-

Kars Uçak Bileti

Para Birimi
Türk Lirası (TRY)
Zaman Dilimi
GMT +3
Kars Şehri En İyileri
Kış Sporları, Ani Harabeleri, Kaşar
Kars Hava Durumu (15 Eylül) 26°C Güneşli
Kars Hava Durumu (16 Eylül) 25°C Güneşli

En Ucuz Kars Yurtiçi Uçak Seferleri

İstanbul - Kars
Anadolu Jet
136,49 TL
11 Eki 2020
Ankara - Kars
Anadolu Jet
247,99 TL
18 Eyl 2020
İzmir - Kars
Pegasus
248,98 TL
02 Eki 2020
Konya - Kars
Pegasus
287,98 TL
18 Eyl 2020
Malatya - Kars
Anadolu Jet
289,33 TL
08 Eki 2020
Kayseri - Kars
Anadolu Jet
292,25 TL
28 Eyl 2020
Van - Kars
Anadolu Jet
292,25 TL
29 Eyl 2020
Samsun - Kars
Pegasus
327,98 TL
17 Eyl 2020
Gaziantep - Kars
Anadolu Jet
332,25 TL
22 Eyl 2020
Adana - Kars
Türk Hava Yolları
365,73 TL
13 Eki 2020
Hatay - Kars
Anadolu Jet
370,83 TL
18 Eyl 2020
Trabzon - Kars
Pegasus
372,98 TL
24 Eyl 2020
Erzurum - Kars
Anadolu Jet
373,75 TL
17 Eyl 2020
Diyarbakır - Kars
Anadolu Jet
413,75 TL
16 Eyl 2020

En Ucuz Kars Yurtdışı Uçak Seferleri

Köln - Kars
Sun Express
1.057,55 TL
20 Eyl 2020
Tiflis - Kars
Pegasus
1.144,90 TL
02 Eki 2020
Münih - Kars
Türk Hava Yolları
1.154,63 TL
10 Eki 2020
Londra - Kars
Türk Hava Yolları
1.179,44 TL
29 Eyl 2020
Amsterdam - Kars
Türk Hava Yolları
1.216,43 TL
04 Eki 2020
Üsküp - Kars
Türk Hava Yolları
1.233,45 TL
08 Eki 2020
Brüksel - Kars
Türk Hava Yolları
1.243,02 TL
06 Eki 2020
Berlin - Kars
Türk Hava Yolları
1.256,11 TL
15 Eyl 2020
Paris - Kars
Pegasus
1.326,90 TL
08 Eki 2020
Bakü - Kars
Türk Hava Yolları
1.341,66 TL
26 Eyl 2020
Kiev - Kars
Türk Hava Yolları
1.515,10 TL
29 Eyl 2020
1.936,90 TL
10 Eki 2020
Tahran - Kars
Pegasus
2.066,90 TL
28 Eyl 2020
Hanover - Kars
Deutsche Lufthansa
4.443,95 TL
07 Eki 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Kars Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Kars Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Kars Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Kars Havaalanları
Ülke Kodu
TR
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Türkçe
Toplu Taşıma Fiyatı
3,50 TL
Yemek Fiyatı
20 TL
Alkolsüz İçecek Fiyatı
4 TL

Kars’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
İlkbahar
En Ucuz Ay
Mayıs
En Ucuz Gün
Perşembe
En İyi Mevsim
Kış
En İyi Ay
Ocak

Ucuz Kars uçak bileti kullanarak Kars'a gitmek isteyen ziyaretçilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konulardan birisi de ziyaret ve yolculuk için en uygun zamanın hangisi olduğunu tespit etmektir.

Kentin güzelliklerini yaşamak adına en uygun mevsim Kış aylarıdır. Kış aylarında kayak yapmak için Sarıkamış Kayak Merkezi'ne gitmek ve kayak merkezinin tadını çıkarmak isteyen ziyaretçiler kış mevsiminde Kars'ı ziyaret edebilirler.

Ayrıca kış aylarında Sarıkamış Kayak Merkezi'nde birbirinden önemli festivaller düzenlenmekte ve dünyanın birçok yerinden binlerce ziyaretçi Kars'a akın etmektedir.

