1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin Tekrar Dene

Nevşehir Uçak Bileti

22 Kasım
Bugün
Bulutlu
13°C
23 Kasım
Yarın
Parçalı Bulutlu
13°C
24 Kasım
Pazar
Çoğunlukla Bulutlu
14°C
Para Birimi
Türk Lirası (TRY)
Zaman Dilimi
GMT +3
Nevşehir Şehri En İyileri
  • Balon Turları
  • Göreme Açık Hava Müzesi
  • Kömbe
Nevşehir

En Ucuz Nevşehir Yurtiçi Uçak Seferleri

İstanbul - Nevşehir
Türk Hava Yolları
28 Kas 2019
Kayseri - Nevşehir
Türk Hava Yolları
11 Ara 2019
Konya - Nevşehir
Türk Hava Yolları
25 Kas 2019
Hatay - Nevşehir
Türk Hava Yolları
05 Ara 2019
Sivas - Nevşehir
Türk Hava Yolları
02 Ara 2019
Kahramanmaraş - Nevşehir
Türk Hava Yolları
25 Kas 2019
Adana - Nevşehir
Türk Hava Yolları
07 Ara 2019
Gaziantep - Nevşehir
Türk Hava Yolları
25 Kas 2019
Erzurum - Nevşehir
Türk Hava Yolları
27 Kas 2019
Trabzon - Nevşehir
Türk Hava Yolları
11 Ara 2019
Diyarbakır - Nevşehir
Türk Hava Yolları
02 Ara 2019
İzmir - Nevşehir
Türk Hava Yolları
27 Kas 2019
Antalya - Nevşehir
Türk Hava Yolları
13 Ara 2019
Bodrum - Nevşehir
Türk Hava Yolları
27 Kas 2019

En Ucuz Nevşehir Yurtdışı Uçak Seferleri

Stuttgart - Nevşehir
Türk Hava Yolları
25 Kas 2019
Dusseldorf - Nevşehir
Türk Hava Yolları
08 Ara 2019
Amsterdam - Nevşehir
Türk Hava Yolları
22 Kas 2019
Berlin - Nevşehir
Türk Hava Yolları
28 Kas 2019
Frankfurt - Nevşehir
Türk Hava Yolları
06 Ara 2019
Hamburg - Nevşehir
Türk Hava Yolları
07 Ara 2019
Tiflis - Nevşehir
Türk Hava Yolları
03 Ara 2019
Paris - Nevşehir
Türk Hava Yolları
13 Ara 2019
Londra - Nevşehir
Türk Hava Yolları
06 Ara 2019
Bakü - Nevşehir
Türk Hava Yolları
19 Ara 2019
Lyon - Nevşehir
Türk Hava Yolları
16 Ara 2019
Köln - Nevşehir
Türk Hava Yolları
22 Kas 2019
Basel - Nevşehir
Türk Hava Yolları
18 Ara 2019
New York - Nevşehir
Türk Hava Yolları
06 Ara 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Nevşehir Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Nevşehir Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Nevşehir Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Nevşehir Havaalanları
Ülke Kodu
TR
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Türkçe
Toplu Taşıma Fiyatı
2,25 TL
Yemek Fiyatı
20 TL
Alkolsüz İçecek Fiyatı
8 TL

Nevşehir’e Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Kasım
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Nisan

Nevşehir’e gitmek isteyenlerin dikkat etmesi gereken konulardan birisi de ziyaretin zamanıdır. Karasal iklim hakim olduğundan kışları kar yağışı, yazları ise çarpan bir yaz sıcaklığı olacağından ilkbahar ve sonbahar oldukça ideal zamanlardır. Nisan aylarında bölgedeki doluluk kapasitesi %100’e yakın bir hal alır.

Kentin biraz daha sessizleştiği kış mevsiminde uygun fiyatlar yakalama imkanınız bulunur. Uygun fiyatlarla kente uçuş bulabilirsiniz. Uçak fiyatları ise kasım ya da aralık aylarında en düşük seyrini yakalamaktadır.

