1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin Tekrar Dene

Gaziantep Uçak Bileti

10 Aralık
Bugün
Sağanak Yağmur
10°C
11 Aralık
Yarın
Sağanak Yağmur
7°C
12 Aralık
Perşembe
Sağanak Yağmur
8°C
Para Birimi
Türk Lirası (TRY)
Zaman Dilimi
GMT +3
Gaziantep Şehri En İyileri
  • Baklava
  • Zeugma Mozaik Müzesi
  • Baklava
Gaziantep

En Ucuz Gaziantep Yurtiçi Uçak Seferleri

Lefkoşa - Gaziantep
Anadolu Jet
19 Ara 2019
Antalya - Gaziantep
Sun Express
22 Ara 2019
Ankara - Gaziantep
Anadolu Jet
03 Oca 2020
İzmir - Gaziantep
Sun Express
18 Ara 2019
Bursa - Gaziantep
Anadolu Jet
08 Oca 2020
Erzincan - Gaziantep
Anadolu Jet
03 Oca 2020
31 Ara 2019
Hatay - Gaziantep
Anadolu Jet
30 Ara 2019
Kayseri - Gaziantep
Anadolu Jet
26 Ara 2019
Konya - Gaziantep
Türk Hava Yolları
10 Ara 2019
Trabzon - Gaziantep
Türk Hava Yolları
25 Ara 2019
Adana - Gaziantep
Anadolu Jet
06 Oca 2020
Erzurum - Gaziantep
Türk Hava Yolları
28 Ara 2019

En Ucuz Gaziantep Yurtdışı Uçak Seferleri

30 Ara 2019
Frankfurt - Gaziantep
Sun Express
07 Oca 2020
Stuttgart - Gaziantep
Sun Express
12 Ara 2019
07 Oca 2020
Köln - Gaziantep
Sun Express
05 Oca 2020
Erbil - Gaziantep
Türk Hava Yolları
23 Ara 2019
11 Ara 2019
Hanover - Gaziantep
Sun Express
08 Oca 2020
11 Ara 2019
12 Ara 2019
15 Ara 2019
Paris - Gaziantep
Atlasglobal
11 Ara 2019
Tokyo - Gaziantep
Etihad Airways
10 Ara 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Gaziantep Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Gaziantep Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Gaziantep Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Gaziantep Havaalanları
Ülke Kodu
TR
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Türkçe
Toplu Taşıma Fiyatı
2,10 TL
Yemek Fiyatı
20 TL
Alkolsüz İçecek Fiyatı
4 TL

Gaziantep’e Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Yaz
En Ucuz Ay
Ağustos
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Mayıs

Ucuz Gaziantep uçak bileti alarak, Gaziantep'e gelecek olanların, ziyaret maksatlarına uygun olacak zamanı seçmeleri önem arz ediyor. Doğa yürüyüşü ve gezisi yapacaklar için ilkbaharın son ayları ile sonbaharın ilk ayları daha az yağışlı ve serin olduğu için daha uygun, yemek ve alışveriş maksatlı gelenler için ise yaz ayları daha ucuz ve çeşitli oluyor. Birçok renkli ve ilginç festivallerin düzenlendiği şehre, bu tarihlerde gelmek ise daha ayrı bir zevk veriyor.

Gaziantep Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Gaziantep uçak bileti alarak hava limanına inen yolcular, şehir merkezine çeşitli vasıtalarla ulaşabilirler.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 10 TL

Gaziantep hava limanından şehir merkezine gitmek için Havaş otobüslerini kullanacak yolcular, sabahın erken saatlerinde 1 saatlik, diğer zamanlarda 30 dakikalık ara ile kalkan bu hizmetten faydalanabilirler. Hava limanı ile otogar arasında hizmet veren otobüslerin yaklaşık seyahat süresi, 35 dakika oluyor ve durduğu duraklar ise havaş ofislerinden öğrenilebiliyor.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 60 TL

Hava limanından, trafiğe takılmadan daha süratli ve konforlu olarak şehir merkezine ulaşmak isteyenler için 24 saat kesintisiz olarak taksiler hizmet veriyor.

Araç Kiralama

Hava limanından araç kiralayarak seyahat etmek isteyenler için mevcut olan araç kiralama şirketlerinin bürolarından, istenilen fiyat ve özellikte araç kiralanabiliyor.

Gaziantep Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Gaziantep’in hava limanı, şehre 20 km mesafede bulunan 1976’da yapılan Oğuzeli hava limanıdır. Gaziantep uçak bileti avantajları ile gelen yolcular, iç ve dış hatlar terminallerini kullanarak yurt içi ve yurt dışı uçuşlarını yapabiliyorlar.

