1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Adana Uçak Bileti

25 Haziran
Bugün
Güneşli
35°C
26 Haziran
Yarın
Güneşli
35°C
27 Haziran
Perşembe
Gök Gürültülü Fırtına
33°C
Para Birimi
Türk Lirası (TRY)
Zaman Dilimi
GMT +3
Adana Şehri En İyileri
  • Yöresel Yemek
  • Taş Köprü
  • Şırdan
Adana

En Ucuz Adana Yurtiçi Uçak Seferleri

Antalya - Adana
Pegasus
29 Haz 2019
Ankara - Adana
Anadolu Jet
10 Tem 2019
İzmir - Adana
Pegasus
23 Tem 2019
21 Tem 2019
Van - Adana
Pegasus
22 Tem 2019
Trabzon - Adana
Pegasus
16 Tem 2019
Erzurum - Adana
Anadolu Jet
18 Tem 2019
Gaziantep - Adana
Anadolu Jet
06 Tem 2019
Nevşehir - Adana
Türk Hava Yolları
22 Tem 2019
Kayseri - Adana
Türk Hava Yolları
03 Tem 2019

En Ucuz Adana Yurtdışı Uçak Seferleri

Dusseldorf - Adana
Sun Express
26 Haz 2019
Münih - Adana
Sun Express
26 Haz 2019
Frankfurt - Adana
Sun Express
25 Haz 2019
Stuttgart - Adana
Sun Express
09 Tem 2019
Berlin - Adana
Sun Express
19 Tem 2019
Moskova - Adana
Pegasus
27 Haz 2019
Amsterdam - Adana
Sun Express
28 Haz 2019
Viyana - Adana
Sun Express
24 Tem 2019
Hanover - Adana
Sun Express
24 Tem 2019
Erbil - Adana
Pegasus
28 Haz 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Adana Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Adana Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Adana Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Adana Havaalanları
Ülke Kodu
TR
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Türkçe
Toplu Taşıma Fiyatı
2,50 TL
Yemek Fiyatı
20 TL
Alkolsüz İçecek Fiyatı
7 TL

Adana’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Yaz
En Ucuz Ay
Ağustos
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Nisan

Ucuz Adana uçak bileti kullanarak yolculuk yapan ziyaretçiler için en uygun zamanın şehirdeki sıcak havalar dikkate alındığında ilkbahar mevsimi olduğu gözlemlenmektedir. Yaz aylarında sıcaklık 40 dereceye ulaşabildiğinden ziyaret edecek kişilerin hava sıcaklığına dikkat ederek zamana karar vermeleri son derece önemlidir. İlkbahar mevsiminde nisan ayı hava sıcaklıklarının bahar seyrinde olduğu zaman dilimidir.

Ayrıca kentin en ucuz olduğu mevsim yaz aylarıdır. Ağustos ayı içinde daha uygun biletler ve salı günü ağırlıklı indirimler yakalamanız mümkündür.

Adana Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Adana uçak bileti ile gitmeyi seçen kişiler şehir merkezine veya civar şehirlerin merkezlerine ulaşmak isterlerse seçenekleri şu şekilde özetlenebilir:

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 14 TL

Şehir merkezi ile Adana Havalimanı arası ortalama 5 km olduğundan Havaş ile ulaşım mümkün olsa da genellikle yakın şehirlere ulaşım için daha çok tercih edilmektedir. Adana-Mersin ve Adana- Osmaniye hattında çift yön olarak farklı saat alternatifleri bulunmaktadır. Havalimanı panolarından bilgi edinilebilir.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 2,50 TL

Adana Havalimanı’nın önünden toplu taşıma araçları ile de şehir merkezine ulaşım sağlanabilmektedir. Saat 06:30 ile 23:59 arasında ortalama 2 dakika ara ile hareket eden belediye otobüsleri ve dolmuşlar yolculara hizmet verir. Barkal, Denizli adıyla sefer yapan dolmuşlar ve belediye tarafından işletilen 135, 159, 250, 252 numaralı hatlar merkeze düzenli sefer düzenlemektedirler.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 20 TL

Havalimanından merkeze daha hızlı ve konforlu şekilde ulaşmak isteyenler için bir diğer alternatif ise taksidir. Havalimanının içinde, yolcu çıkışlarına yakın taksi durakları bulunmaktadır.

Araç Kiralama

Açıklanan seçeneklere ek olarak yolcular dilerse araç kiralama yoluna gidebilirler. Dilediğiniz araç ve modele karar verebilirsiniz.

