1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!
Gaziantep

Gaziantep Uçak Bileti

Gaziantep Para Birimi
Türk Lirası (TRY)
Gaziantep Zaman Dilimi
GMT +3
Gaziantep Şehri En İyileri
Baklava, Zeugma Mozaik Müzesi, Baklava
Gaziantep Hava Durumu (23 Ekim) 28°C Açık
Gaziantep Hava Durumu (24 Ekim) 30°C Açık

En Ucuz Gaziantep Yurtiçi Uçak Seferleri

İstanbul - Gaziantep
Anadolu Jet
31 Eki 2020
25 Eki 2020
Ankara - Gaziantep
Anadolu Jet
24 Eki 2020
02 Kas 2020
20 Kas 2020
Konya - Gaziantep
Anadolu Jet
31 Eki 2020
Erzurum - Gaziantep
Anadolu Jet
31 Eki 2020
Kayseri - Gaziantep
Anadolu Jet
17 Kas 2020
31 Eki 2020
Diyarbakır - Gaziantep
Türk Hava Yolları
04 Kas 2020
Hatay - Gaziantep
Anadolu Jet
02 Kas 2020
Adana - Gaziantep
Anadolu Jet
16 Kas 2020
27 Eki 2020
17 Kas 2020

En Ucuz Gaziantep Yurtdışı Uçak Seferleri

Hanover - Gaziantep
Corendon Aırlınes
21 Kas 2020
02 Kas 2020
Frankfurt - Gaziantep
Türk Hava Yolları
23 Eki 2020
19 Kas 2020
01 Kas 2020
31 Eki 2020
19 Kas 2020
Paris - Gaziantep
Türk Hava Yolları
02 Kas 2020
29 Eki 2020
25 Eki 2020
Tokyo - Gaziantep
Qatar Airways
29 Eki 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Gaziantep Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Gaziantep Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Gaziantep Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Gaziantep Havaalanları
Ülke Kodu
TR
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Türkçe
Toplu Taşıma Fiyatı
2,10 TL
Yemek Fiyatı
20 TL
Alkolsüz İçecek Fiyatı
4 TL

Gaziantep’e Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Yaz
En Ucuz Ay
Ağustos
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Mayıs

Ucuz Gaziantep uçak bileti alarak, Gaziantep'e gelecek olanların, ziyaret maksatlarına uygun olacak zamanı seçmeleri önem arz ediyor. Doğa yürüyüşü ve gezisi yapacaklar için ilkbaharın son ayları ile sonbaharın ilk ayları daha az yağışlı ve serin olduğu için daha uygun, yemek ve alışveriş maksatlı gelenler için ise yaz ayları daha ucuz ve çeşitli oluyor. Birçok renkli ve ilginç festivallerin düzenlendiği şehre, bu tarihlerde gelmek ise daha ayrı bir zevk veriyor.

Gaziantep Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Gaziantep uçak bileti alarak hava limanına inen yolcular, şehir merkezine çeşitli vasıtalarla ulaşabilirler.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 10 TL

Gaziantep hava limanından şehir merkezine gitmek için Havaş otobüslerini kullanacak yolcular, sabahın erken saatlerinde 1 saatlik, diğer zamanlarda 30 dakikalık ara ile kalkan bu hizmetten faydalanabilirler. Hava limanı ile otogar arasında hizmet veren otobüslerin yaklaşık seyahat süresi, 35 dakika oluyor ve durduğu duraklar ise havaş ofislerinden öğrenilebiliyor.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 60 TL

Hava limanından, trafiğe takılmadan daha süratli ve konforlu olarak şehir merkezine ulaşmak isteyenler için 24 saat kesintisiz olarak taksiler hizmet veriyor.

Araç Kiralama

Hava limanından araç kiralayarak seyahat etmek isteyenler için mevcut olan araç kiralama şirketlerinin bürolarından, istenilen fiyat ve özellikte araç kiralanabiliyor.

Gaziantep Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Gaziantep’in hava limanı, şehre 20 km mesafede bulunan 1976’da yapılan Oğuzeli hava limanıdır. Gaziantep uçak bileti avantajları ile gelen yolcular, iç ve dış hatlar terminallerini kullanarak yurt içi ve yurt dışı uçuşlarını yapabiliyorlar.

Trafiğe bağlı olarak 35 ile 50 dakika arasında şehir merkezine ulaşılabiliyorlar. Hava limanında kafe ve restoranda ihtiyaçlarını karşılayabilir, emanet eşya ofisine eşyalarını teslim edebilir, araç kiralama ofislerinden araç kiralayabilirler, ayrıca acil yardım hizmeti veren sağlık ünitesine de ihtiyaç halinde gidebilirler.