Trafiğe bağlı olarak 35 ile 50 dakika arasında şehir merkezine ulaşılabiliyorlar. Hava limanında kafe ve restoranda ihtiyaçlarını karşılayabilir, emanet eşya ofisine eşyalarını teslim edebilir, araç kiralama ofislerinden araç kiralayabilirler, ayrıca acil yardım hizmeti veren sağlık ünitesine de ihtiyaç halinde gidebilirler.

Gaziantep’e Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Gaziantep uçak bileti avantajları ile şehre gelen, ziyaretçilerin en çok tattıkları ve mutlaka yanlarında da eş ve dostlarına sunmak için veya sipariş üzerine götürdükleri ilk şey, Antep baklavası oluyor.
  2. Medeniyetlerin beşiği olan şehir, tarihi gezi yapmak isteyenlerin, gezi listelerinin başında yer alıyor. Müzelerinin çokluğu ve dünyanın ilk açık hava müzesine sahip oluşu da, yerli ve yabancı misafirler için cazip hale geliyor.
  3. Gaziantep'in turizm merkezi haline gelmiş, yüksek ve muhteşem doğaya sahip yaylaları, spor ve turistik amaçla yapılan gezilerdeki tüm ihtiyaçları karşılıyor.
  4. Özellikle bakır ve eski geleneksel sanatlarla yapılmış eşyaların bulunduğu tarihi çarşılar, alışveriş meraklılarının ilk uğrak yeri oluyor.

Gaziantep Hakkında

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde bulunan Gaziantep, en çok uygarlıkların yer aldığı Mezopotamya ile Akdeniz bölgeleri arasında ve Anadolu'nun ilk yerleşim yerlerinin başında yer alıyor.

Gaziantep, tarihi ipek yolu üzerinde olmasından da kaynaklanan, onlarca büyük medeniyetin yerleşimine sahne olmuş ve o zamanların büyük ticaret merkezleri arasına girmiştir. Birinci Dünya Savaşı'nda İngiliz ve Fransızlar'ın işgal ettiği Antep olarak anılan şehir, çocuğundan yaşlısına kadar tümüyle mücadeleye katılması ile işgale son vermiş ve bu yüzden 1921 yılında gazi unvanını almıştır.

Akdeniz ve kara iklimin ikisinin de görüldüğü şehirde kışlar soğuk ve yağışlı, yaz ayları ise sıcak ve kuraktır. Toprakları çok verimli olan şehirde, yaygın olarak zeytin, fıstık, pamuk ve buğday ile meyve ve sebzenin neredeyse her çeşidi yetişir.

 

Gaziantep Fotoğraf Galerisi

Gaziantep Nerede?

Gaziantep Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2,50 TL
Taksi
2,50 TL/Km
Tramvay
2,50 TL
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Gaziantep’te çoğunlukla belediye ve halk otobüsleri yaygın olarak kullanılıyor. Bu otobüslerin ücretleri şehir içi ve kırsal olarak ikiye ayılıyor ve Gaziantep kart kullanılıyor.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Şehir içi ulaşımda otobüslerden sonra en çok, geçiş üstünlüğü olan tramvay, daha sonra ise kısa sürede ulaşıma imkan veren taksi ve dolmuşlar tercih ediliyor.

Gaziantep’de Gezilecek Yerler

Zeugma Mozaik Müzesi
Dülük Büyük Mağara ve Çevresi
Şeyh Fetullah Cami (Aşağı Şeyh Cami)
Bedestenler Bakırcılar Çarşısı
Tarihi Antep Evleri
Tarihin Yer Yüzüne Çıktığı Yer, Zeugma Mozaik Müzesi

Hatay arkeoloji müzesinin ardından dünyanın en büyük ikinci mozaik müzesi olan Zeugma, 1700 metrekarelik on üç renk karışımından oluşan mozaikleri ile tüm dünyanın ilgisini çekerek, yerli ve yabancı ziyaretçi akınına uğruyor. Müzede bulunan mozaiklerin yerleştirilme düzeni, eski Zeugma kentinin yerleşimine uygun olarak yapılmıştır.

Çok Eski Çağlara Ait Bir Yapıt, Dülük Büyük Mağara ve Çevresi

Hititler zamanından beri kutsal şehir olarak kabul gören Dülük ve çevresi; 3'üncü yüzyıla ait elle yer altına kayaların oyularak yapıldığı kaya mezarı, birçok binanın yapımı için gerekli olan taşların çıkarıldığı antik taş ocağı, lahitler ve kayalara işlenen mitolojik kabartmaları ile gezenleri şaşkınlığa ve hayranlığa sevk ediyor.

