1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Bulgaristan Uçak Bileti

Sofya

Bulgaristan Hakkında Bilgiler

Bulgaristan Nüfusu
7 Milyon
Bulgaristan Başkenti
Sofya
Bulgaristan Resmi Dili
Bulgarca
Bulgaristan Zaman Dilimi
GMT +2
Bulgaristan Para Birimi
Bulgar Levası (BGN)
Ortama Yemek Fiyatı
8 EUR
Bulgaristan Telefon Kodu
+359
Ortama İçecek Fiyatı
1 EUR
İstanbul - Sofya Uçuş Süresi
1 Saat
İstanbul - Sofya Uçuş Mesafesi
550 Km

En Ucuz Türkiye - Bulgaristan Uçak Seferleri

İstanbul - Sofya
Türk Hava Yolları
10 Şub 2020
Ankara - Sofya
Türk Hava Yolları
01 Şub 2020
İzmir - Sofya
Türk Hava Yolları
14 Şub 2020
Antalya - Varna
Türk Hava Yolları
28 Oca 2020
İstanbul - Varna
Türk Hava Yolları
28 Oca 2020
Ankara - Varna
Türk Hava Yolları
20 Şub 2020
İzmir - Varna
Türk Hava Yolları
20 Şub 2020
Antalya - Sofya
Atlasglobal
21 Şub 2020
Adana - Sofya
Türk Hava Yolları
01 Şub 2020
Malatya - Sofya
Türk Hava Yolları
18 Şub 2020
Samsun - Sofya
Türk Hava Yolları
01 Şub 2020
Kayseri - Sofya
Türk Hava Yolları
20 Şub 2020
Konya - Sofya
Türk Hava Yolları
23 Şub 2020
Erzurum - Sofya
Türk Hava Yolları
04 Şub 2020

En Ucuz Bulgaristan Kalkışlı Uçak Seferleri

08 Şub 2020
Sofya - İstanbul
Aegean Airlines
16 Şub 2020
Sofya - Larnaca
Aegean Airlines
07 Şub 2020
Sofya - Budapeşte
Aegean Airlines
30 Oca 2020
Sofya - İzmir
Aegean Airlines
30 Oca 2020
Sofya - Amsterdam
Air Serbia
05 Şub 2020
Varna - İstanbul
Türk Hava Yolları
26 Oca 2020
Sofya - Ankara
Türk Hava Yolları
20 Şub 2020
Sofya - Stockholm
Air Serbia
16 Şub 2020
Sofya - Antalya
Deutsche Lufthansa
08 Şub 2020
Varna - Antalya
Deutsche Lufthansa
07 Şub 2020
Sofya - Samsun
Türk Hava Yolları
03 Şub 2020
Sofya - Kayseri
Türk Hava Yolları
15 Şub 2020
Varna - Tahran
Türk Hava Yolları
22 Şub 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Bulgaristan Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Bulgaristan'a Nasıl Gidilir?

Bulgaristan'a gitmek için öncelikle pasaport ve vize işlemlerini halletmeniz gerekmektedir. Bulgaristan’a Schengen vizesi ile giriş yapılamamaktadır. Bu yüzden sadece Bulgaristan vizesi alarak gidebilirsiniz.

Bulgaristan’ın başkenti Sofya’ya Türkiye’den ulaşmak için, Biletall.com’dan Bulgaristan uçak bileti seferlerini sorgulayıp, İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan kalkışlı Türk Hava Yolları firmasının direkt uçuşlu seferini seçebilirsiniz. Bulgaristan’a yaklaşık 1 saat 20 dakikalık uçuş ile ulaşabilirsiniz.

Bulgaristan uçak bileti fiyatları için Biletall.com’dan THY, KLM, Bulgaria Air, British Airways, Atlasglobal ve diğer firmaların seferlerini inceleyebilir, uçak biletinizi online satın alabilirsiniz.

Bulgaristan Vize Şartları Neler?

Bulgaristan Vize İstiyor mu?
Evet
Bulgaristan Vize Ücreti
60 EUR
Bulgaristan Vize Şartları

Bulgaristan, Avrupa Birliği üyesi olduğundan dolayı vize istemektedir. Bulgaristan’a vize olmadan giriş yapılmamaktadır. Bulgaristan bir Schengen üyesi değildir. Dolayısıyla Bulgaristan'a giriş için Schengen vizesi de geçerli kabul edilmeyecektir. Bu ülkeye gidiş için ayrıca Bulgaristan vizesi alınması lazımdır. Ancak resmi pasaport hamilleri 90 günlük süre için vizeden muaftır.

