1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!

Bari Uçak Bileti

Bari Para Birimi
Euro (EUR)
Bari Zaman Dilimi
GMT +2
Bari Şehri En İyileri
Romantizm, Altamura, Pizza
Bari Hava Durumu (1 Ekim) 21°C Açık
Bari Hava Durumu (2 Ekim) 27°C Açık

En Ucuz Bari Varışlı Uçak Seferleri

Atina - Bari
Alitalia Linee Aeree Italiane
24 Eki 2020
Napoli - Bari
Alitalia Linee Aeree Italiane
18 Eki 2020
Ankara - Bari
Türk Hava Yolları
11 Eki 2020
Antalya - Bari
Türk Hava Yolları
10 Eki 2020
Alanya - Bari
Pegasus
10 Eki 2020
Bingöl - Bari
Türk Hava Yolları
04 Eki 2020
Hakkari - Bari
Türk Hava Yolları
17 Eki 2020
Tiflis - Bari
Air France
27 Eki 2020
Elazığ - Bari
Türk Hava Yolları
12 Eki 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Bari Kalkışlı Uçak Seferleri

Bari - Amsterdam
Alitalia Linee Aeree Italiane
13 Eki 2020
Bari - Bükreş
Air France
15 Eki 2020
Bari - Selanik
Air France
15 Eki 2020
Bari - Alanya
Alitalia Linee Aeree Italiane
29 Eki 2020
Bari - St. Petersburg
Alitalia Linee Aeree Italiane
08 Eki 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Bari Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Bari Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Bari Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
IT
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
İtalyanca
Toplu Taşıma Fiyatı
1,50 EUR
Yemek Fiyatı
15 EUR
Alkolsüz İçecek Fiyatı
3 EUR

Bari’ye Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Ocak
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Haziran

Ucuz Bari uçak bileti satın alan yolcular genelde yaz aylarını tercih ederler. Bu durumda hem okulların tatil olması ve yıllık izin alma imkanı bulunması hem de Bari'nin en güzel bu mevsimde yaşanması etkin rol oynar.

Bunun yanı sıra Bari her mevsimde güzel olacaktır. Ne de olsa hayli ılıman bir iklime sahiptir. Buna ek olarak talep azlığından dolayı en ucuz günlerin salı günleri olduğunu belirtmekte de yarar vardır. Ancak biletlerin çok uzun süre önceden alınması halinde herhangi bir gün diğerinden farklı fiyat olmayacağı da bilinmelidir.

Bari Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Bari uçak bileti almış olan gezginlerin havalimanından şehir merkezine ulaşması son derece kolaydır. Otobüs, taksi ve araç kiralama olmak üzere üç ayrı seçenek mevcuttur.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 1,50 EUR

Havalimanı terminalinin hemen çıkışında yer alan otobüs duraklarından otobüse binilmesi suretiyle Bari Havalimanına ulaşılması söz konusu olabilecektir. 16 numaralı otobüs, havalimanından şehir merkezine gitmektedir ve bu yolculuk yaklaşık olarak kırk dakika sürecektir.

Taksi

Bari Havalimanından şehir merkezine kolay yoldan ulaşmanın bir diğer yolu ise taksi tutmaktır. Taksi vasıtası ile de sadece 15 dakika içerisinde havalimanından şehir merkezine ulaşılması mümkün olacaktır.

Araç Kiralama

Araç kiralama hizmeti sayesinde de Bari havalimanından şehre ulaşım sağlanabilir. Üstelik araç kiralama için havalimanında çok sayıda ünlü araç kiralama firması yer almaktadır.

Bari Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Döviz Bürosu
Kafe
ATM
Büfe
Araç Kiralama
Wifi

Bari havalimanından Roma ya da Berlin gibi metropollerin yolculara sunmakta olduğu imkanları beklememek lazımdır. Ne de olsa Bari küçük bir şehirdir ve havalimanında yalnızca zorunlu ihtiyaçları karşılamaya yönelik yerler bulunur.

