1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!
Malatya

Malatya Uçak Bileti

Malatya Para Birimi
Türk Lirası (TRY)
Malatya Zaman Dilimi
GMT +3
Malatya Şehri En İyileri
Kayısı, Levent Vadisi, Kayısı Tatlısı
Malatya Hava Durumu (29 Ekim) 23°C Açık
Malatya Hava Durumu (30 Ekim) 21°C Parçalı Bulutlu

En Ucuz Malatya Yurtiçi Uçak Seferleri

26 Kas 2020
21 Kas 2020
27 Kas 2020
23 Kas 2020
Sivas - Malatya
Anadolu Jet
11 Kas 2020
09 Kas 2020
Kayseri - Malatya
Anadolu Jet
14 Kas 2020
Hatay - Malatya
Anadolu Jet
03 Kas 2020
Adana - Malatya
Anadolu Jet
03 Kas 2020
Erzurum - Malatya
Anadolu Jet
06 Kas 2020
Erzincan - Malatya
Anadolu Jet
25 Kas 2020
Trabzon - Malatya
Türk Hava Yolları
31 Eki 2020
Gaziantep - Malatya
Anadolu Jet
30 Eki 2020
18 Kas 2020

En Ucuz Malatya Yurtdışı Uçak Seferleri

22 Kas 2020
Dusseldorf - Malatya
Türk Hava Yolları
31 Eki 2020
23 Kas 2020
02 Kas 2020
06 Kas 2020
Paris - Malatya
Türk Hava Yolları
30 Eki 2020
20 Kas 2020
16 Kas 2020
21 Kas 2020
31 Eki 2020
06 Kas 2020
Köln - Malatya
Pegasus
10 Kas 2020
05 Kas 2020
Kiev - Malatya
Türk Hava Yolları
08 Kas 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Malatya Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Malatya Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Malatya Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Malatya Havaalanları
Ülke Kodu
TR
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Türkçe
Toplu Taşıma Fiyatı
1,80 TL
Yemek Fiyatı
20 TL
Alkolsüz İçecek Fiyatı
3,50 TL

Malatya’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Temmuz
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Temmuz

Ucuz Malatya uçak bileti kullanarak Malatya’ya gitmek isteyen ziyaretçilerin dikkat etmesi gereken en önemli konulardan biri de ziyaret ve yolculuk için en uygun zamanın hangisi olduğunu tespit etmektir.

Normal şartlarda kentin güzelliklerini yaşamak adına en uygun mevsim yaz aylarıdır. Özellikle de temmuz aynın 2. haftası kayısı festivallerinin olduğu haftalarda şehir merkezi bir başka güzeldir.

Ayrıca bahar aylarında da Levent Vadisi ya da Aslantepe Ören Yeri gezmek istenilecek yerlerdir.

Malatya Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Malatya uçak bileti ile seyahat eden yolcular havalimanından kent merkezine gitmek için farklı ulaşım araçlarından yararlanabilmektedir.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 10 TL

Yolcu çıkışının tamamlanmasının ardından 25 dakika sonra kalkan Havaş servisleri şehir merkezine hareket etmektedir. Şehir merkezine ulaşım yaklaşık 45 dk sürmektedir.

Havalimanı Servisleri

Malatya da kullanılan belediye otobüsleri MOTAŞ’tır. Havaalanından şehir merkezine ya da şehir merkezinden havaalanına belediye otobüs hizmeti bulunmamaktadır.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 50 TL

Şehrin merkezinde bulunduğunuz her yerden Malatya Havalimanı gitmek için taksi de seçeneklerden birisidir. Günün 24 saati kalkan taksiler sayesinde istenilen noktaya daha kısa ve konforlu bir şekilde ulaşım sağlanabilmektedir. Taksiler yolcu çıkışının önünden hizmet vermektedir.

