1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Konya Uçak Bileti

Konya

Konya Hakkında Bilgiler

Konya Para Birimi
Türk Lirası (TRY)
Konya Zaman Dilimi
GMT +3
Konya Şehri En İyileri
Mevlana, Tuz Gölü, Etli Etmek
Konya Hava Durumu (27 Ocak) 6°C Sağanak Yağmur
Konya Hava Durumu (28 Ocak) 8°C Parçalı Bulutlu

En Ucuz Konya Yurtiçi Uçak Seferleri

04 Şub 2020
İzmir - Konya
Pegasus
18 Şub 2020
Antalya - Konya
Pegasus
20 Şub 2020
Bodrum - Konya
Pegasus
12 Şub 2020
Nevşehir - Konya
Anadolu Jet
24 Şub 2020
Kayseri - Konya
Anadolu Jet
11 Şub 2020
Hatay - Konya
Pegasus
14 Şub 2020
Isparta - Konya
Türk Hava Yolları
17 Şub 2020
Kahramanmaraş - Konya
Türk Hava Yolları
02 Şub 2020
Şanlıurfa - Konya
Türk Hava Yolları
02 Şub 2020
Adana - Konya
Türk Hava Yolları
10 Şub 2020
Ankara - Konya
Türk Hava Yolları
04 Şub 2020
Gaziantep - Konya
Türk Hava Yolları
04 Şub 2020
Erzurum - Konya
Türk Hava Yolları
27 Oca 2020

En Ucuz Konya Yurtdışı Uçak Seferleri

27 Oca 2020
01 Şub 2020
16 Şub 2020
06 Şub 2020
07 Şub 2020
02 Şub 2020
17 Şub 2020
Viyana - Konya
Pegasus
05 Şub 2020
Belgrad - Konya
Pegasus
13 Şub 2020
Paris - Konya
Pegasus
01 Şub 2020
Bakü - Konya
Azerbaijan Airlines
01 Şub 2020
Hamburg - Konya
Türk Hava Yolları
30 Oca 2020
Malta - Konya
Türk Hava Yolları
24 Şub 2020
Gothenburg - Konya
Türk Hava Yolları
15 Şub 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Konya Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Konya Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Konya Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Konya Havaalanları
Ülke Kodu
TR
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Türkçe
Toplu Taşıma Fiyatı
2,10 TL
Yemek Fiyatı
20 TL
Alkolsüz İçecek Fiyatı
5 TL

Konya’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Yaz
En Ucuz Ay
Temmuz
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Mayıs

Ucuz Konya uçak bileti avantajlarından faydalanıp, şehre iş veya turistik gezi maksadı ile gelenler, yaz aylarının çok sıcak geçtiğini unutmayarak, seyahat tarihlerini ve kıyafetlerini bu koşullara ve seyahat maksatlarına uygun olarak planlamalıdır. Şehrin her yerini bunalmadan rahatça gezmek isteyenler için İlkbaharın son ayları en uygun zamandır.

Konya Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Konya uçak bileti ile hava limanına gelen misafirler, şehir merkezine alternatifli ulaşım vasıtaları ile ulaşabiliyorlar.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 12 TL

Konya hava limanından şehir merkezine gitmek için genellikle Havaş otobüs hizmetleri tercih ediliyor. Yolculuk süresi ise trafiğin yoğunluğuna göre değişmekle beraber yaklaşık 30 dk sürüyor. Otobüslerin sefer saatleri uçakların hareketlerine göre, güncel olarak ayarlanıyor.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 35 TL

Hava limanından, taksi ile şehir merkezine gitmek isteyenler için 26 adet kayıtlı taksi bulunuyor. Taksilerin hepsi gidilecek yerler için standart tarife uyguluyorlar.

Araç Kiralama

Hava limanında, 5 adet araç kiralama şirketinden, istenilen özelliklerde araç kiralayarak, şehir merkezine ulaşmak mümkün oluyor.

Konya Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Konya hava limanı, şehir merkezine 11 km olan uzaklığı ve yaklaşık 19 dk olan seyahat süresi ile 2000 yılında hizmete giren 14 yolcu salonuna sahip bir tesistir. Konya uçak bileti alarak seyahat yapan misafirler, iç ve dış hatlar terminallerini, yurt içi ve yurt dışı uçuşlarında kullanabilirler. Terminallerde; 3’er adet kafe, 2’şer adet büfe, araç kiralama ofisleri ve sağlık ünitesi mevcut.