Adana Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Adana’ya havayolu ile ulaşmak isteyenler için kullanacakları havalimanı Adana Havalimanı’dır. Kodlamalar sırasında Adana Havalimanı olarak geçse de Şakirpaşa Havalimanı şeklinde de anılır. 

İstanbul, Ankara, İzmir, Trabzon, Antalya, Van gibi başlıca şehirlerden uygun fiyata ve direkt uçma şansınız vardır.

Havalimanının bir diğer avantajı ise şehir merkezindeki konumudur. Ortalama 5 km mesafede bulunduğundan dolayı yürüyerek bile merkeze ulaşmak mümkündür.

Havalimanının iç ve dış hatlar olmak üzere iki gidiş-dönüş ağı bulunmaktadır. Şuan yenileme işlemleri yapıldığından ve inşaat bitiminden sonra yeni yerine taşınacağından bazı kontuarlardaki uçuşların yerleri değiştirilmiştir.

İç hatlarda ve dış hatlarda büfe, kafe hizmetlerine ek olarak araç kiralama ofisleri de bulunur. Bilet düzenleyen acentelere ve emanet eşya ofisine de kısa sürede ulaşılabilir.

Adana’ya Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Adana’ya uçmak için en geçerli sebeplerden birisi zengin mutfak kültürüdür. Tescilli lezzetlerden olan Adana kebap ve şırdan dolması yörenin en çok talep gören yemekleridir.
  2. Sıcak havalarda serinlemek için bici bici ve karsambaç adı verilen aperatif tatlılar yenmektedir. Bici bici muhallebiyi andıran ve buz, meyve ile zenginleştirilen bir tatlıyken, karsambaç tamamen rendelenmiş buzdan ve pekmezden oluşur.
  3. Ortadoğu’nun en büyük camisi olan Sabancı Merkez Camii atmosferi ve etrafındaki geniş parkları ile hizmete ve ziyarete açık durumdadır.
  4. Film çekimlerine seçilen en kıymetli tarihi mekanlardan olan Taş Köprü, Seyhan nehrinin bir kolu üzerinde boylu boyunca uzanmaktadır.
  5. Altın Koza Film Festivali başta olmak üzere Adana’da yetişmiş sanatçıların ve eserlerinin bulunduğu Sinema Müzesi tarihi mektup, film ve ödüller ile süslenmiştir.

Adana Hakkında

Çukurova adıyla özdeşleşmiş bir şehir olan Adana, Akdeniz Bölgesi'nde yer alan güzel şehirlerimizden birisidir. Geçmişinde zengin konakları, tarihi mekanları bulunan ve Ortadoğu’nun en büyük camisine ev sahipliği yapması ile de oldukça dikkat çeken bir yerdir.

Misafirperverlik ve samimiyet anlamında yöreyi ziyaret edenlerden tam not alan Adana, Türkiye’nin tüm şehirlerinde olduğu gibi kendine has tabirleri ile kulaklarda hoş sedalar bırakır. Bunlardan bazılarına örnek vermek gerekirse cam yerine cıncık, şişe yerine bocut, havlu yerine peşkir kelimeleri sayılabilir.

Turistler tarafından bir başka yadırganan tabir ise “övkenmek’’ fiilidir. Adana’da birisinin biriyle alakalı yorum yaparken bunu kullanması durumunda o kişinin öfkelendiğini düşünmek en son seçenek bile olmamalıdır. Çünkü yaptığı çağrışımın aksine ağız hareketiyle birisine şaka yapmak, dalga geçmek, eğlenmek anlamına gelir.

Son zamanlarda Portakal Çiçeği Karnavalı ile dünyanın ilk ve tek sokak karnavalına ev sahipliği yapması ile de adını sıkça duyuran Adana’da, zengin damak tadı ve yemyeşil alanlar ile oldukça keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Adana Fotoğraf Galerisi

Adana Nerede?

Adana Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2,30 TL
Taksi
2,50 TL/Km
Tramvay
2,30 TL
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Adana’da popüler ulaşım araçları toplu taşıma olup, havalimanı ve otogardan gelen kişilerin şehir merkezi de dahil kilit noktalara gidebilmek için Barkal dolmuşlarına ve belediye otobüslerine binmeler önerilir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Diğer şehirlere oranla daha kısıtlı bir alanda tramvay kullanım imkanı ve tercihe göre taksi seçeneği bulunur.

