Japonya Uçak Bileti

Japonya Hakkında Bilgiler

Doğu Asya bölgesinde bulunan Japonya, bilim ve teknoloji bakımından birçok konuda dünyada lider olan bir ada ülkesidir.

Japonya'ya, İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan ortalama 18 sefer yapılıyor ve yolculuk 17 saat civarında sürüyor. Söz konusu seferleri yapan şirketlerden başlıcaları; Türk Hava Yolları, Etihad, Qatar, Aegean, ANA, Lufthansa, British Airways ve Air India olarak sıralayabiliriz. Bu şirketlere ilave olarak Japonya Türkiye uçak seferleri yapan Emirates, Singapore Airlines, Japan Airlines ve China Eastern gibi şirketlerde mevcut. Japonya Türkiye uçuş süresi firmalara göre değişmekle beraber, uçuşlar yaklaşık olarak 17 saat civarında sürüyor.

Japonya seyahati için hava yolunu tercih edenlerin, Japonya uçak bileti almak için Biletall.com'a girmeleri yeterli olmaktadır. Biletall.com'da Japonya uçak bileti rezervasyon işlemleri de kolaylıkla yapılabilir.

Biletall.com'da Japonya uçak bileti fiyatları ile ilgili tüm bilgiler bulunuyor. Biletall.com'da ayrıca Japonya Türkiye uçak saatleri hakkında da güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. Ayrıca Japonya Türkiye arası uçakla kaç saat gibi birçok sorunuzun cevabını da Biletall.com'da bulabilirsiniz.

Biletall.com'da online ödeme yöntemleri ile Japonya Türkiye uçak bileti almak tam anlamı ile güvenlidir. Bu istikamette uçuş yapan şirketlerin kampanyalı fiyatlarını da Biletall.com'da bulabilir ve böylece en ucuz Japonya uçak bileti elde edebilirsiniz.

Biletall.com'da ki Japonya ucuz uçak bileti avantajı ile ülkeye gidecek vatandaşlarımız, vizesiz seyahatin keyfini de çıkarabilir.

Japonya, üç ayı geçmeyen seyahatler için Türk vatandaşlarına vize uygulamıyor.

ülkeyi ziyaret edecek olan misafirlere, yağışların az olduğu yaz aylarını tavsiye ederiz.

Asya'nın doğu ucundaki adalar topluluğundan oluşan Japonya'nın Hokkaido, Honshu, Şikoku ve Kyushu adında 4 büyük adası ve yaklaşık 4000 küçük adası vardır. Japonya'nın yakın komşuları kuzeyde Rusya, güney ve kuzey Kore ile çin'dir. Japonya'nın neredeyse beşte biri dağlarla kaplıdır. Japon Alpleri, büyük ada Honshu'nun merkezinden geçiyor. yüksek zirve, pek çok Japon tarafından kutsal kabul edilen koni şeklindeki bir yanardağ olan Fuji Dağı'dır. Japonya'da her yıl binden fazla deprem olur.

Japonya'da ayrıca 60'ı aktif olan yaklaşık 200 volkan bulunur. Japonlar çok sıkı çalışma istekleri ile ünlüdür. çocuklara, diğerlerine, özellikle de ebeveynlere ve patronlara saygı göstermeleri öğretilir. Aileleri veya şirketleri için iyisini yapmayı ve kendi ihtiyaçları hakkında daha az endişe etmeyi öğrenirler. Japon yemekleri batı ülkelerindeki yemeklerden çok farklıdır. çok fazla pirinç, balık ve sebze vardır ama et azdır. Az yağlı ya da sütlü olan bu yemekler, Japonların dünyadaki diğer insanlardan ortalama olarak daha uzun süre yaşamasına yardımcı olur.

Japonya'nın Başkenti

Japonya'nın başkenti Tokyo'dur.

Japonya Nüfusu - Japonya Resmi Dili

Japonya'nın nüfusu 127 milyondur ve ülkenin resmi dili Japonca'dır.