Konya’ya Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Konya uçak bileti ile şehre gitmek isteyenler, öncelikli olarak ziyaret sebeplerinin başında, etli ekmek, tirit ve tatlılardan oluşan meşhur yöresel yemekler geliyor. Bu yemekler aynı tariflerle başka yörelerde yapılsa da şehirde alınan tadı veremiyor.
  2. Tümüyle bir tarih şehri olan Konya, camisinden türbesine, kilisesinden yeraltı mağaralarına kadar oldukça fazla tarihi eseri barındırıyor. Müzelerinin çokluğu ile de bilinen şehirde, neredeyse her medeniyetin kalıntılarına ait ayrı bir müze bulunur.
  3. Konya'nın kaplıcalarına şifa bulmak için, sağlık sorunu bulunan çok fazla ziyaretçi geliyor. Özellikle romatizmal ve sedef hastalığı bulunanların kaplıcalar sayesinde iyileştiği belirlenmiştir. Birçok kaplıcanın suyu içilerek de kullanılabiliyor.
  4. Şehrin muhteşem yayla ve ovaları ile göl kenarları, doğa sporları ile uğraşanların tercih nedeni oluyor. Hem doğa yürüyüşü hem de balık avlama zevki tattıran, bu göllerin etrafı dört mevsim insan kaynar.
  5. Konya, alışveriş merkezleri ve geleneksel çarşıları ile de cazibe merkezi haline gelmiştir. Özellikle Mevlana şekerini almadan şehri terk eden misafire rastlanmıyor.

Konya Hakkında

Tarihi, insanlık tarihine kadar dayanan Konya, sayısız medeniyetlere ev sahipliği yaptığından dolayı, müze şehir görünümüne sahiptir. Tarihi ipek yolunun üzerinde bulunması, dünyaca kabul gören büyük İslam alimlerinin buradan yetişmesi ve doğası nedeni ile ticaret ve konaklama merkezlerinin başında yer almıştır. Her medeniyetten bir esinti taşıyan şehirdeki tarihi eserler, gezmekle bitmeyecek kadar çoktur.

Konya'nın nüfusu 2.161.000'in üzerinde, yüz ölçümü ise 39.000 kilometrekareye yakındır. Yazları sıcak ve kurak, kışları soğuk ve yağışlı geçen ilde, hemen hemen tüm sebze ve meyveler yetiştirilir, hayvancılık ta gelir kaynaklarının başlarında yer alır. İç Anadolu bölgesinin, tarım deposu olan il, geniş ovaları ile de tanınmıştır.

Konya halkının kendine özgü deyimleri ve atasözleri bulunur, bunlardan bazıları; kelle kulak yerinde somun düşkünü, türbe önünde evi, Meram'da bağı olmak, Mevlevi’ye sormuşlar, “Neden cübbenin yenleri uzun” “Kusurları örtmek için” demiş ve anasına bak kızını al, kenarına bak bezini al olarak sayılabilir.

Konya Fotoğraf Galerisi

Konya Nerede?

Konya Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2,10 TL
Taksi
3 TL/Km
Tramvay
2,10 TL
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Konya’da en çok kullanılan toplu ulaşım araçlarının başında, hızı ve konforu dolayısı ile tramvay geliyor. Tramvayla şehrin hemen hemen her yerine ulaşabilen yolcular, sefer sayısındaki ayarlamalar dolayısı ile de sıkışıklık yaşamıyor.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Şehir içi ulaşım araçlarının çokluğu dolayısı ile ulaşımda problem yaşamayan şehir halkı, belediye ve halk otobüsleri ve dolmuş hizmetinden de oldukça memnunlar. Ulaşım için taksiyi seçenler ise, belediyenin hazırladığı siteden gidecekleri yere göre ödeyecekleri ücreti önceden hesaplayabiliyor.

Konya’da Gezilecek Yerler

Mevlana Türbe ve Müzesi
Tuz Gölü
Kaya Kilisesi
Beyşehir Gölü
Alaeddin tepesi
Kim Olursan Ol Yine Gel, Mevlana Türbe ve Müzesi

Hazreti Mevlana'nın mezarı üzerine yapılan türbe, sonradan müzeye çevrilerek halka açılmıştır. Müzede; Mevlana'ya ait el yazması kitaplar, eşyalar ve müzik aletleri bulunuyor. Müzedeki kütüphanede ise; Karamanoğulları ve Osmanlı dönemine ait 4000'den fazla el yazması eser mevcut. Eserlerin büyük bir kısmı dijital ortamda da bulunuyor. Tam bir mesnevi havası olan müze, şehre gelenlerin ilk uğradığı yerlerin başında bulunuyor.