Adana’da Gezilecek Yerler

Sabancı Merkez Camii
Taş Köprü
Sinema Müzesi
Varda Köprüsü
Seyhan Barajı
Ortadoğu’nun En Büyük Camisi: Sabancı Merkez Camii

Şehrin sembollerinden birisi haline gelmiş olan yapılardan sayılan bu camii Diyanet İşleri ve Sabancı Vakfı tarafından ortaklaşa olarak yaptırılmıştır. 1998 yılında hizmet vermeye başlayan cami 58.900 metrekarelik bir alana kurulmuştur. Kapalı alanlarında 28.500 kişiye aynı anda ibadet imkanı sağlayabildiğinden Ortadoğu ve Balkanlar’ın en büyük camisi sıfatını elinde bulundurur.

Yeşilçam Filmlerinden Bir Esinti: Taş Köprü

Film çekimlerinin mekanı Taş Köprü, Seyhan Nehri üzerinde bulunan ve Adana kent merkezi ile Karşıyaka’yı birbirine bağlayan bir konumdadır. 3500 veya 2000 yıllık bir geçmişe tanıklık ettiği tahmin edilmektedir. Dünyanın kullanılan en eski köprüsü olarak da kayıtlara geçmiş olup, hala bu rekoru elinde bulundurmaktadır.

Altın Kozadan Adana Sanatına Uzanan Müze

1969 yılından bu yana Adana’nın simgesi olan pamuk kozalarından adını alan film festivali sayısız sanatçı ve Türkiye’nin dört bir yanından gelen konuklar ile her yıl düzenlenmektedir. Uluslararası olma özelliği taşıyan ve sürekli gelişen içeriği ile ilgi çeken festivalin 18. yılı etkinlikleri kapsamında açılan müzede festivalden tarihi hatıralar ve Adana sanatçılarının bal mumu heykelleri, anıları sergilenmektedir.

Alman Köprüsü mü Varda Köprüsü Mü?

1900’lü yılların başlarında inşa edildiği bilinen ve hem Alman hem de Varda köprüsü olarak adlandırılan eser mühendislik harikası diye nitelendirilmiştir. Adana’nın Karaisalı ilçesinin Haçkırı Köyü’ne yakın demir yolu hattına inşa edilmiş bir konumdadır.

Seyhan Barajı

Yapımına 1953 yılında başlanmış ve Seyhan Nehri’nin sularının taşmaması amacıyla inşa edilmiştir. Çukurova Üniversitesi kampüsünün de ayrılmaz bir parçası konumunda olup, manzarası ile dikkat çeker.

Adana’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Adana Kebap
Şırdan
Bici Bici
Ciğer Kebabı
Meşhur Adana Yöresel Yemeği: Adana Kebap

Türkiye’nin sayısız kentinde menülerin ayrılmaz bir parçası olan Adana Kebabı en güzel yapılan ve anavatanı ola Adana’da denemeden gerçek lezzeti damağınızla buluşmuş kabul etmemelisiniz.

Şekline Değil Lezzetine Hayran Olunan Dolma: Şırdan

Sofrasına et hakim olan kentlerimizden olan Adana’da sakatat kültürü de aynı düzlemde gelişmiştir. Bağırsak ve karının dolma şeklinde doldurulması ile gecelerin vazgeçilmez kaçamağı olarak bilinen şırdanı denemeden şehirden dönmemelisiniz.

Bıcır Bıcır Bir Soğuk Ziyafet: Bici Bici

Seyhan Barajı kenarında yazları hava sıcaklığından dolayı Adana’ya özgü bici bici halkın serinlemek için başvurduğu tek lezzettir. Gül suyu kokusu eşliğinde, buz ve meyve ile servis edilen bici bici pudra şekeri ile ağzınıza tat getirecektir.

Sabahların Gözdesi: Ciğer Kebabı

Adanalıların sabah kahvaltısında tercih ettikleri bir yemek olan ciğer kebabı, sabah sabah et yenmeyeceğini düşünenlerin yanıldığını ispatlamanın en etkili yoludur.

Konaklama İçin Adana Otel Seçenekleri

Ucuz Adana uçak bileti ile ziyaretleriniz sırasında konaklama yapabileceğiniz alternatiflerden bazıları ise şu şekildedir:

Adana Hilton Oteli

Seyhan Nehri’nin bir yakasında yükselen ve Adana’daki en bilinen zincir otellerden olan Hilton Adana şehrin simgesi durumundadır. Otele havalimanından gelecekler için ortalama 10 km uzaklıkta olduğundan taksi ile kolaylıkla ulaşım sağlanabilir.

Hacı Sabancı Bulvarı Yüreğir
Sheraton Grand Adana

Seyhan Nehri kenarında inşa edilmiş ve mimarisi nedeniyle tasarım ödülleri almış 5 yıldızlı otellerden birisi olan Sheraton Grand Adana şehir merkezine yakın konumlanmıştır. Havalimanına uzaklığı ortalama 10 km’dir.

