1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Moldova Uçak Bileti

Moldova Nüfusu
4 Milyon 300 Bin
Moldova Başkenti
Kişinev
Moldova Resmi Dili
Romence
Moldova Zaman Dilimi
GMT +3
Moldova Para Birimi
Moldova Leyi (MDL)
Ortama Yemek Fiyatı
150 MDL
Moldova Telefon Kodu
+373
Ortama İçecek Fiyatı
20 MDL
İstanbul - Kişinev Uçuş Süresi
1 Saat 10 Dk
İstanbul - Kişinev Uçuş Mesafesi
1.052 Km

En Ucuz Türkiye - Moldova Uçak Seferleri

İstanbul - Kishinev
Ukraine International Airline
07 Mar 2020
İzmir - Kishinev
Ukraine International Airline
27 Şub 2020
Antalya - Kishinev
Türk Hava Yolları
21 Şub 2020
Gaziantep - Kishinev
Türk Hava Yolları
02 Mar 2020
Ankara - Kishinev
Ukraine International Airline
19 Şub 2020
Kayseri - Kishinev
Türk Hava Yolları
01 Mar 2020
Adana - Kishinev
Türk Hava Yolları
21 Şub 2020
Lefkoşa - Kishinev
Türk Hava Yolları
29 Şub 2020
Şanlıurfa - Kishinev
Türk Hava Yolları
24 Şub 2020
Diyarbakır - Kishinev
Türk Hava Yolları
29 Şub 2020
Alanya - Kishinev
Türk Hava Yolları
27 Şub 2020
Trabzon - Kishinev
Türk Hava Yolları
11 Mar 2020
Samsun - Kishinev
Türk Hava Yolları
11 Mar 2020

En Ucuz Moldova Kalkışlı Uçak Seferleri

Kishinev - İstanbul
Türk Hava Yolları
27 Şub 2020
Kishinev - İzmir
Ukraine International Airline
20 Şub 2020
Kishinev - Diyarbakır
Türk Hava Yolları
03 Mar 2020
Kishinev - Kiev
Ukraine International Airline
15 Mar 2020
11 Mar 2020
Kishinev - Ankara
Ukraine International Airline
21 Şub 2020
20 Şub 2020
Kishinev - Kayseri
Türk Hava Yolları
21 Şub 2020
Kishinev - Odessa
Belavia - Belarusian Airlines
04 Mar 2020
Kishinev - Antalya
Türk Hava Yolları
05 Mar 2020
Kishinev - Gaziantep
Türk Hava Yolları
06 Mar 2020
Kishinev - Trabzon
Türk Hava Yolları
29 Şub 2020
Kishinev - Alanya
Türk Hava Yolları
09 Mar 2020
Kishinev - Adana
Türk Hava Yolları
03 Mar 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Moldova Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Moldova Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Moldova’ya Nasıl Gidilir?

İstanbul’dan Moldova’ya başta Türk Hava Yolları, Air Moldova, Tarom, Ukrayna Hava Yolları, S7 ve Lutfhansa olmak üzere çeşitli havayolu şirketleri sefer düzenlemektedir. Biletall.com’dan yapacağınız araştırma ile en uygun uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. Ülkeye uçak yolculuğu ile gitmeyi tercih edenler Moldova uçak bileti satışları Biletall.com’dan gerçekleştirilir. Moldova Türkiye uçuş süresi yaklaşık olarak 60 dakika sürmektedir.

İstanbul- Moldova uçak bileti THY tarafından erken bilet alma ve çeşitli kampanyalar dahilinde ekonomik olarak temin edilebilir. Biletall.com üzerinden diğer havayolu şirketleri de araştırılarak Moldova uçak bileti fiyatları ve uçuş detayları hakkında istenilen bilgilere ulaşılabilir. İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Moldova’nın tek havalimanı olan Chișinău International Airport’a direk uçuşlar ile ulaşabileceğiniz gibi, aktarmalı uçuş seçenekleri de mevcuttur.

Biletall.com’dan bilet satın alınabileceği gibi, Moldova uçak bileti rezervasyon yapılarak da alınabilir. Moldova’ya gidilecek en rahat ve kolay ulaşım uçaklar ile sağlanır. Karayolu ile de gitmenin mümkün olduğu Moldova’ya bazı kesimlerde yolların gerçekten bozuk olması sebebiyle havayolu ile ulaşımın tercih edilmesini öneririz.