Japonya Para Birimi

Japonya‘nın para birimi Japon Yeni'dir.

Japonya'da Saat Kaç?

Japonya Türkiye saat farkı +8'dir. Türkiye'de saat 09:00 iken Japonya'da 17:00'dir.

Japonya'da Ne Ucuz? Japonya'dan Gelirken Ne Getirilir?

Japonya'da özellikle elektronik cihazlar çok ucuza satılıyor. Hediyelik eşya veya otantik kıyafet almak isteyenler ise çok uygun fiyatlara orijinal kimono alabiliyorlar.

Japonya'ya, Biletall.com'dan ucuz Japonya uçak bileti alarak gelenler, gezebilecekleri yerlerin çok fazla olmasından dolayı seyahatlerini uzatabilmektedir. Biletall.com üzerinden Japonya hakkında detaylı bilgilere ulaşabilir ve ardından seyahat sürenizi kararlaştırabilirsiniz.

İmparatorluğun devam ettiği dünyadaki tek ülke olan Japonya, tarihi eserlerini yaşatmaya ve aynı şekilde kullanmaya devam etmektedir. ülke, çok fazla tarihsel yapı ve yapıta sahiptir. Bu eserlerin çoğu (İkinci Dünya Savaşı'nda yıkılanlar hariç) ilk günkü gibi sağlamdır. Ayrıca eserlerin mimari yapıları ilk günkü gibi korunmuştur.

Deniz ürünleri konusunda zengin ve değişik bir mutfağa sahip olan ülkeye, bu yemekleri tatmak için dünyanın diğer ucundan gelen oldukça fazla misafir bulunuyor.

Japonya tatil için ülkeye gelenlere beklenmedik imkan ve güzellikler sunuyor. özellikle doğa yürüyüşleri, tırmanma ve su altı dünyası olarak misafirlerinin tüm ihtiyaçları karşılanabiliyor.

ülke özellikle su dünyası ve devasa eğlence merkezleri ile cazibe merkezi haline gelmiştir. Gece hayatı ise hiç bitmeyen ve her zevke uygun çeşitliğe sahiptir.

Japonya özellikle Budist tapınaklarının çokluğu ve ihtişamı ile tam bir ibadethane görünümündedir. Bu kutsal mekanlarda ayin izlemek ise gerçekten unutulamayacak bir deneyim oluyor.

Japonya özellikle Budist tapınaklarının çokluğu ve ihtişamı ile tam bir ibadethane görünümündedir. Bu kutsal mekanlarda ayin izlemek ise gerçekten unutulamayacak bir deneyim oluyor.

Asya'nın İncisi olan Japonya'ya, Japonya ucuz uçak bileti fırsatları ile gelenler için vakit geçirirken zevk alacakları birçok yer mevcuttur.

Japonya'da Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

Japonya, deniz turizmi için ülkeye gelenlere muhteşem kumsal ve pırıl pırıl denizin yanı sıra su sporları ve özellikle de su altı dalışları için eşsiz güzellikler sunuyor. Bu plajların çok beğenilenleri ise; Cape Manzamo, Cape Maeda, Busena Marine Park, Busena Marine Park Underwater Observatory, Kariyushi Beach ve Nago Bay olarak sıralanabilir.

Japonya'dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Tokyo'nun Ginza bölgesi ülkenin alışveriş merkezidir. Dünyadaki ünlü markaların neredeyse hepsinin mağazası burada mevcuttur. Akihabara bölgesi ise elektronik cihazlar için önemli alışveri bölgesidir. Hediyelik eşyanın merkezi ise Asakusa'dır buradan tarihi Japon kıyafet ve eşyaları uygun fiyatlara alınabilir.

Japonya'nın Doğal Güzellikleri

ülkenin doğal güzelliklerinin başında muhteşem manzarası ve karlı zirvesi ile Fuji dağı geliyor. ülkenin saf su kaynağı ve doğal güzelliği ile çok turist çeken Kiyomizu bölgesi ile ulusal parkları mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir.