Komplike Bir İbadet Yeri, Şeyh Fetullah Cami (Aşağı Şeyh Cami)

Şeyh Fetullah Cami, zaviye, hamam ve medreseleri içinde barındıran, 1563 yapımı, mimarisinde askı kemerlerin kullanıldığı tek cami olma özelliğine sahip, neredeyse yapıldığı gün gibi özelliklerini koruyan, örnek bir ibadethane durumundadır.

Eskinin Alışveriş Merkezleri, Bedestenler

Alışverişin merkezi olarak kabul edilen ve 5 adet olarak şehirde inşa edilen Bedestenlerden, ayakta duran üç adeti alışveriş meraklılarının akınına uğruyor. Çoğu yerde bulunamayan baharatlardan, yöresel eşya ve malzemelerin satışa sunulduğu Bedestenlerde, 150'nin üzerinde tarihi yapısını koruyan dükkan bulunuyor.

Bakıra Can Verilen Mekan, Bakırcılar Çarşısı

Bakırcılar çarşısı, saray caddesi üzerinde bulunan ve 500 yıldır süren bakır ustalığının ürünlerinin satıldığı bir çarşı, çarşı gezilirken bakırdan yapılabilecek her türlü eşyayı görmek ve bakır ustalarının çalışmalarını yerinde izlemek de mümkün oluyor.

Bozulmamış Bir Tarih, Tarihi Antep Evleri

Gaziantep şehrinde dolaşırken, dar sokaklara girildiğinde, çoğunlukla rastlanan ve hala tüm özelliklerine korumaya çalışan küçük havuzlu ve ilginç mimarisi ile tarihi Antep evlerini gezmeden, Gaziantep'in geçmişi hakkında bilgi edinilemez. yüksek duvarlı ve geniş avluları olan bu evler mutlaka görülmesi gerekenler listesinde bulunmalıdır.

Gaziantep’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Lahmacun
Baklava
Tike Kebabı
Yuvarlama Zeytin Böreği
Gaziantep’in Milli Yemeği Lahmacun

Ülkemizde lahmacun denilince ilk akla gelen Antep lahmacunu oluyor, gerek etin lezzetli oluşu gerekse lahmacunun yapımı ve sunumu ile Antep lahmacun konusunda liderliğini halen koruyor. Gaziantep'e, Gaziantep uçak bileti ile gidenler, lahmacun yerine başka bir yemek tercih etseler de, mutlaka yemeğin yanına ikram olarak fındık lahmacun verilir.

Dünyanın Tanıdığı Tatlı, Baklava

Gaziantep baklavasının ünü ülkemiz sınırlarını aşarak, tüm dünyaya ulaşmıştır. baklavanın ana maddesini oluşturulan yufkaların çok ince açılması ve kendi şehrinin meşhur fıstığının lezzeti ile birleşmesi sonucu, mükemmel bir görünüme ve tada sahip olunan baklava yenmeden, Gaziantep'e gittim denmemelidir.

Etin En Güzel Hali, Tike Kebabı

Et ve kuyruk yağının birleşimiyle oluşan ve mangalda pişirilerek sunulan Tike kebabı, şehrin yöresel kebaplarının başında geliyor.

En Güzel Hamur İşi, Yuvarlama

Pirincin hamur haline getirilerek, yoğurt sosu ile ikram edildiği, geleneksel ve yöresel özelliğe sahip yuvarlama, zahmetli hazırlanmasına rağmen, çok hafif bir ikram yemeği olarak, çoğu yerlerde tavsiye ediliyor.

Zeytinin Faydalarının Börekle Bütünleşmesi, Zeytin Böreği

Şehrin en çok tercih edilen böreklerinin başında zeytin böreği geliyor. Yöresel zeytinlerin seçilerek börek içini oluşturduğu bu börek, sağlık açısından faydalı ve hazmı kolay oluyor.

Konaklama İçin Gaziantep Otel Seçenekleri

Ucuz Gaziantep uçak bileti alarak şehre gelen ziyaretçiler için bir çok konaklama mekanı bulunuyor.