Bir Doğa Harikası, Tuz Gölü

Türkiye'nin ikinci büyük gölü olan Tuz gölü, ülkenin tuz ihtiyacının %40'ını karşılar. Tuz gölüne gidildiğinde, gerek manzarası gerekse birçok rahatsızlığa iyi geldiği kabul edilen suyu ve tuzdan yapılan eşyaların alınabilmesi ve suya girilebilmesi, buraya yerli ve yabancı ziyaretçilerin akın etmesini sağlıyor. Bu bölgeyi ziyaret edenlerin en çok beğendiği manzara ise, güneşin doğuş ve batış anı oluyor.

Kayalara Oyulan İbadethane, Kaya Kilisesi

Kilise, orta Bizans döneminde yumuşak kayalara oyularak yapılmış, sonradan kayaların sertleşmesi ile bu hale gelmiştir. Dünyada kolay kolay eşi bulunamayan yapı bozulmadan günümüze kadar gelmiştir. Kaya kilisesi görülürken, kilisenin bulunduğu Sille kasabası da görülmelidir. Roma'nın önemli yerleşim yerlerinden olan kasaba, o dönemin izlerini hala taşımaktadır.

Gün Batımının En Güzel Hali, Beyşehir Gölü

Yeraltı sularından oluşan Beyşehir gölü, gün batımında sahip olduğu olağanüstü manzarası, adaları ve bu adalarda bulunan tarihi kalıntılar, yerli ve yabancı turistleri bölgeye çekiyor. Gölün etrafındaki mesire yerleri de ziyarete ayrı bir zevk katıyor.

Tarihe Tanıklık Yapan Yer, Alaeddin Tepesi

M.Ö. 3000 yıllarına ait eserlerin de bulunduğu tepe; Helenistik, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı gibi bir çok medeniyetin yerleşimine tanık olmuş, aynı zamanda çok güzel bir manzaraya sahip mesire yeri olarak kullanılıyor. Manzara ve tarihi aynı anda yaşamak isteyenler için en ideal yerlerin başındadır.

Konya’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Etli Ekmek
Fırın Kebabı
Tirit kebabı
Sacarası
Ekmeğin Et Yemeğine Dönüşmesi, Etli Ekmek

Konya uçak bileti alarak şehre gelen yerli ve yabancı misafirler, şehrin tüm fırın ve lokantalarında olmazsa olmaz olarak kabul edilen, ünü ülke sınırlarını aşan etli ekmek yeme yarışına girerler. Şehrin yöresel yemeklerinden etli ekmekle yarışabilecek bir çeşidi yoktur.

Selçuklulardan Günümüze Taşınan Geleneği, Fırın Kebabı

Mevsimine uygun olarak koyun veya kuzu etinden yapılan, taş fırınlarda meşe odunu ile pişirilen, etin kaburga kısmının kullanıldığı, bakır tepsilerde sunulan fırın kebabı, Selçuklular döneminden beri Konya’da gelenek haline gelmiştir.

Adına Şarkı Bestelenen Yemek, Tirit Kebabı

Tiridine bandım tekerlemesinin olduğu şarkının, bu yemek için bestelendiği rivayet edilir. Kuzu etinden yapılan yemek hem görsel hem de lezzet açısından, yemek tercihlerinin başında yer alır.

Düğünlerin Vazgeçilmezi, Sacarası

Yufka ve Antep fıstığının birleşiminden oluşan, özellikle düğünlerde mutlaka yapılan ve Konyanın leziz yemeklerinden sonra tercih edilen sacarası, çok hafif bir tatlıdır.

Bamyanın Yeni Sunumu, Bamya Çorbası

Kurutulmuş çiçek bamya ve kuzu etinin beraberliğinden ortaya çıkan ve ekşi olarak hazırlanan bamya çorbası, ara yemek olarak ikram ediliyor.

Konaklama İçin Konya Otel Seçenekleri

Ucuz Konya uçak bileti hizmetlerinden faydalanarak Konya’ya gelenlerin, konaklamak için seçebilecekleri uygun özellikte çok sayıda otel bulunuyor.

