1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Tiran Uçak Bileti

Tiran Para Birimi
Arnavutluk Lek (ALL)
Tiran Zaman Dilimi
GMT +2
Tiran Şehri En İyileri
Tarihi Eserler, İskender Bey Meydanı, Arnavut Ciğeri
Tiran Hava Durumu (13 Ağustos) 32°C Açık
Tiran Hava Durumu (14 Ağustos) 33°C Güneşli

En Ucuz Tiran Varışlı Uçak Seferleri

İstanbul - Tiran
Air Serbia
02 Eyl 2020
İzmir - Tiran
Pegasus
01 Eyl 2020
Dalaman - Tiran
Pegasus
16 Ağu 2020
Kayseri - Tiran
Pegasus
23 Ağu 2020
Ankara - Tiran
Pegasus
14 Ağu 2020
Samsun - Tiran
Pegasus
08 Eyl 2020
Antalya - Tiran
Pegasus
15 Ağu 2020
Kiev - Tiran
Lot Polish Airlines
11 Eyl 2020
Adana - Tiran
Pegasus
06 Eyl 2020
Budapeşte - Tiran
Aegean Airlines
16 Ağu 2020
Belgrad - Tiran
Türk Hava Yolları
26 Ağu 2020
Hatay - Tiran
Türk Hava Yolları
20 Ağu 2020
Gaziantep - Tiran
Türk Hava Yolları
07 Eyl 2020
Dubai - Tiran
Pegasus
15 Ağu 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Tiran Kalkışlı Uçak Seferleri

24 Ağu 2020
Tiran - Kayseri
Pegasus
16 Ağu 2020
Tiran - Ankara
Pegasus
03 Eyl 2020
Tiran - İzmir
Pegasus
17 Ağu 2020
Tiran - Samsun
Pegasus
26 Ağu 2020
Tiran - Prag
Aegean Airlines
26 Ağu 2020
13 Ağu 2020
Tiran - Malatya
Pegasus
03 Eyl 2020
15 Ağu 2020
Tiran - Budapeşte
Lot Polish Airlines
08 Eyl 2020
Tiran - Adana
Türk Hava Yolları
18 Ağu 2020
Tiran - Ordu
Türk Hava Yolları
18 Ağu 2020
Tiran - Diyarbakır
Türk Hava Yolları
08 Eyl 2020
Tiran - Hatay
Deutsche Lufthansa
24 Ağu 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Tiran Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
AL
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Arnavutça
Toplu Taşıma Fiyatı
40 ALL
Yemek Fiyatı
600 ALL
Alkolsüz İçecek Fiyatı
110 ALL

Tiran’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Aralık
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Haziran

Ucuz Tiran uçak bileti kullanarak Tiran’a gitmek isteyen ziyaretçilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konulardan birisi de ziyaret ve yolculuk için en uygun zamanın hangisi olduğunu tespit etmektir.

Normal şartlarda kentin güzelliklerini yaşamak adına en uygun mevsim yaz aylarıdır. Denize yakın bir konumu olsa da kıyısı olmayan Tiran, karasal iklim özelliklerine sahip bir şehir. Bu yüzden şehirde kışlar çok uzun ve sert geçiyor. Tiran’ı ziyaret ettiğimizde güzel vakit geçirebilmemiz için en uygun zaman dilimleri Mayıs ve Haziran ayları.

Tiran Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Tiran uçak bileti ile seyahat eden yolcular havalimanından kent merkezine gitmek için farklı ulaşım araçlarından yararlanabilmektedir.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 250 ALL

Toplu taşıma ile havalimanından Tiran şehir merkezine gitmek isteyen yolcular belediye otobüslerinden yararlanarak da havalimanından kent merkezine ulaşım sağlayabilmektedir. Havalimanından yapılan otobüs hizmetleri için yolcular Rinas Express yazan otobüs hatlarından gidecekleri istikamete uygun olan seferleri tercih edebilmektedirler.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 2.000 ALL

Havalimanından şehir merkezine gitmek için toplu taşıma araçlarını kullanmak istemeyen ve daha rahat bir şekilde istediği noktaya gitmek isteyen ziyaretçiler için en uygun seçeneklerden birisi de taksidir. Havalimanından günün her saati kalkan taksiler sayesinde istenilen noktaya daha kısa ve konforlu bir şekilde ulaşım sağlanabilmektedir.

Tiran Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Tiran’da havayolu ulaşımı için kullanılan havalimanı Tirana İnternational Havalimanı'dır. Tiran uçak bileti avantajlarından yararlanarak havayolu ile şehre seyahat eden yolcular ve farklı noktalara uçmak isteyen yolcular havalimanını kullanmaktadır.

