerin en güzel özelliği yazları serin, kışları ise sıcak olmasıdır. Evlerden yükselen seslerden yöresel ağıza özgü tabirleri ve samimi konuşmaları sıkça duyabilirsiniz.

Halktan birisi size “dinelmek’’ tabirini kullandığında size oturmak için bir teklifte bulunmaktadır. Dinelmek ayakta kalmak anlamında kullanılır. Çağrışımlar düşünüldüğünde akla gelmeyecek anlamlar yüklenen söz öbeklerinden sadece biridir.

Sabahları gün doğumundan önce sokaklarda fotoğraf çekmek için gezen veya balonla gün doğumunu izlemek isteyen kişilerin ayak seslerini duyabildiğiniz yer olan Nevşehir, gezilecek yerler listesinde en tepelerde bulunur.

Nevşehir Fotoğraf Galerisi

Nevşehir Nerede?

Nevşehir Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2,30 TL
Taksi
3 TL/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Nevşehir’de sıklıkla kullanılan şehir içi ulaşım aracı belediye otobüsleri ve dolmuşlardır. Sefer sayısının fazla olması ve uygun fiyatları nedeniyle tercih edilir. Kentin ulaşım planları arasında tramvay hatlarının yapılması da bulunmaktadır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Farklı seçenekleri ve konforu sevenler için taksi de bir diğer ulaşım yolu olacaktır. Turistik bölge olmasından dolayı fiyatlara dikkat ederek taksiye binilmesi gerekir.

Nevşehir’de Gezilecek Yerler

Üç Güzeller
Hacı Bektaş Veli Cami
Derinkuyu ve Kaymaklı Yeraltı Şehri
Göreme Açık Hava Müzesi
Paşabağ Rahipler Vadisi
Doğa Ana Peri Bacasından Kız Yapmış Desek?

Kapadokya’nın simgesi olan Üç Güzeller, heykellerden, biblolara, hediyelik eşyalara kadar görebileceğiniz birçok alanda karşınıza çıkmaktadır. İki büyük ve bir küçük peri bacasından oluşan bölge dünyanın en güzel peri bacaları olarak kabul edilir.

Hacı Bektaş Veli Hatıralarından Müze

Nevşehir’in Hacı Bektaş Veli ilçesinde sıkça ziyaret edilen yerler arasında gelen bu müze 1964 yılında yapılmıştır. Üç avludan oluşan müze aynı zamanda Etnoğrafya Müzesi olarak da kullanılmaktadır. Hacı Bektaş Veli Külliyesi içinde bulunduğundan birlikte gezilebilmektedir.

Yer Altında Bir Hayatın Emareleri

Kapadokya’ya gelen kişilerin en çok merak ettikleri alanların başında yer altı şehirleri gelmektedir. Henüz 36 tanesinin varlığı gün yüzüne çıkarılmış olmasına rağmen sayılarının 150-200 civarında olduğu tahmin edilmektedir. Ağaç köklerine benzetilen ve Kapadokya’yı yer altından gezmenize olanak sağlayan bu yapıların birçoğunun hala gizemi çözülmemiştir. Yapıldıkları dönemlerde var olan teknoloji ile bu kentlerin yapılamayacağı düşünüldüğünden dilden dile farklı senaryolar dolaşır. Yapılmalarının sebebi ise bölgede sıkça yaşanan akınlardan korunmak olarak açıklanmıştır.

Tarihe Açık Havadan Tanıklık Edebileceğiniz Yer: Göreme Açıkhava Müzesi

UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan bu müze, milattan sonra 4. ve 13. yüzyıllar arasında yoğun şekilde manastır hayatının yaşandığı bir alanda bulunur. Kayseri Piskoposu Aziz Asil tarafından din, eğitim ve düşünce merkezi olarak hayata geçirilmiştir. Piskoposun öğretilerinin yaşatıldığı bu yerde eğitim bin yıl kadar devam etmiştir. Şuan müze olarak koruma altına alınmıştır.

Peri Bacalarının Oluşum Hikâyesi

Zelve yoluna varmadan hemen önce Paşabağ Vadisi’ne ulaşırsınız. Hediyelik eşyalar satın alabileceğiniz bolca mekan bulabilirsiniz. Bölgede çeşit çeşit formlardaki peri bacalarına rastlamak mümkündür. Hatta adım adım peri bacalarının oluşum evrelerine tanıklık edebilirsiniz.