Kars Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Kars uçak bileti ile seyahat eden yolcular havalimanından kent merkezine gitmek için farklı ulaşım araçlarından yararlanabilmektedir.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 30 TL

Havalimanından Kars kent merkezine ulaşmak için tercih edilebilecek Havaş hizmeti bulunmamaktadır. Ancak; bazı hava yolu şirketleri yolcularının inişinden yarım saat sonra hareket edecek servis araçları sağlamaktadır.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 3,50 TL

Toplu taşıma ile havalimanından Kars şehir merkezine gitmek isteyen yolcular belediye otobüslerinden yararlanarak da havalimanından kent merkezine ulaşım sağlayabilmektedir. Uçak saatlerine paralel olarak ayarlanan belediye otobüsleri şehir içine, Ardahan’a ve havaalanına üçgen halinde hizmet vermektedir.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 5 TL/Km

Havalimanından şehir merkezine gitmek için toplu taşıma araçlarını kullanmak istemeyen ve daha rahat bir şekilde istediği noktaya gitmek isteyen ziyaretçiler için en uygun seçeneklerden birisi de taksidir. Havalimanından günün her saati kalkan taksiler sayesinde istenilen noktaya daha kısa ve konforlu bir şekilde ulaşım sağlanabilmektedir.

Araç Kiralama

Yukarıda belirtilen ulaşım seçeneklerinin yanı sıra havalimanına iniş yapan ziyaretçiler havalimanının iç ve dış hatlar terminalinde yer alan araç kiralama şirketlerinden istedikleri özelliklerde araç kiralayarak

Kars Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Kars'ta hava yolu ulaşımı için kullanılan havalimanı Kars Harakani Havalimanı'dır. Kars uçak bileti avantajlarından yararlanarak hava yolu ile şehre seyahat eden yolcular ve farklı noktalara uçmak isteyen yolcular bu havalimanını kullanmaktadır.

Kars Harakani Havalimanı'nın şehir merkezine olan uzaklığı 6 km olduğu için havalimanından kent merkezine 15-20 dakika gibi kısa bir sürede ulaşım sağlanabilmektedir.

Havalimanı iç ve dış hatlar olmak üzere aynı binada hizmet vermektedir. İç hatlar terminalinde yolcular için kafe, büfeler, araç kiralama ofisleri, mescit, ücretli otopark, sağlık ünitesi ve bebek bakım odası bulunmaktadır.

Dış hatlar terminalinde aynı binada hizmet vermektedir. Ayrıca havaalanı terminalinde bir VIP bir de CIP salonu vardır.

Kars’a Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Kars uçak bileti avantajlarından yararlanarak Kars'a gitmek için en önemli nedenlerden birisi yörenin geleneksel lezzeti olan baldır.
 2. Şehir ile özdeşleşmiş lezzetlerden birisi de Kars Kaşarıdır. Sadece mükemmel kaşardan yemek için bile Kars'a gidecek bir sebebiniz bulunmaktadır.
 3. Kars'ın sembolü olan Sarıkamış Kayak Merkezi aynı zamanda mutlaka görülmesi gereken, dünyanın sayılı kayak merkezlerinden birisine ev sahipliği yapmaktadır.
 4. Kars birçok uygarlığa ev sahipliği yatığı için birçok ta arkeolojik eşyaya sahiptir.
 5. Tarihi çok eskilere dayanan ilimiz dini yapıtlar, doğal ve insani birçok yapıtıyla tarihin eşsiz tanığı olma hakkına sahiptir.

Kars Hakkında

Doğu Anadolu Bölgesi'nin kuzeydoğu kesimlerinde yer alan Kars, ülkenin en soğuk illerinden biridir. Her sabah güneş ilk olarak Kars’ta doğar ve ilk kar bu ilimize yağar. Karla kaplı dağları ile kış turizmine de kucak açmaktadır. İklim olarak; kışları serttir ve uzun geçer. Yazları ise; ılıman hatta serin bile denilebilir.

Aynı zamanda dünyanın en eski şehirlerinden birisi olma özelliğini taşır. Tarihi cilalı taş devrine kadar inmektedir. Birçok uygarlığa ev sahipliği yapan ilimiz Selçuklu Sultanı Alpaslan’ın fethi ile Türk kavimlerine Anadolu yolunu açmıştır. 1514 yılında Yavuz Sultan Selim bölgeyi fethetmiş ve Osmanlı İmparatorluğu’na katmıştır.