Havayolları şirketlerinin düzenledikleri çeşitli kampanyalar ve erken bilet alma seçenekleri ile Moldova en ucuz uçak bileti araştırılarak satın alınabilir. Yapacağınız kısa bir araştırma ile uçak bileti fiyatlarının uçuştan uçuşa büyük farklılıklar gösterdiğini göreceksiniz. Diğer bir seçenek olarak her şey dahil turlara katılarak biraz daha ekonomik uçak bileti ve konaklama şansı yakalayabilirsiniz.

Gün içerisinde 30’dan fazla uçuş seferinin düzenlendiği Moldova’ya ülkemizin birçok havalimanından direk ya da aktarmalı uçuşlar ile ulaşabilirsiniz. Biletall.com’dan yapacağınız Moldova Türkiye uçak bileti sorgusunda uçuşlarla ilgili bütün detaylara erişim sağlayabilme avantajınız vardır.

Moldova İstanbul arası 1047 km’dir karayolu ile yaklaşık olarak 13 saatlik bir sürüşün ardından ulaşılabilir. Moldova Türkiye arası uçakla kaç saat sorusunun cevabı ise İstanbul’dan direk uçuş ile 1 saat, fakat diğer havalimanlarından kalkış ve aktarma ile bu sürede değişiklikler yaşanmaktadır.

Acentelerden detaylı bilgiler alabileceğiniz Moldova Türkiye uçak biletleri hakkında bilgilere internet üzerinden yapacağınız araştırma ile de ulaşabilirsiniz. Sefer günü, zamanı ve aktarma seçeneklerine göre çok çeşitlilik gösteren Moldova Türkiye uçak bileti fiyatları bu opsiyonlara göre değişmektedir.

Moldova Türkiye uçak seferleri de çeşitlilik göstermektedir. Moldova’dan Ankara, İstanbul, İzmir, Bodrum, Adana, Antalya, Denizli, Dalaman, Urfa gibi şehirlere direk ya da aktarmalı olarak ulaşabilirsiniz.

Moldova Türkiye uçak saatleri tercih edilen hava yolu şirketi, tercih ve yoğunluğa bağlı sebeplere göre çeşitlilik göstermektedir. Acenteler ile yapacağınız görüşme ya da Biletall.com üzerinden yapacağınız araştırma ile bu bilgilere ulaşabilirsiniz. Türkiye ile aynı saat diliminde bulunan Moldova ile aramızda saat farkı bulunmamaktadır. En ucuz Moldova uçak bileti Ocak ayında alınmaktadır.

Moldova Vize Şartları Neler?

Moldova Vize İstiyor mu?
Evet
Moldova Vize Ücreti
60 EUR
Moldova Vize Şartları

Moldova’ya gidecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize almak zorundalar.

A Tipi – Havalimanı Transit Vizesi 20 Euro

B Tipi – Transit Vizesi 40 Euro

C Tipi – Kısa Süreli Vize 60 Euro

D Tipi – Uzun Süreli Vize 80 Euro, olarak ücretlendirilmektedir.

Moldova’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Şubat
En Ucuz Gün
Perşembe
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Temmuz

Moldova’da dört mevsim belirgin olarak gözükmektedir, ılıman karasal iklimin hâkim olduğu ülkede kışlar genellikle sert ve soğuk (gündüz sıcaklıkları -1 derece) geçerken, yaz ayı sıcaklık ortalaması 20 derecedir. Yaz aylarında bazı günlerde 30 derece ve üzerine çıkan sıcaklık değerleri de vardır.

 

Kış aylarının sert ve soğuk geçmesinden dolayı, bahar ve yaz ayları turizm için çok daha uygun mevsimlerdir. Nisan ayı gibi turizm açısından elverişli olmaya başlayan hava sıcaklıkları eylül-ekim aylarına kadar bu elverişliliği sürdürmektedir. Ayrıca yaz aylarında gerçekleştireceğiniz Moldova seyahatlerinizde birçok festivale katılma şansı yakalayabilirsiniz.

Moldova Hakkında Bilgiler

Moldova resmi adıyla Moldova Cumhuriyeti (Republica Moldova), yaklaşık olarak 300 yıl kadar Osmanlı İmparatorluğu’nun toprakları içinde yer almıştır. Daha sonra Romanya ve Ukrayna toprakları içine katılmıştır. 1991 yılında ise bağımsız bir ülke haline gelen Moldova Avrupa’nın en küçük ülkelerinden biridir.

