1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin Tekrar Dene

Çanakkale Uçak Bileti

21 Ekim
Bugün
Açık
23°C
22 Ekim
Yarın
Açık
22°C
23 Ekim
Çarşamba
Açık
21°C
Para Birimi
Türk Lirası (TRY)
Zaman Dilimi
GMT +3
Çanakkale Şehri En İyileri
  • Truva Atı
  • Çanakkale Şehitleri Müzesi
  • Ovmaç Çorbası
Çanakkale

En Ucuz Çanakkale Yurtiçi Uçak Seferleri

İstanbul - Çanakkale
Türk Hava Yolları
22 Eki 2019
Ankara - Çanakkale
Anadolu Jet
17 Kas 2019
13 Kas 2019
Hatay - Çanakkale
Türk Hava Yolları
31 Eki 2019
Konya - Çanakkale
Türk Hava Yolları
10 Kas 2019
Malatya - Çanakkale
Türk Hava Yolları
14 Kas 2019
Elazığ - Çanakkale
Türk Hava Yolları
22 Eki 2019
Adana - Çanakkale
Türk Hava Yolları
15 Kas 2019
Kayseri - Çanakkale
Türk Hava Yolları
14 Kas 2019
Samsun - Çanakkale
Türk Hava Yolları
27 Eki 2019
Trabzon - Çanakkale
Türk Hava Yolları
19 Kas 2019
İzmir - Çanakkale
Anadolu Jet
06 Kas 2019
Antalya - Çanakkale
Türk Hava Yolları
08 Kas 2019
Bodrum - Çanakkale
Türk Hava Yolları
22 Eki 2019

En Ucuz Çanakkale Yurtdışı Uçak Seferleri

Saraybosna - Çanakkale
Türk Hava Yolları
22 Eki 2019
Berlin - Çanakkale
Türk Hava Yolları
28 Eki 2019
Köln - Çanakkale
Türk Hava Yolları
23 Eki 2019
Atina - Çanakkale
Türk Hava Yolları
28 Eki 2019
Selanik - Çanakkale
Türk Hava Yolları
16 Kas 2019
Tiran - Çanakkale
Türk Hava Yolları
12 Kas 2019
Bakü - Çanakkale
Türk Hava Yolları
30 Eki 2019
Oslo - Çanakkale
Türk Hava Yolları
24 Eki 2019
Madrid - Çanakkale
Türk Hava Yolları
29 Eki 2019
Zagreb - Çanakkale
Türk Hava Yolları
21 Eki 2019
Kahire - Çanakkale
Türk Hava Yolları
19 Kas 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Çanakkale Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Çanakkale Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Çanakkale Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Çanakkale Havaalanları
Ülke Kodu
TR
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Türkçe
Toplu Taşıma Fiyatı
2,50 TL
Yemek Fiyatı
20 TL
Alkolsüz İçecek Fiyatı
4 TL

Çanakkale’ye Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Şubat
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Nisan

Ucuz Çanakkale uçak bileti olan kişilerin Çanakkale’ye yılın hangi zamanında gideceği önemli bir husustur. Genelde tarihi mekan ve Çanakkale şehitliğini ziyaret etmek amaçlandığından dolayı ilkbahar en uygun mevsim olmaktadır. Soğuk aylarda kullanışsız bir konumda olan Çanakkale’ye kış aylarında gidilmesi pek tercih edilebilir değildir.

Çanakkale Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Çanakkale uçak bileti olanlar için Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşmak isteyenlerin tercih edebilecekleri birçok ulaşım yöntemi bulunmaktadır. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak isteyenler şu yöntemleri kullanabilir:

Araç Kiralama

Hemen hemen her havaalanında bulunan araç kiralama acenteleri Çanakkale Havalimanı'nda da yer almaktadır. Şehir merkezine ulaşmak isteyenler bu firmalardan araç kiralama yöntemini tercih edebilirler.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 40 TL

Çanakkale Havalimanı'ndan Çanakkale'ye ulaşım ortalama 40 TL tutmaktadır.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 12 TL