Bulgaristan vizesi kendi başına 60 Euro tutacaktır. Ancak yetkili bir aracı firma ile çalışılacak olduğunda bu ücrete 25 Euro daha eklenmesi icap eder.

Bulgaristan’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Ocak
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Haziran

En ucuz Bulgaristan uçak bileti satın alınmadan evvel gezginlerin vize şartlarını da araştırması lazımdır. Bu sayede seyahat de riske atılmamış olur.

Bulgaristan, çok da sıcak bir iklime sahip değildir. Bu nedenle ülkeyi gezmek adına giden gezginlerin yaz mevsimlerini tercih etmesi son derece makbul olacaktır. Buna ek olarak gezginlerin bu ülkeyi kar altında görmek istemesi durumunda kış aylarını tercih etmesi de mümkün olabilecektir. Bulgaristan en ucuz uçak bileti ise her zaman için kış mevsiminde ve hafta ortası olan çarşamba günlerinde bulunabilecektir.

Bulgaristan Hakkında Bilgiler

Bulgaristan, Türk kültürü ile oldukça yakın bir ülke olmasına ek olarak hem konaklama hem de yaşam olarak son derece makul fiyatlı bir ülkedir. Bulgaristan uçak bileti rezervasyon işlemlerini yapmaya hazırlanan gezginlerin karşılaşabileceği çok sayıda imkân vardır.

Bulgaristan'ın Başkenti

Bulgaristan'ın başkenti, Türk Büyükelçiliği'nin de yer aldığı Sofya kentidir.

Bulgaristan Nüfusu – Bulgaristan Resmi Dili

Bulgaristan'ın nüfusu 7 milyon 200 bin kişi civarıdır. Resmi dil olarak ise ülke genelinde konuşulan Bulgarca mevcuttur.

Bulgaristan Para Birimi

Bulgaristan, Avrupa Birliği üyesi olmasına karşın Euro değil Bulgar Levası kullanmaktadır.

Bulgaristan’da Saat Kaç?

Bulgaristan Türkiye saat farkı yaz mevsimlerinde yoktur. Yani Türkiye'de saat 21.00 ise aynı anda Bulgaristan'da da saat 21.00'dır.

Bulgaristan'da Ne Ucuz? Gelirken Ne Getirilir?

Bulgaristan'da daha ziyade gıda ürünleri uygun fiyatlıdır. Bulgaristan'dan gelirken oldukça lezzetli peynirlerin getirilmesi mümkündür. Aynı zamanda gezginler, Bulgaristan'dan gelirken oldukça başarılı olan tekstil ürünlerinden ve bez bebeklerden de getirebilirler.

Bulgaristan Nerede?

Bulgaristan’a Uçmak İçin 5 Sebep

• Nispeten Uygun Fiyatlar
• Kolay Ulaşım
• Yakın Kültürler
• Yakın Mesafe
• Lezzetli Yemekler
  1. Bulgaristan, Bulgar Levası adlı para birimini kullanmakta olduğundan dolayı pek çok ülkeye kıyasla çok daha ucuzdur. Hal böyle olunca da gezginler daha uygun fiyatlı bir tatil için Bulgaristan'dan yana tercihlerini kullanabilirler. Bulgaristan Türkiye uçak bileti de ucuza mal edildiği zaman çok daha uygun fiyatlı bir tatil yapılması mümkün olabilecektir.
  2. Şayet gezginlerin yeterli vakti var ise başta Sofya ve Varna gibi şehirler olmak üzere toplu taşıma araçlarından istifade edilmesine gerek dahi yoktur. Hal böyle olunca da tatilin maliyeti daha da düşecektir. Ancak bu toplu taşımaya gerek duymama vaziyetinin sadece şehir merkezinin içi için söz konusu olduğu da unutulmamalıdır.
  3. Bulgaristan ve Türkiye halkları başta mutfak kültürleri ve yaşam tarzları olmak üzere pek çok konuda benzerlik gösterir. Hal böyle olunca da gezginler kendilerini adeta evlerinde gibi hissedecekleri bir tatil deneyimi yaşarlar.
  4. Bulgaristan ile Türkiye sınır komşusu olduğundan dolayı oldukça kısa bir uçuş neticesinde bu ülkeye ulaşılması mümkündür. Öyle ki pek çok insan kara yolu ile dahi bu mesafeyi kat edebilmektedir.
  5. Belki de Bulgaristan Türkiye uçak biletleri satın almanın en güzel yanı bu denli lezzetli yemekleri tatmaktır. Bu yemekler arasında zaman zaman kebaplar dahi bulunur. Bu nedenle Türk gezginler pek de fazla zorluk çekmeyecektir.