Prut ve Dinyester nehirlerinin beslediği verimli topraklara sahiptir. Toplam çalışan nüfusun yaklaşık olarak %35’i tarım ile uğraşmaktadır. Gıda endüstrisi de ülkenin lokomotif sanayi dalıdır. Çalışan nüfusun %28’i de endüstri alanında hizmet vermektedir.

Doğu Avrupa’nın butik bir ülkesi olan Moldova’da kültür, sanat ve bürokrasinin nabzı başkentte atmaktadır.

Moldova’nın Başkenti

Moldova’nın başkenti Kişinevdir, Dinyester Nehri ile beslenen topraklarda üzüm yetiştiriciliği yapılmakta ve bu yetiştirilen üzümlerden de çeşitli üretimler yapılmaktadır. Avrupa ülkeleri arasında yeşil alan oranı en yüksek olan başkentlerden biridir.

Moldova Nüfusu – Moldova Resmi Dili

Moldova’nın nüfusu 4.3 milyon civarındadır. Ülkenin resmi dili Romence’dir. Bazı bölgelerinde ise Rusça konuşulmaktadır.

Moldova Para Birimi

Moldova Cumhuriyeti’nin para birimi Moldova Leyisi’dir.

Moldova’da Saat Kaç?

Moldova ve Türkiye aynı saat diliminde (GMT +3) bulunduğu için Moldova Türkiye saat farkı yoktur.

Moldova’da Ne Ucuz? Moldova'dan Gelirken Ne Getirilir?

Genellikle her şeyi ucuza bulabileceğiniz bir ülke olan Moldova’dan el yapımı hediyelik eşyalar getirebilirsiniz, ayrıca ünlü üzüm bağlarından toplanan üzümler ile üretilen içeceklerden de kendinize ve sevdiklerinize alabilirsiniz. Aynı zamanda Rus kültürü etkilerinin de devam ettiği ülkede Eski Sovyet dönemine ait eşyalar da bulabilirsiniz.

Moldova Nerede?

Moldova’ya Uçmak İçin 5 Sebep

• Tarih
• Dil
• Festivaller
• Yemekler
• Gece Hayatı
  1. Bağımsızlığını ilan etmeden önce Osmanlı İmparatorluğu daha sonra da Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği, Romanya ve Ukrayna topraklarında varlığı sürdüren Moldova bu özelliği ile zengin bir tarihsel yapıya sahiptir.
  2. Resmi dili Romence olan Moldova’da Rusça da çok yaygın bir dildir, aslında hem birinci hem de ikinci dil olarak Rusça konuşulmaktadır. Eğer Rusça öğrenmek istiyorsak Moldova ekonomik bir seçenek olacaktır.
  3. Moldova festivaller bakımından oldukça zengin bir ülkedir ulusal ve yerel birçok festivale ev sahipliği yapan Moldova’da Gustar Festivali en eski festival olarak, üzümlerin olgunlaşmasını kutlamak amacıyla Ağustos ayı sonunda yapılır. Temmuz ayında kutlanan Nufaru Alb festivali ise el yapımı ürünlerin sergilendiği festivaldir. Yerel danslar ve müzikler ile adeta sokak şölenine dönüşen festivallerde, Moldova kültürü hakkında birçok şey öğrenirken aynı zamanda eğlenme fırsatı yakalayacaksınız.
  4. Birçok ülkenin egemenliği altına giren Moldova’da farklı kültürlerin etkisinden dolayı zengin bir mutfak kültürü vardır. Meyve, sebze, tavuk ve koyun eti en çok tüketilen besin maddeleridir. Turşu, peynir ve çorbalar da mutlaka tadılması gereken lezzetlerdendir.
  5. Oldukça hareketli ve eğlenceli bir gece hayatına sahip Moldova’da özellikle başkent Kişinev eğlence hayatının nabzını tutmakta. Uyumayan şehir tabiri Kişinev için çok doğru bir seçim olacaktır. Dünya kültürü ile paralel ya da Moldova kültürü ile eğlenebileceğiniz birçok mekân bulunan ülke, gece hayatı için tam bir cennet olarak karşımıza çıkıyor.