Araç Kiralama

Terminal binasında araç kiralama ofisleri bulunmaktadır. Ayrıca şehir merkezinden kiralanan araçlarla da havalimanına gidilebilmektedir ve araç havalimanında bulunan ofislere bırakılabilir.

Malatya Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Malatya’da havayolu ulaşımı için kullanılan havalimanı Malatya Havalimanı'dır. Malatya uçak bileti avantajlarından yararlanarak havayolu ile şehre seyahat eden yolcular ve farklı noktalara uçmak isteyen yolcular havalimanını kullanmaktadır.

Malatya Havalimanı'nın şehir merkezine olan uzaklığı 34 km olduğu için havalimanından kent merkezine Havaş, taksi veya araç kiralama yollarıyla ulaşım sağlanabilmektedir.

Havalimanı iç ve dış hatlar olmak üzere tek bina hizmet vermektedir. İç hatlar terminalinde yolcuların sıkılmaması için cafe, büfeler bulunmakta ayrıca rahat hareket edebilmek için emanet eşya ofisi bulunmaktadır.

Aynı şekilde dış hatlar terminalinde de; gazete büfesi, araç kiralama ofisi ve restaurant bulunmaktadır.

Ayrıca havalimanı dışında da konaklama yapılabilecek birçok kaliteli hizmet sunan oteller bulunmaktadır.

Malatya’ya Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Malatya uçak bileti avantajlarından yararlanarak Malatya’ya gitmek için en önemli nedenlerden birisi yörenin her yönüyle kendi tarihini yansıtması lezzetli mutfağıdır. Gilgirikli, elmalı, yumru köfte gibi köfte çeşitleri de muhakkak denenmelidir.
 2. Şehir ile özdeşleşmiş olan kayısısıdır. Hem kurusu hem tazesi hem de kayısı ile yapılan birbirinden lezzetli ezme, sucuk pestiller yemek için bile Malatya’ya gidecek bir sebebiniz bulunmaktadır.
 3. Malatya’da mutlaka görülmesi gereken; Levent Vadisi, seyir tepe, müze ve tarihi camiler medreseler için gidilmelidir.
 4. Malatya Battalgazi Ulu Cami hem dini hizmet vermekte hem de göze hitap etmektedir.
 5. Malatya Aslantepe Ören Yeri tarihi yansıtan ve saray kalıntılarını içinde barındıran açık hava müzesi ziyareti mükemmel olacaktır.

Malatya Hakkında

Malatya; Türkiye’de bulunan 81 ilden biridir. Doğu Anadolu Bölgesi’nin yukarı Fırat bölümünde bulunan bu şehir bulunduğu konumda en gelişmiş şehir unvanına sahiptir. Hitit döneminde kurulmuş ve o günden bu yana çok kez yıkılıp tekrar tekrar yapılarak günümüze kadar ayakta kalabilmiştir. Hititçe’de bal anlamına gelen Melid kelimesinin değişmesi ile Malatya adını almıştır.

Coğrafi konumu ise; Doğu Anadolu Bölgesi'nin batı bölümünde yer almaktadır. Ayrıca doğusunda Elazığ, güneyde Adıyaman, batıda da Kahramanmaraş illeri ile çevrelenmiştir.

Birçok dağ, çay, ova ve barajlara sahip bu il kayısısı ile meşhurdur. Genellikle kaysının %80’i Malatya Ovası'nda bulunan bahçelerden sağlanmaktadır. Bu kayısı bahçeleri çoğunluk kesimin geçim kaynağı da denilebilir. Kayısıların tazeyken, kurutulmuş haliyle hatta çekirdeği ve çekirdek kabuğunun kullanılması, tüketilmesi ve satışı da yapılmaktadır.

Coğrafyası, gelir kaynağı ve konumunun yanı sıra halk dilinde de bazı farklılıklar göstermektedir. Örneğin ‘k’ harfi çoğu kelime de ‘h’ olarak kullanılmaktadır. ‘Sıcah’, ‘azıcıh’ gibi. Konuşmalarının kulağa hoş gelmesinin yanı sıra misafirperverlikleri de insanı bu şehre bağlamaya yetecektir. Değişik yemek kültürleri ile mideyi; görsel güzellikleriyle de göze hitap etmeyi bilen bir şehirdir.