Bulgaristan’ın En Güzel Şehirleri

Bulgaristan, çok sayıda güzel şehre ev sahipliği yapmaktadır. Hal böyle olunca da gezginler için oldukça sık tercih edilen bir seyahat rotası halinde gelmiştir. Bulgaristan Türkiye uçak seferleri pek çok önemli şehre direkt olarak icra edilmektedir.

Sofya

Sofya, Bulgaristan'ın en güzel şehirlerinden bir tanesidir. Aynı zamanda en büyük şehri ve başkentidir. Buna ek olarak Sofya'da uygun fiyata konaklamak ve uygun fiyata yemek yemek de mümkün olabilir. Sofya'da esas olarak toplu taşıma araçlarının kullanılmasına da gerek yoktur. Yalnızca şehrin dışına doğru bazı noktalara seyahat edilmesi durumunda ya da uzakta yer alan bazı müzelere gidilmesi gerektiğinde toplu taşıma kullanılabilir.

Varna

Varna, Bulgaristan'da Türkler'in en çok yaşadığı yerlerden bir tanesi olarak bilinir. Aynı zamanda gezginler bu şehirde deniz turizminin de tadına varabilirler. Öte yandan Varna, Türkiye'ye Sofya'dan daha yakın bir mesafede yer alır. Lakin bu yalnızca kuş uçumu uzaklık olduğundan dolayı kara yolu ile daha farklı olabilir.

Burgaz

Burgaz da Türkler'in oldukça sık bulunduğu bir yerdir. Öte yandan gezginler bu şehirde de çok daha verimli bir deniz tatili geçirebilirler. Esas olarak Burgaz'da deniz turizmi Varna'dan çok daha gelişkindir. Ayrıca deniz suyu sıcaklığı da çok daha iyidir. Bulgaristan Türkiye uçuş süresi de ifade edilen bu şehirlerarasında değişkenlik arz edebilir.

Bulgaristan’da Gezilecek Yerler

Bulgaristan'da gezmeye ve görmeye değer çok sayıda tarihi ve turistik yer mevcuttur. İşte bu tarihi ve turistik yerler arasında en başta başkent ve çevresindeki bölgeler gelir. Elbette Bulgaristan sadece burası ile de sınırlı değildir. Bulgaristan Türkiye uçak biletleri tüm ülkeyi gezmek için ideal güzergahlar sunar.

Bulgaristan'da Deniz Turizmi İçin Nerelere Gidilir?

Bulgaristan'ın deniz turizmi konusunda son derece geniş bir potansiyeli vardır. Her ne kadar Akdeniz ülkeleri kadar olmasa dahi pek çok gezgini tatmin etmek adına yeterli olacaktır. İşte bu şehirlerin arasında her şeyden önce Burgaz gelir. Buna ek olarak Varna şehrinde de gezginler denizin tadına varabilir. Karadeniz'in tadına varmak isteyenler adına Bulgaristan oldukça başarılı bir seçim olacaktır.

Bulgaristan'dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Bulgaristan'dan alınabilecek olanlar ilk olarak lezzetli peynir çeşitleridir. Buna ek olarak Bulgaristan'dan tekstil ürünleri ve yöresel bez bebekler de satın alınabilir. Aynı zamanda gezginlerin en kolay ve en tatmin edici alışverişleri yapacağı yer tartışma yok ki Sofya şehridir. Buna ek olarak Plevne, Varna ve Burgaz gibi büyük şehirlerde de alışveriş yapılması mümkündür.

Bulgaristan'ın Doğal Güzellikleri

Bulgaristan'ın doğal güzellikleri dendiği zaman ilk akla gelen hiç şüphe yok ki Burgaz ve çevresidir. Ne de olsa burada adeta büyüleyici bir sahil şeridi vardır. Öte yandan gezginlerin doğal güzellikler denildiği zaman akla doğa tarihinin geldiği yerlerin başında Sofya gelir. Gerçekten görülmeye değer bir doğa tarihi müzesi Sofya şehrinde mevcuttur.