Havalimanı'ndan şehre ulaşım güzergahı şu şekildedir: Gol aile çay bahçesi önü, Kayserili Ahmet Paşa Caddesi, İskele Meydanı, Demircioğlu Caddesi, Atatürk Caddesi, Troya Caddesi, Troya Park Alışveriş Merkezi, Şehit Gürol Caddesi, Çanakkale Havalimanı

Çanakkale Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Çanakkale Havalimanı'ndan ulaşım imkanı bulunan havalimanları: İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, İstanbul Atatürk Havalimanı, Ankara Esenboğa Havalimanı, İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Gaziantep Oğuzeli Havalimanı, Trabzon Havalimanı, Adana Şakirpaşa Havalimanı, Van Ferit Melen Havalimanı, Samsun Çarşamba Havalimanı gibi çeşitli şehirlerdeki havalimanlarına Çanakkale uçak bileti ile ulaşım imkanı vardır.

Çanakkale’ye Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Çanakkale uçak bileti kullanan ziyaretçiler Gelibolu Yarımadası'nda, Morto Koyu'nun yanındaki Hisarlık Tepesi üstünde yer alan ve 1915 yılında I. Dünya Savaşı süresinde şehit olan Çanakkale Kahramanları başta olmak üzere cephede savaşan bütün askerler adına dikilmiş Çanakkale Şehitleri Anıtı'nı görebilirler. Anıtın temel çalışmaları 19 Nisan 1954'te başlamış olup resmi olarak hizmete açılması ise 21 Ağustos 1960 günü olmuştur. Ayriyeten anıtın yanında Mustafa Kemal Çanakkale'de Anıtı, Türk Şehitliği, Mehmetçik Anıtı, Yaralı Asker Anıtı ve Meçhul Asker Kabri yer almaktadır. Çanakkale Şehitleri Anıtı'nın yüksekliği yaklaşık 42 metre olmakla birlikte Çanakkale'nin Eceabat ilçesinde ziyaretçilerini kabul etmektedir.
  2. Tahtadan bir at maketi olan Truva Atı, İthaka Kralı Odisseas tarafından Truva sınırlarını aşabilmek için yaptırılmıştır. Tarihi yapı, Çanakkale'den Bozcaada'ya ulaşan karayolunun tam orta kısmında yer almaktadır. Truva Atı'nın Bozcaada'ya uzaklığı yaklaşık 30 kilometredir.
  3. Çanakkale Saat Kulesi, 1817 yılında II. Abdülhamit döneminde Çanakkale İtalyan Konsolosu'nun katkılarıyla inşa ettirilmiştir. Kare prizma şeklinde olan Kule, kesme Ayvalık taşından yaptırılmıştır. Çanakkale merkezde Kemalpaşa Mahallesi'nde yer alan Saat Kulesi, her gün her saat ziyaretçilerini kabul etmektedir.
  4. Kuzeyinde Trakya, güneyinde Gelibolu Yarımadası bulunan üçgen görünümlü Saros Körfezi, son derece iç rahatlatıcı manzarasıyla izleyenleri büyülemektedir.
  5. Çanakkale'nin Ege kısmında yetişen zeytinlerin yağından yapılan soğuk lezzetler, Çanakkale'nin meşhur Ezine peyniri, Gelibolu'nun peynir helvası Çanakkale'ye gidip yemeden dönülmemesi gereken lezzetlerdir.

Çanakkale Hakkında

Çanakkale, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuzey batısında, topraklarının fazlaca kısmı Marmara Bölgesi dahilinde yer alan, 25° 40' - 27° 30' doğu meridyenleri ile 39° 27' - 40° 45' kuzey paralelleri dahilinde toplam 9 bin 887 kilometrekarelik yer kaplayan bir şehirdir. Çanakkale'nin Asya ve Avrupa kıtalarında toprakları vardır. Öyle ki Çanakkale, kendi adını taşıyan Çanakkale Boğazı ile ikiye bölünmüştür. Trakya topraklarında İstanbul'dan sonraki en gelişmiş şehirdir.

Anadolu'nun en batı noktası (Baba Burnu) ve Türkiye Cumhuriyeti'nin en batı noktası (Gökçeada İncir burnu) şehrin sınırları içinde yer almaktadır.. Ege Denizi'nde Türkiye dahilindeki en geniş adalar olan Bozcaada ve Gökçeada Çanakkale bünyesindedir. .

