1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Makedonya Uçak Bileti

Makedonya Nüfusu
2 Milyon
Makedonya Başkenti
Üsküp
Makedonya Resmi Dili
Makedonca
Makedonya Zaman Dilimi
GMT +2
Makedonya Para Birimi
Makedon Dinarı (MKD)
Ortama Yemek Fiyatı
5 EUR
Makedonya Telefon Kodu
+389
Ortama İçecek Fiyatı
1 EUR
İstanbul - Üsküp Uçuş Süresi
1 Saat 10 Dk
İstanbul - Üsküp Uçuş Mesafesi
633 Km

En Ucuz Türkiye - Makedonya Uçak Seferleri

İstanbul - Üsküp
Air Serbia
25 Haz 2020
İzmir - Üsküp
Sun Express
06 Haz 2020
24 Haz 2020
07 Haz 2020
02 Haz 2020
Hatay - Üsküp
Pegasus
09 Haz 2020
05 Haz 2020
02 Haz 2020
02 Haz 2020
11 Haz 2020
Adana - Üsküp
Türk Hava Yolları
09 Haz 2020
Bodrum - Üsküp
Türk Hava Yolları
19 Haz 2020
Konya - Üsküp
Türk Hava Yolları
15 Haz 2020

En Ucuz Makedonya Kalkışlı Uçak Seferleri

Üsküp - İzmir
Sun Express
06 Haz 2020
18 Haz 2020
18 Haz 2020
Üsküp - Adana
Pegasus
11 Haz 2020
10 Haz 2020
Üsküp - Antalya
Türk Hava Yolları
07 Haz 2020
10 Haz 2020
Üsküp - Gaziantep
Türk Hava Yolları
20 Haz 2020
Üsküp - Şanlıurfa
Türk Hava Yolları
22 Haz 2020
Üsküp - Elazığ
Türk Hava Yolları
30 May 2020
Üsküp - Konya
Türk Hava Yolları
12 Haz 2020
Üsküp - Mardin
Türk Hava Yolları
07 Haz 2020
Üsküp - Kayseri
Türk Hava Yolları
05 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Makedonya Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Makedonya Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Makedonya Cumhuriyetine Nasıl Gidilir?

Makedonya Cumhuriyeti'ne İstanbul hava alanından farklı hava yolu şirketleri ile uçuş gerçekleştirmeniz mümkün. Makedonya Cumhuriyeti Türkiye uçak bileti fiyatları firmalara göre farklılık göstermektedir. İstanbul ‘dan uçuş yapabileceğiniz firmalar arasında, Turkish Airlines, Lufthansa, Atlas Global, Aırfrance, KLM, British Airways olarak sıralanabiliyor. Seyahatiniz için gereken seçenekler arasında Makedonya Cumhuriyeti uçak bilet teminini havaalanına gitmeden Biletall.com’dan gerçekleştirebilirsiniz. İstediğiniz hava yolu şirketi için Makedonya Cumhuriyeti uçak bileti rezervasyon işlemlerini yapabilirsiniz.

Seyahat etmeniz için en popüler ve en çok sefer düzenlen hava yolu şirketi THY olmaktadır. Dilerseniz Makedonya Cumhuriyeti uçak bileti THY yazarak online bilet temini için gerekli yönlendirmeleri alabilirsiniz. Sitede tüm şirketlerin listesini Makedonya en ucuz uçak bileti şeklinde sıralama yapabilir ve bu sayede sizin için en uygun seçeneği kolaylıkla görüntüleyerek seçebilirsiniz.

 

Makedonya Vize Şartları Neler?

Makedonya Vize İstiyor mu?
Hayır
Makedonya Vizesiz Kalınabilecek Süre
90 Gün
Makedonya Vize Şartları

Makedonya Cumhuriyeti'ne ucuz Makedonya Cumhuriyeti ucuz uçak bileti fırsatları ile gitmek isteyenler herhangi bir sorunla karşılaşmamak için önceden ülkenin uyguladığı vize şartlarını bilmeleri gerekir. Türkiye vatandaşlarından 90 gün vize istemiyor. Makedonya Cumhuriyeti Türkiye uçak seferleri vizesiz gerçekleşmektedir.

Makedonya Cumhuriyeti Türkiye uçak bileti alarak ülkeye vizesiz olarak seyahat edebilirsiniz. 90 gün süre ile vizesiz ülkede kalmanız mümkün.