Nevşehir Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Nevşehir’e havayoluyla ulaşan yolcuların şehir merkezine ulaşmak için bazı alternatifleri bulunur.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 3 TL

Kapadokya Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için en global yöntemlerden olan Havaş, servis sayısının azlığı ile dikkat çeker. Sadece belli dönemlerde hizmet veren otobüsleri mevcuttur. Ortalama yolculuk süresi 40 dakika kadardır.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 100 TL

Havalimanından şehir merkezine gidebilmek için daha konforlu bir yol seçmek isteyenler için taksi alternatifi de bulunmaktadır. Havalimanı önündeki taksi duraklarından birisine giderek merkeze gidebilirsiniz. Uzaklıktan dolayı taksiye binmeden önce fiyat konuşulması tavsiye edilir.

Araç Kiralama

Bu seçeneklerden farklı olarak yolculuk süresine ve durumuna göre araç kiralama hizmetinden de yaralanılabilmektedir. Havalimanı içinde bulunan firmalardan istediğiniz araç ve modelini seçerek müsaitlik durumuna göre kiralama yapabilirsiniz

Nevşehir Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Nevşehir’e hava yoluyla gitmek isteyenlerin kullanacağı havalimanı Kapadokya Havalimanı’dır. Direkt ve aktarmalı uçuşlar ile Nevşehir’e pek çok havayolu firması ulaşım hizmeti vermektedir.

Kapadokya Havalimanı ile şehir merkezi arası ortalama 30 – 40 km olduğundan dolayı ulaşım süresi trafiğe bağlı olarak 25-30 dakika sürebilmektedir.

Havalimanında iç hatlar ve dış hatlar olmak üzere iki terminal bulunur. Bu terminaller ile Türkiye’den ve yurtdışından sayısız uçuş ağı bulunur.

Kapadokya Havalimanı içinde araç kiralama hizmeti veren ofisler, kafe, büfe ve restoranlar, sağlık üniteleri ve emanet eşya büroları birbirine yakın mesafelerde yolculara hizmet vermektedir.

Nevşehir’e Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Nevşehir uçak bileti ile gidenlerin doğal oluşumlar ile meydana geldiğine inanamadıkları peri bacaları ve 3 karşılıklı güzel kızın resmedilmesine benzeyen 3 Güzeller adlı bölge özel atmosferiyle resim çekimlerine bile dekor olarak kullanılmaktadır.
  2. Sabahın ilk ışıklarını gökyüzünden izlemek isteyenler için en romantik tercih balon turuna çıkmaktır.
  3. Peri bacalarının kahverengi dokusuna inat ağaçlarla çevrili Ihlara Vadisi, Melendiz Çayı’nın görüntüsüyle birleşmektedir. Vadide yüzlerce kiliseye rastlamak da mümkündür.
  4. Göreme Açık Hava Müzesi merkeze 2 kilometre uzaklıktaki en özel turistik mekanlardan biridir. 1000 yıl kadar süredir eğitim vermeye devam eden kilise ve ek yapılarına ulaşılabilir.
  5. Şehrin yer altına indiğini görmek isteyenler için ortalama 85 metre derinlikteki yeraltı şehirlerine inmek yeterli olacaktır. Bu şehirlerde ahır, mutfak, okul ve yemekhane bile bulunur.

Nevşehir Hakkında

Kapadokya bölgesi ile özdeşleşmiş olan Nevşehir, peri bacalarının gölgesinde coğrafi bir harika olarak özetlenebilir. Yerli ve yabancı turist akınıyla bir turizm neferi halini almış, tarihi ve dokusu ile dünyanın gözdeleri arasına adını yazdırmıştır.