Örnek olarak büfeler, kafeler ve lokantalar sayesinde yiyecek içecek ihtiyacı rahatlıkla karşılanabilir. Ancak havalimanında fiyatların hem Euro cinsinden olması hem de havalimanının kendisinden kaynaklanan durumlardan dolayı son derece yüklü meblağlar ödenmesi söz konusu olabilecektir.

Bunun yanı sıra ulaşım yönünden de araç kiralama ofislerinin sayısı çok fazladır. Bunların önemli bir kısmı ise dünya çapında ünlü olan markaların ofisleridir. Yani araç kiralama hususunda herhangi bir sorun yaşanması söz konusu olmayacaktır. Bari uçak bileti almış olan gezginler bu sayede rahatlıkla şehri kendi araçları ile gezebilecektir.

Bari’ye Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Bari uçak bileti ile seyahat etmek için birçok sebep bulunmaktadır. Bari, Akdeniz bölgesine ait bir şehirdir. Hal böyle olunca da şehirde Akdeniz iklimi hakimdir. Bunun yanı sıra şehirde belirgin bir kış soğukluğu da bulunmaz. Yani ister yaz isterse kış ziyaret edilsin dondurucu bir soğuk ile karşılaşılması söz konusu olmayacaktır. Buna ek olarak Bari yaz aylarında da ölümcül sıcaklara sahne olmayacaktır.
 2. Sadece lezzetli yemekleri dahi Bari için makul bir ziyaret sebebi teşkil edebilir. Gerçekten Bari'de sayısız yemek seçeneği mevcuttur. Bunlar arasında en popüler olan iki tanesi ise İtalyan'ların makarnaları ve pizzalarıdır. Bu yemekler tadılmadan da hiçbir İtalya ziyareti tamamlanmış kabul edilmez.
 3. Bari'de gezilecek çok sayıda turistik yer mevcuttur. Bu turistik yerlerin her biri de ayrı ayrı keşfedilmeye değerdir. Yani esasında şehri keşif adına bir gün yeterli gelebilecek de olsa aynı şeyi şehrin turistik yerleri açısından söylemek hayli güçtür ve acele edilmemiş bir gezi en azından üç gün kadar sürmelidir.
 4. Bari'den gerek İtalya içi, gerekse de İtalya dışı çok sayıda merkeze uçuşlar direkt olarak mevcuttur. Buna ek olarak Bari'ye Türkiye'den de direkt uçuş sağlanmaktadır. Nihayetinde Bari'den deniz yolu ile de Avrupa'daki bazı ülkelere geçiş yapmak mümkündür. Örnek olarak ise Yunanistan ve Hırvatistan verilebilir. Aynı zamanda Bari'de demir yolu imkanı da bulunmaktadır.
 5. Bari her ne kadar büyülü bir güzelliğe sahip de olsa pek fazla büyük bir şehir olarak nitelendirilemez. Haliyle pek çok kez sadece bir gün dahi bu şehri yüzeysel bir şekilde keşfetmek adına fazlasıyla yeterli olacaktır. Bunun yanı sıra Bari küçük olmasına karşın çok sayıda turistik merkez barındırması bakımından da son derece başarılı bir turistik potansiyele sahiptir.

Bari Hakkında

İtalya halihazırda tarihin ve romantizmin tavan yaptığı ülkelerden bir tanesidir. Hal böyle olunca da bu güzel ülkenin turistik potansiyele sahip olmayan şehri neredeyse yoktur. İşte bu şehirlerden bir tanesi de Bari şehridir. Ancak Bari henüz tam olarak keşfedilebilmiş de değildir.

Her ne kadar turistik potansiyeli çok yüksek olsa ve Puglia bölgesinin başkenti de olsa henüz tam manasıyla hak ettiği potansiyeli bulduğu söylenemez. Ancak gün geçtikçe bu potansiyeli artırdığı ve turistik amaçlı ziyaretçilerin çoğaldığını söylemek de yanlış olmayacaktır. Şüphesiz ki bu durumun ardında Bari'nin iki adet çok önemli limanının bulunması da yatar. Hatta bu limanlardan Adriyatik Denizi kıyısındaki pek çok yere ve bazı Yunan adalarına dahi gitmek mümkündür.