Nevşehir’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Kömbe
Testi Kebabı
Ağpakla
Dıvıl
Hamurun Ateşle Dansı: Kömbe

Nevşehir’de günlük hayatın en önemli parçalarından birisi de kömbedir. İç Anadolu’ya has olan kömbe bazen bazlama olarak da anılır. Tandırda ateşle nar gibi kızartılan ekmeğin sade, peynirli ve kıymalısına denk geldiğinizde mutlaka bu lezzeti denemelisiniz.

Testiden Dökülen Su Değil Et

Su testisi suyolunda kırılır sözüne inat Nevşehir’deki testilerden su değil lezzet akar. Testi içine yerleştirilen etler köz ateşinde saatlerce pişirilir. Ardından yarım saat kadar da dışarıda dinlendirilmeye bırakılır. Sonra da servis edilir. Ağzı kırılarak özgün şekliyle masalara renk katan testi kebabı yumuşacık kuzu eti lezzetiyle de hatırda kalır.

Çömlekte Kuru Fasulye: Ağpakla

Nevşehir tarihinde çömlek yapmayı bilmeyen erkeğe kız verilmediğine dair efsanelere rastlamak mümkündür. Bu sebepten olmalı ki çömlek içinde kuru fasulye özel günlerde pişirilen yemeklerden birisidir. Ateş üzerinde yavaş yavaş 4 saat boyunca pişirilen kuru fasulye enfes kokularla sizi kente davet eder.

Etsiz Köfte: Dıvıl

Et kadar patatese de düşkün olan Nevşehir halkı, etsiz köfte olarak tarif edilebilen dıvıl ile köfteye farklı bir bakış açısı kazandırmıştır. Haşlanmış patates bulgurla yoğrulup kızartıldıktan sonra sarımsaklı yoğurtla buluşturulur.

Konaklama İçin Nevşehir Otel Seçenekleri

Konaklamak için Nevşehir destinasyonunu seçen kişilerin bölgenin turizm çekiciliklerinden dolayı fazla sayıdaki otellerden tercih edebilecekleri bazı oteller şu şekildedir:

Kayakapı Premium Caves
5 yıldızlı otel belgesine sahip olan Kayakapı Premium Caves, kullanıcı yorumları değerlendirildiğinde memnuniyet oranı en yüksek otellerden biri olarak dikkat çekmektedir. Yine yörenin genel doğasına hakim olan mağaralarda kalma keyfini sürebilirsiniz.
Kayakapı Mahallesi Kuşçular Sok. No:43
Double Tree By Hilton Avanos
Kapadokya gezilerinde Avanos bölgesi tarihi yapılar ve kiliselerin sayıca fazla olmasından dolayı çok tercih edilen yerlerdendir. Hilton markası olan otel Avanos bölgesinde özel tasarımlı odaları ile tercih edenlere kaliteli hizmet sunar.
Yeni Mahallesi Kızılırmak Caddesi No:1
Kapadokya Hill & Spa Hotel
Spa hizmeti ile kendi farklılığını yaratmayı başaran isimlerden olan otel, merkeze yakın konumlanmıştır. Taş konaklar üzerine inşa edilmiş, mağara tasarımı ve özel odaları bulunur.
Afetevleri Mah. Niğde Cad. No:1 Merkez

Nevşehir Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Nevşehir 184,99 TL 1 Saat 30 Dakika
Zonguldak - Nevşehir 227,99 TL 5 Saat 20 Dakika
Amasya - Nevşehir 228,91 TL 5 Saat
Isparta - Nevşehir 228,91 TL 3 Saat 55 Dakika
Kastamonu - Nevşehir 228,91 TL 6 Saat
Kars - Nevşehir 231,82 TL 4 Saat 45 Dakika
Şanlıurfa - Nevşehir 231,82 TL 9 Saat 20 Dakika
Ordu - Nevşehir 231,82 TL 7 Saat 10 Dakika