Hacı Sabancı Bulvarı No:7 Yüreğir
Ramada Hotel & Suites

Havalimanı önünden geçen toplu taşıma araçları ile yaklaşık 10 dakika sonra kapısında olabileceğiniz otel alternatiflerinden birisi olan Ramada Hotel, odaların konforu ile dikkat çekmektedir. Ayrıca birçok önemli merkeze ve müzeye de yürüme mesafesinde bulunur.

İnönü Cad. Çınarlı Mahallesi No:40 Seyhan

Adana Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Antalya - Adana 101,99 TL 1 Saat
Ankara - Adana 148,50 TL 1 Saat 5 Dakika
İzmir - Adana 172,49 TL 1 Saat 20 Dakika
İstanbul - Adana 187,49 TL 1 Saat 30 Dakika
Van - Adana 210,84 TL 1 Saat 30 Dakika
Bodrum - Adana 217,49 TL 1 Saat 15 Dakika
Trabzon - Adana 225,84 TL 1 Saat 25 Dakika
Lefkoşa - Adana 237,91 TL 50 Dakika

Adana İçin Diğer Popüler Ulaşım Seçenekleri

14:00 4-5 Saat
Kayseri - Adana
Otobüs Bileti
60 TL
İncele 26 Haz 2019
14:00 3-4 Saat
Niğde - Adana
Otobüs Bileti
40 TL
İncele 26 Haz 2019
07:30 3-4 Saat
Gaziantep - Adana
Otobüs Bileti
40 TL
İncele 26 Haz 2019
17:30 2-3 Saat
Kahramanmaraş - Adana
Otobüs Bileti
35 TL
İncele 26 Haz 2019
23:59 7-8 Saat
Ankara - Adana
Otobüs Bileti
75 TL
İncele 26 Haz 2019
15:45 3-4 Saat
Hatay - Adana
Otobüs Bileti
30 TL
İncele 26 Haz 2019

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Adana ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Türkiye’deki En İyi 10 Arkeolojik Alan
Türkiye’deki En İyi 10 Arkeolojik Alan
28 Aralık 2018
Birçok medeniyete ev sahipliği yapan ülkemizin, tarihte olduğu gibi arkeolojik bulgu açısından da zengin olmasına kimse şaşırmaz diye düşünüyoruz. Peki siz bu tarihi ve değerli yerlerden kaç tanesini
Türkiye’nin Milli Parklar Listesi
Türkiye’nin Milli Parklar Listesi
06 Haziran 2018
Dört mevsimin yaşandığı güzel ülkemizde tam 42 adet Milli Park yer alıyor. Her biri birbirinden güzel olan bu parklar eşsiz güzelliği ve yaşam alanlarına sahip. Bu parklar doğal yaşam gezilerini seven
Adana'da Tatmanız Gereken 5 Yöresel Lezzet
Adana'da Tatmanız Gereken 5 Yöresel Lezzet
13 Aralık 2017
Ülkemizin dünyaca tanınan, en önemli özelliklerinden biri de her yöresiyle ayrı ün salmış olan mutfağıdır. Ülkemizin bu leziz yöreleri içinde ilk akla gelen, başı çeken, ülkemizin dünya mutfağında adı
Yaz Sofralarının Ferahlatan İçeceği Limonata Hakkında 7 Bilgi
Yaz Sofralarının Ferahlatan İçeceği Limonata Hakkında 7 Bilgi
20 Ağustos 2017
Limonata, en basit tarifiyle limon suyu, şeker ve sudan yapılan bir içecek.  Geçmişten gelen lezzet, günümüzde de ferahlık vermeye devam ediyor. Klasik tarifi değişse de doğal ve sağlıklı şekilde seri

Adana Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (6)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%100
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
6 Değerlendirme
Bu kadar güzel bir yapıya ve doğaya sahip başka biryer ben görmedim
Gerçekten güzel ağırlandık biz çok keyif aldık.
Pilotum, bir kere üzerinden geçtim 1 hafta sonra da tatile gittim.
İnsanları çok farklı yeni bir kültür, görmek öğrenmek gerek.
Adanaya gidipte bi acılı yemeden dönmek olmaz tabi ki çok güzel bir şehir
Memkeletim gibisi yok. İstanbul'un kalabalığından sonra Adana bana bir başka güzel geliyor.
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Adana Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

25.06.2019 17:47:18
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Adana, (ADA)
ADA
TR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=71622
/
71622