Bulgaristan'da Gezilecek Tarihi Yerler

Bulgaristan'da gezilip görülmeye değer yerlerin başında her şeyden evvel Rila Manastırı gelir. Rila Manastırı, dünyaca ünlü Ortodoks mirasları arasında yer alır. Aynı zamanda başkent Sofya'nın göbeğinde yer alan Aleksandr Nevski Katedrali de Sofya'nın dünyaca ünlü olan bir diğer tarihi güzelliğidir. Nihayetinde başkent Sofya'da yer alan ve dünyadaki en büyük açık hava müzeleri arasında gösterilen Serdika da görülmeye değer bir diğer tarihi alandır.

Bulgaristan Gezi Rehberi

Bulgaristan gezisi ilk olarak Sofya kentinden başlayabilir. Bulgaristan Türkiye arası uçakla kaç saat sorusu yöneltilecek olduğunda ise cevap yaklaşık bir saat olmalıdır. Gerçekten tıpkı ülke içinde bir yere gidilirmiş gibi kısa bir uçuş gezginleri bekler. Akabinde Sofya'nın temiz sokaklarında tarih dolu bir gezinti başlayabilir. Gezginler ilk olarak şehrin merkezi olarak da kabul edilen Serdika bölgesini gezmelidir. Akabinde alışveriş yapmak için çok sayıda ünlü cadde ve meydan arasında tercih yapılabilir. Nihayetinde Aleksandr Nevski Katedralinin büyülü güzelliği de tadıldıktan sonra Sofya gezisi sona erecektir.

Sofya'dan sonraki durak ise genel olarak Burgaz olabilir. Burgaz'da birkaç gün geçirmek denizin tadına varmak adına da son derece uygun olacaktır. Aynı zamanda Burgaz'ın Sofya'ya göre çok daha ucuz bir şehir olmasından dolayı oldukça ekonomik bir deniz tatili geçirilmesi de mümkündür. Öte yandan Burgaz Gölü ve bunun haricinde kalan pek çok göl de ziyaret edilebilir.

Varna ise Bulgaristan gezisinin son durağı olmaya adaydır. Varna da deniz turizmi yapmaya elverişli olsa da Burgaz kadar verimli bir turizm olanağı mevcut değildir. Varna'da da arkeoloji müzesi ve çok sayıdaki Katedral muhakkak görülmesi icap eden yerler arasında bulunur. Elbette bu planın kaç günlük olacağı Bulgaristan Türkiye uçak saatleri dikkate alınarak değişkenlik arz edebilecektir.

Bulgaristan'ın pek çok şehrinde gezginler tramvay seçeneğinden istifade edebilir. İşte bu seçenek daha ziyade Sofya gibi büyük kentlerde mevcuttur. Ancak gezginler metrolardan da istifade edebilirler. Metro hattı şehrin pek çok yanına ulaşmakla beraber yolculuk biletleri de Avrupa'daki pek çok şehre göre daha ucuzdur. Aynı zamanda şehir içi otobüsler ve taksiler ile de ulaşım mümkündür. Fakat gezginlerin araç kiralamasına pek çok kez lüzum olmayacaktır. Zira şehirlerin pek çoğunun merkezi sadece yürüyerek de gezilebilecek türdendir.

Gezginler şehirler arası ulaşımlarında trenlerden istifade edebilir. Tren yolculukları genel olarak sınıflara göre ayrılır. Ancak genel anlamda konforlu bir seyahat seçeneği olduğunu ifade etmek mümkündür. Aynı zamanda gezginler şehirler arası otobüsler ile de ulaşım sağlayabilir ve bu sayede ülkenin uzak noktaları arasında ulaşım sağlayabilirler.

 

Bulgaristan’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Plevne Tavuğu
Pritnisa
Patates Musakka
Pileşka

Lezzetleriyle ünlü şehre en ucuz Bulgaristan uçak bileti ile gelen misafirler, lezzetleri birçok kişiyi kendine hayran bırakıyor.

Koprivena Şehriyeden Gelen Lezzet

Plevne tavuğu, şehriye ve domates ikilisine tavuğun da eklenmesi ile hazırlanan son derece lezzetli bir yemektir. Bu yemek aynı zamanda bol miktarda baharatın da eklenmesi ile hazırlanır. Türk mutfağı ile çok da uzak olduğu söylenemez.

Mücver'in Farklı Bir Tonu

Mücver dendiği zaman akla ilk olarak kabak gelir. Ancak Pritnisa kabak yerine patates ile yapılan bir mezedir. Pek çok kez Bulgar sofralarında yer alan bu yemekte soğan ve yoğurt da kullanılır.