Tirana İnternational Havalimanı'nın şehir merkezine olan uzaklığı 17 km olduğu için havalimanından kent merkezine 25 dakika gibi kısa bir sürede ulaşım sağlanabilmektedir.

Havalimanı iç ve dış hatlar olmak üzere iki farklı terminale sahiptir. İç hatlar terminalinde yolcular için cafe, büfeler, sağlık ünitesi ve emanet eşya ofisi bulunmaktadır.

Aynı şekilde dış hatlar terminalinde de sayıları birer adet olmak üzere sağlık ünitesi, gazete büfesi bulunmaktadır.

Tiran’a Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Tiran uçak bileti avantajlarından yararlanarak Tiran’a gitmek için en önemli nedenlerden birisi Türk Lirası karşısında LEK’in çok fazla bir değeri olmamasıdır.
 2. Tiran’a giderken herhangi bir vize işlemi yaptırmak gerekmiyor. Bu yüzden anlık karar verip çılgınlık yapmak isteyenlerin oda noktasıdır.
 3. Gerek ulaşım gerekse konaklama ve yeme – içme hizmetleri oldukça ucuzdur.
 4. Tabi ki bunda LEK in bizim para birimimize göre daha değersiz olması da rol oynamakta.
 5. Uzun yıllar boyunca Osmanlı idaresi altında kalan Tiran’da gözümüze tanıdık gelen yapılar ve tarihi eserler görmek çok kolay olacak.

Tiran Hakkında

Tiran Arnavutluk’un başkentidir ve deyim yerindeyse ülkenin kalbidir. Ülkenin kültürel, siyasal, ekonomik faaliyetler gibi alanlardaki merkezi ve kalbi burasıdır. Arnavutluk’un batı kesiminde, Dajti Dağı ile çevirili bir konuma sahiptir. Tiran aynı zaman Arnavutluk’un en büyük şehri olarak da bilinmekte.

Tiran, Osmanlı İmparatorluğu zamanında kurulduğu ve çok uzun yıllar boyunca Osmanlı İmparatorluğu himayesinde bulunduğundan dolayı şehirde Osmanlı’ya ait izlere sık sık rastlamak işten bile değildir. 2. Dünya Savaşı sırasında bir çok tarihi mekan ve yapı hasar görmüş olsa dahi günümüze dek gelen bir çok ve Osmanlıya ait bir çok yapı söz konusudur.

Uzun yıllar Osmanlı himayesinde kalan Tiran 19. Yüzyıl da kendi millet bilincini kazanmaya başlamıştır. Ve bunun bir sonucu olarak yine 19. Yüzyılın son çeyreğinde okullarda Arnavutça eğitim verilmeye başlamasıyla Tiran kendi bağımsızlık mücadelesini vermeye başladı diyebiliriz.

Ticaretin yanı sıra Tiran’ın en büyük gelir kaynakları arasında gayrimenkul, ulaşım ve medya gibi ana başlıklar yer almaktadır.

Tiran Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
40 ALL
Taksi
100 ALL/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Tiran'da şehir içi ulaşımda kullanılan en temel ulaşım aracı otobüstür. Şehir Dağ etrafına kurulduğundan dolayı raylı ulaşım sistemi şehir de ne yazık ki bulunmuyor.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Maliyet olarak daha yüksek olsa da konfor anlamında daha rahat olan taksi seçeneğinin bulunduğunu da belirtelim.

Tiran Vize Şartları

Arnavutluk Vize İstiyor mu?
Hayır
Arnavutluk Vizesiz Kalınabilecek Süre
90 Gün
Arnavutluk Vize Detayları
Her altı ay içine 9 Günü aşmamak şartı ile yapılan sehayatlerde ve transit geçişlerde vize istenmemektedir.

Tiran’da Gezilecek Yerler

İskender Bey Meydanı
Ethem Bey Camii
Ulusal Tarih Müzesi
Saat Kulesi
İskender Bey Meydanı

Tiran’ın şehir merkezinde bulunan İskender Bey Meydanındaki İskender Bey heykeli ile gezinize başlamak en uygun yöntem olacaktır. İskender Bey’in at üstünde tasvirlenen heykeli tam Tiran’ın merkezinde bulunuyor. İskender Bey Tiranlılar tarafından oldukça fazla sevilen tarihi bir karakter.