Malatya Fotoğraf Galerisi

Malatya Nerede?

Malatya Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
1,80 TL
Taksi
3 TL/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Malatya’da şehir içi ulaşımda kullanılan en temel ulaşım aracı MOTAŞ’tır. Şehrin tüm merkezi noktalarından geçtiği için daha çok kullanılmaktadır. Fakat havalimanı MOTAŞ’ın güzergahında olmadığından ekonomik olduğu için havaş veya rahat etmek isteyenler de taksi ile ulaşım tercih etmektedir. Ayrıca araç kiralama gibi seçeneklerde bulunmaktadır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Malatya’da bir diğer ulaşım aracı da trambüslerdir. Ayrıca Türkiye’de bir ilk olan sadece kadınlar için pembe trambüs de Malatya’dadır.

Malatya’da Gezilecek Yerler

Levent Vadisi
Malatyapark AVM
Açık Hava Müzesi
Malatya Kaburga Sofrası
Bakırcılar Çarşı
Alışveriş mi? Malatyapark Alışveriş Merkezi

Alışveriş tutkunları için Malatya’da 5 katlı ve 150’den fazla mağaza bulunmaktadır. İçerisinde çok sayıda mağaza bulunan alışveriş merkezi, aynı zamanda ziyaretçilerinin yeme ve içme isteklerini karşılayabilecek önemli markalara ait restaurant ve cafelere de ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca sinema, bowling salonu ve buz parkı gibi sosyal aktivitelerde bulunmaktadır.

Bakırcılar Çarşısı

El yapımı hediyelik eşyaların vazgeçilmez adresidir. Ayrıca geleneksel çarşı görünümü ile sağladığı Otantik hava ziyaretçilerin ilgi odağı olmaktadır.

Şire Pazarı

Malatya denildiğinde ilk akla gelen her zaman için Kayısı olmuştur. Bu sebeple Malatya’da geziliyorsa ve alışveriş yapılacaksa kayısı ve kayısıyla yapılan ürünler alınmadan olmaz. Kayısı döneri, kayısı lokumu ve kayısı sucuğu gibi bir çok çeşit bu çarşıda bulunmaktadır. Şire Pazarı Kuru Kayısı Pazarı olarak ta anılmaktadır.

Sanat Sokakları

Malatya eşsiz tarihe sahip olan ve sanata düşkünlüğü ile de bilinen bir şehirdir. Bu sanat sokaklarında ahşap ve kerpiçten evler bulunmaktadır. Ayrıca Çeşitli kafeler (türkü, kitap, sohbet), Kent Müzesi, gençlik Merkezi ve yöresel tatlarla buluşulabilecek Malatya Mutfağı da bulunmaktadır.

Malatya’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Kayısı ve kayısı tatlısı
Köfte Çeşitleri (analı kızlı, yumru, içli köfte gibi)
Pestil ve sucuk
Pimpirim çorbası
Malatya Denince Akla İlk Gelen Yiyecek: Kayısı

Malatya’nın ekonomisi açısından son derece önemli bir besin olan kayısı, kentin dünyaca ün yapmış lezzetlerinden birisidir. Malatya uçak bileti olanakları ile sadece kayısı yemek ve satın almak için bile dünyanın bir ucundan şehri ziyaret eden çok sayıda ziyaretçi bulunmaktadır.

Bulgurun en lezzetli hali: Köfte

Malatya mutfağı köfteler konusunda kendini aşmış bir şehirdir. Özel tarif ve yöntemlerle hazırlanan bu köfteler lezzetinin yanı sıra çeşitliliğiyle de ün yapmıştır.

