1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin Tekrar Dene

Elazığ Uçak Bileti

21 Ekim
Bugün
Sağanak Yağmur
20°C
22 Ekim
Yarın
Gök Gürültülü Fırtına
19°C
23 Ekim
Çarşamba
Açık
21°C
Para Birimi
Türk Lirası (TRY)
Zaman Dilimi
GMT +3
Elazığ Şehri En İyileri
  • Harput Kalesi
  • Hazarbaba Kayak Merkezi
  • Orcik
Elazığ

En Ucuz Elazığ Yurtiçi Uçak Seferleri

10 Kas 2019
Ankara - Elazığ
Anadolu Jet
05 Kas 2019
16 Kas 2019
13 Kas 2019
Erzincan - Elazığ
Anadolu Jet
30 Eki 2019
Adana - Elazığ
Anadolu Jet
12 Kas 2019
Kayseri - Elazığ
Anadolu Jet
05 Kas 2019
Gaziantep - Elazığ
Anadolu Jet
05 Kas 2019
05 Kas 2019
13 Kas 2019
12 Kas 2019
Hatay - Elazığ
Anadolu Jet
24 Eki 2019
31 Eki 2019
Erzurum - Elazığ
Anadolu Jet
21 Eki 2019

En Ucuz Elazığ Yurtdışı Uçak Seferleri

Dusseldorf - Elazığ
Sun Express
10 Kas 2019
Hanover - Elazığ
Sun Express
23 Eki 2019
Frankfurt - Elazığ
Sun Express
22 Eki 2019
06 Kas 2019
17 Kas 2019
15 Kas 2019
11 Kas 2019
25 Eki 2019
Belgrad - Elazığ
Türk Hava Yolları
03 Kas 2019
Paris - Elazığ
Türk Hava Yolları
02 Kas 2019
Denpasar Bali - Elazığ
Türk Hava Yolları
23 Eki 2019
18 Kas 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Elazığ Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Elazığ Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Elazığ Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Elazığ Havaalanları
Ülke Kodu
TR
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Türkçe
Toplu Taşıma Fiyatı
2,25 TL
Yemek Fiyatı
20 TL
Alkolsüz İçecek Fiyatı
4 TL

Elazığ’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Ekim
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Haziran

Ucuz Elazığ uçak bileti kullanarak Elazığ'a gitmek isteyen ziyaretçilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konulardan birisi de ziyaret ve yolculuk için en uygun zamanın hangisi olduğunu tespit etmektir.

Normal şartlarda kentin güzelliklerini yaşamak adına en uygun mevsim ilkbahar aylarıdır. Ancak kış aylarında kayak yapmak için Hazarbaba Kayak Merkezi'ne gitmek ve kayak merkezinin tadını çıkarmak isteyen ziyaretçiler kış mevsiminde de rahatlıkla Elazığ'ı ziyaret edebilirler.

Ayrıca kış aylarında Hazarbaba Kayak Merkezi bembeyaz görüntüsü için de dünyanın birçok yerinden binlerce ziyaretçi Elazığ'a akın etmektedir.

Elazığ Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Elazığ uçak bileti ile seyahat eden yolcular havalimanından kent merkezine gitmek için farklı ulaşım araçlarından yararlanabilmektedir.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 7 TL

Havalimanından Elazığ kent merkezine ulaşmak için tercih edilebilecek olan ulaşım araçlarından birisi Havaş otobüsleridir. Elazığ Havalimanı'na inen tüm uçuşlardan 25 dakika sonra havalimanından şehir merkezinin farklı noktalarına otobüs seferleri düzenlenmektedir. Havaş otobüslerinin havalimanından kalkış saatleri ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için havalimanın bilgilendirme panosunu kontrol edilebilir.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 2,75 TL

Toplu taşıma ile havalimanından Elazığ şehir merkezine gitmek isteyen yolcular belediye otobüslerinden yararlanarak da havalimanından kent merkezine ulaşım sağlayabilmektedir. Otobüs hattını kullanarak 30 dakika gibi bir sürede havalimanından şehrin farklı noktalarına ulaşım sağlanmaktadır. Ayrıca; uçak hareket saatinden 2 saat önce otobüse binmeyi unutmamak gerekmektedir.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 30 TL

Havalimanından şehir merkezine gitmek için toplu taşıma araçlarını kullanmak istemeyen ve daha rahat bir şekilde istediği noktaya gitmek isteyen ziyaretçiler için en uygun seçeneklerden birisi de taksidir. Havalimanından günün her saati kalkan taksiler sayesinde istenilen noktaya daha kısa ve konforlu bir şekilde ulaşım sağlanabilmektedir.