Çanakkale, Antik Yunan'dan başlayarak tarih boyunca Lidyalılar, Pers İmparatorluğu, Makedonya İmparatorluğu, Bizans İmparatorluğu, Osmanlı İmparatorluğu gibi birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Öyle ki antik bir kent olan Troya, Çanakkale şehri içerisinde yer almaktadır.

Çanakkale'nin birçok kültürün etkisinde kalması etkisinde kaldığı kültürlerin, şehre yerleşmesine sebep olmuştur. Şehir bugünkü halinde bile epey fazla kültür barındırmaktadır. Bu kültürlerden bazıları şunlardır: Türkmenler, Yörükler, Bulgarlar, Boşnaklar, Çerkezler, Manavlar, Kumuk Türkleri...

2018 Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre şehir nüfusunun yaklaşık %70i şehirde kalan kısmı kırsalda barınmaktadır. Yine aynı verilere göre il bünyesinde toplam 12 ilçe, 23 belediyelik, 81 mahalle ve 574 adet köy bulunmaktadır.

Çanakkale bünyesinde bulunan ilçeler şunlardır: Ayvacık, Bayramiç, Biga, Bozcaada, Çan, Çanakkale Merkez, Eceabat, Ezine, Gelibolu, Gökçeada ve Lapseki.

 

Çanakkale Fotoğraf Galerisi

Çanakkale Nerede?

Çanakkale Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2,25 TL
Taksi
2,50 TL/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Çanakkale'de ulaşım için kent kart kullanılmaktadır. Şehir merkezinde belediye otobüslerinin yer aldığı Çanakkale'de ilçe ve köylere ulaşım için minibüsler bulunmaktadır. Bunlara ek olarak kendine ait boğazı bulunan Çanakkale'de Gelibolu Yarımadası ve Biga Yarımadası arasında arabalı vapur hizmeti vardır.

Çanakkale’de Gezilecek Yerler

Truva Antik Kenti
Çanakkale Deniz Müzesi
Kilitbahir Kalesi
Çanakkale Arkeoloji Müzesi
Çanakkale Şehitleri Müzesi
Truva Antik Kenti

Truva ya da Troya, Çanakkale şehri Kaz dağlarının eteklerinde bulunan milattan önce 3000 yılında kurulmuş tarihi bir kenttir. Antik kent, Çanakkale'nin Biga Yarımadası bölgesinde (şehrin Anadolu kısmı) yer almaktadır.

Çanakkale Deniz Müzesi

Çanakkale'nın Kordon kısmında, Fevzipaşa mahallesinde bulunan müze 17:00'a kadar hizmet vermektedir. Çimenlik Kalesi'nin hemen yanında yer alan Müze Çanakkale Savaşı'nda kullanılan Nusret Mayın Gemisinin birebir aynısına ev sahipliği yapmaktadır.

Kilitbahir Kalesi

Çanakkale'nin Eceabat ilçesi Kilidülbahir köyünde yer alan Kilitbahir Kalesi, 1452 tarihinde yaptırılmıştır. Ziyaretçiler kaleyi gün içinde 19:00'a kadar ziyaret edebilmektedirler.

Çanakkale Arkeoloji Müzesi

Çanakkale Arkeoloji Müzesi, 1936 yılında bölgedeki tarihi eserlerin eski bir kilise binasında toplanmasıyla açılmıştır. 1984 yılında eski kilise binasında Çanakkale Atatürk caddesinde bulunan yeni hizmet binasına taşınmıştır. Müzede genellikle Dardanos Tümülüsü, Truva, Assos, Apollon Smitheion, Bozcaada (Tenedos) kazılarından elde edilen arkeolojik eserler sergilenmektedir.

Çanakkale Şehitleri Müzesi

Müze, 1971 yılında halka hizmete açılmıştır. Müzede 1915 Çanakkale Savaşı'na ait krokiler, savaşta kullanılan kaplar, savaş malzemeleri, insan kemiklerine saplanmış şarapnel ve mermi parçaları yer almaktadır.

Aynalı Çarşı

Çanakkale Aynalı Çarşısı, 1890 yılında şehirde yaşayan Musevi önderlerinden Eliya Hallio tarafından yaptırılmıştır. Çarşının kapısı üzerinde biri İbranice diğeri ise Osmanlıca olmak üzere iki adet yazı yer almaktadır.