Tipik Türk Mutfağı Üyesi

Türk mutfağı ile belki de en çok benzerlik gösteren Bulgar yemeği patates musakkadır. Patatesin son derece ön planda olduğu bu mutfak kültürüne ait musakkayı izaha gerek dahi yoktur.

Pileşka

Bulgar mutfağında çok sayıda çorba da yer alır. İşte bu çorbalar arasında en çok tanınanlardan bir tanesi de Pileşka'dır. Pileşka, şehriyeli tavuk çorbasından çok da farklı sayılmaz.

Koprivena

Bulgarların her ne kadar tavuk çorbası kadar olmasa da oldukça övdüğü yemeklerinden bir tanesi de Koprivena'dır. Koprivena'nın da ısırgan otu çorbası olarak özetlenmesi lazımdır.

Bulgaristan'da Yenecek En Güzel Yemekler

Bulgaristan'da tadına varılacak en güzel yemekler Koprivena, Pileşka, Pritnisa, Plevne tavuğu ve patates musakkadır. Bulgaristan Türkiye uçak seferleri sonrasına şehir turu için bu yemeklerden herhangi birisi gayet hoş bir başlangıç olabilir.

 

Bulgaristan Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Varna - Sofya 250,12 TL 55 Dakika
İstanbul - Sofya 263,04 TL 1 Saat 20 Dakika
Atina - Sofya 381,16 TL 1 Saat 20 Dakika
Milano - Sofya 439,23 TL 2 Saat
Ankara - Sofya 508,02 TL 4 Saat 5 Dakika
Frankfurt - Sofya 548,51 TL 2 Saat 20 Dakika
Amsterdam - Sofya 554,51 TL 4 Saat 30 Dakika
Larnaca - Sofya 573,43 TL 2 Saat 25 Dakika
Londra - Sofya 577,03 TL 3 Saat 5 Dakika
İzmir - Sofya 579,22 TL 4 Saat 10 Dakika
Budapeşte - Sofya 580,82 TL 7 Saat 35 Dakika
Viyana - Varna 583,12 TL 13 Saat 20 Dakika
Venedik - Sofya 639,21 TL 9 Saat 50 Dakika
Nuremberg - Sofya 666,11 TL 3 Saat 35 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Bulgaristan ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

2020 Yılbaşında Nerelere Gidebilirsiniz? (Yurt Dışı Öneriler)
2020 Yılbaşında Nerelere Gidebilirsiniz? (Yurt Dışı Öneriler)
06 Aralık 2019
Gelenekler ve alışkanlıklar değişebilir, değişmeyen tek şey yılbaşının dünyanın dört bir yanında sevinçle ve eğlenceli aktivitelerle kutlandığı! “Yılbaşı tatili için nereye gidilir?” derseniz size bir
20li Yaşlarda Gezmeniz Gereken 10 Yurt Dışı Rotası
20li Yaşlarda Gezmeniz Gereken 10 Yurt Dışı Rotası
15 Kasım 2019
İleride dönüp baktığınızda 20li yaşlarınızın en güzel yaşlarınız olduğunu fark edeceksiniz, 20li yaşlarda geçirdiğiniz günlerin de en eğlenceli günler olduğunu. Sorumlu ve bilgili olacak kadar büyüdüğ
Havaist Nedir? Fiyatları Nelerdir? Havaist Hareket Saatleri
Havaist Nedir? Fiyatları Nelerdir? Havaist Hareket Saatleri
24 Ekim 2019
76,5 milyon metrekarelik alanıyla dünyanın en büyük havalimanı olma özelliğine sahip İstanbul Havalimanı, 29 Ekim’de Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov’dan, Moldova Cumhuriyeti Gagauz Özerk Yeri Başk
Dağcı Olmak İsteyenler Buraya: İşte Tırmanması En Kolay 7 Dağ
Dağcı Olmak İsteyenler Buraya: İşte Tırmanması En Kolay 7 Dağ
26 Temmuz 2019
Hiçkimse bir dağa tırmanmanın kolay olduğunu söylemedi, söyleseler de inanmamalısınız. Ancak bazı zirvelere ulaşmanın diğerlerinden daha kolay olduğu doğru. Eğer formunuza güveniyorsanız, doğa yürüyüş

Bulgaristan Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

R*** B***
20 Eylül Cuma
Plovdiv
Son derece iyi bir gezi oldu
A*** D***
11 Eylül Çarşamba
Plovdiv
Memnun kaldık
2
21
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Bulgaristan Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 25.01.2020 12:57:53 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Sofya, (SOF)
SOF
BG

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=36788
/
36788