İşte bu potansiyel gereği Bari taşımacılık alanında da hayli yüksek bir potansiyeli haizdir. Ayrıca belirtilmesi gerekir ki, Bari'nin başkenti olduğu Puglia bölgesi, İtalya'nın çizmeye benzeyen haritasındaki topuk kısmını meydana getirmektedir. Yani İtalya'nın en uç noktasıdır.

Yine belirtilmesi icap eder ki Bari'den Akdeniz'deki adalara deniz yolu ile ulaşmak mümkün değildir. Bunun için daha farklı şehirlerin tercih edilmesi icap edecektir.

Bari Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
1 EUR
Taksi
3,50 EUR/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Bari şehri esasında çok da büyük bir şehir olmadığından dolayı otobüs haricinde bir ulaşım seçeneği olmadığı akıllara gelebilir. Oysa bu şehirde küçük de olsa bir metro ağı mevcuttur. Hal böyle olunca da en sık tercih edilen ulaşım seçeneklerinden bir tanesi metro olarak tanımlanabilir. Bu ulaşım seçeneği, Bari Metropolitan Railway Service adı ile anılmaktadır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Bari’de taksiler ve şehir içi otobüsler vasıtası ile de ulaşım sağlanmaktadır. Ancak taksi ile sağlanacak ulaşım ciddi manada külfetli bir seçenek olabilir. Ne de olsa İtalya’da taksi son derece pahalıdır ve bunun yanında Euro kullanılmaktadır. Yani ucuz Bari uçak bileti alan yolcular tatillerini maliyetli hale getirebilirler.

Bari Vize Şartları

İtalya Vize İstiyor mu?
Evet
İtalya Vize Ücreti
80 EUR
İtalya Vize Detayları
Eğer kısa süreli seyahat yapacaksanız İtalya Schengen Vizesine başvuru yapabilirsiniz.

Bari’de Gezilecek Yerler

Altamura
Borgo Murattiano
Aziz Sabino Katedrali
Piazza Mercantile
Piazza Mercantile Büyüleyici Bir Kasaba: Altamura

Altamura, esasında Bari'nin merkezinden uzak bir noktada yer almaktadır. Ancak bu kasaba öylesine derin hisler uyandırır ki merkezden uzaklaşmaya değer. Gerçekten taş duvarlar ile çevrili bu güzel kasabanın lezzetli ekmekleri dahi başlıca bir ziyaret sebebi olarak nitelendirilebilir. Bu kasabanın sunduğu güzel görünüm eşliğinde ekmeklerden oluşan bir öğün yemek de her zaman için keyif verecektir.

Bari'nin Modern Yüzü: Borgo Murattiano

Bari'nin modern yüzü olmasının yanında bu semt, ticaret ve iş merkezidir. Ancak gezilecek bir yer olduğundan, daha ziyade gezilmeye değecek bir yer olduğundan dolayı Bari seyahatlerine muhakkak eklenmelidir. Buna ek olarak Bari'deki bu güzel semt Murat semti olarak da çevrilebilir.

Az Sabino Katedrali

Bu katedral, Bari Katedrali olarak da bilinir. Tarihi olmasına karşın son derce modern bir görüntü de çizer. Bunun yanı sıra Sicilya Kontu Kötü Willam'ın yıktırmış olduğu Ortodoks Bizans Kilisesi'nin kalıntıları üzerine inşa edildiğinden dolayı da apayrı bir öneme sahiptir.

Piazza Mercantile

Bari'de hem ekonomik hem de sosyal yaşantının kalbi bu meydanda atar. Yani Bari halkının buluşma noktası olarak da pekala tabir edilebilir. Bunun yanı sıra Piazza Mercantile, Bari'deki bu vasfını on dördüncü yüzyıldan bu yana sürdürmektedir.

