Erivan Uçak Bileti

Erivan Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Erivan Hakkında Bilgiler

Erivan Ermenistan'ın en büyük şehri aynı zamanda başkentidir. Erivan'ın Mö 782 yılında ülkenin batısında Hrazdan Nehrinin geçitlerinin zerine kurulmuştur.

Ermenistan'ın hızlı gelişmesiyle Erivan'da aynı şekilde hızla gelişerek yeni birçok alanlar inşa edilmeye başlanmış şehir yeni bir görüntü kazanmıştır.

Savaşlar ve depremler nedeni ile şehirde bulunan binalar yıkılmış daha sonra yenileri yapılarak yeni bir görünüm kazandırılmıştır. Şehirde neredeyse eski yapı görmek imkansız hale gelmiştir.

Aslında çok renkli olan şehirde ulaşım sorun olmaktan çıkıyor, her mekana ve yere kolayca ulaşma imkanı bulabiliyorsunuz. Gezilecek ve görülecek yerlere sahip olan Erivan'da halkın büyük çoğunluğu resmi dil olan Ermenice konuşmaktadır. Tabi şehirde bulunan taksiciler çat pat dediğimiz İngilizce konuşma becerisi göstererek, şehri gezmek isteyen turistlere yardımcı olmaktadır.

Sokakları ve yapısı ile Erivan şehir merkezini yürüyerek keşfetmek oldukça kolay ve rahat oluyor. Görmek isteyeceğiniz yerler birbirine oldukça yakın.

Erivan Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Erivan Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Zvartnots Havalimanı

Tüm Şehirlere Uçak Biletleri

flight
ba-favicon-white