Hampton By Hilton Gaziantep City Centre
Şehrin tam merkezinde olan otel, 3 yıldızlı olup Zeugma mozaik müzesine 5 dk, alışveriş merkezlerine ise 15 dakikalık yürüyüş mesafesindedir. Otelde kapalı yüzme havuzu ve toplantı salonu mevcut ve tüm odamalar klimalıdır.
İncili Pınar Mahallesi, Prof. Muammer Aksoy Blv. No:41, Şehitkamil
İbis Gaziantep
Geniş bir dinlenme bahçesine sahip olan otel, 3 yıldızlı ve odaları modern olarak tasarlanmıştır. Otelin şehir merkezindeki konumundan dolayı, her yere kısa sürede ulaşılabilir.
Yaprak Mahallesi, No, İstasyon Cd. No:78, Şehitkamil
Divan Gaziantep
Şehir merkezine 10 dakikalık yürüyüş mesafesinde olan otel, 5 yıldızlı konforu ile uzun süreli veya iş seyahati maksadı için Gaziantep uçak seyahati ile gelenlerin, konforlu ve lüks konaklama ihtiyaçlarını tümüyle karşılayabilecek kapasitededir.
Mücahitler Mah. Sani Konukoğlu Bulvarı No: 92/A Şehitkamil

Gaziantep Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Lefkoşa - Gaziantep 67,49 TL 2 Saat 5 Dakika
Antalya - Gaziantep 109,99 TL 1 Saat 20 Dakika
Ankara - Gaziantep 116,49 TL 1 Saat 15 Dakika
İzmir - Gaziantep 129,99 TL 1 Saat 40 Dakika
Bursa - Gaziantep 137,02 TL 1 Saat 20 Dakika
İstanbul - Gaziantep 155,99 TL 1 Saat 35 Dakika
Denizli - Gaziantep 211,48 TL 5 Saat 40 Dakika
Malatya - Gaziantep 212,33 TL 3 Saat 15 Dakika

Gaziantep İçin Diğer Popüler Ulaşım Seçenekleri

08:30 4-5 Saat
Mersin - Gaziantep
Otobüs Bileti
45 TL
İncele 11 Ara 2019
11:00 6-7 Saat
Kayseri - Gaziantep
Otobüs Bileti
50 TL
İncele 11 Ara 2019
14:00 5-6 Saat
Diyarbakır - Gaziantep
Otobüs Bileti
50 TL
İncele 11 Ara 2019
15:00 2-3 Saat
Adana - Gaziantep
Otobüs Bileti
35 TL
İncele 11 Ara 2019
18:00 10-12 Saat
Erzurum - Gaziantep
Otobüs Bileti
110 TL
İncele 11 Ara 2019
21:00 10-12 Saat
Ankara - Gaziantep
Otobüs Bileti
110 TL
İncele 11 Ara 2019

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Gaziantep ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Batman'da Gezilecek Yerler: Batman'da Nereye Gidilir?
Batman'da Gezilecek Yerler: Batman'da Nereye Gidilir?
28 Kasım 2019
Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan ve zengin bir tarihe sahip olan Batman, manastırları, kiliseleri ve doğal güzellikleri ile keyifli bir gezi vaat ediyor. Batman’da görülecek yer çok fazla! Batm
Antalya'da Gezilecek Yerler Antalya'da Nereye Gidilir?
Antalya'da Gezilecek Yerler Antalya'da Nereye Gidilir?
04 Ekim 2019
Her mevsim ayrı güzel olan şehrimiz Antalya, gezilecek-görülecek yerler bakımından çok zengin! Önemli tarihi yapıları, nefes kesen doğası ve muhteşem sahilleri ile Antalya gezisi planlayanlar bu şehir
Amasya'da Gezilecek Yerler: Amasya'da Nereye Gidilir?
Amasya'da Gezilecek Yerler: Amasya'da Nereye Gidilir?
03 Ekim 2019
Amasya Anadolu'nun eski yerleşim alanlarından biridir. Hititlerden başlayarak çeşitli uygarlıkların merkezi olmuştur. Amasya’da gezilecek bir sürü yer var. Amasya’da gezilmesi gereken yerlere bir göz
Adıyaman’da Gezilecek Yerler: Adımayan'da Nereye Gidilir?
Adıyaman’da Gezilecek Yerler: Adımayan'da Nereye Gidilir?
20 Ağustos 2019
Türkiye’nin güneydoğusunda, Fırat’ın merkezinde bulunan bölgenin arkaolojik araştırmalara göre geçmişi Paleolitik Çağ’a kadar uzanıyor! Cumhuriyet dönemine kadar ‘Hisn-i Mansur’ olarak bilinen bu şehi

Gaziantep Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (5)
İyi (1)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%83
%17
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
6 Değerlendirme
E*** Ö***
3 Kasım Cumartesi
Biz çok güzel zaman geçirdik, herşey çok güzeldi teşekkür ederiz.
O*** E*** M***
17 Ekim Çarşamba
Tur ile gitmiştik gerçekten çok güzel biir doğası ve yerleşimi var
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Gaziantep Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 10.12.2019 05:05:07 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Gaziantep, (GZT)
GZT
TR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=66979
/
66979