Kars birçok konuda ilgi odağı olan ve tarihi ile dikkat çeken bir ilimizdir. Birçok şaire ilham ve sayısız filme konu olmuştur. Ayrıca; Mesnevi adından Şehr-i Din olarak söz ettirir.

Son derece renkli bir şehir olan Kars'ta Tarihi, bembeyaz örtüsü, lezzetli yemekleri, dini yapıtları ve çok candan insanlar olduklarına tanıklık edebilirsiniz.

Kars Fotoğraf Galerisi

Kars Nerede?

Kars Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
5 TL
Taksi
2,50 TL/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Kars'ta şehir içi ulaşımda kullanılan en temel ulaşım aracı belediye otobüsleridir. Şehrin tüm merkezi noktalarından geçtiği için Kars halkı diğer ulaşım araçlarına göre belediye otobüsünü tercih etmektedir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Kentin farklı noktalarına onlarca sefer düzenlenen belediye otobüsleri ile ekonomik bir şekilde seyahat edilebilmektedir. Maliyet olarak daha yüksek olsa da konfor anlamında daha rahat olan taksi seçeneğinin bulunduğunu da belirtmek gerekir.

Kars’da Gezilecek Yerler

Sarıkamış Kayak Merkezi
Kars Tamsaş AVM
Kars Müzesi
12 Havariler Kilisesi (Kümbet Camii)
Kuyucuk Kuş Cenneti
Kayak Keyfi İçin En Doğru Adres: Sarıkamış Kayak Merkezi

Ulaşımı oldukça kolay olan Sarıkamış Kayak Merkezi, kış sporlarını seven ziyaretçiler için geniş seçenekler sunuyor. Çamlar arasında bulunan Sarıkamış Kayak Merkezi, 12 km.lik 5 etaplı piste sahip doğal güzelliktir. En önemli özelliği ise; yağan karın cinsidir. Sezon boyunca yağdığı ilk zamanki özelliğini kaybetmeyen kristal kar Sarıkamış’ta bulunmaktadır. Sarıkamış Kayak Merkezi pistlerinde çığ tehlikesi de görülmemektedir. Ayrıca sarı çam ormanları ile çevrili olduğundan rüzgara karşı da korunaklıdır. Restoran, bar, toplantı salonu ve konaklama gibi konularda ziyaretçilerine birçok hizmet sunmaktadır.

Alışveriş mi? Kars Tamsaş Alışveriş Merkezi

Alışveriş tutkunları için Kars'ta birbirinden farklı özelliklerde alışveriş merkezi bulunmaktadır. Bu merkezlerden birisi de şehir merkezinde yer alan Kars Tamsaş Alışveriş Merkezi'dir. İçerisinde çok sayıda mağaza bulunan alışveriş merkezi, aynı zamanda ziyaretçilerinin yeme ve içme isteklerini karşılayabilecek önemli markalara ait restaurant ve kafelere de ev sahipliği yapmaktadır.

Kars Müzesi

Kars merkezde yer alan müze, 1959 vilayet konağında müze memurluğu kurulmuş ve arkeoloji salonu ile etnografya solunu olarak iki bölümde ziyaretçilerine hizmet vermektedir.

12 Havariler Kilisesi (Kümbet Cami)

Kars’ta bulunan ve tarihin eşsiz yansıması olan bu kilise için Doğunun Ayasofya’sı diye nitelendirilir. Kilise, cami, müze gibi birçok değişime uğrayan bu Ermeni kilisesi 1993 yılından bu yana Cami olarak kullanılmaktadır.

Kuyucuk Kuş Cenneti

Kars'ın en önemli simgelerinden birisi Kuyucuk Kuş Cenneti’dir. 182 kuş çeşidi ile dünyanın her yerinden ziyaretçi akınına uğramaktadır. Oldukça kapsamlı bir hayvanat bahçesi görüntüsüne sahip olan bu göl de birbirinden farklı ve ilginç kuş çeşitlerini görebilirsiniz.

Ani Harabeleri

1001 Kilise şehri olarak bilinen ve birçok uygarlığa, savaşa tanıklık etmiş olan bu yer Kars’a 48 km uzaklıktadır. Türkiye Ermenistan sınırına yakın Arpaçay nehri kenarında bulunmaktadır. Zamanında önemli bir güç ve kültür merkezi olmuştur.