Araç Kiralama

Yukarıda belirtilen ulaşım seçeneklerinin yanı sıra havalimanına iniş yapan ziyaretçiler havalimanının iç hatlar terminalinde yer alan araç kiralama şirketlerinden istedikleri özelliklerde araç kiralayarak da yol

Elazığ Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Büfe
Hediyelik Eşya
Araç Kiralama

Elazığ'da havayolu ulaşımı için kullanılan havalimanı Elazığ Havalimanı'dır. Elazığ uçak bileti avantajlarından yararlanarak havayolu ile şehre seyahat eden yolcular ve farklı noktalara uçmak isteyen yolcular havalimanını kullanmaktadır.

Elazığ Havalimanı'nın şehir merkezine olan uzaklığı 12 km olduğu için havalimanından kent merkezine 15 dakika gibi kısa bir sürede ulaşım sağlanabilmektedir.

Havalimanı iç ve dış hatlar terminal aynı binada hizmet vermektedir. İç hatlar terminalinde yolcular için kafeler, büfeler, araç kiralama ofisleri, bebek bakım odası, hediyelik eşya reyonu, sağlık birimi, mescit ve silah teslim ofisi bulunmaktadır.

Dış hatlar terminali de aynı binada bulunduğundan aynı hizmetler sunulmaktadır.

Elazığ’a Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Elazığ uçak bileti avantajlarından yararlanarak Elazığ'a gitmek için en önemli nedenlerden birisi yörenin geleneksel yeri olan Harput Kalesi'dir.
  2. Şehir ile özdeşleşmiş lezzetlerden birisi de orciktir. Sadece mükemmel orcikten yemek için bile Elazığ'a gidecek bir sebebiniz bulunmaktadır.
  3. Elazığ'da Hazarbaba Kayak merkezi aynı zamanda mutlaka görülmesi gereken, dünyanın renkli kayak merkezlerinden birisine ev sahipliği yapmaktadır.
  4. Elazığ geçmişinde birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış, çok ad değiştirmiş ve çok fazla tarih biriktirmiştir. Bu tarih kesinlikle görülmelidir.
  5. Elazığ ilimizde başta Keban Barajı olmak üzere birçok baraj, akarsu ve gölet bulunmaktadır. Suyun rahatlatıcı atmosferini doyasıya yaşamak isteyenler için büyük bir fırsattır.

Elazığ Hakkında

Doğu Anadolu Bölgesi'nin güneybatısında, yukarı Fırat bölümünde yer alan Elazığ, aynı zamanda dünyanın en eski şehirlerinden birisi olma özelliğini taşır. Tarihi Hititlere dayanan şehir, birçok uygarlık tarafından uzun yıllar boyunca kültür ticaret merkezi olarak kullanılmıştır.

Ayrıca; Elazığ 1834 yılında tarihi Harput’un bir mezrası olan ve mezra adıyla anılan ovaya nakledilmesi ile kurulmuştur. Osmanlı döneminde; Abdulaziz zamanında Elaziz olarak isim verilmiştir. Bilim insanlarının yer değiştiren şehirler arasında saydığı Elazığ, 1937 yılında şuan ki adını almıştır.

Elazığ coğrafi konum olarak; doğusunda Bingöl, kuzeyinde Keban Barajı Gölü aracılığı ile Tunceli, batısı ve güneybatısında Karakaya Baraj gölü vasıtasıyla Malatya, güneyinde ise; Diyarbakır illeri ile çevrilmiştir. İklim koşulları; İl sınırları içinde önemli akarsu ve barajlar bulunmaktadır.

Geçmişte karasal iklimin hüküm sürdüğü ilimizde yapılan ve yapımı devam eden barajların etkisi ile ılıman bir iklime geçiş yapmıştır. İlimizin geçim kaynağı ise; sanay,. Ticaret ve tarıma dayanmaktadır. Ayrıca birçok yer altı kaynağı bulunmaktadır.

Son derece renkli bir şehir olan Elazığ'a gittiğinizde nasıl candan insanlar olduklarına tanıklık edebilirsiniz. Ayrıca doğal yapı alanları olarak birçok tarihi yapıt bulunmaktadır.

Elazığ Fotoğraf Galerisi

Elazığ Nerede?

Elazığ Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2,25 TL
Taksi
3 TL/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Elazığ'da şehir içi ulaşımda kullanılan en temel ulaşım aracı otobüslerdir. Şehrin tüm merkezi noktalarından geçtiği için Elazığ halkı diğer ulaşım araçlarına göre otobüsü tercih etmektedir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Kentin farklı noktalarına onlarca sefer düzenlenen belediye otobüsleri ile ekonomik bir şekilde seyahat edilebilmektedir. Maliyet olarak daha yüksek olsa da konfor anlamında daha rahat olan taksi seçeneğinin bulunduğunu da belirtelim.