Gaziantep’e Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Gaziantep uçak bileti avantajları ile şehre gelen, ziyaretçilerin en çok tattıkları ve mutlaka yanlarında da eş ve dostlarına sunmak için veya sipariş üzerine götürdükleri ilk şey, Antep baklavası oluyor.
 2. Medeniyetlerin beşiği olan şehir, tarihi gezi yapmak isteyenlerin, gezi listelerinin başında yer alıyor. Müzelerinin çokluğu ve dünyanın ilk açık hava müzesine sahip oluşu da, yerli ve yabancı misafirler için cazip hale geliyor.
 3. Gaziantep'in turizm merkezi haline gelmiş, yüksek ve muhteşem doğaya sahip yaylaları, spor ve turistik amaçla yapılan gezilerdeki tüm ihtiyaçları karşılıyor.
 4. Özellikle bakır ve eski geleneksel sanatlarla yapılmış eşyaların bulunduğu tarihi çarşılar, alışveriş meraklılarının ilk uğrak yeri oluyor.

Gaziantep Hakkında

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde bulunan Gaziantep, en çok uygarlıkların yer aldığı Mezopotamya ile Akdeniz bölgeleri arasında ve Anadolu'nun ilk yerleşim yerlerinin başında yer alıyor.

Gaziantep, tarihi ipek yolu üzerinde olmasından da kaynaklanan, onlarca büyük medeniyetin yerleşimine sahne olmuş ve o zamanların büyük ticaret merkezleri arasına girmiştir. Birinci Dünya Savaşı'nda İngiliz ve Fransızlar'ın işgal ettiği Antep olarak anılan şehir, çocuğundan yaşlısına kadar tümüyle mücadeleye katılması ile işgale son vermiş ve bu yüzden 1921 yılında gazi unvanını almıştır.

Akdeniz ve kara iklimin ikisinin de görüldüğü şehirde kışlar soğuk ve yağışlı, yaz ayları ise sıcak ve kuraktır. Toprakları çok verimli olan şehirde, yaygın olarak zeytin, fıstık, pamuk ve buğday ile meyve ve sebzenin neredeyse her çeşidi yetişir.

 

Gaziantep Fotoğraf Galerisi

Gaziantep Nerede?

Gaziantep Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2,50 TL
Taksi
2,50 TL/Km
Tramvay
2,50 TL
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Gaziantep’te çoğunlukla belediye ve halk otobüsleri yaygın olarak kullanılıyor. Bu otobüslerin ücretleri şehir içi ve kırsal olarak ikiye ayılıyor ve Gaziantep kart kullanılıyor.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Şehir içi ulaşımda otobüslerden sonra en çok, geçiş üstünlüğü olan tramvay, daha sonra ise kısa sürede ulaşıma imkan veren taksi ve dolmuşlar tercih ediliyor.

Gaziantep’de Gezilecek Yerler

Zeugma Mozaik Müzesi
Dülük Büyük Mağara ve Çevresi
Şeyh Fetullah Cami (Aşağı Şeyh Cami)
Bedestenler Bakırcılar Çarşısı
Tarihi Antep Evleri
Tarihin Yer Yüzüne Çıktığı Yer, Zeugma Mozaik Müzesi

Hatay arkeoloji müzesinin ardından dünyanın en büyük ikinci mozaik müzesi olan Zeugma, 1700 metrekarelik on üç renk karışımından oluşan mozaikleri ile tüm dünyanın ilgisini çekerek, yerli ve yabancı ziyaretçi akınına uğruyor. Müzede bulunan mozaiklerin yerleştirilme düzeni, eski Zeugma kentinin yerleşimine uygun olarak yapılmıştır.

Çok Eski Çağlara Ait Bir Yapıt, Dülük Büyük Mağara ve Çevresi

Hititler zamanından beri kutsal şehir olarak kabul gören Dülük ve çevresi; 3'üncü yüzyıla ait elle yer altına kayaların oyularak yapıldığı kaya mezarı, birçok binanın yapımı için gerekli olan taşların çıkarıldığı antik taş ocağı, lahitler ve kayalara işlenen mitolojik kabartmaları ile gezenleri şaşkınlığa ve hayranlığa sevk ediyor.

Komplike Bir İbadet Yeri, Şeyh Fetullah Cami (Aşağı Şeyh Cami)

Şeyh Fetullah Cami, zaviye, hamam ve medreseleri içinde barındıran, 1563 yapımı, mimarisinde askı kemerlerin kullanıldığı tek cami olma özelliğine sahip, neredeyse yapıldığı gün gibi özelliklerini koruyan, örnek bir ibadethane durumundadır.

Eskinin Alışveriş Merkezleri, Bedestenler

Alışverişin merkezi olarak kabul edilen ve 5 adet olarak şehirde inşa edilen Bedestenlerden, ayakta duran üç adeti alışveriş meraklılarının akınına uğruyor. Çoğu yerde bulunamayan baharatlardan, yöresel eşya ve malzemelerin satışa sunulduğu Bedestenlerde, 150'nin üzerinde tarihi yapısını koruyan dükkan bulunuyor.