Çıldır Gölü

Doğu Anadolu Bölgesi'nin en büyük tatlı su gölüdür. Bu göl tektonik oluşumlu bir göldür ve efsanelerle kendinden söz ettirmektedir. Ayrıca; en derin noktası 49 metredir. Burada 4 mevsimde de balıkçılık yapılabilmektedir. Sert geçen kış aylarında göl tamamen buz tutmakta ve bu buzun üstünde gezilebilmekte hatta balık tutulabilmektedir.

Kars’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Kaşar
Bal
Hangel
Kars Ketesi
Kars Denince Akla İlk GelenLezzet: Kaşar

Kars’ın ekonomisi açısından son derece önemli bir besin olan kaşar, kentin dünyaca ün yapmış lezzetlerinden birisidir. Kars uçak bileti olanakları ile sadece kaşar yemek ve satın almak için bile dünyanın bir ucundan şehri ziyaret eden çok sayıda ziyaretçi bulunmaktadır.

Eşsiz Bir Tatlı: Bal

Kars denildiğine akla gelen ilk yiyeceklerden birisi de baldır. Özel yöntemlerle üretilen Kars balı, lezzetinin yanı sıra doğallığı ile de ün yapmıştır. Kars balı yerken kaşıktan akışı bile insanı mest etmeye yeter.

Hangel

Kars'ın geleneksel lezzetlerinden birisi de Hangeldir. Kars’ta hangel lezzeti kadar görüntüsü ile de herkesi cezbetmektedir.

Kente Özel Lezzet: Kete

Hamur işi sevenlerin mutlaka tüketmesi gereken yiyeceklerden birisi de Kars Ketesidir.

Kaz Dolması

Tavuk ve kırmızı et tüketimine alışkın olan ülkemizde Kars ili bir farklılıkla daha çok Kaz eti tüketmektedir. Kazın but ve kanat bölgeleri 2 gün tuzlanıp bekletilir ve muhakkak soğuk ortamda olması gerekmektedir. Böyle uğraş gerektiren bir yemeği yemek için ziyaret kesinlikle şart.

Konaklama İçin Kars Otel Seçenekleri

Ucuz Kars uçak bileti ile gerek iş, gerekse gezi amaçlı Kars'a giden ziyaretçiler konaklama konusunda da geniş seçeneklere sahiptir.

Büyük Kale Otel
Kars merkezde yer alan Büyük Kale Otel, 4 yıldızlı otel arayan ziyaretçiler için en önemli seçeneklerden birisidir. Şehir merkezinde bulunan otel, kentin önemli noktalarından birisi olan Kars Kalesi manzarasına sahiptir. Otel havalimanına 5 km uzaklıktadır.
Yusufpaşa Mah. Atatürk Cad. No: 60 Merkez /Kars
Grand Ani Otel
Kars'ın 4 yıldızlı otellerinden birisi de Grand Ani Otel'dir. Şehir merkezinde yer alan otelin havalimanına olan uzaklığı ise 6 km civarındadır. Müşterilerine kaliteli hizmetler sunan otelin yemekleri oldukça lezzetlidir ve sabahları yöresel kahvaltı servis edilmektedir.
Yeni Mahallesi Ordu Caddesi No:115 Merkez/Kars
Karabağ Hotel
Kars Havalimanı'na 5 km mesafede olan otelden havalimanına araçla 15 dakika gibi kısa bir sürede ulaşım sağlanabiliyor. Müşterilerine açık büfe kahvaltı, restoran, ve toplantı odaları gibi özellikler sunan otel Kars uçak seyahati ile kente giden birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.
Ortakapı, Faikbey Cad. no: 142 Merkez /Kars

Kars Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ort. Sefer Süresi
İstanbul - Kars 136,49 TL 2 sa
Ankara - Kars 247,99 TL 1 sa 30 dk
İzmir - Kars 248,98 TL 15 sa
Şanlıurfa - Kars 268,82 TL 5 sa 10 dk
Konya - Kars 287,98 TL 5 sa
Malatya - Kars 289,33 TL 7 sa 35 dk
Kayseri - Kars 292,25 TL 15 sa 50 dk
Van - Kars 292,25 TL 17 sa 55 dk