Elazığ’da Gezilecek Yerler

Hazarbaba Kayak Merkezi
Elazığ Akgün AVM
Elazığ Arkeoloji ve Etnografya Müzesi
Harput Kalesi
Kömürhan Köprüsü
Kayak Keyfi İçin En Doğru Adres: Hazarbaba Kayak Merkezi

Ulaşımı oldukça kolay olan Hazarbaba Kayak Merkezi, kış sporlarını seven ziyaretçiler için geniş seçenekler sunuyor. Kayak Merkezinde, yeni başlayanlar için kayak ve SnowBoard eğitimi, ekipman kiralama, Çocuk kızağı ve konaklama gibi konularda ziyaretçilerine birçok hizmet sunmaktadır.

Alışveriş mi? Elazığ Akgün Alışveriş Merkezi

Alışveriş tutkunları için Elazığ'da birbirinden farklı özelliklerde alışveriş merkezi bulunmaktadır. Bu merkezlerden birisi de şehir merkezinde yer alan Elazığ Akgün Alışveriş Merkezi'dir. İçerisinde çok sayıda mağaza bulunan alışveriş merkezi, aynı zamanda ziyaretçilerinin yeme ve içme isteklerini karşılayabilecek önemli markalara ait restaurant ve kafelere de ev sahipliği yapmaktadır.

Elazığ Arkeoloji ve Etnografya Müzesi

Üniversite Mahallesi'nde yer alan Elazığ Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, 1965 yılında Alacalı mescitte Harput Müzesi olarak faaliyete başlamış fakat; düzenlenmeler sonucu 2011 yılından bu yana ziyaretçilerine Elazığ Arkeoloji ve Etnografya Müzesi hizmet vermektedir.

Harput Kalesi

Harput Kalesi, dikdörtgen tasarıma sahiptir. Kalenin içinde; hastane, cephanelik, darphane, sarnıç, tahıl ambarı ve son yapılan çalışmalarda da; ticarethaneler, atölyeler ve tüneller bulunmuştur. Ayrıca bir efsaneye göre kalenin yapımında su kıtlığı olduğundan harcında süt kullanıldığı ve bundan dolayı da diğer adı süt kalesi olarak bilinmektedir.

Kömürhan Köprüsü

Elazığ'ın en önemli simgelerinden birisi de bu köprüdür. Türkülere bile konu olmuştur. Kömürhan Köprüsü Harput’a bakar denir Fırat türküsünde. Aslında Harfputa’a bakmayan bu köprü Fırat nehrinin iki yakasını birleştiren köprüdür.

Elazığ’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Orcik
Sırın
Sırın
Patile
Elazığ Denince Akla İlk Gelen Lezzet: Orcik

Elazığ’ın ekonomisi açısından son derece önemli bir besin olan orcik, kentin dünyaca ün yapmış lezzetlerinden birisidir. Elazığ uçak bileti olanakları ile sadece orcik yemek ve satın almak için bile dünyanın bir ucundan şehri ziyaret eden çok sayıda ziyaretçi bulunmaktadır.

Elazığ Mantısı: Sırın

Elazığ’ın kendine has mantısıdır. Özel tarif ve yöntemlerle hazırlanan Sırın, incecik açılan yufkaların şeritler halinde kesilerek, rulo şeklinde fırında pişirilmesi ve sarmısaklı yoğurtla yenmesi keyif verici yemeğidir.

Enfes Kokusu İle Menengiç ya da Çedene Kahvesi

Elazığ'ın geleneksel lezzetlerinden birisi de menengiç diğer adıyla Çedene kahvesidir. Bu kahvenin lezzeti kadar kokusu ile de herkesi cezp etmektedir.

Kente Özel Lezzet: Patile

Hamur işi sevenlerin mutlaka tüketmesi gereken yiyeceklerden birisi de patiledir. Kahvaltılarda veya çay yanında lezzetine doyamayacağınız bu yemek isteğe göre soğanlı, peynirli veya patatesli olarak ta yenilebilmektedir.

Gömbe (Kömbe)

Elazığ mutfağının en beğenilen lezzetlerinden birisidir. Genellikle kepekli undan hazırlanan yufka arasında kıymalı, cevizli bir harç bulunur.

Konaklama İçin Elazığ Otel Seçenekleri

Ucuz Elazığ uçak bileti ile gerek iş, gerekse gezi amaçlı Elazığ'a giden ziyaretçiler konaklama konusunda da geniş seçeneklere sahiptir.