Pestil ve Sucuk

Malatya’nın geleneksel lezzetlerinden birisi de kayısı ile yapılan ürünlerdir. Bu ürünlerin başında da pestil gelir. Şekeri ve kıvamı ile tüm tatlı sevenlerin gözdesidir.

Bir Başka Lezzet: Pimpirik Çorbası

Taze semizotu ve türlü türlü bakliyatlarla pişirilen ve limon sıkılmasa da ekşi tadı olan tüm hastalıklara şifa bir çorbadır.

Konaklama İçin Malatya Otel Seçenekleri

Ucuz Malatya uçak bileti ile gerek iş, gerekse gezi amaçlı Malatya’ya giden ziyaretçiler konaklama konusunda da oldukça geniş seçeneklere sahiptir.

Anemon Hotel Malatya
Turgut Özal Mahallesi, Ankara cad. Yeşilyurt/ Malatya’da yer alan Anemon Otel, 5 yıldızlı otel arayan ziyaretçiler için en önemli seçeneklerden birisidir. Otelde; açık ve kapalı yüzme havuzları, bar/oturma salonu, ücretsiz kablolu hızlı internet, toplantı odaları, sauna, masaj-spa terapi odaları, restoranlar, gece kulübü, hediyelik eşya dükkanı ve gazete bayi, lobi de televizyon, çay-kahve ve şömine gibi dış özellikler bulunmaktadır. Ayrıca; odalarında ev rahatlığında hissettirecek bütün detaylara dikkat edilmiştir yanı sıra deluxe ve superior oda olarak 2 ayrı çeşit bulunmaktadır. Havalimanına 20 km şehir merkezine ise 6 km uzaklıktadır.
Turgut Özal Mah. Ankara Caddesi no: 27, 44920 Yeşilyurt/ Malatya
Ramada Plaza Altin Kayisi Hotel
Malatya’nın 5 yıldızlı otellerinden birisi de Ramada Plaza Altin Kayisi Hotel'dir. Malatya’nın merkezinde yer alan otelin 154 adet manzara görünümlü modern tasarımlı odaları bulunmaktadır. 1000 kişilik organizasyonlara da ev sahipliği yapmaktadır. Kapalı havuz, spa, otopark ve wife hizmeti de sunmaktadır. Ayrıca mutfaklarında yöresel tatlara yer verilmiştir. Havalimanına olan uzaklığı ise 40 dakika yürüyüş mesafesidir.
Özalpler Mahallesi Ankara Caddesi İstasyon Virajı 44090 Malatya
Doubletree By Hilton Malatya
Modern mimarisi ve güzleri dolduran güzelliği ile Malatya şehrinin en önemli Kültür ve iş yerlerine yakın İnönü caddesi üzerinde bulunan Doubletree By Hilton, Malatya Erhaç havalimanına 30 dakika uzaklıktadır. Ayrıca; Nemrut Dağı’na da 2 saatlik yürüyüş mesafesindedir. Müşterilerine spor salonu, restoran, sauna, hamam, buhar banyosu, masaj odaları ve toplantı odaları gibi özellikler sunan otel Malatya uçak seyahati ile kente giden birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.
İnönü Cad. 174, 44090 Malatya

Malatya Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Malatya 127,99 TL 1 Saat 40 Dakika
Konya - Malatya 207,98 TL 14 Saat 20 Dakika
Bodrum - Malatya 212,98 TL 11 Saat 50 Dakika
İzmir - Malatya 214,98 TL 10 Saat 50 Dakika
Balıkesir - Malatya 217,98 TL 10 Saat 10 Dakika
Dalaman - Malatya 217,98 TL 9 Saat 25 Dakika
Ankara - Malatya 219,98 TL 13 Saat
Denizli - Malatya 222,98 TL 9 Saat 55 Dakika