Anemon Konya Otel
Şehir merkezinde bulunan 5 yıldızlı otel, otogara 9 km, hava limanına ise 17 km mesafededir. Otelde bulunan sauna, buhar odası, fitness ve masaj salonu en son teknoloji ile yapılmıştır. Otelin özellikle iş toplantısı yapacak misafirlerin ihtiyacını da karşılayabilen 2 adet tam donanımlı toplantı salonu bulunuyor. Otelin yemek menülerini, çoğunlukla geleneksel ve yöresel yemekler oluşturuyor.
Işıklar Mh., Akif Bey Sk. No:3, Selçuklu
Hotel Novotel Konya
Şehir merkezine yürüme mesafesinde olan otel, 5 yıldızlı olmanın nedenlerini verdiği kaliteli hizmetleri ile gösteriyor. SPA, yüzme havuzu ve sağlık kulübü gibi tesislere sahip otel, konumu ve gezilecek mekanlara yakınlığı dolayısı ile oldukça talep alıyor.
Seker Mah Cevreyolu Cad, No 38 Selcuklu
Hilton Garden Inn Konya
Mevlana kültür merkezinin yanında, şehir merkezine ve Mevlana müzesine yürüme mesafesinde, hava limanına 15 dakikalık mesafede, 4 yıldızlı olan otel, bünyesinde bulundurduğu; 24 saat açık iş merkezi, toplantı odaları, spor salonu, balo salonu ve barının yanında, zengin yemek menüleri ile de misafirlerinin memnuniyetini kazanıyor.
Aziziye, Kışlaönü Sk No:4, Karatay

Konya Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Konya 89,89 TL 1 Saat 10 Dakika
Balıkesir - Konya 141,48 TL 8 Saat
Denizli - Konya 151,48 TL 3 Saat 45 Dakika
İzmir - Konya 174,88 TL 8 Saat 40 Dakika
Dalaman - Konya 185,98 TL 8 Saat 35 Dakika
Antalya - Konya 189,88 TL 8 Saat 5 Dakika
Bodrum - Konya 190,98 TL 8 Saat 45 Dakika
Samsun - Konya 206,78 TL 5 Saat 40 Dakika

Konya İçin Diğer Popüler Ulaşım Seçenekleri

06:00 2-3 Saat
Aksaray - Konya
Otobüs Bileti
35 TL
İncele 27 Oca 2020
06:00 3-4 Saat
Ankara - Konya
Otobüs Bileti
42 TL
İncele 27 Oca 2020
11:00 9-10 Saat
Sivas - Konya
Otobüs Bileti
85 TL
İncele 27 Oca 2020
13:30 4-5 Saat
Kayseri - Konya
Otobüs Bileti
55 TL
İncele 27 Oca 2020
17:30 2-3 Saat
Konya - Konya
Otobüs Bileti
30 TL
İncele 27 Oca 2020
22:30 8-9 Saat
Kahramanmaraş - Konya
Otobüs Bileti
70 TL
İncele 27 Oca 2020

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Konya ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Kahvaltısıyla Gönüllere Taht Kurmuş 9 Şehrimiz
Kahvaltısıyla Gönüllere Taht Kurmuş 9 Şehrimiz
22 Ocak 2020
Hafta sonlarının en zevkli aktivitesi, günün en önemli öğünü ve sohbetin en tatlı yeri! Her yemeğin, her öğünün yeri ve önemi ayrı ama kahvaltının gönlümüzde ayrı bir yeri olduğunu söylesek kimse itir
Burdur’da Gezilecek Yerler: Burdur'da Nereye Gidilir?
Burdur’da Gezilecek Yerler: Burdur'da Nereye Gidilir?
28 Aralık 2019
Akdeniz Bölgesi’nde bulunan Burdur, genellikle Antalya, İzmir ve Muğla gibi tatil yerlerine yakın olması ile ziyaretçi çekiyor olsa da rotanıza sadece Burdur’u yazmanız için de sebep çok! Burdur’da g
Saklıkent Kayak Merkezi
Saklıkent Kayak Merkezi
04 Kasım 2019
Saklıkent Kayak Merkezi Hakkında Saklıkent kayak Merkezi, Akdeniz Bölgesi'nde Antalya'nın batısına doğru olan Beydağları üzerinde yer almaktadır. Antalya ilinin merkezine 35 km, Antalya Havaalanı
Biletall Gezgin'i Bu Hafta Konya Mevlana'yı Ziyaret Etti!
Biletall Gezgin'i Bu Hafta Konya Mevlana'yı Ziyaret Etti!
18 Aralık 2015
Bu hafta, yüz ölçümü açısından Türkiye'nin en büyük şehri olan Konya’dayız. Obruk Gölü, Karapınar Çölü, Meke gibi doğal güzelliklerin yanı sıra; Alaeddin Keykubat Köşkü, İstiklal Harbi Şehitleri Abide

Konya Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (5)
İyi (1)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%83
%17
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
6 Değerlendirme
O*** Y***
25 Ekim Perşembe
Kurban bayramı için oraya gitmiştik gerçekten çok güzeldi
H*** C*** M***
24 Eylül Pazartesi
Herşey çok güzeldi ,teşekkür ederiz sevgilimle çok keyif aldık
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Konya Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 27.01.2020 00:09:19 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Konya, (KYA)
KYA
TR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=36788
/
36788