Ülkeye giriş yapmak için Makedonya Cumhuriyeti Türkiye uçak saatleri öğrenmeniz yeterli oluyor. Vize işlemlerine gerek yok.

Makedonya Cumhuriyeti’ne Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Ocak
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Temmuz

Makedonya'yı ziyaret etmek için en uygun mevsim yaz oluyor. Kışın sıcaklılar eksinin altına düşmektedir.

Makedonya Hakkında Bilgiler

Güneydoğu Avrupa da bulunan Balkan ülkesi, 1991 yılında bağımsızlık kazanmıştır. Yunanistan ve Bulgaristan'a komşu olan ülke 1993 yılında Birleşmiş Milletler üyesi olmuştur. Birçok medeniyetlere ev sahipliği yapan ülke oldukça gelişmiştir.

Makedonya Cumhuriyeti Başkenti

Makedonya Cumhuriyeti başkenti Üsküp şehridir. En gelişmiş ve güzel şehirleri arasında yer alan bu ülkeye Makedonya Cumhuriyeti uçak bileti fiyatları oldukça uygundur.

Makedonya Cumhuriyeti Nüfusu – Makedonya Cumhuriyeti Resmi Dili

Makedonya Cumhuriyeti nüfusu 2 milyon civarında olup, ülkede resmi dil olarak Makedonca konuşulmaktadır.

Makedonya Cumhuriyeti Para Birim

Ülkede para birimi olarak Makedon Dinarı kullanılmaktadır.

Makedonya Cumhuriyeti’nde Saat Kaç?

Makedonya Cumhuriyeti Türkiye Saat Farkı 2 saattir. Türkiye ile arasında çok fazla saat farkı bulunmamaktadır.

Makedonya'da Ne Ucuz? Makedonya'dan Gelirken Ne Getirilir?

Makedonya Cumhuriyeti aynı zamanda tarihi Osmanlı çarşıları ile ünlüdür. Ülkede çok fazla modern çarşı ve pazar bulunmaktadır. Birçok şehri çarşı ve pazarları ile ünlüdür. Şehirde birçok markanın ürünleri, gözlük ve mücevherleri bulabilmeniz mümkün olmaktadır. En ucuz Makedonya Cumhuriyeti uçak bileti temin ederek şehirde çok çeşitli alışveriş imkânı bulabilirsiniz.

Makedonya Nerede?

Makedonya Cumhuriyeti’ne Uçmak İçin 5 Sebep

• Üsküp
• Ohri Gölü
• Rahibe Teresa Evi
• Pelister Milli Park
• Tarih
 1. 2014 yılında tamamen tasarlanan Başkent Üsküp, mutlaka Makedonya'ya gitme nedenleri arasında bulunuyor. Şehirde binlerce tarihi yapı ve Vardar Nehri buraya romantiklik katıyor.
 2. Makedonya'nın başlıca turistik merkezi ve cazibe kenti Ohri ve gölü mutlaka görmeniz gereken yerler arasında bulunuyor. Avrupa'nın en eski ve en derin göllerinden biri olan Ohri mutlaka görmeniz gereken yerler arasında.
 3. Balkanların en ünlü kadını 1979 yılında Nobel Barış Ödülüne layık görülmüştür. Tarihe tanıklık etmek ve pek çok fotoğraf çekilmek için mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerler arasında bulunuyor.
 4. 1948 yılında milli park ilan edilen doğa harikası bölgeyi ziyaret etmek için nedenler arasında bulunuyor. Ayrıca parkta 2 adet buzul gölü de bulunuyor.
 5. Makedonya Cumhuriyeti tarihi yapıları ve yaşantılar ile ziyaret etmeniz gereken yerler arasında bulunuyor. Özellikle Stobi Antik kenti sizi hikayesi ile büyüleyecek.

Makedonya Cumhuriyeti’nin En Güzel Şehirleri

Biletall.com üzerinden Makedonya Cumhuriyeti en ucuz uçak bileti aramaları neticesinde, en uygun uçak bileti ile Makedonya Cumhuriyeti'ni ziyaret etmek isteyen kişiler için ülke hakkında detaylı bilgilerde bulabilir.