Malatya İçin Diğer Popüler Ulaşım Seçenekleri

08:30 3-4 Saat
Kahramanmaraş - Malatya
Otobüs Bileti
30 TL
İncele 30 Eki 2020
08:30 3-4 Saat
Gaziantep - Malatya
Otobüs Bileti
70 TL
İncele 30 Eki 2020
10:00 6-7 Saat
Erzurum - Malatya
Otobüs Bileti
130 TL
İncele 30 Eki 2020
10:00 6-7 Saat
Tokat - Malatya
Otobüs Bileti
90 TL
İncele 30 Eki 2020
19:00 4-5 Saat
Sivas - Malatya
Otobüs Bileti
50 TL
İncele 30 Eki 2020
23:59 6-7 Saat
Ankara - Malatya
Otobüs Bileti
110 TL
İncele 30 Eki 2020

Malatya Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Malatya uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Anadolu Jet, Klm, Pegasus, Qatar Airways, Sun Express, Türk Hava Yolları.
 • Malatya yurt içi uçak bileti ne kadar?

  Malatya varışlı popüler yurt içi uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Malatya olup, bilet fiyatı 127,99 TL'dir.
 • Malatya yurt dışı uçak bileti ne kadar?

  Malatya varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu Berlin - Malatya olup, bilet fiyatı 739,90 TL'dir.
 • Malatya şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?

  Yılın en uygun zamanı Temmuz ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Malatya ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Mardin’de Gezilecek Yerler: Mardin’de Nereye Gidilir?
Mardin’de Gezilecek Yerler: Mardin’de Nereye Gidilir?
16 Eylül 2020
Mardin, Dicle ve Fırat nehirleri arasında yer almaktadır ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en merak edilen şehirlerinden biridir. Kendine özgü mimarisi ile zaman yolculuğu yaşatabilir. Ayrıca farklı di
İstanbul Otogarları Nerede? İstanbul’da Kaç Tane Otogar Var?
İstanbul Otogarları Nerede? İstanbul’da Kaç Tane Otogar Var?
04 Eylül 2020
İstanbul, Türkiye’nin en gelişmiş şehirlerinden birisi olup, farklı vasıtalar ile kolay ulaşım sağlanabilecek bir şehrimizdir. Öyle ki, uçak, tren, feribot ve otobüs bileti gibi pek çok farklı alterna
Malatya’da Gezilecek Yerler: Malatya’da Nereye Gidilir?
Malatya’da Gezilecek Yerler: Malatya’da Nereye Gidilir?
26 Ağustos 2020
Coğrafi konumu ve tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Malatya, Cumhuriyet’in ilanı ile il olmuştur. İpek ve Kral yolları üzerinde kurulan bu şehrin tarihi Neolitik Çağ’a kadar uza
Kahramanmaraş’ta Gezilecek Yerler: Kahramanmaraş’ta Nereye Gidilir?
Kahramanmaraş’ta Gezilecek Yerler: Kahramanmaraş’ta Nereye Gidilir?
15 Haziran 2020
İlk yerleşimlere üst Paleolitik döneminde başlandığı düşünülen ve daha sonra birçok uygarlığa, medeniyete ev sahipliği yapmış olan Kahramanmaraş, doğal güzelliği ve tarihi yapıları ile sizi doyuracak

Malatya Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (54)
İyi (39)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%58
%42
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,6
93 Değerlendirme
P*** G***
17 Ekim Çarşamba
Arkadaşımın yanına gideceğim bakalım nasıl biryer gidip görücez
G*** M***
21 Eylül Cuma
Karıma sürpriz yapmak adına gitmiştik keyif aldı. Biz de keyif aldık.
E*** T***
14 Eylül Cuma
Biz çok keyif aldık, kamp yapmıştık güzel bir tatil oldu bizim için
D*** I***
31 Ağustos Cuma
Maç için gitmiştik gerçekten herşey çok güzeldi
S*** C***
14 Eylül Cuma
Herşey çok güzeldi biz çok keyif aldık.
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Malatya Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 29.10.2020 02:42:41 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Malatya, (MLX)
MLX
TR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=68293
/ True
68293