Şehrin merkezinde bulunan İskender Bey Meydanı’nın çevresinde Tiran Kültür Sarayı, Tiran Tarih Müzesi ve bir çok otel bulunmakta. Tiran’a gidildiği takdirde bu meydanı ziyaret edip çevresini gezmeden dönmenizi tavsiye etmiyoruz

Ethem Bey Camii

Osmanlı İmparatorluğu tarafından şehre miras olarak bırakılan bir diğer yapıda Ethem Bey Camii’dir. 18. Yüzyılda Tiran da yaşamış bir devlet adamı olan Ethem Bey tarafından bizzat yaptırılmıştır.

Osmanlı Tiran’da toplam olarak 8 tane büyük camii yaptırmıştır. Fakat Ethem Bey Camii dışında günümüze ulaşan başka bir camii bulunmamakta. Tek kubbesi bulunan bu camiinin mimari yapısı da oldukça ilginç. Camii’nin özellikle minaresi oldukça zarif ve gösterişli bir şekilde inşa edilmiştir. İskender Meydanı’nı ziyaret ettikten sonra yürüyerek bu camiye kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Ulusal Tarih Müzesi

Tiran’ın resmen simgesi haline gelmiş bu müze sahip olduğu çok değerli tarihi eşya koleksiyonu ve görkemli yapısı ile her yıl binlerce turisti kendisine çekmeyi başarıyor. Ulusal Tarih Müzesi sadece Tiran’ın geçmişine değil tüm Arnavutluk’un geçmişine ışık tutan bir değer.

20.yüzyıl da açılan bu müzede 300’den fazla tarihi eser bulunmakta. Bağımsızlık döneminin simgelendiği ve bu döneme ait eserlerin bulunduğu bölümde şehre ait bir çok eski fotoğraf karesi ve eski gazeteleri bulmak mümkün. Pazartesi günleri dışında haftanın her günü ziyarete açık olan müze çok geniş bir heykel koleksiyonunu da içinde barındırıyor.

Saat Kulesi

Tiran’da ki en yüksek yapı olan bu 35 metrelik saat kulesi de mutlaka uğramanız ve görmeniz gereken yapıların başında geliyor. Saat kulesi de yine Ethem Bey tarafında Camii’nin hemen yanına yaptırılmıştır.

35 metrelik bu dev saatin içerisinde 90 basamaktan oluşan bir merdiven bulunmakta. Ve ziyaretçiler bu merdiveni kullanarak kulenin en tepesine tırmanma imkanına sahipler. Bunun yanı sıra her saat başı çalma özelliği taşıyan bu saat 1921 yılında Almanya’ dan getirilen başka bir saat ile değiştirilmiştir.

Tiran’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Arnavut Ciğeri
Byrek
Elbasan Tava
Arnavut Ciğeri

Adıyla meşhur ve duyulmuş sadece Arnavut mutfağına özgü bir yemektir. Ucuz Tiran uçak bileti kampanyası ile birlikte sadece Arnavut Ciğeri yemek için bile gidilebilir. Genelde yapılanın aksine genelde tavuk ciğeri kullanılarak yapılan bu lezzet asla unutamayacağınız bir lezzete sahip.

Byrek

Aslında Türk mutfağından da bize tanıdık gelen bu lezzet Arnavutların mutfağında da çok ünlü bir tat. Ev yapımı yufkanın arasına çeşitli sebze ve peynir konularak hazırlanan Arnavut Böreğini Tiran’da adım başı her restoran da bulmanız mümkün. Bu böreğin tadına bakmak için seyyar satıcıları da mutlaka denemenizi öneriyoruz.

Elbasan Tava

Bu lezzet tam anlamıyla Arnavut Mutfağının baş tacıdır. Kuzunun kol kısmındaki etin un, yoğurt ve sarımsakla marine edilip güveç içerisinde pişirilmesiyle yapılan bu yemeği mutlaka ama mutlaka denemelisiniz. Tiran ile Türk mutfağı arasında ciddi anlamda bir benzerlik söz konusudur.

Konaklama İçin Tiran Otel Seçenekleri

Ucuz Tiran uçak bileti ile gerek iş, gerekse gezi amaçlı Tiran’a giden ziyaretçiler konaklama konusunda da geniş seçeneklere sahiptir.