Bakıra Can Verilen Mekan, Bakırcılar Çarşısı

Bakırcılar çarşısı, saray caddesi üzerinde bulunan ve 500 yıldır süren bakır ustalığının ürünlerinin satıldığı bir çarşı, çarşı gezilirken bakırdan yapılabilecek her türlü eşyayı görmek ve bakır ustalarının çalışmalarını yerinde izlemek de mümkün oluyor.

Bozulmamış Bir Tarih, Tarihi Antep Evleri

Gaziantep şehrinde dolaşırken, dar sokaklara girildiğinde, çoğunlukla rastlanan ve hala tüm özelliklerine korumaya çalışan küçük havuzlu ve ilginç mimarisi ile tarihi Antep evlerini gezmeden, Gaziantep'in geçmişi hakkında bilgi edinilemez. yüksek duvarlı ve geniş avluları olan bu evler mutlaka görülmesi gerekenler listesinde bulunmalıdır.

Gaziantep’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Lahmacun
Baklava
Tike Kebabı
Yuvarlama Zeytin Böreği
Gaziantep’in Milli Yemeği Lahmacun

Ülkemizde lahmacun denilince ilk akla gelen Antep lahmacunu oluyor, gerek etin lezzetli oluşu gerekse lahmacunun yapımı ve sunumu ile Antep lahmacun konusunda liderliğini halen koruyor. Gaziantep'e, Gaziantep uçak bileti ile gidenler, lahmacun yerine başka bir yemek tercih etseler de, mutlaka yemeğin yanına ikram olarak fındık lahmacun verilir.

Dünyanın Tanıdığı Tatlı, Baklava

Gaziantep baklavasının ünü ülkemiz sınırlarını aşarak, tüm dünyaya ulaşmıştır. baklavanın ana maddesini oluşturulan yufkaların çok ince açılması ve kendi şehrinin meşhur fıstığının lezzeti ile birleşmesi sonucu, mükemmel bir görünüme ve tada sahip olunan baklava yenmeden, Gaziantep'e gittim denmemelidir.

Etin En Güzel Hali, Tike Kebabı

Et ve kuyruk yağının birleşimiyle oluşan ve mangalda pişirilerek sunulan Tike kebabı, şehrin yöresel kebaplarının başında geliyor.

En Güzel Hamur İşi, Yuvarlama

Pirincin hamur haline getirilerek, yoğurt sosu ile ikram edildiği, geleneksel ve yöresel özelliğe sahip yuvarlama, zahmetli hazırlanmasına rağmen, çok hafif bir ikram yemeği olarak, çoğu yerlerde tavsiye ediliyor.

Zeytinin Faydalarının Börekle Bütünleşmesi, Zeytin Böreği

Şehrin en çok tercih edilen böreklerinin başında zeytin böreği geliyor. Yöresel zeytinlerin seçilerek börek içini oluşturduğu bu börek, sağlık açısından faydalı ve hazmı kolay oluyor.

Konaklama İçin Gaziantep Otel Seçenekleri

Ucuz Gaziantep uçak bileti alarak şehre gelen ziyaretçiler için bir çok konaklama mekanı bulunuyor.

Hampton By Hilton Gaziantep City Centre
Şehrin tam merkezinde olan otel, 3 yıldızlı olup Zeugma mozaik müzesine 5 dk, alışveriş merkezlerine ise 15 dakikalık yürüyüş mesafesindedir. Otelde kapalı yüzme havuzu ve toplantı salonu mevcut ve tüm odamalar klimalıdır.
İncili Pınar Mahallesi, Prof. Muammer Aksoy Blv. No:41, Şehitkamil
İbis Gaziantep
Geniş bir dinlenme bahçesine sahip olan otel, 3 yıldızlı ve odaları modern olarak tasarlanmıştır. Otelin şehir merkezindeki konumundan dolayı, her yere kısa sürede ulaşılabilir.
Yaprak Mahallesi, No, İstasyon Cd. No:78, Şehitkamil
Divan Gaziantep
Şehir merkezine 10 dakikalık yürüyüş mesafesinde olan otel, 5 yıldızlı konforu ile uzun süreli veya iş seyahati maksadı için Gaziantep uçak seyahati ile gelenlerin, konforlu ve lüks konaklama ihtiyaçlarını tümüyle karşılayabilecek kapasitededir.
Mücahitler Mah. Sani Konukoğlu Bulvarı No: 92/A Şehitkamil