Moldova’nın En Güzel Şehirleri

Moldova’yı ziyaret etmeden önce internet üzerinden yapacağınız araştırmalar ile nerelere gideceğinize ana hatları karar verebilirsiniz.

Kişinev

Moldova’nın başkenti olan Kişinev içinde barındırdığı 23 göl ve çok sayıda park ile doğal güzelliklere sahip bir şehirdir. Sanat, ekonomi, finans ve eğlence hayatının nabzını bu şehir tutmaktadır. Holley Gates ve Nativity Katedrali görülmesi gereken yerlerin başında gelir. Moldova’nın en güzel şehirleri arasında yer alan Kişinev mutlaka ziyaret edilmelidir.

Soroca

Kişinev’den diğer önemli bir kent olan Soroca da mutlaka ziyaret edilmesi gereken şehirlerden biridir. Şükran Günü Anıtı, Soroca Kalesi ve Çingene tepesi Soroca şehrinde mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerdir.

Tiraspol

Ülkenin ikinci büyük kenti olan ve Dinyester Nehri’nin doğu tarafında bulunan Tiraspol henüz resmi olarak kabul edilmese de, bağımsızlığını ilan eden Transnistiria Cumhuriyeti’nin başkenti olarak anılmaktadır. Sovyet Rejiminin izlerinin en çok kaldığı, gerek mimari yapısı gerek hassas askeri yapısı ile şehir, sizi sanki 25 yıl öncesine gitmiş hissi ile karşılayacaktır.

Moldova’da Gezilecek Yerler

Moldova’da gezilecek yerler arasında başlıca Edinet, Holly Gates, Puşkin Müzesi, Valea Morilor Meydanı, Nativity Katedrali ve Moldova Ulusal Tarih Müzesi gelmektedir. Moldova ucuz uçak bileti avantajı ile gelen ziyaretçiler Sovyet tarihi kokan bu topraklarda o zamanlara döneceklerdir.

Moldova’dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Moldova’dan alacağınız en güzel şeyler el üretimi olan hediyelik eşyalar ve o müthiş üzümlerinden üretilen içeceklerdir. Eski Sovyet dönemine ait ürünlerden da alabilirsiniz. Malldova Shoping Mall, Green Market Center, Bucuria, İstanbul Bazaar, Atrium ve Central Market alış veriş yapabileceğiniz yerlerin başında gelmektedir.

Moldova’nın Doğal Güzellikleri

Moldova’nın doğal güzelliklerinin başında üzüm bağları gelmektedir, ayrıca Kişinev de bulunan 23 adet göl de ziyaret edilmesi gereken yerlerin başında gelir. Dniester, Prut, Bic, Raut, Botna Nehirleri de ziyaret edilmelidir.

Moldova’da Gezilecek Tarihi Yerler

Moldova’da gezilecek tarihi yerler Nativity Katedrali, Moldova Ulusal Tarih Müzesi, Puşkin Müzesi, Büyük Stephan Anıtı ve eski Sovyet Rusya’dan birçok iz bulacağınız Tiraspol şehri olarak sıralanabilir.

Moldova Gezi Rehberi

Birçok kültürün birleştiği bir ülke olan Moldova'da gezip görülecek yer çeşitliliği çok zengin. Eski Sovyet Rusya'nın izlerinin yaşadığı ya da eğlencenin hiç bitmediği gecelerin olduğu Moldova'da görmeniz gereken yerlerin başında başkent Kişinev ve üzüm bağları gelir. Avrupa'nın en yeşil şehirlerinden biri olan Kişinev'de 23 adet göl, Prut ve Dinyester nehirlerinin verimlendirdiği topraklarda gezmek ve oksijene doymak sizin elinizde.

Moldova’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Borş De Burechiuşe
Mamaliga
Chiftele
Branza

Avrupa mutfağının birçok örneğini de bulabileceğiniz Moldova’da geleneksel lezzetleri denemeden dönmemelisiniz. Biletall.com’dan alacağınız avantajlı uçak biletleri ile geleneksel lezzetleri yerinde tatma şansı yakalarsınız.

Borş De Burechiuşe, Mantı Tadında Çorba

Geleneksel lezzetlerinden biri olan bu çorba daha çok mantıya benziyor, denemenizi tavsiye ederiz.

Mamaliga, Geleneksel Mısır Unu Lezzeti

Ülkemizdeki kuymak kıvamında, mısır unuyla yapılan bir yemek olarak değerlendirilebilir, Moldova, Romanya ve Gürcistan’ın ortak lezzetidir.