Halkın çoğunluğu hala yörenin simgesi olan kaya evlerinde yaşamaktadır. Bu evlerin en güzel özelliği yazları serin, kışları ise sıcak olmasıdır. Evlerden yükselen seslerden yöresel ağıza özgü tabirleri ve samimi konuşmaları sıkça duyabilirsiniz.

Halktan birisi size “dinelmek’’ tabirini kullandığında size oturmak için bir teklifte bulunmaktadır. Dinelmek ayakta kalmak anlamında kullanılır. Çağrışımlar düşünüldüğünde akla gelmeyecek anlamlar yüklenen söz öbeklerinden sadece biridir.

Sabahları gün doğumundan önce sokaklarda fotoğraf çekmek için gezen veya balonla gün doğumunu izlemek isteyen kişilerin ayak seslerini duyabildiğiniz yer olan Nevşehir, gezilecek yerler listesinde en tepelerde bulunur.

Nevşehir Fotoğraf Galerisi

Nevşehir Nerede?

Nevşehir Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2,30 TL
Taksi
3 TL/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Nevşehir’de sıklıkla kullanılan şehir içi ulaşım aracı belediye otobüsleri ve dolmuşlardır. Sefer sayısının fazla olması ve uygun fiyatları nedeniyle tercih edilir. Kentin ulaşım planları arasında tramvay hatlarının yapılması da bulunmaktadır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Farklı seçenekleri ve konforu sevenler için taksi de bir diğer ulaşım yolu olacaktır. Turistik bölge olmasından dolayı fiyatlara dikkat ederek taksiye binilmesi gerekir.

Nevşehir’de Gezilecek Yerler

Üç Güzeller
Hacı Bektaş Veli Cami
Derinkuyu ve Kaymaklı Yeraltı Şehri
Göreme Açık Hava Müzesi
Paşabağ Rahipler Vadisi
Doğa Ana Peri Bacasından Kız Yapmış Desek?

Kapadokya’nın simgesi olan Üç Güzeller, heykellerden, biblolara, hediyelik eşyalara kadar görebileceğiniz birçok alanda karşınıza çıkmaktadır. İki büyük ve bir küçük peri bacasından oluşan bölge dünyanın en güzel peri bacaları olarak kabul edilir.

Hacı Bektaş Veli Hatıralarından Müze

Nevşehir’in Hacı Bektaş Veli ilçesinde sıkça ziyaret edilen yerler arasında gelen bu müze 1964 yılında yapılmıştır. Üç avludan oluşan müze aynı zamanda Etnoğrafya Müzesi olarak da kullanılmaktadır. Hacı Bektaş Veli Külliyesi içinde bulunduğundan birlikte gezilebilmektedir.

Yer Altında Bir Hayatın Emareleri

Kapadokya’ya gelen kişilerin en çok merak ettikleri alanların başında yer altı şehirleri gelmektedir. Henüz 36 tanesinin varlığı gün yüzüne çıkarılmış olmasına rağmen sayılarının 150-200 civarında olduğu tahmin edilmektedir. Ağaç köklerine benzetilen ve Kapadokya’yı yer altından gezmenize olanak sağlayan bu yapıların birçoğunun hala gizemi çözülmemiştir. Yapıldıkları dönemlerde var olan teknoloji ile bu kentlerin yapılamayacağı düşünüldüğünden dilden dile farklı senaryolar dolaşır. Yapılmalarının sebebi ise bölgede sıkça yaşanan akınlardan korunmak olarak açıklanmıştır.

Tarihe Açık Havadan Tanıklık Edebileceğiniz Yer: Göreme Açıkhava Müzesi

UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan bu müze, milattan sonra 4. ve 13. yüzyıllar arasında yoğun şekilde manastır hayatının yaşandığı bir alanda bulunur. Kayseri Piskoposu Aziz Asil tarafından din, eğitim ve düşünce merkezi olarak hayata geçirilmiştir. Piskoposun öğretilerinin yaşatıldığı bu yerde eğitim bin yıl kadar devam etmiştir. Şuan müze olarak koruma altına alınmıştır.