Nevşehir İçin Diğer Popüler Ulaşım Seçenekleri

09:00 3-4 Saat
Konya - Nevşehir
Otobüs Bileti
45 TL
İncele 29 Eyl 2020
10:00 2-3 Saat
Kayseri - Nevşehir
Otobüs Bileti
18 TL
İncele 29 Eyl 2020
10:45 1-2 Saat
Aksaray - Nevşehir
Otobüs Bileti
19 TL
İncele 29 Eyl 2020
15:00 6-7 Saat
Sivas - Nevşehir
Otobüs Bileti
70 TL
İncele 29 Eyl 2020
20:00 Saat
Diyarbakır - Nevşehir
Otobüs Bileti
150 TL
İncele 29 Eyl 2020
20:30 10-12 Saat
İstanbul - Nevşehir
Otobüs Bileti
120 TL
İncele 29 Eyl 2020

Nevşehir Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Nevşehir uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Air Canada, Anadolu Jet, Deutsche Lufthansa, Egyptair, Tarom, Türk Hava Yolları.
 • Nevşehir yurt içi uçak bileti ne kadar?

  Nevşehir varışlı popüler yurt içi uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Nevşehir olup, bilet fiyatı 184,99 TL'dir.
 • Nevşehir yurt dışı uçak bileti ne kadar?

  Nevşehir varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu Stuttgart - Nevşehir olup, bilet fiyatı 766,23 TL'dir.
 • Nevşehir şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?

  Yılın en uygun zamanı Kasım ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Nevşehir ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Kırşehir’de Gezilecek Yerler: Kırşehir’de Nereye Gidilir?
Kırşehir’de Gezilecek Yerler: Kırşehir’de Nereye Gidilir?
13 Ağustos 2020
Anadolu’nun en eski şehirlerinden birisi olan Kırşehir, tarih boyunca birçok medeniyet tarafından yerleşim yeri olarak kullanılmıştır. Ahi Evran, Aşık Paşa, Neşet Ertaş gibi topluma mal olmuş insanlar
Kayseri’de Gezilecek Yerler: Kayseri’de Nereye Gidilir?
Kayseri’de Gezilecek Yerler: Kayseri’de Nereye Gidilir?
10 Temmuz 2020
İç Anadolu Bölgesinin bağrında yer alan Kayseri, tarihi geçmişi ile bizlere ışık olmaya çalışıyor. Bu yazımız içerisinde Kayseri'de gezilmesi gereken yerler hakkında güzel bir liste oluşturmaya çalışa
14 Şubat İçin Aşk Dolu Yurt İçi Rotalar
14 Şubat İçin Aşk Dolu Yurt İçi Rotalar
05 Şubat 2020
14 Şubat Sevgililer Günü yaklaştı, sevgilinizi romantik bir tatil ile şaşırtmaya ne dersiniz? Türkiye’nin en romantik yerlerinden birinde akşam yemeği yiyip muhteşem gün batımını izlemeye kim hayır de
Türkiye'de Kış Aylarında Gezilecek Yerler
Türkiye'de Kış Aylarında Gezilecek Yerler
27 Ocak 2020
2020'nin kış ayları için, uygun zaman aralıklarını birleştirerek mutlaka ziyaret etmeniz gereken cennet rotaları sizler için derledik! Bu yazı ile birlikte kış aylarında gezebileceğiniz tüm yerleri ke

Nevşehir Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (83)
İyi (8)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%91
%9
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,9
91 Değerlendirme
M*** U***
28 Ekim Pazar
Türkiyenin aksine farklı yerleri görmeyi seviyorum bu sefer ki durağım burası bakalım nasıl biryer görücez
S*** A***
14 Eylül Cuma
Minsk sevgiliime teklif edeceğim bir şehir özellikle burayı seçtim.
S*** İ***
15 Temmuz Pazar
Nevşehir'e balonlara binmek için gitmiştik güzeldi peribacaları harika
B*** M*** A***
16 Ekim Salı
Cuma günü yola çıkıyoruz, bakalım nasıl bir şehir olacak.
S*** E*** T***
8 Eylül Cumartesi
İş arkadaşım ile beraber gitmiştim, gerçekten güzeldi
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Nevşehir Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 28.09.2020 22:31:48 )

Ankara, (ESB)
ESB
TR
Nevşehir, (NAV)
NAV
TR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=54961
/ True
54961