Japonya'da Gezilecek Tarihi Yerler

Japonya'nın tarihi yerlerini keşfetmek için tapınaklara gitmek yeterli oluyor. İmparatorluğun eski dönemine ait izlerin bulunduğu bu kutsal mekanların büyük bir kısmı gezilebiliyor.

Japonya Gezi Rehberi

Japonya'daki ulaşım sistemi dünya sıralamasında üst sıralardadır. modern ve süratli hızlı trenleri, geniş demiryolu ağına sahip ultra lüks trenleri, tüm ülkenin dolaşımında ana vasıta olan metroları, elektrikli doğa dostu otobüsleri ve deniz ulaşımı ile dünyanı önde gelen hava limanları ile gezilecek tüm bölgelere kısa sürede ve konforlu biçimde ulaşılabiliyor.

ülkeye Biletall.com'da ki Japonya ucuz uçak bileti fırsatları sayesinde gelenler, tatları damakta kalan lezzetleri deneyebiliyorlar.

Milli Yemek, Suşi

çeşitli sebzelerle birlikte tüketilen çiğ balık, ülkenin milli yemeği olarak dünyanın her yerinde tanınmaktadır.

Balıkla Yumurtanın Kaynaşması, Tenpura

Midye veya balıklar sebzeli yumurtalara batırılarak kızartılıyor. Hafif ama çok lezzetli olan bu yemek sokaklarda da çok satılıyor.

İçindekilere Bakmadan Yenebilen Lezzet, Udon

Şehriye ve değişik sebzelerden yapılan makarnaya benzeyen yemeğin üzerine çiğ yumurta krılarak tüketiliyor.

İster Atıştırmalık İsterseniz Ana Yemek, Okonomiyaki

Et, karides, ahtapot ve sebzelerin un ve sulu yumurtaya batırılıp kızartılmasından oluşan muhteşem bir tat.

çorba gibi Soya Fasulyesi, Miso

Soya fasulyesi ve mayadan oluşan bize göre çorba, Japonlara göre yemek.

Japonya'da Yenecek Güzel Yemekler

Japonya'da yemek listelerinin tümünde çeşitli deniz ürünler ve özellikle de suşi mutlaka bolca bulunuyor. özellikle ahtapot ve karides kızartması çok beğenilen yemek oluyor.

Japonya Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Popüler Japonya Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Yamaguchi Ube Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Tsushima Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Toyama Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Tottori Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Narita Havalimanı
Tokyo Havalimanı
Tokushima Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Takamatsu Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Mt. Fuji Shizuoka Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Saga Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Osaka Havalimanı
Kansai Havalimanı
Okayama Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Oita Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Niigata Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Naha Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Chubu Centrair Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Nagoya Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Nagasaki Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Miyazaki Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kumamoto Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Cochin Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kochi Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kobe Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Komatsu Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kagoshima Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Hiroshima Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Hiroshima-Nishi Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Fukuoka Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Matsuyama Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Yamagata Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Sendai Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Fukushima Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Akita Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
New Chitose Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Okadama Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Matsumoto Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Hyakuri Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Iwo Jima Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Nanki Shirahama Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Obihiro Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Hakodate Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Chitose Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Memanbetsu Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Nakashibetsu Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Wakkanai Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Iki Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Monbetsu Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Asahikawa Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Okushiri Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Rishiri Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Yakushima Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Fukue Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
New Tanegashima Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
New Kitakyushu Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Amami Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Tokunoshima Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Oki Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Izumo Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Yonago Kitaro Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Aomori Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Hanamaki Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Misawa Ab Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Hachijojima Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Oshima Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Yokota Ab Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kadena Ab Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Ishigaki Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kumejima Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Minami Daito Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Miyako Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kitadaito Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Shimojishima Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Yoron Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Yonaguni Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Noto Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Miyakejima Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Shonai Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Odate Noshiro Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Iwami Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kushiro Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Tajima Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Amakusa Airfield Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kikai Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Aguni Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kerama Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Atsugi Naval Air Station Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Hachinohe Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kyoto Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Naha AFB Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Okino Erabu Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Yokohama Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
flight
ba-favicon-white