Kars İçin Diğer Popüler Ulaşım Seçenekleri

16 Eyl 2020
07:00
2-3 Saat
40 TL
Iğdır - Kars Otobüs Bileti
16 Eyl 2020
10:00
Saat
100 TL
Van - Kars Otobüs Bileti
16 Eyl 2020
11:30
3-4 Saat
50 TL
Erzurum - Kars Otobüs Bileti
16 Eyl 2020
13:00
22-24 Saat
140 TL
İstanbul - Kars Otobüs Bileti
16 Eyl 2020
16:45
16-18 Saat
130 TL
Ankara - Kars Otobüs Bileti
16 Eyl 2020
21:58
9-10 Saat
130 TL
Diyarbakır - Kars Otobüs Bileti

Kars Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Kars uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Aeroflot Russian Airlines, Aerolineas Argentinas S.a., Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Türk Hava Yolları.
 • Kars yurt içi uçak bileti ne kadar?

  Kars varışlı popüler yurt içi uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Kars olup, bilet fiyatı 136,49 TL'dir.
 • Kars yurt dışı uçak bileti ne kadar?

  Kars varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu Köln - Kars olup, bilet fiyatı 1.057,55 TL'dir.
 • Kars şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?

  Yılın en uygun zamanı Mayıs ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Kars ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Kars ta Gezilecek Yerler: Kars ta Nereye Gidilir?
Kars'ta Gezilecek Yerler: Kars'ta Nereye Gidilir?
06 Temmuz 2020
Tarihin en eski yerleşimlerinden biri olan Kars, ülkemizin en soğuk illerinden bir tanesidir. Kayak yapmaya elverişli olan bu ilimize kayak yapmaya gidebilir veya farklı medeniyetlerden izler taşıyan
Yurtdışında Karşılaşabileceğiniz En İlginç Yemekler
Yurtdışında Karşılaşabileceğiniz En İlginç Yemekler
07 Mayıs 2018
Yurt dışına seyahate çıktığınız zaman çok şaşıracağınız, sıra dışı ve ilginç yemekleri sizler için derledik. Bazı ülkelerin çok enteresan yemek kültürü var. Hazırlamış olduğumuz ilginç yemekler listem
Yükselişteki Dövize Karşı, Seyahat Rotanızı Çevirebileceğiniz Bir Alternatif: Balkanlar!
Yükselişteki Dövize Karşı, Seyahat Rotanızı Çevirebileceğiniz Bir Alternatif: Balkanlar!
18 Aralık 2016
Balkanlar, tek bir ülkesine takılmak yerine; her ülkesinde çok özel noktaları gezebileceğiniz önemli bir bölgedir. Birbirine yakın şehirleri, vize anlamında rahat hareket etmenize olanak tanıyan anlaş
Online Bilet Alırken En Çok Karşılaşılan 11 Soru ve Cevapları
Online Bilet Alırken En Çok Karşılaşılan 11 Soru ve Cevapları
25 Ekim 2016
Teknolojinin beraberinde getirdiği internetin bize sağladığı en mükemmel şey, tek bir “tık” ile işlerimizin çoğunu halledebiliyor olmamız. Çevrimiçi, yani internet üzerinden alınan otobüs, uçak veya i

Kars Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (81)
%96
İyi (3)
%4
Orta (0)
%0
Kötü (0)
%0
Çok Kötü (0)
%0
Ortalama Puan
5,0
84 Değerlendirme
Yorum Yap
G*** K***
7 Ekim Pazar
Kesinlikle öneriyorum memnun kaldım, bir daha gidebilirim hatta
Z*** E***
18 Eylül Salı
Çok güzel yerler gördük, çok güzel insanlar tanıdık. Herşey için teşekkürler.
E*** A*** A***
17 Temmuz Salı
Güzel bir tatil oldu teşekkür ederiz, biz çok keyif aldık kamp çok güzeldi
M*** S*** H***
30 Temmuz Pazartesi
Değişik ve gizemli bir yer bence herkesin gitmesi gerek
M*** A***
26 Ağustos Pazar
Maç için gitmiştik, güzeldi maçıda yendik daha ne olsun
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Kars Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 15.09.2020 08:31:08 )

İSTANBUL
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
KARS
Harakani Hava...(KSY)
KSY
TR
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=19363

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
/ True
Biletini daha hızlı satın al
Biletall uygulamasını indir
19363