Chiftele, Baharat Sevenler İçin

Denemeniz gereken bir köfte çeşididir. Özellikle baharat damak tadınıza hitap ediyorsa kaçırmamanız gereken bir lezzet.

Branza, Mantı Sevenler İçin

Ülkemizdeki mantı ile aynı olan yemeğin tek farkı, kapatılan mantıların normal mantıdan 10 kat daha büyük olmasıdır.

Tochitura, Et Sevenler Bir Lezzet Şöleni

Sığır eti seçenekleri ile sunulan ve güveç içerisinde pişirilen etin lezzeti damağınızda kalacak.

Moldova’da Yenecek En Güzel Yemekler

Birçok geleneksel lezzetin yer aldığı Moldova mutfağından Osmanlı etkisinin de etkisi büyük. Dolmades adı verilen yemek bizim mutfağımızın sarma dolması. Ayrıca zaman çorbası, mamaliga, polenta, çoban salata, racitura ve manca da tadılması gereken lezzetlerden.

Moldova Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Kishinev 426,76 TL 14 Saat 55 Dakika
Kiev - Kishinev 482,35 TL 1 Saat 10 Dakika
Bükreş - Kishinev 569,54 TL 1 Saat 10 Dakika
Moskova - Kishinev 578,55 TL 3 Saat 20 Dakika
Milano - Kishinev 679,21 TL 5 Saat 10 Dakika
St. Petersburg - Kishinev 709,86 TL 4 Saat 5 Dakika
İzmir - Kishinev 722,77 TL 15 Saat 5 Dakika
Lviv - Kishinev 753,51 TL 13 Saat 50 Dakika
Atina - Kishinev 824,08 TL 14 Saat 5 Dakika
Antalya - Kishinev 828,04 TL 6 Saat
Gaziantep - Kishinev 830,95 TL 10 Saat 10 Dakika
Roma - Kishinev 963,41 TL 9 Saat 35 Dakika
Paris - Kishinev 1.009,02 TL 6 Saat 30 Dakika
Ankara - Kishinev 1.074,33 TL 14 Saat 55 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Moldova ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

2020 Yılında Vizesiz Gidebileceğiniz Asya Ve Avrupa Ülkeleri
2020 Yılında Vizesiz Gidebileceğiniz Asya Ve Avrupa Ülkeleri
29 Ocak 2020
Eğer tatil zamanlarınızı siz de yurt dışında geçirmek niyetindeyseniz ve vize problemi başınızı arıtıyorsa tam da sizin için geldik! Bu yazı ile o hep başınızı ağrıtan, günün sonunda istemsizce ert
Havaist Nedir? Fiyatları Nelerdir? Havaist Hareket Saatleri
Havaist Nedir? Fiyatları Nelerdir? Havaist Hareket Saatleri
24 Ekim 2019
76,5 milyon metrekarelik alanıyla dünyanın en büyük havalimanı olma özelliğine sahip İstanbul Havalimanı, 29 Ekim’de Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov’dan, Moldova Cumhuriyeti Gagauz Özerk Yeri Başk
Yeni Havalimanı'nda Hangi Seferler Var ?
Yeni Havalimanı'nda Hangi Seferler Var ?
03 Aralık 2018
76,5 milyon metrekarelik alanıyla dünyanın en büyük havalimanı olma özelliğine sahip İstanbul Havalimanı, 29 Ekim’de Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov’dan, Moldova Cumhuriyeti Gagauz Özerk Yeri Başk
Türk Lirasının Değerli Olduğu Ülkeler
Türk Lirasının Değerli Olduğu Ülkeler
18 Ekim 2017
İşte Türk Lirasının Değerli Olduğu Ülkeler Buralarda Türk Lirası Harcarken Çarpma İşlemine Gerek Duymayacaksınız Türk parası karşısında dolar ve Euro gibi para birimleri daha değerlidir. Bu para

Moldova Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

E*** A***
15 Eylül Cumartesi
Kishinev
Yemekleri hiç bize göre değil fakat yine de güzeldi
R*** K*** S***
11 Eylül Salı
Kishinev
Herşey muhteşemdi teşekkür ederiz, tur ile gitmiştik.
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Moldova Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 19.02.2020 10:02:07 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Kishinev, (KIV)
KIV
MD

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=60507
/
60507