Conk Bayırı Mehmetçik Park Anıtı Kemalyeri Yazıtı

Toplamda 5 adet olan yazıtlar 1970 yılında Mimar Ahmet Gülgönen'in bir yarışma için yaptığı tasarımların devlet tarafından diktirilmesiyle ortaya çıkmıştır.

Güzelyalı Plajı

Çanakkale'nin şehir merkezine en yakın sahiller arasında olan Güzelyalı Plajının il merkezine mesafesi 12 kilometredir. Güzelyalı Plajı'na Çanakkale Belediye otobüsleriyle ulaşım mümkündür. Plaj Çanakkale Boğazı'na çok yakın bir yerde yemyeşil bir alanda bulunmaktadır.

Çanakkale Kordon

Şehrin en hareketli noktası olan Kordon boyu, çevresinde birçok kafe, çay bahçesi bulunmaktadır. İnsanların burada mis gibi deniz kokusu alırken stres atma imkanı bulunmaktadır.

Zübeyde Hanım Parkı

Truva Atı'nın yan tarafında bulunan mesire alanı olan Zübeyde Hanım Parkı, Barış Petekleri ve Zübeyde Hanım heykeli gibi pek çok görülmeye değer eseri barındırmaktadır.

Gökçeada

Çanakkale'nin bir ilçesi olan Gökçeada, Türkiye'nin en büyük adası unvanına sahiptir. Ada, Saros Körfezi'nin giriş noktasında yer almaktadır.

Bozcaada

Türkiye'nin en büyük üçüncü adası olan Bozcaada, köyü olmayan tek ilçedir.

Çanakkale’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Ovmaç Çorbası
İskorpit Çorbası
Ispanak Çorbası
Tumbi
Ovmaç Çorbası

Temel olarak soğan ve un kullanılarak yapılan ovmaç çorbası, isteğe göre salçalı sos dökülerek de hazırlanabilmektedir.

İskorpit Çorbası

İskorpit çorbası, iskorpit balığından yapılan yöresel bir Çanakkale lezzetidir. Çorbaya iskorpit balığına ek olarak un, yeşillik, havuç ve domates konulmaktadır.

Ispanak Çorbası

Ispanak, domates salçası, soğan, sirke, un ve sarımsak ile hazırlanmaktadır.

Tumbi

Patlıcan, göce, maydanoz ve domatesin fırında bir arada kavrulmasının ardından fırında pişirilmesiyle yapılır.

Melki Yemeği

Melki'nin içinde ana malzeme olarak mantar yer almaktadır. Yemeğe bunlara ek olarak salça, tuz, karabiber ve soğan konulmaktadır.

Metez

Yarım ay biçiminde açılan hamurun içine kıymalı harç eklenmesinin ardından suda pişirilmesiyle hazırlanmaktadır. Metez piştikten sonra üzerine yağ haşlanmaktadır.

Börülce Köftesi

Börülce, baharat, un, yumurta ve domatesin bir arada yoğurularak kızartılmasıyla hazırlanmaktadır.

Lüfer Pilavı

Çeşitli, baharatlarla hazırlanan pilava Lüfer balığı parçalarının eklenmesiyle oluşan yemektir.

Konaklama İçin Çanakkale Otel Seçenekleri

Ucuz Çanakkale uçak bileti kullanan ziyaretçilerden konaklamak isteyenlerin tercih edebileceği birçok otel seçeneği bulunmaktadır.

Assos Behram Otel
Otel Çanakkale Behramkale'de yer almaktadır. Otel müşterilerine, ücretsiz şezlong, uyandırma servisi, emanet kasa ve mini bar gibi hizmetler sunmaktadır.
İskele Mevkii Ayvacık/Çanakkale
Etap Altınel Otel
Gecelik konaklama fiyatları126 TL'den başlayan otel, Çanakkale merkeze 12 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Kendine özel kum plajı bulunan otelin sunduğu diğer imkanlar şunlardır: internet, odalarda televizyon, araç kiralama hizmetleri...
Güzelyalı/Çanakkale
Yeni Truva
Sahile uzaklığı 1 kilometre olan otelin gecelik fiyatları 291 TL'den başlamaktadır.
Çınarlı Köyü/Çanakkale