Üsküp

Makedonya Cumhuriyeti'nin aynı zamanda Başkenti olan Üsküp tarihi güzellikleri ve yapıları ile anılmaktadır. Makedonya'nın en büyük şehri Üsküp'e 2010’dan sonra pek çok yapı eklenmiş ve turistik alanları ile meşhur hale gelmiştir.

Üsküp'ün ortasından geçen Vardar Nehri ile şehir ikiye ayrılmaktadır. Kentin simgesi olan 13 kemerli taş köprü ve köprünün bağlandığı meydan Makedonya şehrinin kalbi sayılmaktadır.

Ohri

Avrupa’nın en eski ve en derin gölüne ev sahipliği yapan şehir, Ohri gölü etrafına kurulmuştur. Nüfusun 60 bin olduğu şehirde bulunan en berrak göl Dünya Unesco Mirası listesinde yer almaktadır. Tam bir turizm cenneti haline gelen Ohri yıl içinde birçok ziyaretçi akınına uğramaktadır.

Gece hayatının oldukça renkli olduğu şehirde ilginç ve güzel mekanlar bulunuyor. Mutfağı da oldukça ünlü olan Ohri de ayrıca birçok Türk Restoranı bulunuyor.

Bitola

Makedonya'nın en büyük ikinci şehri olan Bitola, diplomasinin merkezi olarak görülen tarihi bir kenttir. 100 bine yakın nüfusu ile Konsolosluklar şehri olarak anılmaktadır. Türkçe de adı Manastır olarak geçen şehir, Baba dağının eteklerinde yer alıyor.

Bizans ve Osmanlı döneminden kalma birçok farklı eseri bulabileceğiniz şehir tarihi yapıları ile görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor. Heraklea antik kenti, mutlaka görmeniz gereken bir yapı.

Makedonya Cumhuriyeti’nde Gezilecek Yerler

Ülkeye Makedonya Cumhuriyeti ucuz uçak bileti avantajları ile gelen kişiler, şehri çok sevecekler. Şehirde bulunan her imkân beklentilerinizin çok üzerinde ve harika zaman geçirmenizi garanti ediyor.

Makedonya Cumhuriyeti Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

Makedonya Cumhuriyetine Ohri muhteşem doğası ve gölü ile siz harika bir tatil sunuyor. Yüzmek ve güneşin tadını çıkarmak isteyeceğiniz şehir en ünlü turizm şehridir. Birçok oetlin kendine ait plajı bulunuyor. Avrupa'nın en ünlü gölünde yüzebilir, aynı zamanda tekne turlarına katılabilirsiniz.

Makedonya Cumhuriyeti'nden Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Makedonya Cumhuriyeti birçok güzel alışveriş imkânı ve ürünleri ile kişilerin ilgisini fazlasıyla çekiyor. Şehirde alabileceğiniz pek çok seçenek bulunuyor. Bitola, Üsküp, Ohri çarşıları ve alışveriş mekanları ile oldukça ünlüdür. Şehirlerde pek çok sanatsal eser ve tablo da bulabilirsiniz. İnci seviyorsanız Ohri uğrak mekânınız olacaktır.

Makedonya Cumhuriyeti Doğal Güzellikleri

Doğal güzellikleri ile ünlü olan ülkede milli parklar, dağlar ve göller bulunuyor. Ohri gölü, Pelister Milli Parkı, Pelister Milli Parkı, Baba dağı görmeniz gereken doğal güzellikler arasında yer alıyor. Baba dağı, bisiklet ve yürüyüş için harika bir yer olacaktır.

Makedonya Cumhuriyeti Gezilecek Tarihi Yerler

Makedonya Cumhuriyeti gezilmesi gereken çok fazla tarihi alana sahip. Ülkenin başkenti Üsküp, Rahibe Teresa Evi ve Arkeoloji müzeleri ile ziyaret nedenleri arasında yer alıyor. Misafirperver halk ve tarihi yapıları ile Üsküp birçok eseri barındırıyor. Stobi Uluslararası antik Tiyatro Festivaline ev sahipliği yapıyor. Eğer Makedonya'yı ziyaret etmek istiyorsanız, Mezmurlar Evi, Theodosius Sarayı, İki hamam ve Vales müzeleri oldukça meşhur ve ziyaret edilecek yerlerden sadece birkaçı.