Bari’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Pizza
Makarna
Gelato
Tiramisu
Küresel Bir İtalyan Yemeği: Pizza

Pizza esasında dünyanın hemen her yerinde yapılmasına karşın hiçbir ülkedeki hiçbir aşçı bu lezzetli yemeği kendi ülkesine taşımayı başaramamıştır. Hal böyle olunca da bu yemek sadece İtalya'da orijinal haliyle tadılabilir. Kendine has bir kalite standardı meydana getirmiş olan Bari de bu yemeğin tadına en doğal haliyle bakılabilecek şehirlerin başında gelir. Bari uçak bileti ile seyahat eden kişiler bölgeye geldiğinde bu lezzeti tadabilirler.

Aşina Olunan Tatlardan: Makarna

Esasında makarna denildiği zaman Türk mutfağında pişenlere benzetmemekte yarar vardır. Ne de olsa makarna İtalya'da bir başkadır, kıvamı dahil... Gerçekten çok sayıda sos ve çok sayıda makarna çeşidi vardır. Sırf bu nedenle makarna İtalya sayesinde bir ana yemek olarak görülmeye başlanmıştır.

Serinletici Tatlılardan: Gelato

Gelato, aslında dondurmadan pek de farklı bir şey değil. Hatta doğrudan doğruya dondurmanın ta kendisi. Ancak alışılmış olan dondurmanın tadından çok daha fazlasını vaat ettiği de hiçbir zaman inkar edilmemesi lazım gelen bir gerçek. Hal böyle olunca da Bari bu alanda kendisini damakta bırakacak bir tat vaadinde de bulunuyor.

Pasta mı, Değil mi: Tiramisu

Tiramisu da İtalya'dan dünyaya yayılmış olan tatlar arasında yer alıyor. Ancak bu güzel tatlının zaman zaman likör ile de yapılması söz konusu. Yani alkole karşı hassasiyeti olan kimselerin bu alanda dikkatli davranması icap ediyor.

Kahvelerin Şahı: Espresso

Uyku açması bakımından da sıkça tercih edilen espresso, eşsiz bir sertlik sunuyor. Buna ek olarak Espresso latte ve mocha gibi çok sayıda kahvenin de yapımında kullanılıyor. Yani çok sayıda kahvenin de temelini meydana getiriyor. Ucuz Bari uçak bileti almış olan gezginler bu kahveyi içmeden asla dönmemeli.

Konaklama İçin Bari Otel Seçenekleri

Hotel Boston Bu tesis, Bari merkezde konaklamak isteyenler için son derece ideal bir seçenek olmasının yanında pek çok değerlendirme sitesinde konuklardan temizlik konusunda takdir almış. Bunun yanında kahvaltısı da konukların beğe

Hotel Boston
Bu tesis, Bari merkezde konaklamak isteyenler için son derece ideal bir seçenek olmasının yanında pek çok değerlendirme sitesinde konuklardan temizlik konusunda takdir almış. Bunun yanında kahvaltısı da konukların beğendiği diğer unsurlar arasında yer alıyor. Bari uçak bileti olan kişiler bu otelde konaklayabilirler.
Via Nicolò Piccinni, 155, 70122 Bari BA, İtalya
Mercure Villa Romanazzi Carducci
Dünyaca ünlü Mercure zincirinin Bari şehrindeki temsilcisi olan bu tesis, temizliği ve konforunun yanı sıra lüksü ile de ön plana çıkıyor. Bunun yanı sıra dört yıldız ile hizmet sunmakta olan bu tesis, şehir merkezinde sadece 250 metre mesafede yer alıyor.
Via Giuseppe Capruzzi, 326, 70124 Bari BA, İtalya
Hotel Excelsior Congressi
Şehir merkezine sadece 300 metre uzaklıkta yer alan bu tesis de dört yıldız ile hizmet sunuyor. Buna ek olarak bu tesiste konfor ve şık oda tasarımları konuklar tarafından dikkat çeken diğer ögeler. Nihayetinde bu otelin konuklar tarafından takdir edilen yönü konumu.
Via Giulio Petroni, 15, 70124 Bari BA, İtalya