Çanakkale Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Çanakkale 107,89 TL 1 Saat 15 Dakika
Ankara - Çanakkale 156,99 TL 1 Saat 25 Dakika
Bingöl - Çanakkale 249,15 TL 11 Saat 35 Dakika
Adıyaman - Çanakkale 251,80 TL 15 Saat 25 Dakika
Bursa - Çanakkale 251,80 TL 7 Saat 5 Dakika
Şanlıurfa - Çanakkale 251,80 TL 14 Saat 55 Dakika
Ordu - Çanakkale 251,80 TL 3 Saat 30 Dakika
Gaziantep - Çanakkale 254,45 TL 3 Saat 35 Dakika

Çanakkale İçin Diğer Popüler Ulaşım Seçenekleri

01:00 6-7 Saat
İstanbul - Çanakkale
Otobüs Bileti
80 TL
İncele 22 Eki 2019
10:00 3-4 Saat
Edirne - Çanakkale
Otobüs Bileti
65 TL
İncele 22 Eki 2019
11:00 5-6 Saat
İzmir - Çanakkale
Otobüs Bileti
70 TL
İncele 22 Eki 2019
14:30 20-22 Saat
Gaziantep - Çanakkale
Otobüs Bileti
190 TL
İncele 22 Eki 2019
16:30 17-19 Saat
Mersin - Çanakkale
Otobüs Bileti
160 TL
İncele 22 Eki 2019
20:00 10-12 Saat
Ankara - Çanakkale
Otobüs Bileti
90 TL
İncele 22 Eki 2019

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Çanakkale ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Eylülde Deniz Başkadır! İşte Eylülde Denize Girebileceğiniz En Güzel Yerler
Eylülde Deniz Başkadır! İşte Eylülde Denize Girebileceğiniz En Güzel Yerler
06 Eylül 2019
Yaz bitti diye deniz dönemi bitti mi sandınız? Belki de daha denize giremediniz ya da doyamadınız? O zaman eylül denizi sizi bekliyor! Eylül ayında denize girilir mi demeyin, işte eylülde muhteşem bir
Kurban Bayramı Yaklaştı! İşte Herkese Uygun Tatil Önerilerimiz
Kurban Bayramı Yaklaştı! İşte Herkese Uygun Tatil Önerilerimiz
02 Ağustos 2019
Kurban Bayramı yaklaşıyor. Tam da güzel bir tatil zamanı gelmemiş miydi? Keyifli bir tatil bizleri bekliyor. Kurban Bayramı 2019’da Ne Zaman &  Kurban Bayramı Tatili Kaç Gün Olacak? Verelim müj
Ada Severler Buraya! İşte Türkiye'nin En Güzel 8 Adası!
Ada Severler Buraya! İşte Türkiye'nin En Güzel 8 Adası!
28 Haziran 2019
Kalem Adası – İzmir Kalem Adası, Türkiye'nin bir Ege adalarından biri. Kalem adası Dikili'nin bir parçası. Turkuaz suları ile ünlü bu ada henüz turistlerin istilasına uğramadı. Bu sebeple huzurlu ve
Türkiye'den ve Dünya'dan En İyi Açık Hava Müzeleri
Türkiye'den ve Dünya'dan En İyi Açık Hava Müzeleri
10 Haziran 2019
Bahar gelmişken kim ister bir mekana kapanıp kalmayı! Peki bu müze sevdamızın sonu mu olacak? Tabii ki hayır. Açık hava müzeleri ile hem havanın hem de müzelerin keyfini çıkaracağız! Kröller-Müller M

Çanakkale Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (6)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%100
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
6 Değerlendirme
G*** K***
8 Kasım Perşembe
Biraz ıslantık ama hep televizyonlardan gördüğüm şehri canlı görmek ayrı bir güzel
N*** K***
20 Ekim Cumartesi
Evlenme teklifini burada yapacağım, gerçekten çok araştırdım burayı çok güzel gözüküyor
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Çanakkale Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 21.10.2019 06:40:20 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Çanakkale, (CKZ)
CKZ
TR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=25249
/
25249