Gaziantep Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Gaziantep 148,49 TL 1 Saat 35 Dakika
İzmir - Gaziantep 217,88 TL 10 Saat 5 Dakika
Amasya - Gaziantep 222,88 TL 6 Saat 45 Dakika
Ordu - Gaziantep 222,98 TL 8 Saat 45 Dakika
Ankara - Gaziantep 224,99 TL 1 Saat 15 Dakika
Zonguldak - Gaziantep 227,99 TL 4 Saat 25 Dakika
Balıkesir - Gaziantep 237,98 TL 9 Saat 30 Dakika
Bursa - Gaziantep 243,52 TL 1 Saat 20 Dakika

Gaziantep İçin Diğer Popüler Ulaşım Seçenekleri

13:00 5-6 Saat
Diyarbakır - Gaziantep
Otobüs Bileti
70 TL
İncele 24 Eki 2020
13:00 4-5 Saat
Mersin - Gaziantep
Otobüs Bileti
60 TL
İncele 24 Eki 2020
16:00 6-7 Saat
Kayseri - Gaziantep
Otobüs Bileti
55 TL
İncele 24 Eki 2020
16:45 2-3 Saat
Adana - Gaziantep
Otobüs Bileti
50 TL
İncele 24 Eki 2020
18:00 10-12 Saat
Erzurum - Gaziantep
Otobüs Bileti
160 TL
İncele 24 Eki 2020
21:00 10-12 Saat
Ankara - Gaziantep
Otobüs Bileti
130 TL
İncele 24 Eki 2020

Gaziantep Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Gaziantep uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Anadolu Jet, Klm, Pegasus, Qatar Airways, Sun Express, Türk Hava Yolları.
 • Gaziantep yurt içi uçak bileti ne kadar?

  Gaziantep varışlı popüler yurt içi uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Gaziantep olup, bilet fiyatı 148,49 TL'dir.
 • Gaziantep yurt dışı uçak bileti ne kadar?

  Gaziantep varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu Hanover - Gaziantep olup, bilet fiyatı 515,27 TL'dir.
 • Gaziantep şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?

  Yılın en uygun zamanı Ağustos ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Gaziantep ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Mardin’de Gezilecek Yerler: Mardin’de Nereye Gidilir?
Mardin’de Gezilecek Yerler: Mardin’de Nereye Gidilir?
16 Eylül 2020
Mardin, Dicle ve Fırat nehirleri arasında yer almaktadır ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en merak edilen şehirlerinden biridir. Kendine özgü mimarisi ile zaman yolculuğu yaşatabilir. Ayrıca farklı di
Sosyal Mesafe Döneminin En Popüler Tatil Türleri #1: Karavan Tatili
Sosyal Mesafe Döneminin En Popüler Tatil Türleri #1: Karavan Tatili
07 Eylül 2020
Koronavirüs bu yıl turizm sektörünü oldukça yakından etkilemiştir. Otellerin önceki yazlara göre doluluk oranlarının düşük olduğu şu dönemlerde insanlar alternatif tatil seçenekleri arayışına girmekte
Gaziantep’te Gezilecek Yerler: Gaziantep’te Nereye Gidilir?
Gaziantep’te Gezilecek Yerler: Gaziantep’te Nereye Gidilir?
27 Nisan 2020
Gaziantep, gerek ülkemizin gerek Güney Doğu Anadolu bölgemizin her daim parlayan bir şehri. Halk arasında “Antep” olarak da bilinse de tarihten aldığı güçle, Gaziantep şehrimiz; hem doğal güzellikleri
Biletall Gezgin'i Sizin İçin Kasım'ın Son Haftası Gaziantep'te!
Biletall Gezgin'i Sizin İçin Kasım'ın Son Haftası Gaziantep'te!
27 Kasım 2015
Bu hafta medeniyetlerin, kültürlerin birleştiği güzel şehir Gaziantep’teydim.  Çarşıları, bakırcıları ve tabi ki dillere destan yemek kültürü ve altın değerindeki baklavasıyla masal diyarının içinde k

Gaziantep Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (57)
İyi (24)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%70
%30
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,7
81 Değerlendirme
E*** Ö***
3 Kasım Cumartesi
Biz çok güzel zaman geçirdik, herşey çok güzeldi teşekkür ederiz.
O*** E*** M***
17 Ekim Çarşamba
Tur ile gitmiştik gerçekten çok güzel biir doğası ve yerleşimi var
K*** T***
8 Ağustos Çarşamba
Ailece gittik, güzeldi keyif aldık zaten Türkyenin her yeri güzel
A*** D*** H***
24 Haziran Pazar
Biz tatlı için iki deli kalktık gittik uçakla gittik, akşamına da uçakla döndük
C*** A***
20 Haziran Çarşamba
benim burda en sevdiğim şey herhalde künefesiydi gidip yerinde yemelisiniz
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Gaziantep Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 23.10.2020 02:34:55 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Gaziantep, (GZT)
GZT
TR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=68293
/ True
68293