Makedonya Cumhuriyeti Gezi Rehberi

Gezilecek ve görülecek pek çok esere ev sahipliği yapan Makedonya Cumhuriyeti oldukça güzel doğa yapısı ve tarihi mekanları ile gezilmesi ve görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor. Makedonya Cumhuriyeti’ne ulaşım için Makedonya Cumhuriyeti Türkiye arası uçakla kaç saat diye merak eden kişiler için bu süre oldukça kısa demek mümkün. Ayrıca ülkeye uçak ile ulaştıktan sonra, hiçbir şekilde sorun yaşamıyorsunuz. Ulaşımın oldukça ucuz olduğu ülkede otobüs, taksi ve araç kiralama seçenekleri yaygın olarak kullanılmaktadır.

Makedonya'nın en büyük ve en ünlü şehri Üsküp için birçok ulaşım aracını kullanabilirsiniz. En çok tercih edilen ulaşım aracı otobüsler oluyor. Son yıllarda konforlu ve ekonomik olması sebebi ile çift kartlı otobüsler tercih edilmektedir. Hava alanının da bulunduğu Üsküp de taksi ve araç kiralama bir diğer seçenek. Ayrıca tren istasyonundan diğer şehirlere kolaylıkla ulaşım olanağı sağlayabilirsiniz.

Makedonya'nın en ünlü şehirleri arasında yer alan Ohri'ye otobüs, taksi ve araç kirala ile ulaşmanız mümkün. Şehirde ulaşım hem rahat hem de ucuz. Ayrıca Ohri gölünde tekne ile gezintiye çıkabilirsiniz.

Makedonya'nın önemli şehirleri arasında bulunan Bitola da araç kiralama, otobüs, taksi ve bisiklet ile birçok yere kolaylıkla gidebilirsiniz. Şehirde toplu taşıma ağı çok gelişmiş değildir bu nedenle araç kiralama en iyi seçenek olacaktır. Çok fazla otobüs hattının bulunmadığı şehirde Tren istasyonundan Üsküp'e kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Makedonya Cumhuriyeti’nde Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Ajvar
Kebapcinja
Skopska
Pastrmajilia

Makedonya’da soslarıyla ünlü birçok yemek vardır. Bu yemekler Makedonya’ya gelen turistlerin ilgi odağı olmayı başarmıştır.

Muhteşem Bir Sos, Kahvaltıların Vazgeçilmezi, Ajvar

Makedonya Cumhuriyeti’nde özellikle sabah kahvaltısının vazgeçilmezi olan sos, kırmızı biber, acı biber ve sarımsak tan hazırlanmaktadır.

Et Severlerin Yemesi Gereken Lezzet, Kebapcinja

Et seviyorsanız mutlaka Makedonya Cumhuriyetin de yapılan bir çeşit kebap olan Kebapcinja'yı tatmanız gerekiyor.

Bu Salata Başka Salata, Skopska

Bir çeşit salata olan Skopska, domates, salatalık, soğan ve peynirden yapılmaktadır ve oldukça lezzetlidir.

Hamur İşi Sevenlere, Pastmajlija

Pide severler için harika bir lezzet Pastmajilija, koyun etinden yapılmaktadır ve çok lezzetlidir.

Güveçte Muhteşem Lezzet Kuru Fasulye, Tavce Gravce

Makedonya Cumhuriyeti'nin en güzel yemekleri arasında gösterilen Tavce Gravce yörenin en sağlıklı ve sevilen yemekleri arasında gösteriliyor.

Makedonya Cumhuriyeti'nde Yenecek En Güzel Yemekler

Makedonya cumhuriyeti mutfağı ile dünyaca ünlü olan bir ülkedir. Ülkede her çeşit yemek seçeneğini bulabilirsiniz. Kompir, mandza, kacamak, mekici, popara ülkede yiyebileceğiniz ünlü ve lezzetli yemek seçenekleri.