Peri Bacalarının Oluşum Hikâyesi

Zelve yoluna varmadan hemen önce Paşabağ Vadisi’ne ulaşırsınız. Hediyelik eşyalar satın alabileceğiniz bolca mekan bulabilirsiniz. Bölgede çeşit çeşit formlardaki peri bacalarına rastlamak mümkündür. Hatta adım adım peri bacalarının oluşum evrelerine tanıklık edebilirsiniz.

Nevşehir’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Kömbe
Testi Kebabı
Ağpakla
Dıvıl
Hamurun Ateşle Dansı: Kömbe

Nevşehir’de günlük hayatın en önemli parçalarından birisi de kömbedir. İç Anadolu’ya has olan kömbe bazen bazlama olarak da anılır. Tandırda ateşle nar gibi kızartılan ekmeğin sade, peynirli ve kıymalısına denk geldiğinizde mutlaka bu lezzeti denemelisiniz.

Testiden Dökülen Su Değil Et

Su testisi suyolunda kırılır sözüne inat Nevşehir’deki testilerden su değil lezzet akar. Testi içine yerleştirilen etler köz ateşinde saatlerce pişirilir. Ardından yarım saat kadar da dışarıda dinlendirilmeye bırakılır. Sonra da servis edilir. Ağzı kırılarak özgün şekliyle masalara renk katan testi kebabı yumuşacık kuzu eti lezzetiyle de hatırda kalır.

Çömlekte Kuru Fasulye: Ağpakla

Nevşehir tarihinde çömlek yapmayı bilmeyen erkeğe kız verilmediğine dair efsanelere rastlamak mümkündür. Bu sebepten olmalı ki çömlek içinde kuru fasulye özel günlerde pişirilen yemeklerden birisidir. Ateş üzerinde yavaş yavaş 4 saat boyunca pişirilen kuru fasulye enfes kokularla sizi kente davet eder.

Etsiz Köfte: Dıvıl

Et kadar patatese de düşkün olan Nevşehir halkı, etsiz köfte olarak tarif edilebilen dıvıl ile köfteye farklı bir bakış açısı kazandırmıştır. Haşlanmış patates bulgurla yoğrulup kızartıldıktan sonra sarımsaklı yoğurtla buluşturulur.

Konaklama İçin Nevşehir Otel Seçenekleri

Konaklamak için Nevşehir destinasyonunu seçen kişilerin bölgenin turizm çekiciliklerinden dolayı fazla sayıdaki otellerden tercih edebilecekleri bazı oteller şu şekildedir:

Kayakapı Premium Caves
5 yıldızlı otel belgesine sahip olan Kayakapı Premium Caves, kullanıcı yorumları değerlendirildiğinde memnuniyet oranı en yüksek otellerden biri olarak dikkat çekmektedir. Yine yörenin genel doğasına hakim olan mağaralarda kalma keyfini sürebilirsiniz.
Kayakapı Mahallesi Kuşçular Sok. No:43
Double Tree By Hilton Avanos
Kapadokya gezilerinde Avanos bölgesi tarihi yapılar ve kiliselerin sayıca fazla olmasından dolayı çok tercih edilen yerlerdendir. Hilton markası olan otel Avanos bölgesinde özel tasarımlı odaları ile tercih edenlere kaliteli hizmet sunar.
Yeni Mahallesi Kızılırmak Caddesi No:1
Kapadokya Hill & Spa Hotel
Spa hizmeti ile kendi farklılığını yaratmayı başaran isimlerden olan otel, merkeze yakın konumlanmıştır. Taş konaklar üzerine inşa edilmiş, mağara tasarımı ve özel odaları bulunur.
Afetevleri Mah. Niğde Cad. No:1 Merkez