Sky Hotel
Bu 4 yıldızlı şık Sky Hotel, önemli devlet kurumlarına ve Skanderberg Meydanı'na 10 dakikalık yürüme mesafesindedir. Ücretsiz otopark sunan otel, en üst kattaki restorandan Tiran'ın panoramik manzarasını sunmaktadır.
Street Ibrahim Rrugova, Building Sky Tower, nr 5, 1001 Tiran, Arnavutluk
Green House Hotel & Restaurant
Tirana'da yer alan Green House, merkeze ve İskender Meydanı'na sadece 15 dakikalık yürüme mesafesindedir. Bu otelde ücretsiz Wi Fi erişimi, ücretsiz otopark, klimalı odalar, bir bar ayrıca Arnavut mutfağından ve uluslararası mutfaklardan yemekler sunan bir restoran mevcuttur.
Rruga Jul Varibova Nr 6, 1010 Tiran, Arnavutluk
B&B Artistic Tirana
Tesiste kuaför ve ortak mutfak bulunmaktadır.
5Myslym Shyri, 34/1, Apt.1, 1007 Tiran, Arnavutluk

Tiran Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Tiran 441,30 TL 10 Saat 15 Dakika
İzmir - Tiran 583,90 TL 12 Saat
Dalaman - Tiran 724,90 TL 5 Saat 35 Dakika
Kayseri - Tiran 726,65 TL 14 Saat 20 Dakika
Ankara - Tiran 751,90 TL 8 Saat 55 Dakika
Samsun - Tiran 894,65 TL 6 Saat 40 Dakika
Antalya - Tiran 898,90 TL 13 Saat 10 Dakika
Adana - Tiran 927,65 TL 14 Saat 20 Dakika

Tiran Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Tiran uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Air Serbia, Austrian Airlines, Deutsche Lufthansa, Lot Polish Airlines, Pegasus, Türk Hava Yolları.
 • Tiran yurt dışı uçak bileti ne kadar?

  Tiran varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Tiran olup, bilet fiyatı 441,30 TL'dir.
 • Tiran şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?

  Yılın en uygun zamanı Aralık ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Tiran ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Güney Kurtalan Ekspresi Hakkında Tüm Bilgiler
Güney Kurtalan Ekspresi Hakkında Tüm Bilgiler
06 Mart 2020
Kalkış Şehir: Ankara Varış Şehir: Siirt Rota Uzunluğu: 1140 Km Yolculuk Süresi: 23 Saat 35 Dakika Güney Kurtalan Ekspresi Nedir? Güney Kurtalan Ekspresi, 1944 yılından beri Ankara’dan başlayıp
Bingöl’de Gezilecek Yerler: Bingöl’de Nereye Gidilir?
Bingöl’de Gezilecek Yerler: Bingöl’de Nereye Gidilir?
14 Aralık 2019
Doğu Anadolu’da bulunan Bingöl’de, tarihi ve doğa güzellikler ile dolu dolu bir tatil size bekliyor. Bingöl’de gezilmesi gereken yerlere bir göz atmadan önce, Bingöl’ün haritadaki konumunu görmeye ne
Vize Masrafı Olmadan Gezebileceğiniz Balkan Ülkeleri
Vize Masrafı Olmadan Gezebileceğiniz Balkan Ülkeleri
23 Temmuz 2018
Avrupa kıtası üzerinde keşfedilmeyi bekleyen önemli yerler arasında Balkanlar apayrı bir öneme sahiptir. Seyahat planınızı yaparken vize işlemleri ile uğraşmak istemiyorsanız, ülkemiz vatandaşlarından
En Güzel 7 Balkan Şehri
En Güzel 7 Balkan Şehri
02 Haziran 2017
Bize hem kültürel anlamda, hem coğrafi anlamda yakın olan Balkanlar; ortak tarihi geçmişimizin de etkisiyle vatandaşlarımızın da en çok tercih ettiği destinasyonlardan. Balkanlar’da tarih var, kültür

Tiran Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (65)
İyi (18)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%78
%22
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
83 Değerlendirme
M*** B***
18 Eylül Salı
Herşey çok güzeldi, biz çok keyif aldık sevgilim ile birlikte
M*** S*** Y***
18 Ağustos Cumartesi
Motosikletlerimize atlayıp gitmiştiik, güzeldi yolda teker patladı ama olsun
G*** K***
14 Ağustos Salı
Arkadaşım ile birlikte gitmiştik, güzel bir tatil oldu bizim için
A*** H*** G***
23 Haziran Cumartesi
Gerçekten gezilesi yerler, biz çok keyif aldık kız arkadaşım ile birlikte
C*** S***
24 Haziran Pazar
Farklı insanlar ve kültürler tanıdık güzel oldu bizim için.
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Tiran Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 13.08.2020 04:37:31 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Tiran, (TIA)
TIA
AL

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=73531
/ True
73531