Makedonya Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Üsküp 441,04 TL 11 Saat 5 Dakika
İzmir - Üsküp 483,47 TL 1 Saat 25 Dakika
Ankara - Üsküp 551,90 TL 14 Saat 15 Dakika
Antalya - Üsküp 585,90 TL 14 Saat
Alanya - Üsküp 683,90 TL 5 Saat 40 Dakika
Denizli - Üsküp 696,73 TL 14 Saat 30 Dakika
Podgorica - Üsküp 716,30 TL 3 Saat 55 Dakika
Kayseri - Üsküp 726,65 TL 12 Saat 20 Dakika
Bükreş - Üsküp 805,20 TL 23 Saat 55 Dakika
Hatay - Üsküp 835,73 TL 14 Saat 35 Dakika
Samsun - Üsküp 840,65 TL 5 Saat
Gaziantep - Üsküp 842,65 TL 5 Saat
Tiran - Üsküp 843,71 TL 10 Saat 30 Dakika
Malatya - Üsküp 903,73 TL 9 Saat 40 Dakika

Makedonya Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Makedonya uçak bileti ne kadar?
  Makedonya varışlı popüler uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Üsküp olup, bilet fiyatı 441,04 TL'dir.
 • Makedonya uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Air Serbia, Deutsche Lufthansa, Lot Polish Airlines, Pegasus, Sun Express, Türk Hava Yolları.
 • Makedonya ülkesine kaç saatlik uçuşla gidilir?
  İstanbul - Üsküp arası 1 Saat 10 Dk uçuş süresi ile ulaşabilirsiniz.
 • Makedonya ne zaman gidilmeli?
  Yılın en uygun zamanı Temmuz ayıdır.
 • Makedonya başkenti neresidir?
  Başkent Üsküp şehridir.
 • Makedonya para birimi nedir?
  Ülkenin resmi para birimi Makedon Dinarı (MKD)
 • Makedonya nüfusu kaçtır?
  Nüfusu 2 Milyon kişidir.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Makedonya ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Koronavirüs Salgınıyla Mücadele İçin 46 Ülkeye Uçuşlar Durduruldu
Koronavirüs Salgınıyla Mücadele İçin 46 Ülkeye Uçuşlar Durduruldu
21 Mart 2020
Gün geçtikçe etkilerini göstermeye devam eden korona virüsü salgını kapsamında, ülkemizde tedbirler alınmaya devam etmekte. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın yaptığı son açıklama ile 46 ülkeye uçuşla
2020 Yılında Vizesiz Gidebileceğiniz Asya Ve Avrupa Ülkeleri
2020 Yılında Vizesiz Gidebileceğiniz Asya Ve Avrupa Ülkeleri
29 Ocak 2020
Eğer tatil zamanlarınızı siz de yurt dışında geçirmek niyetindeyseniz ve vize problemi başınızı arıtıyorsa tam da sizin için geldik! Bu yazı ile o hep başınızı ağrıtan, günün sonunda istemsizce ert
Yılbaşında Gidilebilecek Ucuz Ülkeler
Yılbaşında Gidilebilecek Ucuz Ülkeler
06 Aralık 2018
Yeni yıl yavaş yavaş yaklaşırken tüm Dünya’da kutlama hazırlıklarına başlandı. Peki siz bu özel geceyi nasıl ve nerede kutlayacağınıza karar verdiniz mi? Eğer henüz vermediyseniz yılbaşında gidebilece
Vize Masrafı Olmadan Gezebileceğiniz Balkan Ülkeleri
Vize Masrafı Olmadan Gezebileceğiniz Balkan Ülkeleri
23 Temmuz 2018
Avrupa kıtası üzerinde keşfedilmeyi bekleyen önemli yerler arasında Balkanlar apayrı bir öneme sahiptir. Seyahat planınızı yaparken vize işlemleri ile uğraşmak istemiyorsanız, ülkemiz vatandaşlarından

Makedonya Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

A*** Z*** K***
2 Kasım Cuma
Üsküp
Tur ile gittik, gerçekten güzeldi. İkramlar falan on numaraydı
M*** H*** K***
12 Ağustos Pazar
Üsküp
Birbirinden farklı insanlar tanıdım gerçeken çok güzel bir tatildi bizim tatilimiz.
B*** B***
9 Temmuz Pazartesi
Üsküp
Biraz ıslantık ama hep televizyonlardan gördüğüm şehri canlı görmek ayrı bir güzel
F*** S***
7 Haziran Perşembe
Üsküp
Sevgilime burada evlenme teklifi etmeyi düşünüyorum bakalım bu hafta gideceğiz
E*** G***
4 Haziran Pazartesi
Üsküp
Bizim kültürümüz ile uzaktan yakından alakası yok ama çok güzel geçti tatilimiz
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Makedonya Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 29.05.2020 05:05:59 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Üsküp, (SKP)
SKP
MK

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=44678
/ True
44678