Nevşehir Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Nevşehir 139,99 TL 1 Saat 30 Dakika
Kayseri - Nevşehir 209,98 TL 6 Saat 50 Dakika
Kastamonu - Nevşehir 260,54 TL 6 Saat
Çanakkale - Nevşehir 260,54 TL 9 Saat 20 Dakika
Zonguldak - Nevşehir 261,99 TL 5 Saat 20 Dakika
Siirt - Nevşehir 262,64 TL 5 Saat 30 Dakika
Amasya - Nevşehir 262,64 TL 5 Saat
Uşak - Nevşehir 262,64 TL 9 Saat 30 Dakika

Nevşehir İçin Diğer Popüler Ulaşım Seçenekleri

03:00 3-4 Saat
Konya - Nevşehir
Otobüs Bileti
55 TL
İncele 22 Kas 2019
08:00 2-3 Saat
Kayseri - Nevşehir
Otobüs Bileti
18 TL
İncele 22 Kas 2019
13:45 1-2 Saat
Aksaray - Nevşehir
Otobüs Bileti
20 TL
İncele 22 Kas 2019
20:00 Saat
Diyarbakır - Nevşehir
Otobüs Bileti
140 TL
İncele 22 Kas 2019
20:30 10-12 Saat
İstanbul - Nevşehir
Otobüs Bileti
120 TL
İncele 22 Kas 2019
22:00 10-12 Saat
Denizli - Nevşehir
Otobüs Bileti
110 TL
İncele 22 Kas 2019

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Nevşehir ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Aksaray'da Gezilecek Yerler: Aksaray'da Nereye Gidilir?
Aksaray'da Gezilecek Yerler: Aksaray'da Nereye Gidilir?
23 Eylül 2019
Aksaray’ın adı Hitit tabletlerinde Kurşura, İlk Çağ’da ise Garsaura olarak geçmekte. Türklerin Anadolu’ya geçmesi ile birlikte adı Aksaray olmuş. İlk çağlara uzanan geçmişi sebebiyle Aksaray’da gezile
Türkiye'den ve Dünya'dan En İyi Açık Hava Müzeleri
Türkiye'den ve Dünya'dan En İyi Açık Hava Müzeleri
10 Haziran 2019
Bahar gelmişken kim ister bir mekana kapanıp kalmayı! Peki bu müze sevdamızın sonu mu olacak? Tabii ki hayır. Açık hava müzeleri ile hem havanın hem de müzelerin keyfini çıkaracağız! Kröller-Müller M
Hepsini Görmek Gerek: Türkiye’nin En Güzel Müzelerini Biliyor Musunuz?
Hepsini Görmek Gerek: Türkiye’nin En Güzel Müzelerini Biliyor Musunuz?
29 Mart 2019
Dünya’nın en eski medeniyetlerine ev sahipliği yapan ülkemizin her köşesi buram buram tarih kokuyor. Binlerce yıl süren bu tarih hakkında çeşitli kaynaklardan bilgi edinmeniz mümkün. Tarihi canlı canl
Sömestr Tatilini Değerlendirebileceğiniz En İyi 8 Yer
Sömestr Tatilini Değerlendirebileceğiniz En İyi 8 Yer
01 Şubat 2019
Tatil fırsatı elimize kolay kolay geçmiyor, bu sepele hazır çocukların da okulu tatil olmuşken nerelere gidilebilir biraz düşündük. Türkiye’nin dört bir tarafı ayrı güzel derler, ne kadar doğru. Biz d

Nevşehir Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (6)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%100
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
6 Değerlendirme
M*** U***
28 Ekim Pazar
Türkiyenin aksine farklı yerleri görmeyi seviyorum bu sefer ki durağım burası bakalım nasıl biryer görücez
B*** M*** A***
16 Ekim Salı
Cuma günü yola çıkıyoruz, bakalım nasıl bir şehir olacak.
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Nevşehir Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 22.11.2019 16:23:13 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Nevşehir, (NAV)
NAV
TR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=88982
/
88982