Bari Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Ankara - Bari 1.107,35 TL 4 Saat 50 Dakika
İstanbul - Bari 1.291,50 TL 16 Saat 40 Dakika
Antalya - Bari 1.536,31 TL 22 Saat 20 Dakika
Alanya - Bari 2.193,85 TL 28 Saat 10 Dakika
Bingöl - Bari 2.365,87 TL 28 Saat 10 Dakika
Hakkari - Bari 2.391,67 TL 31 Saat 25 Dakika
Elazığ - Bari 16.148,57 TL 21 Saat
Atina - Bari 969,81 TL 6 Saat 10 Dakika

Bari Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Bari uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Air France, Alitalia Linee Aeree Italiane, British Airways, Klm, Pegasus, Türk Hava Yolları.
 • Bari yurt dışı uçak bileti ne kadar?

  Bari varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu Atina - Bari olup, bilet fiyatı 969,81 TL'dir.
 • Bari şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?

  Yılın en uygun zamanı Ocak ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Bari ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Mersin’de Gezilecek Yerler: Mersin’de Nereye Gidilir?
Mersin’de Gezilecek Yerler: Mersin’de Nereye Gidilir?
25 Eylül 2020
Mersin, eski adıyla İçel olarak bilinen şehir, Türkiye’nin en kalabalık 10. şehridir ve büyükşehir statüsündedir. Akdeniz bölgesinde bulunan Mersin, Türkiye’nin güneyinde bulunan en büyük liman kentid
Dünyanın En Derin 2. Kanyonu - Valla Kanyonu | Kastamonu
Dünyanın En Derin 2. Kanyonu - Valla Kanyonu | Kastamonu
24 Eylül 2020
Valla Kanyonu dünyanın en derin ikinci kanyonu olarak Türkiye’nin Kastamonu ilinde bulunuyor.  Dünyanın en derin ve geçişi en zor kanyonları arasında yer almakta. Derinliği 1,1 ve uzunluğu 12 kilometr
Sosyal Mesafe Döneminin En Popüler Tatil Türleri #2: Kamp Tatili
Sosyal Mesafe Döneminin En Popüler Tatil Türleri #2: Kamp Tatili
09 Eylül 2020
Korona virüs ile beraber hayatımıza giren sosyal mesafe hayatımızı büyük oranda değiştirdi. Artık insanlarla aramıza daha fazla mesafe koyuyoruz. Birçok alışkanlığımız gibi tatil alışkanlıklarında da
İstanbul Otogarları Nerede? İstanbul’da Kaç Tane Otogar Var?
İstanbul Otogarları Nerede? İstanbul’da Kaç Tane Otogar Var?
04 Eylül 2020
İstanbul, Türkiye’nin en gelişmiş şehirlerinden birisi olup, farklı vasıtalar ile kolay ulaşım sağlanabilecek bir şehrimizdir. Öyle ki, uçak, tren, feribot ve otobüs bileti gibi pek çok farklı alterna

Bari Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (62)
İyi (29)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%68
%32
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,7
91 Değerlendirme
E*** A***
26 Ekim Cuma
Biz çok keyif aldık, güzel bir tatil geçirdik muhteşemdi herşey
G*** Ö***
24 Ekim Çarşamba
Tur yapmayı ve kamp yapmayı seviyorum, bu sefer ki durağım burası bakalım ne olacak
A*** G*** M***
18 Ağustos Cumartesi
Bilmediğiniz bir yerde hiç aç kaldınız mı ? Gidin ve kalın, gerçekten değiyor.
I*** P*** K***
29 Temmuz Pazar
Biz çok keyif aldık, tur ile gittik ve rehber öğretmenimiz çok başarılı bir anlatıcıydı
N*** A***
26 Haziran Salı
arkadaşım ile harştaya parmağımızı koyup seçtik bu şehri ama çok memnun kaldık
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Bari Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 1.10.2020 02:47:28 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Bari, (BRI)
BRI
IT

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=54961
/ True
54961