Doubletree By Hilton Elazığ
Şehir Merkezinde yer alan Doubletree By Hilton Elazığ, 5 yıldızlı otel arayan ziyaretçiler için en önemli seçeneklerden birisidir. Şehir merkezinde bulunan otel, farklı büyüklüklerde 110 odası olan, kapalı havuz, fitness center,ve toplantı salonları ile hizmet vermektedir. Otel havalimanına 10 km uzaklıktadır.
Nail Bey Mah. Vali Fahri Bey Cad. No: 37 Merkez/Elazığ
Akgün Elazığ Otel
Elazığ'ın 4 yıldızlı otellerinden birisi de Akgün Elazığ Otel’dir. Şehir merkezinde yer alan otelin havalimanına olan uzaklığı ise 16 km civarındadır. Müşterilerine kaliteli hizmetler sunan otel, iş, turizm ve eğlence odaklı konaklamalar için konforlu alternatifler sunmaktadır.
Çaydaçıra Mahallesi Şht. Korg. Hulusi Sayın Blv. No: 20 Merkez /Elazığ
Ramada Elazığ
Elazığ Havalimanı'na 9,2 km mesafede olan otelden havalimanına araçla 15 dakika gibi kısa bir sürede ulaşım sağlanabiliyor. Müşterilerine spor salonu, restoran, sauna, hamam ve toplantı odaları gibi özellikler sunan otel Elazığ uçak seyahati ile kente giden birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.
Sursuru Mahallesi Merkez/Elazığ

Elazığ Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Elazığ 131,49 TL 1 Saat 40 Dakika
Ankara - Elazığ 136,49 TL 1 Saat 15 Dakika
Samsun - Elazığ 188,48 TL 3 Saat 5 Dakika
İzmir - Elazığ 210,49 TL 1 Saat 40 Dakika
Bursa - Elazığ 211,80 TL 6 Saat 55 Dakika
Konya - Elazığ 216,48 TL 12 Saat 50 Dakika
Lefkoşa - Elazığ 227,50 TL 3 Saat 25 Dakika
Balıkesir - Elazığ 231,48 TL 9 Saat 20 Dakika

Elazığ İçin Diğer Popüler Ulaşım Seçenekleri

02:00 6-7 Saat
Sivas - Elazığ
Otobüs Bileti
70 TL
İncele 22 Eki 2019
11:00 8-9 Saat
Adana - Elazığ
Otobüs Bileti
95 TL
İncele 22 Eki 2019
14:00 4-5 Saat
Erzincan - Elazığ
Otobüs Bileti
60 TL
İncele 22 Eki 2019
14:30 5-6 Saat
Erzurum - Elazığ
Otobüs Bileti
60 TL
İncele 22 Eki 2019
19:00 12-14 Saat
Ankara - Elazığ
Otobüs Bileti
120 TL
İncele 22 Eki 2019
21:30 11-13 Saat
Samsun - Elazığ
Otobüs Bileti
140 TL
İncele 22 Eki 2019

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Elazığ ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Efsane Geri Döndü! Game of Thrones’un Çekildiği Şehirleri Merak Ediyor Musunuz?
Efsane Geri Döndü! Game of Thrones’un Çekildiği Şehirleri Merak Ediyor Musunuz?
13 Mayıs 2019
Game of Thrones geçtiğimiz 15 Nisan’da son sezonunun ilk bölümü ile yayına girdi. Beklenen 2 yıl geride kaldı. Muhteşem Westeros’u ise ekranlarımızda son kez izliyoruz. Game of Thrones dünyasına hayat
Türkiye’nin Dört Bir Yanından Mutlaka Uğranması Gereken Şehir Festivalleri
Türkiye’nin Dört Bir Yanından Mutlaka Uğranması Gereken Şehir Festivalleri
27 Kasım 2017
Ülkemizin her bölgesinde şehir festivalleri düzenlenmektedir. Her şehrin kendine has özellikleri ve kültürüyle yapılan bu festivallere ülkenin her yerinden katılım olmaktadır. Hatta aynı zamanda yurt
15 Ekoturizm Merkezi
15 Ekoturizm Merkezi
14 Haziran 2017
Doğal alanları koruyup, yerel halkın ekonomik kalkınmasını sağlayan ekoturizmde bozulmamış doğal alanlar ziyaret edilirken; çevreye karşı oluşabilecek en ufak olumsuz etkiden bile sakınılır. Ekoturizm
Türkiye'nin Hangi Bölgesinde Hangi Meyveler Yetişir?
Türkiye'nin Hangi Bölgesinde Hangi Meyveler Yetişir?
31 Aralık 2016
Ülkemiz matematik konuma göre orta kuşakta yer aldığı için her yıl 4 mevsim belirgin olarak yaşanmaktadır. Ayrıca kıyılarımızdan iç bölgelere doğru yükselti arttığı için de sıcaklık iç bölgelerde, kıy

Elazığ Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (5)
İyi (1)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%83
%17
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
6 Değerlendirme
F*** A***
7 Kasım Çarşamba
Herşey çok güzeldi teşekkür ederiz
A*** K***
27 Ekim Cumartesi
Kamp için gitmiştik 2 gün ıslandık ama olsun deydi
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Elazığ Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 21.10.2019 18:00:46 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Elazığ, (EZS)
EZS
TR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=25249
/
25249